Adını Sen Koy 88. Bölüm Analizi 18 Ocak Detaylı Özeti

Ömer’in Sevmediği Yemek Olan Kereviz İle İmtihanı Mehtap; Abisinin hapisten çıkması için avukat tutmuştu ve bu avukat, Zehra’nın Ömer Kervancıoğlu ile evlendiğini söyledi. Mehtap inanmadı. Zehra kim ? Ömer Kervancıoğlu’na eş olmak kim? O, Ömer beyin evine hizmetçi bile olamaz dedi. Bu ne kıskançlık Mehtap ?Ne den Zehra Ömer’in eşi olamıyormuş? Bal gibi de oldu işte. Sende hasedinden çatla. Avukat bir yanlışlık yok onlar evliler dedi.

Sonra Mehtap

İzle Mehtap Zehra’nın zaferini izle. O burdan çıksın konaklara Hanım olsun, sende emlakçı köşelerinde çürüyerek O’nun zaferini izle Diye söylendi. Mehtap sen onunla yarışmı yapıyordun ki kendini onunla kıyaslıyorsun. Herkesin evi ayrı, barkı ayrı, rızkı ayrı. Yollarınız apayrı. Salim amcayı ziyarete gittin dükkana, dilin dua ediyor, gönlün beddua, ne hırsmış bu sendeki Mehtap. Zehra kim ki? Bir marangozon kızı. Ömer bey asil bir aile. Zehra’yı kabul etmemişlerdir. Diye düşünüyor. Mehtap öyle hırslandı ki, kapı kapı dolaşıp tanıdıklarının ağzını aradı ama istediği cevaplarıda alamadı

Büyükler boşuna dememişler gönlüne göre versin sözünü. Bende aynı şekilde bu sözü sana söylüyorum Mehtap, dilin başka, gönlün başka söylüyor. Her ne istiyorsan Zehra ve Ömer için, Allah sana da onlar için istediğini, gönlündekini aynen sana versin.

Alev, her zaman ki gibi Hilmi Yılmaz la işbirliğine devam ediyor. Bu kez de Alev, Hilmi Yılmaz’a bir dosya verdi araştırsın diye bakalım dosyadan ne çıkacak ilerleyen günlerde.

Ayşe iş başında!

Ne yapacak, edecek, abisini Zehra ile barıştıracak. Bunun içinde abisine bir hediye almasını tavsiye etti Ayşe.

Aşk adamı Demir, şirkette Ömer ile Ayşe’nin telefon konuşmasının üzerine gelince , Ömer olayı anlattı ve Ömer’e gerçek olmayan bir evlilik seni bu hale soktuysa, hakiki olanını düşünemiyorum dedi, doğru dedi.

Ömer şirkette işlerinin başında ama bedenen orada, aklı ve ruhu Zehra’ya ne hediye alacağını düşünmekle meşgul. Bedenen şirkette olsa da, akıl ve ruhen Zehra da Ömer.

Ömer Zehra’ ya ne hediye alacağını bilmiyor ve Zehra’ya telefon açıp soruyor 😀

İşte bu Ömer ile Zehra’nın arasında geçen telefon konuşması, bu dizinin bugünkü bölümün en güzel sahnesiydi bana göre.

Ömer, Ayşe barışmak için hediye almamı istedi. Ne almalıyım diye Zehra ya soruyor.

Zehra cevap veriyor;

-Çiçek olabilir,

Ömer; Çiçek mi?  ( Bu hoşuna gitmedi Ömer’in. Ama Zehra Ömer den kendi isteği ile ona bir çiçek vermesini istiyor.)

Ömer, biz böyle mutlu olduğumuza inandırmalıyız insanları, ben böyle çiçekle böcekle uğraşamam deyince ,

Zehra; uğraşmak zorunda değilsin, ben bir şey istemiyorum dedi ve ne alacağına da kendin karar ver, zaten kullanmayacağım.

Ömer de; iyi de kullanman için değildi zaten insanları barıştığımıza inandırmak için.

Bunu duyan Zehra, telefonu Ömer’in yüzüne kapattı.

Ömer ; suratıma kapattı ben ne dedim ki şimdi diye soruyor kendine ?

Ah Ömercim Ah, küçük yaramaz çocuklar gibisiniz. İstemiyormuş bende almam o zaman dedin.

Ama Zehra haklı Ömer,  hep bu güne kadar Ayşe istediği için bir şeyler yaptın o zaman da Ayşe istediği için çiçek alıp verdinde, bu gün sen kendin isteğinle bir şeyler al yada Zehra’ya soruyorsan istediği çiçeği al ver.

Ama sende haklısın ,sen alışık değilsin böyle şeylere, Bir kere çiçek verdin,bu kezde farklı bir hediye olsun,değişiklik olsun,sende haklısın hep çiçek olmaz.

Demir,her zaman Ömer’e yardımcı olan arkadaşı yine imdadına yetişti. Ömer Zehra ile barışmak için ne hediye alacağını bilmediğini söyleyince, Demir, Ömer’e Zehra’yı az çok tanıyorsun değil mi? Nelerden hoşlanır? Neleri sever? Diye sorunca

Ömer bülbül gibi şakıdı bilmiyorum diyerek;

-Takıdan hoşlanmıyor

-Bir tane kolyesi var sürekli onu takıyor

-Ara sıra küpe takıyor

-Mavi yi seviyor

-Birde yasemin kokusu çiçekler

Bunları duyan Demir hiçbir şey bilmiyorsun ha diye şaka yollu takıldı Ömer’e.

Maşallah bizim Ömer’e, Zehra’yı iyi gözlemlemiş.

Ve Ömer Zehra için bir parfüm almış, bu parfüm Zehra’nın her zaman kullandığı ve bugün biten parfümü helal olsun sana Ömer. Eşin Zehra’yı iyi gözlemlemiş ve iyi tanımışsın. Hediyeyi vermeden önce Cevriye hala sizi yine bir araya getirdi. İkinci kez birbirinizin yanağına buse kondurdunuz.

Ömer sana bir sır vereyim mi? Zehra senin aldığın parfümü çok beğendi. Doğru seçim yapmışsın.

Zehra sana Ayşe’yi bahane ederek teşekkür etti.

Ben size boşuna çocuk gibisiniz demiyorum. Zehra senden bir özür beklediğini söyledi, sen neden özür dileyecekmişim dedin? bakın efendim şimdide ne için küstüğünüzü unuttunuz.

Çocuklar yapar sizin yaptığınızı, küstüm oynamıyorum derler, 2 dakika geçer geçmez hadi oynayalım derler. Sizde o masum küçük çocuklar gibi masumsunuz. Aşkınızda, bir birinize olan sevginizde çok güzel.Ve masum.

Ömer, Zehra’nın gülümsemesini isteyecek kadar çok seviyor onu.

Aşk Adamı Demir, Leyla için pizzacı oldu. J Bir pizza 200 tl aşk için değer bir pizza 200 tl.

Ayşe gibi de,Cevriye Halamızda Zehra cephesinde iş başında;

Zehra,Ömer için sevdiği yemekleri yapacakmış. Aslında Cevriye hala yapacak, Zehra ben yaptım diyecekmiş. Giyinip süslenmeyi Takıp takıştırmayı unutmuyorsun, cilveyi de unutmuyorsun diye yol gösterdi Cevriye hala, Zehra da söz dinledi taktı takıştırdı süslendi saç makyaj her zaman kinden farklı bir Zehra olarak çıktı Ömer’in karşısına Zehra.

Cevriye hala da güya Ömer beyin sevdiği yemekleri Zehra yaptı diye sunacak. Nazan yaktın Nazan, Ömer beyin sevmediği yemeği bilerek seviyor diye söyledin.

Nazan senin Ömer beyden ne alıp veremediğin var ki, sevdiği diye sevmediği yemekleri yaptırdın ve Ömer beyin bunu yemesini istedin? Şimdiye kadar ne kötülüğünü gördün de bunu yaptın Nazan ? Hediye abla durumu farketti ve Nazan’a ne yaptın sen dedi. Nazan da ne var eğleniriz biraz dedi. Bu yemekten kimseye eğlence çıkmayacak, aşk çıkacak onu seyredeceksin Nazan.

Cevriye hala kafasına koydu kesin Alev’i evlendirecek J Bakalım kimle?

Ve Ömer akşam yemekte hiç sevmediği, yemediği yemeği sırf Zehra yaptı diye yedi. Canım benim ya kıyamam hiç de ses etmedi yerken, Alev de, Ayşe de şaşırdılar Ömer’in bu haline. Ama Ömer halinden memnundu Çünkü, onu Zehra yapmıştı zorla da olsa afiyetle yedi.

İnsan, sevdiklerinin hatırı için yapılmayacak şeyleri bile yapar. Ömer’in yaptığı gibi. İnsan sevdiği kişinin isteğini geri çevirmeyerek, zor olsa da yerine getirir Ömer gibi. Seven insan, sevdiğini mutlu etmek için elinden geleni yapmaktan kaçınmaz. Ömer gibi.

Sevmediğin ama sevdiğin Zehra için yediğin kereviz imtihanından başarıyla geçtin. Ellerine sağlık da dedin. Benden de kocaman bir afferimi hak ettin Ömer afferim sana.

 

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 88. Bölüm Analizi 18 Ocak Detaylı Özeti (19 Yorum)

 1. Aylin canım ismin çok güzel ben Aytəkin ismini sevirəm.Evet öyle Aylincim mesela Kiralık Aşkta Aytekin var erkek.;) Azərbaycanlı qızı məndə azəriyəm.Əsil adımda Vəfadır.Sadəcə türkcə yazıramki türk dostlarımızda anlasın.;)

 2. Vəfa düz deyirsən dizi bitən kimi dizi bilgiyə girib o biri seriaları merak edirik Vəfa səndə azərisən♡♡

 3. Aylin sənin neçə yaşın var sənin yorumlarından çox xoşum gəlir♡♡

 4. Arkadaşlar bu gün çok garip bir rüya gördüm.Adnını sen koyu.Canlı gibi.Ömerle Zehrayı.O kadar inandırıcıydılarki.Gerçek Aşıklar gibi.Ama rüyamı yazamıyorum çünki çok saçma olur.Yaaa bu neya rüyamda bile rahat bırakmıyorlar beni.ZehÖm

 5. Bu gün adını sen koyun seriyasını çox çox bəyəndim halaldı cevriyə halaya yaxınlaşdırsa ömərlə zehrayı o yaxınlaşdıracaq belə davan elə cevriyə hala♡♡♡

 6. Merhabaaa canlarım.Azərbaycanlı qızı gerçekten öyle.Sadece hafta sonları sosyal hayatıma dönüyorum.Hafta içi dizi saatine kadar tüm işlerimi ayarlıyorum.Aylincim senin gerçek ismin ne ? Birde sorması ayıp diyilse kaç yaşlndasın? Özel soru oldu.Kusura bakma merak etdim.Hayat sizinle güzel.Dizi biter bitmez Dizi bilgiye koşuyoruz;)

  • Merhaba Vefa canim nasilsin. yok benim asil adim Aytekin ama turkiyede aytekin erkek ismi qalba o yuzden aylin adiyla yaziyorum ve ayrica aylin ismini cok seviyorum keski gercekden aylin olsaydi diye dusunuyorum Ve 22 yasim var .

 7. Kocaman bir Afferim Ömere.Canım yaaa neler yaptı neler.İnsanı pldürsen bile sevmediyi yemeyi yiyemez.Ama helal olsun Ömere.Zehraya sırıl-sıklam Aşık.Mesela bizim ülkemizde tatlı Lahana dolması var.Pekmez, Ayva, Kestane, Kıyma ile yapılıyor.En nefret etdiyim yemek.Açlıktan ölsemde yiyemem.Zehra çok şanslı;))

 8. Adini sen koy muthis bu site dahada muthis nasilda bolum analizleri bolum tuyolari guzel vay be vok iyi

 9. Ay ben fotorafda neler goruyorum her kes benim gorduyumu goruyormu . Omerle Zehra bir yatakda yatmis bu iyi ama cok yakin uzanmislar bu dahada iyi Cevriye hala bunlara iyi ders vermis .her halde yine odanin kapisi acik kalmis kimse iceri dalmis bunlarda mecbur kalmis sonucta Omer Zehraya sarilmis . ( ay resmen siir oldu yahu :* ) hadi hayirlisi bakalim

 10. Bu analizləri kimlər yazırsa superdi bu serial həyatımıza necə daxil olubsa həftə içi heç bir yerə gedə bilmirəm ömər ilə zəhrayı çox sevirəm həftə sonu olanda iki gün necə dözəcəyimi fikirləşirəm♡♡bu seriala yorum yazanlarda salamlar♡♡

  • Senede salam azerbaycanli qizi bizde eyniyle senin gibi olmusuk hatda ben bu aksam ruyamda Omerri Zehrayi ve Yeneri gordum:) artik onlari ne kadar dusunuyorsam uykuda bile onlarlayim

 11. Siz omere aferim deyin ben tesekur ediyim alevi boyle susdurduqu icin . Omer zehrayi kizdirdi sonra ben ne soyledimki diyor daha ne soyleyecekdinki en az zehra kadar bende uzuldum amma sonda cox guzel telafi etdin beni en co gulduren Omerin Zehrayi arayib ne hediye aliyim demesi oldu ah Omer ah aska adimlamak boyle bir sey iste