Ah Kalbim 93. Bölüm Özeti ve Fragmanı Evde Herkes Çalışıyor

Burak 02 Ara 2017 Ah Kalbim  0

Ah Kalbim dizisinde herkes Pragya’yı merak ediyor. Pragya neden böyle davranıyor. Abhi ve Dadi daha ne kadar dayanacak bu terbiyesizliğe. Ayrıca Pragya bu tiyatroyu daha ne kadar sürdürebilecek. Pragya Abhi ve Dadi’yi üzdüğünün farkında ancak yaptığı anlaşma gereği Aliya ve Tanu’nun gerçek yüzünü herkese kanıtlayana kadar bu oyuna devam edecek. Şimdi siz merak ettiniz kimle anlaştı diye?

Pragya Abhi’nin günlüğünü okurken kendisi hakkında yazılanları görüp ağlamaktadır. Pragya düşmanlarını tanıtacam diye sevgisinden kaçtığını düşünerek ağlamaya devam eder. Bu arada omzuna bir el dokunur. Bu kişi Dadi’den başkası değildir. Pragya o gün kendisini neden kurtardığını, bu acıyla yaşamanın daha zor olduğunu söylemektedir. Dadi sabırlı olmasını ve her zaman senin yanında olacağım der. Ayrıca sen olmasaydın ben ve Abhi yaşayamazdık. Dolayısıyle ben 3 can kurtardım der.

Pragya hastanede kurtarılamamış ve üzeri örtü ile kapatılmıştı. Dadi hemşirelerden Pragya’yı görmek istediğini söyler. Pragya’ nın öldüğünü söylerler ancak Dadi onu görmekte ısrar eder. Prgaya’nın kulağına Abhi için dönmesini ister. Tiyatroyu bırakıp dönmelisin diye kızar. Pragya mucizevi bir şekilde geri döner hayata. Hemşire Pragya’nın mangalsutrasını ölünceye kadar elinden bırakmadığını, kocasının sevgisi için yeniden hayata tutunduğunu söyler. Pragya başından geçenleri Dadi ile paylaşınca Dadi Aliya ve Tanu’dan intikamlarını nasıl alacakları konusunda Pragya’ya akıl verir.

Öncelikle tarzını değiştireceksin, sonra bütün gücü elinde toplayacak herkesi para ile terbiye edeceksin. Aliya ve Tanu aç gözlülük ederek hata yapacaklar. Prgaya Abhi’nin bu süreçte kendisinden nefret edeceğini söyler. Dadi Tanu ve Aliya’nın gerçek yüzü ortaya çıkınca seni daha çok sevecek der. Dadi motivasyonunun zayıflamaması gerekir. Ben senin için önde dövüşemem ancak sana yardım ederim diyerek ona moral verip ayrılır. Pragaya Aaliya ve Tanu için geri sayımın başladığını söyler.

Bu arada Raj 10 sahte çalışanı için bilgisayara giriş yapmak üzereyken şifrenin değiştiğini görür. Pragya bütün şifreleri değiştirmiştir. Raj Pragya için bir şeyler yapması gerektiğini düşünür. Abhi iyice sarhoş bir vaziyette eve gelir. Pragya ile karşılşatıklarında ona Fugysini istediğini söyler. Başını tutmasını ister. O başını tutarsa iyi bir uyku çekebilir. Pragya gözlüklerini de takar. Abhi gerçek Fugy’nin geldiğini söyleyerek yatağına yatar.

Aliya sabah sabah hizmetçilerin olmadığını görerek Robin’e kızıyor. Bu sırada Pragya gelir ve hizmetçilerin gereksiz olduğunu düşünerek hepsini kovduğunu söyler. Aliya Robin’den kahvaltı hazırlamasını ister. Pragya karnını doyurmak istiyorsan sen kahvaltı hazırlayacaksın Tanu da bulaşıkları yıkayacak der. Tanu kendisinin süper model olduğunu söyler. Pragya o eskidendi canım, şimdi hamilesin ve bu evdeki işleri yapmak zorundasın der. Yoksa ikinizin de paralarını keserim diye tehdit eder. 

Evdeki diğer iş bölümü ise şöyledir. Mitali çamaşırları yıkayacak ancak az deterjan kullanmalı. Taji evleri silip süpürecek. Dadi ve Dasi de tapınağın bakımı ile ilgilenecek. Robin de herkesten sorumlu şef olacaktır. Herkes işini yürütürken Aliya kaytarmaktadır. Roni herkesi tek tek denetlemektedir. Aliya’yı elme yerken görünce iş yapmasını ister. Tabi Aliya hanımın zoruna gider ve eline geçirdiği bir bıçakla Roni beyi tehdit eder. Bu sırada Pragay gelir ve neler olduğunu sorar. Roni durumu anlatır. Pragya Aliya’nın elindeki bıçağı yere düşürür. Bıçağı yerden bir beze sararak kaldırır. Sonra Tanu’nun en yakın arkadaşının ölümünden suçlanabileceğini söyler. İkisi de korkmuştur. Pragya onlara çalışın köpekler der gibi…..

Pragya şirkete sahte çalışan alındığını tespit etmiştir. Bunun için kimin imza yetkisinin olduğunu sorunca Purab ismini öğrenir. Ancak Purab Aliya’nın oyununa düştüğü için herşeyden habersiz. Prgaya bunu Dadi ile paylaşır. Dadi taviz vermeden işleri yürütmesini ister. Yakında her şey ortaya çıkacaktır. Purab Abhi ile konuşmak için eve geldiğinde herkesi çalışırken görür. Özellikle Taji’nin o yaşta evleri süpürmesine tepkide bulunur. 

Ah Kalbim 93. Bölüm Fragmanı

Sev Yeter 241-242. Bölüm Özeti
Ah Kalbim 353. Bölüm Özeti 25 Ağustos’da Neler Yaşanacak ?
Ah Kalbim 351 – 352. Bölüm Özeti
Ah Kalbim 349. Bölüm Özeti

“Ah Kalbim 93. Bölüm Özeti ve Fragmanı Evde Herkes Çalışıyor” üzerine 11 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  selam kizlar naber abi ve praqya cok komik

 2. Gül dedi ki:

  Slm kızlar aranıza yeni katılıyorum bu yazıyı her kim yazdıysa çok teşekkürler. Kafayı yiyecektim yoksa iyi ki yazmişsiniz cok sağ olun

 3. Anonim dedi ki:

  defnecim senin arkadasin ne doktoruydu cnm.

 4. nihan can dedi ki:

  Merhaba kizlar nasilsiniz iyimisizniz nihayet 93 bolum geldi cok merak ettim diyer bolumleri

 5. Helin dedi ki:

  Iremsucum senin adina sevindim canim benim bu arada gecmis olsun

 6. Helin dedi ki:

  Pragyayi alkisliyorum aferin ona 🙂 🙂 🙂

 7. Helin dedi ki:

  Afein pragyaya aliya tanudan daha kotu

 8. iremsu dedi ki:

  merhaba arkadaslar nslsnz bugun ben mutluyum bellanin parmaklari oynamaya basladi bugunde kendini mutlu his ediyor.size iyi hafta sonlari

 9. Gıcık prenses dedi ki:

  Yaa heycan yaptim: )) harika dizi ya bayılıyorum hele o abhinin mimiklerine deli oluyorum ❤

 10. Melek dedi ki:

  Oh oh oh icimin yağları eridi neguzel tanuyu aylia yı işyaparken hep sizmi emir verceksiniz birazda iş yapın kız afferim sana yinede daidi sana akıl vermeseydi sen yine sum suk kalırdın.

  Biran önce gelsin bu bölümler fıragmanı okurken bile çok güldüm izlerken tahmin edemiyorum

  Eeeee kızlar nerdesiniz hiçbirimiz yoksunuz sabahtan beri siteye girip çıkıyorum ama kimse yok kördüğüm dede kimse yok

  İnşallah iyisinizdir

 11. Anonim dedi ki:

  ilk ben gordum ve bu yuzden ilk yorum benden

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir