Ah Kalbim 89. Bölüm Özeti ve Fragmanı Pragya Kaza Geçirdi

Burak 30 Kas 2017 Ah Kalbim  0

Ah Kalbim son bölümde Sarla Dadi ve Abhi’ den hesap sormak üzere gelmiş, başta Abhi olmak üzere Dadi’ye ağzına geleni söylemişti. Sarla Pragya’nın hayatını mahvettiklerini söylerken Dadi ve Abhi göz yaşı dökmektedirler. Dadi kendi oğlundan nefret edebileceğini ancak Pragya’yı her zaman seveceğini söyler. Pragya masum bir çocuğun hayatı için kendisini feda edebilecek kadar erdemli bir insan diye devam eder.

Abhi de aynı şekilde onun saygın bir kadın olarak arkadaş olarak kalacağını söyler. Sarla Pragya’ya kollarını açar ve kucaklaşırlar. Dadi ve Abhi tekrar tekrar özür diler. Dadi onlar ayrılmak üzereyken son bir isteği olduğunu söyler. Birlikte dua etmelerini talep eder. Pragya dua edilen yere gelir ve mumları yakar. Pragya masum bir hayatın mahvolmasına izin verme diye dua ederken Abhi de Pragya’dan ayrılmayalım diye dua eder.

Pragya terliklerini giymeye çalışırken Abhi yardımcı olur. Bu sırada Pragya’nın mangalsutrası Abhinin gömleğine sıkışır. Pragya almak için hareket ettikçe ikilimiz birbirlerine daha da yaklaşırlar. Sonunda Pragya mangalsutrasını kurtarır. Sarla mangalsutrasını Abhi’ye vermesini ister. Abhi de yüzüğü vermeli. Pragya, ilişkilerin yürekten bağlı olduğunu ve Tanu’nun Abhi’nin adını sindoora getirene kadar bu mangalsutayı giyeceğini söyler.

Raj ve Aliya Abhi’nin ofisine geliyorlar. Raj, Abhi’nin Akash ve Purab’a tamamen bağımlı olduğunu ve Abhi’nin yatırımlarını mahvedeceğini söyler. Ayrıca Aliya’nın şimdilik Purab’ı unutmasını ve Abhi ile iyi geçinmesini ister. Ertesi gün yemek masasında derin bir sessizlik hakimdir. Abhi odasına çıkar ve Pragya’yı düşünür. Pragya da kendi evlerinde Abhi’yi düşünürken ikisi de ağlamaktadırlar. 

Sarla yemek hazırlarken Pragya’yı bekliyorlar. Bu sırada radyodan Abhi’nin hayranlarına ihanet ettiğini, Pragya ile boşanarak eski kız arkadaşı ile evlendiğinden bahsetmektedir. Pragya geldiğinde hemen radyo kapanır. Bülbül de gazeteyi ortadan kaldırır. Ancak Pragya haberi öğrenir. Tanu ve Aliya da TV den haberleri dinlemişler ve Prgya’nın düşeceği hale gülmektedirler. Prafgya Abhi’nin evine gidiyim de onları tebrik ediyim diye gider.( Ne kadar garip ne tebriği ya daha sen yeni geldin o kadar ağlayarak)

Eve geldiğinde Rachna bebeği ile birlikte karşılar Pragya’yı. Biraz konuştuktan sonra Tanunun odasına doğru gider. Tanu ile Nikhil telefonda konuşmaktadırlar. Tanu bebeğin babası ister sen ol ister Abhi bunun bir öneminin olmadığını söyler. Bu konuşmalara şahit olan Pragya bayılır. Tanu onu görünce yanına gider ve ayıltmaya çalışır. Pragya’nın Abhi ile bir araya gelmesine izin vermeyeceğini söyleyerek onu içerde yatağın altına gizler. Nikhil yine telefon açar ve buluşmayı kabul etmezse Abhi’ye gerçekleri anlatacağını söyler. Tanu dışarı çıkar. 

Sarla ise Pragya gelmeyince endişelenir. Onu telefonla aratır. Telefonu Rachna açar. Praya’nın nerde olduğu sorulunca Rachna buralarda bir yerde diye Tanu’nun odasına bakar. Pragya’yı yatağın altında baygın bir şekilde görünce şaşırır. Pragya kendine geldiğinde Abhi ve Tanu’yu sorar. Rachna Akash’tan Abhi’nin ofisinde olduğunu öğrenir. Prgaya yola çıkar. Pragya Tanu’nun Abhi’yi kandırdığını söyleyerek onu uyaracaktır. Pragya ofise geldiğinde Abhi’ye bakarken Aliya’nın bir adamla konuştuğunu görüyor. Aliya konserde yaptıkları rezaleti, Abhi’nin iflasa sürüklenmesini ve Tanu’nun sahte raporunu anlatmaktadır. 

Sonrasında Prgaya Aliya ile yüzleşir. Aliya çok sevdiği Purab’ı kimse benden ayıramayacak, önüme kim gelirse intikamım acı olacaktır diye Pragya’ya çıkışır. Pragya oradan ayrılır. Abhi ofise geldiğinde Aliyadan Pragya’nın gelip gelmediğini sorar. Aliya gelmediğini söyler. Aliya onların yeniden bir araya gelmek istediklerini düşünüyor. Pragya ise yolda Abhi’nin kendisine inanmayacağını düşünür. Yolda giderken mangalsutrası çantasına takılır. Onunla uğraşıyım derken bir araba ona hızla çarpar.

Pragya kanlar içinde yerde yatarken onu hastaneye götürürler. Öyle ki yolda Abhi’den hastanenin adresini sorarlar. Abhi adresi söyler ve Pragya’nın sarisinin kapıya sıkıştığını farkeder onu içeri alırken Prfgaya’nın yüzünü göremez. Abhi eve geldiğinde Tanu onun başına masaj yaparken Abhi Pragya’yı düşünüp mutlu olur. Tanu yakında Pragya’nın yerini alacağını düşünürken Mitali aceleyle içeri girer. Bir fanının Pragya’nın hastanede olduğunu bildirdiğini söyler. Abhi arabasıyla hastanenin yolunu tutar. Trafik sıkışık olduğu için bir motorla yoluna devam eder. Prgaya’ya acil kan lazımdır.

Ah Kalbim 89. Bölüm Fragmanı

 

Sev Yeter 241-242. Bölüm Özeti
Ah Kalbim 353. Bölüm Özeti 25 Ağustos’da Neler Yaşanacak ?
Ah Kalbim 351 – 352. Bölüm Özeti
Ah Kalbim 349. Bölüm Özeti

“Ah Kalbim 89. Bölüm Özeti ve Fragmanı Pragya Kaza Geçirdi” üzerine 55 yorum

 1. Rk&seda dedi ki:

  Amannnn aylardır aynı terane

 2. mehmet mansiz dedi ki:

  1 aydır ızlıyorum cok bayıldım fılme süper bir film olmus bence bır ödül almalı bu film

 3. Beyza dedi ki:

  Yeni özetler yokmu? Lütfen birileri dizi hakkında bilgi versin lütfeeeeen. Önemle rica olunur.

  1. Defne dedi ki:

   Ya siz birbirinizi tanıyormusumuz gerçek hayatta ve bu sitenin sahibi kim acaba doğum günleri kutlanıyorya

 4. 《Zülal》 dedi ki:

  Uzuun bir aradan sonra herkese merhaba! Nasılsınız arkadaşlarım, ablalarım? Bana soran sormayan herkese teşekkür ederim ve iyi olduğumu belirteyim 😀 Özetler baya birikmişti bugünde boş vaktim vardı okuyayım dedim. Tek solukta bitirdim. Gerçekten zor bölümler olacak.. Bu Pragya ne çekti ya İlk zamanlar Abhi eziyet ediyordu, sonra Aliya ve Tanu daha çok eziyet ettiler, Abhi sevmeye başladı Mithali çıktı ortaya işler karıştı.. Sonra O çözüldü Pragya kaçırıldı, o da bitti Tanu hamile çıktı şimdi de kaza.. İlerde de Pragyanın ikizi çıkacak..Ne çekti bu kız ya.. Bir gün yüzü göremeden Paro gibi ölecek diye korkuyorum :'( Artık aşk sahneleri izlemek istiyoruz ama uzun bir sürede yok gibi görünüyor. Neyse ben buralardayım. Kendinize iyi bakın. Allaha emanet olun hepiniz♡♡♡

 5. sevda dedi ki:

  Amourcum bande seninle tanişdigima cok memnun oldum canim:)
  Darslerinde sana coook basarilar dilerim❤
  Senin sinavina kaç ay kaliyor?

  1. Amour dedi ki:

   1 ay var ben zatan okyorum donem sinavlari peki senki ne zaman

   1. sevda dedi ki:

    Amourcum bir ay miiiiii inşallah hepsindan iyi notlar alirsin canim:)bi univarsite sinavin ne zaman? Benimki8 ay sonra

    1. Amour dedi ki:

     Universite sinavim 10 ay sonra şimdiden çok heycanlıyım enşallah hepimiz isledigimiz sonuca ulaşa biliris

 6. ARNAV ve Sultan hayranı Hülya dedi ki:

  ZEYNOCYUM Canım arkadaşım hasta mı oldun sen?
  Çok çık geçmiş olsun
  RABBİM acil şifa versin senin için bol bol dua edeceğim:)
  Allaha emanet ol:)

 7. #AsFerKolik# Defne dedi ki:

  SABAH ŞERIFLERINIZ HAYIRLI OLSUN AH KALBİM AILESI MERHABALAR ❤❤❤
  ☘☘☘☘☘☘☘
  ❣❣ELAMM AHIRETLIĞIM GÜNÜN AYDIN OLSUN ❣❣ sana diğer sitede yazdım bebeğim
  ☘☘☘☘☘☘☘
  BEYZACIM seni aramiza almamak ne haddimiz. Bu site herkese açık. Kalbimizde tabi. Samimi ve nazik olunduğu sürece
  Sinavlarinda başarılar dilerim en güzel okullari kazan 🙂
  ☘☘☘☘☘☘☘
  EZGİ CIM sen nerdesin bak sana doğum günü sayfası açtırmak için Hülyoş Ablan o kadar uğraştı sen mutlu olursun diye. Internet sorunun var sanirim hadi öpüyorum seni♡♡♡♡
  ☘☘☘☘☘☘☘
  SEVDA sağol kuzum sen nasılsın ❤

  1. Beyza dedi ki:

   Teşekkürederim. Allah razı olsun.

  2. sevda dedi ki:

   Defneciiim sagol canim iyiyim:)
   Beyzaciiim inşallah darslerinde hep başarili olursun canim:)

   1. Beyza dedi ki:

    Teşekkürederim. İnşallah

   2. Amour dedi ki:

    Merhaba sevdacim rica etsem kendinle ilgili biraz bahsedernisin tatlım ne yapmayı seversin mesela

    1. sevda dedi ki:

     Amurcum hoşgaldin canim:) ben tv seyretmeyi cok severim arkadaşlarimla dişari çikmayi alişveriş yapmayi elbise almagi❤coook severim ama malesef bunlarin hiçbirini yapamiyorum sinava hazirlandigim icim bunlari yapamiyorum sabahdan akşama odamdayim:(
     Canim san nerelisin biraz kandindan bahsedarmisin?

     1. Amour dedi ki:

      Ben turkmenistanlıyim bende sinavlara hazirlanyorum canım benim seninle tanışdigime cok memnun oldım tatım

 8. ARNAV ve Sultan hayranı Hülya dedi ki:

  Canımcımlar dün akşam Ah Kalbimi izlediniz mi?
  Ben biraz seyrettim tam da şeyi seyrettim Pragya ıspatlıyor suçsuz olduğunu ve Abhi ona kocamaan sarılıyor ve Prag da ona sarılıyor:):)Ayyy dedim ne hoş oldu yaa çok şükür sonra ana bi de baktım meğersem Prag hayaliymiş sarılmış yastığa öylece oturuyor:):):):):):):)
  Allahın Yarabbim yaaa hem çok güldüm hem kızdım izleyici böyle de kandırılmaz ki canııım:):):/:/:):):):)

 9. sevda dedi ki:

  Beuazciim ozaman 7 ay kaliyor sinavina oylemi?benim ki de Temuz ayinda vaaay cok stres oldum şuan elerim titriyo:(

  1. sevda dedi ki:

   Beyzaciiiim ozur dilerim oyle heycanlandim ki ismini yanliş yazmişim.

   1. Beyza dedi ki:

    Önemli değil

  2. Beyza dedi ki:

   Evet Canım strese hiç gerek yok sakinol. Stres düşmandır.

   1. sevda dedi ki:

    Ozal darse falan gidiyormusun bura eyar gitmesan kazanma şansin cok az. Bide cok zor yani nolur sanki biraz kolay verselar sorulari 270 soruyu 4satte cevap vermelisin:(

    1. Beyza dedi ki:

     Hayır canım herhangi bir deersane özel ders söz konusu değil. Aslında çok haklısın herkesin işi gücü öğrenciyi yıpratmak

 10. Amour dedi ki:

  Beyza canım bol şanıslar dilerim tatlım bende sinavlara hazirlanyorum tabi kendi ülkemde

  1. Beyza dedi ki:

   Sana da bol şans.Allah kalbine göre versin

 11. ARNAV ve Sultan hayranı Hülya dedi ki:

  ELACIIM Ratlişimmm ben iyim sen neler yapıyorsun bakim bi anlat:)
  Dün akşam Sensiz Olmaz yoktu artık haftaya izleriz Allahın izniyle:)
  Haftaya da bitiyor artık herhalde 2 bölüm kaldı dimi?
  O bitince Yalancı Bahar başlayacak mı acaba?
  Başlasın da artık benim yeşil gözlü kaplanım Sultanım gelsin yaaa gözümüz gönlümüz açılsın tv ekranına da renk gelsin:):):):):)
  REYHANCIIM canım arkadaşım neredesin aşkitom valla merak etmeye başladım kaç gündür yoksun çok özledim seni nolur gel artık tatliş arkadaşım benim:)
  Öpüyorum canımcımlar sizi:)
  Ba Baaayyyy:)

 12. Beyza dedi ki:

  Buarada herkese hayırlı sabahlar. Önce yazmam gerekeni sonra yazıyorum. Kusura bakmayın. Beni de böyle kabuledin.

  1. Amour dedi ki:

   Nasılsın Beyza bende burada yeniyim istersen arkadaş olabilirmiyis

   1. Beyza dedi ki:

    Merhaba Amour(Aylale) tabi ki de arkadaş olabiliriz

    1. Amour dedi ki:

     Canım hangi universiteye hazirlanyorsun turçe pek yazamiyorum lütfan kusura bakmayın

     1. Beyza dedi ki:

      Açıkçası güzel bir hukuk fakültesi olsun Neresi olursa olsun.

 13. Beyza dedi ki:

  Beni buraya kabuleden(Defne Helin Sema İsebella)herkese çok teşekkür ederim. Ben 18 yaşındayım. Bu yıl üniversite sınavına hazırlanıyorum. Hint dizilerini ,bu siteyi ve sizleri çok seviyorum.

  1. sevda dedi ki:

   Selam beyazciiim nasilsin? Hoşgaldin.nerelisin?bande univarsige sinavina hazirlaniyorum o yuzdan sordum:)

   1. Beyza dedi ki:

    Merhaba Sevdacığım. Ben Kahramanmaraşlıyım. Sen?

    1. sevda dedi ki:

     Ban iranliyim guney azerbaycan (tabriz) turkum. Sinavin nezaman?

     1. Beyza dedi ki:

      23-24 haziran

  2. Aytac dedi ki:

   Beyzacim sen yenisin galiba hos geldin aramıza nasilsin canım neler yapiyorsun.
   Benim ismim Aytac 19 yasindayim Azerbeycanliyim

   1. Beyza dedi ki:

    Hoşbuldum canım. Ya böyle dizi takip ediyorum biraz da ders çalışıyorum Sen?

 14. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  DEFNEMMM RUH İKİZİM KELEBEĞİM GÜNAYDIN GÜNÜN GÜZEL GEÇSİN
  ALLAH’A EMANET OL

 15. Mersinli ELA ❤️❤️❤️ dedi ki:

  GÜNAYDIN SİTEMİZİN GÜLLERİ

  HÜLYAM AŞKİTOŞKOM
  AYTAÇCIM CANIM
  AMOUR CANIM
  TATLIM KUZUM
  HEPİNİZE GÜNAYDIN
  HAMD OLSUN BEN İYİYİM SİZLER NASILSINIZ İYİ MİSİNİZ İNŞALLAH İYİSİNİZDİR

  1. Amour dedi ki:

   Bende iyim ela sen nasılsın rica etsem kendini tanıtırmısın canım

  2. Aytac dedi ki:

   Elam canım iyiyim bende şükür sen nasilsin neler yapiyorsun

 16. Aytac dedi ki:

  GUNAYDIN CANLARIM CIGERLERIM NASILSINIZ IYISINIZDIR INŞALLAH GÜNÜNÜZ HAYIRLI NESENIZ BOL OLSUN CANIM ARKADASLARİM

 17. Aytac dedi ki:

  2 defa yazdım cikmadi neden??!!!! Bu sefer o kadar uzun da yazmadim 2 satır bişey

 18. ARNAV ve Sultan hayranı dedi ki:

  GÜNAYDIIN Tatliş arkadaşlarım:)
  Nasılsınız herkes iyimi:)?:)
  Ben çok iyim amma çok acelem var sadece size hal hatır sormak için girdim sayfaya:)Sonra görüşürüz:)
  İyi Günler diliyorum hepinize:):)
  Ba Baaaayyyy:)

 19. Anonim dedi ki:

  denizin bir yakını vefat etmiş

  1. Amour dedi ki:

   Başınız sağolsun

 20. Amour dedi ki:

  Merhaba arkasalar nasilisinin acaba pragyya we ahbi nezaman kovusucaklar bilen varmy bu arada ben aranyza yeni katyldym

  1. Anonim dedi ki:

   Turkçe pek yazamiyurum yalnyş yazarazsam beni duzetin olurmy

 21. Tatlim A♥T dedi ki:

  Lutfen girdiyimde 2 bolum hazir olsunRica edioyorum.Lutfen.Bu arada GOKER BEY ADINI SEN KOY sayfasinda size bir not var lutfen okuyun.Hiscakalin.

 22. Tatlim A♥T dedi ki:

  Arkadaslar tekrar merhabalar PRAGYA arkadasim sendemi erjenden kalkiyorsun.Kiz ben okul gidiyirum sana ne oluyor.Caim senin adin ne.Yenimi geldin.Kendinden bahsetsene bir az.Opuyorum canim.Ben cikiyorum okula hazirlaniyorum.Sen cevap yaz ben girdiyimde okurum.Arkadaslar ben kacdim.Aksam giricem.Opdum her kesi.:-D

 23. pragya dedi ki:

  Cook guzel bolumlerde ne zaman geleir allah bilir

 24. Tatlim A♥T dedi ki:

  Merhabalsr.Nasilsiniz canlarim.Denizim nerdesin.

 25. Defne dedi ki:

  Hey anaber

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir