Adını Sen Koy’da 180 Bölümde Devri Alem(4. 5. Bölüm Analizi)

180 Bölüm sonunda Ömer den Zehra ya gelen seni seviyorum sözüne kadar neler yaşadı bu çiftimiz?
Nerden nereye geldiler 180 bölümde hadi ilk bölümden başlayıp bir hatırlayalım. Demiştik ve ilk 3 bölümü hatırlamıştık hadi devam edelim
Ömer den Zehra ya İlk Evlilik Teklifi Nasıl Geldi?

4.BÖLÜM
Ömer, Ayşe’yi apar topar hastaneye arabasıyla götürürken Zehra da bindi arabaya Ömer Zehra ya kızarak ne yaptığını sanıyorsun dedi. Onca söze rağmen Ömer’i ve Ayşe’yi zor anında yalnız bırakmadı Zehra. Yolda giderken dikiz aynasından Zehra yı gören Ömer bir an Zehra’nın güzelliğine kapılıp gitti ve bir süre sonra kendine geldi. İçten içe aşk bacayı ilk görüşte sarmıştı.

İlk görüşle başlayıp, her görüşte sevgileri birbirine giderek artan ama ilk başta bunun farkına varmayan fedakar, yüreği güzel iki insan Ömer ve Zehra.
Nihat da eve arabası ile gelince Ökkeş amcam olanları anlattı ve Nihat da hastaneye gitti. Evdekiler olanları öğrenince çok üzüldüler ve Alev Ömer’i aradı.
Ömer Ayşe’yi sedye ile götürüyorlarken telefonunu Zehra ya verdi ve şuna bak dedi.

O an Ayşe den başka kimseyi düşünmeyen Ömer Zehra dan bu şekilde yardım aldı.
Zehra açınca Alev sen kimsin? dedi hiç beklemiyordu, Zehra nın Ömer’in yanında olacağını, telefonunu açacağını bu kadar yakın olamazlardı ona göre.
Zehra da, Ömer bey müsait değil deyip kapattı telefonu ( Zehra için Ömer bey, henüz zorba olmadı Ömer)
Alev deliye dönse ve olmadık sözler söylese de, Ömer Zehra yı sevdi günden güne. Teyzesi de o zamanlar çok karşı çıktı Alev’e söylediği sözler için ancak söz dinlemedi bildiğini okudu savaş zırhını giydi Zehra ya karşı Alev.

Ayşe hastanede odasında eşi ve doktoru ile baş başa kalınca, doktora gerçekte bayılmadığını, abisine üzülmemesi gerektiğini, üzülürse tekrardan hastalanacağını söylemesini istedi. Kendince abisine bir oyun oynuyor ve bu sayede de o çok istediği evliliği biran önce gerçekleştirebileceğini düşünüyordu Ayşe.

Bilmediği tek şey gerçekten tekrardan hasta olmuş ve 6 aylık bir ömrü kalmıştı Ayşe’nin ve gerçekten üzülmemesi gerekiyordu.
Ayşe, eşine abim Zehra’ya evlenme teklifi yapana kadar bu oyunu sürdüreceğini kendisinin de ona yardım etmesini istedi. Oyun içinde oyun oynuyorlar her iki tarafta ama tek gerçek var o da Ayşe’nin tekrardan hasta olmuş olması. Kendisi numara yapıyor, abisi ona gerçekten üzülüyor.
Alev, Nazan ile bu bölümde iş birliği yapmaya başladı ve evde ne olup bittiğini Nazan Alev’e söylemeye böyle başladı.

Doktorda Ömer ile konuştu, tekrardan bir atak geçirmemesi için üzülmemesi gerekli, üzüldüğü an hastalık atak geliştirebilir elinizden geldiğince mutlu edin diyerek uyardı.

Demir, hastanede Zehra yı gördü. Ömer onu yine ağır sözler söyleyerek kovdu ve giderken Zehra yı durduran Demir, Zehra ile konuştu Ayşe’nin hastalığından bahsetti ve Ömer’in iyi biri olduğunu ne yapıyorsa kardeşi için yaptığını söyledi.

Anlayacağınız Zehra Ayşe’nin hastalığını Demirden daha ilk başta öğrenmiş oldu.

Ve Zehra eve giderken hep Ayşe’yi düşündü ve biran önce iyileşsin diye dua etti.

 

Ayşe evde abisi ile konuşuyor,

Zehra ya ne kadar sert davranıyorsun, kadınlara nasıl davranman gerektiğini bilmiyorsun, artık kız seni ne kadar seviyorsa, senin her şeyine katlanıyor diye abisine ayna tutup şöyle bir kendisine bakmasını sağlasa da yok, daha yeni başladı Ömer Zehra ya zorluk çıkarmaya dur Ayşecim:)

Ayşe abisinden bir istek de bulundu, hemen Zehra ya evlenme teklifi yapmasını istedi. Dün bir bugün iki, Ömer Zehra ile evlilik yolunda istemeye istemeye Ayşe için.

Salim amca kızının kolyesini merak ediyor, hep soruyor, hatta sattığını bile düşündü çok kıymetli kolye Salim amca için, Zehra tam evden çıkıp kolyesini almaya Ömer’e giderken eve çiçek geldi, gönderen abisi adına Ayşe idi. Not da: seni kırdığım için özür dilerim Ömer yazıyordu.

Zehra Ömer’in yanına gitti çiçekler ile. (bu ilk bölümlerde dış çekimlerde, iç çekimlerde eşit orandaydı. Hatta Zehra dolmuş ile Ömer’in şirketine giderken çekilmişti, Müzeyyen hanım da daha aktifti ve kahve içmiyorlardı)

Zehra şirkete gitti ve Ömer’in masasına çiçekleri attı ben bunları istemiyorum, kolyemi istiyorum diyerek,

Ömer notu görünce Ayşe’nin yaptığını anladı. Kolyeyi vermeyeceğini yalan söylemekte devam ettiğini söyleyince, Zehra kolyemi vermezsen seni polise şikayet ederim dedi.

Bunun üzerine Ömer masasının altındaki butona basıp güvenlikçileri çağırdı onlar gelene kadarda hiç istifini bozmadı Ömer. İnatçılıkları daha o zamandan başladı ikisinin de ve gelen güvenlikçilere odadan çıkarmalarını söyledi.

Zehra da her insan kendine yakışanı yapar diyerek kolyesini yine alamadan ayrıldı oradan.

Demirde gördü son anda ve neler olduğunu sordu. Ömer de olanları anlattı, kolyesini almaya gelmiş o kolye onun değil deyince,

Demir; ya doğruyu söylüyorsa diye Zehra yı savundu. Ama Ömer dinlemedi bile. Demir bunca olandan sonra gerçeği anlatamazsın yoksa Ayşe mahvolur deyip bu oyunu sürdürmesini istedi.

Sevim, Salim amca ile konuşup kızını ikna edeceksin Yener ile evlenecek dedikçe, Salim amca kızından yana istemiyor bu iş olmaz dedikçe Sevim deliriyor. Nede olsa Yener altın yumurtlayan tavuk ve onu kaybetmek istemiyor kendi çıkarı için Sevim.

Kolyesini alamayan, Ömer den bi ton laf işiten Zehra çok üzgün odasında, Sevim yanına geldi ve olmadık sözler söyleyince Zehra daha fazla dayanamayıp ağladı. Sevim de kız sen kim için ağlıyorsun gitti kız diye kendini paralıyor, nereye gitti gözünün önünde oturuyor işte,

akşama söz kesilecek sana diyerek Zehra yı iyice hırpaladı. Allah korusun hiç insanın gerçek annesi bunları yapar mı? Vicdansız Sevim ne olacak.

Ömer kardeşinin yanında odasında yatakta onu görünce hasta olup olmadığını sordu.

Ayşe de, kızı ile olmak istediğini, içinde ölecekmiş gibi bir his olduğunu söyledi. abisi üzüldü. Her ne kadar Nihat da odada ve bunun bir oyun olduğunu düşünse de bu sözler oyunun bir parçası değil Ayşe’nin gerçekten içinde hissettiği duygularıydı.

İnsan bazen böyle hisseder. İçinden geçenleri söylemek ister, dili varmaz söyleyemez. Gerçek olmasın diye dua eder yalnızca.

Ayşe abisinden en büyük isteğinin Zehra ile evlenmesi olduğunu, kendisine bir şey olursa Asya ya onların yuva olacağını söyledi. Paşamın da o güzel gözleri doldu.

Nihat da Ömer odadan çıkınca Ayşe ye kızdı oyun olduğunu bilmesem ben bile inanacaktım.

Ayşe, hepsi oyun değildi, kalbimin derinlerinde ölüm bana sesleniyor sanki dedi ve çok üzdü Nihat’ı bu sözleri ile Ayşe.

Ömer ise konağın bahçesine çıktı iç çekerek ağlamaklı, Ayşe’nin sözleri paşama çok dokundu çok iç çekti. Hem o sözler, hem de doktorun söyledikleri üzerine bir karar verdi Zehra ile konuşacaktı Ömer Ayşe için.

Ömer arabası ile Zehra ya giderken hep aklında Ayşe’nin içimde ölecekmişim gibi bir his var sözü vardı. Buna izin vermeyeceğim sen babamın bana emanetisin dedi kendine Ömer.

 

O anda da Zehra evinde pencereden dışarı bakıyordu ve akşam Yener onu bir kere daha istemeye gelecek, kardeşi istemezsen babam seni vermez deyince Zehra’nın aklına Ömer geldi ve asla bir daha görmeyeceğim dedi.

Yenerden bin kat iyi Ömer bunu Zehra da biliyor. Her ne kadar ona yaptıkları ve söyledikleri için kırgın vede kızgın olsa da. Yüreğinin bir köşesinde ona karşı bir sevgi çiçeği yeşerdi Zehranın.

Sevim Zehra’yı ikna etmeye çalışsa da Yener ile evlenmeyeceğini söylüyor Zehra. Sevimde, evi, arabası var diye sayıştırınca ben kimse ile parası için evlenmem dedi. Kapı çaldı Sevim gelenin Yener olduğunu düşündüğü için zorla kapıyı Zehra ya açtırmak istedi. Kendisi üzerini değiştirmeye, Yaseminde odasına gitti. Zehra zorla istemeye istemeye Yener geldi diye kapıyı açınca, gelenin Ömer olduğunu gördü şaşırdı.

Ömer Ayşe için gelmişti Zehra’nın evine ve Zehra, yine hakaret etmeye mi geldin? evimden de mi kovduracaksın? deyince.

Ömer içinden sadece Ayşe için onun yaşaması için diyerek Zehra ya benimle evlenir misin? dedi.

O zaman bu sahneyi seyrettiğimde Zehra gibi bende şok olmuştum. Önce hakaret et, kov, söylemediğin söz kalmasın sonra da evlenme teklifi yap oh ne ala memleket Ömer bey demiştim kendi kendime:)

5.BÖLÜM

Damdan düşer gibi Ömer den Zehra ya gelen evlilik teklifi.

Ömer Zehra ya evlenme teklifi yaptı, Zehra hiç beklemiyordu nede olsa Ömer’i tanımıyordu. Ömer de onu tanımıyordu sadece 2 kez çarpışarak görüşmüşlerdi nasıl evlenecekti Zehra? çok şaşırdı bu teklif karşısında haklı olarak.

Nasıl yani diye sordu ve Ömer den de bu bir evlilik teklifi değil iş teklifi yanıtını aldı. Ama paşam sen evlenme teklifi yaptın iş teklifi yapmadın ki, daha yeni diyorsun iş teklifi diye.

Ömer iş teklifini Zehra ya sunuyor, 6 ay boyunca benimle evliymiş gibi kalacaksın, karşılığında da istediğin ücreti alacaksın. Sen işini yapacak, karşılığında da paranı alacaksın, cevabını bekliyorum, evet mi? hayır mı?

Zehra dan gelen cevap, tabi ki hayır. Tam içeri girecekti ki Ömer yine kolundan tutup kendine çekti ve hayatın boyunca karşına çıkamayacak bir fırsat çıktı dedi.

Zehra da, senin o fırsat dediğin benim için iğrenç bir oyun, korkunç bir yalan. Buna cevabım sonsuza kadar hayır olacak dedi. Ömer de sen bunu yarına kadar düşün cevabını bekliyorum diyerek oradan ayrıldı.

Zehra da arkasından,  paranla her şeyi satın alabileceğini sanıyorsun ama çok yanılıyorsun dediği an Sevim geldi ve Ömer’i giderken gördü. Zehra’nın da saçına yapıştı sen ne işler çeviriyorsun Yener’e yüz vermiyorsun diyerek hırpaladı. Ben ne dersem o olacak bu evde Yener ile evleneceksin diyerek saçını çekerek çok canını yaktı.

Yasemin araya girdi de bahçeye kaçtı Zehra, Sevim den çok çekti Zehra çok.

Bahçede ağlarken Zehra, posta kutusundaki zarfı gördü. Hastaneden gelmişti 127 bin tl borç ödenecekti. Ama nasıl?

Yener çiçek çikolata elinde yine geldi Zehra yı istemeye, Zehra babasına ben ölürüm de Yener ile evlenmem dedi.  Yener’in çiçeğini çikolatasını mutfakta çöpe attı. Sevim mutfağa gelince onları çöpte görünce yine çok kızdı Zehra ya.

Sevim’in işi gücü de Zehra ya kızmak, saçı çekmek, canını yakmak Yener’e sürekli Zehra’nın da sende gönlü var diyerek yalan söyleyip, Yener’in duyguları ile oynayıp parasını kolay yoldan almak para göz Sevim.

Küçük bir söz yakarsa canını en yakınların üzerse seni, dökme içini kimselere ne kadar acı çeksen de yalvar Allah’a sığın ona bir çıkış kapısı mutlaka açacaktır sana.

Sevim Zehra’nın sakladığı kağıdı gördü aldı ve borcu görünce evleneceksin dese de Zehra ben para için kimse ile evlenmem çalışıp öderim ama asla evlenmem dedi. Yine büyük konuştu Zehra Ömer ile evlenecek haberi yok.

Evlenmeyeceksin de bu borç nasıl ödenecek bir bu evimiz kaldı onu da mı alsınlar zorluk çıkarırsan Allah yarattı demem diyerek tehdit etti Zehra yı vicdansız.

Zehra kahveleri getirdi istemeye istemeye annesine de verince gülümseyerek sağ ol güzel kızım dedi ya o an çok sinirimi bozdu Sevim içerde başka, insan içinde başka.

Yener Allah’ın emri, Peygamberin kavli ile Zehra yı kendine istedi.

Salim amca da, bu işler aceleye gelmez biz düşünelim ve kararımızı size bildirelim dedi.

Yener sinirle evden gidiyordu ki, altın yumurtlayan tavuğu kaçırmak istemeyen Sevim arkasından koştu durdurdu.

Zehra’nın da gönlü sende naz yapıyor, sen bu işi olmuş bil deyince, Yener yarın bu iş oldu oldu olmadı olacakları sen düşün diye tehdit etti Sevim’i. İlk tehdit geldi Yenerden Sevim’e arkası da gelecek bu tehditlerin.

Ah Sevim ah kendi başını kendi ellerinle yaktın. Zehra da büyük bir sevinçle babasına sarıldı. Ama bu sevinci kursağında kaldı. Sevim Yener’i arayıp kararımızı verdik deyin, yarın gelsin yüzükleri taksın dedi.

Zehra da bir kere daha istemiyorum dedi. Sevim nasıl ödenecek bu kadar borç deyince, Salim iyi olayım ayağa kalkayım iş bulur çalışırım deyince, hastane faturasını yüzüne fırlattı Salimin.

Zehra alıp sakladı babasından faturayı, Sevimde çok kızdı anasını, babasını, kardeşini düşünmeyeni ben hiç düşünmem diyerek evden kovdu Zehra yı, sonrada hasta Salim’i kapının önüne attı. Hanginiz para getiriyor bu eve, bir de Yener’i beğenmiyorlar deyip yaka paça sürükleyerek kapı dışarı attı Salim amcayı Sevim.  Vicdansız paragöz Sevim. Sakladığı paraları, Yenerden aldıkları olduğu halde hala para yok diyor.

Yenerle evlenmeyi kabul ettiğini söyleyene kadar bu ev hem sana, hem de sevgili babacığına haram dedi.

Bu sahneyi izlediğimde anneme dedim ki bu kızın gerçek annesi değil, gerçek annesi olsa böyle yapmazdı. Sonradan anlaşıldı, kendi söyledi Ömer’e ben Zehra’nın gerçek annesi değilim diye ve paraları alıp kaçtı paragöz Sevim.

 

Zehra ne kadar yalvarsa da babamı al beni alma ama babam iyi değil dese de açmadı kapıyı. Yaseminde annesine, hiç insan kocasına ve kızına bunu yapar mı? dedi. Sevim de, onlar bana yıllarca çektirdiler diye cevap verdi. ne çektirdiler acaba? Sevim işte konuşuyor boş boş. bütün derdi para.

Zehra ve babası yağmur altında kaldı. Hem de çok şiddetli yağan yağmur altında. Sevim hiç insafa gelmedi. Zehra çok yalvardı olmadı. Yener ile evleneceğini söyle seni de babanı da alayım dediğinde Zehra, evlenmeyeceğini söyledi.

Yasemin gizlice battaniye verdi ablasına, Sevim yakalıyordu onu eğer sende yardım edersen onlara gözümün nuru demem yakarım canını dedi. Sevim evlat ayrımı yapıyor.

Zehra battaniye ile babasını sardı ve bir an Ömer’in ona yaptığı iş teklifini hatırladı ve asla olmaz dediği an kendine, Salim amca dayanamayıp bayıldı.

Ömer ise evde ve düşünüyor, zengin avcısı, hadsiz ile evlenmek kardeşim için katlanmak zorundayım diye.

Zehra kardeşine ambulans çağırmasını söyledi ve geldi Zehra babası ile hastaneye gitti. Yasemin annesinin zoruyla evde kaldı numara yapıyordur bir şeyi yoktur onun dedi.

Zehra babası ile hastanede ve Zehra hastanede çaresiz, kimsesiz ve parasız babasına bir şey olmasından çok korkuyor. Ağlıyor (hastaneleri sevmiyorum, sevmiyorum, sevmiyorum)

Acilde müdahale eden doktor çok geç kalmışsınız, yara mikrop kapmış, enfeksiyon neredeyse bütün vücudunu sarmış acilen ameliyat edilmesi gerekiyor dedi.

Zehra da, olur hemen yapalım dediğinde doktor da ameliyat için 60 bin lirayı yatırın sıraya koyalım dedi. Zehra daha 127 bini ödeyememişken şimdi de 60 bin nereden bulacak bu kadar parayı kısa sürede Zehra?

Zehra doktorla konuşup, babası için gerekli olan parayı şuan ödeyebilecek durumda olmadığını söyledi, doktor bunu hastane yönetimi ile görüşün, sağlık güvenceniz de yok elimden bir şey gelmez, ne yapın edin parayı bulun yoksa babanıza müdahale etmem mümkün değil dedi.

Yener Sevimlere geldi, akşam olanları sordu. Sevimde ayak üstü kırk tane yalanı saydı. Tam seni arayacaktık fenalaştı, kızı sana verdik deyince Yener’in yüzü güldü, ben hastaneye gideyim bir şeylere ihtiyaçları olur deyince bizde tam hastaneye gidecektik deyip onlarda Yener ile hastaneye geçti ne çok yalan söylüyor bu Sevim yalan makinası mübarek.

Hastanede de Zehra ağlıyor babası için. Yener ile giden Sevim Zehra dan Salimin ameliyat olması gerektiğini, olmaz ise durumunun kötü olduğunu öğrenince, numaradan Yener’e ve oradakilere üzülmüş numarası yaptı. Yener doktorla konuşmaya gidince de gerçek yüzünü Zehra ya gösterip yine kızdı.

Sevim Yener ile konuştu ve ameliyat için 60 bin istediklerini öğrenince, ben o kadar parayı nereden bulayım takdiri ilahi deyince, Yener ben bulurum dedi.

Sevimin yüzü para lafını duyunca yine güldü.

Ah para ah sen neymişsin sen, varlığın bir dert, yokluğun yara.

Zehra doktor ile bir kere daha konuştu ama nafile para yoksa ameliyat da yok, ben kabul etsem bile yönetim bunu kabul etmez dedi. nasıl bir yönetimmiş bu? Her şey para demek değil bu hayatta. Parası yoksa hizmet alamayacak göz göre göre ölüme terk edecekler bir insanı, niye parası yok diye. Paran varsa sana bütün kapılar açık, paran yoksa bütün kapılar kapalı hayatın acı ama gerçek yüzü işte bu.

Zehra da isyan etti  hiç mi vicdanınız yok dedi. dese ne fayda doktor nuh diyor peygamber demiyor illa para diyor.

Sevim yine Yener’i kandırıyor, sen parayı öde Salim kurtulsun Zehra seni çok sever diyor. Yener de 60 bin bulmaya gidiyor.

Ömer de evlilik sözleşmesi hazırlattı hazır bekliyor Zehra yı. Demir geldi yanına ve Ömer evlilik sözleşmesinden bahsedince, yapma, başka bir yolu olmalı dedi. Ömer de başka yolu olmadığını söyleyince, Demir 6 ay sonra ne yapacaksın? İnsanlara ne diyeceksin? Ya ortaya çıkarsa?

Ömer, bu ortaya çıkmayacak, belki bu Ayşe ye ilaç gibi iyi gelir dedi.

Zehra, Sevimden Yener’in parayı bulacağını ameliyatın olacağını öğrenince, asla o parayı Yener den almayacağım dedi ve bunu babam için yapmaya mecburum dedi Ömer’in yanına gitti.

Ömer Demir ile konuşurken, Demir Zehra gelirse para için değil Ayşe için gelecektir dediğinde Ömer, Ayşe’yi nerden biliyor? ne anlattın ona? ne biliyor? diye sorunca Demir, daha önce olanları, kanser olduğunu, Amerika da tedavi olduğunu söyledim dedi.

Yani Zehra daha en başından Ayşe’nin hastalığını biliyordu.

Zehra Ömer’in odasına girdi ve ben mecbur olmasaydım dediğinde, Ömer; paranı alacaksın ama önce sözleşmeyi imzala dedi.

İki insan, iki ayrı dünyadan Ömer ve Zehra. Her ikisi de sevdiği insanı yaşatma derdinde. Zehra babasını, Ömer kardeşini, bu iki kişi, bu iki insanı bir araya getiren bir vesileydi. Kader bu iki insanın yolunu beraber çizmişti, şimdi de sözleşme ile kopmaz bir bağ ile bağlanmak üzere birbirlerine bağlanacaklardı çiftimiz.

Devamı gelecek:)

Seçme şansım olmadı. Umutsuz izledim zamanı. Hayalden de uzak durdum. Yaşadım bana sunulanı. Bana umut olur musun?Aradığım huzur musun? Gecemin rengini değiştiren Deli rüzgarlarımı dindiren Tut elimden çarem ol Son çıkışım son dileğimsin bu şehirden.

Bir çıkar yol olmalı Siyah bulutlarım dağılmalı Yeniden güneş doğarken Yüreğim ona sarılmalı
Bana umut olur musun? Aradığım huzur musun?
Gecemin rengini değiştiren Deli rüzgarlarımı dindiren Tut elimden çarem ol Son çıkışımsın dileğimsin bu şehirden.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy’da 180 Bölümde Devri Alem(4. 5. Bölüm Analizi) (58 Yorum)

 1. Hayırlı Ramazanlar Demetcim, yazıp gönderdim analizi, ayşe.c teşekkür ederim.
  çıkınca okursunuz arkadaşlar:)

 2. aslicim aslinda ben netten butun bolumleri tekrar izliyorum ama senin analizlerin tadi baska devamini bekliyorum

 3. Demetcim sağol canım iyiyim , sen nasılsın , evet işte ben de napıyım bi o siteden bi bu siteye atlıyorum:) diğer site baya bi duruldu , sen de ara sıra buraya yaz:) sana da hayırlı sahurlar…

  • Haklısın canım diğer site iyice duruldu bende yazarım arada bir bizde artık burdan konuşuruz Aslınur’cum. ALLAH’A EMANET OL… Hoşçakalll:-)

 4. Aslı’cığım 6 ve 7. Bölüm analizide yazar mısın canım? Sana zahmet bu arada Aslınur sende mi burdasın canım,nasılsın iyi misin? Konuşmuyoruz uzun zamandır özledim canım yaz arada bir kendini özletme tamam mı Aslınur’cum. Hayırlı sahurlar herkese…

 5. ZehÖm hayır tam öyle değil de yani başka başka sahneleri alıyorsun bi yerde topluyorsun kurguluyorsun kafanda , tam da anlatamadım

 6. Merhaba günay sen nasıl anladım montaj olduğunu ben hiç anlamadim yani montaj nasıl oluyor zehra nin yerine de farklı biri mi oturuyor du????

   • Aytaccım, Montaj kelime anlamı, ayrı ayrı olan parçaları kullanılacağı işe uygun hale getirmek için bir araya getirmek demektir.

    Montaj bir çok alanda yapılır.
    1) fotoğrafçılıkda
    2) Sinemacılıkda
    3) Reklamcılıkda
    4) Matbaacılıkda
    5) Sanayi de
    6) Mobilya sektöründe yapılan bir işlemdir.
    sizin bahsettiğiniz montaj sinemacılıkda kullanılan türdendir buna kurgu da denilmektedir. Film parçalarının, sahnelerin birleştirilerek ekranda kesiksiz bir görüntü şeklinde hazırlanmasıdır.

    • Aslicim canim ben montajin ne oldugunu biliyorum canim yinede anlatdigin icin tewekkur ederim, ben ytbdaki videoyu diyodum nasil bulabilirim, zehranin arka koltukda numontaj oldugu soylendi ama merak etdim. az once buldum ewet o bakar bakmaz gorunuyorki montaj zehrayi arka koltukta gosteruyorlar ama montaj o:)

  • zeHöm seyrettiğimiz zaman ki en son sahnede Ömer ve Zehra önde oturuyorlardı. sonradan seyrettiğimiz youtube da eklenen video da bunu yapanlar kendi hayal dünyalarında oluşturdukları sahneyi sanki gerçekte olmuş, yada olacakmış gibi videoya resim eklemişler. Önceden seyrettiğimiz için bunun bir gerçek olmadığını montaj olduğunu anlıyoruz.

  • Merhaba ZehOm. Kusuruma bakma yorumu gec gordum. Islerim bir az yogunduda. Zaten siz bensizde aydinlik getirmisiniz konuya.

  • Yok canim bir sikinti yok çok sukur . Sadece biraz keyifsiztüm . Şimdi iyiyim ve burdayım. Hepinizi çok seviyorum☺☺☺☺☺❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

   • bizde seni seviyoruz canım benim, çok şükür iyi olmana sevindim:)
    benim canım arkadaşım hep iyi olsun inşallah:)

 7. Merhaba arkadaslar nasilsiniz? Bizim google nazar degmiş ya da 1 gunligine tatile cikdi ne oldugunu tam bilmiyorum ama calişmadi.
  Aslicim yine her kesin gonluni almayi başarmişsin her zaman ki gibi. Eline yuregine saglik cok guzel yazmişsin. Sevim Zehraya onca eziyet yapmiş diye huzunlerek okuyorum sonra birden Aslinin komikligi tutuyor gulduricek bir şey bulup yaziyorsun. Bayiliyorum senin analizlerine:)

  • Arkadaşlarımı gördüm çok daha iyi oldum canım lalecim:)
   sizin goolle amca tatil vermiş kendine bir gün anlaşılan:)
   Hüznü de sevince çevirebiliyorsam ne mutlu bana canım:)

 8. Ewet geldi bizim sabirsizlikla beklenen analizler coooookk tesekkur ederim aslicim wu an benden mutlusu yok iyiki varsin sende olmsan biz dizi ozleminden neyapardik bilemmiyorum yine cok guzel yazmissin ellerine saglik devamini sabirsizlikla bekliyorum canim. Bu arada yukarda yaprakla hazalin resmi var hazal kilo almis qaliba.:)

 9. Ewet geldi bizim sabirsizlikla beklenen analizler coooookk tesekkur ederim aslicim wu an benden mutlusu yok iyiki varsin sende olmsan biz dizi ozleminden neyapardik bilemmiyorum yine cok guzel yazmissin ellerine saglik devamini sabirsizlikla bekliyorum canim. Bu arada yukarda yaprakla hazalin resmi var hazal kilo almis qaliba:)

  • Sizler mutlu oldukça bende mutlu oluyorum ne güzel:)
   Resimler güzel tatildeler kilosu bence aynı Hazal’ın.
   Cevriye halamız çok güzel olmuş saçlarını boyatmış vede kestirmiş yakışmış da kendisine. dizi de nasıl olacak acaba? bu hali ile dizidekinden çok daha güzel olmuş:)

 10. Merhaba arkadaslar nasilsiniz? Bizim google nazar degmiş ya da 1 gunligine tatile cikdi ne oldugunu tam bilmiyorum ama calişmadi.
  Aslicim yine her kesin gonluni almayi başarmişsin her zamki

 11. Merhaba arkadaslar nasilsiniz? Bizim google nazar degmiş ya da 1 gunligine tatile cikdi ne oldugunu tam bilmiyorum ama calişmadi.
  Aslicim yine her kesin gonluni almayi

 12. Salam arkadaşlarm nasılsız?Bu aralar işlerim çok o üzden yazamiyorum .Aslıcım sana teşekkür ederim dizini yeniden seyr etmiş gibi oldum.♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

 13. aslinur burdayim canim analizi buyuk bir zevkle okudum …aslicim devamini sabirsizlikla bekliyorum

  • Günaydın Ayşecim, Teşekkür ederim devamı en kısa zamanda gelecek inşallah.
   Bu ara da Aslınurcum, ben sana yazdım ama çıkmamış canım, herkese yazmış da neden bana yazmamış, beni atlamış diye düşünme olur mu canım gün içinde çıkar inşallah yazı.

 14. Merhaba Aslicim.”Her goruste sevgileri bir-birine giderek artan,ama ilk basta farkina varmayan fedakar,yuregi guzel iki insan Omer ve Zehra” hayatin onlara sunduklarini yasadilar.Cok sonralar bir-birine umut oldular,bir-birinde huzur buldular.Bizim de yureklerimizi sizlatdilar.Kalbine,kalemine saglik kizim.Dilerim o boyuk Allah bu aziz gunler hatirine seni hep basarili,saglikli ve mutlu etsin.Amin,insallah.

  • Merhaba canım ablam benim nasılsın iyisindir inşallah?
   Ömer ve Zehra her ikisininde yüreği çok güzel ondan bir araya geldiler, bizlere de kendilerini sevdirmeyi başardılar.
   Güzel duaların içinde çok teşekkür ederim ablacım amin inşallah.
   Rabbim sana da sağlıklı bir ömür nasip etsin inşallah.

  • evet arkadaşlar nerdesiniz? iyimisiniz? Aylin hiç böyle uzun süre yazmadan durmazdı. Lalecim, fati iyimisiniz? film profösörümüzde yok kaç zamandır.

   • Merhaba canim . Ben iyiyim çok sukur sadece biraz keyfim yok iki gündür . Içimde kendiminde nedenini anlamadığım buruk bi üzüntü var . Dememe ihtiyaç yok analizin her zaman ki gibi mükemmel . Yüreğine sağlık. Ah ki ne ah .ben o bölümlerde yenere ve sevime ne kadar kızmıştı . Hani o aynada Zehrayi seyer edişi vardı ya Omerin, o zaman bütün sert davranışını ,o sert duvarları yikacakmis gibi geldi bana . Sırf Zehranin uğruna . Canim o evlenme teklifinde sen sok olmuşsun, ama ben ilk o gün çok sevmişti Omeri . ZEHRA Omerin telefonunu açınca Alevin mos mor oluşuna bayilmisdim . Ilk başta sevmemisdim zaten Alevi . O zamanlar Yenere bir o kadarda qiciq olmuyordum ,ama su Alev beni deli ediyordu .

    • Hayırdır inşallah. Allah içindeki üzüntünü sevince çevirsin ve seni rahatlatsın inşallah canım.

     Alev’i yaptıklarından dolayı sevmesek de Ömer’e bunun adı aşk, aşık oldum dedirten Alevdi. Alev olmasaydı Ömer Zehra ile ayrıldığını söyleyecekti Ayşe ye ama Alev’in kardeşi ile yaptığı konuşma fikrini değiştirdi Ömer’in.

 15. Sağolasın Aslıcım yine bizi kırmayıp yazdın:)
  Yalnız okurken de o sevime tekrar tekrar kızdım [paragöz , hain , iki yüzlü ,…] aslında zehranın gerçek annesi olmadığı o günden belliymiş de biz anlayamamışız daha doğrusu zehra anlayamadı:0

  • Ben hiç sizleri kırabilir miyim siz cansınız, canım arkadaşlarımsınız:)
   sadece sen değil bende Sevim’e çok kızdım. Ben anlamıştım seyrederken de demiştim anneme, o zamanlar bu site ile henüz tanışmamıştım ben:)
   Zehra nasıl anlasın onu yetiştirmiş ve hep ona anne demiş öyle görmüş öyle geçmiş hayatı, hep üzülerek, ağlayarak, ezilerek.

 16. Haqqınızı halal edin sizin məlumatlardan köçürürəm. TƏŞƏKKÜR edirəm. MƏLUMAT VERİB BİZİ SEVİNDİRDİYİ NİZAMLANMASI ÜÇÜN.

  • Aramıza hoş geldin Helal olsun Mehriban:) bende sana teşekkür ederim bizleri kendinden haberdar ettiğin için.