Adını Sen Koy 92. Bölüm Analizi 24 Ocakta Neler Oldu

Burak 24 Oca 2017 Adını Sen Koy  0

Bazen tek ihtiyacımız olan bize uzanan bir el ve bizi anlayacak bir yürektir. Gerçekler Acıdır ve Gerçekler can acıtır. Bu düzmece oyun sona ermeli, gerçekler gün yüzüne çıkmalı artık. Dünün devamında kaldığı yerden devam eden Zehra’nın babasından köşe bucak kaçması, Ayşe’nin Salim ustayı abisinin odasına getirmesiyle devam eder. Korkudan kendisini banyoya kaçmakta ve kendisini banyoya kilitlemekte bulan Zehra, babasının sesini duydukça kahrolmakta gözlerinden yaşların akmasına engel olamamaktadır.

Ömer, ustanın odalarına gittiğini Hediye abladan öğrenir öğrenmez soluğu oda da alır.

İnatçı keçilerimizden biri olan Ömer hala Zehra’ya ismi ile hitap etmiyor, arada söylese de insanların içinde, yalnızken hiç ismi ile hitap etmiyor Zehra ya. Ve yine ismi ile hitap etmeden oda içerisinde aradı Zehra’yı.

Ömer’in odaya gelmesiyle babasının gittiğini öğrenen Zehra, göz yaşları içerisinde banyodan çıkar ve Ömer’e bütün içtenliği ve samimiyeti ile babasından neden kaçtığını? Anlatır.

Siz, hiç sizi seven bir insan için bir fedakarlık yaptınız mı? Ve bunu ondan sakladınız mı?  Bir insanın hayatı, yaşaması sadece sizin atacağınız bir imzaya bağlı oldu mu hiç?  Yada bir hastanenin bahçesinde çaresizliği, kimsesizliği, parasızlığı yaşayıp da oturup ağladınız mı hiç? Bunu ancak yaşayan bilir. Allah kimseye o hastane bahçesinde çaresizliği, kimsesizliği, parasızlığı yaşatmasın çok zor.

Zehra’nın oldu. Babasının yaşaması için Zehra’nın atması gereken bir imza ve Zehra o imzayı attı sonrasında neler olacağını? Onu nelerin beklediğini bilmeden, bütün şartlara, göğüs gererek bugünlere geldi.  Her şeyi kaldırmıştı bu beden, onca hakaretleri, sözleri, davranışları, tutumları..

Ama söz konusu babasının Zehra’nın ona olan güvenini bu şekilde babasına yalan söyleyerek kötüye kullandığını düşüncesi ve bunu öğrenmesi Zehra’ya çok ağır geldi.

Zehra, Ömer’e ; Vakti zamanında Ömer den aldığı parayı neden aldığını anlattı.

Gerçeklerle yüzleşen Ömer, Zehra’nın anlattıklarıyla o güne gitti ve her şeyi hatırladı. Zehra’nın asla gelmem deyip gelişini, çeke 187 BİN TL yi, yazışını, 6 ay boyunca bu parayı sadece babası için aldığını..

Bütün bunları Zehra dan öğrendiğinde Ömer, çok üzüldü. Zehra’nın omuzlarındaki ağır yük birden sanki Ömer’in omuzlarına bindi ve yatağa o omzundaki ağır yükle çok zor oturdu.

Ömer daha fazla dayanamadı. Hava almalıydı, aceleyle balkona çıktı, soğuk biran onu kendine getirdi. Toparladı kendini ve Zehra ile hastane de ilk karşılaştıkları o an aklına geldi.

Ömer, Zehra’nın yanına oturarak onunla konuşarak hem Zehra’yı rahatlatarak omzundaki yükü alarak ona yardımcı oluyor. Hem de kafasındaki bütün sorulara bu karşılıklı konuşma sayesinde cevap buluyordu.

Ömer, Zehra’ya babasının ameliyat parasını nasıl ödediğini düşündüğünü sordu.

Zehra, yatılı bir iş bulduğunu, hastane içinde kredi çektiğini söyleyerek cevap verdi.

Bu anlaşma evlilik oyunu babamın asla kabul edeceği bir durum değil dedi. Ben babama yalan söyledim ama o benden hiç şüphe etmedi benden ben o güne kadar hiç yalan söylememiştim dedi.

Devamında, bir gün bu oyun bittiğinde babama her şeyi anlatacağım dedi.

Ömer, tek bir cümle ile sevdiklerini çok üzeceğini bilsen bile mi? Diyerek kendisinin de aynı durumda olduğunu ama kendisinin bunu asla açıklamayacağını dile getirdi. Çünkü, Ömer de kardeşi için yapmıştı her şeyi.

Ve kardeşinin ölmesini istemiyor Ömer. Ama Zehra her seferinde bu anlaşma bittiğinde diyerek acısını tazeliyor Ömer’in farkında olmadan.

Mehtap, hiç o değilmiş gibi hiçbir şeyden haberi yokmuş gibi, takipte neler olduğunu öğrenme peşinde.

Artık kimse odalarına paldır küldür girmiyor. Odanın kapısı her çalındığında Ömer, Zehra yı arkasına alarak koruyucusu olarak kapıyı açıyor.

Ömer, her koşulda Zehra’yı koruyor.

Funda, Salim amcadan Yasemin için izin aldı, Salim amca sadece gündüz gözü ile görüşmelerine, gece çıkmalarının uygun olmayacağını söyledi.

Demir, Leyla’yı resmen patronundan kurtardı. Çünkü, patronu Leyla’yı azarlayacaktı, başlamıştı daha fazlası olmadan Demir Leyla’nın imdadına yetişti.

Demir, Leyla’yı deniz kenarına götürdü. Arabada çay içerek deniz havası aldılar.

Ömer ve Zehra birlikte dışarı çıktılar. Demir lerin gittiği yere gittiler. Arabada çay içtiler sohbet ettiler.

Onları gören Leyla biran önce oradan gitmek istediğini Demir’e söyledi ve oradan ayrıldılar.

Ömer, Zehra’nın babasının da Ayşe ile aynı hastanede yattığını Zehra dan öğrendi.

Eve döndüklerinde herkes uyumuştu, kanepede olmayınca aynı yatakta yatmak zorunda kaldılar. Ömer yok sen yat dese de, Zehra sen uykunu alamayınca çok sinirli oluyorsun diyerek onu ne kadar iyi tanıdığını bir kere daha göstermiş oldu.

Sabah ilk uyanan Ömer di ve bir süre Zehrayı izledi. İlk karşılaştıkları an geldi aklına. Ve telefon çaldı, şimdi sırasımıydı telefonun 😀

Zehra’yı uyandırmadan almak isterken, Zehra uyandı ve her ikisi de bir kez daha utandılar hallerinden 😀

Masum aşıklar.

Ömer, Ayşe’nin yattığı hastaneyi arayarak, Salim Kaya’nın o tarihte hastanede yattığını ödenen miktarında 187 Bin tl olduğunu, Sadece Zehra’nın babasının ameliyat parası olduğunu öğrendi.

Ömer çalışma odasında kafasında ki bir soruya daha cevap bulmuştu. Sırada diğer sorular vardı cevaplanması gereken.

Nihat’dan ustayı gönderen kişinin işine son vermesini istedi.

Bunu öğrenen Mehtap, daha dikkatli olmaya karar verdi.

Ömer, Zehra’nın hiç beklemediği bir anda onu şöförün mahalleye babasını görmeye götüreceğini söyledi.

Zehra önce çok şaşırdı ama buna çok sevindi ve Ömer’e teşekkür etti.

Ömer’in yüzünde Zehra dan gelen o teşekkür sayesinde bir gülümseme oluştu  J

Küçük bir teşekkür, ne kadar etkili bir insanın yüzünde tebessüm oluşmasında.

Cevriye hala, Ay parçası dediğin Alev’e fazla yaklaşıp da evlilik konusunu bir daha açma. Bak Alev, alevliğini gösterdi, bir kıvılcım sözü ile yaktı canını.

Hediye ablam sen ne yaptın ? yağ çözücü koyduğun şişeyi niye ortalıkta bıraktın?

Cevriye hala bu yaptı yine yapacağını, Hediye ablanın yaptığı yemeğe, yağ şişesinin içinde yağ çözücü olduğunu bilmeden yağ diye yemeğe döktü. L

Ve Zehra babasını ziyaretten dönünce eve, Ömer, Zehra’nın  yemek yemediğini fark etti. Zehra yeni pişen ve yağ çözücülü yemekten aldı odasına çıktı.

Hediye abla, Cevriye haladan yemeğe ilaçlı karışımı koyduğunu öğrenir öğrenmez, Zehra hanım diye bağırmaya başladı. Ömer sese geldi ve Zehra’nın ilaçlı yemeği yemek üzere olduğunu öğrendi.

Ömer Telaşla odaya koştu. Zehra yemeğe başlamıştı bile şimdi ne olacak?

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 92. Bölüm Analizi 24 Ocakta Neler Oldu” üzerine 13 yorum

 1. Vefa dedi ki:

  Aslı alemsin ya.Yorumların çok tatlı.

 2. Anonim dedi ki:

  Bence şimdi ömerde sıra oda kardeşi için zehraya benzer gözü kara davrandığını her nekadar zehraya haksılık etmiş olsada aslında oda büyük bir risk aldıı kardeşini mutlu etmek için hataları çok susmaları malum insan konuşa konuşa anlaşır gözlerkalbin aynasıdır ama bir yere kadar trt ye ve dizi ekibine teşekkürler artık gerlim istemiyoruz zehra ve ömer hergün birbirlerine daha güzel ve masum espirileriyle yakınlaşsınlar kötület kötülüğünün kötülüğünü yaşayarak öğrensinler

 3. BİRGÜL GÜNEŞ dedi ki:

  Ben ikisinide çok seviyorum.ve ikisinin birbirinden ayrılmasını istemiyorum yani ömer le zehrayı söylüyorum kötüler naparlarsa yapsınlar kötüler her zaman kaybederler. sizi çok seviyorum ömer ve zehra mutluluklar dilerim.

 4. aslı dedi ki:

  3 Yakışıklı bir arada maşallah; Ömer, Demir, Nihat.
  Bana göre en yakışıklısı Ömer, yüzümde tatlı bir tebessüm oluşturan yakışıklı Ömer.
  2.kez aynı yatakta yatmak zorunda kalan utangaç çiftimiz. Ömer, o telefonu biraz daha kenardan tutsaydın da nur cemalini görseydik ne olurdu 🙂
  Hediye ablam ne kadar iyisin sen Zehra ya bir şey olacak diye nasılda korktun öyle..
  Zehra da çok güzel.
  Yakışıklı prensimiz Ömer bey yine kitap okuyor.
  Seviyorum ben bunları iyi ki varsınız.

 5. ismszgnc dedi ki:

  Analizler her zaman ki gibi güzel olmuş.Aslıcım ellerine yüreğine sağlik canım.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim ismszgncim sağolsaın

 6. Vefa dedi ki:

  Bölümün en can alıcı sahnesi uyanan pmürin Zehrayı seyr etmesi veee Zehrada uyandığında göz göze geldikleri o komik an.Çok güzeldi.Keşke saatlerce bakışsalardı.Hep seyr ederdim valla;)

 7. Aylin dedi ki:

  Tesekurler Aslicim . Analiz harika olmus yine

  1. aslı dedi ki:

   Beğenmene sevindim bir tanem teşekkür ederim.

 8. Aylin dedi ki:

  Evet zehranin acisida boyukdu ikside en yakinini kayb etme korkusundaydi . Zehra simdi babasina yalan soylemenin acisini cekse bile babasini olume terk etmenin acisindan boyuk olamaz kendiside soyledi ya isderse beni redd etsin ama yeterki yasasin, olmesin diye . Ama Omerin acisi ilk gunki gibi taze ayna .simdi dusunuyorumda insan nasil boyle bir aciyla haytda tek yakin olanini canindan bir parca olanini bir sure sonra kayb edeceyini bilerek yasamak , onu kayb etdiyinde senin elerini tutacak bir annen baban kardesin yokken hemde dusuncesi bile kalbim sikisdirdi su an . Ve saq olsun Zehra bunu hatirlatib duruyor. Ama inaniyoruzki Zehra zamanla Omerin tum dertleerinin ilaci olacak ,gecmisden gelen dertlerinin anesinin babasinin acisini unutduracaq insallah Omerde aynen oyle Zehranin heyatinin ta kendisi olacak. Aysede olmez kardesinin mutluluquna sahit olur

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim, Zehra o kaybetme korkusunu bir kere yaşadı ve geçti. Ve şuan Zehra’nın babası sağlıklı ve hayatta. Zehra için sıkıntı geçti.
   O bir an önce bu sözleşmenin süresinin biteceği ve evine döneceği günü bekliyor. Çünkü herkes onu 6 aylığına yatılı bir işe girdi diye biliyor.

   Ama Ömer için durum çok farklı. Çünkü, Ayşe’nin geçmişinden gelen bir hastalığı var ne kadar atlatmış olsa da, tekrarlaması çok yüksek olan ve doktorların sadece 6 ay yaşar dediği, bu süreyi de mutlu geçirsin, mutlu olduğu sürece, stres sıkıntı yaşamadığı sürece hastalığı ilerlemez dediği, Ömer’inde Ayşe için o mutlu olsun diye elinden geleni yaptığı bir hastalığı var.
   Ömer’in Zehra ile durumu aynı değil.
   Zehra bunu şuan tam anlayamıyor, Zehra’nın sürekli bu 6 ay bitsin gideceğim demesinden ben bunu anlıyorum. Ömer’in yaşadığı acıyı Zehra’nın tam olarak anladığından ben emin değilim.

 9. Azeri qızı dedi ki:

  Diziyi çok güzel çok beyeniyoruz aylecek izliyoruz teşekür ediyoruz trt 1.

  1. aslı dedi ki:

   TRT 1 çok güzel bir projeye imza atmış. Kaliteli, Seviyeli, Ailecek izlenebilecek bir dizi Adını Sen Koy.
   Birbirini hiç tanımayan iki insanın sırf sevdikleri insanlar için bir araya geldikleri, zamanla birbirlerini tanıdıkça, anladıkları, sevdikleri, Saf ve Masum iki insanın aşkını anlatan. Sevdikleri için ne kadar fedakarlıklar yapabileceklerini, bu uğurda verdikleri mücadeleyi anlatan, bu mücadelenin sonunda da sahte olan evliliğin gerçek olma yolunda ilerlediğini anlatan bir dizi.
   İnşallah uzun süre devam eder bu dizi.
   Çünkü, diğer dizilerden çok farklı ve özel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir