Adını Sen Koy 91. Bölümde Neler Oldu 23 Ocak Analizi

Burak 24 Oca 2017 Adını Sen Koy  0

Bir İnsanın Ruhu Hasta Olmaz İse Bedeni Hasta Olmazmış.

Canım Zehra, ben onu şu soğuk havalarda ince giyinip dışarı çıktığı için bedenen hasta olacak diye beklerken, o taşıdığı yüklerin ruhuna ağır gelmesinden, ruhunda hissettiği baskıdan, ruhundaki ağırlıktan, babası gerçekleri öğrenecek korkusundan, bayıldı. Nasıl ki Ömer, Ayşe’nin bu sahte evliliği öğrenmesinden korkuyorsa, Zehra da aynı Ömer gibi, babasının öğrenmesinden korkuyor. Ve bu bir yerden patlak verecekti, o gün bugünmüş. Şimdi böyle ise Zehra babası öğrenince ne hale gelir Allah bilir?

Hiç beklemediğiniz bir anda kapınız çalınır ve gelen hiç beklemediğiniz bir misafir olursa, tıpkı Zehra’nın gelen babası gibi. Haliniz nice olur?

Birbirini seven iki insan; biri Salim amca, diğeri Zehra birbirinden habersiz aynı mekanda, aynı havayı solumakta. Ama Zehra ne kadar özlem duysa da babasına, ona görünmek istemiyor. Çünkü, babası onun evli olduğunu bilmiyor. Onun sadece bir ailenin yanında çalıştığını biliyor. Ve Zehra babasının ona olan güvenini kaybetmek istemiyor. Ona yalan söylemiş olmaktan ve bu yalanının bu şekilde ortaya çıkmasından çok korkuyor.  Bu durumu, babasının bu şekilde öğrenmesini istemiyor.

Her şeyden habersiz çiftimiz Ömer ve Zehra odalarında kanepeyi en kısa zamanda odalarına getirme telaşında konuşurlarken, Zehra çay içmek ister Ömer’e de teklif eder. Ömer de kabul eder ve Zehra o özel çaylarından birini hazırlar. İki fincanı kendilerine alır, kalanını Hediye abla gelen ustaya ikram etmek ister Zehra da olur otlar burada der.

 

Alev, Yener’i hapishanede ziyaret eder. Yener, Alev’e ilk başta güvenmez ve Alev ne kadar dil döktüyse de Yener’i konuşturamaz. Hilmi Yılmaz, Yener’i araştırır ve bunun karşılığında da Alev’in şirkete dönmesini ister. Kendi planını devreye sokmak için Hilmi Yılmaz’ın, şirkette Alev’e ihtiyacı vardır ondan ister bunu. Yoksa Alev’in kara kaşına, kara gözüne sevdasından değil.

Nazan, Hediye abla ile mutfakta Cevriye halanın yaptıklarından rahatsızlık duyduğunu, onun bu evden gitmeyeceğini, mutfağın hakimiyetini eline tamamen almasından korktuğunu söylediğinde, ilk başta önemsemeyen Hediye abla, biran olur mu ki diye düşündü? Canım Hediye ablam sen o evin emektarısın. Ökkeş amca da öyle. Yılların hatırı var Hediye ablam.

Sonra bir ara Nazan Cevriye halanın taklidini yaparak Hediye ablayla tatlı tatlı gülüştüler.

Koray ve Yaseminin arkadaşları gerçek arkadaş değil, onlara arkadaş demeye bin şahit lazım. Funda Koray’a olan sevgisinden ne yapacağını şaşırmış, gençleri ayırmak için planlar yapıyor.

Demir ve Leyla köfte ekmek yemeğe gittiler. Leyla ortak noktalarından biriyle daha karşılaşmışlardı.

 

Ömer ilk kez Zehra’nın hazırladığı bir çayı çok beğendi ve 2. Bardağı içmek istedi. Bu Zehra’nınn dikkatini çekti daha önce hiç 2. Sini istememiştin deyince,

Ömer, bunu beğendim dedi. Zehra mutfağa giderek birer bardak daha çay getirecekti ki,

Bu anlarda Zehra’nın babası Salim ustada mutfakta Cevriye hala ile beraber, onun hazırladığı yemekten yiyor. Hediye abla da Zehra’nın hazırladığı çaydan ikram ediyordu.

Salim amca çayı aldı önce kokladı, kokusu tanıdık gelmişti, tadına baktı, aynı kızımın yaptığı gibi dedi. Baba yüreği işte, kızına duyduğu özlem, hasret, içtiği bir yudum çaydan belli oluyordu. Nereden bilecekti ki o çayı gerçekten kızı yaptı.

Kızının yaptığı çayı tanıyacak kadar kızını seven, tanıyan bilen bir baba Salim usta. Bana kızımı hatırlattı dedi. Cevriye hala hemen sorguya aldı Salim amcayı; evlendirdiniz mi kızınızı? Bu Cevriye hala da maşallah ne kadar meraklı herkesi evlendirmeye 😀

Anlaşıldı Cevriye hala niyeti bozmuş, bir kez daha evlenecek bakalım kimle?

Salim amca, çalışıyor kızım o yüzden bu aralar göremiyorum dedi.

Zehra’nın elindeki tepsiyi Hediye abla aldı ve bir isteğiniz olursa söyleyin Nazan getirir dedi. Zehra mutfağa uğramadan odasına gidiyordu ki, babasının sesini duydu ve Babası onu görmesin diye hemen saklandı.

Sonra Ömer’in yanına odaya çıktı, babam diyebildi ve yüreği bu hiç beklenmedik biranda eve gelen misafirin, babasının onun evlendiğini öğrenmesi gerçeği ile babasına söylediği yalanı, daha doğrusu söyleyemediği bu evliliği öğrenecek olmasının verdiği korkunun ağırlığına, baskısına, bedeni daha fazla dayanamadı ve fenalaşıp bayıldı.

Ömer, yolunda gitmeyen bir şeyler olduğunu daha Zehra kapıdan içeri girer girmez anlamıştı. Ama bir şey yapamadan Zehra kollarına bayılmıştı. Endişelendi ve doktora gidelim dedi ama Zehra babasının konakta olduğunu, onun buraya nasıl geldiğini, kimin onu konağa gönderdiğini Ömer ile konuşuyordu. ilk aklına Mehtap geldi ama bunu Ömer’e söylemedi.

İnsanın ilk aklına gelen hep doğrudur ya Zehra’nın da aklına ilk gelen cevap doğru Mehtap.

Mehtap göndermişti konağa Salim ustayı, Zehra, oda da Ömer ile beraber ve her kapı çaldığında yüreği ağzına geliyor, ölüp ölüp diriliyordu korkudan. Bu durum Zehra’nın ömründen ömür götürdü.

Ayşe salona çağırdı Zehra ile Ömer’i ama Ömer, Zehra rahatsız deyince Ayşe’nin ilk aklına gelen bebek oldu.

Sonra Ayşe, çiftimizi zorla salona götürdü. Zehra, Ömer’e gözleriyle yalvarırım beni oraya götürmesine izin verme der gibi baktı ama yapacak bir şey yok gittiler.

Aynı evin içerisinde köşe kapmaca oynar gibi, Zehra’nın yüreği ağzında salona geçti.

Korkusuna yenik düşen Zehra, çayı tepsiden alırken, Cevriye hala usta der demez elindeki bardağı düşürdü ve elini yaktı. Kızın yüreği yanıyor eli yanmış hisseder mi o acıyı?

Ömer, Zehra’nın yanan eline krem sürüyor ama Zehra elinin acısının farkında bile değil. Yüreği cayır cayır yanarken, elinin yanması bir anlam ifade etmiyor Zehra için. Tek düşüncesi babasının onu görmemesi, öğrenmemesi yaşayamam diyecek kadar.

Zehra; babam bana çok güvenir, eğer beni burada böyle … deyince.

Ömer; asla kötü bir şey olmasına izin vermem diyerek elindeki yanığa merhem sürerken, aslında Zehra’nın yüreğindeki yangına merhem olmaya çalışıyordu.

Ömer’i arayan Demir bir mail yollamasını isteyince çalışma odasına gitmek zorunda kalan Ömer, Zehra’yı odada yalnız bırakmak zorunda kalmıştı.

Zehra o kadar çaresiz hisseder ki kendini Ömer’e biran önce gel, lütfen çok bekletme diyecek kadar.

Ayşe de, Salim ustayı abisinin odasına götürür. Odada ise Zehra yalnızdır. Ömer ise çalışma odasında olanlardan habersizdir. Zehra ise babası ile karşı karşıya gelmek için hazır değildir. Babasının sesini duyan Zehra; Ecel terleri dökmekte, ömründen ömür gitmektedir. Bir şekilde Yakalanmayacaktır ancak bu korku, onu çok fazlasıyla yormuş, yıpratmıştır..

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 91. Bölümde Neler Oldu 23 Ocak Analizi” üzerine 14 yorum

 1. Vefa dedi ki:

  92 bölüm en güzel bölümlerdendi.Zehrayla Ömer birhayli yol almış.Hele hele Ömer beyimiz bir inci gibi sert kabuğunun altlndan çıkan temuz bir inci gibi olmuş.Pamuktan bile yumuşacık olmuş.İlk kez kendi içinden geldiyi gibi gülümsedi Zehraya Zehrada ona.Dostlarım inanınki i an bittim ben.O gülümseme aldı götürdü beni.Aslı canım analizleri sen yazıyorsun.Resimleri sen eklemiyormusunki? Ben o kız belki sensindir dedim kendi kendime.Ama yanılmışım:) İyi bölümler dileyi ile.Not:Yener hapiste o kadar rahat izleniyorki dizi.Alevde az görünüyor.Sevim temelli gitdi.Bur tek Mehtap Funda gıcığı da olmasa deymeyin keyfimize;)

 2. Aylin dedi ki:

  Aci ceken insanda daha boyuk aciyi ceken onu tesel edemeyendir bu gunki bolumde Omerle Zehranin durumu aynen boyleydi . Omer zehrayi bu zor aninda teseli edemiyordu ve bide sucluluk duyqusu vardi uzerinde . Omerin o zor anlari ben cok iyi anladim cunki bende teseli etmeyi hic beceremiyorum . Ama yine nihayetinde Omer bazi gercekleri oyrendi artik Zehra Omer icin deyirlidir ama bundan sonra daha cok sorunlarin usdesinden gelmeliler . Bu gunde ozel sahnelere sahid olduk her halde boyle sahnelere daha cok sahid oluruz .

 3. aslı dedi ki:

  Ömer ve Zehra ilk resimde çok güzeller. Ancak her ikisininde gözlerinden uyku akıyor. Çok yorulmuşlar kıyamam ben size canlarım benim.
  Ah Ah şu yazdığım satırlardan haberiniz olsaydı ne güzel olurdu.
  Olsun haberiniz olmasa da, siz benden habersiz olsanız da, sizin için yazdıklarımdan haberiniz olmasa da, sizi seviyorum.
  Sadece ben değil, sizi seven çok insan var. Bende onlardan sadece biriyim işte.
  O Koskoca sizi seven, okyanus kadar çok seveniniz içinde, sadece bir damlayım ben.
  Zehra ve Ömer.
  Hazal ve Erkan 🙂

 4. aslı dedi ki:

  Resimdeki kız kim? Tam kış havasında.
  Zehra olmadığı kesin, çünkü Zehra’yı hiç böyle mevsimine uygun giyinirken görmedik.
  Acaba diyorum? bu Zehra’nın resimden kıskandığı kız mı? Eğer oysa Ömer’in yanına mı gelecek? Zehra görecek mi? Bir onun giyimine birde kendi giyimine bakacak ve kıyafetlerini mi değiştirecek Zehra?
  Bir resimden amma da soru çıkardım 😀
  Sorularımın cevabını kim biliyor?

  1. ir dedi ki:

   ben azeri moggani xomar gedimovaya benzetiyurom en iyisi resol beye soron sonocta sayfa sizin sayfaniz

   1. aslı dedi ki:

    Teşekkür ederim Ir verdiğin cevap için sağol.
    Sevgili arkadaşım Ir, lütfen şimdi söyleyeceklerimi yanlış anlama olur mu?
    Bu sayfalar hepimizin, benim olan hiç bir şey yok, sizler gibi bende burada paylaşımlarda bulunuyorum.
    Ve ben sizlerle dizimiz hakkında konuşmaktan büyük zevk duyuyorum.
    Benim, senin, onun sayfası gibi bir durum söz konusu değil.
    Bütün sayfalar bizim gibi, Adını Sen Koy dizisini seven herkesin.

  2. Aylin dedi ki:

   Aslicim o zehra icin soylediklerin guzel olurduda ama dizide bi tane kotunu daha kaldiramam . O fotorafdaki kizsa her halde omer icin gelir ve muhakak ki Omer ve Zehrayi ayirmaya calisir kotu biri olur . Once Alevle Yenerden kurtulsunlarda

   1. aslı dedi ki:

    Ömer ile Zehra yı ayırmaya geliyorsa hiç gelmesin 🙁
    Gelse de Ömer bu saatten sonra Zehra’sını bırakmaz aksine daha çok sahip çıkar ve kollar 🙂

    1. Aylin dedi ki:

     Ay ne guzel yazmisin ,OmerZehrayi birakmaz ve sahib cikar insalah oyle olur :
     😉

 5. Vefa dedi ki:

  İnsan zor anda sevdiyini arar yanında.Canım Zehrada Ömeri istuyor hep yanında.Bir birilerini gerçekten çok seviyorlar artık.Aslıcım ellerini emeyine sağlık.Kötü yorum yapan arkadaşlar! Hani dizi hep irerlemiyor diyorsunuz yaa bizim dizimiz epeyi yol kat etdi.Siz ne izliyorsunuzki? Her şey bur günlük dizinin senaryosundanda daha fazla irerliyor.Gerçek kaliteli bir aşk anlatılıyor bu dizide.Kötü karakterlerin fazla olmaslna bende katılıyorum.Ama insan bir etrafına bakarsa dizidekinden bile daha çok düşman oluyor şu hayatda.Sadece kimsenun kalbinde deyiliz ve bunu bir tek Allah görüyor.Dizidede fark edildiyi gibi her kes arkadaş yakın olmaya çalışan ve hatta akraba bile olan insanlar aslında en katı düşman.Gerçek hayatdaki gibi!

  1. aslı dedi ki:

   Vefacım, “İnsan zor anda sevdiğini arar yanında.”
   demişsin ya çok doğru. İnsan o zor anlarda, bir destek istiyor o zor zamanda ayakta durmak için, gücü bittiğinde güç almak istiyor sevdiğinden, tıpkı Zehra’nın Ömer den bunu gitme, gidersen de çok bekletme diyerek dile getirmesi gibi. Zehra’nın o an gücü kuvveti Ömer di. Ve Ömer de bunu hissetti.

 6. Sinifci dedi ki:

  Canlarım benim ya Zehra çok üzüldüm.

 7. Aylin dedi ki:

  Ellerine saqlik canim . Kendi kendime dusunuyorumda gercekde ben ayni bu durumda olsaydim ne yapardim Zehra bayildi amma her halde ben temeli gediredim . Yuzune baktiqimizda Zehrani gucsuz gibi dusunuyor insan ama cok guclu bi kadin ve Omere gitme demesi cok bekletme demesi aslinda Zehranin Omere cok guvenmesinin kaniti ayni zamanda Omerden guc aliyor

  1. aslı dedi ki:

   Aylincim canım benim
   Ömer ve Zehra bir elmanın iki yarısı, her açıdan birbirlerine benziyorlar ve birbirlerini tamamlıyorlar. Bunun farkına vardıklarında ise, bir yarım elma değil, bir tüm elma olacaklar. Bunun içinde Zamana ihtiyaçları var.

   Birbirlerini yeni yeni tanımaya başladılar. Birbirlerini Dinlemeye ve birbirlerine güvenmeye de..
   Endişelenmeye de..
   Her insan güçlüdür. Özellikle de sevdikleri söz konusu olduğunda çok daha güçlü olur insan.
   Ama Zehra her şeyi içine attı. Konuşmak istediğinde onu dinlemedi Ömer.
   Şimdi ise, dinliyor ve Zehra bundan güç alıyor.
   Ömer dinlemeseydi Zehra’yı, Zehra yine yalnız kalacaktı. Ama Ömer bu kez onu yalnız bırakmadı dinledi. Bu da Zehra’nın hoşuna gitti.
   Zehra en zor anında Ömer yanında olsun istiyor. Çünkü; Zehra Ömer’i seviyor, ondan güç alıyor, ondan zarar gelmeyeceğini biliyor.
   Ömer’in kendisini koruyacağını da biliyor.
   Zehra Ömer’e güveniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir