Adını Sen Koy 87. Bölüm Analizi 17 Ocak Özeti

Oyun içinde oyun, Oynadıkları oyunda Zehra, Ömer’e gerçekten küstü.
Küçük yaramaz çocuklarımız Ömer ve Zehra  iş başında
Asya sağ olsun.
Süt içmemek için dayısına sığınan Asya, Dayısını ve Zehra ablasını çok zor durumda bıraktı. Cevriye hala çiftimizi Asya sayesinde ayrı ayrı yatarken yakaladı. Eh yatarken kapıyı kapatmaz iseniz olacağı bu.

Şimdi ne olacak ?

Çiftimiz bu durumu Cevriye hala’ya ve Ayşe’ye nasıl açıklayacaklar? Malum Cevriye hala bu, boş durmaz gider durumu hemen Ayşe’ye yetiştirir. Çiftimiz de bunu biliyor, önlem almak için kafa kafaya verdiler ne yapacaklarına, bu duruma nasıl bir açıklama getireceklerine karar vermeye çalıştılar. En çok da Zehra fikir üretti.  Ne fikirler üretti ama yatağa sığamamak gibi, Ömer ‘in horlaması gibi. Hiç inandırıcı gelmedi bu fikirler Ömer’e.

Ömer’e göre Cevriye hala patavatsız, Zehra ya göre ise; düşünmeden konuşan biri.

Bana göre ise; çifte kumrularımızın arasını yapan iyi bir çöpçatan Cevriye hala.

Nasılda kahvaltıda Alev’i oturduğu yerden kaldırıp bizimkileri yan yana oturttu. Oh olsun sana Alev kay bakıyım kenara..

Ömer’in yanı Zehra’ya ait.

Ömer ilk kez, Zehra’nın elinden kahve içti.

Cevriye halamız sağ olsun, yaptı yine yapacağını ve bizimkiler onun sayesinde, ilk kez karşılıklı bir kahve içti. Kahveyi yapan Zehra.

Damla sakızlı kahveyi Zehra ile birlikte karşılıklı içen Ömer çok beğendi.

Allah’tan o eski Ömer yok! Eğer olsaydı bu gün bu kahve bu şekilde içilmezdi.

Ömer, Bana öyle küçük masum çocuklar  gibi masum masum bakma.  Kızmak istiyorum sana ama sen öyle bakınca bana, kızamıyorum ben sana. Hadi neyse kızmayacağım ben sana ama unutmadım önceki evde Zehra’ya ,  Zehra’nın Cevriye hala aracılığı ile getirdiği kahve için kızdığını.

Ya kahveden sonra odalarına gitmek için küçük yaramaz çocuklar gibi birbirlerinin elini diyeceğim de, henüz Ömer el tutma aşamasına gelemedi. Neyse o günde gelir inşallah.

Yaramaz çocuklarımız dan Ömer, Zehra’nın bileğinden tutarak kimseye görünmeden odalarına kaçmayı başardılar.

Ay Cevriye halaaaa, Sen çok çok çok yaşa emi, Zehra ve Ömer koltukta yan yana otursunlar diye aralarındaki boşluğa “ mütahit gelse bina yapar, 3 daire verir “ dedin nasıl güldüm.

ama ya sonra, telefona çubuk koyuyorlar selfik selfik deyişin yok mu Ayşe ‘ye nasıl kahkahalar la güldüm. 😀

O sırada ay parçan geldi resim çekiniyordunuz, Alev hasedinden çatlayacaktı,” hani küsmüştü bunlar” dedi. “Sizin mutluluğunuzu izleyecek değilim” dedi. İzle Alev ne olur izle, hatrım kalır izlemezsen bu güzel manzarayı.

Cevriye halanın da, Ayşe’nin de bizim çiftimizin peşini bırakmaya niyetleri yok.  Öğrendikleri bilgileri birbirleri ile paylaşınca , Ayşe ve halamız inanmadılar bizim çiftimize.

 

Bizim çiftimiz Ömer ve Zehra da, aynı ağızdan konuşursak şüphelenmezler diyerek, eteklerindeki bütün taşları dökmeye başladılar.

Dökün bakalım eteğinizdeki taşları, bu güne kadar içinizde biriktirdiklerinizi, söylemek isteyip de söyleyemediklerinizi, bu bahane ile söyleyin bakalım birbirinize ve ruhunuzu rahatlatın, kurtulun sizi rahatsız eden o yükten.

Tamda telefonun çalacağı zamandı . Ne güzel içlerinde biriktirdiklerini, küslüğü bahane ederek ortaya döküyorlardı.

 

Sonra , Ayşe yakaladı bizim çiftimizi ve aldı karşısına konuştu, anlatın bakalım ne var sizin aranızda? diyerek.

Ve Zehra , Oyun aracılığı ile küslük bahane, gerçekler şahane anlatmaya başladı.

“ Ben biraz kırıldım sadece” diyerek başladı söze.

Geçmişe ait o fotoğraf, Zehra’yı gerçekten çok rahatsız etmiş.

Zehra;

-Bir insan geçmişteki bir fotoğrafı saklıyorsa, geçmişte kalmamış demektir. ( Zehra bunları söylerken Ömer’in bakışları süperdi. Zehra, neden bahsediyor böyle, beni mi kıskanıyor? der gibi baktı Zehra’ya )

Ömer, O fotoğraftaki kadın dan bana daha önce hiç bahsetmedi dedi. Zehra. Niye o fotoğrafı saklıyor ki, kutuda saklanıyorsa, akılda da saklanıyor demektir.

Ömer; Eski bir arkadaşım dedi.

Ve Zehra, tıpkı bir taramalı tüfek gibi kafasındaki bütün soruları arka arkaya sıraladı ;  Tamam Arkadaşın, nasıl bir arkadaş? nerde tanıştınız? nasıl  tanıştınız? adı sanı yok mu bu arkadaşın? insan bunları anlatmaz mı?

Nasıl dolmuşsun bir gecede, nasıl da kıskanmışsın Ömer’i Sen Zehra.

Şaka maka Zehra ve Ömer oyun içinde oyun oynadıklarını söyleseler de, Zehra bu oyun içindeki oyundan faydalanarak  aklındaki, bütün soruları sordu rahatladı.

Bu da şunu gösteriyor ki Zehra, Ömer’i çok ama çok kıskanmış.

Şaka ciddiye bindi sanırsam ciddi ciddi küstü Zehra Ömer’e.

 

Küsmek değer vermektir.  İnsan en çok sevdiğine küser!

Eh Zehra da Ömer’i sevdiğine göre, küsmek en doğal hakkı.

Küsmek aslında, seni seviyorum demektir. Zehra Ömer’e seni seviyorum diyor.

Çünkü, insan yalnızca sevdiği insanın davranışına alınıp, kırılır, insan sevdiği insana küser.

Küsmek bir değerdir. Aşkına sitemidir. Konuşamadıklarını haykırmasıdır. Bazı gerçekleri kabullenememesidir. Beni önemse demektir.

Ökkeş amcam sen ne tatlısın öyle bir kurabiye bir insanı bu kadar mı mutlu eder? En çok da seni mutlu eder Ökkeş amcam benim Allah uzun ömürler versin sana.

dizibilgi google play

Adını Sen Koy 87. Bölüm Analizi 17 Ocak Özeti (21 Yorum)

 1. vay vay vay bu da ne bu ne guzelik inanmasiniz hala duwundukce aklima geldikce gulumsuyorum mutlu oluyorum aferin Cevriye hala tabi ki Aywe de ha bir de Cevriye hala azina sagliq nasilda Alev yilanini yerin den kalkitdin

  • Ay bende dusunub duruyorum neden bu analizler bene bu kadar tatli sirin geliyor ya demek ki bunlari benim canim arkadasim yaziyormus hmmm elerine saqliq bitanem

   • 🙂 Teşekkür ederim hepinize.
    Aylincim sana da teşekkür ederim. yanaklarına bir buse kondurdum haberin olsun.
    Beğenmenize sevindim Arkadaşlar.

 2. Zehra’ dan Ömer’e;
  “Ben Sana Küstüm Ömer”

  Küsmek Nedir Bilir misin? ( Ömer )

  Küsmek “DÜRÜST” lüktür.
  “Çocukça” dır ve ondan dolayı “SAF” tır.
  “YALANSIZ” dır.
  Küsmek; “SENİ SEVİYORUM” dur.
  Vazgeçememektir.
  Beni anlatır KÜSMEK.

  “Kızdım ama hala buradayım dır,gitmiyorum” dur. Gidemiyorum dur.
  Küsmek; nazlanmaktır, yakın bulmaktır, “benim için değerlisin” dir.

  Küsmek, sevdiğini “SÖYLE” demektir.
  Hadi “ANLA” demektir.
  Küsmek; umuttur, acabaları bitirmektir, emin olmaktır.

  Yani, diyeceğim o ki:
  BEN SANA KÜSTÜM !..
  ( Ömer)

  Nazım Hikmet Ran

  Bu şiirde bana göre, tam Zehra’nın yaşadıklarını, Ömer’e anlatışı dır.

  • Merhaba aslı aylin tüm arkadaşlar zehra nin ömer i kıskanması cook iyi oldu iyi oldu zamanında zorba miz ne kadar kiskandi onu oh zehra ya iyi oldu birazda o kıskanç lik kriz leri geçirsen de görsün yani öyle diliyorum ama birbirlerini kıskanması güzel ya bunlar iyice birbirlerine asık oluyorlar haberleri yok da arkadaşlar bu ömer ve zehra ne zaman birbirine sari lacak he belli çevriş hala onları barıştır ken birbirlerine inşallah sayılırlar bu sahneyi gormeyi cook istiyoruz

   • Merhaba zehÖm,
    Ömer ve Zehra kendi istekleri ile sarılmak mı? bu zor, başlarına bir iş gelirse işte o zaman belki. Tıpkı Ömer vurulduğunda baygınken Zehra’nın Ömer’e sarılması ve Ömer’in bunu hissetmemesi gibi.
    Zehra’nın da başına bir iş gelirse o zaman sarılır Ömer Zehra ya ve Zehra bunu hissetmez. Yoksa bilerek isteyerek, sarılma beklemiyorum ben.
    Sadece barışırlarken birbirlerinin yanaklarına bir buse konduracaklar o kadar.
    Bu buse de 2. kez olmuş olacak.

   • Merhana zohem cim nasilsin insallah bir birlerin sarildiklar bolumleride goruruk insalah

  • Çok güzelmiş aslıcığım yüreğine sağlık seni tebrik ediyorum başarılarının devamını diliyorum

 3. Bu anelizi kim yopuyorsa elerine saqliq cok guzel oluyor bundan onceki analizleri okurkende ayni zamanda bunuda okurken nasil anlatsam bilmemki icimde mutlulukmu kiprdiyormus gibi yuzumde kocaman gercek mutulukdan olusan gulumseme oluyor bazi bana qarib gelen dusunceleri okuyamadiqim sahnelerin cavabini burda buluyorum alevi icin yazilanlar cok hosuma gitdi bu arada yazilmiski zehra konusurken omerin ona bakisi superdi cok yazik orayi kacirmisim tekrarini izliyim gereki ve evet Okkes amca cok tatli ona baktimda nedense Noel babayi hatirliyorum:D simdi omer alsin bakalim guzel esinin gonlunu korkama omer bir cicek alsan yeterli ister omer cevriye halaya patavatsiz desin ister zehra dusunmeden konusan desin ama bence hayat dolu bi kadin omerle zehra bu gune kadar aska birazca yaklasmislarsa bence bunda cevriye halanin emeyi buyukdur

  • Sen çok iyi yaşa Aylin, Ökkeş amca ve Noel baba 😀 Hiç böyle düşünmemiştim 😀
   Cevriye hala nın emeği var olmaz olur mu, Zehra ya verdiği öğütler işe yaramış, hele kahveler Allah tan bu kez odadan kovmadı Ömer. İçtiler kahveyi karşılıklı beğendi de.
   Gönlünü bir çiçekle alırken birde özür dilerse çok güzel olur. Ömer ve özür dilemek biraz zor ama imkansız değil.

    • Bakalım.
     Ömer, birileri istediği için değilde, kendi içinden gelerek özür dilese benim için daha makbule geçecek. Benimle aynı düşünceye Zehra da katılır diye düşünüyorum. Çünkü Zehra Ömer den bir çiçek, bir de özür bekliyor. Ama bunu kendi isteği ile yapacak Ömer. Birileri istediği için değil.

  • Aff edersen aylin hanim ama sen nasil arkadssin arkadasinin yazdigini tanimiyurson ? Tabi ki de asli hanim yazmis senin bilmen gerekti once genel yaziyurdo ama sitede asli hanima sayfa ayirdi resol bey. asli hanimin yazdiklarini bazi arkadaslar beyeniyurdo o yozden . Kirilmadin dimi benim nasil arkadassin dememe? Yazidan maalom asli hanimin sebki iyi geceler

   • Aaaa oylemi ne guzel gercekden aslidan ozur dilerim evet gerci espirili yazmasindan benzitiyordum ama yeni ozur dilerim benim buyuk hatam Ir canim kirilmadim olurmu hec oyle sey hatali olan benim hatamdan habarder etdiyin icin ben tesekur ederimAslicim seni tebrik ederim canim kusura bakma senin yazdini anlamamisim gercekten simdi cok utandim.

    • Ir, dikkatinize hayranım.
     Aylincim, teşekkür ederim. Neden utanıyorsun, utanılacak,özür dilenecek bir durum yok sen rahat ol.
     Hepinize teşekkür ederim arkadaşlar 🙂

 4. Çox xoşuma gəldi bu seriayada Zehranın Öməri qısqanmasını zatən Ömər Zehranı qısqanırdı indi Zəhra onu qısqanır amma bir şeydən xoşum gəlmirki serial çox qısadır özüdəki Zehra ilə Öməri az göstərirlər xahiş edirik biraz nəzərə alasız bunu.Adını sen koy serialını Azərbycanda sevilərək izləyirlər