Kimse Bilmez Dizisi Tuğrul Baba (Ahmet Mekin) Kimdir?

Burak 02 May 2019 Ali ve Sevda  0

Atv ekranlarında yaz aylarında seyirci ile buluşacak olan Ali ve Sevda dizisi adı ile lanse edilen sonradan adı Kimse Bilmez olan dizine Türk Sinemasının usta aktörlerinden Ahmet Mekin de katıldı.

Kimse Bilmez Tuğrul Baba Kimdir?

Tuğrul baba görme engelli biri. Yetim hanede büyüyen Ali ye sahip çıkacak. Ali karanlıkta görebilme yeteneğini Tuğrul babadan öğrenecek. Tuğrul baba dizide 2. bölümden itibaren görülecek.

Ahmet Mekin Gençliği

Kimse Bilmez Dizisi Ahmet Mekin Kimdir?

6 Ağustos 1932 İstanbul’da doğdu. Aslen Karslı olan Mekin’in esas adı Ahmet Kurtdereli’dir. Uzun boylu olması nedeni ile arkadaşları ona “Filiz Ahmet” derler, iş hayatına manifaturacılıkla başladı. Tanınması Selvi Boylum Al Yazmalım filmi ile oldu. Sinemaya adım attığı 1956 yılından bu yana yaklaşık 200 filmde oynayan Ahmet Mekin 1975 yılına kadar “jön” oynayıp, karakter oyunculuğuna kendi isteğiyle geçti.

Sporun bir çok dalını deneyen Ahmet Mekin, güreş sporunu tam usta olduğu sırada kaburga kemiklerini kırarak bıraktı. Sonra kayakla ilgilenmeye başladı, beli incinince, onu da bıraktı. Bakırköyspor’da oynarken büyük bir futbol takımına transfer olacakken, ayağından sakatlandı. Ve böylece spor yaşantısı bitti. Bir süre Bakırköy Halkevi’nde amatör tiyatro oyunculuğu yaparak “İttihat ve Terakki” oyununda oynadı. Sonunda, yine başka bir Bakırköylü olan Kenan Pars’ın aracılığıyla, 1957 yılında “Mahşere Kadar” adlı filmiyle sinemaya adım attı.

1978’den sonra ”Denizin Kanı”, ”Bağrıyanık Ömer’ ‘filminde oynadı. 
“Mahşere Kadar”, “Kavanozdaki Adam”, “Bir Yudum Su”, “Bugünün Saraylısı”, “Vurun Kahpeye”, “Selvi Boylum Al Yazmalım”, “Ezo Gelin”, “Çiçek Abbas” gibi önemli filmlerde de rol aldı.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir