Adını Sen Koy 89. Bölüm Detaylı Özeti 19 Ocak Analizi

Burak 19 Oca 2017 Adını Sen Koy  0

Yatak odasında baş başa ilk kahvaltı.
Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı ( Cemal Süreyya )

Vaayy Zehra artık bir evli çift gibi davranıyor ve kapılarını kilitliyor. Ve Zehra Ömer’e ev işi de yaptırdı. Topla bakalım Ömer bey sevdiceğinin arkasını.

Zehra, neden bu karda kış da, kıyamette hala stiletto ayakkabı giyiyor diye sormayacağım.  Çünkü;  giydi ve giymeye de hala devam ediyor. Ne inadıysa artık.

Bundan sonra,  Zehra kesin iyice hasta olacak. Sadece ben değil, bu kez Ömer de , Zehra’ ya çok kızacak. Bu havada böyle giyilir mi?  al hasta oldun işte diye L

Hasta olan Zehra’sının başını bekler artık Ömer beyimiz. Zehra’nın özel doktoru da, hemşiresi de olur Ömer. Tövbe tövbe, dediklerime bak.  Allah’ım sen koru şu Zehra yı hasta olmaktan ama hiç kaçarı yok kesin hasta olacak bu kız yazdım gitti. İlerleyen bölümlerde Zehra hasta olursa ben demiştim, hatta buraya yazmıştım da, beni kimse ciddiye almamıştı derim size. Benden söylemesi. Söyledim de gitti. Ben demiştim demek istemiyorum ama ben demiştim diyeceğim bu gidişle.

Dedikten sonra..

Zehra’sını iyileştiren Ömer, Alır Zehra’yı götürür bir mağazaya baştan aşağıya donatır onu. Böyle olmaz ise maşallah Zehra’nın vücut direncine baya güçlüymüş derim niye mi? Ben ondan kalın giyiniyorum ama hastayım evden dışarı çıkacağım çıkamıyorum da ondan. Neyse, içimi döktüm iyi oldu.

Dedikten sonra bugünün değerlendirmesini yapayım 🙂

Aileye barıştıklarını göstermek isteyen çiftimiz, salona el ele tutuşarak girdiler. Cevriye Hala hemen sorguya aldı onları.

– Eee, anlatın bakalım çifte kumrular nasıl barıştınız?

Ömer; gönlünü aldım barıştık dedi.

Zehra; benden özür dileyince dayanamadım affettim ( Zehra hala, Ömer’in ondan özür dilemesini istiyor. Ömer artık anlasan şu Zehra’yı da içinden gelerek bir özür dilesen ne olur. )

Ömer, bakıyor Zehra ya, içinden sen ne diyorsun?, ben senden özür dilemedim ki, der gibi.

( Eh bizde duymadığımıza göre; Ömer, Zehra dan özür dilememiş. )

Ömer, sen bir gün Zehra dan özür dileyeceksin! hem de bunu, senden birileri istediği için değil, kendin istediğin ve Zehra’ya yaptıklarından ve söylediklerinden dolayı pişman olduğun için, Zehra’dan bu özrü dileyeceksin. Bak gör, bunu yapacaksın , hiç kurtuluşun yok benden söylemesi.

Nihat, Ömer’in sıkıştığını anlayınca, iş bahanesi ile onu salondan çıkarmayı başardı.

Zehra da sıkışınca Leyla ile konuşacağını bahane ederek, Ömer’in yanında aldı soluğu. Ve Nihat , onların halini en iyi anlayandı.

Zehra’nın limanı Ömer, başı sıkışınca soluğu onun yanında alıyor  Zehra, ne yapsın sevdiceği sonuçta Ömer.

Ömer ve Zehra’nın yatak odası labirent gibi, her iki tarafta kapı var ve sağdan soldan giriyorlar içeri.

Ömer, Zehra’yı yatmaya hazırlanırken görünce bu gece kanepede yatmamalısın dedi. Gözü ile yatağı işaret etti Ömer.

Ve hayatta olmaz diyen Zehra, Asya’nın sesini duymasıyla kendini yatağa atması bir oldu. Garibim yakalanacağım korkusuyla sıkı sıkı gözlerini kapatıyor ve bunu gören Ömer’in bu durum çok hoşuna gidiyor.

Ve Zehra ya eğilerek; onların seni görmemesi gerekiyor. Senin onları değil diyor ve Zehra gözlerini açıyor , birde ne görsün karşısında Ömer, ona çok yaklaşmış neredeyse bir öpme mesafesi kadar yakın kendisine , hemen çıkıyor yataktan  Zehra.

Ve neden kapıyı kilitlemiyoruz ki? diyerek gidip bir kapıyı kilitliyor. Ömer evet kilitlemeliydin deyince Zehra neden ben kilitliyorum? Ben sadece burada kiracı sayılırım, sözleşmeli personel kontenjanından dedi.  😀

İkinciyi kilitleyecekti ki, Asya ve Ayşe’nin sesini duyunca, Ömer’in Zehra yı kolundan tutup yatağa çekmesine neden oldu. Sonra Zehra gitti 2. Kapıyı da kilitledi.

“Kimse evli bir çifte neden kapılarının kilitli olduğunu sormaz herhalde dedi”

Ne o Zehra evli bir çift olduğunuz mu geldi aklına ?  😀

Ay iyi ki de geldi Zehra, sen evli bir çift gibi, küstüğün kocana kahvaltı hazırlayacaksın, kahvaltıyı birlikte baş başa odanızda yiyeceksiniz. Ve sen bunu bahane ederek Ömer beyimize yatağını da toplattırdın korkulur senden Zehra.

Öyle böyle bu küslük, barışma oyun içinde oynadığınız bu oyunda, Ömer’e iyi çektireceğe benziyorsun. Baksana senin arkanı topluyor Ömer. Canım kıyamam senin yastığını da kokluyor. Tıpkı senin o yokken yatağa yattığında, Ömer’in yastığını kokladığın gibi. Duygularınız karşılıklı hissettiklerinizde.

Hani evlenmeden önce çiftler biraz nişanlı kalır ve bu zamanda birbirlerini yakından tanıma fırsatı bulurlar ya sizinki de ondan oldu.

 

Yatak odasında baş başa ilk kahvaltı.

Zehra kahvaltıyı hazırlayıp getirdi, Ömer de sehpa getirdi içeriden karşılıklı oturup kahvaltı yaptılar. Ve Ömer, Zehra’nın çayı 3 şekerle içtiğini bildiğini gösterdi. Zehra da Ömer’in kahveyi nasıl içtiğini anlattı. Sen beni tanıyorsan bende seni tanıyorum dedi çiftimiz böylece birbirine. E tabi onca zaman bir arada kaldılar didişseler de  tanımışlardı birbirlerini.

Zehra sordu; bundan sonra ne yapacağız?

Ömer cevap verdi; Mutlu gibi davranacağız, yani birbirini seven, anlayan karı koca gibi.

Zehra da tamam olur dedi.

Bunlar çoktan nişanlılık evresini geçmişlerde, artık gerçek bir evli çift olsak da, mutlu mesut  olsak diyorlar birbirlerine.

Evli, mutlu, çocuklu yolunda hızla ilerliyorlar hey maşallah.

Ömer ve Zehra baş başa bir gün geçirdiler ve sahile gittiler. Zehra’nın kıyafeti ile ilgili düşüncelerimi en başta yazdım o konuya burada girmiyorum. Ama tekrar ediyorum kesin Zehra hasta olacak ve Ömer Zehra ya bakacak!.

Sahilde yürürken bir gül satan kişi geldi yanlarına, bir gül uzattı. Ömer, Zehra ‘ya ister misin diye soruyor.  Ömer sende artık sorulur mu böyle bir soru? bir daha duymayayım sakın kızarım sana hemde çok ona göre hııımm L

Bayan kendi verdi gülü Zehra ya,  kıyamam aldı gülü Zehra.

( Damat Ferit dedi bizimkine. Bayan öyle söyleyince aklıma,  Allah rahmet eylesin Tarık Akan geldi o da, Erkan Meriç gibi uzun boylu ve yakışıklıydı. )

( yine Ömer alamadı bir gül Zehra’ya.  Çok kötüsün diyeceğim ama kıyamıyorum ki sana ben neden acaba ? masum masum baktığın için, o gözlerinle beni etkilediğin için olabilir mi acaba ? Ömer bir gül alamadın Zehra ya kendi isteğinle, inşallah alırsın bir gün ne diyeyim? )

Bayan Zehra’nın falına da baktı. Güzel şeyler söyledi.

Müfettiş Cevriye hala iş başında

Ayşe’yi de kandırmayı başardı. Ve Ömer’lerin yatak odasında ki kanepeyi postaladı. Postalayan kişinin de, Ayşe olduğunu üzerine bir şey döküldüğü için Ayşe’nin böyle bir şey yaptığını söyledi. Cevriye hala biliyor ki, Ömer Ayşe’ye kızmaz. Uyanık Cevriye Hala 😀

Ayşe de ne olur affet beni diye korka korka girdi odaya. Cevriye hala bir baktı, pir baktı, iki dakika da çözdü olayı bizim çiftin ayrı ayrı yattığını anladı. Eh 3 koca eskitmiş o bilmeyecekte kim bilecek ? Helal olsun sana halaların halası Cevriye hala.

Ve işte o büyük an, koskoca kanepe kuş olmuş uçmuş pıırrr diye odada yok, şimdi ne olacak 😀

Cevriye hala da bir bırakmadı Ömerimizin peşini, gidipte yatacaktı çalışma odasına ne güzel. Bu durumda yapacak bir şey yok, aynı yatakta yatacaksınız 😀

Ömercim düşünceli yakışıklım, Zehra yerde yatmak isteyince, yerde yatmasına asla izin vermedi. Hemen çözüm yolu buldu uyguladı. Araya  yastık koyup uyuyacaklardı. Zehra bunu kabul etti ve beraber aralarında yastıkla yattılar.

Ve gerçek bir evli çift gibi, ilk yorgan çekiştirme kavgasını da, sessiz sessiz, çekiştire çekiştire yaptılar  😀

Mehtap yaptı yine yapacağını, Salim amca Ömer Kervancıoğlu’nun konağına gidecek, Cevriye halanın yatak odasında ki sorunları halletmek için.

Alev, Hilmi beyle olan işbirliği sayesinde Yener’in ismini ceza evinde kaldığını öğrendi.

Bundan sonra Alev ve Yener karşılaşması olacak.

Koray’ın babası, Yasemin ile buluşacak olan Koray’ın peşinde onu takip ederek, Zehra’nın evinin önüne arabasıyla geldi. Kimseyi görmedi. Koray da bir an önce gitsin diye daha sonra ben seninle konuşacağım diyerek babasını gönderdi.

 

Koray’ın babasının Salim amcanın evinin önüne kadar gelmesinden bakalım ilerleyen bölümlerde neler çıkacak? Boşuna değildi bu geliş oraya kadar?

 

masum 3 eylül
Masum 165. Bölüm Özeti 3 Eylül 2020 Urmila’nın Hayalleri
masum 161. bölüm özeti
Masum 161. Bölüm Özeti 30 Ağustos 2020 Gopi Zorlanıyor
masum 29 ağustos
Masum 160. Bölüm Özeti 29 Ağustos 2020 Süper İkili
masum 157. bölüm özeti
Masum 157. Bölüm Özeti 26 Ağustos 2020 Urmila Evleniyor mu?

“Adını Sen Koy 89. Bölüm Detaylı Özeti 19 Ocak Analizi” üzerine 17 yorum

 1. Gurbetci dedi ki:

  Lütfen artik dunyadaki ölümlü olaylardan zaten herkes cok etkileniyor
  Birazda olsa bu dizide saf temiz sevgi aile bagi
  Yalan söylemenin yanlis anlamanin nelere yol actini gösteren diziyi severek izliyoruz
  Yenerin alevin mehtabin sacmaliklarini cok fazla
  Uzatmadan güzellige baglayip ömerin annesi zehranin alesinden konular acarak dizinizi uzun bölümlere nikahlayin
  Saygilar

 2. Aylin dedi ki:

  Vallahi ben deliricem ya bu kacinci bakisim daha yorumlar cikmamis takdim ben su yorumlara.

 3. Anonim dedi ki:

  halaya . koroy yasemine. ve demir leylaya ayırdığınız zamanın. 5. dakikasını ömer zehraya ayırsaydınız . olmazmıydı oda yazıcıları yine saniyelik gösterdiniz ömer zehrayı ekranda . bol bol oktörleri dayadınız gözümüze yasemin koraya aşk yaşatıp balonlar ucurturken. demr leylaya seni seviyorum derke.. ömer zehra yine aşk konusundada ekrandada çok arka pilandalardı zehra ömerin koluna kolu değdi diye hemen ömer kolunu çekti ömer biraz zehrayı seyredebilirdi yada zehra kahvaltıda bu oyn yakında bitecek derken ömeri hep susttup arka pilana atın ekrandada zehranın karşısındada izleyicinin gözündede kücük düşürüp yetersiz bırakıyorsunuz neyse kime ne anlatıyoruz ki…ekran kirliligi olan sıkıcı bir bölümdü yine:(((

 4. Elif dedi ki:

  ilk resimde Ömer neden dizüstü çökmüş Zehra’nın önüne ??

  1. aslı dedi ki:

   Ömer odaya girerken, Zehra da tam çıkıyordu işte o an Ömer istemeden Zehra’nın yüzüne kapıyı çarptı.
   Ama her nedense Zehra hiç ah diye canı yanan biri gibi ses çıkarmadı. Ömer buna rağmen onunla ilgilendi yüzüne bakmak için yatağa oturttuğu anın resmi o.

 5. Vefa dedi ki:

  MERHABA.Bu detaylı özüti kim yazıyorki? Bence kadın.Aslı gerçekten bir anlık sen yazmışsın gibi sandım.Şir gibi yazılmış.:) Sanki bizim düşüncelerimizi döküyorlar bu özetlere….Of Zehra hastalanmasada Hazal 100% hastalanıcak zaten bu kiyafetli çekimlerden

  1. Aylin dedi ki:

   Vefacim gercekden asli yaziyor bende once bilmiyordum sonra saq olsun Ir arkadasimiz dedi bana.

 6. Anonim dedi ki:

  BENCEDE ZEHRA HASTA OLSUN ÖMERİMİZİ GÖRELİM. ZEHRANIN ETRAFINDA BENCE GÜZEL SAHNELERİN CIKACAĞNDAN EMİNİM ÖMER ELLERİYLE ZEHRAYA YEMEK YEDİRSİN.SAYIN ODA YAZICILARI : BELKİ ZEHRANIN ÖMER KARŞI DUYGULARI DEĞİŞİR İNŞAALLAH.(((

  1. aslı dedi ki:

   Bu gidişle o da olacak.

  2. Derya dedi ki:

   Aynen aslıcım tam aşk birimine ğöre şiir yazmısın .

 7. Aylin dedi ki:

  Yine guzel fotograf qoymuslar omer zehranin karsisinda diz coker gibi oturmus boyle fotoraflari gorunce daha bi heyacanlaniyor ve izlemekcin sabirsizlaniyorum . Cok sicak bi goruntu

  1. aslı dedi ki:

   Bunlara bakınca farkında olmadan yüzümde tatlı bir tebessüm oluşuyor, sonra fark
   ediyorum bunu. Sadece ben değil, etrafımdaki insanlarda; yine ne mutlu etti seni, tatlı tatlı gülümsüyorsun öyle diyorlar.

 8. Aylin dedi ki:

  Alevin yenerle bulusduqdan sonra yapacaklarini tahmin bile etmek isdemiyorum

  1. aslı dedi ki:

   Alev’in bugüne kadar yaptıklarını biliyoruz ki, çiftimizi birleştirici yöndeydi. Kötülük yapacağım derken iyilik yapıyordu Alev bilmeden.
   Fakat Yener, Alev den farklı hem erkek olması bakımından, hemde gözü kara olması açısından gözünü kırpmadan herşeyi yapabilecek biri. Ömer’in üstüne araba sürmesi, silahla yaralaması gibi. Onunda üstesinden gelirler çiftimiz. Onlarında sağlam dostları var yardım ederler çiftimize Demir, Leyla ve Tayfun.

 9. aslı dedi ki:

  İki Mutlu İnsan
  Sevmek için “Yürek”
  Sürdürmek için “Emek” gerek.
  Sevgi ne boğazda, ne mum ışığında yemek yemek, Ne de pahalı bir pırlanta demek.
  Sevgi; bir lokmada iki mutlu insan demek.

  Nazım Hikmet

  Bu şiir de, bu sabah kahvaltısını ilk kez odaların da baş başa yapan çiftimize gelsin.
  Ömer ve Zehra İki Mutlu İnsan.

  1. Derya dedi ki:

   Aslıcım cok ğüzel şiir yapmısın çok harika olmuş cok bayıldım çanım arkadaşım.

   1. aslı dedi ki:

    Teşekkür ederim. sevdiğim şiirler olunca uygun olanları paylaşıyorum, bu şiirde tam onlara göreydi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.