Adını Sen Koy 95. Bölüm Analizi 27 Ocakta Neler Oldu

Burak 27 Oca 2017 Adını Sen Koy  0

Ömer’in Vicdanı Vicdan kalp penceresinden bakar, akıl gözünü kapasa da vicdanın gözü, daima açıktır. Karda Yürüyüp İzini Belli Etmeyen Mehtap iş başında; Ömer’i telefonla arayıp tehdit ediyor. Ömer, daha yeni bir duygu yoğunluğu yaşarken, bunu tam yaşayamadan gelen telefonla sertleşip, etrafını saran sıkıntılara karşı kalkanını sararak kendine, hayata kaldığı yerden devam etti. Ona  gelen telefonun eve ve şirkete gelen zarflarla bağlantısı olduğunu anladı. Zehra ile paylaştı bunu. Zehra’nın ilk aklına yine Mehtap geldi, ama Ömer’e bunu söyleyemedi. İşine son verirse, ya o değilse diye düşündü iyi niyetli Zehra.

İyi niyetli olmak güzel ama bu kadarı da fazla Zehra. Sen yine iyi niyetli ol, ancak aklına geleni de saklama. Gönlünden geçenleri açıkça söylesene Ömer’e. O’ da gerekeni yapsın ama yok söylemedi, Saf Zehra. Burnunun dibindeki düşmanı fark edemedi. Aslında fark etti de, toz kondurmadı üstüne saf Zehra. Ömer hemen dostu Demiri aradı şirkette araştırmaya devam edecekler birlikte. Ömer, avukatla görüşüp anlaşmaya varmak istiyor. Nedeni, eve kadar ulaşan her şeyi yapar diye düşünüyor. Avukatla görüşen Ömer, istediği şartlar dahilinde anlaşmaya varmak istediğini söyledi. Aşık Demir, Leyla’nın evinin önünde nöbette sevdiğine bir şey olmasın diye.

Öyle sevdalı ki Demir, gökteki yıldızlarla aşkını paylaşıyor şiirle bakın o şiir bu.

Mecnun’la aynı anda mı
Biraz önce mi biraz sonra mı
En yeşil vahalar bereketinde
Bir ışığa dönüştü Leyla Ece
Evden yükselen bir ışık sütunu
Yükselip tuttu ışık olan Mecnun’u
Gördü herkes gökte yarıştı iki ışık
Birbirine kavuştu iki ışık

Sezai Karakoç

Bizim bu aşıklar da kavuşurlar mı bir gün, birbirine kavuşan iki ışık gibi?

Sabah uyandığında Zehra, Ömer çoktan kalkmış hazırlanmış işe gidiyordu. Zehra mahlleye resim için gittiğini söyledi ve Ömer işe gitmek için odadan çıktı. Bu çıkış şekli her zamankinden farklı bir çıkış şekliydi. Ömer, odadan çıkarken Zehra ya sırtını dönmeden çıktı. Bu o kadar çok şey ifade ediyor ki anlayabilenler için. Ömer’in odada dan bu şekilde çıkması.

Şirkete gelen Leyla ile konuşan Demir, ilişkilerinin daha en başında olduğunu söyleyen Leyla ya,ne yapmam gerekiyor? diye soruyor. Leyla yı seven Demir onu kaybetmek istemiyor, onun içinde Leyla ne derse onu yapmaya hazır Demir.

Zehra mahalleye giderek, Kardeşini evde ziyaret ediyor ve Zehra, hep telefonuna bakıyor. Ömer onu arasın istiyor. Ömer’in sesini duymak istiyor Zehra ve kendi aramak istiyor ama ne diyeceğini bilemediği için arayamıyor. Zehra içten içe aşık Ömer’e ama bunu kendine itiraf edemiyor.

Zehra elinde telefon, öylece gülümseye gülümseye Ömer ile birlikte olduğu o yatak sahnesi aklına geldi, Ömer’i düşünüyor. O an Ömer seni öpseydi nede hoşuna giderdi değil mi Zehra? Aşk işte insana ne hayaller kurduruyor. Seyircide bu hayallerle yaşıyor.  😀

Hele şükür resim Alev’in eline ulaşmadan Yasemin’in eline ulaştı. Bu sayede de Sevim’in gitmeden önce Yaseminin odasında ki, çekmeceye koydukları paraya ulaştılar.

Zehra, hemen Yener vermiştir diye düşündü. Aşık Zehra olmasaydı, ilk aklına Ömer gelirdi. Ama şimdi Zehra aşık ve aklına ilk Yener geliyor.

Eğer Mehtap’ın gönderdiği bu resim olmasaydı, yıllarda geçse o çekmecede duran  para ortaya çıkmazdı. Alın size bu kadar kötülüğe ne gerek var diyenlere bu çok güzel bir örnek. Mehtap sayesinde ortaya çıkan para. Ama bunu da kimse anlamaz.

Zehra, Yasemin’inin yaptığı keki yerken, yine Ömer’i düşündü. Bu kez annesi için söyledikleri geldi aklına resmin etkisiyle tabi bunları hatırladı. Ömer haklıydı hayat devam ediyordu. Yine Ömer den telefon bekledi, sesini duymak istedi ama olmadı Ömer aramıyordu Zehra yı. Aslında Zehra kendi arasa ve Ömer den beklemese telefon daha iyi ama aramak yerine, Ömer den bekliyor telefonu Zehra.

Nihat’ı odasına çağıran Ömer, Nihat’ın söyledikleri ile eski ilk Zehra’nın şirkete iş başvurusu için geldiğini söylediği günlere gitti. Nihat doğruyu söylemiş, Zehra da.

Vicdanıyla yüzleşti ve hem Nihat’a, hem de Zehra ya yaptığı büyük haksızlığın farkına vardı.

Ve Ömer, hiç düşünmeden Zehra yı aradı.  Vicdanı konuşuyordu Ömer’in

Telefon açtığında Zehra ya ilk sözü;

-neredesin oldu.

-bir sorun yok iyi misin diye merak ettim.

-henüz bir bilgi yok ama yine de sen dikkatli ol. Şimdi kapatmam lazım diğer hat çalıyor.

Telefonu kapatan Ömer, ne yaptım ben şimdi ? diye kendine soruyor.

Canım benim kendisi de şokta tabii. Ben söyleyeyim Ömer ne yaptığını sana; geçmişte yaptığın bir hata ile yüzleşdin, işin aslını öğrendin ve vicdanınla yüzleşdin. Sen kendin değil, vicdanın konuştu o an sende  buna engel olamadın rahatladın. Artık Zehra senin gözünde bir suçlu değil. Geçmişte düşündüğün kötü düşüncelerin hiç birini onun için düşünmüyorsun artık.

Artık Zehra senin yüreğinde tertemiz bir melek oldu. Olan bu Ömer Kervancıoğlu.

Bundan sonra Zehra için yepyeni bir sayfa açtın yüreğinde, bu konuşmada onun için kapıyı açan vicdanındı. Hayırlı olsun Ömer, vicdanınla yüzleşdin sana gerçekleri söyledi, sende dinledin, kapını açtın Zehra ya.

Burada bile duygularını rahat ifade edip, kendi kendine konuşmasına müsaade etmedi hayat, Tayfun geldi. Ömer yine şu zırhı giydi. Bu zırhı bir giy, bir çıkart ağırlaşıyor Ömer.

Zehra, Yener’i görmeye gitti. Ömer de ve Ömer arabasından, Zehra yı kapıda gördü. Bakalım neler olacak?

Ömer bu gün  Vicdanı ile yüzleşti.

Kötü bir işin en gizli şahidi, vicdanımızdır.

Vicdan kalp penceresinden bakar, akıl gözünü kapasa da vicdanın gözü, daima açıktır.

AŞK VE VİCDAN

Bir muammadır aşk.
Kiminin vicdanına atılan taş.
Kiminin fakir gönlüne katılan aş.
Kiminin de gözünden akıtılan yaştır aşk.

İlla birini seveceksen, dışını değil içini seveceksin!

Gördüğünü herkes sever, ama sen “Göremediklerini Seveceksin.”

Sözde değil “Özde” istiyorsan şayet, “Ten’e” değil “Can’a ” değeceksin.

Hazreti Mevlana

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 95. Bölüm Analizi 27 Ocakta Neler Oldu” üzerine 59 yorum

 1. Azəri qızı dedi ki:

  Burada bir birimizlə yazışırıq mənə hərdən elə gəlirki biz həqiqətən şəxsən tanışıq sizləri çox istəyirəm♡♡

 2. Ülker azeri dedi ki:

  Aslıcım ata hiç binmedim. Ama denicem. Senin yorumunu okurken Beyazı görmeliydin. Sanki his etmiş seninde onu sevdiyini:-)

 3. Ülker azeri dedi ki:

  Azeri kızı bu güzel dileyine kocaman aaaamin diyrum:-)

 4. Ülker azeri dedi ki:

  ASLICIM canım biliyomusun benim BEYAZ adında üç aylık erkek kedim var. Bir görsen çok tatlı. Hemde senin bir numaralı hayranın. Ne zaman senin yorumlarını okusam hemen yanıma geliyor. Hele bide ASLI söyledimmi hemen kafasını telefona yastlyor. Vallahi bu durumu kıskanyorum. Çünki sana gösterdiyi özenin yarısını bana göstermiyor.
  Şaka! Şaka!
  Kıskanmyorum. Ben kıskanç birisi diyilm.
  Annaşılan BEYAZ sana baya aşık:-) Gerçi biliyomusun ben bu duruma hiç şaşırmadım. Çünki bence bazı hayvanlar bazı insanların ne kadar iyi kalpli oldunu annya biliyor:-)

  Benim kedim senden kolay kolay vaz geçene benzemiyor. O yüzden yakında seni istemeye gelirsek hiç şaşırma:-)
  ÖPDÜM CANIM:-)

  1. aslı dedi ki:

   Ülkercim, şuan senin yazını okurken, yan tarafta senin yazının hemen yanında Hazal’ın kedisi ile olan resmi var.
   Adını Sen Koy Zehra Ölecek mi? Hazal Subaşı Adını Sen Koy’dan Ayrılacak mı 3 Şubat başlığı var.
   O resim sayesinde sanki seninle canlı yayın yapıyormuş gibi hissettim kendimi. 🙂
   Bu yazının yanına bu resim iyi oldu. İçeriği beni üzse ve ağlatsa da senin yazın ilaç gibi geldi. Sağolasın.
   Kediciğin benim durumu mu hissetmiş demek ki, sende bu satırları yazdın. Onu severken benim içinde ayrıca sev. Ben hayvanları çok severim oda bunu hissetmiş ne güzel. BEYAZ SENİ SEVİYORUM.
   Ben arada ata da binerim tavsiye ederim muhteşem bir duygu ata binmek.
   Ülker senide seviyorum belirteyim de kediciğimizi daha fazla kıskanmayasın, her ikinizi de öptüm.

 5. Azəri qızı dedi ki:

  Çox sağol ülkər sizədə qismət olsun

 6. Ülker azeri dedi ki:

  Vefacım iyiki geri döndün seni çok özlemişdim:-)
  Bence sende, AZERİ KIZIDA çok şanslısınız. Anne oldunuz için:-)

 7. Azəri qızı dedi ki:

  Vəfacım yenidən xoş gəldin çox sevindik gəldiyinə səni başa düşürəm çünki mənimdə bir qızım var allah bütün balaları saxlasın bizimkiləridə, olmayanlara da qismət olsun amin inşallah.səndə oğlunu öp yerimə

 8. Azəri qızı dedi ki:

  Çox sağolun yorumuma cavab yazdığınız üçün mən sizi burda tanıdığım üçün çox sevinçliyəm şəxsən tanış olmasaqda burda sizinlə bir yerdə yorum yazdığım üçün çox məmnunam♡♡

  1. aslı dedi ki:

   Bizde seninle tanıştığımıza çok memnun olduk Azəri qızı.

 9. Ülker azeri dedi ki:

  İr arkadaşım sana yorum yazdım. Ama yanlışlıkla ismini Aylin yazdım.
  Kusura bakmazsın dimi:-)
  Bide tatlım bana hanım deme olurmu. Çünkü ben arkadaşlar arasında resmiyeti sevmiyorum.
  HOŞCAKAL:-)

 10. Ülker azeri dedi ki:

  AYLİNCİM ben özlüyümde pozitiv,sakin bir insanım. Ama şu anonimler beni çileden çıkaryo. Zaten İSİMSİZ adındakı bir arkadaşın bize PİSKOPAT demesi sabırımı taşıran son damla oldu. Ne yani bize sayqısızlık yapan o, ama piskopat olan biz öylemi.
  Töbe. Töbe

  Canım ben kırışlardan korkmyorum. Eyer yüzüm kırışırsada sinirden diyil gülmekden kırışıcak. Çünki ben haftada 1 kere, yada ayda 1 kere sinirlenen adamım.
  Zaten kalan günlerin hepsinde gülüyorum:-)
  Tatlım sanada “tebessüm” dolu hayat dilerim.
  ÖPDÜM CANIM

  1. Ir dedi ki:

   Ispri idi dedim golesin bide sakani ben yazdim aylin diyil

  2. Aylin dedi ki:

   Evet canim . Haklisin piskopat yazani bende gordum sadece cavab verme gereyi durmadim , cunki burda daha fazla kalqa ciksin isdemiyorum esgiden biri abuk subuk konusdu cavabini verdim ama adim sinirliye cikdi o yuz kendileri icin yazib dursunlar onlarin yazdiklarinin benim icin hec anlami yok o yuzden cavab yazmaya deyer gormuyorum

 11. Vefa dedi ki:

  Canlarım sağolun yorumumu cvplandırdığınız için.Evet Aslıcım benim nelere yetiştiyiminbir bilsen:) Çoçuğumda maşallah yerinde durmuyor.Ama ne olursa olsun ASK kaçırmamaya çalışıyorum.Her işimi ona göre ayarlıyorum.Aylin birtanem çok teşekkür teyzesi Hüseyinde seni öpüyor.Oğlumun adı Hüseyndir.Öptüm canlarım♥

  1. Aylin dedi ki:

   Adiyla boyusun Huseyin balamiz . Aylesine vetenine layiqli ovlad olsun insallah

  2. aslı dedi ki:

   Vefacım, insan mutlu olunca, sevince, sevilince, bunu hissedince tıpkı senin gibi, her şeye yetişebiliyor. Gücü sevdiklerinden, onlardan aldığın için, hepsi sana çok güzel geliyor ve her şeye yetişebiliyorsun.
   Çocuğunun şimdi en özel, en güzel zamanları onla geçirdiğin her anın tadını doyasıya çıkar ve mutlu olun hep birlikte. Zaman öyle çabuk geçiyor ki.
   Hüseyin’i de öp benim için, yakışıklı prensimizi.
   Sevgiyle ask la kalın ailecek.

 12. Nhn dedi ki:

  100 bolum hayal kirikligim oldu bu yazilanlar dogru ise 100 bolumde yener alev sevim salim konularinin asilmasini yeni konulara yeni yuzlere yer verilmesini beklerdim yine hep ayni seyleri izliyecegiz gibi omer yanlis anlamasini izledik 100 bolum 100 bolum de zehranin yanlis anlamalari surer omer ve zehrayi kavusturun mutlu olsunlar cocuklari olsun bazi kotuler onlari kisa da olsa ayirsinlar yanlis anlamalardan dolayi cocugu soylemesin zehra biz izleyiciler gunluk hayati zaten yasyoruz sıkılıyorum biraz heyecan olsun istiyoruz

 13. sinifci dedi ki:

  cok sevindim resul abe ogretmen olmana cunku bende ogretmenim .

 14. Anonim dedi ki:

  alev yenerle tlefomda görüşmüştü bakıyorum zehrayı ynerin ağzına dayamış oda yazıbıları bunların gercekten piskojik sorunları var ve aile hayatına dair en ufak bir saygıları yok.izleyicide enayi değilmi yönetmen bu diziyi milyonlar izliyordu ama malesef yakında ekranda kimse kalmayacak sizin tekrar tekrar insanların ekranda önüne dizi diye koyduğunuz kötülüklerden:(((

 15. Vefa dedi ki:

  Merhabaa.Nasılsınız arkadaşlar.Biraz uzak kaldım.Yorumları okuyup cvb yazamıyorum.Malum annelik:) Her kes yine harika yorumlar yazmış.Anonimden başka:) Beyenmediyin bir diziyi niye izliyorsan…Tamam bizde bazı şeylere yorum yazıyoruz.Yani doğal şeylere .Çekim hatalarına.Ama artık bu kadar da deyil .Ülker Aylin Aslı Derya.Sude.Azeri nasılsınız? Özledim her kesi.Resul abi nasılsın? Sana teşekkür ediyorum özet tüyoların için.Çok geçerli bir bilgiler.Dizi başlarken şöyle böyle olucak dediyim bana soruyorlar sizim tvniz 1 saat pncemi yayınlıyor diziyi:)) Sen nerden biliyorsun ne olacağını.Bende söylemiyorum sırr olarak saklıyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Vefacım özledik seni, annelik böyle özel güzel işte, her şeyden önce evlat geliyor. Takdir ettim seni, hem onlarla ilgileniyor, hem de kendine zaman ayırıyorsun maşallah sana.
   Allah sana sevdiklerinle hep güzel günler yaşamayı nasip etsin Vefacım.

  2. Aylin dedi ki:

   Tesekurler vefacim ben iyiyim sen nasilsin . Balaca balanida opdum o kucucuk yanaklarindan ,ellerinden

 16. Anonim dedi ki:

  dizi.100 bölüm oldu alevin kötülüklri ve yenerin arsızlığı ile .biz bu sahneleri tekrar tekrar izlemekten . bıktık. siz ısıtıp ısıtıp ekranda gözümüze dayamaktan bıkmadınız. ailleye ve izleyiçiye sayğı lütfen. alevive yenerden başka konu yokmu bu dizide.başka ömerin küçüklüğü ve annesi nerde babası ne olmuş ve zehranın ailesi. tabi 2 tane yönetmen 2 tane senarist. ve 2 tane oda yazıcısı olunca . seneryoda cıkmıyor sanırım..diziyi olduğu yerde tekrar tekrar geriye sarıyorsunuz. lütfen dizinin konusuna dönün sayın yönetmen. en azından trt den aldığınız para helal olsun olmazmı:(((.

  1. aslı dedi ki:

   Neden bu kadar sabırsızsınız? sıra onlara da gelecek. Siz biran önce dizinin bitmesini mi istiyorsunuz? Biraz sabırlı olun lütfen.

 17. Ülker azeri dedi ki:

  RESÜL ABİCİM İYİKİ VARSIN:-)

 18. Aylin dedi ki:

  Resul abi ne guzel meslegin varmis oyle . Bende 2 de bir yazir duruyorum yorumlar cikmiyor diye cok ozur dilerim baya sikici olmusumdur qaliba . Tessekurler abi Asli arkadasiminda soylediyi gibi hayatimiza katdiqiniz guzel deygerler icin . Bu site gercekden hayatimin onemli bi parcasi oldu

 19. Ülker azeri dedi ki:

  AYLİN vallahi kıskandım:-)
  Yani rüyanın en tatlısıda sana kısmet olmuş:-)

  1. Aylin dedi ki:

   Vaalahi arkadasim bende gercek kendimi ruyadaki benden kiskandim . Delirmisim

   1. aslı dedi ki:

    ilahi Aylin, çok güldüm yorumuna 😀
    İnsan hiç rüyasındaki, kendisini – kendinden kıskanır mı? 😀
    Kıskanırmış demek ki, örnek sen.
    Seni seviyorum Aylin, böylesi güzel bir rüyayı görmek sana nasip olmuş. Darısı bizim başımıza inşallah.
    Gerçekte buluşamıyoruz bizde rüyalarda buluşuruz.
    İlk buluşan da sensin, şanslı kızsın vesselam. Öpüldünüz şanslı güzel kız. Belki bu sayede bana da şans bulaşır senden.

    1. Aylin dedi ki:

     Insallah canim benim . Ruyalardada gercekdede kendi ERKAN MERICINi bulursun insallah

     1. aslı dedi ki:

      Amin.. Ah hadi inşallah.

 20. Ülker azeri dedi ki:

  Resul abi Resul Şanlı senmisin. Eyer öyle ise çok komik bir abisin. Uykunu böldüyüm için özür dilerim:-)

  1. Resul ŞANLI dedi ki:

   Evet benim:) Ya tatil olunca biraz geç kalkıyorum. Dolayısıyla yorumları onaylamadığım için çıkmıyor

   1. AYGUL**VIVIM**benim dedi ki:

    Vayy bee yalnislikla girdim abime baksen ogretmenmis ..bide herkese cvp veriyon bana yok …ayy abim sizin mizah anlayisinizin yüksek olduğunu zaten biliyorum …konu baslardan ve bilgilerden belli ….

 21. Ülker azeri dedi ki:

  Resul abi yorumlar niye bu kadar geç çıkıyor? Lütfen cevap verirmisin?

  1. Resul ŞANLI dedi ki:

   Uyuyorum:) Tatil ya
   Öğretmenlk böyle bişey:P

   1. aslı dedi ki:

    Resul abi, sen gerçekten bir öğretmen misin? Ben şok, ben iptal, ben devre dışı oldum şuan.
    cidden şuan şoktayım. Resmen kelimeler boğazımda düğümlendi. Bunun nedenini sen çok iyi biliyorsun Abi.
    Hayatıma kattığınız güzel değerler için çok teşekkür ederim saygıdeğer Öğretmenim, Resul abim sağol. iyi ki varsın.

 22. Aylin dedi ki:

  Kizlar bu aksam ruyamda Omeri (Erkan Merici) gordum. Ruyamda bile o kadar mutluydumki ruyam guzeldi ayni zamanda birazca komikdi Erkanla birlikde guluyorduk . Daha doqrusu Erkan beni guldiriyordu ( Erkani sevgilim olarak goruyordum ) Allahim bu dizi beni ne hallere koydu

  1. aslı dedi ki:

   Canım senin adına çok sevindim, ne kadar mutlu oldum anlatamam.
   Gerçek hayatta, Gerçekten de Ömer’i ( Erkan Meriç ‘i ) görürsün ve o seni güldürür inşallah.
   Rüyanda onu sevgilin olarak görmüşsün ya onun gibi bir sevgilin olacak inşallah. Seni hep güldürecek.

   1. Aylin dedi ki:

    Tesekurler bitanem . Insallah butun Erkan Meric hayranlarina boyle tatli ruyalar gormeyi, ayni zamanda gercek hayatdada onu gormeyi nasip etsin allahim .En bastada benim canim arkadasim Asli icin diliyorum bunu butun kalbible

    1. aslı dedi ki:

     Bende Amiiiinnn inşallah diyorum. Dünyalar güzelim birtanem Aylinim benim.

 23. Anonim dedi ki:

  Yarın birgün yorumlarda azalıp bitecek insanlar aynı şeyi yazıyor ve artık sarmayacak diziddizidemisiniz ömer kafa dagataca diye zehrayida alıp bir yere gitse beraber olsalar karı koca olsalar beraber bu zorlukları yenmeliyiz biz birbirimizi seviyoruz her işin üstesinden geliriz deseler benim oglum işten 5de geliyor ve ben onun yemeğini 7de veriyorum dizi için inanın oğlumun dediği bu saçma diziyi mi izliyoz ben sana deyim ömer ve zehra yi eledi yazanin kalemi yeneri alevi mehtabi seçimle oynar bu diziden hiç bişey olmaz çünkü bu kalem şimdiye kadar bunu yazmış torunum 8 yaşında annene boş ver ben nediyom o fitneri gösterdi pehlivan onlar dedi oda ömer ve zehrayi eledi ınan bak anne ne kuzis dedi dersin bak düzeye ilk bolumu de şöyle bu göz attılar bana güldüler pes bunu mu takip ettin yazık pes yolun sonu fitneler açık dediler ne bekliyosunki yorum yapan da aşk kazansin diye beklyo beklemeyin vatinizi harcamayın baştan bi göz atan anlar zatenyorumuda keser mamtikli insanlar bu dizi böyle biterdelet tin adamı bunları orta cikarmada ancak zehra ömer bu olamaz alev denen elini kolunu sallaya sallaya gezer çünkü böyle insana onun bile gücü yetmez yenere aynı şey buna bişey olmaz Mehtap sevim bunlar kazanı kısa bu örnek kış koç ömer kervanı oğlunun karısının giyinisine bak çalı süpürgesi gibi annem güzel vatini ayırma vala bu diziden bi sey olmadan en sen hiç gelmeme sevdiğin ömer zehra beraber olmayi onlar r hep catisir

  1. aslı dedi ki:

   Naçizane fikrim, siz özeti izlemeseniz ve Oğlunuza gelince yemeğini verseniz ve onun gönlünü de yapıp o şekilde yeni bölümü izleseniz nasıl olur? Sizi bu durum özetten mahrum bırakacak ama en azından oğlunuzun gönlü olmuş olur.

 24. Ülker azeri dedi ki:

  Salam Azeri qızı. Dediklerinde çox haxlısan. Beyenmeyen izlemesin…

  ASLICIM ÇOK GÜZEL OLMUŞ. ARTIK SENİN SAYENDE DİZİNİN KAÇIRDIM SAHNELERİNDEN ANINDA HABERDAR OLUYORUM:-)
  İYİKİ VARSIN TATLIM:-)

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim bir tanem 🙂
   Sende iyi ki varsın Ülker azericim. 🙂

  2. Ir dedi ki:

   Ulker hanim 31ocak sayfasinda bayagi sinirlenmisin kaynana kinosonda fuad poladov nesibe xanima deyir (hirslenme ay arvad girislarin coxalar) neden sinirlenirsin her kes oz fikrin yazir

 25. Omerde mantiq yoxdurmu? Dosyalari masaya qoyan kimdir? Telefonda kimin konusdugunu oyrenmek olmazmi? Sorunlarin acilmasinda Tayfun ona yardim ede biler.Neden unutdu ki, Yener Mehtapin abisidir. Dizide Alev, Funda, Yener, Mehtap istediyine yetmek namine her kesi basib kece bilerler. Onlarin kotuluk yapmalari cezasiz kala bilermi?

  1. aslı dedi ki:

   Zaten Ömer, bu telefon konusunu – telefonda konuştu, Tayfunda numarayı bulabileceğini söyledi ama Ömer istemedi.

  2. Ir dedi ki:

   Merheba arkadas , omerin doromo herkesle farkli hatta zehradan bile , omer aysenin doromondan dolayi herkesin sade bildiyi konoya bile giremiyor sen ben obirisi yeri gelse kavga patirti goroltude cikara biliriz hatta mahkemeye de cika biliriz ama omer…… hatta zehra babasina yakalansa bile kendisi dediyi gibi isterse red etsin babasinin hayatda olmasi ona yetiyu ama omer farkli doromda … birde ben seyrci arkadaslarin ask merakini bir yere koyamadim adamlar bir hadise gereyi iki insanin hayati icin bir yola ciktilar ve her kesin hayatindaki gibi onlarinda etrafinda bi soro seyler dolaniyur ve onlarida etkiliyor bonlar makine deyilki insan ,; makineye demek olar sen bono yap bono yapma olor biter ama insana demek olormo ? Olmaz , birisinin annesi gitmis biri ona cocoklokdan beri anne gibi sarib sarmalamis , o diyeri birisini anne biliyor ve annesi gibi sevdiyi icin bigane kalamiyur ve arasdirib sorosdoriyor gerekirse hesab soroyor , anne bo sonocta kotode olsa anne ,,,, askin meskin oz yeri var oki kaldi olaylarin neden cozolmemesine bir insan derdini toploma annatmaya mahzoro varsa tek basina bo kadarini coze bilir omer sade bir seyi en yakin arkadasi tayfona annatamiyor vakti gelende anlatir bo kader askla meseleni kocoltmeyin iyi seyrler

 26. Aylin dedi ki:

  Bu bolumde hatiralarla dolu bi bolum izledik . Omer ve Zehra gecmisin hatiralari icinde askin izlerine rasliyorlar . Evet Omer Zehrayla Nihati yalnis anladiqi gunu hatirladi ,Omeri sucluluk duyqusu basdi ve kendisinde zehranin sesini duymaya ihtiyaci olduqunu dusundu aradi sesini duydu . Sanki Zehradan gelecek sesle sucluluk duyqusu hafifliyicek ve Omerin canini yakmiyacak gibi ve kendiside buna sasirdi . Evet Omer belki sen hic bi zaman tadmamissindir ama bunun adina ask derler . Peki ya Zehra neden surekli gozu telefonda Omerin aramasini bekliyor ve artik Omeri dusunurken hani o yataqdaki sahneni hatirlayinca guluyor ? Zehracim bununda adi asktdir .:) Zehracim annen getdiyi zaman Omer sana soylemisdi ya; zamanla alisacaksin onun yerini baska biri doldurduqunda yeniden nefes alib vermeye basliyacaksin : iste o acinin yerini dolduran adam Omer ve Omer icinde Zehra Omer artik Zehrayla ilgili tum kotu dusuncelerinden kurtulmus ve onun yuzundeki masumiyeti daha fazla gorsun diye, onun yuzunde huzuru bulsun diye, o huzuru kendi icine ceksin diye, gozlerinin derinliyinde kendisini gorsun diye arkasini cevirmeden Zehraya bakarak cikti ( tabi bu benim dusuncem belkide yalnis yorumluyorum yada dusuncemi duzgun ifade edemiyorum ) ve sondaki sahne insallah ki gelen hafta izleyecegiz her halde Omerin kiskancliqina sahid olacaqiz . Bi askda kiskanclik yoksa askin tadi olmazki bi insan birini kiskaniyorsa demeki o deyerlidir onu kendinin yalniz ve yalniz kendinin bildiyi icin baskalarina kiskaniyor, Omer gibi.

  1. aslı dedi ki:

   Evet Zehra, Ömer’in dediği gibi acısının yerine, Ömer’i koydu ve her an onun sesini duymak istiyor. Aşık işte, Ömer gibi o da bunu kendisine itiraf edemiyor.
   Ömer’in odadan çıkışı ile söylediklerinde haklısın. Ömer, Zehra ya artık ben sana sırtımı dönmüyorum, bundan sonra ben hep senin yanında olacağım mesajı veriyor.

 27. Azəri qızı dedi ki:

  Hamınıza salam deyirəm Aylin,Ülkər,Aslı,sizlərin yorumlarınızı çox bəyənirəm burada bəzi yorum yazanlar var onlara demək istəyirəmki serialdan xoşunuz gəlmir baxmayın və sinir bozucu yorumda yazmayın çünki yorum yazanların içində ancaq serialı sevənlər olsun istəyirik mən şəxsən o serialı o qədər çox xoşlayıramkı iki günü necə keçirəcəyimi fikirləşirəm♡♡mən əvvəl Azərbaycanlı qızı adı ilə yorum yazırdım indi azəri adı ilə yazıram bunu yazdımki biləsiz həmən yorum yazanam

  1. Aylin dedi ki:

   Tesekurler Azeri qizi sevindimyorumlari beyendiyin icin.

  2. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Azeri qızıcim, yorumlarımızı beğenmene sevindim.
   İki gün diziden ayrı kalsak da, netten ben tekrarlarını seyrediyorum. Buradan da sizlerle sohbet ediyorum.

 28. Anonim dedi ki:

  ömer ses kaydını dinlese ne olur. ne sevimmiş anlamadım neden senaristler salimin zehraya sevimin gercek kızı olmadığını açıklamıyorlar . haftanın başında ömer zehrayı barıştırıp.hafta sonunda ayırıyorlaz biz usandık artık bu seneryolarda lütfen sayın yönetmen ya adam gibi seneryo yazın yada işi ehline bırakın olmazmı:(((

  1. Ir dedi ki:

   Bo haftanin genel ozeti ve foto sekillerde leyla ses kaydini omere dinletiyor . Arkadaslar seyrici arxa plani goriyor diye aceliye getiriyor neden sono yapmiyor bono yapmiyor karakter olanlari gormiyor ya o yuzden gerkli bir sey olmali ki hansi adimi atsin axi bonlar moneccim deyilki bilsin zehranin elinde ses kaydi var ve ya zehra neden mehtabi soylemiyor omere bi doron bonlar islerini yapsinlar gecen hafta dediyim gibi her sey oz zamaninda ortaya cikiyu bono diziyi tekrar izlayande basa dose bilirsen ve gororsen sen de olsaydin ayni seyi yapardin ama bence alev konosonda omer annesiyle konosmali conko alev mozeyyenden oz boloyor ve omerde anesini kirmamak icin aleve tavir koyamiyor bi tek alev meselesini omer hall etse sikinti kalmaz

   1. aslı dedi ki:

    Söylediğiniz gibi, seyirci biraz sabırlı olsa. çok çabuk ilerlesin istiyorlar ama olayların gelişmesi için, neden sebep sonuç ilişkisi lazım, sebepler olacak ki, sonuca ulaşılabilsin. Bunun içinde biraz sabır lazım.

  2. aslı dedi ki:

   Ömer ses kaydını da dinleyecek, Zehra Sevim’in gerçek annesi olmadığını da öğrenecek.
   Bunun için biraz sabırlı olup seyrederseniz göreceksiniz.
   Sebepler olacak ki, sonuçlara ulaşabilsinler öyle değil mi? Ortada hiç bir neden yokken Salim neden kızına, Sevim senin öz annen değil desin. Bunu bugüne kadar açıklamamış. Şimdi niye açıklasın.
   Bunu Zehra ya Ömer açıklayacaktır çünkü, Ömer biliyor gerçeği annesinin neden evden gittiğini.Bunu Ömer’in açıklaması içinde şartların oluşması gerekli öyle söyler Ömer bunu Zehra ya. O yüzden biraz sabır lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir