Ah Kalbim 91. Bölüm Özeti ve Fragmanı Pragya Kuralları

Burak 01 Ara 2017 Ah Kalbim  0

Ah Kalbim dizisinde Pragya’nın değişimi konuşulmaktadır. Pragya bütün mal varlığının kendisine bırakılığı iddia etmektedir. Aliya Raj’ı telefonda arayarak Pragya’nın burada olduğunu ve belgelerle ilgili bir şeyler yapmasını ister. Raj Abhi’nin ofisinde belgeleri incelemektedir. Abhi Pragya’ya her şeyin şaka olduğunu söylemesini ister. Pragya bir adım daha küstahlaşarak siz acı çekerken ben bu evin ve malların benim olması için çalışıyordum der. Abhi tiksinti duyarken Dadi şaşkındır.

Sarla ve ailesi de mehendi için geldiğinde kızlarını görünce şaşırırlar. Sarla kızına sarılırken Prgaya’nın tepkisiz hali gözlerden kaçmaz. Sarla bu kadar değişmesini konuşurken Aliya huyları da değişmiş der. Pragya Bülbül’den annesini eve götürmesini ister. Yoksa annesinin de ağlayacağını söyler. Sarla bir yere gitmeyeceğini söyler. Sarla kızının mal mülk hayranı olmadığını söylerken Pragya Aliya’nın haklı olduğunu ve her şeyin sahibinin kendisi olduğunu söylemeye devam eder.

Raj da elindeki belgelerle gelmiş ve belgelerde her yerde Pragya’nın isminin olduğunu görmüşlerdir. Raj Aliya adına özür dilerken Aliya belgelerin sahte olup olmadığını avukatlarına kontrol ettireceğini söyler. Pragaya Robin’e eşyalarını yerleştirmesini ve kimsenin kendisini rahatsız etmemesini ister.

Pragya odasına çıkınca Dadi’yi üzdüğünü düşünürken Abhi’nin resmine sarılarak ağlar. Aliya ise Raj’a neden özür dilediğini, saçmaladığını söyler. Raj bazen düşmanla el sıkışmanın gerekli olduğunu söylerken belgelerin gerçek olması halinde ne yapacaklarını bilemediklerini söyler. Pragya gerçekleri ortaya çıkarmak için bu şekilde davranması gerektiğini düşünmektedir. Aliya’nın hain olduğunu söylesem bana kimse inanmayacak ve Purab’ı suçlayacaklardı.. Bu yüzden gerçekleri ortaya çıkarıncaya kadar bu şekilde davranacağını söyler. 

Tanu Abhi’yi dolduruşa getirmeye çalışır. Abhi mallarına kimsenin el koyamayacağını söyler. Avukatlar belgelerdeki imzaları kontrol etmişler ve her şeyin gerçek olduğunu söylerler. Buna göre mal, mülk hatta Abhi’nin eşyaları bile Pragya’nındır ve ondan izinsiz kimse dokunamaz. Pragya herkesin kendine itaat edeceğini söylerken Abh’ye de benden habersiz şarkı bile söyleyemeyeceğini söyler. Abhi sana hiç bir zaman itaat etmeyeceğim diye evden ayrılır. Herkes şoktadır.

Pragya odasına gittiğinde  ailesinin kendisine kızacağınu ancak Abhi’nin evi terketmesini beklemediğini düşünerek ağlar. Ancak dayanmak zorunda olduğunu düşünerek bu oyuna devam eder. Pragya evdekilere kurallar koyar. Mesala herkesin 7 de kalkacağını söyler. Dadi ve Dasinin erken yatmalarını, ilaç parası vermek istemediğini söyler. Anlayacağınız hayatı çekilmez hale getirmeye çalışır. Sarla ise kızının para gözlü olmadığını Biji bunu rüyamda bile görsem inanmam diye Pragy’ yı savunur. 

Aynı şekilde Abhi de Pragya’nın böyle bir şey yapabileceğine anlam veremiyor. Az sonra kendisini arayacağını ve özür dileyeceğini düşünüyor. Pragya’da Abhi’yi eve getirmenin yollarını aramaktadır. Purab Pragya ile görüşmek istediğinde Prgaya onu reddeder. Purab Abhi ile görüşmesinde Prgaya’nın kraliçe gibi davrandığını ve Dadi’nin ilaçlarını bile kesmeyi düşündüğünü söyler. Abhi gizlice eve gelir. Pragya onu hırsız diye bir güzel döver. Ancak Abhi olduğunu anlayınca şaşırır. Abhi ondan hesap sormaya geldiğini söyler.

Ah Kalbim 91. Bölüm Fragmanı

Sev Yeter 241-242. Bölüm Özeti
Ah Kalbim 353. Bölüm Özeti 25 Ağustos’da Neler Yaşanacak ?
Ah Kalbim 351 – 352. Bölüm Özeti
Ah Kalbim 349. Bölüm Özeti

“Ah Kalbim 91. Bölüm Özeti ve Fragmanı Pragya Kuralları” üzerine 13 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  slm kizlar bugun nasilsinız ben az once hastaneden geldim ve cok uzgunum bugun.beyzacım onceden hos geldin dedimi hatirlamiyorum belkide rahatsizlimdan dolayidir kendini bana tanitmak istermisin.

 2. isabella dedi ki:

  slm kizlar bugun nasilsinız ben az once hastaneden geldim ve cok uzgunum bugun.beyzacım onceden hos geldin dedimi hatirlamiyorum belkide rahatsizlimdan dolayidir kendini bana tanitmak istermisin

 3. Amour dedi ki:

  Arkadaşlar size bir sorum var herkes cevapverirse çok sevinerım sizce aşk nedir ve aşkin icin neleri göze alabilirsiniz ????!

 4. Mavi deniz ***** dedi ki:

  beni soranlar sormayanlar ben iyyim sizler nasilsiniz ? )))))))))))))

 5. Mavi deniz ***** dedi ki:

  herkese iyi aksamlar nasilsiniz canklarim benim ? cok isim var ben kaciyimmm hepinizi kocaman opuyorum allaha emanet olun bye bye ☺☺☺☺☺☺☺☺☺))))))))

 6. Melek HAYIRLI CUMALAR dedi ki:

  Anammmmmmmm bizim pıragyaya bakın hele afferim sana kız ama büyük anneye ve yanındakilere öyle davranmasa keşke diyerleri hepsi apide dahil herkes hakkediyor makalım bundan sonra neler olacak

  Eee kızlar nasılsınız bakalım neler yapıyorsun

 7. Helin dedi ki:

  Ben dedim oyun

 8. Helin dedi ki:

  Pragya cok guzel olmis ya

  Bulbulum 🙂 bu arada oldugu bolum galiba 114-116.bolummus
  🙁

  Bu arada

  🙂 CUMANIZ MUBAREK OLSUN 🙂

 9. Aytac dedi ki:

  vayy vayyy bak sen su pragyaya demek hepsi oyunmus ha

 10. Defne dedi ki:

  Teşekkür ederim Beyzacim sen nasılsın ?:)
  Şimdilik 25 yaşındayım

  1. Beyza dedi ki:

   Sağol ben de iyiyim

 11. Defne dedi ki:

  Hayyt SAVULUN BRE GAFİLLER 🙂
  Anamı kesen ben,babamı kesen ben,kız kardeşimi doğruyan ben var mı bana yan bakan?? 😉
  Ya dediğimi yapın ya da naş naş☺☺☺

  1. Beyza dedi ki:

   Nasılsın. Defne abla. Buarada yaşını sorsam sakıncası var mı?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.