Adını Sen Koy 97. Bölüm Analizi 31 Ocakta Neler Yaşandı

Burak 31 Oca 2017 Adını Sen Koy  0

Bir İnsan sevdiğini ve değer verdiği insanı kıskanır. Bir şeyi kaybetme olasılığı ortaya çıktığında hissettiğimiz duygulardan birisi de kıskançlıktır. Kısaca kaybetme korkusu dur Kıskanmak, Kıskançlık. Ve Ömer Zehra’yı kaybetmek istemiyor. Bunun içinde Zehra yı kıskanıyor.

Ömer Zehra için söylüyor;
Kıskanmak ne demekmiş sende öğrendim ben Zehra
Ne için kıskanılır? Neden kıskanılır ? Seninle öğrendim ben Zehra ..
Sözlerin devamı en sonda..

Sabah uyanır uyanmaz telefonda Yener’in sesini duymak Ömer için hiç iyi olmadı. Yener telefonda Ömer’in olduğunu öğrendiğinde, sen kim oluyorsun da Zehra’nın telefonuna cevap veriyorsun diye sorunca.
Ömer; ben Zehra’nın eşi oluyorum imasında bulunarak, Ömer Kervancıoğlu ne söyleyeceksen bana söyle dedi. Ömer burada Zehra’yı gerçekten bir eşi olarak gördü ve sahiplendi Yener’e karşı.

Yener anlaşmanın, Ömer tarafından hazırlandığını öğrendiğinde, Ömer’i kışkırtmak için elinden geleni yaptı ve buna son vermek isteyen Ömer, Yener’e; “ korkaklar ölmeden önce defalarca ölür, cesur insanlar ölümü bir kere tadar” dedi.
Yener bu boş durur mu, “ ben Zehra’yı seviyorum, Zehra da beni” dedi. Ömer’i sinir etti. Ömer de telefonu kaldırdı yatağa attı. Sinirini öfkesini kapılardan çıkardı. Zehra’ya bu telefon konuşmasından hiç bahsetmedi.
Zehra, Ömer’i o halde görünce, sorduğu sorulara cevap alamayınca, ters tarafından kalkmışsın dedi. Ömer ters tarafından kalkmadı Zehra, telefonda Yener’in senin hakkında söyledikleri, Ömer’in seni kıskanmasına neden oldu.

Zehra, odadan çıkmadan önce Ömer’e senin derdin benimle ne söylemek istiyorsan açıkça yüzüme söyle dedi. Haklıydı Zehra.
Ömer arkasından gitse de konuşmadan kapıyı çarptı ve ne yapıyorum ben dedi?
Ben söyleyeyim Ömer, sen Zehra’yı seviyor ve kıskanıyorsun tüm yaptıkların Zehra’ya karşı olan sevginden ve onu kıskandığın için.

Koray babasının mahalleyi bırakmasını ve eve dönmesini istese de, Koray hep babasına hayır ben mahallede böyle mutluyum dedi. Fikret bey Alper ile yaptığı iş birliği yüzünden Koray evsiz kaldı.

Akşam şirketin her yıl düzenlenen personel yemeği var ve bunun hazırlığı yapılıyor evde. Evde büyük bir hazırlık var gece için.

Bu hazırlıklar devam ederken, Ömer Nihat’ı çalışma odasına çağırarak konuştu. Bu konuşmadan Nihat’ın halası yüzünden evdeki misafirliğinin uzamasından rahatsızlık duyduğunu öğrenen Ömer, halanı kimse bu evde misafir olarak görmüyor diyerek rahatlatmaya çalıştı. Ve Nihat’a daha önceden aldığı dosyayı geri verdi. Ömer bu davranışı ile Nihat hakkında geçmişte ki yanılmalarından dolayı olumlu bir geri dönüş yaptı. Açıkça Nihat’ın yüzüne sen haklıymışsın demek yerine böyle bir yolla bunu dile getirdi ve vicdanını rahatlattı Ömer.

Nihat da, Ömer’e teşekkür ederim dedi. Yani bana karşı böyle açıkça konuştuğun için, bazen neye kızdığın anlaşılmıyor, inşallah bu her zaman böyle devam eder dedi. Ve Ömer’in yaptığı bir hata ile yüzleşmesine sebep oldu iyi oldu. Zehra yı hatırlaması da yaptığı hatanın farkına varmasıydı.

Artık Ömer, doğru iletişim kurmayı yavaştan da olsa öğreniyor.

Ömer, Zehra’yı Alev’in o baskın sözlerinden kurtarmak için yanına gittiğinde Cevriye hala; Allah sizi nazarlardan korusun inşallah deyince, Zehra hiç farkında olmadan AMİN dedi ve fark ettiğinde biraz utandı aşık Zehra.
Yemek için eve gelen kıyafetleri deneyen Zehra, siyah boydan bir elbise giydi ve Ömer ilk gördüğü an gözlerini Zehra dan alamadı. Fazla abartılı dedi. Ayşe abartılı değil dedi. Cevriye halada kıskandı Ömer nutku tutuldu resmen dedi. Eh haklı. Kıskandı işte.

Odalarına giden çiftimizden Zehra o siyah elbise üzerindeyken Ömer, bu elbise olmadı dedi. Zehra hiç sevmediğim işler zaten deyince Ömer, sevsen de, sevmesen de yapmak zorundasın, sen Zehra Kervancıoğlu sun dedi Ömer. Ömer den Zehra’yı 2. Kez sahiplenme atağı geldi.

Zehra da boş durur mu, gerçekten üzüldüm kadına içim acıdı dedi. Gerçek karına dediğinde Zehra.. Ömer, aynada karşı karşıya geldiler ve Ömer aynadan Zehra ya konuşmadan sadece gözleri ile sen benim
gerçek eşim, gerçek karım olacaksın. Senden başkası ile evlenmeyi istemiyorum ben dedi. De içten yürekten sessizce söyledi bunu Ömer ve Zehra bu sözleri duymadı.

Ömer çoktan Zehra yı eşi olarak kabul etmiş.

Hilmi Yılmaz, Alev’e şirkete dönmesi için baskı yapınca Alev Ömer ile konuştu şirkete dönmek istediğini söyledi.

Bu bölümün bana göre en komik sahnesi, Zehra kırmızı elbiseyi giymiş ama fermuar arkada olduğu için çekemiyor ve hediye abla yardıma geldi ancak Ömer beyi görünce gelmesi ile gitmesi bir oldu.
Ömer içinden sordu ya, benim mi kapatmam lazım ?diye çok güldüm orada 😀
Yok Ömer dur, ben geleceğim, sen hiç zahmet etme, bir koşu gelip ben çekeceğim fermuarı. Tövbe yarabbim tabi sen kapatacaksın eşin ya Zehra o bakımdan 😀

Ne kadar saf ve temiz duygulara sahipsiniz her ikinizde, ürkerek, korkarak, kalp atışlarınızın sesini buradan duydum desem yeridir. Çok hassas bir şekilde kibarca bir fermuar çekildi Ömer beyimiz tarafından, kaç Zehra kaç, kaçarken nefes almayı da unutma, nasılsa Ömer fermuarı çekene kadar nefes almakta zorlandın, derin bir nefes al rahatla.. utandı meleğim.

Bu zamanda kaldı mı sizin gibi çiftler?

Eve gelen kuaföre saçlarını yaptıran Cevriye hala, Zehra’nın da saçlarının uçlarından kestirmesini isteyince, daha kimse bir şey demeden Ömer HAYIR diye tepki gösterdi. Sahiplenme 3 oldu.

Cevriye hala, ben bilmem beyim bilir oldu bu, nede olsa kalbinin duracağı son durak Ömer’in kalbi dedi. Ömer’in bakışlara gel oldu o an ah o gözler ah neler söyledi nelerde işte Zehra anlamıyor ki.

Mehtap, Abisinin yanına gittiğinde Zehra için evlilik hayalleri kuruyordu Yener.

Basının da yemeğe geleceğini Alevden öğrenen Zehra, Ömer ile konuşmak istedi ama başarılı olamadı.

Demir ve Leyla aşkı, bir aşk çıkmazında. Ömer yüzünden Leyla Demir’e açılamıyor. Şu ses kaydını dinletse Ömer’e, Ömer de öğrense bütün gerçekleri ve rahatlasa Demir de Leyla da. Zehra da.

Tayfun, Ömer’i görmeye geldi ama Zehra ile konuştu. Zehra Tayfunun anlattıklarından kayıplara karışan kadının annesi olduğunu düşündü. İşler iyice karışacak gibi ama bu sayede bir sır perdesi daha aralanacak hadi hayırlısı bakalım neler olacak.

Ömer Zehra için söylüyor;

Kıskanmak ne demekmiş sende öğrendim ben Zehra
Ne için kıskanılır? Neden kıskanılır ? Seninle öğrendim ben Zehra

Yürüdüğün o yollar var ya, Bastığın o topraklar
Kıskanıyorum işte onları.
Hiç tanımadığın halde sana yakın olan insanları
Hatta düşmanını bile kıskanıyorum.

Düşüncelerini kıskanıyorum senin
Hele ki aklından çıkaramadıkların var ya
Devamlı aklının bir köşesinde olanlar
İşte en çokta onları kıskanıyorum ben..
Anneni, babanı, kardeşini, en sevdiğin arkadaşını
Kendinden çok sevdiğin için, bunları da kıskanıyorum.

Kıskançlığım sevgimden
Kıskançlığım sensizlikten
Kıskançlığım imkansız olan ve sana hiç ulaşamayacak olan aşkımdan..

Seveceğini bilsem kıskanmazdım belki hiçbir şeyi, hiç kimseyi
Bir gün elimi tutacağını bilsem
Eline değen hiçbir şeyi kıskanmazdım
Sonsuza kadar benimle olacağını bilsem
Kıskanmazdım ömrünün sonuna kadar seninle olacak olan melekleri

Bir gün hep yanımda olacağını bilsem
Belki şu anda yanında olanları kıskanmazdım..
Ama kıskanıyorum işte..

Ne olacağını bilmiyorum, ümitsizim,işte bu yüzden kıskanıyorum seni,
Herkesten, her şeyden..
Hatta kendimden bile kıskanıyorum seni
Kıskanıyorum işte seni Zehra..
Ve seni kaybetmekten çok korkuyorum Zehra..

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 97. Bölüm Analizi 31 Ocakta Neler Yaşandı” üzerine 21 yorum

 1. Vefa dedi ki:

  Aslı o kadar güldümki.Ay o ne sahneydii.Hele Ömerin Zehraya Hediyye ablaya ben fermuarı çekemedim sen gel çek demesi bitirdi beni.Çok tatlı ve utangaç çiftimiz.Hele Zehraa nasıl heyecanlandı nasıl kızardı utandı.Nesfesi tutuldu resmen.98 bölem çok güzeldi.Sandüviç sahnesi olaydı.Ömer sırf Zehra yaptı diye yedihemde Zehranın tabağından.O kadar bağlanmışki Zehraya.Sanki bir kalbin yarısı sen yarısı ben dermiş gibi aldı o sandüviçi.Canım yaaa.O kadar mutlu oluyorum ki onları izlerken .Korkak meleyim masum Zehram benim.Su damlam.Ömerin yanında.Sevgi dolu bakışlarıyla korur seni bir tanem niye korkuyorsunki.İnsanın sevdiyi yanındayken nasıl güvende hiss etdiyi anlatılamaz bir duygu.Yaşayanlar bilir.Aslım Aylinim öptüm sizi.En iyi arkadaşlarım.Biliyormusunuz benim ne kardeşim ne ablam var.Yani tek çocuğum.Yalnızlık çok zor bir şey.İnsan bir kardeşe çok ihtiyyaç duyuyor.Ama gerçekten sizi görmesemde çok seviyorum.Benim ablam gibisiniz.Yazmayınca özlüyorum.Hepinizi.Sizin kalbi temiz insanlar olduğunuzu biliyorum.Hiss ediyorum.

  1. Aylin dedi ki:

   Tesekurler vefacim ne kadar mutlu oldum senin bizi bu kadar kendine yakinb hiss etmende , ama cok yazik bir kardesinin olmamasi . Ama bak simdi zaten bir ailen var kocan var , cocuqun var onlar senin yalnizliqinin in iyi ilaci allah sizi bir birinize baqislasin

  2. aslı dedi ki:

   Vefacım, aşık çiftimizi seyretmeye bende doyamıyorum..
   O fermuar sahnesi çok güzeldi aklıma geldikçe gülümsetiyor beni.
   korktuğunu da söylemiyor, korkak cesur Zehra.
   Bizde seni özlüyoruz ve seviyoruz öptüm yalnız değilsin bizler varız koskoca ask ailesi var yalnızlıkda neymiş. duymuycam bir daha..

 2. Tuğba dedi ki:

  Selma arkadaşa fikirlerime katıldığı için teşekkürler bazen ukalalikmi yapıyorum acaba diye düşünüyorum çünkü bazı arkadaşlar dizinin eleştirilmemesi gerektiğini düşünüyor ama diziyi seviyorum sevdiğim bazı diziler gibi kaldırılmasını istemiyorum ve aslında benimki eleştiride değil zaman verdiğim dizide bize ait davranış biçimi ve unutulan değerlerin hatırlanmasını istiyorum yinede moralini bozdugum arkadaşlar varsa hakkını helal etsin teşekkürler.

  1. aslı dedi ki:

   Tuğbacım canım benim sen yazılanları sakın üzerine alınma.. Anladığım kadarıyla hassas birisin.
   Güzel tuğbacım ilk mesajında sana katıldığımı “zaten ” diyerek belirtmiştim.
   Ben ve diğer arkadaşlarım senin yazdıklarından asla rahatsızlık duymuyoruz..
   İçin rahat olsun olur mu? ve yorumlarını yapmaya devam et lütfen, ben senin yorumlarını beğeniyor ve elimden geldiğince karşılıklı seninle sohbet etmeye cevap vermeye çalışıyorum.
   Dizinin eleştirilmemesini değil, aksine eleştirilmesini ama yapıcı yönde eleştirilmesini istiyoruz. Senin yorumlarının hepside yapıcı yönde..
   Ben beğeniyorum senin yorumlarını tuğbacım.

 3. cinare dedi ki:

  ay da ne ay bu ne guzel wi’r di bak Omer kendisini boyle tanitdi iwte gercek Omer bu her bir wey guzel olacak pisliklerde oz cezalarini alicak tabi ki guzelik yine de awka kalacak tipki Omerin Zehranin Demirin Leylanin awki gibi

 4. SELMA dedi ki:

  TUĞBA ARKADAŞIM ÇOOOOK GÜZEL ANLATMIŞSIN DUYGULARIMIZI TEŞEKÜRLER GÖRMEK İSTEDİKLERİMİZİ

 5. aslı dedi ki:

  Ne o Zehra yukarı da elinde bir kağıt, okuduklarından yine kendince ne sonuçlar çıkardın?
  Ömercim, yakışıklım takım elbisede yakışmış maşallah.. Dalmış gitmişsin yine Zehra da mı aklın? Zehra’yı düşünüyorsun?

  Demir ve Leyla ah sizin bu haliniz ne olacak? Ömer gerçekleri öğrendiğinde sizde rahat bir nefes alacaksınız.
  Leyla sende Demir’e karşı boş değilsin de işte..
  Ah benim masum, utangaç, aşık çiftim. Ömer ve Zehra..
  Ve Zehra’ya yaptıklarından dolayı, içinde büyük bir pişmanlık duyan can Ömercim. Sen ne güzel insansın öyle..
  Leyla, Zehra’nın bir yerde can kurtaran arkadaşı.

 6. aslı dedi ki:

  Bu diziyi severek izliyorum ve yapılan bazı çekim hatalarının artık yapılmasını istemiyorum.
  Lütfen bu konu ile kim ilgileniyorsa biraz daha dikkat etmelerini rica ediyorum. Eleştirmek için eleştiren bazı insanlar bunları görmediler bile..
  En azından onların eline daha fazla malzeme vermeyin böylesi çekim hataları yaparak lütfen önemle rica ediyorum.

  Bazı sahneler çekilirken, devam niteliği kayboluyor. Örnek; 96. bölümde sahile giden ve yalnız kalmak isteyen Ömer Zehra ile eve döndüğünde ilk Ayşe’nin yanına gittiklerini gördük ve her ikisinin de dışarıdan gelmelerine rağmen üzerlerinde kabanları yoktu…

  Ancak odalarına geçtiklerinde üzerlerinde kaban vardı..
  Bu iki sahne farklı zamanlarda çekilmiş belli, sahilden dönünce önce odalarına çıkacak ve sonra oradan Ayşe’nin yanına geçeceklerdi.

  Ama ne olduysa tersi oldu, burada kötü bir görüntü oluştu.
  Ya montaj hatası, yada ilk odaya gittikten sonra Ayşe’nin yanına nasıl gideceklerini bağlayamamanın bir eksikliği. Tam olarak blmiyorum bu neden kaynaklandı ama
  Lütfen biraz daha dikkat ne olur.
  Eleştirmek için eleştiren ve bu sahneleri göremeyen şu insanların eline malzeme vermeyin. Dizi ekibi lütfen rica ediyorum.

  1. Aylin dedi ki:

   Canim benim . O sahnede bende aynen senin dusunduklerini dusundum . Ama ben hic bir zaman dizi hakinda elesdiride bulunmadim ve bulunmuyacaqimda cunki zaten yeterince elesdiren var diziyi ben yazarsamda fazlalik olacaqini biliyorum ben kendimden soyliyeyim burdaki arkadaslar elesdiride bulunduqunda sanki insan diziden sovuyor gibi oluyor, ama her defasinda beni diziye baqliyacak bir cok ozel seyler oluyor . Mesela aile baqlari , tertemiz ve masum ask , Omer ve Zehranin bir birlerini yanlis anlamalarindan sonra doqrularin ortaya cikmasi gibi bir cok boyle guzel seyler diziyi zevkle izlenir bir hale getiriyor. Ben dusunuyorumki ne kadar cok elestiri olursa bu dizinin reytinklerini cok fazla tesir ediyor . Bu diziyi cekenler ,yapanlar . Dizi oyunculari saq olsunlar bak simdi karda ,kisda ve kim bilir daha nasil zorluklarda diziyi cekiyorlar bazen hata yapmalarida normel . Evet Aslicim seninde soylediyin gibi bazi arkadaslar butun bunlari mazeme yapiyor ve elestiride bulunuyor , bence bu dizide yalnislardansa cok dizinin bizelere anlatmak isdedikleri doqrulari gormek dahi iyi olur bazi arkadaslar neden iyiliye diyilde kotuluge odaklaniyorlar bilmiyorum . Bir kotuluk yazarken ikide iyilik yazilmali bence . Evet bende Asli arkadasim gibi cok rica ediyorum boyle yalnislara dikkat edin cunku biz bu dizinin uzun zaman yayinlanmasini istiyoruz . Bazilari ise dizide yalnislar bulubda eletiri yapib dizinin yayimini etkiliyorlar . lutfen dikkat

   1. aslı dedi ki:

    Canım benim eleştiri olmalı. Ancak eleştiri yaparken, rencide etmeden medeni bir şekilde Eleştiri yapılmalı. Eleştirinin amacı, iyiye yönlendirme, sonucu olumlu yapmak adına eleştiriler yapılıp değerlendirilmeli.
    Üç övgü, bir yergi kuralı uygulanmalı bunu sende dile getirmişsin zaten..
    Senin gibi bu diziden soğuyan bazı seyirciler, yapılan yanlış yıkıcı eleştirileri okudukları için diziden soğuyorlar.
    Bir olayın, görünen sebepleri olduğu gibi, birde görünmeyen ve bilinmeyen sebepleri de olabilir.
    Bunu bazı seyirci, bu şekilde göremiyor, göremediği içinde algılayamıyor. Sonra da eleştiri yapıyor. Bu neden böyle oldu?, şu neden böyle diye..
    Sonrada durum, içinden çıkılmaz bir hal alıyor.
    Yine tekrarlıyorum, yapıcı eleştiriler her zaman olmalı.. Yıkıcı eleştiriler ise olmamalı. adı üstünde YIKIYORSUNUZ.

    1. Aylin dedi ki:

     Evet canim haklisin elestiri olmali mesala senin yapdiqin elesdiri hakli bir elestiri ama bazilari dizide izledikleri her sahneyi hakli haksiz elesdiriyorlar buda insani uzuyor . Biraz sabir etseler bak bu gunki gibi her sey ortaya cikacaq zaten

 7. Ülker azeri dedi ki:

  Akşamkı bölümü çok sevdim. O neydi öyle yaaa, bi savunmalar, bi korumalar, bi imalı lalflar resmen bayıldım.
  Ömere bak sen ya nasılada kıskanyor karısını.
  Biz azerilerin bir deyimi vardır-
  “GİTME GÖZÜMDEN, GİDERİM ÖZÜMDEN”
  diye. Bak Ömer de tam o halde:-)

  ASLICIM analizini okurken aklıma en çok sevdiyim tatlı- baklava geldi. Diyorum ki, acaba senin şu tatlı, her kelmesinden şerbet damlayan analizini baklava diye mideye indirirsen acaba sorun olurmu?
  Şiirinde pek de güzel olmuş. Vallahi eyer şiri sen yazdıysan, o zaman söyleyeyim benim şirlerim seninkilerin yanında sönük kaldı.
  “SENİ SEVİYORUM”

  1. aslı dedi ki:

   Baklavayı bende çok severim 🙂
   hiç sorun olmaz aksine afiyet bal şeker olsun derim.
   Kendime ait şiirlerim evet var, sözlerin tamamı bana ait değil, benden de sözler var ama bu şiir tamamiyle bana ait değil, ortaya karışık oldu.

 8. Anonim dedi ki:

  deli dnalar gibi ne yaptığını bilmeyen tutarsız bir yarattınız sizi kutlamam lazım funda yasemin koray kadar zehrada düştü gözümüzden inşallah o frağmandaki gercek değil rüyadır.ömerin yanlış anlaşılmaları robot gibi tutarsız devemlı geri adım atan yenere o beni eşim yada zehraya duygularını belli edemeyen zehra alevden önce gelmişti önemli seninle birşey konuşmam gerek derken sonra alev geldi ve ömer karısına birkez daha sahip cıkamadı:((( efet gelelim sevim konusu nasıl olurda tayfun zeyraya sevim konusundan bahseder ve bu ömeri iyi niyetiyke. neden her konuda ömer arka pilanda.. alevin zehranın telefonunu karıştıracak kadar düştünüz ömeri zehirlemesi zehraya uykuilacı içirmesi burpş meselesi helede asya konusu daha ne söylemem gerek bilmiyorum neden bunlar hiç gündemde yok ve üstü kapanıyor sayın yönetmenim biz çok sıklıkdık ömer zehranın yanlış anlaşılmasından şu sözleşme bitsede herkes kendi yoluna diyelim ne desek boş dizde bir masum ömer zehra vardı artık ekranda onu görüncede kanal değiştirir hale geldik kız sevimin yolunda edepsiz ve kendisine saygısı olmayan bir şey oldu :(((((((((((((

  1. aslı dedi ki:

   Bu bölümde Ömer’in Zehra’yı ne kadar kıskandığını ve sahiplendiğini görmediniz de, Ömer ile konuşmak isteyen Alev ve Zehra arasında önceliği Aleve verdiğini gördünüz öylemi?..
   Bu önceliği ona vermesi sayesinde Zehra ilk Ömer le konuşamadığı için 2. kez konuşmayı denemesinde Tayfunla karşılaştı ve annesinin o giden kadın olduğu düşüncesine kapıldı.

   Eğer Zehra ilk denemesin de, Ömer ile konuşsaydı, Tayfunla karşılaşmayacak aralarında böyle bir konuşma geçmeyecekti.

   Konuların üstü kapatılmıyor. Vakti zamanı gelince işleniyor vede işlenecekte.. Siz biraz sabırlı olsanız göreceksiniz de sabır yok ne yazık ki, Broş meselesi 19 20 ve 21. bölümlerde açıklığa kavuşturuldu.. Alev boş kutuyu kasıtlı olarak getirdi, Zehra zaten yangından yeni kurtulmuş hasta daha fazla dayanamadı ve bayılacak gibi olduğunda Ömer, kedinin boynunda broşu gördü. Broşu Zehra değil, Asya almış kedisine takmıştı. Zehra bayıldı ben almadım diye sayıkladı.Ömer çok pişman oldu. İzleyin görün.
   Yok olmadı siz 1. bölümden itibaren tekrar seyredin daha iyi olur.

 9. Aylin dedi ki:

  Ilahi Asli sen cok yasa iyimi ne kadar guldum Omerin fermuar cekmesine tabi senin yazdiklarina ben o sahneyi baska turlu anlamisdim dusundumki Omer utaniyor Zehradan o yuzden oyle soyledi adam bilmiyormus ya . Bi kadinin elbisesinin fermuarini kocasi cekdiqini bak yazdikca guluyorum . Ama ne guzel diymi saf, temiz, masum duyqulara sahib olmak . Zamanimizda bunu her kes yapamaz . Omercim insallah irelide Zehranin sene soyledikleri vardi ya gercek karina acidim diye osozlerini ona hatirlatirsin ,gerci o zaman Zehra buna cok mutlu olacak ya neyse8-) . Bence Omer Yenere hadini iyi bildirdi ya ama adam anlamadikdan sonra ne soylesen nafile . Ve Zehra kanitladi bu gun omrunun sonunana dek Omeri icin nefes almaq isdeyisini AMIN diyerek, bende sene katiliyorum Zehra. AMIN

 10. Aylin dedi ki:

  Ilahi asli sen koc yasa iyimi ne kadar guldum omerin fermuar cekmesine tabi senin yazdiklarina ben o sahneyi baska turlu anlamisdim dusundumki omer utaniyor zehradan o yuzden oyle soyledi adam bilmiyormus ya . Bi kadinin elbisesinin fermuarini kocasi cekdiqini bak yazdikca guluyorum . Ama ne guzel diymi saf, temiz, masum duyqulara sahib olmak . Zamanimizda bunu her kes yapamaz . Omercim insallah irelide Zehranin sene soyledikleri vardi ya gercek karina acidim diye osozlerini ona hatirlatirsin ,gerci o zaman Zehra buna cok mutlu olacak ya neyse8-) . Bence Omer Yenere hadini iyi bildirdi ya ama adam anlamadikdan sonra ne soylesen nafile . Ve Zehra kanitladi bu gun omrunun sonunana dek Omeri icin nefes almaq isdeyisini AMIN diyerek, bende sene katiliyorum Zehra. AMIN

  1. aslı dedi ki:

   Utanıyorlar her ikisi de hemde ne utanmak. Ama yapacak bir şey yok, Zehra hediye ablayı çağırmış yardıma ama o geldiğinde Ömer odada olunca, hediye abla kocası varken ben niye çekiyorum ki, diye düşündü.. madem buradasınız ben gideyim dedi gitti.
   Bizimkilerde kaldı mı baş başa. Zehra baktı yapamıyor, Ömer’e hediye ablayı çağırır mısın dedi..
   Ömer niye dedi ? Zehra da yardım etsin diye deyince..
   Ömer, hediye ablacım ben fermuarı çekemiyorum gel sen çek mi diyeceğim dedi ya..
   Tabi insanın kocası dururken, hediye abla niye çeksin Zehranın fermuarını değil mi Ömer?
   hala gülümsüyorum o anı hatırladıkça, çok tatlı bir çift bunlar. hem Aşık, hem utangaç, hemde kıskanç iki birbirini seven insan Ömer ve Zehra.

 11. TUĞBA dedi ki:

  ben bu bölüm nihat ömer sahnesini begendim gerçek bir aile gibi konuştular olması gereken. arada asya var onları birleştiren kanları birbirlerine karışmış bazen benim dayımla babamda karşı karşıya gelir ama birinin başına bir şey gelse yada bizım başımıza her kesden önce dayım ve babam amcam eniştem halam teyzem yanımızda olur aile budur lütven bize ait ilişkileri doğru işleyin dizide bu yetimlerin hiç sahip olamadıkları aileyi onlara ğüçlü bir şekilde kurun diğer dizilerdeki ğibi bir birinin ayağının altından pas pas çeken akrabalık ilişkileri olmasın bütün bunlardan sıkldık komşusunun karısına bakan manyaklardan evdeki eniştenin ya baldıza ya evin ğelinine bakmasından bıktık bu saydıklarım çarpık ilişkiler lütven ilişkileri doğru işleyin. birde yasemin karakterinden alper karakterine okkalı bir tokat istiyorum onurlu bir ğenç kızın yapacağı şekilde alperin aşkı yasemini yüceltmiyor batırıyor ve funda 17 yaşındaki bir kızdan çok feleğin çemberinden ğeçmiş bir kadın ğibi davranıyor kadın dediysem normal aile kadınını kastetmiyorum nedemek istediğimi anladınız bu kadar kötülük deneyim ğerektirir ve bir ğenç kız için çok fazla lütven yasemin karakterini bozmayın saf masun alperle fundayı anlıyamıyacak aptal demedim masumiyetin farklı bir zekası vardır adına feraset denir ve iyi insanlarda vardır şeytani zekası olan insanlara karaşı meleki zeka ince zeka lütven bunu işleyin iyileri salak ğöstermeyin. ya birde buğünün saraylısı diye bir dizi vardı kaldırılmıştı ordaki savaş ataman karakterini çok beğenmiştim adam bütün kötülerin kuyruklarını birbirine bağlıyordu türk dizi tarihinde bence böyle bir karakter hiç olmadı asıl ğıri karakter oydu çok zekice hareket ediyordu keşke ömer karakteri biraz ona benzetilse aldığı eğitim dünya ğörüşü kötüler karşısında çok pasif kalıyor yanlış anlaşılmasın senaristlerimize akıl vermiyorum öneride bulunuyorum savaş karakteri çok sevilmişti ama dizi reytiğler yüzünden kaldırıldı bu karakterden bir şeyler koyarsanız izleyici çekersiniz çünki ömer bence bizaz eksik kalıyor çareziz adam saklaması ğereken bir sırvar sır saklıyan insanlar daha avcı refleksiyle hareket eder ama 100. bölüm oldu ömer bir aleve baş ğelemedi zehrayı çözemedi karakter ğit ğide batıyor yanlış anlamayın dizi seven bir izleyici olarak sonuna kadar izlemek istiyorum sadece fikrimi söyledim

  1. aslı dedi ki:

   Bu dizide zaten anlatılmak istenen konulardan biri aile bağları..Fedakarlık..
   bir diğer konu, dinlemenin önemi, doğru zamanda doğru iletişimin kurulamamasından nasıl bir sonuç ortaya çıktığı anlatılıyor.
   İletişimin önemi anlatılıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.