Ah Kalbim 86. Bölüm Özeti ve Fragmanı Dadi Abhi’yi Kovdu

Burak 28 Kas 2017 Ah Kalbim  0

Hastane müdürü Pragya’yı hamile olarak gösteren belgeyi gönderdikleri için personele fırça atmaktadır. Dadi ve Dasi de gerçek belgelere ulaşmak için oradadırlar. Pragya hastane müdürünün yanına giderek raporları Dadi’ye vermemesini ister. Müdür bunu yapamayacağını söyler. Pragya ise müdürü işinden olmakla tehdit eder. Müdür istediği gibi olacağını söyler.

Bu arada Tanu Abhi ile konuşmasını sürdürmektedir. Tanu Dadi’ye ne olacağını umursamadan bu işin bitmesini ister. Yoksa bebeği kürtaj yaptıracak ve Dadi’nin her şeyden haberi olacak. Abhi kendisine  gün daha süre vermesini ister. Pragya Abhi’yi arayarak Dadi’nin başka bir rağor alacağını söyleyince Abhi rahatlar. Pragya bu esnada rapor isteyen görevliye sahte rapor yerine orjinal raporu verir. Gerçeği elindeki raporu verince anlayan Pragya hemen Dadi ve Dasi’nin yanına gider.

Dadi raporu açmak üzereyken Pragya heyecanla yanlarına gelir. Dadi raporu gizlemeye çalışır. Dadi sıkı sıkı raporu tutmaktadır. Pragya raporu almanın bir yolunu bulmaya çalışır. Eve geldiklerinde rapor hala Dadi’nin elindedir. Abhi mutlu bir şekilde eve girdiğinde Dadi’nin elindeki zarfı görür. Hemen zarfı alan Abhi içindeki raporu içinden okur. Abhi bir anda şekil değiştirir. Mutsuzluğu yüzüne vurur. Dadi ne yazdığını sorsa da Abhi her şeyin yolunda olduğunu söyler. Dadi Abhi’nin elindeki raporu alıp inceler. Tanu’nun hamile olduğunu öğrenir.

Dadi Tanu’ya kızar ve ailesine laf söyler. Bu sırada Tanu’nun ailesi de gelmiştir. Dadi kızlarına sahip çıkmayan aileye kızarken bebeğin babasını sorar. Aile onu iyi bildiklerini ve Abhi’ye sormalarını ister. Abhi ve Pragya gergin. Dadi ve Dasi Tanu’yu ucuz kahramanlık yapmakla suçlarken Tanu Abhi’ye sormalarını ister. Abhi gerçekleri anlatınca Dadi’den tokat yer. Pragya ise acıyı hissediyor.

Dadi Abhi’ye ihanet ettiğini söyler ve dolapta bulunan sopayı çıkararak Abhi’yi dövmeye başlar. Pragya ona engel olmaya çalışır. Dadi bundan sonra benim için hiç bir şey ifade etmiyorsun diye söyler. Dadi Abhi ile Aliya’yı iyi yetiştirmek için söz verdiğini ancak başarısız olduğunu söyler. Pragya’yı rüyalar görerek eve getirttiğini ancak Abhi’nin kadına gün göstermediğini söyler. Pragya onun ayaklarına kapanarak Abhi’nin kendisini hiç bir zaman karanlıkta bırakmadığını söyler. Her şeyden haberi olduğunu Tanu’nun bebeğine bir şey olmasın diye onu eve getirdiğini söyler.

Dasi Tanu’ya 2. kadın muamelesi yapınca ailesi devreye girer ve Abhi’nin Tanu’yu önceden beri sevdiğini ancak Pragya hayatına girdiğinde Dadi için onunla evlendiğini söyler. Dadi Abhi’ye Tanu’yu sevip sevmediğini sorar. Abhi bunun doğru olduğunu ancak sarhoş olduğu için böyle olduğunu söyler. Abhi Pragya ile boşanıp Tanu ile evleneceğini de söyleyince Dadi olmadık bir karar alır.

Dadi Abhi’nin evi terketmesini istediğinde Pragya karşı çıkar ve Abhi olmadan burada yaşayamayacağını söyler. Dadi onun da gitmesini ister. Abhi Pragya ile odasında konuşurken Dadi için evde kalmasını ister. Pragya olmazsa Dadi’nin yaşayamayacağını söyler. Abhi bavulunu hazırlamış gitmek üzeredir. Pragya Dadi’yi ikna etmeye çalışıyor ancak nafile. Abhi giderken ev halkı ile vedalaşır. Onlara Dadi’ye iyi bakmaları uyarısında bulunur.(Dadi ve Dasi ortalıkta gözükmüyor) 

Abhi giderken Praya arkasından sarılır ve gitmesini istemez. Abhi Praya’ya döner ve onu kucaklar. Çok duygusal anların yaşandığı bu bölümde mendillerinizi hazırlayın. Abhi evi terkettiğinde Pragya yere çöker kalır. Dsdi ve Dasi balkondan Pragya’ya bakarlar. Abhi dışardayken Dadi’ye ev aldığı günü ve Dadi’nin ne kadar sevindiğini hatırlar.

Ah Kalbim 86. Bölüm Fragmanı

 

Sev Yeter 241-242. Bölüm Özeti
Ah Kalbim 353. Bölüm Özeti 25 Ağustos’da Neler Yaşanacak ?
Ah Kalbim 351 – 352. Bölüm Özeti
Ah Kalbim 349. Bölüm Özeti

“Ah Kalbim 86. Bölüm Özeti ve Fragmanı Dadi Abhi’yi Kovdu” üzerine 10 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  pragya abhiye sarildigi zaman fonda ki sarkiyi bilen varmi♥♥♥♥♥

 2. Anonim dedi ki:

  Bugun rüyamda vivian in buraya yani turkiye ye hatta batman a geldigini gordum gecen sefer ruyamda yalanci bahar in oynayacağını gördüm (tekrar bolumleri) sonra ki gün kuzenim aradı ve yalancı bahar in oynayacağını söyledi sevinçten ellerim titriyordu bu rüyanın gerçekleşmesi biraz zor ama umarım vivian gelir turkiye te bunu o kadar istiyorum ki keske suan biri ruyan gerceklesi vivian geliyor dese ama ben rüyanmın bir gün gerçekleşeceğine inanıyorum.

 3. Helin dedi ki:

  Iyim melek ablam cok sukur 🙂

 4. Anonim dedi ki:

  bu abhi ve tanu tam evlenecekken Allah tan Pragya gelir yani bildiğim kadarıyla böyleydi abhi tanu ile evlenecegine göre pragya dan boşanmış olmalı ama ben en çok pragya nin değişimi bölümlerini izlemek istiyorum pragya o kadar güzel ki şimdiki halinden eser yok ay ama çok tatlı bide şu abhi ye güçlü olduğunu göstermek için normalde tasiyamadigi halterlerle spor yapması yok mu çok komikti yaa

 5. ARNAV ve Sultan hayranı Hülya dedi ki:

  DEFNOŞUM bahsettiğin o Hintli kızın sosyeteye girmesi bana bizim HATCE SOSYETEDE ve GÜLLÜ yü hatırlattı:):):):):)
  İşte öyle eğlenceli diziler gelsin yaa dimi amma Allahtan yine Ah Kalbimde eğlenceli komedi sahneler var o kurtarıyor durumu:):):)
  Evet tatlişim bu akşam Ufak Tefek Cinayetler akşamı oleyyyy:):)
  GÖZ GÖZÜ GÖRMÜYOR HEP PUS
  TAKİPTELER SES ETME SUS
  ZATEN HAVA BUZ:):):):)
  Canımcıom sizin orada hava nasıl:)?:)
  Bursada gerçekten Buuuzz:):)
  Sana bir şey söyleyeceğim tatlişim amma bi sonraki yorumumda:):)
  Ba Baaayyyu:)

 6. Melek dedi ki:

  Oooooooooo şimdi tam oldu dsdi de herşeyi öğrendi ya yüzüncü bölüme geldik ama daha tık yok bunlarda güzel bir aşk sahnesini göremedik daha böyle yapınca insanın izliyesi gelmiyor bir garip aşk sensiz olmaz benimsin niye bukadar sevildi hem kısaydı hemde çok güzeldi bunlar böyle deyil uzattıkca uzatıyorlar insanın içi şisiyor ama yine de can sıkıntısı izliyorum

  Helinim canım ben iyiyim sen nasılsın canısı

 7. Zeynep dedi ki:

  Abhi pragya’ya aşık ama söyleyemiyor artık kavuşsunlar yaaa…

 8. Helin dedi ki:

  3.yorum da benfen

  🙂 NASILSINIZZ 🙂

 9. Esra dedi ki:

  Ama bunlar ne zaman kavuşacak aşk yasiyacak biz yaslanicaz galiba ya bu bölümler hemen gelse

 10. Esra dedi ki:

  Ahh ilk yorum benden çoook güzel bi bolum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.