Adını Sen Koy’da 14. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 26 Haz 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Neler Neler Yaşamadılar ki?
14. Bölüm
Alev İntihar Edecekmiş Havası Yaratıp Dikkatleri Üzerine Çeker. Zehra Babasının Fenalaştığını Öğrenince Konaktan Gidecekken Ömer Zehra yı Yakalar Gitmesine Engel Olur.

Ayşe, Abisi ve Zehra için spa merkezinde 1 gecelik tatil ayarlamış ve Zehra ya da bir elbise hediye etmişti. Onlar tatile gideceklerdi ancak Müzeyyen hanım, Alev’i hiçbir yerde bulamayınca gidemediler. Alev kayıptı.

Alev yürüyordu ve bunu ev halkından saklıyordu. Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış. Alev’in foyası da yakında ortaya çıkacak. Nazan sandalyeyi silmek için bahçeye çıkarınca, bahçede bırakmış ve ev halkı da Alev’i ararken, Hediye abla sandalyeyi bahçede buldu ve evdekilere haber verdi.

Herkes Alev’i merak etmeye başladı.

Sandalye bahçede ise Alev neredeydi? Nerede olacak iş birlikçisi Nazan’ın odasında. Bir yol bulmaya çalışıyor. Sandalyesini Nazan dan isteyince, bahçede olduğunu öğrendi ve Nazan’a çok kızdı.

Nasıl çıkacaktı ev halkının karşısına? Yürüyerek mi? olmazdı bunu yapamazdı Alev. Bir plan yaptı ve bunu da uyguladı Alev.

Teyzesine not yazıp bıraktı. Nazan onu bulmuş gibi yapacak ve Müzeyyen hanıma verecekti. Alev de konaktan dışarı çıkıp gidecek. Ev halkının daha çok merak etmesini sağlayacaktı. Emeline de ulaştı Alev.

Nazan, odasını arıyordum bu notu buldum diye salona gelince, Ömer aldı notu ve okudu. Müzeyyen hanım daha da meraklanıp, fenalaştı. Alev son yaşadıklarından, Ömer’in onu bir hatası yüzünden şirketten kovması ağırına gitmiş Alev’in o sebeple de evi terk etmiş.

Asya, Alev’i bahçede gördü ve bunu annesine söylemeye çalıştı ama annesi Asya yı dinlemedi. Asya birkaç kere Alev abla deyince, Ömer Asya’nın yanına gidip onun göz hizasına gelecek şekilde çömeldi ve Asya yı dinlemeye başladı.

Ömer Asya ya; Alev ablan gitmiş evde yok dedi.

Asya da, dayısına Alev ablasını gördüğünü, koşarak gittiğini söyledi. Ömer biran düşünse de, Müzeyyen hanım buna inanmadı. Alev’in koşmasının imkanı yok, yürümesi bile zor dedi.

Ömer de Asya ya değil, teyzesine inandı.

Hiçbir çocuk yalan söylemez. Çünkü, çocuklar yalanı bilmezler. Öğrenirler. 

Çocuklara yalan söylemeyi büyükler davranışları ile söyledikleri ile öğretirler. Asya da doğruyu söylüyordu ama ona kimse inanmadı. Dayısından başka kimse de Asya yı dinlemedi. Çocuklar dinlenilmek isterler. Ömer doğru olanı yapmış Asya yı dinlemişti. İnanıp inanmamak Ömer’e kalmıştı.

Ama Ömer de Asya ya inanmadı. Asya da neden bana kimse inanmıyor, ben Alev ablayı gördüm, iyileşmiş, koşarak gitti dedi, demesine de salonda olan hiç kimse o an Asya ile ilgilenmedi.

Bir tek Zehra, Asya’nın yanına gitti ve onu dinledi.

Asya da bana inanıyorsun değil mi? diye sordu. Çünkü, Asya dinlenilmek istendiği kadar ona inanılmasını da istiyordu. İşte o an ona inanan, dinleyen bir tek Zehra ablası vardı.

Bu olay Asya ile Zehra’nın arasında birbirlerini sevmeleri için bir köprü olmuştu. Özellikle de Asya için. Nedeni onu bir tek dinleyen Zehra ablası olduğu için.

Çocuklar var olduklarını, kendilerini dinleyen olduğunda anlarlar. Değer duygusunu bu sayede geliştirir çocuklar. Bir çocuk konuşuyor ve o an bütün işini, gücünü, bırakmış biri çocuğun gözlerinin içine bakarak dinliyorsa çocuk kendini değerli hisseder. Var olduğunu hisseder. Önemsendiğini hisseder.

Çocuk konuşuyor ama onun yanında olan kişi çocuğun gözlerinin içine bakmıyorsa, işini bırakmıyorsa, çocuk dinlenilmediğini, önemsenmediğini hisseder ve dikkati üzerine çekmek için elinden geleni yapar.

Zehra doğru olanı yapmış Asya ile ilgilenmiş, onu dinlemişti. Nihat da salondaki gerginliğin farkındaydı ve Asya fazla etkilenmesin diye dışarı çıkardı. Babası olarak Nihat da doğru olanı yapmıştı.

Yener de Zehra ya ulaşmanın, onun adresini öğrenmenin, onu mahalleye getirmenin yolunu bulmuştu. Sevim’i Yasemin’e zarar vermekle tehdit etti. Yener kafasına koymuş bir kere Zehra yı bir şekilde mahalleye getirecek.

Yener, Sevim’i Yasemin ile tehdit etti. Zehra yı sen bana vereceğini söyledin, bende sana 60 bin tl verdim. Bugün Zehra gelmez ise bende senden Yasemin’i alırım diye tehdit etti.

Sevim de Yasemin’i gözü gibi sevdiği, kılına zarar gelmesini istemediği için, Zehra yı bir şekilde mahalleye getirmenin planlarını yapıyor. Yasemin’in telefonunu gizlice alıp, Zehra ya Yasemin’in ağzından bir mesaj attı.

“babam çok hasta, annemde yok yetiş abla” diye.

Zehra bu mesajı alır almaz babası için çok endişelendi. Ayşe Zehra’nın üzüntüsünü fark etti nedenini sordu. Zehra da bir arkadaşım rahatsızlanmış diyebildi. Aklı hep babasındaydı Zehra’nın. Bir yolunu bulup mahalleye gitmek istedi Zehra.

Sevim, Yasemin’in telefonunu ustaca odasına koydu ve Zehra aradı kardeşini, babasını sordu. Yasemin de annesinin zoruyla yalan söyledi ablasına.

Alev, oyununa devam ediyor.

Evi arayan Alev, telefona Zehra’nın bakması üzerine içinden çok kızdı ve Ömer’i istedi ama Zehra Müzeyyen hanıma verdi telefonu.

Alev de bilerek vermedi Ömer’i diyerek teyzesine şehirden gideceğini, gitmeden de vedalaşmak için aradığını söyledi, kendini acındırdı Alev. Dönüşü olmayan bir yola girdim diyerek telefonu kapattı.

Müzeyyen hanımda Alev’in gidişinden Ömer’i suçladı. Sana kaç kere söyledim ama işe geri almadın deyince, annesinin üzülmesine daha fazla dayanamayan Ömer. Alev’i bulup getireceğine dair söz verip, Alev’i bulmak için Demirden yardım aldı.

Ömer, odasına gittiğinde Zehra yı telefonda konuşup ağlarken gördü. Ve Zehra kendisine mesaj geldiğini, babasının kötü olduğunu, acil bir durum olmasa aramazdım dedi Ömer’e.

Ömer de Zehra ile yapmış olduğu evlilik sözleşmesini alıp geldi ve yüksek sesle maddelerden birini okumasını Zehra dan istedi.

O maddeye göre, Zehra evli olduğu süre boyunca ailesi ile arkadaşları ile görüşmeyecek, görüşürse sözleşmeyi tek taraflı bozmuş olacak ve Ömer’e 1milyon tl tazminat ödemek zorunda kalacaktı.

Zehra’nın Ömer den aldığı para 187 bin tl. Olur da evlilik sözleşmesini bozarsa ödeyeceği tazminat 1 milyon tl. çok acımasızca. Kısacası Zehra sözleşmeyi bozmasın diye elinden geleni yapmış Ömer.

Zehra, Ömer’e sen nasıl kardeşin, ailen için üzülüyor, endişeleniyorsan, bende babam için endişeleniyorum benimde bir ailem var dedi Zehra.

Ama Ömer Zehra ya inanmadı. Onun da birileri için endişeleneceğine, üzülebileceğine inanmıyor Ömer. Zehra yı kendinden başkasını düşünmeyen bir bencil olarak görüyor.

Yapma be Ömer, Zehra kim-bencil olmak kim. Uzaktan yakından alakası yok bencillikle bu durumun, olsa olsa Zehra çok fedakar bir insan olur. Öyle ki kendini unutacak kadar fedakar. Bunu zamanla anlayacaksın Ömer. Yemek yemeği bile unutacak Zehra.

Müzeyyen hanım Alev eve dönene kadar masa kurulmasını istemiyor. Kimsede yemek yemek için iştah kalmadı.

Ayşe, Zehra ile abisine bir şeyler hazırlayıp odasına çıkarmasını isteyince Hediye abladan, Ömer aç olmadığını söyledi. Ömer Zehra yı düşünmedi bile. Ayşe düşündü Zehra yı. Hediye abla da ona sormaya odasına gitti.

Zehra ağlıyordu ve Hediye abla, Zehra’nın evlendiği gün Alev’in merdivenlerden düşmesi, şimdi de balayına gidecekken bu olay yüzünden evliliğinizi anlayamadınız bile dediğinde daha da çok ağlamaya başladı Zehra.

Kapıldı gidiyor bahtının rüzgarına Zehra, nereye gittiğini bilmeden. Önünü görmeden karanlık bir yolda tek başına yürüyor Zehra. kim için? Önce babası, sonrada Ömer’in kardeşi Ayşe için. Şimdi bu kıza nasıl bencil dersin Ömer?

Alev konağı bir kere daha arıyor ve bu kez Ömer konuşuyor telefonda Alev ile.  Alev de eve dönmeyeceğini söyleyince, Ömer annemi üzmeye hakkın yok diyor.

Alev annen mi? diye sorduğunda Ömer duraksıyor.

Nede olsa Müzeyyen hanım Ömer’in gerçek annesi değil. Dokunuyor bu söz Ömer’e ve Alev Ömer’i can evinden vurmaya devam ediyor. Anneni üzmek istemediğini söylüyorsun beni işten kovuyorsun, anneni üzen sensin demeye getiriyor Alev.

Ömer hem teyzesi, hem de Alev tarafından psikolojik baskı altında kalıyor. Bir süre daha telefonda konuşuyorlar, Ömer eve dönmesi için ikna etmeye, adresini öğrenmeye çalışıyor Alev de, eve dönmeyeceğini, Ömer’e çok güvendiğini, o hayatından çıktığı için şimdide kendisinin hayatlarından çıkacağını söylüyor. Üstü örtülü bir şekilde intihar edeceğini söylüyor Alev.

Ama alakası yok, sadece Ömer’e ve teyzesine, şirkete dönmek için oynadığı bir oyun bu. duygu sömürüsü yapıyor Alev, gerçekten intihar etmiyor, etmeyecek de. Tek derdi kovulduğu şirkete, makamına geri dönmek onun içinde bu yolu deniyor Alev. yoksa başka türlü şirkete dönmesi imkansız Alev’in.

     

Zehra da mahalleye gitmek, babasını görmek için, Ömer’in ondan aldığı telefonunu çalışma odasının çekmecesinden Ömer den habersiz alıyor ve bir taksi çağırıyor konağın yakınına bir yere.

İnsan sarrafı Ökkeş amcamın karnı acıkmış, Hediye abla ona çorba verirken olanları anlatıp, Alev’in gittiğini söyleyince, Ökkeş amca; döner döner, koca imparatorluğu bırakıp gider mi hiç dedi. doğru söze ne denir ki, dönecek eve Alev, hem eve, hem de şirkete.

Müzeyyen hanım, Alev’e bir şey olursa ben yaşayamam Ömer, onu bul getir diye yalvarıyor Ömer’e. Ömer Alev’i arıyor ulaşamıyor. Alev oyununu çok güzel oynuyor. Demirden de iyi bir haber alamıyor Ömer.

Zehra da konaktan çıkıyor, mutfak penceresinden de Hediye abla Zehra yı görüyor ama bahçeye çıktığını düşünüyor.

Nazan da Alevden aldığı talimatla, Ömer’e Alev’in bulunduğu yerin adresini bildiğini, benden bebeğini, istemişti onu götürecektim dediğinde, Ömer adresi alıyor ve Alev’i alıp gelmek için konaktan çıkıyor.

Yolda Zehra ile karşılaşıyor Ömer ve zorla arabaya bindiriyor Zehra yı.

 

Bu şarkı Alev için olsun

Bu bir yasak aşk öyküsü çok da acıklı. Birazdan evleniyor yarim ondan bu acı. Bir de başımda dönüyorken bizim bu şarkı. Mutluluk hediyem şarkım da senin olsun. 
Ey Tanrım dayanabilir miyim buna ben? Yardım et çıkar onu al aklımdan lütfen. Taşıyamıyabilirim düşerim birden. 

Ömer’in hayatından sonsuza kadar çık Alev, Ömer seni sevmiyor, Zehra yı seviyor ve sevdiği kızla evlendi Ömer. Bunu o kalın kafana iyice yerleştir Alev. Ömer den sana yar olmaz Alev. 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy’da 14. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 73 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Kimin yazdıgını bilmiyorum.Ama umarım hoşunuza gidecek. “Sadaka vermek için paranın olması şart degildir.Kalbini kıran insanlara hala selam vere biliyorsan bu en böyük sadakadır”.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Aslicim,Fatiye yazdıgın test bana da uyarmı? Yani belki gencler üçündür diye düşündüm.Bi de Aylinden haberiniz varmı?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, evet sana da uyar ablacım. Sende yapabilirsin. Dileyen herkes kendine göre yapabilir bunu:)

   Aylinden haberim yok ablacım umarım iyidir.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Lalecim.Nasılsın.İşler yogun galiba.Güzel kızım yazdıklarını okudum.Elbette Allah kimseye evlad acısı yaşatmasın.Benim de ilk evladım 3 gün yaşadı,öldü.Ben de öle bilirdim.Ama o benim derdimi,acımı üstüne alıb gitdi.Bizde derler ki agac olan yerde budak sınar/yani dal kırılır/.Hem de derdiler böyle masum çocuklar kıyamet cünü cennetin kapısında dayanıb ata analarını beklerler.Derler ki evvel ata anam dahil olsun sonra ben.Yani bize şafaatcı olacaklarını duymuşdum.Ancak sen üzülme kızım,Allahın takdiri boyle.Aslınur dogru diyor umudunu yitirme.Bir şiir vardır Umut bir arkadır her teselliye, Umutsuz insanın ömrü gödekdir.Sevsin,nefes alsın,yaşasın diye, insana her zaman umut gerekdir.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Cok guzel şiirmiş ablacim. Her zaman sizin gibi buyuklerin tesellisine sadece soyleyecegi tek cumlesine ihtiyaci olan insanlardanim ben. Annem uzulmesin diye hec bir zorlugumu annemle paylaşmam ben sadece mutlu anlarimi anlatirim. benim her şeyimi iyi kotu gunlerimi paylaşabilicegim tek yer burasi. Cok teşekkur ediyorum size.
   Bayram dolaysiyla memlekete gitmişdik. yuzden yazamadim ablacim

   1. aslı dedi ki:

    Canım Lalecim, ne zaman istersen yaz biz seni dinlemeye özellikle de ben dinlemeye ve elimden gelen bir şey varsa yardımcı olmaya hazırım canım.

    Fati için yazdıklarımı herkes gibi sende yapabilirsin.

    Hanım ablacım ve Lalecim sizler evlatlarınızı kaybetmiş birer anne olarak üzgünsünüz acınız büyük inşallah bundan sonra evlat acısı görmezsiniz.

    Benim bu konu da bildiğim bir şeyi sizlerle paylaşayım belki içiniz biraz olsun rahatlar.

    Bir kulun çocuğu öldüğü zaman Allah, meleklerine:
    Kulumun çocuğunun ruhunu mu aldınız?

    Melekler:
    Evet, derler.

    Allah da:
    Kulumun gönül meyvesini (ciğerparesini) mi kopardınız?

    Melekler:
    Evet, derler.

    Allah da:
    Peki, kulum ne dedi?

    Melekler:
    Sana hamd etti ve inna lillahi ve inna ileyhi raciun dedi derler.

    Bunun üzerine Allah da:
    O halde kulum için cennette bir ev yapın ve adını da “hamd evi” koyun, buyurur.”

    Allah’ın sizlere ve sizin gibi evlatlarını kaybedip de isyan etmeyen anne ve babalara cennette hamd evi hediye edecektir.

    o ölen çocuklar anne ve babasını cennetin kapısında bekleyecek ve onları almadan gitmeyeceklerdir.

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Aslicim yazdiklarini okurken yagmur yagarcasina gozumin yaşlari ustume akiyordu yazdiklarin cok duygu yuklu cumlelerdi. Sen tek başina bu sitede her kese yaticek kadar bilgiye sahip olan insansin, her kesin sevincini uzuntusini paylaşabiliyorsun melek kalpli arkadaşim benim. Cok teşekkur ediyorum sana.

     1. aslı dedi ki:

      Çok teşekkür ederim bir tanem, bilgim dahilinde elimden geleni yapmaya çalışıyorum, seni üzmek yada ağlatmak gibi bir düşüncem yoktu.

      Biraz olsun yükün hafiflesin istemiştim, gözyaşı da buna vesile oldu sanırım.
      Yaşadığın bunca acının sonunda seni bekleyen güzellikleri bilmeni istedim. bunu bildiğin zaman için biraz olsun rahatlar ve huzurlu hissedersin kendini inşallah.

 4. fati dedi ki:

  Merhaba Lale cok ozledik seni kac gundur yokdun.beyenmenize sevindim arkadaslar.hikayeleri bende severim aklima gelince yazarim mutlaka.Lalecim dogmadan olen bebekler cennetin qapisinda beklerler Allaha anne babamiz girmeden bizde girmeyiz derler.Allahin isine karismak gibi olmasin ama sende bu dunyada cenneti kazanmissin bence.her gunumuze sukur etmeliyiz ben kucukken cok zorluk cekdim denemez annem babam vardi basimizin ustunde ama biz fakirlik cekdik ben ilk 9yasimda oruc tutugum zaman babam bana tutma para yok eve yiyecek pek bisey alamiyorum zayif dusersin dedi ama bende olsun baba orucumu yemem dedim tutdum cok sukur simdi o kadarda zorluk cekmiyoruz ama o gunleride yasamasaydim simdiki halime sukur etmez nasukur olurdum belki.bende cocukluguma donmek istiyorum ben oyle bisey yasiyorumki suan cocukluguma donup bi daha buyumemek istiyorum cocukken ne kadar mutluyduk derd tasa yok.eski gulumsememi istiyorum guluyorum ama icimde o aci hep ve gecmiyor ben eskiden cok eylenceli biriydim hep sen sakrak sarkilar dinler oybar gulerdim bu anda telefonum aglamakli sarkilarla dolu eskisi kadar deyib gulmek oynamak gelmiyor icimden disardan eskisi gibiyim ama icim buruk.bide ellerimle bogmak istediyim insanin yuzune gulmek zorunda kaliyorum yaa o zaman kendimden nefret ediyorum .gercekden Allah insani ev sevdiyi ile sinar.bende cok agir bi sinavdan geciyorum.Allahin imtahaninda alnimizin agi ile cikariz insAllah.

  1. aslı dedi ki:

   Fati, seninde hayatında imtihanların olmuş ve o oruç imtihanını geçmişsin çok şükür. Sen öyle yazınca Peygamberimiz aklıma geldi, o da evde yiyecek bir şey olmayınca oruç tutarmış, hatta bir an gelmiş karnına taş bağladığı zamanlar olmuş. Peygamberken başına gelmeyen olay kalmamış.
   Annesi öldü annesiz kaldı, babası öldü babasız kaldı. dedesi en yakınları hep öldü. evlendi çocukları oldu onlar öldü. açlık gördü, yokluk gördü, ezildi, hor görüldü, üzerine pislik atanlar oldu, zehirleyenler, öldürmek isteyenler, dişini kıranlar, üzerindeki elbiseye göz koyup almak isteyenler, başına gelmeyen kalmadı ama o kainata son Peygamber olarak gönderilen insandı.

  2. aslı dedi ki:

   Faticim, Ülker buradayken onunla yaptığımız bir şey vardı. naçizane onu sana da önereceğim yapıp yapmamak sana kalmış.

   hani sen içinde seni rahatsız eden şeylerin olduğunu söylüyorsun ya, onları bir kağıda yaz ve içinden tamamiyle at içimde beni rahatsız huzursuz eden herşeyi bu kağıda yazıp atıyorum de ve yaz, sonra da yırt at.

   ve kendine deki, ben bana yapılan bütün kötülükleri bu kağıda yazıp içimden attım, kendime yeni bir sayfa açtım.
   geçmişte yaşadıklarımı, ne şimdiki şu anıma, nede gelecek güzel günlerime etki etmesine izin vermeyeceğim.
   herkesi affediyorum.
   kendimi de affediyorum.

   bunu akan suya yapabilirsin bir dere kenarına, havuz başında akan suya anlatarak yapabilirsin.
   banyoda da olur.musluğu açıp akan suya anlatabilirsin.

   Biraz garip geldiğini biliyorum ama çok işine yarayacak.

   sonra da temiz bir kağıt al, ona da olmasını istediklerini yaz. seni üzen insanların sana nasıl davranmasını istiyorsan hayal et ve yaz. olmasını istediğin bütün güzellikleri bir bir yaz ve o kağıdı sakla ayda bir o kağıda bakarak zamanla olan isteklerini işaretle. ve şükret.

   ve kendinden asla nefret etme, ben kendimi seviyorum de, Çünkü; sen Allah’ın yarattığı çok özel vede güzel bir insansın, görebiliyor, duyabiliyor, yürüyebiliyorsun, kendi işini kendin görüyorsun, çocukların var, bir eş, bir annesin, bu ve buna benzer bir çok şey için ne kadar şükretsen az faticim o sebeple bu yazımı okuduğun andan itibaren kendine yeni temiz bir sayfa açacaksın inşallah.

   En önemlisi
   o acıklı şarkıları da telefonundan sil lütfen. yerine seni mutlu eden, heyecanlandıran neşelendiren şarkıları ekle lütfen.

   herşey senin elinde mutlu olmakta, mutlu olmamakta seçimleri sen yapıyorsun, hangi şarkıyı dinleyeceğine sen karar veriyor vede dinliyorsun çünkü.

  3. Lale turkmen dedi ki:

   Bende sizleri cok ozledim canim. Hec duymamişdim cocuklarin anne babalarini beklediklerini. Hanim abla ve senin sayende bunuda ogrenmiş oldum.
   Faticim her zorlugu genclik kaldirir o yuzden onum iyi olucagina sonum iyi olsun denilyor bizde. Bu gunlerinde hayirlisi ile gecer. Kendini ve sevdiklerini duşun onlar icin iyi sapa saglam ayakda durman gerikiyor bunun icin hec bir derdini icine atma derdini paylaşmak insani rahatlatiyor. Soyleyebilicegin hec kimse yoksa Aslinin dedigi gibi yap belki faydasi dokunur.

 5. Aslınur dedi ki:

  Amin Lalecim Amin
  Ayy Lalecim canım benim , gerçekten çok zor günler geçirmişsin , sen neler yaşamışsın öyle
  Ben belki bilemem evlat acısını ama…
  Benim annem de ilk evlendiği zamanlar ilk çocuğu düşük olmuş , 1 sene sonra falan ikinci çocuğuna hamile kalıyor ama o da düşük oluyor
  Annem baya bi zaman çok üzülmüş , ama sonraa bi daha hamile kalıyor ve abim doğuyor , sonra ben , sonra da erkek kardeşim…
  Canım sen haline sakın üzülme , çünkü Rabbim sevdiği kullarını sınarmış , ne güzel sana ki Rabbimin sevdiği kulusun
  Umudunu sakın ama sakın yitirme gönlü güzel arkadaşım , her şey umutta bitiyor..!

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Cok teşekkur ederim Aslinurcum, ben bu gunlerim icin Allaha şukur ediyorum. Hayatim bir sinav bende hepsinden elimden geldigince gecmeye calişiyorum.

 6. Lale turkmen dedi ki:

  Her kese iyi gunler arkadaslar!!!
  Faticim senin hikayelerini okumakda Aslimin analizi kadar zevkli. Bende Hanim abla gibi boyle hikeyeleri cok seviyorum. Faticim dogru diyorsun bizim hayatimizin bazi olaylari cok benziyor. Eglenceli mutlu oldugunumuz anlarimiz benzesin hep. Ben hayatda cok zorluk cekdim cocuklugumdan başladi zorluklar. O yuzden Asli gibi cocukluguma donmek istemiyorum ben.
  Evlat acisininda ne oldugunu yaşayan bilir cok zor. Ben dogmamiş cocugumu, kucagima almaya gun saydigim cocugumu kaybetdigimde anlamişdim o acinin ne oldugunu. Allah kimseye evlat acisi yaşatmasin Amin Inşallah.
  Aklina gelirse yine yaz Faticim hepimiz buyuk zevkle okuruz

  1. aslı dedi ki:

   Lalecim,Allah bu dünyayı bir imtihan yeri olarak yarattı. Hepimiz bu dünyaya bir imtihan için geldik. Herkesin imtihanı farklı, Rabbim bu imtihandan başarı ile geçenlerden eylesin inşallah.
   Lalecim, geçmişte yaşadığın sıkıntılar seni bugünlere getirdi. Bundan sonra inşallah hiç ağlamaz hep gülersin, evladın senin hep yüzünü güldürür inşallah.
   Herkesin bir hikayesi var yaşadığı zorlukları var, Rabbim yar ve yardımcımız olsun inşallah.

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Inşallah Aslicim

 7. Aslınur dedi ki:

  Ay Faticim sen ne güzel hikayeler biliyorsun öyle , bildiklerini bizimle de paylaştığın için çok teşekkür ederim , içim cıs etti okurken…

 8. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslicim yeni analizin ne zaman cikacak?

 9. fati dedi ki:

  Beyenmene sevindim ablacim.aklima gelirse yine yazarim ben.bi kisa hikaye yine aklima geldi anlatayim
  iki arkadas Kerbelaya ziyarete giderler yolda biri vefat eder diyeri onu defn edib ziyarete gider orda ruyada vefat eden arkadisini gorur ona ;nasilsin orda diye sorar.arkadasida burda herseyin hesabini yapiyorlar memlekete donunce benim eve git bi akrabamin bende kasigi kaldi onu al evden gotur sahibine ver o hakk boynumda kaldigi izin cok eziyyet cekiyorum burda diyor.
  bunu duydukdan sonra kimsenin bende esyasi hakki kalmamasina ozen gosteriyorum ablacim.

 10. Hanim abla dedi ki:

  Sen ne güzel hikayeler biliyorsun kızım.Ben boyle küçük,ibretamiz hikayeleri severim,Faticim.Allah yardımcın olsun.

 11. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydinnnnn arkadaslar. Ir abi yine sinirlenmeyi basarmissin. O magara adami olan omerin haline niye aglamak gerekmis. Asil halina aglamak gereken kisi zehra. Zavalli neler cekti o col adami zorbadan. Icin icin agladi. Ozaman omeri bir kasik suda bogasim geliyordu. Kendini akilli zenn ediyordu zehranin karsinda ama etrafinda neler donuyor haberi yok. Alev bile basina min tane corap oruyor zorbanin gucu zehraya catiyor. O yuz hic istemiyordum tekrarlarin yayinlanmasini. Bakip bakip sinirleniyorum o zorbaya. Hep soyluyorduk ya zehra omerin ismini soyleyemedi. Dunku bolumde kiz 4 5 kez omer kervanciolu dedi. Sonradan senaristler zehranin rolunu yazarken omer ismini yazmayi unutmuslar o yuzden zehra omer soyleyemedi. Ne yapsin hata onun diyil ki yazan kisinin. Dizide keyfimi acan sevim. Yenerin karsinda kedi yavrusu gibi kendini haldan hala saliyor para icin.

  1. ir dedi ki:

   Bi benzerlik daha varmis bizde ,sen deme biz ikimizde zehrayi seviyurmisiz o yuzden empati goruyuroz.yani benim icin bo dizinin anlami zehra .

 12. fati dedi ki:

  Lalecim.nerlerdensin yoksun ozledik seni..vakit bulunca yaz sensiz birakma bizi.bizim hayatlarimzin cok benziyor biri birine o yuzden sen benim kader arkadasimsin:)

  1. aslı dedi ki:

   Lale, bayram dolayısıyla girememiştir. Yokluğu çok belli, özledik onu.
   Faticim Erkan’ın o bir buçuk saat süren bir filmi, bende gece seyrettim. devamı yok onun dizi değil canım.

 13. aslı dedi ki:

  Erkan kardeşimin oynadığı Zeynep’in hikayesi filmini seyrettim. beğendim güzeldi. Küçük iki kız kardeşin zeyneplerin hikayesi. Hakan yani Erkan kan kanseri babası ölmeden önce ameliyat olmuş babası sayesinde iyileşmiş ve yine hastalığı tekrarlayınca ölümle yüzleşen Hakan sonradan ortaya çıkan kız kardeşine sahip çıkıyor onun sayesinde de Hakan iyileşiyor. Başta aksi huysuz zorba Ömer gibi olan Hakan zamanla güler yüzlü sevecen bir Hakan oluyor.

  filim başlarken çocuklar oyun oynuyorlardı. mümkün olsaydı da bende çocukluğuma dönebilseydim ama imkansız. ne zamanı geri döndürebilirim, nede o günlere geri dönebilirim ben çocukluğumu geri istiyorum:(

  1. Demet dedi ki:

   Demek bizim yakışıklı oradada zorbaydı ha! Ama olsun sonradan iyi oluyorya o yeter bize. Ya bazen düşünüyorumda ya bizim paşamız sezon sonuna kadar zorba olsaydı? Ne yapardık biz? Düşüncesi bile kötü. Zehra’mıza etmediğini bırakmazdı,gerçi ilk bölümlerde öyleydi ama…

   1. aslı dedi ki:

    Ömer’i o hale getiren kendince haklı sebepleri var Ömer’in.
    Umarım 2. sezon Ömer’in neler yaşadığını en ince ayrıntısına kadar gösterirler de bizde Ömer neden böyle zorba olmuş öğreniriz.
    Bir insan hiç bir neden yokken böyle Ömer gibi olmaz. Altta yatan bir nedeni vardır mutlaka. Ben bu nedeni öğrenmek istiyorum.

 14. Hanim abla dedi ki:

  Fatimecim,hikaye çok güzeldi,duygulandım,eline saglık.İyi geceler.

 15. fati dedi ki:

  Bizim dizimiz tek yegane dizi hem guzel yanlari ile hemde olumsuz yanlari ile hic bir diziye benzemiyor.guzel yanlari;alisilmisin dışında bi aşk,saf bi ask hikayesi,heyecanli,en onemliside aile dizisizi. Olumsyz yanlari;hic bir dizi 180 bolum yayimlanib hic bir sirrini acmadan basaramaz bunu,dizide sirri olmayan tek insan asya.En gizemli hayati olan insanlar Omerle Zehra.bu iki kisinin ortak noktasi herseyden once soru isareti.hayatlari soru isaretinden ibaret.Sevim Muzzeyen Salim herkesde bir gizem var hatta okkes amcayla hediyye ablaninda bi sirri vardir mutlaka ))beton koray mert dediyim gibi dizide tek sirri hayatinda gizem olmayan insan Asya.ama reytigler mazAllah duserse senarstler Asyanin Ayseyle Nihatin kizi olmadigini one sure bilir

 16. fati dedi ki:

  Aslicim yazmissinki” Allah evlatlarinin acisini gostermesin sana”tsk ederim guzel duan icin.okuyunca bi hikaye geldi aklima sanada anlatmak istedim aslinda bir moizede( hutbede )duymusdum.
  Bir zaman yani eksi zamanlarda bir kari koca varmis bunlar cok mumin insanlarmis Allaha bagli namazinda orucunda cok ibadet eden sahislarmis.bunlarin bide 5 yasinda kizlari varmis.bir gun koca isdeyken oglen kizlari ölur.kadin cocugu kefenler aksam kocasinin gelmesini bekler kocasi isden yorgun gelir hic hali olmaz.yemeyini yer namazini kilar karisina “cocuk nerde?”diye sorar kadinda uyudugunu soyler.kocasida uyur sabah namazina kalkar namazi kilar Allah sukur eder.karisi yaklasin şoyle soyler;Bey biri sana bi emanet verse ve bir muddet sonra onu alsa naparsin?
  Kocasida;Adi ustunde emanet.verirken alicani biliyorum zaten ematani veririm.demis.kadinda;Allahu teale bize 5 yil once bi emanet vermisdi dun oglen onu aldi.Allah da o gece kadinla kocanin bahtina cok hayirli bi evlat daha yazmis.Kadin cocugun olumunu oyle bi anlatiyorki kocasina adamda zaten emanetini aldi Allah diyerek Allaha isyan etmemis.

  1. aslı dedi ki:

   Canım, senin hikayende anlatılan olay doğru, bazı eksikler var onları da ben tamamlayayım canım:)

   Bunu yaşayanlar Ümmü Süleym ile Ebu Talha dır. Evlendikten 1 yıl sonra 1 erkek çocukları olur adını da Ebu Umeyr koyarlar bu aile Peygamber efendimizin zamanında yaşamış olan bir ailedir.
   Umeyr hastalanır ve senin anlattığın şekilde olay gerçekleşir.

   Doğru Allah tan geldik yine ona gideceğiz. dönüşümüz onadır.

   1. fati dedi ki:

    Aslicim ben dinleyimde senin soylediyin isimleri soylemedi kisa anlati hikayeyi o yuzden bende duydugum gibi anlatdim tesekkur ederim eksik yazmisdim tamamladin.yaaa ben o gun kanalideyisdirirken gordum ama izlemedim erkanin filmini onun oynadigi bilmedim gormedim hic erkank bidr bu dizimi yoksa film mi?
    Hanim abla beyenmene sevindim bisey diyil.bi tane daha aklima geldi bi arkadasim anlatmisdi.
    Bir mumin adam varmis cok ibadet edermis bi gun yatmadan once “acaba ben cennete layikmiyim?” Diye dusunmus uymus ruya gormus.Ruyasinda Peygember efendimizi gormus.Muhemmed Peygember ona cennetde mekami gostermis.adam gormuski cennetde cok guzel bi makami var.birde bi yer gormus onunkundem daha ustun bir makam Peygembermize sormus;Efendim Allaha ibedet ediyorum ve Allahda karsiligini vermis cennetde cok guzel makamim var ama,benim makamimdanda ustun bir yer goruyorum ben bu kadar ibadetimle yoksullara yardimla cennetde Allah bana bu yeri layiw gormus peki o yerin sahibi nasil bir sevap isledi cok merak ediyorum.Peygember Efendimiz ona soylemis kimin oldugunu.Adamda soylediyiniz kisi benim komsum hic ibadet etmez namaz kilmaz sarhosun teki butungunu icer nasil olduda o cennetde bu kadar guzel bir yerin sahibi?Peygember efendimiz adam ruyada demiski git komsuna sor o anlatsin.once anlatmak istemicek sen ona ruyayi anlat benim soylediyimi soyle anlayir demis.Adam sabah uykudan uyanir gitip komsusunu bulur ona anlatmasini soyler ona anlatamicani soyler adam ruyani anlatinda komsusu bana git icki al demis sonra anlaticam demis adamda icki alib gelmis ve komsusu anlatmaya baslamis.
    Ben bekardim ailem beni bir kizla basgoz etdiler dugunumuz oldu ben gelinin odasina gitdiyimde gelinin agladigi gordum ,bana sevdiyi biri oldugunu ve ondan hamile oldugunu soyledi.ben bi sure dusundum ve bi karar aldim eger kizi babasi evine geri yollasam babasi onu oldurecekdi bende kizi yollamadim babasi evine 9 ay evdem disari cikmadi bebek dogdu kimse bilmedi bir gece bebeyi alib camii avlusuna birakdim ve orda saklanim sabah namazinda insanlar namaza gelmeye basliyinca cikip cocugu ordan alib ;burda bir cocuk var deyip cocugu aldim ordan herkesde cocugu buldumu sandi ve bizim evladimiz yok bu bebegi evlatlik aliyorum deyip cocugu annnesine verip o sehiri terketdim ve bu olayi kimse anlatmadim.adam bunlari anlata anlata icki icdi icdi ve ordaca vefat etdi.
    aslinda herseyden once insan olmak lazim birinin hayatini kurtarmak yardim etmek lazim ben namaz kiliyorum diye ovunmemek lazim.

 17. Azeri Aytac dedi ki:

  Yaa mehtap ilk bolumlerde ne iyiymis yaa senaristler kizi seytan yapmiwlar. Haa bide diziyi yayinlamadilar yayinlamadilar benim sevdigim bi diziyle ayni anda yayinladilar iki dizi arasinda kaldim yaa adini sen koya mi baksam ask laftan anlamaz a mi offf

 18. Melek dedi ki:

  Asli canim bu senin guzelliyin seninde ismin cok guzel tesekkurler canim♡

 19. Aslınur dedi ki:

  IR abicim Aslının paşası ilk bölümlerde paşa değildi , Ömer sonradan terfi etti zorbalıktan paşalığa:)
  O yüzden demiyordur:)
  Ha bi de şu malum kişi vardı dimi , abi zaten bence de muattab olmamak en iyisi ben şahsen muattab olmuyorum
  Benim bi fikrim var aslında
  Resul Abi senden rica etsek de sen öyle kişilerin yorumunu onaylamasan
  Hoş gerçi o kendi kendine konuşuyor , kendi çalıyor kendi oynuyor hesabı…

  1. ayka azeri dedi ki:

   Aslinur bu laf bana mi geldi? yoksa banami oyle geldi? banada soylemw ola blrsn ama emn olmam lazm bana mi dedn? cvb verecek kadar cesaretlisin ama konu cesaretden gitmyo benle muattab olmamkicin cvb vermeyw blrsn ama vrrmek zorundasin bence soru sordum sadece sende cvblaya blrsin

 20. ir dedi ki:

  asli benim omere pasa deme dedigimden sonra pasa demedi oysa ki biliyurdu ispri olsun diye soyledim ama simdi sanki gercek soylemisim .gercekden bo omer bi zorba ,odun,saygisiz vs.almis karsisina bi garibani yapmadigini birakmiyur ,sanki bonun kardesi goylerden inmis kendiside firt demis burnondan dusmus ,ne insana nede insanliga saygisi varmis ,ta son zamana kadarda oyleymis ,mesela 145 kadar .asil hasta ayse diyilmis de omermis ,bo surecde tedavi olanda omer oldu.yazik col adami gibi bir seymis ,karsisindakinin zayif ,fakir ,gariban bir bayan olduguno bildiyi halde yapmadigini birakmamis ,a.s.k hastasi deyecek bos ver abi ama gercekden omerin haline aglamak gerekirmis ,neyse benim internetimde surun var diye fazla yazamiyurum ,bide aslinura diyurum elbette aytac aff eder ama o adi malom kisi sanki gercekden problemi var ,bi tek bo diziye ve bordakilere diyil baska dizi sayfalarinda da cok cocuk gibi davraniyur ,her kese her seye girisiyur o yuzden onun tek caresi yazdiklarina okumayib cevap vermemek hatta aytac da cevap vermesin zaten onon istediyide odur ,bir kere ozur istediyine gure ben ona agir bie sey demedim ama irem adli arkadas cok agir konusmus ama faydasi olmamis .bence ya site tedbir gormelidir yada sizler ilgi gostermeyin.

  1. Azeri Aytac dedi ki:

   Ir abicim hosgeldin nezamandir yoktun . Kardewim az kaldi tipiwlicak burdan yani kismetse olur varya bawlicakmis kardewimde o proqrama bayiliyor yani kendiside bana soyledi kismetse olur bawliyinca artik adini sen koy sitesine yorum yazmicakmis hadi insallah cabuk baslasa kafasini orda katar yaa bide orda asi die bi kiz var ikide bi ona satasiyi vallaha kiz surekli kavga ariyo bawedemiyom ben yazma dedikce daha cok yaziyo napiyim bende artik hicbwy demiyorum

  2. aslı dedi ki:

   Abi, Ömer ilk bölümlerde benim için paşa değildi. benim için paşa olaması çok sonraları oldu. alışmıştım ona paşa demeye sonradan yaptıklarını yazarken yazarken hatırladıkça paşa demeyi bırak Zehra gibi kızıp bende saymaya başladım Ömer’e ama napıyım yaptıklarıyla hak ediyordu:)
   ilerleyen bölümlerde aldığı toka ve kutusuyla zevkli Ömer de oldu benim paşam ama şimdi paşa değil.

  3. ayka azeri dedi ki:

   IR abi sen burda her kesden buyuksun die sana IR abi diyolar bende oyle itab etmek istiyorum buyuksun die ama bu yazdiklarini gormezden gelyorum lakin bi sozleri bawka kiwi yazssaydi boyle cvbla karwolawdrmazdm ama saygimdan dolayi.

  4. ayka azeri dedi ki:

   IR abi sen burda her kesden buyuksun die sana IR abi diyolar bende oyle itab etmek istiyorum buyuksun die ama bu yazdiklarini gormezden gelyorum lakin bi sozleri bawka kiwi yazssaydi boyle cvbla karwolawdrmazdm ama saygimdan dolayi.hem Ben bi dakine seni bawka birisi zanedib laf dalawina girmwdim ama sonra ozr dilemwdm ne cabuk unutdun:(

 21. Aylin dedi ki:

  Vay benim burda olmadigim Zamanda site yorumla dolmuş tasmis . Her halde dizinin yeniden yayinlanmasininda bunda etkisi var . Vallahi dün çok keyifle izledim sanki ilk defa izliyormuş gibi . Aman allahim o mehtabin gelişi neydi oyle . Arkadaşlar yazmışlar sevimle, yener dizideyken ,dizi daha keyifliymis diye . Bancede . dizinin ilk gunki kalitesi mükemmel.

 22. A.S.K hastasi dedi ki:

  Fati canim benim sinirlenme. Bizim kafasi gidik senaristler burdan yazdiklari senaryolari ordan unuttuklari icin bu kadar olaylar yarim kalmis. Bir olay baslayib devami gelmedigi icin sira donusuyor. Bakalim tekrarlari izlerken belki birikmis sirlari hatirlar aciga kovustururlar. Ama nerde gunler. Bekle bekle yaslanacaz sirlar ortaya ciksin diye

 23. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslicim erkanin oynadigi o filmi izlemeni tafsiye ederim. Erkan orda yanilmiyorsam kanser hastasi rolunu oynuyor.kecen yil izlediyim icin biraz unutmus ola bilirim Bazi hareketleri ayni zorba omeri andiriyor.Filmin evvelinde zorba omer, sonunda sevecen omer gibi.

  1. aslı dedi ki:

   Yine mi hastane ortamı, bu benim kaderim herhalde hastanelerden ömrümün sonuna kadar kurtulamayacağım anlaşılan:)

   Zorba Ömer den sevecen Ömer’e geçiş yapan bir karakter gibi bu karakterde merak ettim en kısa zaman da izleyeceğim.

 24. ayka azeri dedi ki:

  Inwallah bawlamaz… nede guzel olcak dimiyaa

 25. Nurbanu dedi ki:

  Herkese merhabalar. Aslı ablacim güzel analizin ve tatlı yorumların için teşekkürler. Ama bu bölümde alevin rolü daha fazla olduğu o için sıkıldığım bölümlerden biriydi.Dun ilk bolumu verildi. Cidden onları çok özledik. Umarım inşallah yeni sezonu izlemek nasip olur. Kendine iyi bakın Allah’a emanet olun

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, bende sana teşekkür ederim:)
   inşallah yeni sezonu izlemek nasip olur bakalım neler olacak 2. sezonda merakla bekliyoruz.

 26. Anonim dedi ki:

  Selam kizlar, kanal7de Erkanin tv filmivar bakmak isterseniz

  1. Aylin dedi ki:

   Teşekkürler bilgi icin

  2. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim anonim, ben tv den izleyemedim, mesajını yeni gördüğüm için ve yayın akışına baktım.
   Erkan kardeşimin oynadığı filmin adı Zeynep’in Hikayesi 2012 yılında yapılmış.
   Ben bu dizisini bilmiyordum sayende öğrenmiş oldum. Tv den seyredemedim ama fırsat bulduğum bir zaman da internetten bulup seyredeceğim inşallah vardır internette.

 27. Demet dedi ki:

  Arkadaşlar birşey soracağım size benim anlamadığım birsey var Müzeyyen Ömer’in gerçek annesi değil, Alev Müzeyyen’in öz yeğeni eğer yanlış bilmiyorsam Müzeyyen Ömer’in teyzesi ama Ömer ve Alev öz kuzen değiller bu nasıl oluyor acaba?

  1. Aylin dedi ki:

   Selam Demet . Muzeyyen Omerin ne oz annnesi nede oz teyzesi. Akrabaluk alakalari yok qaliba

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Demet, Aylin arkadaşımızın da söylediği gibi Müzeyyen hanım sadece Alev’in teyzesi.
   Ömer ve Ayşe’nin annesi değil, teyzesi de değil. Sadece onları büyüten kişi.

   Ömer ve Alev kuzen de değil kan bağları yok.
   Müzeyyen hanım nasıl oldu da Ömer ile Ayşe ye bakmaya başladı? bilmiyoruz. Ömer’in annesinin gelinliği gibi, gidişi gibi bir sır o da.
   umarım 2. sezonda gelinliğin hikayesi de, Müzeyyen hanımın Ömer ile Ayşe ye nasıl bakmaya başladığı işlenir dizide.
   dizi sırlarla dolu.

 28. fati dedi ki:

  Merhaba sitenin guzel insanlari..simdi yorumlari okudum cevapda yaziyim..hepinizin bayram tebriklerine isteklerine Amin diyorum..Aylin yazdigim yorumu beyendiyine sevindim evet ara sira benimde Lale gibi sebr kasam dolur ama yeni sezona cok umutliyim insAllah hevesim kursaginda kalmaz..Lalecim eve cocukluk anilari insani mutlu eder eski gunlere goturur insan ne kadar mutlu olursa olsun ama cocukluguna donmek istiyor bizde bir laf var”geden gunlerimi qaytaraydilar gelen gunlerimi qurban vererdim” gelen gunlerimi kurban etmem (daha cocuklarimin buyuk adam olduklarini dugunlerini gorucem Allah izni ile)ama keske o gunlere geri donsem…gelelim diziye tekrarlari basladi ben sadece kanali cevirirken sevimi gore bildim))daha izlemek nasip olmadi.sevimin donmesi iyimi kotumu hic bilemiyorum..Asli,sitemizin nami diyer Aydan seneri analizler super ellerine saglik.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba sitemizin güzeli Faticim 🙂
   Allah evlatlarının acısını göstermesin inşallah.
   Sevim’in diziye dönmesi Zehra’nın kafasındaki bazı sorulara cevap bulması için gerekli. Tabi yeni yalanlar dolanlar olmasa Sevim tarafından çok daha iyi olacak.

   1. fati dedi ki:

    Aslicim saol canim Amiin
    Biz azerilerin bi sarkisi var sozleri soyle “melek Fatime qeseng Fatime”benim ismimin yani sarkisi)senin guzel fati yazman bu sarkiyi hatirlatdi bana))
    ASLI ben artik korkuyorum sevim gelecek yine turlu turlu oyunlar,bedava para bulmak icin min dereden su goturmek,bizim beklediymiz sirlar niye unutulacak bak gor 4-5 sezon izlicez dizi bitdiyinde ne Omerin annesinin neden gitdiyini,Omerin babasinjn neden Hilmi yuzunden olduyunu,Zehranin anne babasi kim,nerdeler,neden Zehrayi birakdilar,Korayin annesi kim,Alevin ailesine ne oldu,Muzzeyen Omerleri neden buyuten kisi,Zehranin kolyesinin sirri ne,Zehranin giydiyi gelinliyin,seninde dediyin gibi kutunun icindeki rsimle saat kime aid,Leyla neden evlilikden korkuyo ne yasadi,ve daha bi suru boyle sirrlar unutulursa sasmayin)yazarken bile yoruldum bu senaristler nasil bu kadar sirri bi anda dusunduler..

    1. aslı dedi ki:

     Dizi başlarken, ekip bunların hepsini düşünmüş hikayesini ona göre yazmıştır. ama gel gör ki, ekip değişilince, sonraki ekip duruma pek hakim olamadı. Yener’in soyadından pay biç duruma ve sonrasın da da bir sürü çekim hatalrı geldi zaten.
     dizi en başından başlayan ekiple devam etmiş olsaydı, hikaye çok güzel ilerleyecek, çekim hataları olmayacak, bizlerinde kafasında bu kadar sırrın sorusu olmayacaktı.
     Allah tan dizi bitmedi. devam ediyor toparlarlar inşallah ve bu verilen tekrarları dizi ekibi de izlerse onlara çok güzel bir hatırlama olmuş olur ve nerede, nasıl hatalar yapmışlar görme imkanı bulup kendilerine bir öz eleştiri yaparlar.
     2. sezona da ona göre hazırlanırlar umarım.

 29. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin dunyanin en guzel kalpli insanlari. Analizin yine muhtesem. Bu ne alevmis arkadaslar. Bizim bu kizla hala cok cekeceyimiz sinir krizleri var. Anlamiyorum sanki dunya onun etrafinda donuyor her kes ona tabe. Bir dedigi iki olmuyor. Simark alev. Sevimin dili ile desek sultan kizi mubarek. Ilk bolumler gercekten guzeldi zehra bile eski kiyafetlerde bir baska guzel. En azindan eli sacinda diyil. Fark ettim dizi sevim ve yenerle daha eylenceli imis. Mehtabda iyi yapimci sonralar canavara donusturdu mehtabi. Nihat bile omere abi diyordu neden her sey bu kadar degisti neden abi lafini dizide kullanmadi nihat omere karsi

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım:)
   Dizi çok güzel başladı ve zamanla giderek bozulmaya başladı. inşallah 2. sezon güzel başlar ve güzelde devam eder.

 30. Aslınur dedi ki:

  Vee bu sefer ilk yorum benden , bi kaç günün ardından sahalara geri döndüm:) ama az evvel sinirim bozuldu , bütün mutluluğum gitti , çünkü neden ? Biri benim adımı kullanarak yorum yazmış , görünce elim ayağım boşaldı fena sinir oldum yaaa…amaaa tabi ki de biricik Aslım sayesinde moralim tekrardan eski haline geldi:) o sayfadan çıktım bi de ne göreyim aslım analiz yazmış:) heyecandan hemen okudum valla , ve yine yine yine çok güzel yazmışsın , enfes harikulade bi yazı:) Allah senden razı olsun:)
  Valla şu üç gün içerisinde hepinizin yokluğu bana fena koydu ah hele en çok da analizini özledim Aslı yeminle , kendi kendime dedim keşke analiz hemen çıksa ama sonra kafama dank etti çıksa da okuyamayacağım bi an üzüldüm Allah’a şükür sayılı gün çabuk geçiyor
  Bu arada ben ilk bölümü kaçırdım:( tam o saatte yola çıktık neyse artık internet var , bi şekilde netten falan telafi ederim ben

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Aslınur.
   Senin yokluğunu bizde hissettik canım. bir geldin pir geldin o ne güzel bir duadır öyle “Allah razı olsun”.
   Amin inşallah cümlemizden razı olsun inşallah.
   Hayırlı bayramlar.

   Canım sen moralini bozma o kişinin kim olduğunu ben gayet iyi biliyorum, eminim sende biliyorsun boş ver aldırma. Çocukça hareketler bunlar.
   o arkadaşın büyümesi için daha çok zamana ihtiyacı var.
   Analizleri bayram dolayısı ile yazamamıştım fırsat bulduğum an yazıp gönderdim canım.

   İlk iki bölümü verdiler yayına, her gün 2- 2 gidecek ve haftanın 7 günü yayınlanacak dizimiz.

   Ben misafirlerim olduğu için göz ucuyla gördüm tv de tamamına oturup bakamadım canım.

   1. Azeri Aytac dedi ki:

    siz hala kardewimin yazdiklarini benim yazdigimi mi duwunuyosunuz? Oyle bi ima sezdimde.

    1. aslı dedi ki:

     Hayır canım, ablanın ismini yazmadım çünkü, onun itiraf etmesini bekledim, o da itiraf etti zaten bendim diye. Yaptığı çocukça davranışı itiraf edecek kadar yürekli aferim ayka azeriye.

     yavaş yavaş büyüyor,
     kendini tanıyan, verdiği sözleri tutamadığını da bilen birisi kendisi.
     insanın kendisini tanıması kadar güzel bir şey yoktur. bir kere daha aferim ayka azeriye kendisini tanıdığı için:)

     1. Azeri Aytac dedi ki:

      Haa tamam canim sorun yok ben isim soylemeyince benden bahsetdiyini sandim:)

     2. ayka azeri dedi ki:

      Also senn benimle alib veremediyin nee??? benim ismimi gecryosun. hem ben sen dedn diye itraf etmedm istediyim icin itraf etdim. hem bu arada yine yazmw ola bilrim yani kmn ismyle olrsa olsun zaten yazmak serbest dilim yazarm yazcamda hazirlikli olun Arkadawlarim:) arkadawlarm desem bi sorun olmaz dimi? bencede olmaz

 31. Aylin dedi ki:

  Şu an saat 02 25 . Uykudan birden aylidim .Bak içime dogmus yeni sayfanın açıldığı . Ondan uyanmisim her halde. Alevin entirikalarina artık daha geniş yer veriliyor bu bölümlerde . Kadının beynin zeka küpü . Her düştüğü sorudan kurtulmasını biliyor . Hemde kendi isdedekileribu yaptırarak . Bu bolumden konuşacak cokta bir sey yok . Tümü alevin oyunları .

  1. aslı dedi ki:

   Canımsın sen:)
   Ramazan da sahura kalkmaya alıştığın içinde olabilir.
   Alev’in Ömer ile Zehra yı ayırmak için elinden geleni yaptığı ama her seferinde hüsrana uğradığı ve onları ayırayım derken daha çok yakınlaştırdığı zamanların temel atış törenleri.

 32. Melek dedi ki:

  Ooooo ilk yorum bendenn birinci bolumunu yayinladilar ilk bolumu cok sikici ya sonradan reyting aliyo dizi

  1. aslı dedi ki:

   İsminde çok güzelmiş Melek:)
   Ben ilk bölümü çok önceden seyretmiştim, bayram dolayısıyla gelenler olduğu için seyredemedim ben.

 33. Azeri Aytac dedi ki:

  Aslicim yine cok guzel yazmissin ellerine saglik ama benim wuan cok uykum var uyumaktan baska bisey dusunmuyorum ben gidiyimde tatiyim yarin okurum canim sonra bu bolum hakkinda biseyler yazarim hadi baybay ben tatiyom sizde iyi uykulaar:) sizde burda fazla dolasmayin haaa gecegece hirlisi var hirsizi var kacirirlar sizi siteden:)

  1. aslı dedi ki:

   Uykusuzluğu benden iyi kimse bilemez seni çok iyi anlıyorum canım.
   hırlısına da hırsızına da gerekeni yaparız evellallah 🙂
   hem kapı gibi Resul abimiz var bizim bizi kaçırmalarına izin vermez abimiz 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.