Adını Sen Koy’da 15. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 28 Haz 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Neler Neler Yaşamadılar ki
15. Bölüm
Kaçırılma 2
Yener, Yasemini kaçırır. Ömer Alev’i son anda intihar etmekten kurtarır. 

Zehra babasını görmek için, konaktan gizlice ayrılmış kimseye haber vermemişti. Mahalleye gidecekti ama olmadı.
Ömer de Alev’i konağa geri getirmek için Nazan dan aldığı adrese gidiyordu ki, yolda Zehra ile karşılaştı Ömer ve Zehra babasının çok hasta olduğunu, babasını görüp hemen geleceğini söyledi.

Ama nafile Ömer zorla Zehra yı arabaya bindirmeye çalıştı. Zehra çok direndi. Ömer de Zehra ya yine olmadık lafları ardı ardına saydı. Duygusuz, verdiği sözü tutmaktan aciz, üstelik başkasının yuvasını dedi kaldı.

Ömer’in birde başladığı cümleleri tamamlayamamak gibi bir problemi var. Başladığı cümlenin sonunu tamamlayamıyor. Onun cümlelerini tamamlamak seyirciye kalmış.
Ömer bu son cümlesinde kardeşinin yuvasından bahsediyor ve Zehra ya, başkasını yuvasını yıkan diyordu.
Zehra da artık daha fazla dayanamadı ve isyan etti Ömer’e ”ben senin kölen değilim” diye. Ömer de sözü yine anlaşmaya getirdi. İstemiyorsan anlaşmayı bozar gidersin dedi.

Git demesi kolay Ömer bey, işin ucunda sana 1milyon tl tazminat ödemek var. Zehra’nın o kadar parası olsa senin yanında ne işi olurdu?  

Ömer Zehra’nın kolundan tutarak zorla arabaya bindirdi ve yola çıktılar.

Zehra’nın o kolları senden ne çekti Ömer bey, ne çekti. İlerde çok pişman olacaksın. Acaba kendini affettirmek için, bu yaptıkların için neler yapacaksın çok merak ediyorum? 180 bölümde gördüklerim yetmez daha fazlasını yapmalısın kendini Zehra ya affettirmek için.

Sevim de Yener’e, Zehra’nın geleceğini söyledi. Nede olsa Zehra geliyorum diye mesaj atmıştı. Yener de aldığı habere çok sevindi ama nerede? Zehra gelmedi. Gelemez çünkü Ömer izin vermedi.

Yener de bu duruma çok kızdı haliyle.

Ömer ve Zehra birlikte Alev’in kaldığı otele geldiler. Ömer arabadan inmeden önce zorla Zehra’nın telefonunu aldı. Her ne kadar Zehra yalan söylemeye çalışsa telefon bende değil dese de Ömer ona inanmadı ve Zehra’nın çantasından zorla telefonu aldı ve senin sözlerine inanmamayı öğrendim dedi. Arabayı da üstüne kilitleyip otele girdi Ömer.

Zehra şimdi yalan söylemenin sırası mıydı? Şimdi ye kadar doğruyu söyledin, yine doğruyu söyleseydin ya. Bir kere yalan söyledin onda da Ömer’i haklı çıkardın. Değdi mi?

Sana güvenen insana yalan söyleme. Sana yalan söyleyen bir insana da güvenme. Bir yalan 4 doğruyu götürür. İyilik, Güven, Sadakat ve Huzur.

Garibim Zehra da, buna sen beni mecbur ettin diyerek, araba da ağlamaya başladı. Vicdansız, zalim, zorba ne olacak diyor.

Say Zehra say rahatlayacaksan say, içine atıp hasta olmaktansa, sayda içindekini dışarıya at, nasıl olsa yalnızsın seni duymuyor Ömer. Ne dedin sen? diye başına dikilmez merak etme. Ağla rahatla iyice.

Ömer de otelde Alev’in odasına girdi. Alev banyoda son hazırlıklarını yapıyordu. Nede olsa Ömer’in geleceğinden emindi, oyununu iyi oynaması, inandırıcı olması gerekiyordu.

Ömer, Alev diye seslenince banyodan gelen gürültüye koşan Ömer. İlaçlarla kendini öldürmek isteyen Alev’i gördü. Durdurmak için, senin için geldim dedi birkaç kere ve zorla elindekileri aldı ve banyodan zorla çıkardı Alev’i Ömer.

Alev de istemiyorum, o eve dönmek istemiyorum diye bağırıyor. Hadi canım sende istemem yan cebime koy yapıyorsun Alev.

Madem istemiyordun ne diye adresini Nazan ile Ömer’e verdin? Ömer’in oraya gelmesini sağladın? Bal gibi de istiyorsun, şirkete de, konağa da dönmeyi çok ama çok istiyorsun Alev.

Bu da senin, Ömer’e çok güzel oynadığın bir oyun. 

 

Ömer Alev ile konuşuyor. Sende benim yerimde olsaydın aynısını yapardın deyince,

Alev; yapmazdım, senin de yapmayacağını düşünüyordum, aramızda güçlü bir bağ var sanıyordum ama yokmuş dedi.

Kendisini Ayşe ile kıyaslayıp duygu sömürüsü yaptı Alev. Ayşe de yapsaydı ona da aynısını yapar mıydın dedi?

Alev, Sen Ömer’in kardeşi değilsin ki, Ayşe Ömer’in kendi kanından, canından bir parça. Sen ise, dış kapının dış mandalısın. Sen hiç Ayşe ile bir olur musun Ömer için? asla yürü git işine Alev.

Alev, Ömer’in kendisini sevmediğini bildiği için o eve asla dönmeyeceğini söyledi. isabet buyurdun Alev. Dönmesen çok iyi olur.

 

Ama Ömer, annesine söz verdiği için Alev’e, peki ya işe dönersen dedi. Alev’in duymak istediği cümleyi Ömer kurmuştu. Ama inandırıcı olsun diye benimle oynama Ömer dedi.

Ömer seninle oynamıyor. Sen Ömer ile oynuyorsun Alev. Ömer Alev’i ikna etti sonunda hem evine hem şirketine dönüyor Alev.

Allem etti, kallem etti muradına erdi Alev. Elini yüzünü yıkayarak Ömer’in koluna girerek otelden ayrıldı Alev.

Ve araba da Zehra yı görünce morali çok bozuldu Alev’in ve her gittiğin yere karını da götürüyorsun Ömer dedi. oh canıma değsin seni götürecek değil ya karısını götürecek tabi ki de.

Yener de saatlerce Zehra gelecek diye bekledi. Ama ne gelen var ne giden. Yaseminde gelip ablasının geleceğini öğrenince Sevimden, hemen ablasına mesaj attı Yener geldi diye. 2.mesajı da gelme abla olacaktı ama Yener Zehra’nın gelmeyeceğini, Sevim’in şimdi git ben seni Zehra gelince ararım demesi üzerine.

Yener, giderim ama yalnız değil diyerek Yasemini arabaya bindirdiği gibi kaçırdı.

Akşam olmuş, Zehra odasında babasına gitmenin yollarını düşünüyor yine ve tam gidecekken Ömer kapıda gitmesine engel oluyor. Zehra çok dil döküyor ama Ömer inanmıyor. Ömer’in kafasında Yener ile neden evlenmedikleri sorusu var ve bunu soruyor Zehra ya.

Madem bu kadar birbirinizi seviyordunuz, neden evlenmediniz? Sorusuna Zehra yok böyle bir şey, ben babama gitmek istiyorum diyor.

Ömer ikna olmadı. Zehra yı yine tehdit etti. Ayşe öğrenecek olursa, şüphe dahi duyacak olsa senide, babanı da, sevgilini de yakarım benden kork, ailenizi dağıtırım, sen çok fazla olmaya başladın dedi.

Kız senden korkuyor zaten, yeterince korkuttun Zehra yı daha ne korkutmasından bahsediyorsun sen Ömer. Luna parka götürüp korku tüneline mi sokacaksın Zehra yı?  

hakikaten bir gün Asya ile luna parka gitsenize ne güzel olurdu.

Ve kravatını çıkarıp, gömleğinin düğmesini bir açışı vardı Ömer’in, Zehra’nın üzerine doğru kızgın bir şekilde yürüdüğünde çok korktu Zehra, kendisine bir şey yapacak diye ama yapmadı Ömer.

Sabah olduğunda Zehra Ömer den önce uyandı ve sessizce odadan çıkmak istediği an, Ömer uyandı ve bekle, kahvaltıya birlikte ineceğiz dedi. tilki uykusunda mı uyuyordun mübarek.

Ömer, Zehra’nın telefonundaki bütün numaraları silmiş. Kimseyi aramasın diye ve kahvaltıya inerken oyunu kuralına göre oynayacağız, evli bir çift gibi dedi. Zehra da çok güzel bir şekilde Ömer’e konuşmadan gülümsedi.

 

Ömer’in aklı karıştı o gülümseme karşısında, hatta Ömer’in aklı kısa bir süreliğine kuş olup uçup gitti. bir gülümseme Ömer’i ne hale getirdi.

Kahvaltıya indiklerinde Ömer Zehra ya sandalyesini çekince, Ayşe abisinin böyle şeyler yapmasına alışık olmadığı için, abisine bu aşkın gücümü? diye sordu. Alev de aşk sözünü duyunca sinir oldu, nede olsa Ömer’in Zehra ya aşık olmasını çekemiyor Alev.

 

Müzeyyen hanımın doğum günüymüş ve Ayşe annesi için akşam sürpriz bir doğum günü organize edecek. Zehra da ona yardım edecek. Asya da pastayı yapacak.

Ayşe, Zehra ya hediye ettiği elbiseyi giymesini, üzerinde görmek istediğini söyleyince, Zehra; elbisenin kendisine küçük geldiğini söyledi.

Nihat da elbiseyi mağazadan değiştirebileceğini söyledi. Ömer de Zehra ya seni yalnız göndermeye gönlüm razı olmaz birlikte gidelim dediğinde. Alev iyice şaşkın bakıyor onlara.

Zehra elbiseyi değiştirmeye dışarı çıkacak, Ömer’in şoför bırakayım teklifine hayır diyen Zehra ya Ömer 1 saat izin verdi. telefonu da yanında olmak şartı ile.

Zehra evden çıkacakken Ayşe geldi ve kahve içmeye davet etti.

Bundan sonra artık ardı arkası kesilmeyen kahve içme merasimleri başlıyor. İlk bölümlerde ne güzel kahvesiz gün geçiyordu. Bundan sonra ise kahvesiz bir dakika geçmez olacak, artık kahve sözünü duymak istemeyeceğimiz kadar kahve içelim, kahve içer miyiz? Nazan bize bir kahve yap, bozuk plak gibi kahvede kahve deyip duracaklar. 

Gidip bende kendime bir kahve yapayım da içeyim bari hey Allah’ım ya. Kaç zaman kahve içmedim bu sözlerden sonra.

Yener Yasemini kaçırıp Betonun evine hapsetti. Sevim Yasemin’in kaçırıldığını kocasından sakladı. Salim amca Zehra yı aradı ilk aradığında Zehra Ayşe ile birlikte olduğu için yanlış numara deyip kapatmıştı.

 

 1. aramasında mahalleye geleceğini söyledi Zehra ve eve vardığında Yasemin’in evde olmadığını öğrendi.

Sevim gizlice Yener’i aradı Zehra burada dedi. Sonra Yener Sevim’i aradı, oyun oynadı Zehra ya, telefonda adresini söyle Zehra gelip alacak dedi Sevim. Annesine küsmüş de ondan gitmiş yalana bak,ufak at da civcivler yesin Sevim hanım.

Kendi eli ile Zehra yı, Yener’e gönderdi Sevim.

Zehra neden Sevim ile yada babası ile gitmedi ki Yasemin’i getirmeye? Dizi işte.

Zehra tek başına Yener’in Sevime verdiği adrese gitti. Ömer’inde içine doğmuş gibi Zehra yı aradı akşam doğum günü için hazırlık yapacaktı Zehra geç kalmayacağını söyledi kapattı.

Yener pencereden Zehra’nın geldiğini gördü. Zehra da ürkerek eve giriyor,bir yandan da Yasemin neden böyle bir yere gelsin ki? Yener nasıl öğrendi yerini? diye soruyor. Yener kaçırdı haberi yok Zehra’nın.

Zehra son anda anlıyor ki Yener kendisini oraya getirtti. Zehra anladı anlamasına da iş işten çoktan geçti. Yasemin arka oda da diye Yaseminin öbür evde çekilmiş eli kolu bağlı resmini gösterdi Zehra da inandı eve girdi. Kafese giren kuş gibi.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy’da 15. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 18 yorum

 1. aslı dedi ki:

  Çok güzel uyuyan bir Ömer var burada maşallah.
  Elektrikten sonra şimdi de internetim kesiliyor sürekli, oturup ağlıyacağım ama ya, bu bana yapılırmı?

  Ömer senin başucunda ağlayayım mı? sen uyu ben seni seyrederken ağlarım sessizce;(

 2. Hanim abla dedi ki:

  Bir hikaye de benden olsun.Bir köyde genc bir çoban varmış.O her sabah köyün tüm hayvanlarını otlaga aparır,akşam geri getirirmiş.Bu köyde bir medrese varmış.Okumak isteyenler gidirlermiş.Bir gün hemin çoban okuma yazma öyrenmek için medreseye getmeye karar verir ve gidir.Ama ne kadar dikkat etse de ögretmenin söylediyinden hiç bir şey anlamiyor.2-3 günden sonra bir daha geri dönmemek üzere medreseden ayrılır.Dagın eteyi ile evine giderken görüyor ki burda bir taş var,dagın başından damla damla su tökülerek taşın üzerinde çukur oluşturmuştur. ” Benim başım bu taştan dahamı serttir.Nasıl oluyor su damlaları taşı delib de geçe biliyor, ogretmenin söyledikleri benim başıma dahil olamıyor”.Böyle düşünerek medreseye geri dönüyor.Çok yıllar sonra hemin çoban böyük alim olmuştur.

  1. aslı dedi ki:

   Hikaye çok güzelmiş ablacım, bilmiyordum bunu, gördüğü taş ve sudan ibret alan azimli bir gencin zaferi.

 3. Aslınur dedi ki:

  Burdaayıım Nurbanu
  Siteye hep giriyorum yorumlarınızı okuyorum ama bi kaç gündür yazma fırsatım olmadı ama burdayım:)

 4. IR dedi ki:

  Nerdesiniz ? Neden kimse borada yazmamis ? Norbanu borada tek kalmis .

  1. Nurbanu dedi ki:

   Ir abi biz diğer analiz sayfasına geçtik. Bu arada cidden Aylin abla , ask hastası , könül abla,aslinur abla nerdesiniz?

 5. Azeri Aytac dedi ki:

  Aslicim ellerine saglik canim yine cok guzel yazmiwsin:) ya bu omer ikide bi zehraya yalancisin diyoya ee hani sen nesin peki i aksilik lunca omer hemen bi yalan bulup herkesi inandiriyo kendi hakkinda bilgiler yazdrmsdi zehraya o ortaya cknca hemen bi yalan buldu ama zehra hicte bile yalanci diyil yalanci

  1. aslı dedi ki:

   Ömer’in o söyledikleri yalan olmuyor. Anı kurtarmak için söylenmiş sözler onlar. Yalan yalandır evet ama bazı zamanlarda yalan söylemek caizdir. Ömer de kardeşi bir şey anlamasın diye öyle bir şey söylemişti.
   Aslında söylediği pek de yalan sayılmazdı. Çünkü o sayede birbirlerini daha doğrusu Zehra Ömer’i yakından tanıma fırsatı buldu.

   1. Azeri Aytac dedi ki:

    Haa beyaz yalan gibi yani:D

 6. Hayat dedi ki:

  Hangi anne kendi canindan kanından olan çocuğunu bir manyagin eline para için atar. Anlamıyorum bu kadarda olmaz. Tamam kendisin çocuğu diyl. Ama onunda bir çocuğu var kendi çocuğuna öyle davransalar ne yapardı. Zehranin da bir annesi vardır . Neden niye gitti bilmiyoruz. Onu bırakmasının bir nedeni vardır. Ama bir çocuğu terk etmenin nedeni olamaz. Uwey anne bu kadarda olamaz. Benimde teyzemin oğlu evlatlık ama ben hiç sevimin davrandigi gibi davraninis gormedim ondan şaşırıyorum. Hayata umutla bakan Umut adlı bir abimin var olması için mutluyum. Anneme bile anne diyor. Bir anne biraktiysada iki anne sahibi oldu. Cok mutlu simdi kendi çocuğu da var. Zehraya neden öyle davranıyor sevim anlamıyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Her insan bir olmaz, senin tanıdığın insanlar çok şanslılarmış ki Allah onları birbirleri ile karşılaştırmışlar.
   Sevim de vicdan yok. evlat ayırımı yapıyor. para hırsı gözünü kör etmiş.
   diziye yeniden dönecekmiş o zaman düzelmiş akıllanmış olarak döner inşallah.

 7. fati dedi ki:

  Asli supersin analizlerin yuzumu gulduruyor.kahve olayina cok guldum

  1. aslı dedi ki:

   Sağ ol faticim, ama napıyım gerçekleri yazıyorum, kahve de kahve diye tutturacaklar bundan sonra:)

 8. fati dedi ki:

  Bi hikaye daha..
  Bir zamanlar bi padisah oluyor.bu padisah ölűyor. vasiyyetinde”qabrimin ilk gecesi kim benle mezara girerse ona mirasimin yarisini birakiyorum”yaziyordu.
  Bir hambal bunu duyuyor.”zaten kaypedecek hic biseyim yok bir gece mezarda geciririm servetinde yarisi benim olur benimde calismakdan canim kurtulur”diye  dusunur.Padisahi defn eden gunu hambalda padisahla mezara girer.iki melek gelir padisahi sorgu sual etmeye gorurler mezarda bide diri var.oncede diriden baslayalim zaten o olu onu sonrada hesaba cekeriz deyip hamballa soru sormaya baslarlar.hambalinda ustunde bir ipi olur dasidigi yuku baglasigi ip.bu ip kimin?nerden buldun?bununla napiyordun? Gibi daha bi suru soru sorarlar.sabah olunca hambali mezardan cikarirlar.ona “al mirasin yarisini hakketdin”deyip mirasin yarisi ona verirler.hambalda mirasi istemediyini soyler neden? Diye sorarlar hambala “ben gece boyunca bi ip icin o kadar sorgu sual oldumki istemiyorum mirasi ipin cevabini veremezken bu kadar mirasin hesabini nasil veririm” demis ve mirasi almamis.

  1. aslı dedi ki:

   bu yaşanmış bir olay. doğru bir ipin hesabını veremeyen, onca servetin hesabını nasıl versin.

 9. Könül Azeru dedi ki:

  Aleyküm salam ben iyiyim arkadaşlarm siz nasılsız ?Adam seni sevmiyo burnunu her yere neye sokuyorsun zorla sevgi olar ben hayatda görmüşem elesin o yüzden hiç şaşrmıram♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

 10. Nurbanu dedi ki:

  Herkese selamün aleyküm. Site arkadaslarim nasılsınız? Ablam analizin çok güzel olmuş. Gudubet Alev ne olacak. Allah’ım bu kızın yaptıkları ve hareketler beni sinir ediyor. Bir insan ask ve para için ilk bölümden 180ninci bölüme kadar hiç mı gicikligindan vazgeçmesini. Ezgi Baran hayranları benim nefretin ona değil rol aldığı karaktere. Zehra ve ömüş sizleri seviyorum, seviyoruz. Hepiniz Allah’a emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Ve aleyküm selam nurbanu, elektriklerin gidip gelmesini saymazsak iyiyim:)
   Ezgi rolünü çok güzel yapıyor insanlar Alevi hiç sevmiyorlar. kolay değil kötü bir karakteri canlandırmak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.