Arabalı Film İzleme Etkinliği Nerede Yapılıyor?

Burak 23 May 2020 Magazin  0

Covid-19 pandemi döneminde okulların kapatılması ve sosyal mesafe kurallarının uygulanması nedeniyle birçok kültürel etkinlik durduruldu. Bu dönemi sancılı geçiren tiyatrolar ve müzeler başta olmak üzere şarkıcıların da konser verememesi üzerine yaşadıkları sıkıntılar en son kültür & sanat habeleri içinde de yer aldı. Bu dönemde kitap okuma, tiyatro ve konserler de motivasyon için sosyal medya üzerinden yapılıyor.

En Son Kültürel Etkinlikler

Erzincan’da Milli Eğitim Bakanlğının başlattığı kitap okuma etkinliğinin yanı sıra birçok alanda yeni normalleşme üzerine çözümler aranmaya başladı. İnsanın yaratıcılığının sınır tanımadığı bu alanlarda, yaşamın en güzel aktivitelerini her zaman beraber yaparken, herkesin evinde kalma zorunluluğu can sıkıcıydı. Ancak balkondan konserle verilirken, aynı zamanda sosyal medya üzerinden ünlü şarkıcıların da dahil olduğu etkinlikler tarihe kazınacak denli keyifli geçti.

Evde sinema videoları izlemekten sıkılmış olanlara birçok özel tiyatro ve şehir tiyatroları geçmiş sezonlarda oynadıkları oyunları video olarak sosyal medya üzerinden yükledi. Ünlü oyuncular kitap ve masal okuma etkinliklerinde buluşurken, film önerileri ve yeni albümler de süreci takip ediyor.

Film İzleme Etkinliğinde Buluşalım!

İzmir’de arabalı sinema etkinliği yapıldı. Bu etkinlikte izmir’lilerin eskiden beri özlemini çektiği çadır sineması gündeme gelirken, etkinliğe birçok katılımcı başvurdu. Sınırlı sayıda alınan izleyiciler arabalarından çıkamazken, keyifli zaman geçirdiklerini ve motive olduklarını da belirtmişti. Evde kal! Çağrısına uyan bilinçli vatandaşlar için de birçok sitenin beyazperdedeki filmler önerisi üzerine de etkinlikler başlatıldı. Hem herkesin severek izlediği hem de gişede yer alması gereken filmler de internet üzerinden yayınlanarak yeni dönemde sinemaların açıl açılmayacağı üzerine karmaşa yaşanırken, evde izlenmesi için gerekli olan site önerileri de paylaşıldı.

Kültür Gezileri Durdu Doğa Yenilendi!

Bu süreçte Pamukkale’de yer alan Traverterler uzun zamandır ihtişamlı beyazlığını kaybederken, pandemi döneminde yenilenerek eski haline döndü. İstanbul’da yunusların boğazda görünmesi, doğal tabiat güzelliğinin iyileşiyor olması ise kültür ve sanat alanına yansıdı. İnsanların evine çekilmesiyle doğanın gücünü göstermesi ve yenilenmesi her geçen gün insanların ders alabileceği boyutta yükseliyor. Kültür ve sanat haberleri için haber365 sitesini takip ederek en güncel haberleri alabilirsiniz.

https://www.haber365.com.tr/vizyondaki-ve-vizyona-giren-filmler-g44656.html

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.