Adını Sen Koy’da İlk Günden Bugüne Neler Oldu? İlk 3 Bölüm Analizi

Burak 11 Haz 2017 Adını Sen Koy  0

180. Bölüm Sonunda Ömer den Zehra ya Gelen Seni Seviyorum Sözüne Kadar Neler Yaşadı Çiftimiz?
Nerden Nereye Geldiler 180 bölümde Hadi İlk Bölümden Başlayıp Bir Hatırlayalım.

1.BÖLÜM:
Bir konak ve bu konakta yakışıklı bir delikanlı adı Ömer Kervancıoğlu bekar hayatında hiç kimse yok.
Büyük bir holdingin patronu, en çok sevdiği ve değer verdiği insan kardeşi Ayşe onun için yapamayacağı şey yok.

Konakta bahçe işleri ile uğraşan Ökkeş amca, Yemekleri yapan Hediye abla, temizlik işleri ile uğraşan Nazan, evin büyüğü, Müzeyyen hanım Ömer ile Ayşe yi büyüten gerçek olmayan, anne dedikleri değer verdikleri insan ve onun yeğeni Alev. Ayşe’nin kocası Nihat başlarda biraz çapkın olsa da eşini gerçekten seven biri. Asya dünyalar tatlısı küçük kızları.

Ömer’in özel şoförü bile var, konağın kapısını açıp örten hizmet eden çok insan var konakta o zamanlar tabi. Alev de Nihat da Ömer ile birlikte aynı şirkette çalışıyorlar. Aynı evde de yaşıyorlar. Alev bir süreliğine iş gezisine gitti. Ömer’in en yakın arkadaşı dostu, iş arkadaşı Demir.

Bir mahallede küçük bir ev, bu evde yaşayan kendi halinde güzel bir kız Zehra Kaya bekar hayatında hiç kimse yok.
Onun en çok değer verdiği ailesi, babası inşaat işçisi Salim amca, kız kardeşi Yasemin ve annesi Sevim. Bir de boynundan hiç çıkarmadığı kolyesi.

Fedakar biri Zehra öyle fedakar ki, yol parasını alan annesi yüzünden işe yetişemeyince, yolda mahallede oturan Yener ve Mehtap kardeşler araba ile onu işe bırakmak isteyecekler ve işe geç kalan Zehra patronu tarafından kovulacak..

Her şey bu Sevim’in Zehra’nın yol parasını almasıyla başladı. Almasaydı o parayı zamanında işe gidecekti, Yener’in arabasına binmek zorunda kalmayacak Zehra ve işinden de kovulmayacaktı. Ömer ile de karşılaşmayacaktı.

Yener Zehra’nın mahalle komşusu emlakçı ve Zehra yı çok seviyor onunla evlenmek istiyor. Mehtap ise Ömer’in şirketinde çalışıyor.  Abisi kardeşini işe bırakmak yerine önceliği Zehra ya verip bir de yolu değiştirince, kaderin yoluna girdi Yener ve bir kaza ile Zehra ve Ömer ilk kez karşılaştılar.

Ömer’in şoförü Yener’in arabasına çarptı. Bunun sonunda da, Ömer Yener’e para verdi ve Zehra’nın adını ve Yener’in kız arkadaşı olduğunu Yener den Öğrendi. İşin aslı hiç de öyle değildi oysa, Zehra hiç yüz vermiyor, sevmiyordu Yener’i işe geç kalmamak için binmişti arabasına o kadar, mecburiyetten. Buna rağmen işe geç kaldı ve işinden kovuldu Zehra.  Şoför ise işinden oldu. Ömer hata affetmeyen, çok sert, kuralları olan biri.

Ayşe Ömer’in göz bebeği bir tanecik kardeşi, onunla telefonda konuşurken fenalaştı ve evdekiler onu hastaneye kaldırdılar.

Ayşe geçmişte kanser hastalığını atlatmış birisi ve tekrarlama olasılığı çok yüksek. Ömer hastaneye gitti.

Zehra ise hem iş arkadaşı hem de en yakın dostu Leyla ile kovulduğu şirketin önünde konuşurken gelen bir telefonla babasının hastanede olduğunu öğrendi ve apar topar Zehra da hastaneye gitti. Babası inşaat den düşmüş ameliyat etmişler, girişini yaparken Zehra, Sevim ile Yasemin hastaneye gelip herkeslerden habersiz Salim amcayı eve götürdüler hastane parası ödememekti amacı Sevimin. Ama istediği gibi olmadı.

Ayşe hep Nihat’ı sayıklasa da, Nihat şirket çalışanı Mehtap ile öğle yemeğine çıkmış telefonlara geri dönmemiş Ayşe’nin durumundan haberi olmamıştı.

Ömer Nihat’a güvenmiyor kardeşini sevmediği parası için evlendiğini, aldattığını düşünüyor.

Ömer ve Zehra bir kere daha bu hastanede karşı karşıya geldiler. Hem de koridorda çarpışarak Ömer tanıdı Zehra yı sabah ki arabadaki kızdı. Ayşe ve Müzeyyen hanım da gördüler. Zehra babasının eve götürüldüğünü Yaseminden öğrendiği için koşarak eve gitti.

Ayşe daha ilk o an abisine kimdi o? diye sorarak kız arkadaşı olduğunu düşündü. Ömer de kimse değil dedi. eve geçtiler.

Ayşe hasta yatağında dinlenirken Müzeyyen annesine abisinin de bir çocuğu olmasını, evlenmesini çok istediğini söyledi. Ayşe ne yapıp edip abisini evlendirecek.

Zehra ise Mehtap ile dertleşiyor evinin bahçesinde Mehtap Zehra’nın işten kovulduğunu öğrenip çalıştığı yerde iş ayarlayabileceğini söylüyor. Zehra da yok ben bulurum deyince, Mehtap, baban hasta, sen işsiz, kardeşin asker, nasıl geçineceksiniz? diyor ve Nihat’ı arıyor.

Mehtap, Nihat’ın telefonunda Ömer 2 olarak kayıtlı, bunu Ömer görüyor ve telefonu Ömer açıyor, alo Nihat diyen bir bayan, Ömer kimsiniz? dediğinde korkudan Zehra diyor ve kapatıyor. Yandı Zehra. yakanda Mehtap oldu.

Yener de ziyarete gelmiş Zehra lara eli dolu, Sevim paralı olduğu için seviyor Yener’i ve Yener Sinan askerde diye sıkıntı çekme diyor.

Her ne hikmetse bu Sinan’ın adı bu bölümde geçti, kendi hiç ortalıklarda görünmedi bir sezon boyunca, ne aradı, nede arayanı soranı, merak edeni oldu, askere para göndereni bile olmadı, izne bile gelmedi asker Sinan.

Ömer de Nihat’a benim adımla kaç kadın kayıtlı telefonunda Ayşe den boşanacaksın daha fazla aldatmana izin vermeyeceğim diyerek kovdu.

Sabah işe giderken Nihat Ayşe’yi şirkete davet etti, şirkete geçince de Mehtap Nihat la Zehra için konuştu ve Nihat da gelsin dedi. Zehra şirkete iş başvurusu için gidecek.

Ayşe’nin doktoru Ömer’i arayarak hastaneye gelmesini istedi. Ömer geçmişte Ayşe’yi Amerika’ya götürüp orada tedavi ettirmiş ve iyileşmiş ancak fenalaşıp da hastaneye götürdüklerinde yapılan testler tahliller sonucu hastalığın yeniden başladığını 6 aylık ömrü kaldığını, kardeşinin üzüldüğü her dakika ömrünün daha da kısalacağını öğrendi Ömer. Dünyası başına yıkıldı ancak kardeşi için güçlü olmak, gözyaşlarını içine dökmek zorundaydı.

Ömer Ayşe ile sahile gittiler, Zehra da iş için şirkete geldi Nihat’ın odasında tadilat olunca Ömer’in odasına geçtiler. Araba ile şirkete dönen Ayşe ve Ömer yol boyunca Ayşe’nin abisinin ne kadar güzel bir kalbi olduğundan ve bunu kendisinden başka kimsenin görmediğinden bahsetti ve abisinin bir an önce evlenmesini, kız arkadaşı ile tanışmak istediğini söyledi.

Ömer odasına girerken, Zehra Nihat ile tokalaşmış kolyesini yere düşürmüştü ve kolyesini almak için her ikisi de eğilince, Ömer’in bakış açısından hiç de hoş olmayan bir görüntü oluştu. Ömer, Nihat’ın elindeki kolyeyi Zehra ya aldığını vermek üzere olduğunu düşündü kendi açısından ama yanıldı. Ömer’in çok kızdığı an Ayşe geldi odaya Ömer tamda çıkıyorduk dedi ve bir yanlış anlamada Ayşe tarafından oldu.

Ayşe, daha öncede abisi ile Zehra yı hastane koridorunda görmüştü ve kız arkadaşı olduğunu düşündü çünkü, Ömer’in elinde kolye vardı ve Ayşe bu kolyeyi kız arkadaşına aldığını düşündü abisinin ve tanıştırmasını istedi kız arkadaşı ile.

Yanlış anlaşılma furyası bu şekilde başlamış ve Ömer ile Zehra kaderin rüzgarına kapılmak ve bu sayede de bir büyük aşkın ilk temelini böylece atmış oldular.

 1. BÖLÜM

Ayşe çok mutlu abisinin de artık bir kız arkadaşı var, Ömer kardeşi üzülmesin diye Zehra ile bir süredir çıktıklarını söyledi. Zehra iş için gittiği şirkette Ömer ile sevgili olduğunu öğrendi. Bundan kendisinin de haberi yoktu. Yanlış anlaşılma furyası devam ediyor Ayşe için.

Ayşe Zehra ile tanıştı adını söyleyip tokalaştığı an.

Ömer Zehra ismini daha önce duyduğu anları hatırladı. Çarpan arabada, telefonda Mehtap Zehra demişti ve şimdi de Nihat kolye verirken görünce kendince bir sonuca vardı Ömer.

Ömer’e göre Zehra; ahlaksız, zengin avcısı, para göz ve namussuz. Çok ağır sözlerdi bu sözler ve okkalı bir tokadı Zehra dan yedi hak etmişti paşamız, ne yapalım haksızlık yaparsa bir insana, anlamadan, dinlemeden kendince bir sonuca varırsa, böylede okkalı tokadı yer paşamız.

Ömer o tokadı hazmedemedi ve bu yaptığının bedelini çok ağır ödeyeceksin dedi. ve gerçekten de ilerleyen zamanlarda çok çektirdi o tokadın bedelini ağır ödetti Zehra ya Ömer.

Kolye Ömer de kalmıştı.

Ömer evde çalışma odasında Nihat’a hesap sorsa ve Nihat da her ne kadar Zehra’yı ilk kez bugün gördüm iş için geldi dese de Ömer inanmadı Nihat’a.

Ve Mehtap o an Nihat’ı aradı Ömer bir kere daha Ömer 2 yi görünce hemen telefonu aldı açtı. Mehtap aramadın deyince, Ömer telefonu fırlatıp kırdı.

Ayşe girdi odaya, Nihat da işle alakalı deyip geçiştirdi ve Ayşe Zehra yı akşam yemeğine çağırmasını istedi abisinden.

Ömer doktorun söylediklerini hatırlayınca mecburen kabul etti Ayşe’nin bu teklifini, aile bireyleri Zehra ile tanışacaklar hem de Ömer’in kız arkadaşı olarak.

Salim amca evde hasta yatıyor, yarasını istemeye istemeye zorla pansuman yapıyor Sevim ve Zehra’nın işten kovulduğunu da Leylanın eve gelmesi ile öğreniyor çok acımasız Sevim bir tek Yener’e yüzü gülüyor o da eve erzak aldığı eli dolu geldiği için Sevim tam bir paragöz.

Yener’in çok parasını yedi Sevim. Zehra ile seni evlendireceğim diyerek hep yalan söyledi Yener’e, Yener de hep inandı Sevime ve Zehra için kesenin ağzını sonuna kadar açtı bu da Sevim’in işine geldi ekmek elden su gölden, gül gibi bedavadan geçinip gitti Yener sayesinde.

Ayşe abisine Zehra’nın elini hiç bırakma diye tembihlerde bulundu. Zehra iyi bir kız diyerek,

Ömer ise, bir oyunun içine girdi farkında olmadan kardeşi için onun 6 aylık kalan ömründe mutlu olması için. Onun mutsuz olmaması için elinden gelen fedakarlığı yaptı Ömer.

Ömer Ayşe’ye söz verdi sevdiklerimin elini asla bırakmayacağım diye. Ayşe de Zehra yı yemeğe beklediğini ısrarla söyledi.

Ömer Nihat dan Zehra’nın evinin adresini öğrendi ve mahalleye Zehra’nın evine gitti Şoförü ile.

(o zamanlar Ömer’in kendine özel şoförü vardı, Nihat’ın arabası, Ökkeş amcanın arabası bile vardı alış verişe gittiği, Alev’in bile arabası vardı oto galeri gibiydi konak bahçesi o zamanlar)

Ömer Zehra’nın kapısında, zile basıp basmama konusunda tereddüt yaşasa da Ayşe için yaptı ve zile bastı. Zehra açtı kapıyı önce ne işiniz var dedi, sonra da içeri girecekken Ömer kolundan tutup kendine çekti ve o göz göze bakışma gerçekleşti. Konuşmadan gözler ile konuşma da bu sayede başlamış oldu. Ömer bundan sonra da hep bu şekilde 180 bölüm boyunca Zehra’nın kolunu tutup kaç kere kendine çekti böyle ve kaç kere konuşmadan bakıştılar göz göze.

Ömer akşam yemeğine bize geleceksin dedi, gelir misin demeden,

Zehra da, asla gelmem deyince,

Ömer; ben senin yüzünden kardeşime yalan söyledim ve bu yalanı devam ettirmek zorundayım seninle dedi.

Zehra; ben kimseye yalan söylemedim, kimsenin de yalanına ortak olmam diyerek kolyesini istedi Ömer den. ( Çok büyük konuştun Zehra )

Ömer, kolyeni almak istiyorsan akşam gelir alırsın dediğinde. Zehra da, sadece kolyemi almak için akşam geleceğim dedi. Ömer akşam 6 da şoförümü göndereceğim dedi ve ayrıldı.

Akşam Yener de Zehra yı babasından istemeye geleceğini söyledi Sevim’e ve hazırlık yapması içinde para verdi. Sevim de buyur gel bekleriz dedi.

Alev de iş gezisinden döndü yemekte o da olacak, o zamanlar makyajı şimdikinden daha az hafifti.

Ömer ise Zehra nın akşam için giyeceği kıyafeti Ayşe’nin butiğinden ayarlayıp Zehra ya gönderdi.  Zehra elbiseyi alınca çok sinirlendi. Kendi kendine söylendi ve gelmeyeceğini söyledi kendine.

Akşam Zehra’nın evinde çok büyük bir hazırlık var Zehra yı istemeye Yener gelecek ve Zehra ya bunu söylemediler.

Yasemin sofra hazır ve tam Yener geleceği zaman söyledi.

Zehra bunu öğrenir öğrenmez evden dışarı çıktı, kapıda Ömer’in şoförü bekliyordu onu almaya gelmişti. Zehra  ona da kızdı. Gelmeyeceğini söylediği an köşeden Yener elinde çiçekler çikolatası Mehtap ile geliyordu.

Onları görünce kaçmak istedi, annesi de evden ona seslenince gidecek yeri olmayan Zehra Ömer’in arabasına sığındı oradan ayrılıp kurtulmuştu Ömer sayesinde Zehra.

Şoför onu konağa götürdü. Zehra konağın kapısında ev kıyafeti, ayağında babet ile beklerken Ömer geldi ve Zehra yı öyle görünce ona çok kızdı sen kapıma ne cüretle böyle gelirsin diye.

(Ömer o zamanlar çok kötüydün, ne var kızın kıyafetinde bir tane daha okkalısından tokat istiyorsun herhalde sen )

Zehra kolyesini almak isteyince de defol git, sen anca rüyanda görürsün diyerek kapıdan kovdu Zehra yı kolundan iterek.

Ayşe geldi o an ve Zehra yı büyük bir sevgi ile karşıladı. Hiç kıyafetine üstüne başına bakmadan içeri aldı ve ailesi ile tanıştırmak için salona getirdi Zehra yı. Abisi ile yanyana getirdi Zehra yı ve sizi Zehra ile tanıştırmak istiyorum abimin kız arkadaşı Zehra dedi.

En büyük şoku da Alev yaşadı hiç kimse böyle bir şey beklemiyordu.

Her ikisi de birbirini tanımayan, bilmeyen iki insan ama hayat onları fedakar olma konusunda ortak bir noktada birleştirdi.

 1. BÖLÜM

Ayşe çok büyük bir heyecanla evdekilere Zehra yı tanıştırmadan önce Ömer annesi ile tanıştırdı. Müzeyyen hanımda kendini tanıttı Zehra ya. Ayşe Nihat ve Alev ile tanıştırınca Zehra yı, Alev çok kötü oldu, odasına gitti ve ben varken öyle biriyle olamazsın diyerek sinir krizi geçirdi.

Teyzesi duyduğu sese yanına gitti ve ne olduğunu sorunca Alev ben varken o kızla Ömer deyince, teyzesi, Ömer sana hiç ümit vermedi, annesi yüzünden kadınlardan hep uzak durdu dedi.

Alev de sen onların öz annesi değilsin rol yapmayı bırak deyince Teyzesi tokat attı Alev’e kendine gelsin diye ama nerde daha da hırslandı Alev.

Ayşe de konağı gezdirdi Zehra ya ve Asya nın odasında Asya ile tanıştırdı onu.

Dünyalar güzeli küçük prenses Asya; sen dayımı seviyor musun? dedi daha ilk görmesinde ve gidip dayısını alıp geldi Asya ve dayısına dedi ki, Zehra abla senin kız arkadaşınmış siz evlenecek misiniz?

Daha o günden belliymiş bunları yakınlaştıracağı prensesimizin.

Yemekte Ayşe nasıl tanıştıklarını sordu Zehra ya Ömer sokakta tanıştık deyince Alev sakın çarpışarak tanıştık demeyin deyince Ömer evet çarpışarak tanıştık dedi.

Alev Zehra yı sıkıştırmak için işini, tahsilini sordu.

Zehra da, lise mezunu olduğunu, yönetici asistanlığı yaptığını söyledi. Alev o günden bir savaşa başlamıştı Zehra ile.

Zehra yemekten kalkıp eve gitmek istedi Ömer onu o gecenin karanlığında tek başına göndermek istemedi, arabası ile eve bırakırken yolda Ayşe aradı abisini ve Zehra ile konuşmak istedi, yemekte Alev’in söylediklerinden dolayı özür diledi, onu çok sevdiklerini, abisine çok yakıştığını

Zehra gerçeği söyleyecekti ki Ömer engel oldu.

Kolyesini istedi Zehra, Ömer de başladığın işi bitirseydin deyince,

Zehra sizin yalanlarınıza ortak olmak istemiyorum inmek istiyorum dedi ve kapıyı açmak isterken Ömer ani fren yapınca kafasını koltuğa çarptı Zehranın canı yandı. Ömer kapıyı açtı git hadi dedi ve o karanlıkta orada öylece bıraktı, sonra pişman oldu geri döndü Zehra çoktan gitmişti.

 

Zehra taksi ile evine dönünce, anne diye bildiği Sevimden şiddet gördü, Yener ile evleneceksin dedi Zehra ben onunla evlenmem dese de ben seni Yener’e verdim evleneceksin diyorsam evleneceksin dedi baya tartıştılar.

Ömer akşam ki yaşanan olaydan sonra, Ayşe’ye tartıştığımızı ve ayrıldığımızı söylerim kardeşim beni anlar diyerek kahvaltıya gitmişti ki, Alev’in Ayşe ile olan konuşmasını duydu Ömer ve söylemek istediklerinden çok başka şeyler söyledi.

Alev, Ayşe ye; Ömer öyle bir kıza bakabilir mi? Ömer’in neleri beğendiğini biliyoruz, neden hoşlanıp neden hoşlanmadığını da, bu iş başka, bu işte başka bir şey var dedi.

Bütün bu sözleri Ömer duydu ve evet var, aşk var, aşkı unutuyorsun dedi Alev’e.

Bizim zorba Ömer’imiz ilk görüşte Zehra ya aşık olmuş, bunu Alev’e bu şekilde itiraf etti. Bunu Zehra ya itiraf etmesi seni seviyorum demesi 180-3=177 bölüm sonra oldu.

Alev şirkette yine Zehra yı Ömer’e kötüledi. Alt sınıf, eğitimsiz, kültürsüz, bakımsız gibi sözler ile Ömer de aşık oldum diyerek konuyu kapattı.

 1. Kez aşık olduğunu söyledi Ömer ve dubai deki ihaleyi Hilmi Yılmaz’a kaptırmak istemediğini bunun içinde elinden geleni yapmasını Alevden istedi.

Hilmi daha ilk bölümlerden Ömer’in azılı düşmanıydı. Adı vardı kendi de çok sonraları ortaya çıktı.

Zehra babasına Yener ile evlenmek istemediğini söyledi babası da anlayışla karşıladı.

Ömer şirkette Ayşe ile telefonda konuşurken Demir geldi odaya ve Zehra kim diye sordu Ömer de tüm olanları anlattı Demir o an Ömer’in en büyük sırdaşı oldu. Ayşe’nin 6 ay sonra öleceğini de öğrendi Demir.

Ömer Zehra yı telefonla aradı aralarında kısa bir konuşma geçti Ayşe seni görmek istiyor dedi.

Zehra gelmeyeceğini söyledi. Ömer ne kadar istiyorsun? Fiyatın ne dedi.

O zamanlar demediği, etmediği hakaret kalmamıştı Zehra için Ömer’in.

Zehra Ömer’in ona gönderdiği elbiseyi geri vermek için konağa gitti Ömer onu gördü ve bahçeye indi Zehra elbiseyi satmadım size ait olanı getirdim, sizde bana ait olanı kolyemi verin derken

Ayşe onları tartışırken gördü ve bayıldı. Ömer kardeşi için çok korktu o an. İşte böyle başladı bizim çiftin hikayesi.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy’da İlk Günden Bugüne Neler Oldu? İlk 3 Bölüm Analizi” üzerine 123 yorum

 1. Azeri Aytac dedi ki:

  Aslicim canimm yeni analizi nezaman yazacaksin? Zahmet olmazsa yine yazarmisin canim ben cok sevdim analizleri okurken o sahneler gozumun onunde canlaniyor

 2. Betül dedi ki:

  Merhaba çiğdem bende uzun süredir takip edenler denim ama fazla zaman olmadı yazmaya başlayalı aramıza hosgeldin

 3. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Hanim abla benim dogum gunumu sormussun. 15 agustos

 4. Aslınur dedi ki:

  Evet Aslı öyle mesir macunumuz meşhurdur her sene Mayıs Nisan gibi dağıtılır Sultan Camiisinden , bu sene 477’incisi oldu , Manisa için şehzadeler şehri de derler…
  Bekleriz seni de buralara:) hepinizi beklerim:) gelirseniz haberim olsun karşılarım:)

  1. aslı dedi ki:

   İnşallah:)

 5. Aslınur dedi ki:

  Aslıcım ben Manisada oturuyorum:)
  Burda 3-4 saniye falan sürdü

  1. aslı dedi ki:

   Manisa güzel bir şehir, mesir macunu meşhurdur. Rabbim depremi tekrar yaşatmasın inşallah geçmiş olsun canım.

 6. Aslınur dedi ki:

  Ayy evet IR abi az evvel de Erkan paylaştı 1 saat önce falan , iki yanında Hazal Yaprak ortada Erkan altına da “sürprizzz” yazmış , ayy bence bunlar sevgili oldu yakında çıkar kokusu ❤️❤️❤️
  Bu arada evet Aslı deprem oldu , burada hissedildi rabbim korudu can kaybı olmadı Allahtan çok şükür…

  1. aslı dedi ki:

   Canım çok geçmiş olsun, arkası gelmez inşallah sen hangi şehirdesin?

 7. IR dedi ki:

  Hazal resmi hesabinda fotugraf paylasmis yaprakla beraber ve alrina yazmis , tatildeyiz.

  1. Aylin dedi ki:

   Evet hazal yaprak ,gözde ve berna bodrumdalar birlikte . Gazel hariç diğerleri canlı yayında yaptilar

  2. Aylin dedi ki:

   Erkanda bodrumda oda fotoğraf paylaşmış Hazali ve Yapraklı altinada süpriz yazmis

 8. Anonim dedi ki:

  Merhaba ilk kez yazıyorum ama uzun süredir takip ediyorum yorumlarınızı… ilk bölümlerin analizi de çok hoş oldu çok teşekkür ederiz kalbinize kaleminize sağlık… daha önceki yorumlara katılıyorum sizin analizli yorumlarınız olmadan dizimiz eksik kalır Sevgiler

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba hoş geldiniz:)
   güzel düşünceleriniz içinde teşekkür ederim sizi bundan sonra aramızda görmek isteriz, saygılar sevgiler bizden size.. yeniden görüşebilmek dileği ile.

   1. Çiğdem dedi ki:

    İlk kez yazınca ismimi yazmayı unutmuşum:) Çiğdem ben… İnşallah diyeyim ama yazamasam da haberleri analizleri yorumları sürekli okuyorum hep aranızdayım aslında…

    1. aslı dedi ki:

     Merhaba Çiğdem tanıştığımıza sevindim. Siz bizi tanıyordunuz yazılanlardan haberdardınız biz sizi bilmiyorduk tanıştık, dizi ile konular ile ilgili düşüncelerinizi paylaşırsınız inşallah görüşmek üzere:)

 9. aslı dedi ki:

  Ege bölgesinde deniz de 6.3 büyüklüğünde deprem olmuş, çevre illerde hissedilen bu depremde can ve mal kaybı yok. İstanbul, Bursa, izmir hissedilen iller. Yunanistanda da hissedilmiş.
  Denizde olması can ve mal kaybına sebep olmamıştır. Allah daha kötüsünden korusun inşallah.

  1. IR dedi ki:

   Allah beladan korusun , dugal kanonlar isliyur biz istemesekde , o yuzden yuce allah hayira vesile etsin her imtihani ,omarim allah culuk cocuga kiymaz.

   1. aslı dedi ki:

    İnşallah daha büyüğü olmaz can kaybı olmaz inşallah.

  2. Aylin dedi ki:

   Allah büyüktür . Allah korusun .

   1. aslı dedi ki:

    Amin inşallah

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Allah beterinden korusun dogal afetlerin hepside boyle hec bir kayip yaşanmadan gecsin Inşallah.

     1. aslı dedi ki:

      İnşallah canım, Allah korusun tüm dünyayı inşallah.

 10. Azeri Aytac dedi ki:

  Ya arkadaslam ben aslinda biwey itiraf edicem size ben dizinin ilk bolumunde dizideki herkese nefret ediyodum yani kanali cevirende dizinin ilk bolumuydu sevim zehraya yenerle evleneceksin diyodu zehrada ben yenerle evlenmem didi. Sonra bir kac gun sonra bir arkadawimlara gittik o bana zorla aytac adini sen koy u izliyomusun izlesene falan dedi bende amaan kama istemiyorum o diziyi nefret ediyorum dedim oda orda omer var cok yakiwikli cocuk dedi izle falan bende tamam sadece 1 bolum izlicem dedim ve izledim sonra diziyi cok sevdim hergun izledim bi ara sevim ve yener yuzunden diziyi birakak istedim ama omerle zehrayi cok sevdim aslinurun dedigi gibi dizi bende bagimlilik yapti istesemde birakamadim am gucel dizi cok sevdim canim arkadasim iyiki beni zorla izletti didizyi

 11. Hayat dedi ki:

  Arkadaslar hepinize tesekkur ederim cok mutlu ettiniz beni. İyiki sizinle tanismisim iyiki varsiniz hepiniz de. Iyiki bu site iyiliki adini sen koy dizisi en onemlisi de bu siteni yönetip bizim tanışmamız sebep olan Resul bey var . Teşekkürler

 12. Anonim dedi ki:

  Konu hakkında yorumunuzu buraya yazabilirsiniz.omer zehraya seni seviyorum dediyinde zehra ne diycek

  1. Lale turkmen dedi ki:

   OMER:)

   1. Aylin dedi ki:

    Kız ne olmus Omere

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Hec Bir şey olmadi Aylincim:) yukarida soru soruyor omer zehraya seni seviyorum dediginde zehra ne diyecek diye? Zehraya omer seni seviyorum dedi zehrada Omer dedi sezon finalinde izledik ya. Bende soru soran arkadasa cevap yazdim:) sorunun cevabi.Omer:)

    2. aslı dedi ki:

     aranıza gireceğim ve size sarılacağım ne tatlısınız siz öyle öptüm her ikinizi de:)
     ne olmuş Ömer’e 😀

 13. Aslınur dedi ki:

  Valla Aslı seni yormayacaksa eğer ben de yazman taraftarıyım
  Ayrıca ben hiç mi hiç sıkılmıyorum , bölümleri o kadar güzel özetliyorsun ki…maşaallah nazar değmesin inşaallah:)
  Aslında ben de başından beri bakmadım , ilk zamanlar pek de dikkatimi çekmedi ASK sonra bi bölümü denk geldi izledim hoşuma gitti işte sonra daa bağımlılık yaptı:)
  Yine de ilk bölümleri düzenli izlemedim , 20–25`den sonra tam olarak baktım ilk 10 bölümü netten bakmıştım , yani 10–25 arası biraz karışık:/

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Aslınur

 14. ayse .c dedi ki:

  analizinizi cok begendim. dizimizin yoklugunda ilac gibi geldi …lutfen devam edin

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim ayşe:)
   elimden geleni yapacağım inşallah.

 15. Azeri Aytac dedi ki:

  Hayatcim canim DOGUM GUNUN KUTLU OLSUN iyiki dodun iyiki seni tanidim seninle tanistigima cok memnumum insallah butun dileklerin gercek olur canim tekradan DOGUM GUNU KUTLU OLSUN:*

  1. Hayat dedi ki:

   Teşekkürler❤❤❤

 16. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aylincim.Tesekkurler.Iyi gunler,kizim.Allaha emanet ol.

 17. f dedi ki:

  Aranan kan bulundu.dizi bitince adeta nefesiz kalmisdim bu serum (analiz) cok iyi oldu.fikir Ir abiden cikdi o yuzden tsk Ir abi.Asli ellerine saglik analiz mutis hele hele izlemiyen biri icin(36ya kadar izlemedim) cok daha heyecanli sanki yeni baslamisim diziyi izlemeye.izliyen biri icinde yeniden hatirlatir butun sahneleri…Hayatcim dogum gunun kutlu olsun.tum dileklerin gercek olsun nice saglikli huzurlu mutlu senelere ailen sevdiklerinle birlikde insAllah.diyer sayfada yazdiginizada cevap vereyim evet butun kapilari acab Rabbim benim sıkıntimida hayira kavusdursun.aslinur keske benimde arkadasimla ilgili bir mesele olsaydi ama canimdan cok sevdiyim biri.hani derler ya insan ev cok sevdiyi kisi ile sinanir evet oyleymis ama cok agir bi imtahan derdimi kimseye soyliyemiyorun bende namazdan sonra secde edip Allaha soyluyorum dertlerini.susuyorum cunki soylesemde ayni soylemesemde ayni.ben susuyorum bir cok kisinin iyiliyi icin ve Allaha hevale ediyorum.Allahda bunun sır saklanmasini istiyor kac defe soylemek istedim ama hep bi engel cikdi anladimki Rabbim istemiyor bende susdum.yarin bizde qadir gecesinin ilk gunu uyumicam bol bol dua edicem.hepinize huzurlu hayirli ramazan dilerim..

  1. aslı dedi ki:

   Faticim Allah iyiliğini versin hastane ortamına götürdün beni o ne kız ben senin doktorun hemşiren mi oldum şimdi:) bu dizi de Ömer ve Zehra da ilacın. İlacı zamanında dozunda verelim ve hastamızı iyileştirelim, eski sağlığına kavuşsun bari ne yapalım yazalım analizleri:)

  2. IR dedi ki:

   Madem bordayiz birde yayin zamani ortam gergin odugundan dugru durust anlayamamisdik, tekrar yasayalim dedim.

  3. Hayat dedi ki:

   Saol canım Allah her zaman seninde dualarını kabul eylesin

 18. Hanim abla dedi ki:

  Allah ziyaetinizi kabul etsin ogul ve tum isteyenlere nasib etsin.Amin.Ben muallim deyilim,ketabdarem.Sadece zebune farsi ra xeyli dust darem.Qedri beledem.Eslen baku kendindenem.Dualar icin motessekirem.Allah bu ayin hurmetine her kesin metlebini versin insaallah.Ad yazmadim ki cevab yazmak mecburiyyetinde kalmayasiniz.Iltimase dua.

 19. Hanim abla dedi ki:

  ASK hastasi,senin dogum gunun ne zaman?

 20. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim sana zahmet olmazsa devamini yazmana istiyorum bende arkadaslar gibi. Ir abiye uzun olunca okumazlar gibi geliyor demişsin tam tersi ben okudugum zaman yeniden izliyormuşum gibi cobuk bitmesin istiyorum. Senin aklindan yurginden gecen cumlelerini kim okumak istemez ki? Mukemmel yaziyorsun maşallah nazar degmesin genc yazar

  1. aslı dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Lalecim:)
   tamam karar verdim sizler için yazacağım:)
   beni eskilere götüreceksiniz hadi hayırlısı, ama öyle hemen değil günlük dizi gibi hemen istemeyin benden:)

 21. Lale turkmen dedi ki:

  Ask hastasi o 2 pastayi bir anonim arkadas deger sayfada yazmişdi” fanlari hazal ve erkana dogum gunu icin pasta goturip tebrik etdiler sonrada tatilde habersiz birakmamalarini ve resim atmalarini istediler Hazal hemen ben atmam atmayiz degil mi dedi Erkana. Erkanda ben atarim dedi Hazal bozuldu”( kendi sozlerimler yazdi anaonim kusura bakma aklima kaldigi gibi yani). Bence 2 pasta fanlardan gelen beni hayal kirikligina ugratan yorumda adi gecen pasta. Ben o yaziyi okuyunca şok oldum Hazali hec oyle kiz olarak hayal etmemişdim. O yaziyi yazanda sete giden fanlardan biri sanirim.

 22. Lale turkmen dedi ki:

  Hayatcim dogum gunun kutlu olsun. Nice mutlu senelere. Sana hayatinda saglik mutluluk , huzur ve kalbinden gecen guzel dileklerine, arzularina yeni yaşinda kavuşmani diliyorum.

  1. Hayat dedi ki:

   Teşekkür ederim

 23. Gunay dedi ki:

  Hayat dogum gunun kutlu olsun.

  1. Hayat dedi ki:

   Saol canim

 24. Aylin dedi ki:

  Son bolumden olan fotograf da Erkan tıpkı ilkokula giden çocuk gibi durmuş.

  1. aslı dedi ki:

   Canım Cevriye halanın deyimi ile baston yutmuş gibi dimdik duruyor. kasmış gibi kendini rahat değil, saygı duruşunda duruyor. Senin dediğin gibi ilk okulda sınıflara girmeden önce dışarda böyle beklerdik tıpkı o an gibi:)

 25. Könül Azeri dedi ki:

  Günaydn arkadaşlarm nasılsız?Hayat nende tebrik edirem doğum gününü iyiki doğuldun,sana güzel sağlam sevgi dolu hayat arzulayram.Atdığın addmlarda pişman olmayasan bütün arzularına tanrım qovuşdursun inşallah doğum günün kutlu olsun♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. Hayat dedi ki:

   Saol canım guzel dugalarin için Allah seninde arzularını dualarını kabul etsin

 26. Aylin dedi ki:

  Aha bu gun sitemizde doğum günü varmış . Ne güzel . Hayatcim canim tebrik ederim . Yeni yasin sana bol bol şans getirsin . Daima sevdiklerinle birlikte guzel bir hayat suresin . Canim ismin gibi hep sevdiklerinin hayatının anlamı olasin. Yüzün hep gülsün insallah . Öptüm seni kocaman vebu kalpler senin icin❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  1. Hayat dedi ki:

   Ahh yerim ben senin kalplerini. Bu öpücükler senin olsun

   1. Hayat dedi ki:

    Aaaa öpücükler nerde?

 27. A.S.K hastasi dedi ki:

  Ir abi ben Asli 5bolumun birden analizini yapsin istiyorum sen bir bolum analiz yap diyorsun. Ben anlamadim Lenkeranda farsca mi konusuyorlar? Hep kiziyorduk atilla irmak alev pasta ufluyorlar neden erkan hazal diye. Sen deme bunlar kendi pastalarini kalabalikta diyil sadece kendi aralarinda ufluyorlar. Bence hazalin dogum gunu diyil. 2 pasta oldugu icin 1i erkan 1i hazal icin yapilmis. Neyi kutluyorlar acaba?

  1. Ir dedi ki:

   Ilk basda benim teklifim tum bolumlare bir analiz yazmasiydi oda momkun olmayan bir seydir conko 180 bolumu analiz etmek icin kitap yazmak gerekir , dogrusonu asli yapmis en azi 3 bolum bir yerde yazmis , sende dugro diyorsun 5 bolum yazsa daha gozel olur ama atlatma olmadan , ben 1 bolumden kasdim sezona yetisdirmekdir ama tek tek yazilsa bir okadar iyi anlasilmiyur 5 bolum olsa ve ard arda okuyanda daha gozel anlasiliyur, evet lenkeran , astara yani talislar farscada konusuyular , hanim abla sanki farsdir yani cok gozel konusuyur , bana oyle geldi , asli ben bir sey yazdim ama cikmadi , bo kapadokya sizin kayseriyle nevsehir arasi bolge diyilmi? Neden bizim cocoklar istanboldan ankara semtine gitmek icin deniz kenarina gidiyular , istanbol ankara kara yulu diyil mi ? Deniz onun neresindedir? A.s.k hastasi beni dovmeden 5 bolum birden yaz bakalim analiz kortulandan sonra ne yiyecez. Ha bide bo gon sitede dugum gunu havasi esmeye baslamis , hayat hanim dugum gunum kutlu olsun.

   1. aslı dedi ki:

    Doğru abi, Kapadokya Ürgüp de, Ürgüp de Nevşehir de. Kayseri ile Nevşehir arası iki, iki buçuk saat arası. neden oradan gittiler bilemiyorum.

   2. Hayat dedi ki:

    Çok tesekkur ederim ir bey

 28. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin canim arkadaslarim. Hayat canim benim dogum gunun kutlu olsun nice senelere sevdiklerinle seni sevenlerle birlikde. Iyi ki dogdun.

 29. ZehÖm dedi ki:

  Sevgili Hayat iyi ki doğdun iyiki varsin tüm sevdiklerin her zaman yanında olsun seni seviyoruz

  1. Hayat dedi ki:

   Teskkur ederim canim

 30. Aslınur dedi ki:

  Bu arada Aslıcım anca okuyabildim yine döktürmüşsün , yaa muhteşemsin bana o duyguyu tekrar tekrar yaşattın tek kelimeyle yine yine yine şahane bi yazı olmuş okurken analizlerini ne kadar özlediğim hatırladım , her gün her bölümden sonra bana ekmek su gibi ihtiyacım var gibi geliyordu​ özlemişim inan ki tekrardan çok sağol ❤️❤️❤️

  1. aslı dedi ki:

   Ne kadar güzel sizleri mutlu edebildiysem ne mutlu bana:)

 31. Aslınur dedi ki:

  Canım Arkadaşım Hayat ;
  Hayatının her döneminde mutlu ve sağlıklı olmanı diliyorum , tüm hayallerin gerçekleşsin , hayat güneşin her daim seni aydınlatsın , yarının bugününden daha güzel geçsin
  Canım Arkadaşım Doğum Günün Kutlu Olsun…❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  Dedim diyorum ve sonsuza dek diyeceğim
  İyi ki doğmuşsun iyi ki varsın iyi ki seni tanımışım ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  1. Hayat dedi ki:

   Çok saol canım iyiki seninle hep arkadaşınızla tanismisim siz iyiki varsiniz ❤❤❤❤❤

  2. Hayat dedi ki:

   Asıl ben sizinle iyiki tanismisim çok saol canım tesekkurler

 32. aslı dedi ki:

  Gelelim bugünün anlam ve önemine günlerden 12 haziran 2017 ve bugün bizlerden birinin Hayat arkadaşımızın doğum günü:)
  Hayatcım canım arkadaşım yeni yaşın hayırlı uğurlu olsun, sana sağlık, mutluluk, huzurla, tüm sevdiklerinle güzel geçecek hayırlı bir ömür diliyorum.
  Bak yukarıda senin doğum gününü kutlayan Erkan, Hazal ve yaprak var. namı diğer; Ömer, Zehra ve Ayşe. Hadi sende onlara eşlik et ve pastanın mumunu üfle. Yeni yaşın kutlu olsun arkadaşım:)

  bak şimdi sana bir şey yazacağım şuan içimden geldi.

  -H- ani bazen hayallerin gerçekleşmesini çok istersin bir
  -A- n gelir gerçekleşir.
  -Y- eni yaşında sana hep ansızın gerçekleşen hayallerini versin.
  -A- ilen ve
  -T- üm sevdiklerinle daha nice senelere ulaşman dileğiyle doğum günün kutlu olsun Hayatcım:)

  baş harfleri okumayı unutmadın değil mi? 🙂

  1. Resul ŞANLI dedi ki:

   aSlı hayranım kalemine kalbine

   1. aslı dedi ki:

    Teşekkür ederim abi:)

  2. Hayat dedi ki:

   Şiirin çok guzel olmuş canım arkadaşım çok duygulandırdı beni çok teşekkürler
   Evet doğum gunumi erkan hazal yaprakda kutluyor gibi
   Kocaman opuyorum seni ❤❤❤❤❤❤❤

 33. Ir dedi ki:

  Asli bo kapadukiya sizin kayseriyle nevsehir arasi diyilmi? Onda neden bizim cift deniz kenariyla geliyular ? Halboki onlar ankaraya dugro yola cikmalilar , iyide ankarya tarafda deniz yok ki, birde sizin kayseri ,adana mersinle yokunmos , neden sen erkan mericle gorusmeni imkansiz diyurson?

 34. Hanim abla dedi ki:

  Aslicim merhaba.Iyisindir insallah.Yeni sayfa mubarek olsun.Analizleri vermek iyi bir fikir.Siyah yazilari da versen cok guzel olur.Evde hastam var,kizim.Isim bir az yogun.Hem de 3.aydir ki oruc tutuyorum.Belki o uzden geceler daha oyak kalamiyorum ve sizlere katilamiyorum.Allah tum hastalara sifa versin.Dualarim sizinle.Iltimasi dua.

  1. Ir dedi ki:

   Merheba hanim abla , xahes mikonem, moskeli nist, evet kizim izdivac etmis , daha once yazmisdim ama siz gormemissiniz , o yuzden sorun diyil , herkes gibi bende bo diziye hasta oldum , kac kere kacib ozaklasmak istedim bo ortamdan ama olmadi , hatta yurt disina kerbelaya gittim ama ordada bo sitesiz olmadi , simdi yavas yavas momkun oldugu kadar az girmeye calisiyurum ama kizlar ad yazinca saygisizlik olmasin diye cevab yazmak mecboriyetine kaliyurom , hanim abla sen fars dili mellimesisin , ya bizim bolgedensin ? Yani bilesovar , salyan , celil abad dan falanmisin ? Belkide astara lenkerandansin?

  2. Ir dedi ki:

   Hanim abla ozur dilerim , onuttum allah oruconu kabol etsin , bizim oruc konusunda ortak yanlarimiz var bende bir zamanlar 3-4 ay oruc totardim haftanin iki gonunu yani pazertesi ve persenbeni cogo zaman oruc totardim ama simdilik ramazani totuyurom, allah hastana acil sifalar versin bizide dua et iltimase dua.

  3. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım ben iyiyim çok şükür, sende iyisindir inşallah, hastana Allah dan acil şifalar diliyorum şafi ismi ile şifa versin inşallah. orucunu da kabul etsin. Allah’a emanet ol ablacım. siyah yazıları da düşüneceğim:)

   1. Anonim dedi ki:

    Hanım abla hastanız Allahtan acil sıfalar dilerim . Inşallah tez bir vakitte sağlığına kavusur

    1. Aylin dedi ki:

     Ben anonim oldum

  4. Hayat dedi ki:

   Teşekkür ederim hanım ablacim çok saol

 35. Ir dedi ki:

  Demek bir tek ben istememisim , bak herkes ozlemle tekrar tekrar diziyi izleyib analiz olmasini istiyurmus, ama asli sanki ostunden gecmis gibisin , boda ozun olmamama sebibiyledir her halde , devami gelir insallah , en azindan 85 e kadar yazsan , zaten yeni sezona 85 falan kaliyur o yuzden her gon bir bolum yazsan yeni sezona kadar tamamini yazmis olurson. Ama tamaminida yazsan oda olur conku tekrar yazilanda yeni seyler gelir insanin aklina , vay arkadaslar biz bo dizisiz ne edceyik ?

  1. aslı dedi ki:

   Ir abi, uzun olunca sanki insanlar sıkılır da okumazmış gibi geliyor. ilk 3 bölümün ayrıntısına girmeden kendi o siyah yazılarımı eklemeden yazdım seni ve arkadaşları mutlu edebildiysem ne mutlu bana:) sana söz verdiğim için, söz önemlidir güven için, bundan sonrasını da yazmaya gayret göstereceğim. Bakalım nasıl olacak:) sen benim 85 den başladığımı da biliyorsun, sen baya şey biliyorsun abi, maşallah sana:)

 36. Hanim abla dedi ki:

  IR,merhaba.Cok bagislayin.Ben sizi kizlarla ayni yasta sanmisim,yazilarim ona uygun olmus.Oysa siz kizi izdivac etmis babasiniz.Cok utandim.Bebexsid.

 37. ZehÖm dedi ki:

  Analiz için sana cook teşekkür ederiz Vallahi dizi yi cook özledik ya hani ilk bölüm lerde zehra ömer e zorba egoist kendini beğenmiş demişti ömer de onun üstüne yürüyüp (ne dedim sen) zehra da hem egoist hem zorba sim ışte demişti ömer de cook sinirlenmiş ti ama şimdi ise zehra nin söylediklerini hergün asik oluyormuş gibi dinliyor ışte aşk budur birde söylemeden geçemeyeceğim ömer dizi de her fırsat i degerlendirdigi gibi erkan da degerlendiriyor baksanıza her fırsatta kamera arkasında hazal in beli ne sarılıyor bence bu çocuk cook seviyor bu kızı yakında kokusu çıkar birde erkan meriç in dizi de ki hani o hasta numarasi yapıp sonradan o tatlı gülüşü cook güzel birde cook iyi yapıyor rolünü cook tatlı ya tekrarları oynatırlar mi ACABA ARKADAŞLAR?

  1. aslı dedi ki:

   senin o söylediğin sahne 9. bölümde canım o sahnede Ömer den bende çok korkmuştum hatta o ana orada ben olsam Zehra’nın yerinde korkudan düşer bayılırdım oracığa ben gelemem öyle şeylere:)
   Zehra yine iyi dayandı o an o sahnede.
   Erkan oynadığı rolün hakkını layıkıyla veriyor.

 38. Yasemen dedi ki:

  Sayfayı ve senin güzel anlatımın görünce çok sevindim aslıcım. Biliyormusun dizimizin olmazsa olmazısın artık bizim için. Senin yorumların çok ayrı bir lezzet katıyor gönül dünyamıza. Diziyi tek başına izlemek sanki yetmiyor da illaki aslının yüreğinden dökülenlerini arıyor gözlerimiz bu lezzeti daha da iyi tatmak için. Inşallah devamını getirirsin ve bizleri bu içten samimi gönülden gelen lezzetli Yorumlarından mahrum bırakmayın. Kalemine sağlık.

  1. aslı dedi ki:

   Çok teşekkür ederim Yasemen:)
   ne kadar güzel yazmışsın duygulandım çok sağ olasın.

 39. Hanim abla dedi ki:

  Hayatcim,ilk ben tebrik edim dedim.Dogum gunun kutlu olsun.Sana ailenle birlikde saglikli,manali ve mutlu omur diliyorum.

  1. Hayat dedi ki:

   Çok saol hanım ablacim cok duygulandirdiniz beni opuyurum sizi

 40. Azeri Aytac dedi ki:

  Aslicim yarisini okumuwdum yarisinida wimdi okudum cok guzel yazmiwsin ellerine saglik ben 5 bolum sonra izlemiwdim cok iyi oldu yazdigin . Yani cok zor bukadar analizi nasil yazdin havizan da cok guclu kiz herweyide hatirliyosun 😀

  1. aslı dedi ki:

   Maşallah de kız nazar değdireceksin:)
   eee benim paşam olur da hatırlamaz mıyım hiç:)

   1. Azeri Aytac dedi ki:

    Masallah masallah nazar deymesin arkadasima:)

 41. Könül Azeri dedi ki:

  Salam arkadaşlar Aslı teşekkür edirem yazdığın üçün men ilk bölümleri izlememişdim♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. aslı dedi ki:

   bu sayede izlemiş gibi olmuşsundur ne güzel:)

 42. Azeri Aytac dedi ki:

  Yukaridaki resimde erkanla hazal pastanin mumlarini ufluyo o sahne oldumu yoksa kamera arkasimi?

  1. ZehÖm dedi ki:

   Canısı o kamera arkası çünkü böyle bir sahne yoktu

  2. aslı dedi ki:

   Hazal’ın doğum günü onu kutluyorlar

   1. ZehÖm dedi ki:

    Aslı iyi de hazal in doğum günü olması imkansız değil mi çünkü onun doğum günü 2 mayıs değil mi

    1. aslı dedi ki:

     İnternette öyle dolaşıyordu bu resim Erkan eklemiş eskilerden diye bilemiyorum artık.

   2. ZehÖm dedi ki:

    Aslı iyi de hazal in doğum günü olması imkansız değil mi çünkü onun doğum günü 2 mayıs değil mi

 43. Gunay dedi ki:

  Ellerine saglik. Her zamanki kimi cok gozel olmus. Bide ben Zehraya haqsizlik etdiyimi anladim ilk bolumleri tam izleyemediyim icin. Demekki Sevim Zehranin yol parasini aldigi icin Zehra Yenerin arabasina binmis. Ama yenede keske binmeseydi. Bazen de dusunuyorum ki, bu cift basqa turlu bir araya gelemezdi.

  1. aslı dedi ki:

   Günaycım, Sevim o parayı almasaydı Zehra bir taksiye binip gidebilirdi. otobüs, dolmuş, taksiden ucuz diye beklemez taksi ile giderdi ama parası olmayınca, araç da gelmeyince binmek zorunda kaldı. Senarist kaderlerini böyle yazmış önüne geçemediler.

 44. Aylin dedi ki:

  Vay be 9 ay nasilda geçmiş . Açısıyla tatlısıyla. Nefretle başlayan ama aşkla sonlanan . Nefretin insanı aska sürüklemesi . O ilk günlere gittim hani o yuruyegimdeki küçük heyecanlarla eve biran önce varsamda Zehra ve Omerin yüzünü gorsem . Omerle Zehra sahneleri gelince o tatli telasim , ne olacak acaba diyisim içten içe. Bencede Omer ilk bakışta asik olmuştu Zehraya . Daha yenerin arabasında Zehrayi gorunce Zehradan gözlerini çekmedi . Sürekli ona bakti durdu . Sonra Ayse bayilinca Omer ve Zehra onu hastaneye götürdüler. Ve Omer Arabanın aynasında birden Zehranin yüzüne bakti ve gözlerini kayb oldu daha o zaman Zehranin yüzünde huzur bulmuştu Omer . Tessekurler aslim o günleri hatırlattığını için . Vallahi izliyorumus gibi oldum. Yüreğine saqlik ellerine saqlik .sen kalpleri çok seviyorsun ya el ışte sana kocaman kalpler❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤opucuklerde yolasim ama cikmiyicak her halde . Sen en iyisi hayal et

  1. aslı dedi ki:

   Zaman su gibi akıp gidiyor canım, bir de bakmışsın yeni bölüm hakkında konuşuyoruz:)
   çok güzel bölümlerdi. Canım o güzel kalpler için çok teşekkür ederim benden de sana aynısı gelsin malum ben bilgisayardan girdiğim için bunlar yok bende varsa da bilmiyorum:)

 45. Aslınur dedi ki:

  Aslıcım sayfayı yeni gördüm daha okumadım ama yine de şimdiden çok sağol eline emeğine yüreğine sağlık canım , ben de şimdi Neslihan Ablanın canlı yayını izliyodum

  1. aslı dedi ki:

   Okuyunca fikrini söylersin:)

 46. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslim yuregine eline saglik. Bir an hic bitmesin analiz dedim. Bence de zehra ve omer ilk karsilasmada asik olmuslar bir birine. O zaman bunun ask oldugunu anlamamislar. Tam hatirlamiyorum galiba 3 ya da 4 bolumdu zehra odasinda camin onunde oturub omeri hayal etti ve ben onu bi daha goremiyicem dedi. O zaman zehrada omere karsi sanki bi hoslanti vardi. Ama omer tokati gercekten hak etmisti. Omer hep zehraya nefret etdiyi soyledi ama hep onu kiskandi birilerinden. Aleve soylediyi belki asik olmus ama anlamasi 177bolum surdu.

  1. aslı dedi ki:

   Okuduğun için ben teşekkür ederim canım benim:)
   Evet her ikisi de birbirlerinden etkilendiler her ne kadar farkında olmasalar da, 4.bölümde canım senin dediğin sahne. 3 de olsaydı yazardım ben onu:) sende benim gibi sahneleri net hatırlıyorsun:)

 47. Anonim dedi ki:

  I like this page, and I’m sorry cos not understand turkish. 1 wish u write all analizi from 3 episode, i really love to read analisi..with Google help i translate to English and verry helpful for me…please continue…thank you

  1. aslı dedi ki:

   Thank you:)

 48. Betül dedi ki:

  Hayirli olsun arkadaşlar yeni sayfa acimsininiz vay be bize de sayfa dayanmiyor

  1. aslı dedi ki:

   teşekkürler Betül:)

 49. Hayat dedi ki:

  Evet omer zehraya ilk gördüğünde aşık olmustu( bence oyle). Çünkü hiç bir erkek etkilenmegi bir kadını aklında saklamaz. Sonucu zehrani unutmaması için ne desem kader mi izin vermedi ki onları tesadüfler bir araya getirdi. Onlarda nefretle başlayacak büyük aşka neden oldu

  1. aslı dedi ki:

   Canım bu hayatta tesadüf diye bir şey yoktur. Kader öyle güzel örer ki ağını insanlar üzerine insan bile bazen şaşırır kalır. Buna tevafuk denir. Yani iki şeyin birbirine uyumu, uygunluğu ve iki şeyin birbirine denk gelmesi. o sebeple kader diyebilirsin evet Ömer Zehra yı hep aklında tuttu unutmadı.

 50. Hayat dedi ki:

  ASLICIM eline sağlık mükemmel olmuş

  1. aslı dedi ki:

   Canım sağ ol, Ir abi, Ömer’in bu yaptıklarını tekrardan okuyunca kızı Zehra yı vermeyebilir paşamıza:)

 51. Ir dedi ki:

  Tesekkorle asli, daha okumadim ama once bi tesekkor ediyim dedim, bo vesiyleyle yeniden yayinalnmis gibi olur hem belki ayri bi acidan bakmis oluruz , conku yayin vakti olan gozlemle yeniden bakdigimizin cok farkli olduguno diye bilirim.

  1. aslı dedi ki:

   Sana söz vermiştim sözümü tuttum tamamı olmasa bile ilk 3 ten başladık hatırlamaya, okur ve devamını isterseniz yazarım duruma göre:)

 52. merve sanqo dedi ki:

  ben bu konu hakda soylediklerim tek sey omer zehraya asik olsun onu opsun

  1. aslı dedi ki:

   🙂

 53. Azeri Aytac dedi ki:

  Yeni sayfamiz hayirli olsunnnnnn. Yine ilk yorum benden evet yaa ilk gunden bugune neler degiwmiw neler bizim zorba omer gitmiw yerine pamuk kalpli omer gelmiw

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı olsun canım:) evet çok değişti Ömer. ilk bölümlerde henüz Zehra için Zorba değil Ömer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.