Adını Sen Koy’da 12. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 22 Haz 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar? Nerden Nereye Geldiler?  

 1. Bölüm

Ömer ve Zehra’yı ayırmak isteyen Alev iş başında, sırf Ömer yanında olsun diye, bilerek kendini merdivenlerden aşağıya attı Alev. Zehra havuza düştü.

Ömer ve Zehra’nın nikahı kıyılmış ve Ömer ile Zehra artık resmen evli bir çift olmuşlardı. İlk gecelerini baş başa geçirmelerini istemeyen ve Zehra yı kıskanan, çekemeyen Alev, bu geceyi mahvetmekte kararlıydı. Bunun içinde kendini bilerek ve isteyerek merdivenlerden aşağıya attı.

Alev merdivenlerden düşerken çığlık atmıştı,
Ömer de Alev’in sesine odadan dışarı çıktı baktı ki Alev merdivenlerin sonunda yerde yatıyor. Hemen Nihat’ı çağırdı yanına ambulansı aramasını istedi. Ev halkı da uyanmış Alev’in o halini görmüştü.

Hastaneye Ömer ve teyzesi götürdü. Teyzesi Ömer’e böyle bir günde onları yalnız bırakmadığı için teşekkür etti.
Alev’in çok ciddi bir şeyi yokmuş, sadece ayak bileğini incitmiş. O kadar yüksek bir yerden düşüp de bir yerine bir şey olmaması ilginç. Eh nede olsa kötüye bir şey olmaz derler ondan herhalde.

Alev yattığı yerden Ömer beni bırakma diye sayıklıyor. Teyzesi de Ömer seni hep kardeşi gibi gördü. Ben sizi kardeş gibi büyüttüm, senin bir ailen olsun istedim yapma dedi.
Ama nafile Alev bir Ömer türküsü tutturmuş gidiyor. Ömer de Ömer diye. Ömer de odaya girdi tam oldu. Alev geleceğini biliyordum beni tercih edeceğini biliyordum diyor baygın mısın, ayıkmısın Alev? Anlamadım.

 

Hem Ömer insanlık etti sana, yardım etti, seni çok sevdiğinden yanında kalmıyor, annesini yalnız bırakmak istemediği için sabaha kadar hastanede kaldı Ömer.
İyilik eden iyilik bulur Alev hanım, sen Ömer’in iyiliğinden maraz doğurmaya çalışma, yani sana iyilik eden Ömer’e kötülük yapmaya niyetlenme ki, ilerde Ömer’in başına bela olma ama bela olacaksın Alev.

Yener de Zehra’nın yerini öğrenmek için Leyla’yı kendi evinde rehin aldı, sonra da Sevim’i oraya getirdi, Sevim konuşup Leyla dan Zehra’nın yerini öğrensin diye ama olmadı. Leyla kimseye Zehra’nın yerini söylemedi. İyide yaptı. Ve Leyla odada kimsenin olmadığı bir zamanda kaçıp kurtulmayı başardı.
Ömer hastane koridorunda beklerken, Zehra‘ yı gelinliği ile düşündü o an yüzünde tatlı bir tebessüm oluştu. Zehra yı o hali ile beğenmişti Ömer.

Zehra da konak da kendisine hediye edilen broş elinde, kendisini depodan kurtaran Ömer’i düşünüyor.

İki kalp aynı anda birbirini düşünerek, birbiri için atıyor. Demek ki, ilerde iki kalp, bir kalp olacak. Evlilikte bu yüzden işte, iki iken bir olmak, biz olmak için.   

Zehra kendisine hediye edilen broşu kendi evinden getirdiği sandığın içine koydu.

O sandıkta bir adet erkek kol saati, kime? babasına mı aitti bu saat?. Bir düğün fotoğrafı vardı gelin ile damat. Bunlar baba ve annesinin düğün fotoğrafı mıydı Zehra’nın? İlerleyen bölümlerden bunlardan hiç bahsedilmedi ama ben unutmadım.

Alev uykusundan Ömer diye sayıklayarak uyandı ve yanında Ömer’i göremeyince teyzesine çok kızdı. Teyzesi de Zehra Ömer’in karısı bunu kabul et artık, Ömer seni hep kardeşi gibi gördü, dünde, bugünde, yarında öyle olacak dediğinde.

Alev delirdi, Ömer de Alev’in sesine odaya girdi. Ne olduğunu sordu. Teyzesi de ilaçlardan kabus gördüğünü söyledi. hastaneden çıkıp eve geldiler.

Alev bir süre ayağının üzerine basmasın diye tekerlekli sandalye almışlar Ömer oturttu Alev’i ve odasına götürdü.

Ömer kendi odasına gittiğinde Zehra koltukta uyuyordu ve yatağın üzerindeki gelinliği görünce Ömer kötü oldu. 

Sanırım annesinin gelinliği o ve o kötü günleri hatırladı, kötü oldu Ömer. Bunun sırrını hiç açıklamadılar. Umarım 2.sezonda açıklanır bunlar. Bu gelinliğin sırrı ve Zehra’nın sandığının içinde olanların sırrı. Sırlarla dolu bir dizi.

Ömer biran önce götürüp Ayşe’ye vermesini ve bir daha da görmek istemediğini söyledi. Zehra da büyük bir itina ile götürdü Ayşe’nin odasına.

Ayşe görür görmez abisinin istemediğini anladı ve sana anlatmadı mı? dedi.

Zehra da; neyi diye sorunca, Ayşe; öz annemizi dedi. Ömer sır küpü nereye anlatacak Zehra ya, dün bir, bugün iki daha yeni yeni tanımaya alışmaya çalışıyorlar birbirlerine.

Ayşe; Müzeyyen hanımın öz anneleri olmadığını, Alev’in onun yeğeni olduğunu, onların kuzeni olmadığını anlattı.

 

Zehra da, bizde bu sayede öğrenmiş olduk ama o gelinliğin sırrı hala saklı duruyor. Ayşe, Zehra ya broşun kutusunu verdi. ah o broş onun yüzünden Zehra az daha ölüyordu.

Ömer Zehra yı pijama ile odadan dışarı çıktı diye azarladı ve üzerini değişmesini, bir daha da böyle odadan dışarı çıkmamasını söyledi.

Dizinin ilk bölümlerinde Ömer Zehra ya bir gardrop dolusu kıyafet almıştı bir giydiğini bir daha giymiyordu Zehra, hepsi de Zehra ya yakışan kıyafetlerdi. Sonra o kıyafetlere ne oldu? buhar olup uçtu mu? Birilerine mi verildi? Zehra’nın Ömer tarafından alınan o şık kıyafetleri nereye gitti?

Sonra ki kıyafetler Ömer’in zevki değil, çünkü Ömer’in zevkini, aldıklarını gördük. Zehra’nın ilerleyen bölümlerde giydiği kıyafetler kimin zevki ise Ömer kadar zevkli olmadığı kesin zevksiz.

Alev odasında yatak da yatıyor, aslında hiçbir şeyi yok turp gibi sapa sağlam, numara yapıyor. Teyzesine iyiyim derken, odaya giren Ömer’e ayağım çok ağrıyor diyor. Numaracı Alev pinokyo gibi bir burnu uzasa da yalan söylediği anlaşılsa ama nerde.

Ömer bir şeye ihtiyacın olursa ben evdeyim, çalışma odasındayım diyerek ayrıldı odadan.

Zehra da canı sıkılınca salona indi ve orada Nihat ile konuşurken Ömer gördü ve çok kızdı Zehra ya tam salondan ayrılacaklardı ki, Ayşe geldi yanlarına kahvaltınızı odanızda yapın, neden indiniz ki deyince,

Zehra ben omlet yapacaktım dedi.

Ömer’in yumurtaya olan alerjisini bilmeyen Zehra çok büyük bir pot kırdı. Ve şaka yaptın bana değil mi deyince.

Ayşe iyice şaşırdı. Çünkü; yumurtaya alerjisi olan abisi omlet yiyecekti ve şaka yapmayı sevmeyen abisi artık şaka yapan birisi olmuştu. Ne hoş bir durum, evlilik bir insanı ancak bu kadar değiştirebilir, hem de bir gecede, vay sen neymişsin be evlilik.

Abisinin bu değişimine çok sevinen Ayşe, aniden abisinin yanağından öptü 🙂

Ayşeye gülerek bakan Ömer, Zehra ya gelince yüzü sirke satıyor, kızgın 5 karış surat. Bir insan saniyeler içinde anlık duygu değişimi nasıl yaşar? işte böyle yaşar. Şekil “A” da görüldüğü üzere Ömer Kervancıoğlunda yaşar.

Ömer, Zehra’yı odaya çıkardı ve yine kızdı. Ömer’in işi gücü de Zehra ya kızmak. Neredeyse birbirimizi tanımadığımız ortaya çıkacaktı. Eee tanımıyorsunuz zaten. Zehra da dedi tanımıyoruz zaten diye.

Ömer Zehra ya, Nihat ile ne konuştuğunu sordu ve ekledi. Bundan sonra hareketlerine dikkat edeceksin benim soyadımı kullanıyorsun dedi.

Ömer bir yandan Zehra’yı eşi olarak görüyor, kabul ediyor, diğer yandan ise yapmadığı eziyet, söylemediği söz kalmıyor, bu dıştan görünen.

Birde içten Ömer’in Zehra ya hissettikleri var, o daha gün yüzüne çıkmadı, toprağın altında filizlenen tohum gibi Ömer’in yüreğine aşk tohumu ekildi, ağaç olup yeşermesi, meyvesini vermesi için daha çok zamana ihtiyaç var.

 

 

Üstüne bir de benim soyadım diyor. O zaman sende soyadına yaraşır bir şekilde davran Zehra ya Ömer bey.

Asya’nın canı çok sıkılmış Zehra ablası ile birlikte salona gitmek istiyor ama Ömer den çekinen Zehra işim var dese de olmuyor, Asya zorla aşağıya indiriyor Zehra yı. salonda sohbet ederlerken Ayşe, Müzeyyen hanım diyen Zehra ya sende anne demelisin diyor.

Müzeyyen hanım da Ömer ile nasıl tanıştıklarını soruyor, köşeye sıkışmıştı Zehra bu soru ile ama Ömer son anda Nazan dan Zehra’nın salonda olduğunu öğrenip salona geldi ve Zehra yı o zor durumdan kurtardı.

Ömer daha fazla pot kırmasın diye Zehra ya kendisi hakkında bilmesi gerekenleri söyledi. Zehra da bunları yazdı. En kısa zamanda ezberleyecek Zehra bu sayede birbirlerini daha yakından tanıma imkanı buldular.

Ayşe ve annesi Asya dışarı çıkıyorlar. Alev konakta kalıyor. Zehra da Ömer de. Ve Alev Nazan’ı da evden gönderiyor. Sonrada Ömer’i telefonla arayıp odada çok sıkıldığını söyleyip bahçeye çıkarmasını istiyor.

Ömer de Zehra ile ders çalışıyor, Ömer söylüyor Zehra yazıyor. Ömer liseyi Robert kolejinde okumuş. En sevdiği insanlar: Ayşe, Asya, Müzeyyen hanım.

Çekim hataları başladı: 

Ömer Alev’in odasına gitti, onu bahçeye çıkarmak için. Alev yatakta yatıyordu. Telefonu yataktan çok uzakta masanın üzerinde duruyordu. 

Oysa Alev Ömer’i telefonla arayıp yardım istemişti. Ömer körmüydü ki, odaya girince telefon Alevden çok uzakta bana nasıl telefon açtı bu kız yürüyor olmasın demedi.

Alev’i bahçeye çıkarırken, Zehra da odasından çıkmış aşağıya inmişti, o an Ömer’i Demir aradı şirkete çağırdı. Ömer mecburen gitti. koskoca konakta sadece Zehra ile Alev kalmıştı. Alev Zehra ya havuz başına gitmek istediğini söyledi. Zehra da götürdü.    

Havuz başında biraz konuştular. Alev sizin aranızda bir şey var, başka bir nedenden dolayı birliktesiniz sanki deyince,  Zehra; bizim aşkımız basit bir aşk değil, çok güçlü bir bağ var aramızda, biz istesek de kopmaz dedi.

Sanki gelecekte olacaklar içine doğmuş gibiydi Zehra’nın.

Ömer de şirkete gidince, işlerin halledildiğini, bunu da Nihat’ın ona haber vermesi gerekirken söylemediğini, eve gittiğini öğrendi Ömer ve bunu bilerek yaptı dedi ve hemen eve geçti Ömer.

Ömer’in aklına göre Nihat Zehra ile görüşmek için böyle bir şey yapmıştı. Ömer işte kendi yazıyor kendi inanıyor.

Alev ile Zehra havuz başındalar hala ve hava soğuduğu için içeri geçmek isteyen Zehra, Alevden şalımı getir, ben biraz daha kalmak istiyorum yanıtını alınca, Alev’e şal getirmeye giderken kendiliğinden havuza düştü Zehra.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy’da 12. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 192 yorum

 1. slot online dedi ki:

  Woh I like your blog posts, saved to my bookmarks! .

 2. slot gacor dedi ki:

  I am now not sure the place you are getting your information, but good topic. I needs to spend a while learning more or figuring out more. Thank you for magnificent information I was searching for this info for my mission.

 3. My spouse and I absolutely love your blog and find almost all of your post’s to be just what I’m looking for. Would you offer guest writers to write content for you? I wouldn’t mind composing a post or elaborating on many of the subjects you write about here. Again, awesome site!

 4. Enjoyed reading this, very good stuff, regards.

 5. I don’t even know how I ended up here, but I thought this post was good. I don’t know who you are but definitely you are going to a famous blogger if you aren’t already 😉 Cheers!

 6. Merely wanna input on few general things, The website style is perfect, the subject material is very wonderful : D.

 7. ทำฟัน dedi ki:

  hello there and thank you for your info – I’ve certainly picked up something new from right here. I did however expertise a few technical issues using this site, as I experienced to reload the site a lot of times previous to I could get it to load correctly. I had been wondering if your web hosting is OK? Not that I am complaining, but slow loading instances times will often affect your placement in google and could damage your quality score if advertising and marketing with Adwords. Anyway I’m adding this RSS to my e-mail and can look out for much more of your respective intriguing content. Ensure that you update this again soon..

 8. sakura88 dedi ki:

  It is really a nice and helpful piece of info. I’m glad that you shared this useful information with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

 9. Great article and right to the point. I am not sure if this is in fact the best place to ask but do you folks have any thoughts on where to hire some professional writers? Thanks in advance 🙂

 10. Cool blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A theme like yours with a few simple tweeks would really make my blog jump out. Please let me know where you got your theme. With thanks

 11. galaxy77 dedi ki:

  I will immediately take hold of your rss as I can’t to find your email subscription hyperlink or newsletter service. Do you’ve any? Kindly permit me realize so that I may just subscribe. Thanks.

 12. I am typically to running a blog and i actually respect your content. The article has actually peaks my interest. I am going to bookmark your web site and hold checking for new information.

 13. togel911 dedi ki:

  Hey there just wanted to give you a quick heads up and let you know a few of the images aren’t loading properly. I’m not sure why but I think its a linking issue. I’ve tried it in two different internet browsers and both show the same results.

 14. rajacuan88 dedi ki:

  Greetings! I’ve been reading your weblog for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Dallas Tx! Just wanted to say keep up the excellent work!

 15. Hiya very nice website!! Guy .. Excellent .. Superb .. I will bookmark your website and take the feeds additionally…I’m happy to seek out numerous helpful information right here within the publish, we need develop extra strategies in this regard, thank you for sharing. . . . . .

 16. cemara99 dedi ki:

  I’ll right away grab your rss feed as I can’t find your email subscription link or newsletter service. Do you have any? Kindly let me know so that I could subscribe. Thanks.

 17. juragan89 dedi ki:

  I consider something truly special in this site.

 18. garuda99 dedi ki:

  Some really great info , Sword lily I noticed this. “They are able because they think they are able.” by Virgil.

 19. gas168 dedi ki:

  Loving the information on this website , you have done great job on the blog posts.

 20. receh138 dedi ki:

  Hiya! I know this is kinda off topic however I’d figured I’d ask. Would you be interested in exchanging links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa? My site addresses a lot of the same topics as yours and I feel we could greatly benefit from each other. If you might be interested feel free to send me an e-mail. I look forward to hearing from you! Excellent blog by the way!

 21. berlian88 dedi ki:

  Wow, fantastic weblog format! How long have you been blogging for? you made running a blog glance easy. The entire glance of your web site is fantastic, as well as the content material!

 22. maxwin88 dedi ki:

  Its such as you learn my mind! You appear to understand so much about this, such as you wrote the e book in it or something. I think that you just could do with some percent to pressure the message home a bit, but other than that, this is fantastic blog. An excellent read. I will definitely be back.

 23. Pola maxwin dedi ki:

  I always was interested in this topic and still am, thanks for posting.

 24. solar roi dedi ki:

  hello there and thanks for your info – I have certainly picked up something new from right here. I did then again experience several technical points the usage of this web site, as I skilled to reload the site many times previous to I may just get it to load properly. I have been pondering in case your web host is OK? Now not that I am complaining, however slow loading cases times will often have an effect on your placement in google and could harm your high-quality ranking if ads and ***********|advertising|advertising|advertising and *********** with Adwords. Well I’m including this RSS to my email and could glance out for much more of your respective interesting content. Make sure you replace this once more soon..

 25. solar roi dedi ki:

  Very interesting information!Perfect just what I was searching for!

 26. I genuinely enjoy looking through on this website , it holds good blog posts.

 27. Kampus di sumut dedi ki:

  Its such as you read my thoughts! You seem to know a lot approximately this, like you wrote the guide in it or something. I think that you just could do with a few percent to drive the message house a little bit, however instead of that, this is magnificent blog. A fantastic read. I’ll certainly be back.

 28. aura bet dedi ki:

  This actually answered my problem, thank you!

 29. It?¦s actually a great and useful piece of info. I?¦m satisfied that you simply shared this useful info with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 30. dunia777 dedi ki:

  Your place is valueble for me. Thanks!…

 31. Everything is very open and very clear explanation of issues. was truly information. Your website is very useful. Thanks for sharing.

 32. armas para caça dedi ki:

  Write more, thats all I have to say. Literally, it seems as though you relied on the video to make your point. You clearly know what youre talking about, why waste your intelligence on just posting videos to your site when you could be giving us something informative to read?

 33. wonderful issues altogether, you just gained a emblem new reader. What could you recommend about your post that you made some days ago? Any sure?

 34. A formidable share, I simply given this onto a colleague who was doing a little evaluation on this. And he in actual fact purchased me breakfast because I found it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the deal with! However yeah Thnkx for spending the time to debate this, I really feel strongly about it and love reading extra on this topic. If potential, as you turn out to be experience, would you thoughts updating your blog with more details? It’s highly useful for me. Massive thumb up for this weblog publish!

 35. Do you mind if I quote a couple of your articles as long as I provide credit and sources back to your blog? My website is in the exact same niche as yours and my visitors would certainly benefit from some of the information you present here. Please let me know if this alright with you. Regards!

 36. Magnificent website. Plenty of useful information here. I am sending it to some pals ans also sharing in delicious. And of course, thanks in your effort!

 37. Nice post. I learn something more challenging on different blogs everyday. It will always be stimulating to read content from other writers and practice a little something from their store. I’d prefer to use some with the content on my blog whether you don’t mind. Natually I’ll give you a link on your web blog. Thanks for sharing.

 38. Hello.This article was extremely motivating, especially because I was looking for thoughts on this issue last Saturday.

 39. MITRATRANS dedi ki:

  I have been reading out many of your posts and it’s pretty clever stuff. I will surely bookmark your blog.

 40. What i do not understood is in fact how you’re not really much more smartly-preferred than you might be now. You’re so intelligent. You recognize thus considerably with regards to this topic, made me for my part believe it from a lot of various angles. Its like men and women aren’t fascinated unless it?¦s one thing to do with Woman gaga! Your personal stuffs nice. Always maintain it up!

 41. okeplay777 dedi ki:

  I like this web blog very much so much excellent information.

 42. Hello very nice web site!! Guy .. Beautiful .. Amazing .. I will bookmark your blog and take the feeds also…I’m happy to search out a lot of useful info here in the publish, we’d like develop more techniques on this regard, thank you for sharing.

 43. My partner and I stumbled over here by a different web page and thought I may as well check things out. I like what I see so i am just following you. Look forward to finding out about your web page yet again.

 44. The crux of your writing while appearing reasonable initially, did not really settle very well with me after some time. Somewhere within the sentences you managed to make me a believer unfortunately only for a short while. I however have a problem with your jumps in logic and you might do nicely to help fill in all those gaps. In the event you actually can accomplish that, I will surely end up being impressed.

 45. Pretty! This was a really wonderful post. Thank you for your provided information.

 46. Hello! I could have sworn I’ve been to this blog before but after browsing through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely happy I found it and I’ll be book-marking and checking back frequently!

 47. I was very happy to find this web-site.I wanted to thanks on your time for this excellent learn!! I definitely enjoying every little bit of it and I’ve you bookmarked to take a look at new stuff you blog post.

 48. Hi, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!

 49. It’s really a nice and useful piece of info. I am glad that you shared this helpful info with us. Please keep us informed like this. Thanks for sharing.

 50. allslotmaster dedi ki:

  I got what you mean , appreciate it for posting.Woh I am thankful to find this website through google.

 51. idei de excursii dedi ki:

  I am not sure where you’re getting your information, but good topic. I needs to spend some time learning more or understanding more. Thanks for excellent info I was looking for this information for my mission.

 52. roman888 dedi ki:

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 53. I do agree with all of the ideas you have presented in your post. They’re very convincing and will definitely work. Still, the posts are too short for beginners. Could you please extend them a bit from next time? Thanks for the post.

 54. I’ve been exploring for a little bit for any high quality articles or blog posts on this sort of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this site. Reading this information So i’m happy to convey that I have a very good uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I most certainly will make certain to don’t forget this website and give it a look regularly.

 55. Wow that was odd. I just wrote an really long comment but after I clicked submit my comment didn’t appear. Grrrr… well I’m not writing all that over again. Anyway, just wanted to say fantastic blog!

 56. Hiya, I’m really glad I’ve found this info. Today bloggers publish only about gossips and internet and this is actually irritating. A good website with exciting content, this is what I need. Thanks for keeping this website, I’ll be visiting it. Do you do newsletters? Can’t find it.

 57. I really like your writing style, superb info , regards for posting : D.

 58. Great tremendous issues here. I?¦m very glad to see your post. Thanks so much and i’m taking a look ahead to touch you. Will you please drop me a e-mail?

 59. Its like you read my mind! You seem to know so much about this, like you wrote the book in it or something. I think that you can do with a few pics to drive the message home a little bit, but instead of that, this is fantastic blog. An excellent read. I’ll definitely be back.

 60. There is visibly a bundle to know about this. I think you made some nice points in features also.

 61. Wonderful blog! I found it while browsing on Yahoo News. Do you have any tips on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Thanks

 62. jambitoto dedi ki:

  I was very happy to find this internet-site.I wished to thanks on your time for this glorious learn!! I positively having fun with each little little bit of it and I have you bookmarked to check out new stuff you weblog post.

 63. slot hoki asia dedi ki:

  When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get several e-mails with the same comment. Is there any way you can remove people from that service? Appreciate it!

 64. Great tremendous things here. I?¦m very glad to peer your post. Thanks a lot and i am having a look ahead to touch you. Will you kindly drop me a mail?

 65. zmozeroteriloren dedi ki:

  Hi there very nice website!! Man .. Beautiful .. Amazing .. I’ll bookmark your website and take the feeds additionally…I am satisfied to find numerous helpful info right here within the post, we’d like work out more strategies on this regard, thanks for sharing.

 66. nesrin dedi ki:

  Aslı eline kalemine salık çok güzel yazmışsın .

 67. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aytac canim senin kardesinin derdi bizim dizi ile diyil diger dizilerin sayfalarinda ayni seyleri yaziyor derdi ortaligi karistirmak. Demek ben yanilmamisim kardesin konusunda tipki alev gibi maraz cikartmayi seviyor. Kizlar simdi hepinizden yasca buyuk benmi oluyorum. Ir abi ve Hanim abla haric

  1. ayka azeri dedi ki:

   Bakiyorumda Beni takob ediyosun be canim kendini bu kadar yormaa dizine bak sen ah pardon dizi falan yok neye bakcaksin artik sende Trte1 reklamlara bakarsin olur biter hasret giderirsin ha ha

 68. ayka azeri dedi ki:

  Aa Arkadawlar sizden bi wey isticem yeni sayfa acilinca bana da soylersiniz dimi? yeni sayfalari bulmakta zorluk cekyorum soylerseniz sevinirim sozlersiniz dimi?:(

 69. Aylin dedi ki:

  Arkadaşlar şimdi yutubda bir tüyo gördüm . Ikinci sezonda yasemenle koray evleneceklermis ve hattda çocukları olacakmis . Dizideki çocuklarının bile kim olacağı beliymis . Çocuğun ailesiyle görüşmeler yapılıyormuş . Vallahi ben sok oldum . Bizimkiler hala o uçurumun kenarında ask itiraf ediyorlar . Zehramizda hala naz yapacakmış Omere . Vallahi Omer zamanında evlenseydi Koray ve yasemen büyüklüğünde çocuğu olurdu . Allah aşkına su senaristi biri desinki Omer ve Zehrani biran önce basgoz etsinde çoluk çocuğa karissinlar . Yoksa Yasemenle Korayin çocuğu Omere dede diyecek .

 70. Azeri Aytac dedi ki:

  Dun buyuk konuwtum qaliba bidaha yorum yazmicam dedim ama vaz gectim dagdan gelip bagdakini kovamazlar . Ben artik yei bir sayfa acamak istiyorum yani sadece yorum yazicam kardesimle kuzenim ne yazarlarsa yazsinlar o onlarin duwuncesi buda benim . Neyse daha fazala siziskmak istemem konuya donuyum Aslicim yeni analiz nezaman cikicak?

  1. Azeri Aytac dedi ki:

   Offf diger yazim duwmemiw tekrar yaziyim dedim . Arkadaslar dunku olaylardan dolayi cok uzgunum kendimi nasil affetirecegimi bilmyorum benim yuzumden sitede gerginlik cik rahatszlk oldu ben sinirliyken ne yazdgmi bilmiyorum ve kendim bile tahmin edemeyecegim weyler yazyorum ama neyse yeni sayfa aciyim dedim kuzenim ve kardesim ne yazarlarsa yazsnlar muaatam olmicam sizde sizw biwey yazarlarsa yazmayn cunku kava icin yer ariyolar . Neyse bide wey dicektim ben size cok kirildimyaa:( ben 3 aydirki burdayim ama siz beni hic tanimamwsnz ben neder 3 kiwi adindan yazymki? Yani elime ne gecicekki? Cok kirildimyaa bide burda kim hangi unlulere benziyo die biseyler var eger kardesimi merak ediyosaniz Alevin tipkisinin aynisi 😀

 71. ayka azeri dedi ki:

  yaa Ben size soylemedimmi? kisa yazin ha soylemedimi kisa yazin bu NE ya uzun uzun sanki dastan yazyoo yani sunuz hepmniz son kez soyliyorum kisa yazin… oldu mu?

 72. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsız?Siz Aykanın yazdıqlarına fikir vermeyin diziden hoşlanmr izlemesin onu mecbur edenmi var?Öz sevdiyin izlesin insanları esebleşdirmeye ehdiyac yoxdu ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

 73. fati dedi ki:

  Lalecim ben kendimi hic benzetemiyorum o kisilere sadece gozlerim kocaman diye seline benzetiyorum o kadar.(hatta cocuklara sinirlenince gozlerimi acinca kocam gozlerinden ben korkuyorum o kadar acma gozlerini zaten kocaman)). yok ya o kadarda guzel deyilim mence..mende tanisdigimiza memnun oldum halimenin beyaz tanli versiyonu))o diziyi hic izlemedim ama bakicam senin nasil biri oldugun icin.Asli?Aydan sener ha?vay canina o zaman sen bizide geride birakdin guzelliyinle Aydan sened cok guzel bi kadin…Ask hastasi herkes bir tanedir tabiki kimse tipa tip benzemez karekter bakimindan hic benzemez 5 parmagin 5 ayni deyil insan kardas olmasina ragmen bile bir birine benzemez.ben sadece karsimda konusdugum insani gozumde canlandirmak icin sormusdum Lalede eminim onun icin sormusdun bizimki sadece merak.Lalecim ben 1991 dogumluyum canim sen hangi yilsin?

  1. Lale turkmen dedi ki:

   25 yaşimdayim:) evet canim bende onun icin sordum yani nasil biri ile konuşdugumu merak etdigim icin. Banada abim gozlerini oyle buyuk acma yere duşer gozlerin derdi. Bazende bir gozunle yere bak digeri yerde yatiyor sakin basma derdi cocuklugumda:)

   1. fati dedi ki:

    Ay Lale cok guldum))Allah seni guldursun.ben kendimi ovmeyi sevmem ama arkadaslarim gozlerimin guzel oldugunu soyler ben bazen birazda kucuk olsa sanki dahami iyi olurdu guzel olurdu dusunuyorum..bi kuzenim var ben bekarken o bizde cok kalirdi kucukdu 3-4 yasinda bazen ona kizip bagiriyordum babamda olurucem fatiyi diyordu bi keresinde babamin kulagina bisey soyledi babama sordum ne dedi sana babam:diyorki fatiyi oldurunce gozleriyle saclarini bana ver amca ne olur ))(o zamanda benim saclarim cok uzundu belimden asagi babam izin vermiyordu evlendikden sonra cocuk olunca kesdirdim)bi kuzenim var ayni yastayiz kanka gibiyiz kocalarimiz bile akraba yani kopmadik bir birimizden o bana dana goz diyor))

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Gozleri buyuk olan kizlar guzel oluyor desene kuzenine:) cocukluk anilari hatirlamak o gunlere donmuş gibi gozunde canlaniyor, yuzuni gulumsetiyor degilmi:)

 74. A.S.K hastasi dedi ki:

  Bu kardesler yine ortaligi karistirmis. Kizlar lutfen ne derdiniz var onu evinizde kendi aranizda hall edin. Buraya tasimayin. Yorumlarin coxu sizin sacma sapan bir birinize yaptiginiz hakaretlerden ibaret. Bir birinizi evde goremiyormusunuz ki burada bulusuyorsunuz. Yeter artik sinirlenmeye basliyorum okudukca yorumlarinizi. Sabah sabah sinirlendim. Aytac sen kardesin ve kuzenine mugayat ol. Aslinin dedigi gibi sevmiyorlarsa diziyi izlemesinler. Zorlami izletiyorlar sunlara diziyi.

 75. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin arkadaslar. Kiz Lale sen ne yaptin ben o kadar yaslimiyim. Beni 4 5 yas buyutmussun. Kime benzedigimi sorussun. Ben yalniz kendime benzerim baska hic kimseye benzemek ya da benzetilmek istemiyorum. Benden birtane var.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Ay ozur dilerim buyutdigim icin ben aslinda 88.89 dogumludur Fati ile ayni yaşlardadir diye dushuniyordum hatda bunu bir defa yazmişdimda o zamana kadar siz diyordum sana cevap yazarken sonra duşundim zaten Fatiyede sen diyorum ayni yaşlardaysa hem arkadaşimiz sen diyim dedim ve sonra sen diye yazmaya başladim ama nedense dun birden o yaş aklima geldi yazarken:) tekrar uzur dilerim

  2. Aylin dedi ki:

   Vay ozguvenine hayram kaldim . Tabiki bir tanesin, Sen bir tane

 76. Nurbanu dedi ki:

  Resul abi ve aslı ablacim. 1. bölümden 180. bölüme kadar Ömer ve Zehra daki değişimler adlı bir sayfa acamazmisiniz. Hem çok güzel yorumlar geleceğine eminim.

 77. aslı dedi ki:

  Bu gece son sahur gecemiz, Rabbim bir sonraki ramazana sağlık ile ulaşmayı bizlere nasip etsin inşallah. Hayırlı sahurlar arkadaşlar.

  1. fati dedi ki:

   Amin.Allah ibadetlerimizi kabul etsin.bu yilin son sahuru ama omrumuzun son sahuru olmasin insAllah daha nice Ramazanlar nasip etsin Allah saglik versin huzur versin dunyamiza baris versin kazadan beladan korusun Rabbim tum dunyada sadece Ramazan haricinde kimse ac susuz kalmasin.

   1. aslı dedi ki:

    Amin inşallah faticim:)

  2. Nurbanu dedi ki:

   Amin . İnşallah nice böyle ramazan aylarının gelip geçtiğini goruruz sevdiklerimizle.

   1. aslı dedi ki:

    Amin inşallah Nurbanucum Allah büyük.

    1. Aylin dedi ki:

     Amin

 78. ayka azeri dedi ki:

  Arkadawlar bi wey Rica edcem yaa yorum yazarken uzun yazmayin ya Rica edcem vaktimi okmakla gecrmek istemyorum benm gibi kisa ve net yazin tamam mi????

 79. aslı dedi ki:

  ayka azeri, hayırlı akşamlar güzel kardeşim,
  sen bir yaş da olsa azeri aytac dan büyükmüşsün. sen onun ablasısın.

  abla olmaktan önce, sen bir bireysin ve neyi sevip, neyi sevmeyeceğine elbetteki sen karar vereceksin, sana saygım sonsuz.
  nasıl ben sana saygı duyuyorsam, sende kardeşine ve buradaki bir çok insana saygı duymalısın. hiç kimse burada birbirine saygısızlık yapmıyor. hakaret etmiyor.
  Benim senden ricam buraya yazı yazarken saygı çerçevesinde yazman.

  Çünkü burada yazı yazan insanlar senden yaşça büyük insanlar. senin ablaların abilerin onlar. kimisinin çocuğu, kimisinin torunu var. Lütfen senden rica ediyorum yazarken biraz daha saygılı yazarsan sevinirim.

  Diziyi, oyuncuları sevmeyebilirsin. kimse kimseyi sevmek zorunda değil, haklısın, elbette, sende özgür bir bireysin, kimi seveceğine, kimi sevmeyeceğine, Ne seyredeceğine sen karar vereceksin. kimse sana karışamaz sen özgür bir bireysin.

  Tıpkı kardeşinde senin gibi özgür bir birey. onu neden bu diziyi seviyorsun, izliyorsun diye kısıtlayamazsın.

  ama sevmiyorsun diye diziye ve oyuncularına ve burada yazı yazan kardeşinde buna dahil olmak üzere hiç kimseye hakaret etme, saygısızca davranma hakkına sahip değilsin.

  Nasıl biz sana saygı duyuyorsak bu saygıyı senden de bekliyoruz. Lütfen ayka azeri lütfen.

  1. ayka azeri dedi ki:

   Ben kimseye hakaret etmiyorum ne size nede dizi oyuncularina Ben sadece dizini semoyrum napyim ya cok kotu dizi dimi? benle ayni fkrde olan insan yokmuya cok kotu dizi dimi arkadawlay? ha bu arada Asli o kadar wey yazmwsin hak verdim sana ama.bi tek sana ama sonradan fkrm deywrse blmem hic brnzi semyorum zatennnnn ayatac senideeee

 80. Lale turkmen dedi ki:

  Aylin Hazala benziyor, Fati selin şekerciye benziyor, Aslicim sen kime benziyorsun unlulerden ya da googledan adini yazip resmini gorebilicegimiz insanlardan birde Ask hastasini merak ediyorum kime benziyor acaba diye. Benim tahminim Ask hastasinin yaşi 33 ya da 34 o yaşdan belki kucukdir ama buyuk oldugunu duşunmiyorum. Yaklaşdimmi Ask hastasi:) cevap yazarsaniz sevinirim arkadaşlar cunki bu benim aklima takildi sabah fatinin yazdiklarini okudukdan sonra. Ne yapsamda gun boyu aklimdan cikmadi:(

  1. Aylin dedi ki:

   Lalecim peki sen kime benziyorsun . Evet bende ask hsstssini ve Aldığı çok merak ediyorum

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Ben yarina kadar bir duşunim unlulerin resimlerine bakim sonra yazarim canim:)

  2. fati dedi ki:

   Lalecim sen yazmadin kime benzediyinj?ben selin sekerciye sadece gozlerimden benzetiyorum burdum dudaklarim benzemiyor bide bir garip askda kiz vardi payel onada benzetenler var bide azeri sarkici safure elizade brnzetenler var..hadi sen yaz kime benziyorsun?

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Safura cok guzel kiz ya sen onun kapali halisin o zaman gozlerinde selin şekercininki haaaa tamam hatirladim şimdi seni tanişdigima memnun oldum faticim:)
    Ben sabahdan beri kime benziyorum acaba diye internetden araştiryordum hec bulamadim miss turkiye katilan kizlar yazdim unluler yazdim oyuncular yazdim googleya hec kendime benziyen birini bulamadim. Sonra birden aklima dirilişin ilk bolumlerini cd.dan izlediginiz anlar aklima geldi. O zaman bana evdekiler sen Halime sultanin beyaz yuzlusisin dedikleri aklima geldi. Galiba benziyorum ona

  3. aslı dedi ki:

   Lalecim, annem beni Aydan Şener’e benzetir, bazı arkadaşlarım ve akrabalarım da fulin Arıkan’a ama ben kendimi onlara benzetemiyorum onlar daha güzeller çünkü:)

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Aslicim sende işinin uzmanina iyi bir kuafore gidip yuzune onlar gibi 1 ton boya badana yapdir sonra kendini onlarin resimleri ile karşilaşdir sonra.kimin daha guzel oldugu ortaya cikicak. Senin gonluk halini onlara benzetiyorlarsa makiyazli halini Miranda Kere benzetirler. Cevap yazdigin icinde teşekkur ederim canim.

    1. aslı dedi ki:

     Lalecim, ben makyaj yapmam doğallıktan yanayım Zehra gibi:)

     özel günlerde yaparım çok nadir. bir keresinde kuzenimin düğünü için kuaförde yaptırmıştım kıyafet de giyince salonda kimse tanıyamadı beni:)
     Gerçekten de makyaj insanı çok değiştiriyor doğru.

     Senin dediğin Miranda Kerre baktım da onunda benim gibi iki yanağında gamzeleri var:)
     saçlarım onun gibi uzun ve rengi de onun gibi, gözlerim mavi değil, onun gözleri mavi. ben esmerim:)

   2. Aylin dedi ki:

    Neden olmasın canim . . Ben inanıyorum senin onlardan eksik kalır yanin yok . Eminim

    1. aslı dedi ki:

     Teşekkür ederim bitanem:)

 81. Mesow dedi ki:

  Aytac bakiyorumda cok korkmwsun be canm sizin kardew oldugunuzu bilince sayfadakilar ne diycek diye ama korkma canm gorduyun kimi kimse seni diwari atmadi bayada bisey yazmissin kendini ifade etmekden otru ah kiyamam bayaa korkukmuwsun be 😉

  1. Azeri Aytac dedi ki:

   Ayyy mesow sen susyaaaaa seninde kim oldugunu biliyorum gherseyi ogrendim aysel siteyi ogrenip sana diyo iki kankalar girp diziyi kotuluyo ay elinize ne gecicekki sanki senarister ay mesowla ayka diziyi semiyo hemen final yapalim mi dicek:> bu arada bende diyorumki wu mesow neden hep burda bana satasiyo pis mesow yuru git gebertmiyim seni siz ikinizde elimde kalacaksini o olucak aaaaaa:@

   1. Mesow dedi ki:

    Aytac goruyorumki kendin kawiniyosun be goruyosun iste kimse sana kotu bisey soylemedi kendi aytac adinla devam ede bilirsin yani baska bir adla girmeye gerek kalmadi ha bu arada kendimi tanitmayi untmusum aytacin ve aykanin kuzeni oluyorum ayka aytaca soylemisdki soyliycem kardewn oldugumu ama aytac izin vermiyodu burda ona hakaret edecenizi saniyodu o yuzden soyledki ” Aman be soyle bende baska adla giririm olur biter” yeni baska adla yazmagina gerek kalmadi canm KUZENIMM..

 82. ayka azeri dedi ki:

  Evet Asli biz kardewiz aytacdan 1 yaw buyuyum Ben kardewim olyo kendisi onun sayesinde buldum bi siteyi daha dorusu bulmakta gucluk ceksemde zar zor buldum iwte aytacda zevksiz kardewim.olyo kendisi oda zevksiz omer hayrani o yuzden bana demwdinz ya bakmasiniz olur biter ve ya biriside evnzde birsi bakyo sizede dokunyo demwdiniz evet evde bakan bi kiwi var oda kardwim salak aytac olyo onuda semyorum dizisinide

  1. Aylin dedi ki:

   Yahu siz nasıl kardessiniz . Dizi yüzünden kardeş kardeşe bu kadar sitem edermi hiç . Tama biriniz seviyor ,biriniz sevmiyor . Zevkler ayrı. Bir orta yolu bulamiyormusunuz? . Azeri Ayka diziyi sevmiyorsan tamam ,oyunculara neden hakaret ediyorsun . Onlarda kendi işlerini yapıyorlar . Onlara hakaret ederken burdaki bunca insanın kalbini kırdığını hiç dusunmuyormusun ? Kalb kirmanın büyük vebali vardır . Sen kalbini kirdigin insanları nerde bulupda helalik alacaksın . Burdaki diziyi sevmeyen tek kişi sensin . Sen sevmiyorsun diye insanlardami sevmiyicek . Senin zevkine göre davranacak diyilizki .

   1. ayka azeri dedi ki:

    Aylin napcami sana mi sorcam??? yaa git iwine kariwma bana kmn kalbni krdysam vebali bana olur sana ne Allah Allah kariwmayin yaa bana kalp kirmwiwmwimda kalp falan kirmadim Ben kendi kendine konwumaa bide sana deli demyim tamam mi?

    1. Aylin dedi ki:

     Benim isim bu zaten şekerim . Sizin gibi yaramaz çocuklara saygıyı ve kardeşlik bağlarını, öğretiyorum . Ama tabi kardeşine sayqi duymayan banami duyacak . Bizim bildiğimiz kardeşler hep bir birlerine müdafa ederler ,yokada bu kadar tanımadığı insanın önünde kardeşiyle bu şekilde konuşmaz . Neyse oda sizin bileceğınız iş . Ama burda bizleri de rahatsız ediyorsunuz . Madem kardessiniz aynı evde yaşıyorsunuz ,sorunlarınızı evinizdede güzelce hall edere bilirsiniz . Bu kadar insanın önünde kardesinizi küçük düşürmeniz gerekmez . Bu arada delinin kim olduğu ortada . Benden çok sana yakışıyor Delilik .

   2. Azeri Aytac dedi ki:

    Aylincim evet orta yolu bulamiyoruz yani ben diziyi seviyorum ama ablacik semiyo ben napabilirimki semiyosa izlemesin yememiw icmemiw benim yorum yazdgm sayfalari aramiw ben nereye yazarsam girip oraya yorum yaziyo buyuzden ben artik buraya hic biwey yazmicam yomumlarinizi okucam aslinin analizlerini okucam ama bisey yazmicam ki ayka ile mesow da burdan gitsin bay bay hakkinizi helal edin canisilar

 83. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslicim “yakisikli pasam”dan “zevkli omer”e gecis yapmissin. Meharet onun zevkli oldugundan diyil onu boyle zevkli olmasina neden olan kisi de. Yani zehrada.

  1. aslı dedi ki:

   Daha dur bakalım canım zaman geçtikçe Ömer beye, “zevkli yakışıklı paşama” neler neler eklenecek bende bilmiyorum 🙂

 84. ayka azeri dedi ki:

  Yaa hayir vermesinler diziyi istemyorumyaaa semiyorumda lutfen nolur inwallah bi mucize olurda vermezler zaten sezona cikti die cok sevnyorum bide tekrarlari olrsa napcam benyaaa vermesinlerrrrr inwallah vermezler uf Asli sen dedinye bakmazsin olur biter oyle bi wey olmyo iwte.. arkadawlar size bi wey soylicem. sizi ilgilendirir ilgilendrmez bilmem ama soyliyim dedm AZERI AYTAC varya o benm kardewim olyo kendisi size soylememi istedi ama Ben dedim artik onda supriz olur iwte aytaccc kardewim bak

  1. Azeri Aytac dedi ki:

   Once aysel seninle basliyom azeri aykayms AYSEL senin adn ganm.. Laaaan laflara bak bak AZERI AYTAC benim kardewimmiw ay yesinler pis hem azeri aytac benim kardewim diyil aytac benim kiz kardewim olmali SALAK :@ hem ben sana soyleme dedim doru seningibi pis kavga arayan insanlara satawan bi insanin kardesi olmak kimsenin itemiceyi bisey ve senn insanlara hakaret ederek biyere gelmek istiyosun ama gelemiceksin canim . Burayida benim yzumden buldun ben hep bu sayfada oldugum icin tlfnmdn bulmuwsun hem ben senin sevdiyin dizilerin sitesine girip onlara hakaret ediyomuyum? Ben sana kardesim oldugunu soyleme dedim ama bu sitedende gitmeni soyledim ama sen cok piwkin ciktin canim yaa neyse sana gore kendimi yormicam seninle daha sonra konuwucazz;> Arkadaslar cok ozur dilerim yani sizde benim yerimde olsaydiniz belkide aynisini yapardiniz once benden habersiz sayfayi boldu biweyler yazdi benimde haberim yokdu daha sonra ogrendim ve siteden gitmesini soyledim ama gitmedi bende takmiym dedm zaten bi kac biweyler yazp sklir gider die duwundum ama nafile yani arkadaslar ayselin amaci (kendini azeri ayka die yazms) wu aykaya yorumlarina hic bi yorum yazmassaniz bi iki kez yazp sonra sklp gitcek. eminim sizde beni burda istemiceksiniz;( benim yuzumden bu siteyi buluyo ben olmazsam oda bulamaz bu siteyi sizi rahatsiz etmesini istemem yazdiklarinizi okucam ama yazmicam cunku salak sitelere girip hangisi yeni oldugunu benim yorumlardan anliyo salak bi gunune bakinca nezaman yazildigi ni alaya bilir ama sakal iste arkadaslar size kardesim adina ozur dilerim:( KYDESIM SENINLE GORUWUCEZ BITTIN haa bu arada ablacik pazertesi dizi bawliyo sen omeri hic semiyosunya ben bayiliyorum ee ha aklima ne geldi senin yuzunden dizinin sezon finalini izleyemedimya ytbda izledimya hatirladinmi INTIKAM SOGUK YENEN YEMEKTIR abalciKK offf icime ne kacti benim yaaa sinirden heralde:( ay bide omeri semiyorum diyosunya dizi sezona cikmadan bi kac gun once nerdeyse tvnin icine girecektin be omerin sahnesi oldugunda omer e ben mi hayranim? yoksa senmi?;)

   1. ayka azeri dedi ki:

    ay aytaccc Allah awkina o tipsiz emrin nie hayrani olcakmiwimya allahni sevrsenyaa. Ben senn gibi zevksiz dilim salak wey

  2. aslı dedi ki:

   ayka azeri, Sende bir şeyler var, dur bakalım hayırlısı ne çıkacak sonucunda. anlayacağız.

   1. aslı dedi ki:

    yanılıyor da olabilirim ama bu iki mesajı da yazan aynı kişi bence hadi hayırlısı,
    ayka azeri ve azeri aytaç iki kardeşmiş, biri diziyi severken, diğeri sevmiyormuş olabilir sağlık olsun.
    Aytaçcım sen demişsin ki onun yüzünden beni istemezsiniz. neden istemeyelim? güzel bir şekilde dizimiz hakkında konuşuyoruz.
    kardeşinde bizlere hakaret etmeden, kavga çıkarmadan katılabilir. gerçekten kardeşin ise?

    1. Azeri Aytac dedi ki:

     Aslicim malesef aykayla biz kardewiz ister inanin ister inanmayin orasi size kalmis bisey .wey yazmssn bu yorumlari yazan ayni kiwi olabilir biri diziyi severken digeri dizeiye hakaret ediyo canim yaniliyorsun burda guzel arkadaslik kurduk cok guzelde arkadasligimiz var ben neden sizi rahatsiz edip hakaret ediyimki? Yani olabilir iste kardesim diziyi sevmiyor yani diziyi semiyor derken sadece omeri semiyor nedenini bilmiyorum

    2. Hayat dedi ki:

     Seninle aynı fikirdeyim Aslicim mesaclari ayni kisi yazmis olabilir yazılar cok benzer

     1. fati dedi ki:

      Bende sizin gibi dusunuyorum hattda iki kisiyi deyil bence 3 kisi ayni kisi ola bilir belkide yaniliyorum ama mesajlar cok benziyor.ayka azeri sen neyin pesindesin bir abla kardesine,kardesi ablasina bu kadar hakaret edermi ya?hemde herkesin onunde.biz bir birimizi tanimadimiz halde ne kadar kibar konusuyoruz siz kardessiniz ayni evde yasamaniza ragmen demediyinizi birakmadiniz.benimde kardesim var bizde didisiriz ama herkesin onunde deyil disardan bakan biri ne kadar iyi anlasdigimizi sanir.ayip neden bisey var kizsiniz agziniza yakismiyor boyle hakaretler iki kardesin kavgasi yetmiyor birde kuzen cikip atese benzin dokuyor.pes dogrusu.eger niyyetiniz diyer sayfalardaki gibi burda da kavga cikarmassa niyyetiniz istediyiniz olmicak cunki burda oyle insanlar yok.biz burda hem dizi hakkinda fikirimizi yaziyoruz hemde arkadaslarla guzel vakit geciriyoruz.kiskaniyorsaniz bu sizin sorununuz.yok eger bize katilmak isterseniz adam akilli hakaret edmeden yaza bilirsinjz.

 85. ayka azeri dedi ki:

  Yaa hayir vermesinler nolurrrr bi wey olsun aksilik falan olsun iwte vermesinler noluryaaa zaten sozuna cikti diye cok mutluyum bide tekrarlarimi cikicak yaa hayirrr inwallah vermezler. ha bu arada arkadawlar size bi wey soylcem sizi ilgilendirir ilgilendirmez bilmem ama soyliyim dedim. Azeri aytac varya o benm kardewim olyo kendisi onun yuzunden semoyrum diziyiiiiiiii. aytac kardewim bak soyledim soyle demwdin sana supriz oldu

 86. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsız?Baş saqlığına göre hepinize teşekkürler.Zehra saçını düz ayranda ona çok yakışır sade makiyağ onun xarakderin çox beyenirem aynan benim xarakderim ama ben onun kimi gözel deyilim♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

 87. A.S.K hastasi dedi ki:

  Asik omer zehrayi kiyafetine gore diyil dogal oldugu icin gozlerini ondan alamiyordu. Omerin arkadasi geldiginde zehra nasil davranmaliyim dediginde omer sen kendin ol yeter demisti. Demek dogal guzelligi hic bir pahali ya da eski bir elbise ya da bir buyuk bir gecelik golgede koya bilmez. Zorba omer beyenmiyordu zehranin kiyafetlerini. Onu kendine yakisacak sekilde gormek istiyordu tam bir kervanciogluya yakisir es gibi. Aslinda zehrayi yaninda yakistirmiyordu zorba. Nasil olsa zehra gorgusuz yoksul biriydi omerin gozunde. Tanidikca zehrayi artik omer icin fark etmiyordu zehranin ne giydigi. Bir laf vardir cuval giyse yakisiyordu zehrasina omerin. Benim annem hep soyler bir kadinda kadin zerafeti kadin guzelligi yoksa dunyanin en pahali kiyafetini giyse fark etmez. Guzel bir kadin cuval giyse bile cuval eyninde yine guzeldir. Ayni zehra gibi.

  1. aslı dedi ki:

   Söylediklerinde çok haklısın, katılıyorum. ama ben mevsim zamanına uygun giyinmediği için kızıyorum.
   Zehra yazlık kıyafet giyerken, Ömer ve diğerleri kışlık giydi. Zehra o soğukta hasta olmadı ya ben ona şaşırıyorum, içtiği çaylar ona sıcaklık verdi herhalde korudu onu soğuktan diye kendimi avutayım. yoksa onun yerinde başka biri olsa çoktan nezle grip, öksürük hasta olmuştu. hiç hasta olmadan yazlıklarla kışı geçirdi Zehra.

 88. ayka azeri dedi ki:

  veeee yine buldum bu siteyi ofyaa cok zor oldu ama buldum iwte neyse yaa Meraba arkadawlaaaaar nassiz iysiniz inwallah.. ayy yine mi dizi yaaaaa uffff zaten duydum dizinn tekrarlari yayinlanacak ofya nerden cikti yaa bu iwnallah bi aksilik olrda yayinlanmaz..

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ayka azeri, hoş geldin, biz çok iyiyiz çok şükür.
   ama sen dizi başlayacağı için iyi değilsin anlaşılan hayırlısı olsun bakalım, üzme o tatlı canını sen. biz dizimizi izleriz, sende izlemezsin olur biter.

 89. Hayat dedi ki:

  Zehra son 180 bolumde de cok şikdi. Sonuçta ne zaman sık olursa mutlaka onu kocası almisdir

  1. aslı dedi ki:

   Aynen öyle Ömer’in aldıkları şık elbiseler. Zehra’nın bütün elbiselerini Ömer alsın zevkli Ömer. Hediye aldığı tokasından, tokanın kutusundan, kolyesinden, yüzüğün ışıklı kutusundan belli zevkli olduğu, zevkli çocuk Ömer:)

 90. Hayat dedi ki:

  Evet zehranin elbiseleri ilk başta gayet normaldy ama sonra yapımcının cimriligi sebep olduysa nedense değişti. Kendi yaşından büyüklerin geyeceklerini kullanıyordu. Ama canlı yayında gördüm umarım yanlismiyorsam neden öyle giyiniyorsun sorusuna hazal zehra öyle bir karakter kimin için giyinip suslensin. Belki ilerde degisik giyinir demisti. Aşık oldu şimdi 2 sezonda gorucegiz nasıl giyinicek. Yaninda şık gorunmek isteği biri sevdiği adam var artik. Gerçi ömer çok şık giyinen alevden daha kendine büyük geceligi giyen zehradan gözlerini alamamisti

  1. aslı dedi ki:

   Doğru hatırlıyorsun Hazal bir canlı yayında öyle söyledi. Zehra, Sadeliği seven bir karakter dedi saçlarını da ondan öyle yapıyorlar demişti.

 91. Azeri Aytac dedi ki:

  Aslicim ellerine saglik yine cok guzel yazmissin:) Yaa ben bisey merak ediyorum bu dizide neden hic polis yok zehrayi yener kaciriyor bi polise ihbar etmiyolar leylay yi evinde rehin aliyor elini kolunu bagliyo yine ortada bi polis yok salimin dukkanini dagitmiwti yener bicagi duwmuwtu polis gedi mal mal dolawti bisey bulamadik diyip gittiler ben bu diziyi anlamakta gucluk cekiyorum ya

  1. aslı dedi ki:

   Dizi de polis var, ancak Zehra kaçırıldığında Sevim Zehra ile Yener’i evlendirmek istiyordu o sebeple Salimden sakladı bu durumu, damadını kendi eli ile polise veremezdi Sevim.

   Ömer de zaten inanmıyordu Zehra ya, kaçırıldığına, evlendikten sonra başlarına gelen olaylarda ise; Zehra’nın Ömer ile evli olduğunu ve bunu kimse bilmediği için Ömer polise haber verme gereği duymadı. Haber verseydi iş büyüyecek ve Zehra’nın evlendiğini ailesi duyacaktı. Ayşe üzülecekti.

   Zehra kardeşi Yasemin kaçırıldığında da o sebeple polisten yardım isteyemediğini Ömer’e söylemişti.

 92. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim cok guzel yaziyorsun her zaman. Hepimizde buyuk bir zevkle okuyoruz. Dizide olanlar dişinda kendi fikrini katman, analizin icinde o anki olaya yorum yazman cok guzel. Ben o yuzden de 1.sezonda dizinin yeni bolumlerini izlesem bile senin analizini beklerdim. Cok teşekkur ederim bizim icin zaman ayirip yazdigin icin.
  Kiyafet secimine gelirsek zehra ilk başda cok guzel giyinyordu dogru, sonradan o elibeler nereye gitdi acaba o elbiseler kiralikmiydi, ama alev her zaman guzel giyinyordu, mekana havaya uygun yani hem şik. Ask hastasinin dedigine katilyorum yapimci ile alakali diye duşuniyorum bende guzel elbisler pahli oldugu icin en ucuz olanlar alindi diyecegim ama alev kiyafeleri kendimi aldi bunu cozemedim. Ya da yapimci aleve torpillimi davraniyordu?

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Lalecim, içimden geldiği gibi yazıyorum bazen öyle kaptırıp gidiyorum ki, yazdıklarımı sonradan okuyunca, bunu ben mi yazdım diyorum o an ki ruh halim buymuş diyorum kendime.

   Zehra’nın giyimi ilk bölümlerde Ömer den soruluyordu. Ömer almıştı her şeyi Zehra ya, yanında öyle olmasını istiyordu Zevkliydi Ömer.
   ister yapımcı, ister yönetmen, ister senarist yada kostüm sorumlusu, artık her kimse zevkliydi o zamanlar.

   sonra zevksizleşti.
   Öyle ki Zehra yı altı kaval üstü şişane olacak şekilde, üstünde kaban, altında yazlık stiletto yazlık ayakkabı, kışın en soğuk gününde o karda bunları giydirecek, yürütecek kadar el insaf.

   Alev, Ayşe hepsi şık ve güzeller. Zehra da onlar gibi sade ve şık giyiniyordu ilk başta, son bölümde de çok şıktı Zehra.

 93. Aylin dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar . Vay Aslicim bu ne hız . Hızına yetişemiyoruz . Her siteye baktığımda bir analiz sayfası daha ekleniyor . Ellerine sağlık bitanem . Bu defaki analizinde çok güldüm . Gerçekten keyfimize yoktu iyi geldi .En cokta Omer için yazdıklarına güldüm . Hele Omerin zevkli elbise almasına bayıldım . Gerçi o elbiseleri ilk yapımcı almıştı , Omer digil ,ama gercetden o zaman çok guzel giyiniyordu Zehra . Bir defa inistaqramda bir izleyici yazmıştı ,yeter artık Zehrani rahibe gibi geyindirmekten vaz geçin demisdi. Gerçi şimdi Zehra karakteri oyle bir karakter ki ,Zehra oyle Alev gibi şatafatlı giyinecek hali yok . Kız derdi başından askin ,oturubda nasıl giyinecegini düşünecek hali yoktu . Hemde Ir abi bir defa yorumunda yazmisdiki Zehranin giyimi şayet guzel . Çünkü o başka bir adamın evinde başka bir adamın yanında ,oyle kendini çok göze sokacak kadar abartli giyinmemesi lazım . Bunda hakkikat vardı . Ama Zehranin eski elbiseleride çok abartılı ,açık secik digildi . Ama gelecek sezon her halde giyimler yiniden dikkate alınacaktır. Omer ilk günler oyununu çok guzel oynuyordu . Hatirliyormusunuz Demir Omeri sirkete cagiridi ve Omer giderken Zehrayi yanagindan opmeyi unutmadı . Karısını çok seven bir adam gibi . Zehrada o zamanlar çok iyiydi . Alevin iğneli laflarının altında kalmıyordu . Sonradan Zehra neden sus pus oldu anlamadım . . Hani dediya Omere onun ofkesi Zehra kervanciogluna . O zamanda Zehra Kervanciogluydu. Ama o zamanlar Alevin lafı alta kalmıyordu Zehra .

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım benim:)
   Zehra, Ömer ona ne aldıysa onu giyiyordu. Ömer o eski elbiselerini görmek istemiyordu ilk elbisesini ve ayakkabısını aldığında çöpe attırmıştı.
   Zevkliydi Ömer (yapımcı).

   sonra o elbiseler ortalıktan kayboldu, yerine başka elbiseler geldi, alanı birebir görmedik önceki kıyafetler ile sonra ki kıyafetler arasında dağlar kadar uçurum vardı.
   onlar Ömer’in zevki değildi. ilk ve son bölümlerde gördük Ömer’in zevkini Ömer zevkli çocuk ve hep de böyle zevkli kalsın.

   Bu dizide çok şey değişti zaman içersin de. Başlaması ve devam etmesi çok güzeldi, oyuncular, kıyafetler sonra ekip değişti, oyuncularda, kıyafetlerde değişti. sona gelinince, yine bir değişim eve oyuncu ve kıyafetler yine değişti.
   Başı ve sonu güzeldi dizinin arada kiler ise oyuncu, ve kıyafetler kaynadı gitti.

 94. Hayat dedi ki:

  Aslicim yine dokturmussun eline sağlık. Sakin yorum yapmiyorlar diye birakma zamanim oldugu surecde yorumda yaparis . Yorum yapmasamda büyük bir hevesle mutlulukla analizlerini okuyorum canım . Teşekkürler canım

  1. aslı dedi ki:

   Sağ ol Hayatcım

 95. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Her kese hayirli cumalar. Konul basin sagolsun allah rahmet etsin. Aslim eline saglik. Kiyafetlerin zevkli secilmesi omerle diyil yapimciyla elakali bir is. Yapimci degisikliyi zehranin zevksiz kiyafetlerinin gostergesi oldu. Zevksiz yapimci olunca her sey zevksiz oluyor. Son 5bolumde degisen yapimci dizinin son haftasindaki kiyafetlere nasilda siraet etti. Sanki ilk bolumlerdeki gibi zevkli oldu her sey.

  1. aslı dedi ki:

   Geç de olsa Günaydın canım:)
   Canım biliyorum Ömer’in işi değil ama önde görünen Ömer. Alan Ömer, Zehra yı yanında öyle giydiren dolaştıran Ömer.

   Ben de diyorum ki, kızım sana söylüyorum gelinim sen anla 😀

   Yani Ömer zevkli o zamanın ekibi zevkli, Ömer eşine kışın ortasında o şifon elbiseyi, stilettoları giydirip yanında gezdirdi, gıkı çıkmadı ne Zehra’nın, nede Ömer bir gün demedi sen neden böyle giyiniyorsun üşümüyormusun diye?
   bakan kör oldu o zaman Ömer. ben o zaman da da çok yazmıştım buraya.

   yani, buna sebep olan her kimse, senarist mi? yapımcı mı? artık her kimse? yazık günah Zehra ya onu canlandıran Hazal’a çin işkencesi mübarek.

 96. Könül Azeri dedi ki:

  Salam arkadaşlar nasılsız?Hamin abla Aslı Ir başsağlığına göre saqolun sizinde ölenlerinize allah rehmet etsin.Hamin abla sende türmüsün opdüm ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. Aylin dedi ki:

   Konul allah rahmet eylesin . Mekanı cennet olsun

  2. aslı dedi ki:

   Selam Könül, iyi diyelim iyi olsun inşallah.

 97. aslı dedi ki:

  Ramazanın son cuması, Rabbim bizlere sağlıkla, bir sonraki ramazana kavuşmayı nasip etsin inşallah.

  ben gidip biraz uyuyayım en iyisi, çok uykum var çünkü. yeniden görüşmek üzere hayırlı cumalar arkadaşlar.

 98. Nurbanu dedi ki:

  Ay yeni bir sayfa açılmış. Ablacim sayfa açılmadan önce 89.bolumdeki analizini okuyordum Ne güzel Cemal sureyyanin , nazım hikmetin şiirlerini yazıyordum. Bende Cemal sureyyanin şiirlerini ve sözlerini beğenerek okuyorum. Büyük güne son 4 gün. Pazar ve pazartesiyi 4 gözle bekliyorum. Tüm site arkadaslarim ve aslı abla kendinize iyi bakın . Allah a emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Şiirleri bende severim canım sende Allah’a emanet ol:)

 99. ZehÖm dedi ki:

  Bır an önce pazartesı aslı canısı yıne harika olmus zehranın elbıselirde çok haklı soylemışsın

  1. aslı dedi ki:

   Pazartesiye az kaldı son 2 gün.

   Yeni sezonda Zehra’nın elbiselerini Ömer yenilesin. Ömer zevkli çocuk, iyiyi biliyor, o alsın Zehra’nın elbiselerini en başta dizinin başında aldığı gibi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir