Adını Sen Koy 93. Bölüm Analizi 25 Ocakta Neler Oldu

“Can Kırıkları, Cam Kırıkları Gibi Değildir. Öyle Süpürünce Gitmez; İçinde Kalır. Aklına Geldikçe de Batar.” İnsanın Canını En çok Sevdiği Yakarmış İnsan en çok sevdiğini incitirmiş. Cevriye Halanın yanlışlıkla yemeğe koyduğu yağ çözücüyü, Cevriye Halanın mutfağa gelmesiyle öğrenen Hediye abla yetişin Zehra hanıma yetişin diye bağırırken, Ömer gelir. Olanları öğrenince korkarak Zehra’nın yanına gider. Zehra turşudan yemiş, yemeği ise koklamaktadır, yemekteki farklı kokuyu alan Zehra yememiştir.

Ömer ise, Zehra için çok endişelenmiş ve ona bir şey olacak diye çok korkmuştur. Kim birisi için durduk yere korkar ve endişelenir ki? Ömer, Zehra’yı seviyor ona değer veriyor ve ona bir şey olmasını istemiyor. Sana bir şey olabilirdi diyerek te bunu dile getirdi Ömer. Hediye abla ise, üzüntüsünden bitap düştü. Hep Cevriye halanın suçu. Ne vardı karışmasaydın yemek işlerine.

Ömer, Hediye ablayı odasına çağırdı ve ” Sen nasıl böyle bir hatayı yaparsın dedi. Ya yeseydi yemeği? Sadece Zehra yı değil, bütün aileyi riske attın sen, bir daha olmasın lütfen” dedi. Hediye abla üzgün bir şekilde odadan çıktı ve Zehra ile karşılaştı. Ömer bey haklı bu hatanın mazereti olmaz dedi. Ağlayarak Hediye abla. Zehra, Hediye ablanın ne kadar üzüldüğünü görünce, Ömer’e kaza bu, annen yaşındaki kadına nasıl öyle davranırsın? O yapmamış, Cevriye halanın hatası. O yapmadı deyince.

Ömer; Mutfaktan sorumlu olan o dedi.

Zehra; kimseyi yapmadığı bir şey için suçlayamazsın.

Ömer; Hediye abla bana kırılmaz, benim niyetimin ne olduğunu iyi anlamıştır dedi.

Zehra, Ömer’in üstüne gitmeye devam etti ve Ömer en sonunda hiçbir şey olmadı öylemi? Ya sana bir şey olsaydı ? Benim ne kadar korktuğumu dedi ve devamını getirmeden, sözünü tamamlamadan yine frene bastı.

Ömer yine duygularını dili ile ifade etmekten çekindi ve kendini frenleyip durdurdu. Hediye abla bana kırılmaz diyerek lafı değiştirdi.

Zehra yeter, Ömer’in üstüne bu kadar gitme. Sen içinde yaşadıklarını daha yeni paylaştın Ömer ile ve O, seni dinledi. Omzundaki yükleri aldı, kendi sırtına yükledi. Sen rahatladın.

Peki ya Ömer ? Kendi taşıdığı yükle birlikte yükü biraz daha ağırlaştı. Biraz da sen Ömer’i anla.

Zehra yeter bu kadar gitme Ömer’in üstüne.

Hediye ablam canım benim, Ömer’in söylediği sözler öyle dokunmuş ki yüreğine, göz yaşlarına engel olamadı ağladı. Mutfakta Ökkeş amca, teselli etti, Müzeyyen hanımda öyle. Cevriye hala geldi konuşuyor.

Sen sus Cevriye Hala, hiç konuşma her şey senin yaptığın bir hata yüzünden oldu. Ve sen çıkıp da diyemedin ki, Hediye’nin bir suçu yok! Benim hatam, bilmeden ben yağ diye koydum diyemedin.

Canım Hediye ablam, yanında olsaydım da o gözlerinden akan yaşı kendi ellerimle silseydim. Kıyamam ben sana.

Konağa Leyla geldi ve Zehra ile konuştu. Babasının konağa gelişinden, Leyla’nın oturduğu ev satışa çıktığı için teyzesinin evine taşınacakmış. Zehra’nın mahallede ki evine yakın olacakmış. Bunlardan konuştu iki dost Zehra ve Leyla.

Leyla, Zehra’ya Ömer ile aranızdaki buzlar erimişe benziyor, Ömer sana ne kadar ince ve kibar davranıyor, başka bir yakınlık var gibi? Yoksa siz Ömer’le deyince, Zehra kaçtı. O’nun hakkında konuşmak istemiyorum diyerek. Bunları söylerken Leyla hep Ömer ile dünkü arabada oldukları anı düşündü.

Demirde, konakta Ömer ile sohbet ediyor.

Ömer ilk kez Leylayı uğurladı.

Ökkeş amca, Hediye ablanın Ömer beye gönül koyduğunu anlamış, onu teselli etmeye devam ediyordu. Ömer beyden özür dilersin konu kapanır gider dedi.

Zehra geldi, özür dilemene gerek yok dedi.

Ömer geldi o sıra ve Hediye abla ile göz göze gelince, dondu kaldı. Ben Nazan’a bakmıştım, kahve isteyecektim dedi. Bunları sadece dili ile söyledi ama ya gönlünden, gözleriyle Ömer, Hediye ablaya neler söyledi?

Kim anladı Ömer’i? İçinde kopan o tarifi imkansız fırtınanın kim farkına vardı? Söylemek isteyip de söyleyemediklerini kim duydu? Kimse her zaman ki gibi hiç kimse? Ömer yine yalnızdı onu anlayan yoktu etrafında. Dinleyende.

Ömer aslında Hediye ablayı üzmek, kırmak istememişti. Ama işte biran Zehra’ya bir şey olacak korkusu onun o an öyle davranmasını gerektirdi.

Ömer mutfakta, Hediye ablayı gördüğünde suç işlemiş masum çocuk gibiydi. Biran Hediye ablaya sarılmak, omzunda ağlamak istedi. Ondan özür dilemekte ama her zaman ki gibi frenledi kendini.

Ömer bir gün çok kötü patlayacak. Çok kötü ağlayacak bağıra bağıra utanmadan, sıkılmadan, çekinmeden yapacak bunu. Çünkü, çok doldu ve omuzlarındaki yükü kaldırabilecek gücü kalmadı. Ama her nedense bunu kimse görmüyor.

Artık yeter, biri çıkıp Ömer’in omuzlarındaki yükü alsın, yoksa hasta olacak yakışıklımız.

Odalarına geçen Zehra ve Ömer, artık kapılarını kilitliyorlar, ancak öyle bir psikoloji ile o odadalar ki, kapı kilitli olsa bile, bir tek ayak sesinden hemen kendilerini yatağa atıyorlar. Üzerlerinde hissettikleri baskıyı anlayın artık.

Salim amca, kızı Yasemin’e iyi bir hayat dersi verdi. Güven kazanmak zor, kaybetmek kolaydır diyerek.  Verdiğin sözü bir daha tutmamazlık yapma. Dedi ve sıkı sıkı sarıldı kızına.

Hediye abla, Ömer ile konuşmak için odasına gidiyordu ki, telefonda konuşan Ömer’in konuşmasının başını duyduğu , sonunu duymadığı

“Bu evde kaldığı sürece bizim için büyük bir tehlike, zaten sınırı aştı.”

Sözleri kendisi için söylediğini düşünerek üzüldü. Ömer ile konuşmadan oradan ayrıldı.

Oysa Ömer’in konuşmasının tamamını dinleseydi “ Alev bizim için her zaman bir tehdit” dediğini duyardı ama duymadı.

Ömer, Alev’i evden gönderiyor bu konuşmasından ben bunu anladım. Hele şükür Alev’e yol göründü.

O sözlerin kendisi için söylendiğini düşünen Hediye abla, mutfakta ağlıyor kıyamam ben sana.

Beton, Mehtap’a öğlesine vurgun ki, filmlerle avutuyor kendini. Mehtap’a açılacak da bunu nasıl yaparsa artık.

Alev, Yener’in dükkanına geldi ve Beton vardı dükkanda konuşmayan Beton, Alev’i iyi sinir etti, bu sinirle ayrıldı dükkandan Alev. .

Mehtap, karda yürüyüp izini belli etmeyen düşman.  Ömer’in ofisinde dosyasının içine “Herkes den sakladığın sırrını biliyorum bir dost” yazılı zarf koydu.

Konağa da kurye ile bir zarf gönderdi içinde Zehra’nın ailesi ile çekilmiş resmi vardı. Alev’in elinden zorla alan Ömer, zarfı açtığında resmi gördü.

Alev sen artık yerini de, yurdunu da, haddini de bil yeter bu kadar her şeye burnunu soktuğun. Otur oturduğun yerde.  Sana ne o zarf kime geldiyse geldi. Sana ne.

Ağlayanı güldürebilmek,ağlayanla ağlamaktan daha değerliymiş.
Gözyaşımı kahkahaya çevirdiğinde anladım.
Bir insanı herhangi biri kırabilir,ama bir tek en çok sevdiği, acıtabilirmiş.
Çok acıttığında anladım.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 93. Bölüm Analizi 25 Ocakta Neler Oldu (12 Yorum)

 1. Aslı canım seninle biz o kadar benziyoruzki.Yani yazılarından bunu fark ediyorum.Bezen öyle güzel şeyler yazıyorsunki kendime örnekler çıkarıyorumHayat o kadar gariptirki.Hiç görmedin tanımadığn bir insanın senin yanında olmasını istersin.O distun olarak görürsün.Senin bu güzel sözlerine mantığında o kadar ihtiyyacım var bir bilsen…Seninle paylaşıp akıl danışmak isetiyim o kadar çok şey varki..Bazen mesafeler insana çok zor gelir.Keşke seni tanıya bilseydim .Güzel insan.Tabi diyer arkadaşlarımıda.

  • Vefacım, canım benim çok teşekkür ederim bir tanem. Yazdıklarını okuyunca yüzümde tatlı bir tebessüm, yüreğimde sıcaklık hissettim sana sıkı sıkı sarıldığımı düşün olur mu, ben sana bu sözlerini okuduktan sonra sanki yanımdaymışsın gibi sarıldım 🙂
   Mesafelerimiz çok uzak da olsa bu dizi ve bu sayfalar sayesinde çok yakınız.
   Buradan bana sormak istediklerini sorabilirsin, senin için sorun olmaz ise elimden gelen ne varsa yapmak isterim.
   Yazmak istemezsen de seni anlarım bir tanem, kendine çok iyi bak seni seviyorum Vefacım.

 2. ASLICIM DÜŞÜNEN AKLINA VE YAZAN ELLERİNE SALIK:-)
  HARİKA OLMUŞ:-)
  MUHTEŞEM:-)

  • Teşekkür ederim Ülker azericim, Bazı yerlerde öyle şeyler okudum ki nette üzüldüm açıkçası. insanlar bu bölümde Ömer’i gerçekten anlamamış. Hediyenin konusunun çok uzatıldığını düşünenler var. Ömer ile Zehra aşkını görmek istiyorlar ama Ömer’in iç dünyasını anlayan yok bunun için gerçekten çok üzüldüm.
   verilmek istenen mesajları seyircinin bazılarının anlamadığını gördüm o yazılanlarda.
   Ömer’in korkularını bile dile getirmekten korktuğunu kimse anlamamış. insanlar bir aşk tutturmuş gidiyor aşktan önce daha çözülmesi gereken konular var ki, kimse farkında değil üzüldüm bunları farkedemeyen bir seyirci kitlesi olduğuna.
   Anlayanları bu söylediklerimden tenzih ediyorum.

 3. Ömer ve zehracoğıma hiiiç kusur bulmayın demiyorum ama bence Karekter rollerini çok güzel oynuyorlar saçlarınla oynaması tik gibi öyle yaparak nefes alıyor bazı insanlar şeyy der ikide bir mesela onun gibi zehra babasını anlatırken beni ağlattı gerçek gibi duygulandım ömer zehraya yaptığı haksızlıktan rengi sarardı dizlerini bağı çözüldü hele o masum bakışları çıkarsız masum ailelelrine düşkünlükleri ve en önemlisi karşı cins iki insanın birbirleriyle edep ölçüsüne riayet etmeleti bir yorumda okumuştum ömer o kadar güzel bir kızla aynı odada kalıyor ama kardeş gibi durabiliyor tabi o farklı bir cümle kurmuştu teşekkürler trt ve dizi ekibine insanı belden aşağı Yaşayan bir mahluk gibi göstermediği insani değerleri öne çıkardığı için gerçek aşk ve gerçek asalet gerçek insanlık nedir insanı kalite yapan nedir vb sorulara güzelcevaplar veriyor ahhh şu kötüler cezasını bulsa zehra ve ömer de didişmese zehra başına dik ömerde duygularını bukadar içine atmasa birbirleriyle hoş geçinseler ne güzel. Olur

  • Bu diziyi diğer dizilerden ayırt eden vede özel kılan sizin söylediğiniz şu sözlerde saklı
   “zehra babasını anlatırken beni ağlattı gerçek gibi duygulandım ömer zehraya yaptığı haksızlıktan rengi sarardı dizlerini bağı çözüldü hele o masum bakışları çıkarsız masum ailelelrine düşkünlükleri ve en önemlisi karşı cins iki insanın birbirleriyle edep ölçüsüne riayet etmeleti bir yorumda okumuştum ömer o kadar güzel bir kızla aynı odada kalıyor ama kardeş gibi durabiliyor tabi o farklı bir cümle kurmuştu teşekkürler trt ve dizi ekibine insanı belden aşağı Yaşayan bir mahluk gibi göstermediği insani değerleri öne çıkardığı için gerçek aşk ve gerçek asalet gerçek insanlık nedir insanı kalite yapan nedir vb sorulara güzel cevaplar veriyor ”
   Çok güzel bir tesbit yapmışsınız teşekkür ederim.
   Suçlular cezalarını çekecekler mutlaka. Yaptıkları cezasız kalmayacak.
   Ömer’in duygularını içine atması geçmişi..
   Zehra ile araları zamanla düzelecek biraz zaman sırlar açığa çıksın ondan sonra.

   • Ben teşekkür ederim aslıcığım aslıcığım diyorum ben sizlerden yaşça büyüğüm anneyim yoksa büyüklük Allah a mahsus ben gençlerimizi çok seviyorum hepiniz benim evlatlarım gibisiniz Rabbim sizlerede önce gönlünüze göre bir hayat arkadaşı sonrada hayırlı evlatlar versin inşaalah

    • Bende size teşekkür eder ellerinizden öperim 🙂
     Güzel dualarınız için çok teşekkür ederim.
     Rabbim size de sağlıklı, mutlu, huzurlu, bir ömür nasip etsin evlatlarınızla, tüm sevdiklerinizle inşallah.

     Naçizane sizden bir ricam olsa yapar mısınız?
     Buraya Mesaj yazıp gönderdiğiniz kısmın yanında, küçük adınız yazan kısım varya, işte oraya.. mesaj göndermeden önce size nasıl hitap etmemizi isterseniz onu yazar mısınız? Ve bunu her gönderdiğiniz mesajda yaparsanız sevinirim.

     Nedeni; burada o kadar çok anonim var ki ayırt edemiyorum. Beni anlayışla karşılayacağınızı umuyorum. kendinize çok iyi bakın sevgiler.

 4. Yeni yapimciyla hersey daha güzel ve profesyonel olcak derken, sahneler cok kopuk
  Ömer gecen hava almak icin disari cikiyor sonra hemen icerde koldukta oturuyor ne ara girdi, ne zaman kendini toparladi?
  Su yeni koltuklarin da bacaklarini bi kontrol edin. Ömer her oturusunda düstü düsecekboluyor?

  Simdi meeak ettigim baska birsey de, dün nasil yartilar? Sabah kalkma sahnesi yoktu!

  Nicin mehtap in sirkette calistigini söylemiyor zehra veya leyla?
  Su ses kayitlari ciksin artik!
  Genclerin ask mesk isleri fazla abartili ve yalan dolan oyun kurma üzerine gidiyor, genclerin daha güzel seylerle mesgul olmalari daha güzel örnek olabilir. Böyle alev bile funda da birseyler ögrenebilir derim.

  Zehra artik daha güzel kombinler giyiyor ama malesef mevsime göre degil. Evin de ögle giyime glre sicak olacagini hic zannetmiyorum.

  Arkadaslar gibi beni de sinir ediyor, ikidebir zehranin saclari ile oynamasi
  Buna lütfen bir cözüm

  Bazi sahnelerde cok smatörce haraket ediyor bizim basroll oyuncularimiz ömer ve zahra. Mesela dünkü bölümde yatmadan önceki sahne. Okul tuyatrosunda bile ögrenciler daha iyi biliyorlar ellerini kollarini ve duruslarini nasil kullanmalari gerektigini.

  Birde ayni sahnede ömer nicin zehranin onun aldigi parfümü kullandigini fark etmedi. Az birsey sikmadi kiz. Bütün oda ya kokusu dagilmis olmaliydi. Ömer gibi gözünden birsey kacmayan birisine yakistiramadim.

  Lütfen oyuncularin hal ve hareketleri biraz daha seri olsun, sahneleri kopuk olmasin

  Iyi günler güzel calismalar

 5. Tesekurler Aslicim . Emeyine saqlik . Canim bence Omer mutfaka geldiyinde Zehra onun ne icin geldiyini anladi zaten o yuzden sordu : sadece kahfe icinmi geldin : diyerek. Zehra Omerin ozur dilemesi icin israr ediyor , cunki omerin gercekde nasil iyi biri olduqunu hiss ediyor ve soyle soyleyelim Omeri kendi icindeki cikmazlardan kurtarmaya calisiyor ve basaracakdir . Omer aqlamasin ya lutfen aglarsa bende aqlarim vallahi , hele bu gun Hediye ablaya cok uzuldum . Su mehtap sanki abisinden cok kendi icin intikam aliyor . Zehranin Omerin esi olmasini hazm edemiyor . Alevin yuzsusluyune her defasinda biraz daha sasiyorum deyicek sozde bulmuyorum

  • Sağol bitanem, Ömer özünde iyi biri ama geçmişinde öyle yaralar almış ki, Zehra bunu tam olarak bilmiyor. Bilmediği içinde farkında olmadan sözleri ile Ömer’in üzerine çok gidiyor. Oysa Ömer Hediye ablaya çok değer veriyor, mutfağa gidip de kahve istediğinde Ömer, sesindeki o farklılık öğle belliydi ki. Tutuktu. Kendini kastığını, tuttuğunu ben o ses tonundan öğle anladım.

   Ve Ömer kendisini bu şekilde daha fazla kasamaz. Patlama noktasına geldiğini düşünüyorum.
   Bu patlamayı da ağlayarak yapması yada içinde biriktirdiklerini birine anlatıp rahatlaması lazım.
   Konuşarak yapamıyor Ömer, hep cümleleri yarım kalıyor. Tamamlayamıyor. Korkuyor tamamlamaktan, tamamladığında olacaklardan. Mesela Demir geldiğinde çalışma odasına neyin var moralin bozuk gibi dedi, dostu arkadaşının moralinin bozuk olduğunu fark etmişti ama Ömer ne yaptı yok dedi geçiştirdi. Ama yüzünden düşen bin parçaydı.
   Bana göre Ömer’in biran önce ağlaması ve içinde biriktirdiklerini göz yaşları ile dışarı atması lazım.
   Zehra’nın Ömer’in ruhunda açılan yaralarına merhem olacağına bende inanıyorum.

 6. sırf ömer karakteri leyla dmir ayşe nihat için izliyorum dizyi . başka türlü kötülük kokuyor dizi ve dizide tek masum insan ömer paşam . kıyamam ömetr karakterinde yanlış anlaşılan çok paşamız var neyse inşallah alev ve mehtap yılanının kötülüklei son bulur sayın yönetmen ya değilse ekranda kimsekalmayacak.funda ve alpere vereceğiniz parayı bir hayır kurumuna verin en azından hayır etmiş olursunuz ne kadar merakıymışsınız kötülüğe ve kötü karaktere trt dizisinde inşallah bu yanlışlardan bir an önce dönersiniz temennisiyle zehranın ağzını kapatın sinek kacacak ağzına. ellerni arkadan bağlayın saclarıyla oynamsın. kız hala diziye hakim olmadı saclarıyla oynamaktan.. kacacak kızın