Adını Sen Koy’da 13. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 24 Haz 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Nerden Nereye Geldiler? 

 1. Bölüm

“Zehra yı Kurtarma Operasyonu 2”
Zehra’nın Kahramanı Kurtarıcı Meleği Ömer, Zehra’yı Son Anda Boğulmaktan Kurtarır.
Alev ile havuz başında olan Zehra, Alev’in üşüyerek Zehra dan üzerine bir şeyler istemesi üzerine, Zehra içeriye giderken ayağı takılıp kendiliğinden havuza düşer.

İlk başta çok korkan ve hatta tekerlekli sandalyeden ayağa kalkan Alev, sonradan bu durumu, Zehra dan kurtulmak için ayağına gelmiş bir fırsat gibi düşünür ve ağırdan alır, yardım istiyormuş gibi bağırır.

İşte o an Nihat konağa geldiği için hemen havuza atlar ve Zehra yı havuzdan çıkarır.
Nihat, Alevden ambulansı aramasını ister ama Alev telefonunun olmadığını söyler. Ömer de Nihat’ın şirketten kendisine haber vermeden çıkmasını Zehra ile konakta baş başa kalmak isteyeceklerini düşünüp konağa gelir.

İşte o an Nihat’ı Zehra’nın başında gören Ömer neler oluyor burada diye sorar ve Zehra ya Nihat’ın havuzdan çıkarmasından sonra, ilk doğru müdahaleyi Ömer yapar ve Zehra’nın hayatını kurtarır.
Bu sahne seyirciler arasında çok konuşulur, hatta seyirciler bir canlı yayında Erkan ve Hazal’a bu sahnede gerçekten suni teneffüs yaptınız mı? diye sorarlar. Hazal buna çok güler. 

Erkan ise, yaşayan bir kişiye suni teneffüs yapmak onu öldürmek olur der. Hazal da onu sormuyorlar diye güler. Erkanda anlarda anlamamazlıkdan gelir 🙂

Ömer, Zehra’nın hayatını kurtarmış ve kendine gelen Zehra ya iyi misin? diye sorar. Gözleri ile cevap verir Zehra ve Ömer kucağına alıp odasına götürür Zehra yı.

Yatağa oturtur ve içerden havlu getirir kurulanması için, buraya kadar Zehra ya insanca davranan Ömer. Sonra da zorba Ömer olarak hakaret etmeye Zehra ya kızmaya başlar.

Bu da senin o numaralarından biri, aklından neler geçiyor senin diye sorar.

Ömer bey Ömer bey aklını başına topla da konuş. Zehra neredeyse boğularak ölecekti bunun neresi numara? Zorba ne olacak.

Bir insan nasıl bu kadar beceriksiz olur? Havuza nasıl düşer? Yüzmede mi bilmiyorsun aptal mısın sen? der Zehra ya Ömer.

Bana bak Ömer bey, bak bey diyorum, insan yüzme bilmiyor diye aptal mı oluyor? Sen biliyorsun da ne oluyor? çok mu zekisin sanki? Her şeyi tersinden yanlış anlıyorsun. 

Yüzmeyi bende bilmiyorum oldu mu Gıcık Ömer, Zorba Ömer, Sinir küpü Ömer. Anlayışsız Ömer daha sayayım mı? Zalim Ömer.

Zehra daha fazla dayanamadı ve ben senin gibi havuzlu yalılarda büyümedim, az daha ölüyordum, sen bunu anlamayacak kadar zalimsin, zorbasın dedi ve ağlayarak banyoya gitti.

Bazen hayat, bazen de insanlar çok acımasız oluyorlar. 

Ne var bilmiyorsa yüzmeyi öğrenir, öğretirsin. Hakaret etmen mi gerekiyor Ömer bey.

Bilmemek değil öğrenmemek ayıp. Öğret sende kocası değil misin? ama nerde anca kızsan bağırsan sen. Ama Zehra’nın başına bir şey gelse ilk koşan da sen. Hem severim hem döverim hesabı oluyor senin ki Ömer bey. Daha paşalığa terfi etmediniz. Hala zorba ve bey sin. 

Bak şu sözü hiç unutma Ömer bey.

“Ey can; kimseyi kırma. Sözden ağırı yoktur. Beden çok yükü kaldırır ama gönül her sözü kaldıramaz.”  Hz. Mevlana

Alevde, Zehra dan kurtulamadığı için sinirden kuduruyor odasında ve Nazan Alev’in yürüdüğünü görünce çok şaşırdı. Eh yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış, Alev’in yalanı da, oyunu da yavaş yavaş ortaya çıkıyor.

Ayşe de Nihat dan olanları öğrenmiş Abisinin yanına gelerek, sen sadece benim değil, artık Zehra’nın da kahramanısın dedi. Sinir küpü kahraman Ömer Kervancıoğlu. Bu sözü duyduğunda hoşuna gitti, gitmesine de hala sinir küpü Ömer. Şu küpü bir kıramadık gitti.

Şaka maka Ömer’in yükü giderek ağırlaşıyor. Bir yanda kardeşi Ayşe’nin kahramanı olmak, şimdi bir de Zehra nın kurtarıcı meleği, kahramanı olmak, koruyacağı kişi sayısı birken ikiye çıktı Ömer’in. Daha konaktakiler ve Asya hariç.

Bir kardeşi Ayşe, göz bebeği, biriciği kardeşi onu korumak ve babasının emanetine iyi sahip çıkmak zorunda Ömer.

İkincisi Zehra, onu da bütün tehlikelerden korumak zorunda, önceleri bunu kardeşi Ayşe için yaparken, daha sonra da kendisi için yapacak Ömer sevdiği eşine bir şey olmasın diye.

 

Akşam yemek masasında da konu buydu. Müzeyyen hanım havuza nasıl düştüğünü sordu,

Zehra da bilmediğini, birden kendini suda bulduğunu söyledi. Zehra Nihat bey olmasaydı dediğinde Ömer sinirlendi. Nihat da Alev’e neden sen kurtarmadın diye sorunca, Ömer olayı yavaş yavaş anlamaya başladı ve uzunca bir süre Alev’e baktı ters ters.

Ayşe de abisinin cankurtaran oluşunun burada işe yaradığını söyleyince, Zehra’nın bunu da bilmediği ortaya çıktı. Ama Ömer bunu da ustaca geçiştirmeyi başardı.

Ömer bir zamanlar cankurtaranlık da yapmış, o zamanlar kimseyi kurtaramamış ama şimdi eşini kurtardı Ömer. Bu kurtarmalar daha çok devam edecek. Ömer Zehra yı daha çok kurtaracak ölümlerden, ne de olsa Ömer Zehra’nın kurtarıcı meleği.

 Sevim de kızı Yasemin’i Leyla ya gönderdi ki, Zehra’nın yerini Leyla dan öğrensin diye ama Leyla Yasemin’e de bir şey anlatmadı. Sevimde Yener’i arayarak bir şey öğrenemediğini, Leylanın adresi bilmediğini, bilseydi kardeşine mutlaka söylerdi dedi.

Leyla Zehra ya söz verdi hayatta söylemez adresi. Verilen söz vaktinde verilmesi gereken bir borçtur. Leyla da Zehra ya borcunu yavaş yavaş ödüyor.

Sinir küpü Ömer yine iş başında Zehra ya kızıyor. Biz listeyi boşuna mı yaptık? Cankurtaran olduğumu nasıl bilmezsin? diye. O liste sabaha kadar ezberlenecek dedi ve dolandırıcı olmak böyle bir şey çalışmadan kazan diyerek odadan çıktı Ömer.

Daha söylemediğin, etmediğin kaç hakaret kaldı Ömer bey? Şimdi de dolandırıcı yaptın kızı.

Zehra da Ömer gittikten sonra zorba ne olacak dedi. de Zehra de zorba de doyasıya de.

işte sinir küpü Ömer. O küp bir gün kırılacak, sana yaptıklarına, sana söylediklerine çok pişman olacak, o günlerde gelecek sabret Zehra sabret.

Sabretmeyi biliyor muyuz? Yahut, sabretmek nedir? Sinirlendiğin zaman susmak mıdır? Yoksa birçok şeye katlanmak mı? Sessiz kalıp, içine atmak mıdır? Vardır bir hayır diyerek beklemek mi?

 

Sabır, yüzünü ekşitmeden acıya dayanmaktır. Sabretmek, öyle durup beklemek değil, ileri görüşlü olmak demektir. Sabır nedir? Dikene bakıp gülü, geceye bakıp gündüzü tahayyül edebilmektir. Ve bilirler ki gökteki ayın hilal den dolunaya varması için zaman gerekir. O sebeple sabır. Sabırla koruklar helva olur.

Zehra yazdığı listeye baktı yastığının altında saklıyormuş ama orada yok. Çünkü; onu Nazan nevresimleri değiştirirken buldu ve Alev’e götürüp verdi. Alev de kağıt da yazılanları okuyunca kendince, Zehra evlenmeden önce Ömer’i araştırmış sonucuna ulaştı.

Sabah kahvaltısında da Zehra yı bu kağıtla zor durumda bırakmaya çalıştı Alev ama olmadı. Ömer, bunun Zehra ile aralarında olan küçük bir oyun olduğunu, oyunun adının da, kim diğerini daha iyi tanıyor oyunu olduğunu söyledi.

Ayşe de çok romantik olduğunu, nerede takılırsa kendisine yardım edebileceğini söyledi Zehra ya. Bunun üzerine Zehra sevgimi kopya çekerek ispatlayamam dedi. Zehra Ömer’e olan sevgisini ispatlayacakmış hadi hayırlısı.

Zehra zaman içerisinde Ömer’e olan sevgisini çok güzel ispatladı ilerleyen bölümlerde izleyip görmüştük bunları.

Ömer, Demir ile çalışma odasında dertleşiyor. Zehra dan şikayetçi her zaman ki gibi. Demir de Zehra yı savunuyor her zaman ki gibi. Ömer Ayşe’nin bu evliliğin bir oyun olmasını öğrenmesinden çok korkuyor.

Alev de sinirinden kuduruyor, ne yapsam olmuyor diye. Nazanı şamar oğlanına çevirdi her seferinde azarlıyor kızı yazık günah yanında çalışan bir insana bu kadar da kötü davranılmaz ki canım.

Asyam dünyalar güzeli küçük prensesimiz, annesinden dayısı ile Zehra ablasının oynadığı oyunu öğrenmiş o da bu oyunu oynamak istedi ve Zehra ablası ile oynadı. Önce sevmediklerini yazdırdı; karanlığı ve yalnız başına oyun oynamayı sevmiyormuş Asya. Annesini, babasını vede dayısını çok seviyor Asya.

Nihat Alev’in havuz başında tekerlekli sandalyedeki halini düşündü ve bunun bir oyun olduğunu, aslında Alev’in yürüdüğünü, bu oyunu da olayların dışında kalmak istediği için yaptığını çözdü Nihat.

Ömer de Demir’e, Alev’i yurt dışına, yada başka bir şirkette çalışmak üzere şirketten uzaklaştırmak istediğini, Alev’in yaptığı ihaneti affedemediğini söyledi Ömer.

Ömer’in katı kuralları vardı. Alev’i bile affetmeyi düşünmeyen Ömer, şimdi gözünün önünde iş çeviren Alev’e teyzesi yüzünden bir şey yapamıyor.

Zehra da Ömer den gizli bir şekilde Yasemini aradı konuştu, Sevim duydu Yasemini ve elinden telefonu alıp konuştu Zehra ile adresini istedi. Zehra tam telefonu kapattı Ömer girdi odaya. Kızgın bir boğa gibi Zehra ya saldırmaya hazırlanıyor Ömer.

Kaç Zehra kaç kızgın boğa Ömer geliyor. Ömer hesap soruyor Zehra ya, telefonla neden konuştuğunu? Kağıdı bilerek düşürdüğünü, eğer bir daha kuralları çiğnerse canını yakacağını söyledi çok sert bir dille.

Şimdiye kadar yaptıkların neydi Ömer bey? Can yakmak değilmiydi? Daha ne kadar canını yakacaksın Zehra’nın kızgın boğa Ömer? 

  

Yener de mahallede, Yaseminden ablasının onu aradığını, konuştuklarını öğrendi. O da Sevim’e hesap sormaya gitti.

 

Alev, Ömer’i odasına çağırttı ve kendisini çok sevdiğini söyledi, Ömer Alev’e çok sert bakıyor ve elini geri çekiyordu Alevden mümkün olduğunca uzak duruyordu Ömer.

İhale Ömer için çok önemliydi bu ihaleyi kaybettiği için Alev’i şirketten uzaklaştırdı ve geri dönme şansı vermiyor Ömer. Şirket Alev için bitti. Prensiplerinden ödün vermiyor Ömer.

Kapıda ise Müzeyyen hanım konuştuklarını duymuş ve Ömer den Alev’e bir şans daha vermesini bunu hatırı için yapmasını istiyor.

Ama Ömer buna izin vermiyor. Olmaz diyor, bu konuda olmaz net Ömer bitti. Alev şirkete dönmeyecek.

Zehra da bir kere daha kardeşini arıyor ve Sevim alıyor telefonu, bu esnada pusuya yatmış Yener geliyor ve Zehra ile konuştuklarını duyuyor. Zehra’nın yanına da Ömer geliyor. Elinden telefonu alıyor ve arıyor karşısına Yener çıkınca da kızılca kıyamet kopuyor.

Ömer yine Zehra ya kızıyor. Ayşe, Zehra ya Asyayı kurtardığı için bir elbise almış çok kısa olduğu için ben bunu giyemem dedi kendine ve abisine de balayına gidemedikleri için bir gecelik spa merkezinde yer ayırtmış oraya gönderiyor abisi ile Zehra yı.

Alev ise, Zehra’nın odasında eşyalarını karıştırıyor zarfın peşinde Alev tam zarfı çantasından alacaktı ki, Zehra geldi ona yakalanmamak isteyen Alev giyinme odasında elbiselerin arasına saklandı.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy’da 13. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 67 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  Merhabalar Aslıcım.Kusura bakma canım kızım geç kaldım.Çok teşekkür ediyorum benimle hemsohbet olmaya razı oldugun için,çok sevindim.Şunu söyleyim ki ben yaptıklarımı mecbur kalarak diyil,kendi rizamla yapıyordum,iyilik yapıyormuşum gibi.Benim davranıçımda bir farklılık vardı,bir az karipdi.Aile tam olmadıkda çocuklarda bazi kusurlar oluyor bence.Hatta bildiyimiz o kişide de bir sorun vardır.belki dikkat çekmek istiyor,ama yanlış yolla.Elbette bunları siz daha iyi biliyorsunuz.Ben sadece kendi prizmamdan keçirerek söyliyorum.Neyse,Allahın izni ile her şey düzelir inşallah.Çok oldu,geri kaytaracaklar.İyi geceler.Allah razı olsun.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Aslıcım merhaba.Senden çok- çok özür diliyorum bu kadar zamanını aldıgım için ve çok- çok teşekkür ediyorum bana bu kadar vakit ayırdıgın için.Çok pişmanım öyle yazdıgım için ve çok utanıyorum sorunumla başını şişirdiyim için.Ama çok da güzel izah vermişsin,güzel kızım.Tesadüf gördüm.Çok saq ol.İyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Ablacım benim, sen rahat ol lütfen, benim zamanımı almıyorsun, seninle sohbet etmek benim için çok büyük bir keyif buna inan.

   Ve yazdıklarından vede yaptıklarından hiç bir zaman pişmanlık duyma. bu yazdıklarında pişmanlık duyulacak bir durum yok. Yazmak istediklerini, sormak istediklerini yazıp sorabilirsin. Benim bilgim olan konularda sana yardımcı olmak için elimden geleni yaparım. yapmaya da hazırım ablacım:)

 3. Tanilmayan dedi ki:

  Saçma

 4. Azeri anonim dedi ki:

  Her kese merhaba Aslıcım Ömer Zehrayi bir yere kapatmişdi ya broş yüzünden o kacıncı bölüm idi sizi çok seven azeri anonim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Azeri anonim
   Ömer Zehra yı broş kayıp oldu diye 18. bölümde şirketinin deposuna kapattı. bölüm sonunda depoda yangın çıktığını öğrendi. 19. bölüm başında da Zehra yı buldu önce hastaneye oradan da şirketinin revirine götürdü.

 5. Hayat dedi ki:

  Barış Manço turkmu eğer öyleyse 1985 yılki Bu gün bayram şarkısının sözlerini bilen varsa yazarmisiniz lutfen

  1. Aylin dedi ki:

   Yazdim Hayatcim aşağıda
   Sen gitin gideli
   Içimde oyle bir sizi varki.
   Yalnız sen anlarsın.
   Sen şimdi uzaktasin,
   Cennette meleklerle,
   Bizi dusler aglarsın…

   Bu gun bayram .
   Erken kalkın çocuklar
   Giyelim en gozel giysilerimizi.
   Elimizde taze kir cicekleri.
   Uzmeyelim bu gun annemizi.

   Sen yaz geceleri ,
   Yıldızlar içinde ara sıra
   Bize göz kirparsin.
   Sen soğuk günlerde
   Kalbini ısıtan en sicak animsin .
   Bu gun bayram .
   Erken kalkın çocuklar.
   Giyelim en guzel giysilerimizi.
   Elimizde taze kir cicekleri .
   Uzmeyelim bu gun annemizi……

   1. Hayat dedi ki:

    Teşekkürler

    1. Aylin dedi ki:

     Rica ederim

 6. Azeri Aytac dedi ki:

  GUNAYDINNNNNNNNNN bugun ramazan ayinin son gunu nasilsiniz site ehalisi;)?

  1. aslı dedi ki:

   Bayrama ulaştık çok şükür iyiyiz:)

   1. Azeri Aytac dedi ki:

    Iyi olmaniza sevindim:D:D

 7. ayse .c dedi ki:

  arkadaslar hepinize iyi bayramlar…

  1. Aylin dedi ki:

   Sanada iyi bayramlar

  2. aslı dedi ki:

   Sana da iyi bayramlar Ayşecim:)

 8. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Allah Bayramını mübarek ve ibadetini kabul eylesin kızım.Könlüne saglık, analiz harika olmuş.H.Mevlananın sözleri de insanın ruhunu terbiye ediyor sanki.Diyorsun ki insanlar bazen acımasız oluyor.Onların acımasız olmasına sebeb nedir,kadermi,adaletsizliklermi,yalanlarmı? Birilerine eziyyet etmeye bu heves nedir? Könül almak var iken kalbi kırmak neden? Ben ömrüm boyunca kendimi sabırlı biri zann etmişim.Hemişe derdim ki Allah bana 2 şeyi bol vermişdir ki biri sabırdır.Sinirlendiyim zaman kalb kırmayım diye susmuşum.Bir şeyden incinende sessiz kalıb içime atmışım,öylece durub bakmışım.Belki gücüm yetmez,belki beceremem diye düşünmüşüm,bilmiyorum.Sadece her kes mutlu olsun,yüreyi isteyen şeyler yapsın istemişim.Bana gelince ise benim isteyim olmasa da olur,ben sabırlıyım,dözerim deyip gecişdirmişim.Böyle işte.Şimdi bu sabırmı? Bu dogrumu? Bilmiyorum.Zamanınızı aldıgım için özür diliyorum.İyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim çok teşekkür ederim amin inşallah. Rabbim seninde ibadetlerini kabul etsin inşallah. Hayırlı bayramlar.

   İnsanların acımasız olmasının nedeni bana göre Allah korkularının olmaması, geçmişte yaşayan Nemrut gibi, kibirli, gururlu, cahil, olmaları sebebi ile her şeyi yaparlar acımasızlar. Çünkü Allah korkuları yok.

   Onları acımasız yapan ise, nefislerine uymaları. Nefsi terbiye etmek zordur ama terbiye edilir. Nefsini terbiye edemeyen, insanlara rahatlıkla eziyet eder.

   Cenab-ı Hak, kendi nurundan aklı yarattı. Sonra ona gel dedi. O da geldi. Git dedi, o da gitti. “Sen kimsin? ben kimim?” diye sordu.
   Akıl, “Sen, benim Rabb-i Rahimimsin. Ben ise senin aciz kulunum” dedi.

   Cenab-ı Hak buyurdu: Ey akıl, senden daha aziz bir mahluk yaratmadım.

   “Sonra, ateşten nefsi yarattı. Ona “gel” dedi. Nefis icabet etmedi.

   Cenab-ı Hak, “Ben kimim? sen kimsin?” dedi. Nefis, “Ben benim, sen sensin” cevabını verdi.
   Cenab-ı Hak onu ateşe attı, azap verdi.
   Yine sordu. Nefis yine “Ben benim, sen de sen” dedi.

   Cenab-ı Hak, bu defa nefsi, aç bıraktı. “Ben kimim? sen kimsin?” diye sorduğunda nefis “Sen benim Rabb-i Rahimimsin. Ben de senin aciz kulunum” cevabını verdi.

   Bir insan nefsini terbiye edemez, onun esiri olursa zalimde olur, acımasız da. Birilerine eziyet etme hevesi kendilerini ilah olarak kabul edip öyle gördükleri için, Allah inancı, korkusu olmadığı içindir.

   Sabra gelince,
   Cenab-ı Hakk şöyle buyuruyor:
   “Muhakkak sizi biraz korku, biraz açlık ve mallardan, canlardan, ürünlerden biraz eksiltmekle deneriz; sabredenleri müjdele”

   Bu ve benzeri ayetlerden Allah’ın insanları çeşitli sıkıntılara uğratarak imtihan ettiğini ve bu imtihanı sabredenlerin kazandığını öğreniyoruz.

   Sabırla bütün zorluklar halledilmekte, her türlü engel aşılmaktadır. Onun için atalarımız: Sabırla koruk, helva olur demişlerdir.

   Senin sabrın ise, sana yapılan ve söylenilen sözlere cevap vermemen sabır göstermen onları incitmemen kırmaman Allah korkun olduğu içindir. Onlara cevabı sen değil, Allah veriyordur çünkü sen susup sabredip olayı Allah’a havale ediyorsun.

   Ancak sabır, insan haysiyetine gölge düşürecek saldırılara katlanmak ve bunlara ses çıkarmamak anlamına gelmez. Çünkü meşru olmayan şeylere karşı sabretmek caiz değildir. Bunlarla mücadele etmek, hakkını sonuna kadar aramak gerekir.
   Sabretmek, boyun eğmek demek değildir. Mücadele etmek demektir.

 9. Hanim abla dedi ki:

  Mübarek Ramazan Bayramı hoş geldi.Sema kapılarının açık oldugu bu günde dilerim Rabbim her kesin ibadet ve itaatını kabul etsin ve nice Ramazanlar nasib etsin inşallah.

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah ablacım hayırlı bayramlar:)

 10. Lale turkmen dedi ki:

  Arkadaşlar hepinizin bayraminiz kutlu olsun. Allahim hepimize saglikla selametle onumizdeki bayramlari kutlamayi nasip etsin. Oruc tutan tum musilman ahalisinin oruclari kabul olsun.

  1. Aylin dedi ki:

   Emin Lalecim . Senin ve ailenin de bayramınız kutlu olsun . Bu güzel gecede ettiğimiz tüm duaları allah kabul eylesin . Sağlıklı sahatli yaşamanız dileğiyle bayramınız kutlu olsun .

  2. aslı dedi ki:

   Amin İnşallah Lalecim:)
   sana ve ailene de hayırlı bayramlar, daha nice bayramlara sağlıkla ulaşmak dileği ile.

   1. ZehÖm dedi ki:

    Benim anlamadığım erkan arslan burcu değil mi asli yoksa ömer dizide boğa burcu mu??

    1. aslı dedi ki:

     Canım ben analizlerimde hiç Erkan’ın özel hayatı ile ilgili bir şey yazmadım. Yazmam da neticede bu bir dizi. Gerçek hayat ile diziyi, o ince çizgiyi korumam gerektiğine inanıyorum.

     evet Erkan Meriç 25 Temmuz Aslan burcu.

     Ömer’in doğum gününü ben 26 şubat diye biliyorum o da balık burcu.

     O zaman boğa burcu nerden çıktı diyeceksin?

     Ömer’in davranışlarından çıktı canım. Ömer, o zamanlar Zehra ya bana göre tam bir boğa burcu gibi davranıyordu 🙂

 11. fati dedi ki:

  Aylin youtubedeki tuyonu okuyunca dizide yillar sonrasini gordum..

  Adini sen koy,yıl 2022.
  Neler oldu bi bakalim..
  Koray Yasemin evlendi.
  Bizimkiler haala bir birini yanlis anliyor..
  Demir Leyla evlenmis Leyla hamile.
  Zehra Omerden kaciyor..
  Mehtap aski ile Metonun dilini cozdu.
  Omerin bi dili cozulemedi..
  Yaseminle Korayin oglunun sunnet dugunu olacak.
  Bizimkiler daha bir birine tam askini itiraf etmemis..
  Cevriye hala ile Salim evlilik yolunda.
  Bizimkiler bakisiyor daha..
  Ayse hamile Omer 3cu tez dayi olacak.
  Omer baba olmadan yaslaniyor..
  Asyanin bebeklerine annelik yapan Zehra.
  Kendi cocuklarina annelik yapmak hic aklina gelmiyor..
  Mert sevgilisini koluna takmis.
  Omer daha Zehraya nasil evlenme teklif etsem dusuncesinde..
  Zehra kendi isini kurmus kendi isinin patronu ama Omerle aralarindaki “anlasmali eleman konteyjanindan” sohbeti kapanmadi..
  Alevin Omere olan aski bitmis kendini affetdirmis nisanlasmis.
  Zehra daha Omerin aldigi yuzu kabul etsemi acaba diye dusunuyor..

  Asik iki inatci keci bizde onlarinin inatlarini izliyoruz ama bizi cileden cikaran senaristin unutkanligi,yapimcinin cimriliyi,yonetmenin kendini beyenmisliyi,kostumcunun zevksizliyi.Mevsimleri karisdiran,her olayin ustu ortulen,cekim hatalari olan, sirlarla dolu ama sir kupu gibi insanlar,bas rol oyuncularinin bakar kor oldugu,kacirilmalarin bol,romantizmin az,kotulerin surekli kazamdigi,bir dizi haline getirdiler guzelim diziyi bunu Aslinin analizlerini okuyunca daha iyi anliyor insan.Aslinda bu dizinin izleyicisi cok ve izlenme sansi cok cunki bu aralar dizilerin renytingi cok kotu final yapan yapana cok az yapim sezona cikdi bunlardan biri a.s.k dizisi eger dizi ilk bolumlerde oldugu gibi kaliteli cekim hatalarinin olmadigi dis cekim, yemek, sirket,cekimleri olursa bu dizi daha cok izlenir ve final yapma olagsili az olur.her seye ragmen bir an once eylul gelsin istiyorum bu diziyi her kotu yanlarina ragmen seviyorum Erkan merici cok seviyorum bi kardes gibi Allah sahibine bagislasin(hazala) Hazal subasiyida seviyorum beyeniyor ilk deneyimleri olmalarina ragmen severek izliyorum .InsAllah yeni sezonda daha guzel ve daha heyecanli bolumler bizi bekliyordur.

  1. Aylin dedi ki:

   Fati oldum gülmekten . Vallahi bayram tadında bir yorum oldu . Diğer sayfada zaten biri sinirlerimi bozmuştu . Tam alevden kurtuldum . 3 ay sinirlerim yerine gelir diye düşünüyordum ,yenide bozan birisi çıktı . Neyse . Yorumun harika çok guzel anlatmissinda ,ben böyle yorumları genelde Laleden görüyordum . Sen Laleden daha sakindin . Ama bu senaristler yapımcılar, dizi ekibi senide çileden çıkarmışlar . En cokta senaristler . Bir türlü bu ikilini kavusdurmadilar. Bizde ne yapalım Erkan ve Hazal uyumu için izliyoruz . Ama yapımcı ,ve senaristler değişirse Dizinin ilk kalitesi geri döner belki . Burdanda onlara bir gönderme olsun ,lütfen ikinci sezona Omerin arabasını ,Zehranin kıyafetlerini, ve Odadaki nevresim takımlarını değişmekle başlayın . Birde mümkünse ara sıra konakta yemek için masa hazırlayın . Makarna ve sandviç yemekten Omer zayıf düşmüştü dizide . Mersine gider gitmez annesının yemeklerinden kilo almış Erkan . Dizideki acliginin acısını çıkarmış . Daha Omerle Zehrayi bir yemeye cikarmadiniz onada ses etmiyorum . Bari bu sezon Omer Zehrayi beri bu balikciya görürse. Lüks bir yerde yemekten vaz gectim. Olmuyucak qaliba

 12. Azeri Aytac dedi ki:

  Aaa bidakikaya ama ben zehrayi alevin ittigini saniyodum kendi takilipmi duwmuw?

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Bende:) boşu boşuna alevi suclamişim.12 bolum analizinde ogrendim zehranin kendisinin duşduguni.

   1. aslı dedi ki:

    Aytaccım, Evet Zehra kendisi düştü havuza, Alev, Zehra yı itmedi. ayağı burkuldu, yada takıldı dengesini kaybedip kendisi Zehra düştü havuza.

    Lalecim, benim analizler işe yarıyor demek ki bak boşuna suçlamışsın Alev’i o konu da.

    1. Azeri Aytac dedi ki:

     Evet kiz senin analizler cok ise yariyor canim zahmet olmazsa sen analiz yazmaya devam et canim cunku yaliw anlawilmalar senin analizler sayesinde duzeliyor:) hadi iyi geceler ben kactim

   2. Azeri Aytac dedi ki:

    Evet alev kotu biri oldugu icin herseyi alevden diyoruz ben bugun ogrendim aslinin analizinden 😀

 13. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim senin cok guzel oldugunu kalbinin guzelligi yuzine yansimiş oldugunu daha oncede biliyordum. Tanişdigimiza memnun oldum gamzeli kiz. Bana gamzeli kizlar dahada guzelmiş gibi geliyor. O yuzden Miran Kerr geldi hemen aklima onun guzelligine hayranim veeee zekasina hayran oldugum arkadaşiminda cok guzel oldugunu ogrendim bu gun. Gamzeli yanaklarindan opuyorum canim:)
  Analizdeki yuzme bilmeyen kizlar listesine 3.olarak kendimide ekliyorum:) Analiz icin saol canim

  1. aslı dedi ki:

   Canım çok teşekkür ederim:)
   buradaki bütün arkadaşlarımız birbirinden güzeller maşallah, sende çok güzelsin bir tanem benim:)
   Lale sultanım, bende seninle tanıştığıma memnun oldum, bende seni o güzel yanaklarından öpüyorum canım.

   Ömer Zehra sına yüzme öğretirse, belki bir gün bize de öğretir cankurtaran yakışıklı paşamız. hayaller hayaller.

 14. Azeri Aytac dedi ki:

  Arkadaslar hepinizin bayrami kutlu olsun nice guzel bayramlara Allah tuttug oruclarinizi kabul etsin gunahlarimizi bagiwlasin wimdi burda ezan okundu Allah orucunuzu kabul etsin

  1. fati dedi ki:

   Burda daha okunmadi yada okundu ben duymadim eyer okunmadiysa biz yarinda orucuz bide mustehidlerin bayram vetvasiverib vermediyini oyrenmeliyuz.yarin bayrami bilmiyorum ama ben hepinizin bayramini kutluyorum bayraminiz mubarek olsun canlarim.Allah bu ayda etdiyiniz ibadetleri qabul etsin InsAllah daha nice nice mutlu huzurlu bayramlar nasib etsin Rabbim ailenizle sevdiklerinizde birlikde insAllah.

   1. aslı dedi ki:

    Amin inşallah arkadaşlar. Hayırlı bayramlar aytac ve faticim

   2. Azeri Aytac dedi ki:

    Faticim sana cevap yazmisdim ama cikmamis . Sag ol canim sizinde bayraminiz mubarek olsun:)

 15. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslim yakisikli pasaya saydirmissin. Hepsini anladim bogayi nasil yakistirdin pasana. Bu kez seni cok kizdirmis pasan.

  1. aslı dedi ki:

   Canım, Ben onu kötü mana da yazmadım ki, kızgın bir boğa burcu gibi davrandığı için Ömer o sebeple öyle yazmıştım 🙂

   Burcu yazmadığım için böyle bir anlam çıkmış ortaya 😀

   Boğa burcu, tüm burçlar arasında en azimli, en katı, en inatçı burçtur. (ömer gibi)

   Tuttuğunu kopartan bir yapıya sahiptir. Yapması gerekenler üzerine karar vermekte oldukça zorlanır, ancak karar verdikten sonra yapmak istediğinden Boğayı kimse alıkoyamaz ve hiçbir engel onu engelleyemez. Hedeflerine ulaşma yolunda hiç kimse Boğa’nın hızına yetişemez. Hedeflerinin nasıl gerçeğe dönüşeceğini bilmese de, hayattan tam olarak ne istediklerini iyi bilirler.

   Boğa burcu insanları tam anlamıyla mükemmel bir işkoliktir.
   (Ömer gibi)

   Yaptıkları her işte başarılı olmasını ve yaptıkları her işi mutlaka sonlandırmasını bilirler. Hırslı ve çalışkan olmalarından dolayı mutlaka yükselecek ve başarılı olacaklardır. İşlerine fazlasıyla düşkün olduğunu söylemek gerekir.
   (Ömer gibi)

   Riskli işlere atılmaz ve maddi gücü olabildiğince iyi kullanırlar. Parasal konularda iyidir ve geleceğini garanti altına alır.
   (ömer gibi)

   Boğa burcunun olumlu özellikleri arasında; dayanıklı olması, mantıklı bir şekilde hareket etmesi, güvenilir olması, kendine yeten bir kişiliğe sahip olması, barışçıl olması, duyarlı, üretken ve sabırlı olması, dengeli bir kişiliğe sahip olması ve son derece nazik olması vardır.

   Boğa burcunun olumsuz özellikleri arasında; inatçı, bildiğini okuyan bir yapıya sahip olması, aşırı kıskanç olması, gözü doymayan bir kişiliğe sahip olması, keyiflerine aşırı düşkün olmaları, sadece kendilerini düşünmeleri, kimi zaman katı olması, yavaş hareket etmesi, kibirli olması, takıntılı ve müsrif olması vardır.

   bu burca Ömer çok benzediği için onu kullanmıştım ben, kızgın boğa burcu Ömer geliyor kaç Zehra kaç desem daha net anlaşılırmış.

   1. fay dedi ki:

    Asli ne qarip benim abimde boga burcu saydigin olumsuz ornaklirin hic biri yok onda benim abim pamuk gibi kendin den baska herkesi dusunen biri herkesi kendi gibi bilir ne bu yuzden hep kaybediyor ..belki yilindandir ?yilini hatirlayamadim simdi qaliba tavsan yili..

    1. aslı dedi ki:

     Olabilir canım:)

 16. Hanim abla dedi ki:

  Sevgili site ehalisi,hepinizin bayramınız mubarek olsun.Rabbim Aslının dediyi gibi hepimize saglıkla yaşayacagımız hayırlı bir ömür nasib etsin” inşallah.Amin.Aslıcım benim de yazım çıkmadı,tekrardan yazmadım.

  1. aslı dedi ki:

   Zaman içerisinde çıkar inşallah ablacım, bazen böyle oluyor. seninde bayramın mübarek olsun ellerinden öpüyorum ablacım:)
   daha nice bayramlara sağlıkla, tüm sevdiklerimizle ulaşmak nasip olur inşallah.

   1. Aylin dedi ki:

    Tessekurler ablacim . Senide ailenin de ,tüm müslüman aleminin bayramı kutlu olsun . Allah sağlıklı sahatli mutlu bir Ömür nasib etsin . Dünyamızda hep sulh olsun . Kanlarin akmadigi ,cocuklarin ölmediği ,savaslarin olmadigi , sadece Allahimizin bize verdiği her sey için ona şükür etmekle geçen bir Ömür yasamamiz dileğiyle Bayramınız kutlu olsun . Ellerinizden Öperim ablacim.

    1. aslı dedi ki:

     Amin inşallah Aylincim hayırlı bayramlar:)
     daha nice bayramlara sağlıkla vede sevdiklerinle ulaşman dileği ile öptüm seni canım.

     1. Aylin dedi ki:

      Çok sağ ol canim benim . Senin ve ailenin de bayramı kutlu olsun . Öptüm bitanem

 17. ayka azeri dedi ki:

  Aytac guzel kardewim senn yazdiklarina hic kimse cevab vermyo bak sende 3 ay burda konwyodun ama sana kmse inanmadi kimsede uazmyo cevaplaymyo yani. sen bunlarla mi dizi hakta konwyodun ncncnc

 18. Aylin dedi ki:

  Aslicim canim sen Omere ne kadar kızmıştı böyle . Şimdi Omer beycigimizi savunmaya kalksam , söz bulamayacagim bu tatli zorbaya savunmak için . O zana Zehraya söylediklerinden bende çok kızmıştım . Hayatta Zehra banyoda ağlarken çok duyqulanmisdim . Bak Omere o kadar k izmissin ,sonrada yuku agirlasdi diye dertlenmissin . Ah Ah daha bunlar ne ki . Hep birlik gördük adam ne kadar badireler atlattı . Neyse askin tadi bütün bu acilari unutdurur Omere . Ayni zamanda Zehrayada.❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  1. aslı dedi ki:

   Ömer’i yerden yere vuruyorum, sonrada kıyamıyorum, napıyım seviyorum yakışıklı paşamı. çok aksiydi o zamanlar. Zehra ya yapmadığını, demediğini bırakmamıştı. yinede en zor anında Zehra nın hep yanındaydı Ömer.

 19. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aaa benim yorumum neden cikmamis? Aslicim senin ve timsalinda tum arkadaslarin bayrami kutlu olsun. Rabbim nice boyle bayramlar nasip etsin

  1. Aylin dedi ki:

   Tessekurler Ask hastasi . Seninde bayramin kutlu olsun . Nice gozel ,mutlu bayramlara Allhin izniyle . Amin

  2. aslı dedi ki:

   Ah bir bilsem neden çıkmadığını. Amin inşallah canım benim hayırlı bayramlarımız olsun inşallah.

 20. Hanim abla dedi ki:

  H.Mevlananın sözleri insanın ruhunu terbiye ediyor sanki.Aslıcım diyorum ki,belki de insanları acımasız eden kaderdir,belki adaletsizlikler,yalanlar
  dır.Ben ömrüm boyu kendimi sabırlı biri zann etmişimdir.Hemişe derdim ki Allah bana 2 şeyi bol vermiş ki biri sabırdır.Sinirlenen zaman kalb kırmayım diye susmuşum.Bir şeyden incinende sessiz kalıb içime atmışım.Belki gücüm yetmez,belki beceremem diye düşünmüşüm.Bilmiyorum.Sadece her kes mutlu olsun,yüregi isteyen şeyleri yapsın istemişim.Bana gelince ise benim isteyim olmasa da olur,ben sabırlıyım, dözerim deyib gecişdirmişim.Böyle işte. Gelecekden hiç beklentim olmadı.By sabırmı? Bu dogrumu? Bayramınız mübarek olsun.

 21. Hayat dedi ki:

  Yine de muhtesem aslicim eline saglik

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler canım:)

 22. ayka azeri dedi ki:

  Merhaba yine Ben:) ozlettimmi kendimi? yine bulduM Sevimsizler sizi:)

 23. aslı dedi ki:

  Bugün Ramazanın son günü arefe. Arefeniz mübarek olsun arkadaşlar, dizibilgi ailesi, Resul abi. Şimdiden herkesin bayramı mübarek olsun.

  1. Hayat dedi ki:

   Seninde aslicim sitedeki hep arkadaslarimizinda bayramı mübarek olsun

 24. Nurbanu dedi ki:

  Selamün aleyküm tüm arkadaşlar. İzlemekten keyif aldığım bölümlerden biriydi bu bölüm. Ama maalesef pansiyonda kaldığım için sonuna kadar izleyememistim. Ablacim yine çok güzel yazmışsın eline ve emeğine sağlık. Bu arada bir şey soracağım . Zehra ve Ömer’in dag evine görüpte Ömer’in kolundan vurulduğu bölüm kaçıncı bölümdü. Bilen varsa söylerse sevinirim. Çünkü ben o bölümleri sınavlarım yüzünden izlemeye fırsat bulamadım. Allah’a emanet olun. Tüm site arkadaslarim ve aslı ablam.

  1. aslı dedi ki:

   Ve aleyküm selam canım. senin dediğin sahne Yener’in Ömer’i vurduğu 80. bölümün sonunda 81. bölümün başı.
   Sende Allah’a emanet ol Nurbanucum.

 25. Demet dedi ki:

  Aslı’cığım birşey soracağım. Hatırlıyor musun bir ara Salim’in 10 bin tl ye ihtiyacı vardı bunu zehra oğrendi ve ardından Ömer de öğrendi ve Ömer parayı verdi zehraya. Zehrada parayı Yenere vermişti ve ömerde onu takip edip herşeyi gormuştü ve çok sinirlenmişti. O kaçıncı bolumdu

  1. aslı dedi ki:

   Demetcim sen, Leyla’nın Zehra yı telefonla arayarak Yenerin elindeki senetleri icraya vereceğini, babasını da hapse attıracağı için tehdit ettiğini söylediği ve bunun üzerine de Zehra nın aynanın karşısında kolyesini satmaktan bahsettiği ve Ömer’in de babamın hapse girmesine dayanamam dediğini duyduğu, kolyesini tamire vermek istediğini söylediğinde Ömer’in Zehra’nın elinden aldığı kolyesine karşılık verdiği 10 bin tl den bahsediyorsan 49. bölümde oldu bunlar. Ömer kolyeyi satmasın diye elinden aldı ve bir süre sonra zarfın içerisinde 10 bin tl getirip Zehra ya verdi, bu arada Alev de Zehra ya 10 bin tl çek verirken Ömer gördü Zehra çeki kabul etmemişti. Ömer bu olaydan sonra Zehra ya zarfın içinde 10 bin tl verdi ve Zehra da parayı bankaya yatırmaya gidiyorum diye gitti.
   Ama bankaya değil Yener ile buluşmaya gitti Ömer de bunu gördü. devamı 50. bölümde.

  2. aslı dedi ki:

   Demetcim sana yazmıştım çıkmamış 49. bölümde senin dediğin sahneler.

   1. Demet dedi ki:

    Teşekkür ederim canım

 26. Azeri Aytac dedi ki:

  Iste yeni sayfa acildi huzur dolu bir sayfa hayirli olsun Aslicim canim tewekkurler bende bu sayfayi ve analizleri bekliyodum:)

  1. aslı dedi ki:

   Beklenilen sayfa gelmiş o zaman:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.