Afilli Aşk Final mi Yapıyor? Ne Zaman Final Yapacak?

Burak 23 Oca 2020 Afilli Aşk  0

Kanal D’de yayınlanan Afilli Aşk Dizisi final yolunda emin adımlarla ilerliyor. Yeni dizileri beraberinde getiren 2020 yılı reyting oranlarına baktığımızda düşüş yaşayan Afilli Aşk dizisi yeni dizilerin gazabına uğradı diyebiliriz. Zemheri, Kuruluş Osman, Doğduğun Ev Kaderindir gibi dizilerin başlamasıyla beraber seyircisini hızla kaybeden Afilli Aşk final mi yapacak?

Kanal D ’yi çıktığı ilk günle beraber çarşamba günlerinin lideri yapmayı başaran Afilli Aşk dizisi piyasayı alt üst eden, başarılı dizilerin esiri oldu. Kadrosunu genişletmeden yerinde sayan, olayların yavaş işlendiği dizi seyircisini sıkmaya başlamıştı. 2019 yılının Aralık ayından itibaren yoğun seyirci kaybeden dizide final ışıkları yandı. Her ne kadar büyük bir kitleyi kaybetse de diziye yoğun duygular besleyen kemik kitlesinin hala varolduğunu söylemeden geçemiyoruz.

Afilli Aşk final söylentileri dönmeye başladığı andan itibaren sosyal medyayı sallayan kemik kitle dizinin final yapmasını istemiyor. Yönetmen ve senaristten bir hareket bekleyen Kanal D reyting sonuçlarından memnun değil. Dizinin senaryo bakımından ilgi çekmesini isteyen kanal yönetimi dizi yapımcılarından bu duruma çare bulunmasını istedi.

İlk yayınlanmaya başladığı dönemlerde zirveyi gören dizinin bu düşüşünü dizibilgi yönetimi olarak ne kadar anlamlandıramasak da önlem alınması gerekiyor. Bu düşüşü sadece dizi yapımcısına kesmek de yanlış. Azize dizisinin kısa sürede final yapmasından dolayı seyirci kanala tepki göstermişti. Reytinglerdeki düşüşü bu tepkinin sonucu olarak da düşünebiliriz. Kanal yönetiminin gün değişikliğine gideceği bilgisini de aldık bunun çözüm olup olmayacağını hep beraber gözlemleyeceğiz. Diğer yönden seyircinin kalite aradığı bu dönemlerde akıl dolu senaryolara ihtiyaç duyuluyor. Vakti daralan Afilli Aşk dizisi tekrar dikkatleri üzerine çekebilecek mi hep beraber göreceğiz.

Afilli Aşk Final Ne Zaman?

Konunun geniş tutulduğu Afilli Aşk dizisinin final yapması kararlaştırılırsa minimum 2 bölüm daha gerektiğini söylemeliyiz. Zararı en aza indirmek isteyen kanal tek bölümle dizinin final yapmasını da isteyebilir. Böyle bir karar seyirciyi kızdıracak nitelikte olur. Azımsanamayacak tarzda seyircinin duygu bağı kurduğu dizinin en az 2 bölüm daha devam edeceğini düşünmekteyiz. Yani Afilli Aşk 33. Yeni Bölümüyle beraber şubat ayı bitmeden final yapabilir.

Bay Yanlış Deniz
Bay Yanlış Deniz Kimdir? Ezgi’nin Avukat Arkadaşı
Gençliğim Eyvah Zola
Gençliğim Eyvah Zola Kimdir? Arif’in Oğlu
Gençliğim Eyvah Çavi
Gençliğim Eyvah Çavi Kimdir? Zekeriya’nın Oğlu
gençliğim eyvah leyla
Gençliğim Eyvah Leyla Kimdir? Sevgilisi İnstagram Adresi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir