Adını Sen Koy’da 180 Bölümde Devri Alem (6. 7. Bölüm Analizi)

180 Bölümde Neler Oldu? Ömer den Zehra ya “Seni Seviyorum Zehra” Sözüne Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar Devam Ediyoruz Adını Sen Koy da Devri Alem 6. ve 7. Bölüm

6.BÖLÜM

Ömer  Zehra ile evlenmek için  gün aldı. 
Zehra Ömer’in evlilik teklifini, daha doğrusu iş teklifini babasının yaşaması için yapılacak olan ameliyat için kabul etmek zorunda kaldı. Kabul etmeseydi Yener ödeyecekti parayı ve Zehra da Yener ile evlenmek zorunda kalacaktı. Zehra da bir tercih yaparak Yener’i değil Ömer’i seçti.

Ömer de şirkette Zehra yı hazır bir şekilde bekliyordu. Zehra geldi, Ömer’in odasına girdi ve ben mecbur olmasaydım dediğinde,

Ömer; paranı alacaksın ama önce sözleşmeyi imzala dedi.
Zehra şaşırdı sözleşme mi? diyebildi.
Ömer de; sen paranı alacaksın, içinden de kendine; bende kardeşimi mutlu etmiş olacağım son günlerinde diye düşündü.

6 ay boyunca evliymişsin gibi davranacaksın, sonun da da avukatım aracılığı ile ayrılacağız dedi Ömer.

Nereye ayrılıyorsun yolun sonunda sen Zehra ya, Zehra da sana sırılsıklam aşık oldunuz birbirinize ne ayrılması inatçı keçiler sizi.

Ömer önce oku dese de,
Zehra okumadan nereyi imzalayacağını, vazgeçmeyeceğini söyledi. babasına yetişmek için okumadı bile,

okusaydı hayatta kabul etmezdi şartları Zehra. Çaresizdi Zehra ve o an tek çare Ömer idi. Ömer de çaresizdi ve tek çare Zehra idi. Her ikisi de çaresizdi ve tek çare birbirlerine yine kendileriydi.

Çaresizlik nedir bilir misin? dediler. Elbet bilirim dedim. Çaresizlik ölüm ile yaşam arasında o ince çizgide elinden hiçbir şey gelmediği andır. İşte o an tek sığındığın yardım istediğin kapı Allah’ın kapısıdır. Ya Öleceksin, Ya Yaşayacaksın ötesi yok bitti.

Zehra sözleşmeyi okumadan her sayfanın altına imzasını attı.

Ömer de ona sözleşmenin bir kopyasını verdi ve ne kadar istiyorsun diye sordu.

Zehra ben sadece diyebildi gerisi yoktu. Ömer de çeki imzaladı ve çeki Zehra ya uzattı, Zehra biraz bekleyince,

Ömer; yoksa okuman yazman da mı yok senin? diye dalga geçti.

Zorba Ömer ne olacak, o zamanlar çok ağır sözler söylüyordun Zehra ya paşam.

Zehra da çeke 187 bin tl yazdı.

Ömer de 6 ay için istediğin para bu mu? diye sordu.

Zehra sadece babasının hastane parası ile ameliyat parasını yazmıştı o çeke, daha fazlasını istememişti. Mecbur kalmasaydı bunu da istemez, bu sözleşmeyi de imzalamazdı Zehra.

127bin + 60 bin = 187 bin tl Salim amcanın hastane parası, Zehra’nın Ömer den aldığı çekin karşılığı.

Zehra biran önce parayı alıp babasına yetişmek istiyor.

Ömer çeki verirken, bu parayı aldıktan sonra, o sözleşmedeki bütün kurallara uymak zorundasın yoksa o sözleşmede yazan tüm miktarı bana ödemek zorunda kalırsın. O sözleşmede ne yazıyorsa o olacak. Bundan sonra benim kurallarımla yaşayacaksın diyerek bir kart verdi Zehra ya saat 2 de buraya gideceksin randevun var dedi.

Ve Zehra; bugün olmasa çok önemli bir işim var dese de Ömer ısrar etti. Zehra da oradan ayrıldı. Bankaya gitti, parayı aldı ve hastaneye gidip parayı yatırdı.

Sevim de hastanede dokuz doğuruyor, Yener gelmedi aramadı. Zehra ortalarda yok, Yener parayı getirir getirmesine de Zehra ne olacak deyip duruyor.

Yener de para bulmaya çalışıyorken biri giriyor emlakçı dükkanına ve gelen Beton 8 ay hapis yatmış çıkmış ilk kez de Yener’in yanına gelmiş elinde çantasıyla.

Ve Beton hiç konuşmuyor, bir sezon boyunca da hiç konuşmadı neden acaba? 

 

Yener gelir gelmez Betonu para bulmaya gönderdi.

Alev çok hevesliydi Ömer ile birlikte dubai ye gidecek birlikte 1 hafta zaman geçireceklerdi, her şeyi ona göre ayarlamıştı Alev ama olmadı son dakika da Ömer gelmeyeceğini söyledi. Hilmi Yılmaz ile olan ihaleye Alev tek başına gidecek. Alev’inde hevesi kursağında kaldı.

Önce Zehra ya savaş açan Alev, bu olaydan sonra Ömer’e de cephe aldı.

Demir Ömer’in yanına gitti ve Zehra gelmiş deyince,

Ömer parayı aldı gitti dedi.

Demir de, senden paramı aldı? diye sordu.

Ömer de, başka niye gelsin ki? bunun gibiler para için her şeyi yapar, birazcık gururu olsaydı gelir miydi? diye sordu.

Eh be Ömer sen hiçbir şey bilmiyorsun. Zehra gelmeseydi acaba sen Ayşe yi nasıl mutlu edecektin? ve ne diyecektin kardeşine?. Bazen konuşuyorsun da lafın nereye gittiğini bilmeden konuşuyorsun.

Bir de Demir’e demez mi, Ömer Kervancıoğlu yoksul, görgüsüz, para avcısı bir kızla 6 ay boyunca evli kalacak.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy 41. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Ağır gel Ömer ağır, sen ne sözler söylüyorsun öyle? Zehra bu sözleri hak edecek ne yaptı sana karşı? Ne kötülüğünü gördün Zehra’nın da böyle ağır konuşuyorsun sen? Yediğin tokat hoşuna gitti herhalde, yine bir tane daha istiyorsun o tokattan sen. Çok istiyorsan, kendine geleceksen, gel bir tanede ben sana tokat atayım Ömer. Ama ben kıyamam ki sana sen benim paşamsın inatçı paşam:)

Ömer Demir ile konuşmasına devam ediyor, ben kardeşim için her şeyi yaparım, Ayşe için o kızla 3 gün sonra evleneceğim dedi. Nikah günü de belli oldu.

Zehra parayı yatırınca Salim amcayı hemen ameliyata aldılar. Para kapıyı açtı, ah para ah sadece bir kağıt parçası, demir yığınısın ancak sen olmazsan da bütün kapılar kapalı.

Doktor, ameliyat için geç kaldık her şeye hazırlıklı olun diyerek ameliyata girdi. Zehra yı da Ömer aradı, Zehra’nın telefonunda Ömer ZORBA olarak kayıtlı. Zehra’nın ilk zorba demesi de bu bölümde oldu.

Ömer Zehra yı verdiği adrese gitmediği için aramış. Zehra daha yeni babasını ameliyata girdirmişti. Zehra telefonda acil bir işi çıktığını söyleyince,

Ömer ben ne zaman, ne dersem onu yapacaksın 6 ay boyunca bana çalışacaksın, hemen verdiğim adrese gideceksin seni bekliyorlar dedi.

Zehra da telefonu kapattıktan sonra ZORBA dedi. Ömer’in adı yok bundan sonra Ömer, zorba Zehra için, hak etti Ömer yaptıklarıyla bu lakabı. Zehra da babasını bırakıp Ömer’in dediği yere gidecek mecburen el mahkum yoksa anlaşma bozulacak ve Zehra Ömer’e para ödemek zorunda kalacak.

Sevim de ameliyat parasını Yener yatırdı zannedip teşekkür etmek için aramıştı ki, Yener’in daha parayı yatırmadığını öğrendi.

 

Zehra da Ömer’in söylediği adrese gitti.

Burası bir giyim mağazası ilk karşılayan kişi kıyafetine göre ilk karşılamayı yaptı. Zehra Ömer bey randevu almıştı deyince işin rengi değişti mağaza müdürü geldi yakından ilgilendi.

İnsanların kıyafete göre muamele etmesine sinir oluyorum. Zehra Ömer’in adını söylemeseydi belki de hiç ilgilenmeyecekler belki de kovacaklardı mağazadan.

Mağaza müdürü bir sürü elbise seçti üzerine tutarak ve Zehra bunları asla giymem ben diyerek Ömer’i aradı.

Ömer de, üzerindeki ucuz adi kıyafetlerle benim yanımda dolaşabileceğini mi sandın? Ben ne diyorsam o, gerekirse orada ne varsa alacaksın dedi.

İnsanlar kıyafeti ile karşılanır, ilmi ile ağırlanır, ahlakı ile uğurlanır. Mevlana

Ömer, Alev’i dubai ye tek gönderse ve bu Alev’in hoşuna gitmese de, gitmeden önce bu ihaleyi alıp geldiğinde başkan yardımcısı olacaksın diyerek onu işe konsantre olmasını heveslenmesini sağladı.

Çünkü bu ihale Ömer için çok önemliydi ve mutlaka alması gerekiyordu onun içinde işin ucunda ödül olursa Alev daha sıkı sarılır işine diye düşündü Ömer. Akıllıca bir fikirdi.

Asyam küçük prensesim odasında oyuncakları ile tek başına oynarken canı çok sıkıldığı ve kardeşi de olmadığı için oyuncak bebeğine kendi elbisesini keserek elbise dikmeye çalışıyor.

Asya kendisini yalnız hissediyor ve bir kardeş istiyor, onunla aynı elbiseden çift giyinmek, Kardeşi ile oyunlar oynamak istiyor, bu sayede de canının sıkılmayacağını düşünüyor bunu da annesine odasına gelince söylüyor.

Ayşe buna üzülüyor çünkü onun bir kardeşi olmayacağını düşünüyor hastalığından dolayı.

Zehra beyaz üzeri siyah puantiyeli bir elbise giydi ve çıktı

Ömer gelmişti mağazaya ve o kıyafetle onu öyle görünce gözlerini alamadı Zehra dan. Zehra yı o elbise içerisinde çok beğenmişti Ömer ve uzunca bir süre baktı Zehra ya gözlerini alamadı ondan.

Ömer’inde gönlünde Zehra gibi sevda çiçeği yeşermeye başlamıştı artık. Her ne kadar her ikisi de bunun farkında olmasa da sevda tohumu her ikisinin gönlüne ekilmişti.

Ömer Zehra’nın üzerinde o elbisenin kalmasını istedi, çıkarmak isteyince Zehra, kim olduğunu sakın unutma, bir anlaşmamız var ve ben patronum ben ne dersem o olacak. Zehra’nın eski elbisesini atın dedi mağazadakilere ve kalanları da adresine göndermelerini istedi Ömer.

Zehra mağazadan çıktığında bambaşka bir Zehra olmuştu saçları da toplanmıştı.

Ömer Zehra yı konağa arabayla götürürken, aileme 3 gün sonra evleneceğimizi söyleyeceğiz, Zehra neden bu kadar acele deyince, Ömer ben sen parayı alırken niye bu acele diye sordum mu?

Sorsaydın da o paranın nereye gittiğini öğrenseydin o zaman, sonradan canını çok fazla yakmasaydın Zehra’nın Ömer bey.

Yener de parayı bulmuş hastaneye gelip Sevim’e vermiş, Zehra yı sorunca da, iş görüşmesine gittiğini öğrendi Yener çok kızdı. Sevimde sen evlenince çalıştırmazsın olur dedi ve parayı yatırmaya gitti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy 34. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Para zaten yattı Sevim hanım hadi git de öğren, sonra da o parayı da cebine indir. Sen ne kirli çıkısın sen, dünyanın parasını aldın Yener den yine doymadın. Bir de aslan damadım benim demez mi. Sen Ömer’i gör de aslan damat nasıl oluyormuş anla Sevim hanım.

Oy benim paşam evleneceğini nasılda gülerek haber verdi ailesine, gerçekten de evlenmek istiyormuş benim paşam da kimselere demiyormuş.

Asya ya ve kardeşi Ayşe ye öyle içten samimi ve gülerek candan sarıldı ki, bir sezon boyunca o içtenliği, samimiyeti, o candan, içten gülen Ömer’i çok az, hatta hiç göremedim ben.

Asyam küçük prenses benim gelinliğim yetişir mi? diye soruyor o da gelinlik giyecek dayısının düğününde.

Müzeyyen hanım düğün için Zehra nın ailesinin haberi var mı? diye sorunca,

Ömer ailesi yok, kaybetmiş dedi. Asya da kardeşin de mi yok? deyince Zehra çok kötü oldu. annesini, babasını, kardeşini yok saymıştı Ömer. Sevim de üstüne telefonla aradı.

Zehra babasına bir şey olduğunu zannedip ağlayarak dışarı çıktı. Ömer de arkasından gitti. Zehra babasının yanına gitmek isterken, Ömer gidersen sözleşmede yazan miktarı kuruşu kuruşuna ödersin şimdi içeri olacakları biliyorsun karar senin dedi.

Zehra attığı bir imza ile babasının hayatını kurtarırken, aynı anda kendi hayatını da 6 ay boyunca Ömer’in insafına bıraktı.

 

 

 

 1. BÖLÜM

Ömer Zehra yı gelinlikle görüyor ve bir kere daha aşık oluyor Zehra ya ama farkında değil. Çoook sonraları bu aşkının farkına vardığında gelinlik gibi duru, sade, beyaz bir elbise istiyor ve alıyor Zehra için Ömer.

Zehra konak bahçesinde kapının önünde, Yasemin arıyor konuşamıyor Zehra ve babasına bir şey olduğunu düşünüp kapıdan çıkıp arkasına bile bakmadan hastaneye gidiyor.

Ömer ise giden Zehra ya gidiyorsan, kararını verdiysen sabah 9 da çeki masamda istiyorum dedi. Zehra babasını düşündüğü için bu sözleri duysa bile önemsemedi önceliği babasıydı.

Sevim ameliyat parasının ödendiğini öğrenince, kimin yatırdığını sormadı bile. Yener’e de parayı yatırdığını söyledi.

He ya yatırdı hem de çantasına orada mışıl mışıl uyuyor 60 bin tl. uyansa da ağlasa, ben buradayım Yener abi hastaneye yatırmadı beni bu Sevim, seni kandırıyor çantasına yatırdı beni dese ama nerde gitti yine Yener’in paraları Sevim’e.

Yener de kendince seviniyor, Zehra’nın babasının hayatını kurtardığını öğrenince onunla evleneceğini düşünüyor. Sen anca rüyanda görürsün Zehra ile evlenmeyi o Ömer ile evlenecek gör bak.

Zehra dan yediği tokat çok dokunmuş paşama, o anı yine hatırladı ve sabah nasılsa geleceksin ayağıma dedi kendine. o tokadın acısı çok ağır oturmuş Ömer’in yüreğine çok çektirecek Zehra ya çok, o tokadın bedelini çok ağır ödetecek belli oldu, ödetti de zaten ama sonra da çok pişman oldu yaptıklarına paşam.

Ayşe abisi evleneceği için çok mutlu ve düğün için hazırlık yapmak istiyor, bunu abisine söyleyince abisi düğün istemediklerini söyledi. Ayşe de, küçük şık bir nikah töreni yapalım dediğinde,

Ömer aile içinde olmasını, eşe dosta, kimseye haber vermek istemediğini, gösterişi sevmediğini söyledi.

Ayşe de anlayışla karşıladı siz nasıl istiyorsanız öyle olsun sen evleniyorsun ya o bana yeter dedi. Ayşe muradına eriyor artık abisini evlendiriyor.

Ayşe abisi için şık bir damatlık, Zehra içinde güzel bir gelinlik için moda evi ile görüştü.

Müzeyyen annede dün nasıldı? bugün nasıl bak yerinde duramıyor Ayşe çok mutlu deyince. Ömer de içinden her şey onun için zaten, onun mutlu olması için dedi.

Zehra hastanede babasının yanında baygın halde olan babasına yaşadıklarımı sana anlatabilseydim dedi ağlayarak. Yener de dışarda Sevim ile konuşuyor biran önce yüzükleri takmak için.

Ömer de derin derin düşünürken annesi fark ediyor bunu ve çocukken de böyleydin her şeyi tek başına taşırdın ama artık bütün bunları paylaşacağın bir eşin olacak, hayatında ilk kez kendin için bir şey yapıyorsun, senin adına hepimiz çok mutluyuz, çocukların olacak dedi büyük bir mutlulukla.

Zehra hastane odasında babasının yanında yüksek sesle sözleşmeyi okuyor.

Zehra bu sözleşmeden vazgeçerse Ömer’e 1milyon lira ödeyecek. Zehra sözleşmeyi okurken Zehra Kervancıoğlu dediği an, beni affet diye Salim amca sayıklıyor, emanetine sahip çıkamadım beni affet diyor.

Zehra duysa da anlamıyor. Salim amca Kervancıoğlu soyadını bir yerlerden hatırlıyor sanki?

Zehra eve gittiğinde üzerini değişiyor,

Sevim yanına gelince elbiseyi nereden bulduğunu saçını çekerek, yine şiddet uygulayarak soruyor. Yenerle evleneceksin diye yine baskı yapıyor. Zehra da bir kere daha evlenmeyeceğini söylüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR  Adını Sen Koy 241. Bölüm Özeti 18 Aralık Pazartesi Fragmanı

Zehra sözleşmeyi okuduğu için başına gelecekleri bildiği ve 1milyon lira tazminat ödememek için tam 9 da Ömer’in ofisinde oluyor. Birlikte şirketten çıkarken Mehtap Zehra yı görüyor ve hemen abisini arayıp haber veriyor.

Çeneni tutsan ölürsün değil mi Mehtap sana ne Zehra yı gördüysen ne yetiştiriyorsun Abine?

Yener de delleniyor telefonu fırlatıyor, başkası varsa seni yaşatmam diyor ve şirkete gidiyor.

Güvenlikçiler zorla şirketten kapı dışarı ediyor. Yener de Zehra Zehra diye bağırarak ortalığı bir birine katıyor. Mehtap da çok şaşırıyor abisinin bu hallerine, Nihat da görüyor seni tanıyor deyince Mehtap çok zor durumda kalıyor ve cevap veremiyor. Ayşe arayınca Nihat’ı cevap alama

 

dan çıktı Nihat şirketten. Mehtap da kurtuldu o an o benim abimdi demekten.

Asya bahçede küçük bir kedi yavrusu buldu onu Ökkeş amcaya gösterdi. Sırf o kedi ile birlikte olmak için annesi ile gelinlik bakmaya gitmedi.

Asya ve Ökkeş amca ile aralarında bir sır oldu adı da kedi sırrı, çok tatlı olan o minik kediye süt içirdi Asya.

Ömer Zehra yı nikah için fotoğraf çektirmeye fotoğrafçıya getirdi. Zehra bunu öğrenince işin ciddiyetinin farkına vardı çok heyecanlandı ve korktu.

Ömer de ne oluyor kendine gel dedi. Paşam, Zehra ilk kez evlenecek bunun için işlemlere başlandı, yanında kimsesi yok bu hali normal değil mi? Zehra her gün evlenmiyor her halde. Biraz anlayışlı olsan ne olur?

Zehra makyajı ve saçı yapılıp hazır olunca, Ömer görünce Zehra yı tutuklu kaldı Zehra da ve gözlerini ondan alamadı. Yüzünde tatlı bir tebessüm oluştu, böyle dünya güzeli bir kız eşi olacaktı çok seviniyordu içten içe ama farkında değildi Ömer. Zehra ile birlikte olduğu her an Zehra ya aşık olduğunun.

Zehra da hep Ömer’e baktı gözünden bir damla yaş aktı bu mutlu anında sevdikleri yoktu yanında.

Ve oradan çıktıklarında Zehra’nın açlıktan başı döndü. Arabaya tutundu.

Ömer de biran endişelendi ve yanına gidip iyi misin? dedi.   Zehra bir şey dese de devamını getirmedi aç mısın dedi Ömer.

Tabi ki de açtı hiçbir şey yememişti Zehra, hastaneden eve, evden sana geldi. Zehra da simitçi gördü ve bir simit aldı, arabada onu yedi.

Ömer de bu sayede Zehra’nın simiti çok sevdiğini öğrenmiş oldu, birlikte oldukları her an birbirlerini biraz daha yakından tanımaya başlıyorlardı.

 

Ömer yolda bu evlilikten kimsenin haberi olmayacak, ne ailenin, nede arkadaşlarının dedi ve gelinlikçiye geldiler. Ayşe karşıladı onları ve çok güzel göründüğünü söyleyip ben birkaç model beğendim deyince,

Zehra senin beğendiğini bende beğenirim diyerek Ömer’in yüzünü gülümsetmeyi bu sayede de +1 puanı Ömer den almayı başardı Zehra.

Ömer’e göre Zehra çok iyi rol yapıyor, ama Zehra rol yapmıyor içinden geldiği gibi olduğu gibi davranıyor.

Ayşe beğendiği bütün modelleri katalogdan gösterdi Zehra ya ve gelinlikleri teker teker denemeye başladı Zehra.

Ve ilk gelinliği ile Ömer’in karşısına çıkan Zehra, Ömer’in bir kere daha hayran bakışları ile karşı karşıya kalmıştı. Zehra da Ömer den gözlerini ayırmıyor hep ona bakıyordu tıpkı Ömer gibi.

Ayşe abisine çok şanslı olduğunu, yüzü kadar kalbi de çok güzel bir kızla evleniyorsun dedi. Ayşe Zehra yı çok sevdi.

Zehra 2. Gelinliği de denedi o da çok güzel oldu kuğu gibiydi Zehra o gelinliğin içinde. Ve oradaki işleri bitince Ömer Zehra yı mahalledeki evine bıraktı.

Yener de Zehra yı arıyor hastanede bulamayınca mahallede pusu kurup bekliyor, Zehra’nın yabancı bir arabadan indiğini görünce yanına gidiyor ve dizi burada bitiyor. Bir sonraki 8. bölümde Yener Zehra yı evinin önünden kaçırıyor.

Ömer den Zehra ya, Zehra dan da Ömer’e gelsin bu şarkı.

Herkes güneşli günler görürken ben hep ıslandım
Çok uzaktı aşk bana bu yüzden hayattan saklandım
Sen hiç umulmadık bir zamanda karşıma çıkıverdin
Afalladım sen kusuruma bakma aşk evime hoş geldin

Anlamı yok artık sensiz geçen zamanın
Bir ömür boyu bizi ayırmasın Allah’ım

Ben artık yeni bir sayfa açıp
Her satırına senin adını yazıp
Her gün ellerimi göğe açıp
Seninle hayırlısını diliyorum

Kalp yoluna adım atıp
Aşk izlerini de peşine takıp
Son nefesimde başucuma bakıp
Yanımda seni görmek istiyorum
Seninle hayırlısını diliyorum

Adını Sen Koy’da 180 Bölümde Devri Alem (6. 7. Bölüm Analizi) (68 Yorum)

 1. Arkadaşlar boşverin şunu ya , ben bunun gibilere yazma haceti bile duymuyorum boşverin siz de yazmayın
  Çünkü takmıyorum onu , muhatabım değil

  • ayyy sen mi bana muatab olmaq istemyosun pardonda bana yazan Kim peki muatab olmayan insan okur ama yazmaz once bi sen oren konuwmayi sonra konuw tamammi Aslinirrrrr

  • ayyy sen mi bana muatab olmaq istemyosun pardonda bana yazan Kim peki muatab olmayan insan okur ama yazmaz once bi sen oren konuwmayi sonra konuw tamammi Aslinirrrrr

 2. oooooooooo iysiniz baya baya iysiniz cok guzel cevablar yazmwsinz sevdim sizi yada yokya sizi neden sevcemki adni sen koy izleycileri semyorum sizi. amma iyi bi weyler yazmwsinz sevdim sevkle de okudum haa bu arada teker teker cvbnzi vercem bol bol vaktim vaaaaar

 3. ay cocuk cocuk harakrtler allahnizi severseniz gidin bawka bi wey kafanzi yorunyaa bu NE yaaaa arkadar bulma SITESIIIII mi burasi? cocukca haraketler yaaa cok komiksiniz burdannnnn

  • Pardon da biz arkadaş oluyorsa bundan sana ne rahatsız oluyorsan bakmasın . Biz 9 ayı askin bir süredir burda dizi hakkinda yorum yapıyoruz . Malum bu kadar zaman içinde arkadasliklarda kurduk . Iyi insanlar böyle yapar . Çocukça hareketler yazmissin ya ,sen önce kendi yaptığına bak . Çocuk olan sensin . Hemde başkalarını çekemeyen kıskanç çocuk . Biz arkadassak bundan sana ne, niye rahatsiz oluyorsunki sen . Sayfada yermi bulmadın yazmaya ? Madem arkada sitasi diyil diyorsan, sende dizi hakkına yorumunu yapada görelim . Yazacak bir seyinde yoksa yazma . Lütfen asabimizi bozma.

   • Ya aylin bo kiz hastadi , bilmem arkadasi yukdu ne? Gecenlerdede bi iki gon geldi yazdi cocukca seyler sonra gordu bas kosan yuk cekdi gitti , boyleleri roh hastasi , ne dediklerini , neden dediklerini bilmiyular , ben bir seferinde cevab verdim sonra lalede cevab verdi ama faydasi olmadi, kendini boylelerine cevab vermekle yurma.

    • Haklısınız . Yazdim sonra pişman oldum yazmama . Kendisi için yazıp dururdu surda . Kimsenin de cevap vermediğini görüp belki kendine koyulurdu . Ama ışte yazdim bir kere

  • Ayka azeri buralara kadar zahmet edip gelmişsin artik bende geldigine gore sana cevabini verim, daha once bana saygiyi senden mi ogrenicem diye yazmişdin bende senin gibi alt seviyelere inmeyim diye cevap yazmadim. Sen artik terbiyesizligini bir kez daha ispat etdin senin nasil biri oldugunu Ir abiye yazdigin sozlerden saygisizligindan anladim zaten. bunun icinde bana senin hak etdigin cevabi vermek duşuyor. Bizde bir soz var ” It üyrer kerven gecer” diye yani kopek kopekligino yapip havlar kervanlar aldiriş etmeden gecer. Sende bu sozdeki kopek misali sana dokunmadiga sataşiyorsun ama senin yazdigin o aptalca cumlelerin hec bir şeyi degişdirmiyor. Sen sadece 4 tarafina agiz urup her kese cevap yetişdirmekle ugraşir durursun. Biz de şimdi nasilsak Allahin izni ile boyle devam ederis. Bu da benim sana son sozum. Başka soze ne hacet. Artik ben susarim yazdigim ata sozu senin cevabini verir:)

 4. ay cocuk cocuk harakrtler allahnizi severseniz gidin bawka bi wey kafanzi yorunyaa bu NE yaaaa arkadar bulma SITESIIIII mi burasi?

 5. Az yeni sayfa gelmiş. Ablacim yine dokturmuşsin . Tam da izleyemedigim 2 bölüm. Eline ve emeğine sağlık. Seni seviyoruz. RABBİME emanet ol.

   • Günaydın arkadaşlar . Aslim, Ir abi, hanim ablam ,kalem ,faticim , Azeri aytac , Aşk hastasi ve diger tum arkadaslar hepinize gunaydinlar. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ben geldim site renklendi ,kırmızı kalblerle . Aslicim ben en son son sitem etmiştim ,Erkan ruyalarima gelmiyor demisdim . ERKAN benim uzulmeme dayanamamis ,gece ruyama geldi . Allahim bu nasil gozelik boyle . Erkan arabasinin anahtarlarini bana veriyordu kulamam icin . Gerçi arabanın kapıları car cur eden arabaydi ,ama olsun . Bu sabah çok mutluyum ve huzurluyum . Bir şey fark etdim arkadaşlar dünya çok guzel ya . Yaşamaya değer. ☺☺☺☺☺☺☺☺☺☺

    • Sanada gunaydin canim. Sabah ki mutlulugunun sebebi gordugin ruyami ya da 1 ay yasemini gormedigin aklina gelip yaşamana sevincin, bahar sevincin gerimi dondu:)

    • Günaydınlar efendim bu ne güzelliktir böyle maşallah..
     Eee nede olsa yakışıklı beyaz atlı prensini rüyasında görmüş prensesimiz tabi ki de mutlu olur.
     Yakışıklı prens hiç prensesini üzmek ister mi? elbetteki istemez seni mutlu etmek için gelmiş, iyi ki de gelmiş hoş gelmiş. arabasının anahtarını da verirmiş rüyana gelmediği geceler için kendini affettirmek için:)
     evet hayat yaşamaya değer, dünya çok güzel, bu mutluluğun hep devam etsin prenses.

    • Gunaydin canim dicemde gun coktan aymis:) sen erkana soylede hergun gelsin ruyana cuku erkan nezaman ruyana gelse sen cok mutlu oluyosun ve senin mutlulugun bizide mutlu ediyor

 6. Aslicim ne cobuk gelmişiz benim sevdigim meşhur kacirilma sahnelerine:) Ilk bolumlerde omer ne kadar zorba olsada şanina layik tavri vardi sonraki bolumlerde kos koca Omer kercancioglunu burnunun dibinde olup bitenlerden habersiz salaga cevirdiler. Ilk kacirilmada Zehrayi telefon sinyalinden yerini ogrenip buldu yani adamin kafasi calişiyor mantikli hareket ediyor. Sonrasini duşun Omer resmen ayakta uyutuldu, 1metre uzaklikda olan mehtabin yaptiklarini zarzehra aptal gibi gosterildi bir bakmişiz zehranin ayşenin hastaligindan haberi oldugu gunun kayitlati hafizasindan silinmiş sonradan yeniden ogreniyormuş gibi gosterdiler,

  • 1 metre uzaklikda olan mehtabin yaptiklarini zar zor 2 ayda ogrendi. Zehra aptal gibi gosterildi ayşenin hastaligini ogrendigi gunun kayitlari hafizasindan silinmiş sonradan yeni ogrenmiş gibi gosterildi ve bir suru bunun gibi baş rollerdekileri arka pilana atmak ezik gostermek gibi sahneler cekildi. Bu yuzden ilk bolumler guzeldi benim icin.
   Aslim bende yeniden dizi heycani yaratdin. Ilk bolumlerde dizi ile ilgili fikirlerimizi yazamamişdik sen bize bu imkani sundun. Yeni bolummiş gibi hepimiz 9 ay onceki bolumlerle ilgili tartişiyoruz:) Cok saol canim. Ir abide Mertli bolumler gelene kadar Omerden yurur gider artik.

   • ilk bölümlerde Ömer’in zayıf olması, bir videoda izlemiştim özel olarak zayıflatılmış Erkan dizinin ilk başlarında öyle söylemişti.
    ve o bölümlerde Ömer Asya ve Ayşe’nin yanında çok mutlu ve huzurluydu, yüzü gerçek ten gülüyordu Asya ya Ayşe ye sarılması çok içtendi. Her ne kadar Zehra ya karşı zorba olsa da güzeldi. sadece bir mekanda değil, içerde, dışarda, bir çok alanda çekim yapılmıştı. kısıtlama yoktu. tam bir şirket patronuydu şoförü vardı her şey güzel başlamıştı, Ömer kıyafetler bile almıştı Zehra ya mecburiyetten bile olsa almıştı. Yasemin bile güzel giyiniyordu ilk bölümlerde sonradan onun da kıyafetleri hep bozuldu bende ilk bölümleri beğenmiştim. başladığı gibi devam etmedi dizi ama buna rağmen bırakmadık biz dizimizi çünkü oyuncular iyiydi, dizinin konusu iyiydi. çok çekim hataları oldu o sahnelerde ben çok isyan ettim ama bu ilk bölümlerde çekim hataları bile yoktu o derece arada fark vardı.

    ne mutlu bana sizleri mutlu edebildiysem lalecim:)

 7. Iyi akşamlar,Aslıcım.Analizler çok güzel.Siyah yazilar inci daneleri gibi süslemiş.Çok teşekkür ediyorum.Ama kendini çok yorma istersin.Ramazandan sonra süretlendirirsin inşallah.Yine de sen bilirsin,yüregin nasıl isterse.Könlüne saglık.

  • Günaydın ablacım, beğenmene sevindim evet ramazanın son günleri artık geldi gidiyor ömrümüzden bir ramazan daha hayırlısı bakalım. Rabbim sağlıkla bir sonraki ramazana da ulaşmayı bizlere nasip etsin inşallah.

 8. ayyyyyy wunlara baaak sanki cocuklaryaaa akil yokmu ya sizde cok merak etdm amma bende var Ben veririm size bi araaaaa

 9. Asli ne oluyor?? Benim meslegimi elimdenmi alacaksin? Gozmu koydun? Lutfen herkes kendi isine baksin sen yazar kizsin sarki isi benden sorulur sarkici kizda ben)))saka yapiyorum tabikide cok guzel olmus ellerine saglik yatakda yatiyorun yorgan dosek iyi geldi analizin morelimi yukseltdi hemde cok sıkılmısdim..

  • Allah acil şifalar versin Faticim. Orucunu iyileşdikden sonra devam edersin Inşallah. Morelini bozma.Maska tak sakin cocuklara bulaştirma hastaligini.

   • Sagol olun arkadaslar..Lale Azeri aytac Ir abi Aylin..Ir abi kac kere ates oldugu halde tutdum orucumu bana zorlugu yokdu ama bu sefer tutamadim cok fena hastalanmisim..ona uzulmuyorum biliyorum kazasi tutarim ama bu mubarek gunleri kaciriyorum gelen yila kim karanti vere bilirki…Aytac yazim bende fikri yazmak istiyorum ama basim cok agriyor hic bisey dusunemiyorum…istahamda sifir ancak ilac birde cay su iciyorum.Lalecim sagol bulasici deyil ne bogazim ne krip deyilim benim orqanlarim ciyeri dalagim bobreyim agriyor oyle bi usutme ilacla falan gecmese hastaneye gitmem gerekicek nefret ediyorum hastaneden hastane kokusunda…

    • su içmen iyi vücudun susuz kalmasın, çay yerine nane limon kaynatıp iç canım mikropları kırar, nane içini ısıtır. biran önce doktora git. Hastaneleri sevmediğini söylemişsin seni çok ama çok iyi anlıyorum ama şifa bulmak içinde doktorlara, onların vereceği seruma ve ilaçlara ihtiyacın var senin. sevmesen de şifa bulmak için gitmelisin ihmal etme. hatırlıyor musun ben sana doktora git demiştim üşüdüğünü söylediğinde lütfen yine söylüyorum daha fazla beklemeden doktora git lütfen.
     çok ama çok geçmiş olsun Allah’a emanet ol faticim.

     • Saol Aslicim evet bugun doktora gidicem mecburen..evet soylemisdin zaten o usume varyaa gitdikce arti yaz gunu Omer pasan gibi bende yun gomlek giyiyordum geceleri uyurken kalin pataniyye ortuyordum…birde bizde havalar cok kotu kac gundur siddetli yagmur yagiyor hic yaz havasi deyil sanki son bahar..kime baksan hasta havalar..dunyanin butun olkelerine yaz geldi bize gelmedi qis mevsimi yetisecek biz daha yazi yasayamadikya )))

  • Canım benim, ben analizlerin altına klip de ekliyorum bazı arkadaşlar videoyu açamadıklarını söylemişti önceki sezonda onu hatırladım ve eklediğim videodaki şarkının sözlerini yazdım.
   sana iyi gelmesine sevindim tez vakit de iyileşirsin inşallah. İhmal etme biran önce doktora git canım.

 10. Analiz cok gozel cikmiş.çok beyendim.Ama mene bir şey tuaf geliyor 187 bin tl acaba bizim para ile ne kadar ediyor (azeri manatiyla):))

  • Teşekkür ederim. ben bilmiyorum azerbaycan parası ile ne kadar yapar 187 bin tl? ama google amcadan yardım aldım eğer doğru ise, 187 bin tl 89575.09 azerbaycan manatı yapıyormuş. yanlış da olabilir?

 11. Ben ilk izlemeye başladığım bölümler . Evet Zehra Omerle evlenmeyi seçmişti. Aldığı karar onun için ne kadar çaresizlikten ve zorla verilmiş bir karar olsada bazı şeylerin başlangıcı iki insanın hayatını kurtarmış , bir zorbayi yumuşatmaya, ve en muhumide bir aşkın yaşanmasına neden olan bir kara olmuştu. Ve o bölümde Zehra Omerin kalbine daha çok yaklaşmıştı Süreye senin beğendiğini bende beğenirim diyrek . Gelinlik denerken Omerin bakışları Zehranin hep üzerindeydi . Bak o dikatlice bakışlar irelide Omere yardımcı oldu . Sezon finalinde Omer o Gelinlik anını hatırlayarak Zehraya elbise seçti . Eline Yüreğine sağlık birtanen . Boyuk zevkle okudum

  • canım benim çok teşekkür ederim:)
   evet ilk bölümler Ömer ve Zehra için birbirini tanıma aşamasıydı. Ömer de Zehra da ilk birbirlerini gördüklerinde birbirlerinden etkilenmişlerdi. farkında değillerdi ve Ömer Zehra ile olan her anını beynine kazıyor ve unutmuyordu o ilk gelinliği giydiğinde ki Zehra yı unutmadığı gibi. son bölümde de öyle gelinlikle görmek istiyor ve gerçek eşi olmasını istiyordu Zehra’nın Ömer.

 12. Salam arkadaslar..kac gundur yazmiyorum daha dogrusu yazamiyorum usutdum qaliba cok fena hic halim yok her yerim agriyor atesimde var oruc bile tutamiyorum o derece bu yasima geldim 9yasindan beri tutuyorum hic orucumu yemedim cok agrima gidiyor..dua edin benim icin cabuk islesiyim orucumu tekrar tutayim.yazmiyorum ama arada hasta hastada olsa sayfaya ugrayib Aslinin muhtesem analizlerini sizin yorumlarinizi okuyorum..simdilik hoscakalin halim olursa yazicam yine..

  • Faticim noldu canim iyimisin Allahdan sana bol wifalar insallah iylewirsin ve hem orucunu tutarsin hemde burda duwuncelerii paylawirsin

  • Allah acil sifalar versin , oruc hakkinda endise etme , esas olan ac sosuz kalib oruc tutmak diyil allahin emrine itaatte bolunmakdir , boraya kadar tutmusson simdi hastalikdan dulayi uzurlosun ve bo yerde allahin emri oruco yimekdir ve eyer sen yiyursan dimek allahin emrini yerine yetiriyurson , bak bakere suresinde 184 ci ayede oruc hakda ayet var orada buyurmos eyer hasta olsaniz ya sefere ciksaniz sizin icin sorun yukdur , bedelini baska zaman tutarsiniz , o yuzden ozulme .

 13. Ir abi allah iyiliyini versin.Su yakisikli “pasaya” demediyini biraktmamisin. Asli sen de son bolum analizinedek pasam yazma. Su an omerin Ir abi icin o isimini yazmadigim kisiden farki yok. IR abi sende tahtaya oduna yazik etme.bu oglan ozaman tam bi hayvandi yener bile onun yaninda melek kalirdi. Zehranin yaptigini kimse yapmazdi nelere katlandigina kimse katlanmazdi. Bi yandan sevim yener obur yandan omer ve onun dunya guzeli kuzeni. Kiz hangisi ile bas etsin.

  • Ben eski omeri diyurum , o zamanin omeri hakiketen cekilmez biriydi ama simdiki omer , omer diyil zehranin sabirla icad ettiyi bir seydir , asli kirilmazsa omerin adam olmasi icin bi sezun daha gerekiyur tabi ki zehrayla beraber olursa.aylinle asli isyan etmezse iyudir.

   • dizi devam edecek ve ben Ömer’in
    (senin duymak istemediğin söz) gözlerini, o içten gülüşünü göreceksem tamam isyan etmem sabırla beklerim. 3 sezonda 4 sezonda beklerim.
    Zorbalığı Alev’e devam etsin Ömer’in.

  • vay son bölüm analizine kadar ben paşam demeyeceğim öylemi? yok arkadaş ben paşama paşam demeden yapamam:)
   bak yukarıdaki resimde nasılda mahzun hüzünlü gözleri var kardeşini düşünüyor.
   Zehra da çok güzel çıkmış bu resimde Ömer de her ikisi de çok güzeller maşallah bu iki resimde.

 14. Aytac bende kizla oglanin bize ihtiyaci yok. Baksana onlar birlikte tatil yapuyor programa bile birlikte cikiyorlar. Isi kendi aralarinda halletmeye calisiyorlar.

 15. Aslim yine cok guzel. Kiz Asli allah askina sevim omere damat demedimi? Hetta elini opturmeye bile kalkti. Benim dizi boyunca hic unutamayacagim sahne: damattt elini opmesi icin omere uzatdiginda omerin yuzunun aldigi ifade. Muhtesemdi. Su zehraya hayranim vallah kiz tanidigi biri ile diyil tanimadigi biri ile evlenmeyi secti. Bu cesaret arkadas. Gelelim omer kervanciogluna gercekten buyuk konustu. Gorgusuz yoksul para avcisi dedigi kiza bir gun siril siklam asik olacagini onun icin kac defa silah onune kendini atacagi, bir gun onun icin kendi heyatini hice sayib sevdigini kurtarmak icin ucurumun kiyisindaykan olumu goze alacagini dusunemedi ozaman omer kervancioglu. Bir an gozumun onune yenerin zehra ile evleneceyini dusunup kendi kendine sirtmasi geldi.

  • Sevim Ömer’e damat dedi demesine de Yener den daha çok parası olduğu için dedi. İşin ucunda para olunca Sevim Yener’i bir kalemde sildi.
   Sevim’in Ömer’e elini öptürdüğü sahne 73. bölümde hiç unutulur mu o sahne. Damat Ömer Tarık Akan’a benzetmiştim o zaman Erkan’ı. Allah nur içinde yatırsın Tarık Akanı, Erkan’a da Allah uzun ömürler versin.

 16. ya asli ikide bir su yunulmamis ,tahta deymemis , udun omere pasam diyib durma ya ,simdi deyeceksin kardesi icin , cekdiyi acilar icin ne bilim ne icin ama ilk zaman ki omerin yenIlir yutulur tarafi yok , bosuna savonma , cocuk resmen col adami . ne lafdan anniyur ne karsisindakne hak veriyur , ne dinlemek istiyur , yaho adam ne yasamissa tam bi hayvan olmus , zehranIn durumo omerden bin kere kutudur , caresiiz , botun varligi ( babasi ) elden geder halde , kiz cocugu , sevm gibi bi itin elinde , yener gibi bi manYAGIN ELINDE TUTULURKEN NE SUZUNO CIYNEDI NEDE DIYERINE SAYGISIZCA DAVRANDI , OMERIN BILE AVOCU OKUNMASIN DIYE AYESEYE KARSI VE OMERIN AYLESINE KARSI TAM PUANLIK ISTEDIYI UYUNO YAPDI , AMA YINEDE OMERI MEMNUN EDEMEDI .

  • Ir abimizi kızdırmışım ben, Özür olsun abi.
   ben Ömer’in ilk zamanlarına demedim, o çok sonradan benim paşam oldu. İtiraf ediyorum ilk başlarda bende Ömer den çok korkuyordum. hele Zehra’nın üzerine yürüdüğü bir sahne vardı ki benim bittiğim sahneydi.

  • Ir abi gulmekden oldum Ask hastasi ile birlikde bu sayfada filim professoruni aratmamaşisiniz. Omere bu bolumlerde kizdiginizda zehrayi kapadokiya ya goture bilmek icin papatya yapraklarini kopartişi var ya gelicek gelmicek diye o ani hatirlayin cook tatliydi yaaa

 17. Bir sey suylemeye gerek yok , bo analiz daha detayli yazilmis, o meshur siyah bold yazilarda ozel duygulari ifade ettiyine gore ,demek super olmos , azeri dilinde diyek ki ellerin agrimasin ,iki bolum biraz zur olmus ama hakkini helal et .

  • Teşekkür ederim helal olsun abi, dizinin analizlerini yazmamı sen istemiştin, Demet de 6.ve 7.bölümü istemişti, siyah yazıları da Hanım abla istemişti. analizi isteyen arkadaşlar hepinizin gönlü olmuştur umarım:)

 18. Ilk yorum bendenn:D aslicim ellerine saglig cok guzel yazmssin yine henuz okumandim ama once bir tewekur ediyim dedim canim tewekkurler bi an once okumak icin sabirsizlaniyorum . Aslicim ben bisey merak ediyorum sen analizleri kac bolume kadar yazicaksin ?

  • Dürüstlüğüne hayranım Aytac:)
   rica ederim canım ne demek, arkadaşlar rica ettiler, istek de bulundular bende onlar için yazmaya başladım, başı Ir abi çekti, diğer arkadaşlarda ona eşlik etti, bu bölümleri yazmamıştım daha önce. Kafamda belirlediğim bir bölüm yok.
   Sence kaça kadar yazayım?

   • Aslicim cevap yazdim ama cikmadi nerdeyse yarim saat olucak bende tekrar yaziyim dedim. Aslicim tewekur ederim canim o senin guzel goruwun 🙂 kaca kadar yaziyim diyosan bana kalsa tum bolumleri yazmani isterim cok guzel, okurken diziyi izliyomuw gibi oluyo ama yinede seni yormak istemem sen kac bolume kadar yazmak istiyosan yaz canim ben severek okuyorum:) IR abinin edigi gibi hakkini helal et canim sanada zahmet veriyoruz:)