Adını Sen Koy 94. Bölüm Analizi 26 Ocakta Neler Oldu

Kırılan Kalp Yine Sever mi? Ömer, Hediye abladan. Hediye abla, Ömer den vaz geçmedi.

Zehra ve Ömer, eve gelen Zarftan çıkan Zehra’nın ailesi ile annesinin doğum gününde çekilmiş resmini görünce, birlikte oturup konuşarak, bunu kimin? Neden? yaptığını bulmaya çalıştılar. Bulmaca çözer gibi, Zehra ile Ömer birbirlerine sorular sorarak birlikte cevap bulmaya çalıştılar. Ama bulamadılar. Zehra nın dün ilk aklına gelen Mehtap bu gün aklına gelmemişti.
Ömer o resmi önce çalışma odasında ki dolapta saklamayı düşündü, sonra yırtıp atmayı, tamamiyle yırtmasa da o şekilde Zehra ya verdi.

Hediye ablam, Ömer’e kırgın. Ömer ile karşılıklı konuşmadığı ve duyduğundan yola çıkarak Ömer’i yanlış anladığı için evden gitmek istiyor. Bunu isteme sebebi; Ömer’in çalışma odasındaki telefon konuşmasına şahit olması. Başını dinleyip de sonunu dinlemediği, kendisi için söylediğini düşündüğü o sözlere çok kırılmış Hediye ablam.

Demir, Leyladan özür diliyor ve ona çiçek veriyor. Bu davranışı Zehra Ömer den beklerken, Demir Leyla ya yapıyor bunu
Hayat ne garip, Demir’in Leylaya yaptığı o konuşmanın benzerini, Ömer’in Zehra ya yapmasını beklese de Zehra. Bu şu aralar zor ama imkansız değil. Çünkü; Ömer’in durumu Demir ile aynı değil de ondan.
Leyla eski evinden yeni evine taşınmış ilk gecesiydi. Eşyalarını yerleştirirken bahçeden gelen sesle korkar aynı anda Demir de telefonda arayınca, Demir hemen Leyla’nın yanına geldi. İlişkileri hakkında konuştular ve Demir sabaha kadar arabada Leyla için bekledi. Ona bir şey olmasın diye.

Alev, hala Ömer’in peşinde bir şeyler bulma çabasında. Nazan’a sırf bu iş için el altından para veriyormuş. Nazan, Ömer’in çalışma odasında çöp kutusunda zarfı ve yırtılmış resim parçasını buldu ve hemen Alev’e götürüp verdi. Alev, Nazan’a resmin diğer parçalarını bulmasını gerekirse çöp konteynırlarına bakmasını söyledi.
Olur başka bir arzunuz Alev hanım, git de sen bak ne meraklıymışsın çöp karıştırmaya Alev.

Koray hastalanmış işe gelmeyeceğini söylemek için Salim Amcayı aradığında Yasemin de oradaydı. Ve babasına eve gideceğini, evden çıkmayacağını söylese de yalan söyledi babasına ve Koray’ın yanına gitti. Ona çorba yaptı ilgilendi, bu esnada babası aradı evden. Kızının ona yalan söylediğini anladı ve çok kızdı Salim amca.
Neden yalan söyledin ki, Yasemin? Koray’a çorba yapmaya gittiğini söyleseydin, yada gitmeden izin alsaydın baban sana kızmaz aksine sana daha çok güvenirdi. Nerde, kimle olduğunu bildiği için.

Bu ilerde Zehra’nın ondan saklı evliliği ortaya çıktığında nasıl bir tepki vereceğinin göstergesi mi? Yasemin öz kızı ona böyle davranıyorsa? Peki Zehra ? babasından onun için yaptığı gizli evliliğe nasıl bir tepki verecek? Onun bir hazırlığı mı bu?

Sabah Ömer işe giderken Zehra ile birlikte evden çıkacaklardı. Ancak Zehra Hediye ablanın konusunu açınca, ondan daha önemli işlerim var hangisinin daha önemli olduğunu mu tartışacağız dedi ve tek başına evden çıktı Ömer.

Zehra ise evde kaldı. Ömer’in arkasından duygusuz, bencil, kendini düşünen başkasını hiç düşünmeyen diye söylendi.

Ah Zehra Ah, Ömer mi bencil?, duygusuz?, kendini düşünen ve başkasını hiç düşünmeyen biri öylemi? Ömer’i hiç tanımamışsın sen Zehra. Ayşe için seninle evlendi neden acaba? Kendinden önce Kardeşi Ayşe’yi düşündüğü için. Şimdi de seni korumak, kardeşini korumak için bu zarfları gönderen kişiyi bulmaya şirkete gidiyor. Tüm bunlar olurken hangi ara Ömer kendini düşünüyor ve kendi için bir şeyler yapıyor Zehra. Kendinden önce hep başkalarını düşünüyor Ömer. Bunu ne zaman anlayacaksın sen Zehra?.

Zehra, Ayşe’ ye, Hediye ablanın evden gideceğini söyledi. Ayşe, Hediye ablanın hayatlarında nedenli önemli bir yere sahip olduğunu, anneleri onları bırakıp gittiğinde onlarla nasıl ilgilendiğini, abisi için Hediye ablanın nedenli önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Hediye abla, abimin üzerine titrerdi dedi.

Ömer şirkette, Demir; yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu hemen anladı nedenini sordu ? Ömer de anlattı personel dosyalarını istedi Ömer, benimkini de ister misin dedi? Ortamı yumuşatmak için ama Ömer şaka kaldıracak durumda değilim şuanda der gibi baktı Demir’e ve Demir ile Ömer personel dosyalarına bakarak bir şeyler bulmaya çalıştılar. Ne aradıklarını bilmeden? Samanlıkta iğne arar gibi dosyalara bakarken Ömer, Zehra’nın şirkete iş başvurusunda bulunduğu dosyayı buldu.

Ve geçmişe o güne gitti Ömer. Zehra’yı şirkette kendi odasında Nihat ile gördüğü o anı, Nihat’ın Ömer’e durumu yanlış anladığını, sadece iş için Zehra’nın o an orada olduğunu söylediği anları hatırladı.
Ömer bir kere daha, Zehra hakkında düşündüklerinde yanıldığını, gördüklerinin aslında gördüğü gibi bir anlam ifade etmediğini anladı. Kafasındaki bir soru da bu Mehtap’ın oyunu sayesinde cevap bulmuştu.

Kim Zehra’ya kötülük yapmak istese, bunu başaramıyor, aksine yaptıkları ile Zehra’ya yardımcı oluyordu. Eh burada Allah’ın da Zehra ya yardım ettiğini söylemeden edemeyeceğim.
Çünkü, Allah herkesin kalbini, gönlünden geçenleri, niyetleri biliyor. Ve vakti zamanı gelince de hepsini bir bir ortaya çıkarıyor. Sabır dememin sebebi de hep bu yüzdendi.
Nihat, neyin var senin? Ayşe de fark etti bunu? Ne kadar yorgunum desen de başka bir şey var sende?

Kesin kararlarını veren Hediye abla ile Ökkeş amca evden ayrılıyorlar.
Ömer şirketten eve gelince ona kapıyı açan Zehra, odalarına geçerek Ömer’e ; Hediye abla evden senin yüzünden gidiyor, nedeni senin söylediklerin, Hediye abla bir anlaşma değil, bir projede değil, rakip firma hiç değil, duyguları unutuyorsun, kırılmış sana, insan en çok sevdiğine kırılır. Böyle söyleyerek Zehra, Ömer’in yıllar önce yüreğindeki yaraya, kapanmış yarasına dokundu.

Ömer, gitti yıllarca sakladığı onun için çok kıymetli, değeri hiçbir şeyle ölçülmeyecek mendili aldı ve Hediye ablanın gitmesine o mendille engel oldu.

O mendil sıradan bir mendil değildi Ömer için. O mendil; Anne kokusu demekti, Anne yarısı demekti, Annesi gittiğinde düştüğünde dizini saran, yüreğindeki yarayı saran mendil di o mendil.
O mendili ona zor zamanında vererek el uzatan, yanında olan kişiyi, asıl sahibi olan Hediye ablayı asla Ömer yanından ayırmaz, bir yere göndermez. Göndermedi de. Sen dünyanın öbür ucuna da gitsen, ben yine gelir seni alırdım. Dedi. Hediye ablaya Ömer.

Ömer, daha küçük bir çocukken yaralanmış, yarasını saran Hediye abla, Ömer için çok değerli ve kıymetli bir insan onun gitmesine izin vermezdi vermedi de. Ömer neden bu gün böyle sert, zorba şimdi bu sahneleri seyredenler anlamıştır her halde.

Ömer daha küçük bir çocukken aldığı darbeler sonucunda, yüreğindeki yaraları daha fazla kanatmamak için kendince, kendine bir koruma kalkanı yapmış. Onun arkasına saklanmış. O şekilde ayakta kalmış, kardeşi Ayşe için, sevdikleri için. O kalkanı bu gün biraz olsun kırdı Ömer. Ama hala korkuları var içinde. Tam boşalacaktı, rahatlayacaktı ağlayarak ama gelen telefon onu yeniden sertleştirdi.

Ömer’in; sağı-solu, önü-arkası, dört bir taraftan düşmanlarla çevrili kendini korumak, kardeşi için, bu kalkana ihtiyacı var. Doğru bir kalkan değil çünkü, yaşadıklarından dolayı gördükleriyle karar verdiği, sonrasında yanıldığını anladığı, bir kalkan bu. Ama onu bu güne kadar ayakta sağlam bir şekilde getiren bir kalkan.
Zehra belki biraz olsun anlamıştır Ömer’i.

Mehtap tamda zamanın da aradı, başka zaman yok muydu arayacak? Bir rahat bırakmadınız Ömer’i, içini bir boşaltsın, rahatlasın. Ama yok herkes Ömer’in peşinde.

Mehtap, telefonda; Bu işin peşini bırak dedi, sen bırak peşini Mehtap. Peşlerinde dolaşan sensin.

Ömer, Hediye abladan. Hediye abla, Ömer den vaz geçmedi.
Üstada sormuşlar, kırılan kalp yine sever mi?
Üstat da “EVET” demiş…
Adam “peki demiş üstadım siz hiç kırılan bardaktan su içtiniz mi?”
Üstat da cevap vermiş, “peki sen hiç bardak kırıldı diye su içmekten vazgeçtin mi?”.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 94. Bölüm Analizi 26 Ocakta Neler Oldu (18 Yorum)

 1. varlığın acı ızdırap yanlış anlaşılmalar dizesi bu nedir yaaaa bıktık artık üç ileri beş geri ömer şu telefonu açtığında birkezde diğer ucunda yener olmasın içim şişti . Ergen tayfasının aşk dört genine sakın birde Demir Leylâ Tayfun üçgeni eklenmesin aşk başladı başlayacak derken benim kafa gidecek maç izleyen beyler gibi önümden biri geçerken sağa sola eyilir oldum önemli bir söz bakış kaçırıcam diye site görevlisi yakında adını ömerdiye değiştirecek kaçkez ömer dedim adama eşim aynı evin içinde telefonla çay ister oldu lütfen diziyi izlemekten soğutmayın . Bu yanlış anlamaların artık sonu gelsin önceden diziyi tv den netten en az yirmikez izlerdim artık izleyecek birşey yok hep aynı şeyler ne içiyorsanız lütfen ayılın senaristler..

 2. Alev evli adamda gözü var.yener evli kadında gözü var funda alper arkadaşların sevgilisinde gözü var oh anam ohhh ötekileri yazmıyorum bile ne kadar edepli bir senaristimiz var dimi ama karı kocanın bir sarilmasina opmesine izin verilmiyor edepsizlik ya. dizde bir tane düzgün ve örnek davranış sergileyen karakter görterin her fırsatta seneryo yok alevin kötülükleri şimdide mehtap . zehrayı saf yerine koydunuz mehtap konusunda ömere yalan söylüyor ömer her konuda yetersiz . haklı olduğu halde haksızlığa uğruyor heleki yener davasında geri adı atması. tıpkı diziyi. geriye sarmanız gibi. AİLEYE VE İZLEYİCİYE. EDEP. YAHU.

  • Bu sizin söylediklerinizin hepsi ve daha fazlası gerçek hayatta da var ne yazık ki, bunlar kötü karakterler dizi de. Gerçek hayatta ise dost gibi görünen düşmanlar çekemeyen kıskanç hasetçi insanlar.

   Ömer ve Zehra karakteri iyi insanlar ve onlar gibi gerçek hayatta olan insanlar var. Düşmanlara rağmen ayakta kalmaya çalışan. Bunu başarmak için birlikte savaş veren iyi karakterli insanlar.
   Dizimiz gayet güzel ilerliyor.

   Siz dizide seyretmek istediklerinizi, isteklerinizi yaptırmak için bu şekilde bir psikolojik baskı uygulaması yapıyorsunuz.
   Bunu sadece burada değil, internet üzerindeki diğer bütün bu dizinin sayfalarında yapıyorsunuz. Bu şekilde istediklerinizi elde edeceğinizi düşünüyorsunuz ama buradan size malzeme çıkmaz kusura bakmayın.
   Madem bu kadar rahatsızsınız diziden seyretmeyin o zaman.

 3. Ülkər sən çox düz söylədin biz serialımızdan çox razıyıq kimin xoşuna gəlmirsə seyr etməsin və buraya yorumda yazmasın

 4. ASLICIM birtanem her analizin gibi buda çok güzel ve harika olmuş.
  Ellerine salık:-)

  Sevgili ANONİM arkadaş kim oldunu bilmiyorum.
  Belkede özlüyünde çok iyi bir insansın. O yüzden kalbini kırıcak laflar etmek istemiyorum. Ama sen de şunu bilki ben ister insan, isterse de dizi olsun hiç fark etmez sevdiklerime kötü söz, söylenmesine tahamül edemem.
  O yüzden rica ediyorum ne diziye ne ekibine, ne de senaristlere kötü sözler söyleme.
  OLURMU:-)
  Hem bak burda halinden tek şikayetci sensin.
  Biz halimizden de dizimizden de qayet memnunuz..
  ÖYLE DİYİLMİ ARKADAŞLAR:-)

  • Ülker azericim, çok teşekkür ederim.
   Evet bir tanem, biz halimizden de dizimizden de gayet memnunuz.

 5. Bazen bir bakış bir damla gözyaşı çok şey anlatır.
  Anlayabilene..
  İlk resimdeki gibi katı görünmeye çalışsan da, aslında öyle yufka yüreğin var ki senin Ömer.
  Masum çocuklar gibi saf ve temiz.
  O gözünden akan bir damla yaş var ya o kadar değerli ki, senin için zor olanı başardığın çok sert bir şekilde ördüğün duvarını yavaştan yıktığını, iç dünyanı dış dünya ile paylaşmaya başladığının bir göstergesi.
  Sen hep başkalarının göz yaşını sildin.
  Şimdi de Zehra’nın gözyaşlarını siliyorsun.
  Peki senin göz yaşlarını da Zehra silecek mi Ömer?

 6. Acaba dunyada yanlis anlamalar olmasaydi dunya cenet olurmuydu ? Cenenet olmasada insanlar bir birlerine kusmez darilmazlardi . Gunul kiran gonul almasinida bilir Omerde oyle yapdi . Omer Hediye ablanin gonlunu aldi , ama bizde onun gonul kiriklarini gorduk , kalbindeki yilarin acisini kederini insanlara guvenmemesinin nedenini gorduk kalbinde daha hangi acilar var kimse bilmez . Ve arkadaslar fark etdinizmi bilmem Omer ve Zehra artik kendilerinden biz diye bahs ediyorlar, artik ayrilmaziz diyorlar . Insallah hic bir guc , ne Mehtap, ne Alev ne Yener nedeki bundan sonraki kotulerin sizi ayirmaya gucu yetmez. Evet arkadasim doqru yazmissin , Allah zehraya yardim ediyor , cunki Allah guzel kalpleri bilir Allahin edaletine subhe yok . Canim senin sonda yazdiqin usdadin sozleri sen her halde bunu Omer ve Hediye abla icin yazdin yazdin , ben insallah bunu irelide hatirliyicaqim , zehra hilmi yilmazin kizi olursa Omer dusmaninin kizi olmasina ramen zehradan vaz gecmeyeceken her zorluqa ramen Zehranin elini tutacakken hatirliyicam . Nedense aklima dizinin o zamanlari geldi . Tessekurler Aslim bitanem.::* opdum canim benim

  • Ömer’in gönlündeki yaraları görenlerden ve fark eden ler den birisi olduğun için teşekkür ederim canımsın.
   Nedeni, çoğu insan bunu görememiş, fark edememiş onlar adına,
   Bazı değerlerimizin yok olduğunu gördüğüm için genç nesile üzüldüm.
   Evet Aylincim, sondaki üstadın sözleri Hediye abla ve Ömer için.
   En azından senin gibi, Ülker azeri gibi seyrettiğini anlayan ve bilen bir seyircisi ve burada yazamayıp da, bizim gördüklerimizi gören hisseden seyircisi olduğu sürece bu dizi doğru yolunda ilerler.
   sevgiyle kal benim güzel arkadaşım. Öptüm bende seni Aylincim.

   • Arkadasim diyer sayfada yazdiqin yorumlarda o kadar haklisinki ayni zamanda Ulker arkadasimda dizi yapanlar . Burda bizlere insani deyerleri gostermeye calisiyor . Ben kendi adima soyleyimki Omeri her ne kadar cok seviyordumsa dunki davranisiyla benim gozumde dahada yuceldi , cunki Hediye ablaya Okkes amcaya ne kadar deyer verdiyini gosterdi bize

    • Büyüklerine sevgi ve saygıyı her zaman gösteren Ömer, senin gibi benimde bir kere daha takdirimi kazandı. Boşuna sevmemişiz yakışıklımızı 🙂

 7. Omer kalkani doz secmemis ostat asli hanim omer alev soronono annesi iyle konosson anne alev sana govenib benim pesimden isler ceviriyu terbiyesizlik ediyur zeharaya karsi kirici oloyor desin zaten annesi aleve kizgin omer kos koca karvanci oglo aylesinin bascisi bir tek alev soronono hall etse disaridan gelen soronlar disarida oz hallini bolor ve eve yansimaz sizin omer karakterine olan sayginiz takdir edilesi dir ama zaaflarini demezsiniz iyi yoromlar ostat dediyim de isin sakasi kirilmayin lotfan

  • Ömer, vakti zamanında gerekeni yaptı Alev için
   1) Şirketten kovdu Alev’i. Ama Alev ne yaptı intihar etme numarası ile teyzesini avucunda oynattı duygu sömürüsü yaptı. Ömer mecbur kaldı işe almaya teyzesi yüzünden.
   2) Ömer, Alev için 6 aylık seminer ayarladı şehir dışında ama Alev ne yaptı, gitmemek için istifa etti şirketten.
   3) Ömer şimdi de Alev’i evden kesin gönderme kararı aldı en son yaptığı telefon konuşmasından bu anlam çıkıyor, bakalım bu kez ne yapacak Alev.
   Ömer elinden geleni yapıyor ama Alev her seferinde kaçıp kurtulmayı başarıyor.
   Annesi Müzeyyen hanım Ömer’e destek olduğundan daha çok destek Alev’e.
   Ömer’in zaafı sevdiklerini kaybetmek. Kaybetme korkusu. Kim sevdikleri;
   1) Ayşe, canından bile çok sevdiği kardeşi olduğu için.
   2) Asya, canının canı kardeşi ayşenin kızı, yeğeni olduğu için
   3) Müzeyyen Hanım, onu büyüten büyüğü olduğu için
   4) Hediye Abla, ona en zor anında yanında olarak yarasını saran kişi olduğu için
   5) Ökkeş Amca, Hediye Abla ile aynı değerde, beraber büyüdükleri için
   6) Ve Zehra, Yeni yeni Ömer’in gözünde değer kazanan ve önem arz eden, en ufak bir şeyde dahi canının yanmasını istemediği kişi
   Arkadaşı Demir’i de unutmamak gerek. O arkadaştan ziyade Ömer’in dostu, sırdaşı, yoldaşı, iş arkadaşı her şeyi birlikte yaptığı, Ömer’in hayatında çok önemli bir yere sahip biri Demir.
   Ayrıca, Alev para bulmak için küpelerini sattığında da, Müzeyyen hanım alıp geri getirmiş. Neden böyle yaptın dediğinde ise;
   Alev, beni burada istemiyorlar, şirketten ayrıldım vs. vs. sözler söyleyerek teyzesine duygu sömürüsü yapmış, teyzesi de çıkarıp hem küpesini, hemde zarfta para vermişti.
   Kısacası, Ömer, Müzeyyen hanımla konuşsa bile, teyzesi Alev’in tarafını tutar.
   Bunun içinde Ömer uygun bir yol bulacak ve Alev’i evden gönderecek ama bunu yaparken de kimse buna itiraz edemeyecek olmalı Ömer bunu biliyor. Bakalım neler olacak.
   Diğer taraftaysa Hilmi Yılmaz, Alev’in şirkete dönmesini istiyor.
   Belki Ömer, Alev’i evden gitmesi şartıyla şirkete geri alabilir onu, tabii Müzeyyen hanım buna izin verirse.

 8. kusurabakmayında bu senarist ve oda yazıcıları ömerden ne istiyor yada bu kadar kötü seneryoları nerden bulup yazıyorlar şeytenın aklına gelmez diziye kim girerse ömerin başına sarıyorlar . inşallah en kısa zamanda yzadığınız seneryolarda boğulursunuz ömer zehrada ve ekran başında bunaltığınız izleyicide kurtulur sizin yazdığınız götülüklerde ne diyeyim içraatın yosa elinde kenara cekilmekte erdemdir be oda yazıcıları