Adını Sen Koy 96. Bölüm Analizi 30 Ocakta Neler Yaşandı

Burak 31 Oca 2017 Adını Sen Koy  0

Önce Sever. Sonra Aşık Olur ve Kıskanır İnsan. Tıpkı Ömer gibi…
Biri sana ”GİT” dediğinde, ”KALMAK İSTİYORUM” diyebilmek miş sevmek.. Tıpkı Zehra gibi..
Bazen seni seviyorum diyemez insan, onun yerine;
• Dikkat et kendine, der
• Fazla yorma kendini, der
• Hava soğuk, sıkı giyin, der
• Hız yapma dikkatli git, der
• Gidince beni ara, der
• Geç yatma erken kalkacaksın, der,
. . der, der durur. .

Birbirinden habersiz çiftimiz Ömer ve Zehra, Yener’i görmeye hapishaneye gittiler. Önce varan Zehra idi. Ömer geldiğinde Zehra’yı içeriye girerken gördü. Beni vuran kişinin yanında ne işi var diye düşündü. Haklıydı da ne işin vardı orada Zehra?

Zehra, kimseyi yanına almadan tek başına Yener’in yanına gitti. O soğuk duvarların içinde tek başına ne işin var Zehra? Aklındaki soruya cevap bulmak için gittin, kafan daha çok sorularla doldu geldin iyi mi oldu? Birde oraya gittiğini Ömer den sakladın işleri iyice çıkılmaz hale getiriyorsun.

Ömer dışarıda, arabada Zehra’nın çıkmasını bekliyor ve kendi iç dünyasında kendi kendisine sorduğu sorular ile kendine cevap bulmaya çalışıyor.
Ömer’in soruları;
1)Neden hesap soramıyorum?
2)Kolundan tutup senin burada ne işin var diyemiyorum?

Ben cevap vereyim Ömer, sen Zehra yı seviyorsun ve daha fazla üzülmesini istemiyorsun da ondan, bu soruları ona soramıyorsun.

Yener’in yanından ayrılan Zehra taksiye bindi ayrıldı oradan, Ömer de arkasından gitti. Ve Ömer Avukatı aradı, Yener için yaptığı şikayetini geri alması için gerekli işlemlerin başlatılması için. Bir ara Zehra yı aradı Ömer ama Zehra telefonu açmadı.

Her ikisi de birbirinden habersiz kafalarında oluşan sorulara kendilerince cevap bulmaya çalıştılar. Ama buldukları cevaplar hep yanlıştı. İletişim eksikliği bir kere daha yaşandı. Karşılıklı konuşmadıkları, birbirlerini dinlemedikleri için kendi kendilerini yiyip durdular.

Leyla’yı aradı Zehra ve Leyla belki düşündüğün gibi değildir diyerek sakinleştirmeye, bu durumu babandan saklama onunla konuş dedi. Zehra da babası ile konuştu. Babasından aldığı cevaplar ne
kadar doğruydu ( dayısının satılan evden, annesinin payına düşen para diye düşündü Salim amca.) Zehra Ömer den şüphelendiği için pişman oldu.
Bu konuyu da hiç Ömer’e anlatmadı.

Alev depresyona mı girdin ne oldu sana saç baş dağılmış. Tayfun aradı Alev’i görmeye eve geliyorum diye, bir kahve içtiler Alev dışarı çıkacağım dedi. Tayfun evdekilerin yanına geçti.

Ayşe, Zehra’yı aradı abime ulaşamıyorum dedi. Leyla eve geldi Zehra ile evde buluşacaklardı ama Zehra Ömer’in yanına şirkete gittiği için eve gelmedi. Tayfun gelmişti eve Leyla ile tanıştılar.
Çöpçatan Ayşe, Cevriye hala ile birlikte, Leyla ile Tayfun’u birbirine çok yakıştırdılar. Cevriye hala alem kadın, oğlan kolayda kız zorlayacak gibi biraz dedi. Ayşe de, bundan sonrasına karışmayalım da bizim elimizle değil de kaderin eliyle olsun dedi.
Bu söz hoşuma gitti de, sizin kaderiniz senaristin elindeki kalemde, ilahi kalem gibi, o ne yazarsa o olacak. Bakalım senaristin ilahi kalemi, bundan sonrası için ne yazacak. İzleyip göreceğiz

Zehra şirkete gittiğinde Ömer şirketten ayrıldı dedi Demir.
Zehra telefon açtı telefonu kapalıydı Ömer’in. Ömer ve kapalı bir telefon. Demir demek ki yalnız kalmak istemiş deyince Zehra’nın aklına Ömer’in canı sıkılınca gittiğini söylediği yer geldi aklına ve oraya gitti. Eliyle koymuş gibi buldu Ömer’i orada.

Ömer sahil kenarında denize bakıyor, aklından ise, geçmiş günlerden Zehra ile birlikte geçen günlerini hatırlıyordu. Ne işi var o adamla diye denize, uçan kuşlara sordu ama cevap alamadı. Çünkü; Zehra gelmişti yanına.
Zehra, Ömer’e sen bir şeye mi üzüldün? diye sordu.
Ömer, hayır sadece yalnız kalmak istediğim için geldim dedi.
Sonra Zehra biraz konuştu. Ömer gitmesini istedi. Gitmedi Zehra. Biri sana ”GİT” dediğinde, ”KALMAK İSTİYORUM” diyebilmek miş sevmek. Zehra gibi.

Zehra, Ayşe’ye ne diyeceğim dedi ve Ömer’i can damarından vurdu. Söz konusu Ayşe olunca Ömer için kendini düşünmek, yalnız kalmayı istemek bir lüks ve Ömer’in böyle bir lüksü yok. Kendinden önce geliyor Ayşe, Ömer için.
Eve vardıklarında abi kardeş sarıldılar. Ayşe, Zehra ile Ömer’i yine yan yana getirmeyi başardı.

Demir bu ne hal liseli gençler gibi mesaj yazıp göndermeden siliyorsun. Topla kendini aşkının farkına var ve adam gibi yaz şu mesajı ve gönder derken yaptı Demir,
yapacağını Leyla’nın en sevdiği şiiri gönderdi mesaj olarak. Bir gün önce yıldızlara okumuştu o şiiri Demir.

Zehra ve Ömer odalarına geçtiklerinde, Zehra Ömer’e olup biteni anlatmayacak mısın? diye soruyor. Zehra anlatacak bir şeyleri olan sensin, neden önce sen anlatmaya başlamıyorsun? Ömer den bekliyorsun. Ömer de benim gibi düşündü ve söyledi.
Eğer senin anlatacak bir şeyin varsa dinlerim dedi. Ama Zehra yok dedi kestirip attı.

Ömer ne yapsın şimdi? Seni Yener’in yanına giderken gördüm demedi. Karşılıklı konuşamamak yüzünden içlerini kemiren sorularla baş başa kaldılar.

Ömer çalışma odasında, gözümün içine bakıyor ama onun yanına gittiğini söylemiyor. Senin ne işin olur onun gibi bir adamla ya, ne işin olur diye soruyor ama bu soruyu kendi kendine soracağına, Zehra ya sorsan daha iyi olmaz mı Ömer? en doğru cevabı o verir sana.
Yoksa onu seviyor mu? Ömer kendince bu sonuca ulaştı. Bak kendine sorduğun soruya verdiğin cevap bu ama yanlış cevap Ömer. İçin içini kemirip duracak.
Siz ne zaman Zehra ve Ömer doğru iletişimi ne zaman kuracaksınız?

Gece uyku vakti geldiğinde odalarına gelen yeni yatakları görünce sevinen Zehra ya Ömer, senin için değil, kendim için aldım dedi. Didişmeden duramıyorsunuz değil mi siz?
Aşıksınız siz hem de deliler gibi. Bir o kadar da İnatçısınız da.
Sabah uykusundan çalan telefonla uyanan Ömer telefonda Yener’in sesini duydu
Zehrayı arayan Yener di.
İşler iyice karışacak şimdi. Bu arada Koray’ı babası neden arabayla aldırdı ve neden telefonları kapalı Koray’ın?

Aşağıdaki sözler, Ömer den Zehra ya

Duymasınlar o güzel sesini
Bakmasınlar Güzel Gözlerine
Görmesinler Güzelliğini Sakın tutmasınlar elini
Göz ucuyla bile bakmasınlar sana hazmedemiyorum
Seni her şeyden çok seviyorum ve kıskanıyorum Zehra.

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 96. Bölüm Analizi 30 Ocakta Neler Yaşandı” üzerine 17 yorum

 1. Anonim dedi ki:

  zehra ölürse bu dizi seyredilmez çünkü alevin işi yenerin işi biter tek kalan ömerede kız ayarkayana kadar zaman geçer can sıkısı ben seyretmem onlar sevecekler bir birini derken böyle sonuç saçma

  1. Anonim dedi ki:

   Yok yok zehra ölmez merak etmeyin daha gerçek ailesini bulacak alev yener mehtap üçgenimden inşaalah kurtulacak sevimin ne mal olduğunu öğrenecek birsürü yıkımdan sınra ömeri daha doğrusu birbirlrini tanıyacaklar tabii bu öyle uzatılacakki izleyici heyecanını yitirecek diğet dizilet seviyesine düşecek çzür dileti ama öyle görünüyor

 2. Birdostbiranne dedi ki:

  Been zehra karekterinde şunu görüyorum genelde iyi kalpli safi niyetli insanlar istismar edilir zamanla karşı koymaya çalışır ama karekter olarak kendisinde olmayan şeyleri yapar başına dert açar en güzeli ya olduğun gibi görün yada göründüğün gibi ol (Mevlana ) eskiden Allahım yardım et diyordu Şimdi kendimi ezdirmeyeceğim diyor herşey iyi olacsklen alt üst ediyor bence

 3. anonim dedi ki:

  senin siyah saclarin,kara gozlerin,benzeri olmayan gulusun beni bu diziye bakmaga mecbur ediyor…omercim

 4. arzu dedi ki:

  senin siyah saclarin,kara gozlerin,benzeri olmayan gulusun beni bu diziye bakmaga mecbur ediyor…omercim

 5. arzu azeri dedi ki:

  senin siyah saclarin,kara gozlerin,benzeri olmayan gulusun beni bu diziye bakmaga mecbur ediyor…omercim

 6. Vefa dedi ki:

  Aslım canım harika ellerine sağlık.Yenerin ağzının payını verse keşke Ömer..

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Vefacım, Ömer ona da gereken dersi verecektir inşallah.

 7. ir dedi ki:

  asli hanim ben bir nece gon evval bir soro sordom ama cikmadi tabi senin socon diyil hani vardi ya yazmisdiniz erkan meric i gorme imkaniniz yok benim sorom bo iydi siz yaprak dukomonon fikreti gibi oldogonozdan mi gormeniz imkansiz ( elbette orcinal roman versiyono )a.n.g.a.l

 8. Azerbaycandan Mehriban dedi ki:

  Süper dizi nolur bitmesin.ben dizinin bu kadar azeri fanı olduğunu bilmiyordum

  1. aslı dedi ki:

   Bende, bizde bitmesini istemiyoruz bu dizinin.
   Azerbaycana kucak dolusu sevgiler saygılar.

 9. Aylin dedi ki:

  Omerin o sorularini cok sevdim , yazik ki cavabi gelmedi ama yine guzel sorulardi . Sevmenin kaniti bu sorular . Acaba Omer yinede yalnis anladiklarinin gercegini oyrendiyinde ne olacak? Ellerine saqlik canim benim sen bu harika yazdiqin si’irlerinle beni hep mutlu ediyorsun

  1. aslı dedi ki:

   Ömer Zehra’yı sevdiği için bu soruları sordu kendine. Yavaş yavaş Ömer, Zehra’ya olan duygularının farkına varıyor.
   Ömer yanlış anladığı konuların aslını öğrendiğinde çok pişman olacak ve kendisini affettirmek için bir çok şey yapacak.
   Şiirleri beğenmene sevindim. Birtanem

 10. Ülker azeri dedi ki:

  Artık merak etmeye başlamışdım. Niye analiz çıkmyor diye.Sonunda çıkdı

  Aslıcım ADINI SEN KOY dizisi başladığı günden bu güne kadar o güzel gönlünden bir-bir kopub bu sayfaya dökülen her kelme için çok teşekkür ederim:-)ÖPDÜM CANIM

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim bir tanem, zaman ayırıp okuduğun için, merak ettiğin içinde ayrıca teşekkür ederim, insan sevdiklerini merak edermiş, bana sevildiğimi hissettirdiğin içinde teşekkür ederim.
   Bu dizi başka işte..
   Ülkercim bende seni, sana sımsıkı sarılarak öptüm canım benim.

   1. derya dedi ki:

    ömer zehrayı kıskanırve herşey ortaya cıkına ömer pişman olur

    1. aslı dedi ki:

     Evet derya, Ömer ses kaydını dinlediğinde çok pişman olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir