Ah Kalbim 284. Bölüm Özeti 22 Aralık Fragmanı Abhi Beraat Etti

Burak 29 Nis 2018 Ah Kalbim  0

Ah Kalbim 284. Bölüm Özeti 22 Aralık Fragmanı

Ah Kalbim dizisinde Prgaya Smonika yı gördüğünde onu evine kadar takip etmişti. Pragya Abhi nin kurtulacağını düşünürken Smonika kendisinin Smonika olmadığını Avantika olduğunu söyleyerek Prgaya yı yalanlamıştı. Prgaya Purab’ı da çağırmış ancak Avantika Purab’ı kandırmayı başarmıştı. Purab polisin de gelmesiyle Prgaya yı tutuklanır endişesi ile dışarı çıkarmıştı. Purab Ppragya nın halüsinasyon gördüğünü düşünmektedir.

Smonika amacına ulaşmanın rahatlığı ile Prgay yı arayarak buluşma teklifinde bulunuyor. Pragya ile buluştuğunda ise tüm mallarını kendisine devretmesini aksi taktirde Abhi nin ömür boyu hapiste çürüyeceğini söyleyerek ona şantaj yapıyor. Pragya bunu düşüneceğini söylüyor. Prgaya eve giderken Abhi yi düşünüyor. Ancak Dadi ve ailesinin evsiz kalması Prgaya yı daha da üzüyor. Prgaya eve geliyor. Sarla da kızı için Prgaya nın evindedir. Pragya annesini görünce çaresizliğini düşünüyor ve ağlayarak annesine sarılıyor.

Ah Kalbim 22 Aralık Özeti

Abhi nin kurtulacağını ancak Smonika nın ev dahil her şeyi kendisinin üzerine yapılmasını istediğini söylüyor. Başta Sarla olmak üzere Dadi ve ailesi Abhi için herşeylerini  feda etmeye hazır olduklarını söylüyor. Prgaya Smonika yı arayarak teklifini kabul ettiğini söylüyor. Belgeler için imza atmak üzere şahıslar tapuya gidiyorlar. Pragya parmak izini sisteme yüklerken sıra Smonika da dır. Bu arada iki hapishane kaçkını içeri giriyorlar. Silahlarını Disha nın üzerine doğrultuyorlar. Purab adamlarla mücadele ederken kafasına aldığı darbe ile yere yığılıyor. 

İçeri polis giriyor. Mahkumlardan biri polisi öldürüyor. Prgaya diğer mahkumu eline geçirdiği bir sopa ile etkisiz hale getirirken Smonika az önce öldürülen polisin silahını alarak Prgaya ya doğrultuyor. Pragya Purab ve Disha şoktadır. Pragya hayatını bir anda film şeridi gibi gözden geçiriyor. Aklında sadece Abhi vardır. Purab ve Disha da gözlerini yummuş kurbanlık koyun gibi kesilmeyi bekleyen Prfaya ya bakıyorlar. Smonika ateş ediyor. Herkes Prgaya öldü diye bakarken Arkadaki mahkumun öldüğünü görüyorlar. Prgaya ölmemiştir. 

Smonika belgeleri istiyor ancak Prgaya Abhi nin mahkemesi olduğunu, mahkeme sonunda belgeleri vereceğini söylüyor. Ayrıca belgeleri yırtmakla tehdit ediyor. Smonika geleceğini söylüyor. Bu arada Abhi nin mahkemesi başlamıştır. Savcılık onu kasten adam öldürmekle suçlamakta ve kamera kayıtlarını hakime izletmektedir. Pragya içeri giriyor ve Smonika nın yaşadığını söylüyor. Mahkeme buz dolabı. Mahkeme hakimi Smonika dan ismini soruyor. Smonika ismini doğruluyor. Herkes sevinç içinde. Mahkeme öğle arası vererek dağılıyor. 

Hüzün göz yaşları sevinç göz yaşlarına dönüyor. Ancak Smonika nın kurduğu tuzaktan haberleri yoktur. Karar verilmesi için toplanan mahkeme Abhi nin suçsuz olduğunu söylerken Smonika dan son sözlerini almak istiyor. Smonika ifadesini değiştiriyor ve paraya ihtiyacı olduğu için Prgaya nın teklifine evet demek zorunda kaldığını söylüyor. Şimdi üzülme sırası Mehraarda. Herkes bir daha şoka giriyor. Purab avukatına işaret ediyor ve mesaja bakmasını istiyor. Avukat gelen mesaja göre kalp krizi geçiriyormuş gibi yaparak mahkemenin 30 dakika ara vermesini sağlıyor. 

Dışarda Smonika ile karşılaşan Prgaya neden böyle yaptın diye kızıyor. Smonika şimdi intikamını aldığını ve malların artık kendisine ait olduğunu söylüyor. Prgaya ya aklından dolayı övgüler yağdıran Smonika morgda yatan kişinin estetik ile kendisine benzetildiğini sonrasında o kadını öldürdüğünü söylüyor. Hastanedekilere de rüşvet vererek rapor düzenlettiğini söylüyor. Mahkeme yeniden başlıyor. Ancak Purab ve Pragya nın da sürprizleri vardır. Purab parmak izlerindeki uyuşmazlığı delil olarak sununca her şey ortaya çıkıyor. Smonşka nın Sangram ile konuşmaları da izletilince Smonika nın gerçek olduğu anlaşılıyor.

Sev Yeter 241-242. Bölüm Özeti
Ah Kalbim 353. Bölüm Özeti 25 Ağustos’da Neler Yaşanacak ?
Ah Kalbim 351 – 352. Bölüm Özeti
Ah Kalbim 349. Bölüm Özeti

“Ah Kalbim 284. Bölüm Özeti 22 Aralık Fragmanı Abhi Beraat Etti” üzerine 7 yorum

 1. SELİN dedi ki:

  TVT DE YALANCI BAHAR OYNUYOR..

 2. Anonim dedi ki:

  uzun zamandır özet yazmıyorsunuz neden

 3. Gizem dedi ki:

  Madubala fani merhaba yalancı bahar dizisine bayılırım ama okul olduğu için izleyemiyorum duyduğuna göre tv diye bir kanalda çıkıyor hata sensiz olmaz ve benimsin diziin çıktığı yerde kalnalin adını tam hatırlayamadım

  1. Madhubalafan dedi ki:

   Merhaba. Evet biliyorum TVT kanalında

  2. Miral dedi ki:

   tvt ben izledim . ama bitti

 4. Madhubalafan (GÖKER BEYE DUYURU!!!) dedi ki:

  YALANCI BAHAR YAYINDAN KALDIRILDIMI?

 5. Madhubalafan dedi ki:

  ARKADAŞLAR LÜTFEN RİCA EDİYORUM KİMİN İMKANI VARSA KANAL 7’YE MESAJ YOLLASIN.
  YALANCI BAHARI YAYINDAN KALDIRMASINLAR.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.