Adını Sen Koy 78. Bölüm Analizi Zehra Rahatladı

Burak 03 Eki 2017 Adını Sen Koy  0

Ömer Zehra yı Mahalledeki Evine Bıraktı Gece Orada Kalmasına İzin Verdi. Kendisi de Otelde Kaldı. Ömer Zehra ya Ailesini Ne Zaman İsterse Görebileceğini Söyledi.

Ömer nezarette olan Yener’i ziyaret etmiş ona parmağındaki yüzüğü ile Zehra benim nikahlı eşim mesajını dolaylı yoldan vermek istemişti. Ancak Yener bu mesajı ne kadar aldı. O yüzüğü gördü mü? Bilinmez. Çünkü aralarında ne konuştular görmedik.

Ömer Tayfunun yanında ona şikayetimi geri al, benim adımı da bu işe karıştırmadan kapat dedi.

Tayfunda bu gece kalır yarın sabah çıkar dedi. Ömer gitti. Ömer bırak içerde kalsın neden çıkarttın ki? gel de beni vur der gibi kapıyı açtın ona. Bazen Ömer’in aklı gidiyor nereye gidiyorsa.

Yener de dört duvarın arasında hiçbir yere sığamıyor. Ömer ile aralarında ne konuştular bilmiyoruz ama Ömer Yener’i tehdit edip posta koymuş Yener öyle söyledi. Ve Yener bıçaklarını bilemiş halde dışarı çıkmayı Ömer’e dünyayı dar edeceği günü anı bekliyor.

Ömer de böyle bir adamı dışarıya salıyor iyi mi?

Ayşe fenalaştığında arabayla hastaneye götürmüştü eşi ve doktoru ile konuşup nesi olduğunu sorduğunda, doktor Nihat’a Ayşe yorulmuş, heyecanda olunca bünyesi zayıf düşmüş dedi. Bir şeyi yok, biraz dinlenmesi gerek dedi.

Aslında Ayşe’nin durumu hiç de iyi değil ancak Ömer doktoru ile konuştuğu için, Ayşe’nin sağlık durumu ile ilgili hiç kimseye buna eşi de dahil bilgi verilmemesini istedi. doktorda o yüzden fazla bir bilgi vermedi Nihat’a eşi olduğu halde.

Zehra da mahalledeki evinde Leyla ile annesinin evden gitmesi hakkında konuşuyorlar ve Zehra kendisini suçluyor, ben mi neden oldum gitmesine diye? Bana mı kızdı da gitti. Başka bir neden bulamıyor Zehra ve anlam veremiyor.

Babam da bir şey demiyor. Çok sevdiği kızı Yasemin’i nasıl bırakır gider bu halde deyince, Leyla da, çıkar gelir, enteresan işler peşindedir. İşi bitince gelir hatırlasana daha önce de gitmişti. Babam işte, ben evde yokum, Yasemin sınavı var böyle bir durumda gitmesini anlayamıyorum dedi. Leyla da onun yaptığı neyi anladık ki, bunu da anlayalım dedi.

Ömer aradı o esna da Zehra yı. Zehra Leyla dan bu gece kardeşi ile birlikte kalmasını istedi. Leyla da kalırım dedi. sende izin al ve sende kal deyince, Zehra Ömer den için izin vermez dedi.

Ayakları gitmeyi hiç istemiyordu Zehra’nın zorla yürüdü. Ömer içten açtı arabanın kapısını Zehra bindi. Ömer annesinden bir haber olup olmadığını sordu. Zehra da yok dedi.

Eski Zorba Ömer gitti, yerine anlayışlı, düşünceli, iyi mi iyi bir Ömer geldi.
Ömer her zaman iyi idi. Her zaman böyle düşünceliydi, anlayışlı idi. Sadece bunu Zehra ya göstermesi için zaman gerekli idi. O zaman da şimdi geldi. Yaşanan kötü bir olayla geldi ama geldi. İyi ki de geldi.

Zehra’nın karşısında artık,
Senin için benim yapabileceğim bir şey var mı? diyen bir Ömer var.

Zehra şaşkın duyduklarına, yok, gitmiş kimsenin yapabileceği bir şey yok artık dedi. Babasının eve geleceğini bilen Zehra biran önce gitmek istedi. Babam görmesin deyince,

 

Ömer; seni almaya gelmedim, seni merak ettiğim için geldim, istiyorsan bu akşam burada kal, ailenin sana ihtiyacı var onlarla kalabilirsin, ben sabah gelir alırım seni deyince Ömer. Sanki Zehra ya dünyaları vermiş gibi sevindi mutlu oldu yüzü güldü Zehra’nın.

Hemen evdekileri düşündü, onlara ne diyeceksin dedi?

 

Ömer de, beraber olduğumuzu, dışarda kalacağımızı söylerim deyince Zehra’nın o mutsuz üzgün yüz ifadesi gitti, yerine yüzü gülen, mutlu bir Zehra gelmişti. Bu da Ömer’in hoşuna gitti az da olsa onunda yüzünde hafif bir tebessüm oluştu.

Ve Ömer, bir şeye ihtiyacın olursa beni ara dediğinde Zehra ararım diyerek teşekkür etti.

Büyük bir sevinçle evine girdi Zehra gece ailesinin yanında kalacağı için mutlu Zehra.

 

Varlığını daima bildiğin ve kendini onun yanında güvende hissettiğin

Seni anlayan biri olmalı hayatında. Her şeye rağmen seni dinleyen,
Sesiyle huzur veren, yokluğunun sana iyi gelmeyeceğini bilip
Bir an olsun elini bırakmayan. Varlığı ile mutlu edebilen.
Gülüşüyle içini ısıtan biri kesinlikle olmalı hayatında.

İnsanın düşünenleri olmalı, Merak edenleri, sorgusuz sualsiz değer verenleri

Uzaktayken özlem duyanları, sesini duyunca mutlu olanları olmalı hayatında.

Mehmet Ali Kılınç

 

Ayşe eve gelmiş odasında dinleniyor, Müzeyyen hanım geldi yanına Asya’nın daha ilk günden öğrendiklerinden ev ödevini babası ile birlikte yaptıklarından konuştular ve bir ara Ayşe’nin başı döndü kendini kötü hissetti. Ancak annesi üzülmesin diye iyiyim dedi.

Abime söyleme telaşlanmasın diye de tembihte bulundu Ayşe.

 

Annesi odadan çıkınca da kendisi ile başbaşa kalan Ayşe, benim neyim var böyle? diye kendine soruyor.

 

Ayşe kendisini iyi hissetmiyor ancak, güçlü olmak ve güçlü görünmek zorunda hissediyor kendini. Sevdikleri için, onlar üzülmesin diye. Hep böyle olur ya, sevdiklerimiz üzülmesin diye hep üzüntümüzü, acımızı, içimizde yaşarız ya. Ayşe de öyle yapıyor.

 

Ömer’in karşısında Demir, bir kafe de oturuyorlar karşılıklı ve Ömer telefon konuşması yapıyor. Telefonda annesi var ve Ömer annesine Zehra ile beraberiz Zehra ile baş başa vakit geçirelim dedik diyor.
Canım ya, herkesi düşünen düşünceli Ömercim.

 

Demir de gülümseyerek dinliyor onu ve konuşması bitince Zehra nerede diye sordu.

Ömer öyle durgun, sessiz ki, Demir hemen anlıyor bir şey olduğunu ve olanları kendisine baştan anlatmasını istedi.

Ömer de Zehra’nın ailesinin yanında olduğunu, annesinin evi terk ettiğini söyledi.

 

Allah’tan Ömer’in Demir gibi iyi bir arkadaşı dostu varda, arada onunla konuşup rahatlıyor.
Demir de Ömer’e o karanlıkta ilerlediği yolda ona yoluna ışık tutuyor.
İyi ki varsın Demir. Allah herkese senin gibi iyi arkadaş versin inşallah.

 

Konakta da yine salonda kahve faslı bitmiş bir halde oturuyorlar. Ömer ve Zehra’nın akşam eve gelmeyeceklerini öğrenen Alev neden? diye soruyor. Sana ne Alev onlar evli bir çift istediklerini yaparlar sana mı soracaklar?

 

Cevriye hala da Müzeyyen hanıma bunlar yakında ayrı eve de çıkmak isterler deyince, Müzeyyen hanım Ömer bizi ve Ayşe yi bırakmaz dedi. tanıyor Ömer’i hayatta bırakmaz Ömer Ayşe yi.

Cevriye hala da asıl ummadığın taş baş yarar. Ömer aşık karısına ona bakınca içi gidiyor dedi. daha o kadar belli olmasa da aşıklar, daha doğrusu aşık olacaklar.

 

Alev’e falına bakayım, Ömer gibi bir kısmetin var mı deyince, Alev istemez dedi. halamız da; neyi? Ömer gibi bir kısmeti mi? falı mı? 😀

Yok Alev’e Ömer gibi bir kısmet ne gerçekte nede fallarda, hak etmiyor o Ömer gibi birini.

 

Cevriye halanın yediği tatlıya laf etti. Fazla kilolarını yüzüne vurdu Alev. Halamız da ben kilolu değilim balık etliyim dedi ve odasına çıktı işim var diye. Ayşe de halasını korumak için Alev’e söylediğin sözler yüzünden 2 gün de buna üzülecek deyince.

Alev de, sana ne Ayşe sen kendine üzülsene dedi.

 

Böyle bir insanı ne etmeli ne yapmalı bilemiyorum? Ağzına biber sürsem biberime yazık, kaynar kazana atsam, kazanıma, odunuma, suyuma yazık, değmezsin Alev asıl sen kendi haline üzül. Ömer siz de, işsiz de kaldın.  Ayşe yi üzdün elbet sende üzüleceksin Alev.

 

Halamız öyle içerlemiş ki, Alev’in söylediği kilo sözüne Nazan’a soruyor ben kilolumuyum? Balık etli miyim diye? Nazan da biraz fala kilolarınız var ama sıkı bir diyetle verirsiniz dedi.

Halamız buna da üzüldü. Arkasından pis sıska diyor 😀

 

Zehra ve Leyla el birliği ile babasının ve kardeşinin sevdiği yemekleri yapmışlar hep birlikte masada oturup yemek yiyecekler. Annesinin yokluğunu fazlası ile hissediyor Yasemin.

Demir ve Ömer sohbete devam ediyorlar. Ve Demir Zehra’nın annesinin yaptıklarını Zehra dan saklamamalısın deyince, Ömer de, Zehra’nın annesinin yaptıklarını bilmesi mi? yoksa öğrenmemesi mi daha iyi karar veremiyorum? Dedi.

Demir de Ömer’e çok zor bir soru sordu. Şimdi sen onun üzülmesinden mi? seni suçlamasından mı korkuyorsun?

 

Ömer Demir ile konuşurken, Zehra’nın toparlanması için elimden geleni yapacağım dedi. Demirde destek verdi.
“ Öyle yada böyle sen bir insanı hayatına aldın, bunun adına iş de, oyun de fark etmez. Hiçbir önemi yok. Zehra artık senin hayatının bir parçası, hem de çok önemli bir parçası.
Dedi. bunu  duyunca Ömer çok derin düşüncelere daldı.

Demir, Ömer için ne kadar iyi bir arkadaş dost ise, Leyla da Zehra için aynı değerde.

 

Ömer ile Demir konuşurken, mahallede ki, evde de Zehra ile Leyla konuşuyor Ömer hakkında. Zehra bir türlü Ömer’in iyi biri mi? yoksa kötü biri mi? olduğuna karar veremiyor. Leyla da bence iyi biri, hem de fedakar. Siz birbirinize çok benziyorsunuz, sevdikleri için yapamayacağı şey yok dedi.

Zehra da, Ömer’in bu hayatta değer verdiği üç kişi var. Annesi, kardeşi ve yeğeni. Leyla da bugün burada kalmana izin verdiğine göre, sende o listeye girenlerdensin dedi.

Haklı Leyla, Ömer Zehra ya değer veriyor.

 

İnsanı kitaplar gibi düşünün ve kapaklarına bakıp aldanmayın. Asıl değerini okumaya başlayınca anlarsınız. Mevlana.

Zehra da Ömer de birbirlerinin değerini zamanla anlayacaklar.

 

Ömer bir otel odasında tek başına, Zehra yı düşünüyor, duvarlar üstüne üstüne geliyor ama elden de bir şey gelmiyor. Zehra yı aramak istiyor eli telefona gidiyor tam arayacak vaz geçiyor Ömer.

Zehra da aynı halde mahalledeki evinde, uyku yok gözlerine Ömer’i düşünüyor hali ile

 

İki insan bir telefon ucunda,

Ömer ile Zehra: sevmek, ilgilenmek, merak etmek, endişelenmek, beklemek, düşünmek bütün güzellikleri aynı anda, iki çiftin birbirlerinden habersizken hissetmesi.
Tam aramak, konuşmak istediği anda çekinmesi ve vazgeçmesi, anlatmak, konuşmak istediği çok şeyler varken, tam gaza basıp gidecekken, frene basıp, el frenini çekip durmak ve beklemek gibi. Beklediler.
Her ikisi de birbirinden bekledi. İlk adımı atan olmaktan çekindiler, aynı anda aynı duygularla, aynı düşüncelerle, birbirlerinden habersiz beklediler.
Bütün bir gece telefon elinde uyumak ve ilk arayanın karşı taraf olmasını beklemek ve ilk telefon çaldığında karşı tarafın o olmasını umut ederek telefonu açmak ama olmadığını anladığı an hüsrana uğramak .
İşte iki seven insan, birbirinden ayrı olunca geçen zaman böyle yaşanır.
Çok güzel anlatılmış teşekkürler.

 

Sabah olduğunda Ömer Demir’i haklı buldu Zehra ya bütün gerçekleri bugün anlatmaya karar verdi. Ömer’in kaldığı otelin kafeterya bölümünde Alev vardı Hilmi’yi bekliyordu az daha Ömer görecekti görmedi Alev’i.

Cevriye hala bu ne hal? Sabah sabah kahvaltı yapmadan sabahın köründe bahçeyi üç tur tavaf etmiş ilahi hala alem kadınsın vesselam 🙂

Alev’in söyledikleri baya dokunmuş halamıza da öyle hemen veremezsin yılların birikimi var üzerinde halacım. Plates topu ile hareket yapmaya çalışmalarında çok komikti halacım.

Ömer Zehra yı mahalledeki evinden almaya gitti ve Zehra arabaya bindiğinde ikisi aynı anda günaydın dedi. Size de günaydın aşka uyanan saf, iyi niyetli, fedakar, gönlü güzel, yüzleri güzel melek insanlar Ömer ve Zehra size de günaydın.

 Ömer Zehra ya nasılsın? Dedi. Zehra da evde kalmasına izin verdiği için teşekkür etti. Ömer gözlerini alamadı Zehra dan bir gece de özlemiş sevgili eşini Ömer. telefonu çaldı duymadı o derece daldı gitti Zehra ya. Sonra Zehra uyardı onu telefonun çalıyor diye.

Arayan Tayfundu Yener’in serbest bırakılması için Ömer’in imzası gerekliymiş. Zehra ile birlikte sahile Tayfun ile buluşmaya gittiler. Bir süre Tayfunun gelmesini beklediler.

 

Tayfun gelince de bir kağıdı Ömer’e imzalatacaktı. Zehra’ya, yenge dön sırtını da şunu bi imzalayalım dedi.
Safım Zehra da döndü arkasını ama yakışıklı paşam buna müsaade etmedi. Akıllıca bir hamlede, bence de çok iyi fikir dedi ve Tayfunu döndürüp onun sırtında imzaladı kağıdı ve benden de kocaman bir gülümseme eşliğinde alkış aldı Afferim sana Ömer.
İş bitince Zehra gidelim mi dedi.
Ömer, istersen biraz daha kalalım dedi.
Ve kaldılar.

Konuşmak konuyu açmak istedi Ömer annen diyebildi gerisi gelmedi. Zehra onun yanına gidebilseydim, konuşabilseydim belki gitmesine engel olurdum dedi. Annesinin gitmesinde kendisini suçlu hissediyor Zehra.

Zehra’nın üşüdüğünü fark eden Ömer, paltosunu çıkardı ve Zehra üşümesin diye omzuna koydu düşünceli paşam. Zehra da teşekkür etti. Ve bana ihtiyaçları olduğunda yanlarında olamayacağım dedi.

 

Ömer den Zehra ya izin çıktı. İstediğin zaman aileni görmeye gidebilirsin, kardeşinin sana ihtiyacı var dedi.

Tıpkı kendi kardeşi gibi. Ömer Zehra yı çok iyi anlıyordu. Çünkü, onunda annesi onu terk edip gitmişti. Kardeşinin ona ihtiyacı vardı ve Ömer kardeşi için ayakta sapa sağlam durdu, kardeşi için yaşadı Ömer.

 

Salim amca da işe gitmiş ve orada kalbi sıkışıp fenalaştı. Koray onu hastaneye götürmek istese de, Salim amca beni eve götür dedi. eve gittiler.

Yaseminde Zehra yı arayıp haber verdi.

 

Bana göre bu bölümün en can alıcı ve en özel, en güzel sahnesi, Ömer’in Zehra ile konuştuğu o son sahneydi. Kendini anlattı sanki Zehra ya Ömer.
Zehra: bundan sonra hiç iyi olacağımı sanmıyorum dedi.

Ömer: olacaksın, önceleri öyle hissediyor insan, hayat bir şekilde devam ediyor. O boşluğun yerini, senin için değerli olan başka bir şey doldurduğunda nefes alıp vermeye devam edeceksin. Konuşmaya başlayacaksın, yemek yemeğe, gülmeye…en azından yaşadığını biliyorsun, geri döneceğini dedi.

Ama Ömer, o öyle senin dediğin gibi hemen vede kolay olmuyor..
Hayat devam ediyor evet, ayakta duruyorsun, yemek yiyorsun ama tat almıyorsun, için kan ağlıyor, kan kusuyorsun ama görenlere kızılcık şerbeti içtim diyorsun. Ve hiç kimseye hiç bir şey hissettirmiyorsun.

Tüm bunları sevdiğin insanlar üzülmesin diye yapıyorsun, kendinden önce onlar geldiği için, onlar üzülmesin diye, bütün zorluklara göğüs geriyor, sapasağlam ayakta dimdik duruyorsun, sonra alışıyorsun.
Her şeye alıştığın gibi, bunun içinde zaman geçmesi gerekiyor.
Hani zaman her şeyin ilacı derler ya işte ondan. Zaman seni iyileştiriyor, sevdiklerinle beraber. Tıpkı senin Ayşe, Asya için ayakta durduğun gibi.

Oysa senin içinde ne fırtınalar kopuyor da belli etmiyorsun. Güçlüsün sen, bu gücü de sevdiklerinden alıyorsun ne mutlu sana paşam.

HASRETLER AYRILIKLARLA BAŞLAR 
Yanan yürek sessizce ağlar
Bütün anılar canlanıverir
Sanki hiç bitmemişler gibi
Yolu gözlenen giden sevgili
Geri dönecekmiş gibi
İçin için har gibi
Kaplar bütün benliğini
Bir garip olursun bunun ardından
Bazı bir rüzgar gibi
Eser ayrılık yeli
Giden sevgilinin ardından

 

Önceleri sessizdir ayrılanlar 
Mutluluğu başka yerde ararlar
Oysa geçen günlere yakınırlar
Ayrılıktır bu çeken anlar

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 78. Bölüm Analizi Zehra Rahatladı” üzerine 40 yorum

 1. Ayan dedi ki:

  Aslim ellerine saglik canim benim. Ellerine saglik.
  Demek sen kaldigimiz yerden devam dedin. 1.sezon analizlerine. Çok iyi yapmissin.
  Diyer sayfada yazdigim 2.hayeli beyenmissin. Beyenmene sevindim.
  Hindistanin baskenti bir an aklimdan çikti. Söylediyin için sagolasin.
  Dogru söylemissin Erkanin bu aralar isi olur. O yüzden gelemez. Ama onun isinin olmadigi aralar gideriz.
  Ha Aslicim aklima ne geldi biliyor musun?
  Kaç zamandir Erkanin 1.sezondaki ve 2.sezondaki fotograflarini tutusturuyorum. Ömer karakteri olarak Erkan hangisinde daha yakisikli diye. Cevabi buldum tabi 1.sezonda Ömer daha yakisikliydi. Daha karizmatikdi. 1.sezondaki o gözler… O saçlar…
  1.sezonda o gözler çok anlamli bakiyordu. Ama simdi o gözler gitmis. Çok ruhsuz bakiyor.
  Ben saçlardan hiç konusmayi hiç istemiyorum ama söyliyeceyim. Saçlarina sanki yeni alinmis tencere seti kurmuslar gibi. Yani saçlari bu hale getiren Erkan diyil tatil fotogralarina bakinca bu anlasiliyor. Tama bu saçlar Erkana yakisa bilir ama Ömer karakterine yakismiyor.
  Neyse, ben bunlari sabahda yazmistim ama çikmadi yorum o yüzden yeniden yazayim dedim.

  1. aslı dedi ki:

   Ayancım ben artık bu Ömer’e de alışmaya çalışıyorum. 1.Sezonda yaşlı görünüyordu sonlara doğru özellikle.
   Ama bu 2. sezonda oldukça fit ve genç görünüyor.
   Gözleri evet 1. sezonda daha etkileyiciydi.

   1. Ayan dedi ki:

    Ben daha çok saçlara yazik ediyorum.
    Ne güzel saçlardi. Evet fit görünüyor. Ama Ömer Kervancioglu böyle biri diyil ki. Ben o Ömeri daha çok sevmistim. Onun kendine özel kurallari vardi. Ben böyle insanlari çok seviyorum. Kimseyi kalplerine yakin birakmiyorlar. Bence öyle birisi olmak lâzim. Çünkü kiminlese samimi olursan. O insan seni sirtindan biçaklar. Benim basima kaç kez bu oyunlar geldi.
    Arkadas dediklerimin hepisi meyer se param için yanimdalarmis. Ben saka için her kese babam iflas etdi dediyimde her kes bana sirtini döndü. Yalnizca benim dayimin benim için biricik olan kizi canim merak etme bu dar bogazdan çikariz dedi.
    Iste o gün anladim ki benim sadece bir gerçek arkadasim varmis.
    O yüzden artik Ömer gibi olacagim. Yanimda yalniz gerçek arkadaslari tutacagim.
    Neyse, simdi tv de trt1 açtim yesil denizde Ökkes abiye bakiyorum. Çok seker, efendi bir amca ya.

    1. aslı dedi ki:

     Merhaba Ayancım, evet 1. sezondaki Ömer başkaydı çünkü o zorba Ömer iş adamı ve hayatında hiç aşık olmamış bir insandı.

     Şimdi ise, Ömer Zehra sayesinde aşkla tanıştı. Bakışları mahmurlaştı ondan başka birini görmez oldu Ömer. Demek ki, aşk böyle bir şeymiş. İnsanın bakışlarını bile değiştiriyormuş örnek Ömer 🙂
     Ömer aşık olmadan ve aşık olduktan sonra diye iki ye ayrılıyor. Ve Ömer artık tek kişilik bir hayat yaşamıyor. Onun hayatında aşık olduğu sevdiği önemsediği değer verdiği Zehrası var artık. O nedenle Ömer’in kuralları yok en azından Zehra ya karşı kuralları yok.

     Ayancım ne yazık ki, gerçek dost ve gerçek arkadaşı bulmak gerçekten bu zamanda çok zor. Öyle iyi insanlar bir elin beş parmağını geçmeyecek derecede azlar.
     Allah her zaman iyi insanlarla karşılaştırsın. Çıkarcı, menfaatçi, insanlarla karşılaştırmasın canım amin.
     İşte insan bazı şeyleri yaşayarak öğreniyor. Sende etrafındaki insanların gerçek yüzlerini böyle görmüşsün.

 2. Ayan dedi ki:

  Arkadaslar, merak etmeyin mangal partisi diye gidiyoruz zaten pikniye. Mangali iptal etmiyeceyim.
  Ülker, Azeri Aytac tesekkür ediyorum.
  Ülkercim tesekkür ediyorum 1 numarasin diyorsun. Sende tatlida 1 numarasin eminim.
  Aytosh gelmis hos gelmis. Neredeydin kiz özledim seni.
  Aytac Azeri diyer sayfada yazdigini okudum tesekkürler canim benim.
  Benim bir az acelem var esyalarimi toplayacagim bu gece yazmaya bilirim merak etmeyin.
  Görüsürüz.
  Öptüm.

  1. aytosh dedi ki:

   canim ayanim hos buldum ablamn MB si bitmuwti o yuzden giremiyodum

   1. Ayan dedi ki:

    Tamam canim tekrar hos geldin.
    Sefalar getirdin.

    1. Aytosh dedi ki:

     Hoş buldum canım benim

 3. aytosh dedi ki:

  selam benim güzel tatli arkadaslarim nasilsiniz Ben geldim yaa ben gidince geç geliyorum yaa uff. su damlosum hos geldin canim NE zaman geldim .ayy bu haftanin fragmanini gördunuzmu zehrayla ömerin arasindaki kirginliklarin sebebi belkide ömerun salim amcaya evlendiklerini söylemesi olabilir

  1. su damlasi dedi ki:

   Allah allah ne guzel bi gun aytos gelmiş o be sonunda iyiyim cok tesekkur ederim ben 30 eylulde geldim seni sordum amma yokdun olsun gecde olsa geldin hos geldin aytoşum bidaha getme hhep burda kal

   1. aytosh dedi ki:

    evvet su damlosum geldim bidahada gitmicem sizi birakirmiyim Ben hiç ablamn BM si bitmiwdi o yuzden giremiyodym

    1. su damlasi dedi ki:

     İyi Aksamlar aytoşum evet bi daha getme ben zaten sürekli gidip geliyorum sen bari burda ol seni seviyorum opdum

     1. Aytosh dedi ki:

      Tamam canim benim gitmicem bende seni kocaman öpüyorum

  2. Ülker azeri dedi ki:

   AYTOŞHCUM HOŞ GELDİN:-) BEN BU SAYFANIN ESKİ EV SAHİPLERİNDEN BİRİSİYİM:-) İSMİMDE TATLICI ÜLKER:-)

   1. aytosh dedi ki:

    canikom hos buldum biliyom canim benim sen qaliba tanimadn beni ülkercim Ben Azeri Aytacim Azeri aytac fan la karismamak için aytos oldum bende unyttunmu yoksa Beni ask olsun

 4. Aytac azeri fan dedi ki:

  Meraba sansi meleyim nasilsin ? Cok tesekkur ederim bu guzel analizin icin her zamanki gibi cok guzel olmus gercek de ben de okuynca izledigim guneri hatirladim cok guzel bolumlerdi cok ozledim eski bolumleri simdiki bolumler de cok guzeler ama insan eski guneri de ozluyor ben o eski bolumleri izliey bilmek için ne qarli buzlu yolardan kecdim daha once de soylemidim bilyorsun zaten diziyi sabah akisam izliyorum ama seni yagdigin analizleri okuyca ayrı bir zevk aliyorum sabirsizlikla diger analizleri bekliyorum canım bu araada kaç tane yazilmamis analizi kaldi

 5. Ülker azeri dedi ki:

  ŞANS MELEYİMİN TATLI ANALİZİ ÇKMIŞ. Ya Tamda kahvaltıya denk gelmiş. Ben simdi bu analizi reçel diye ekmeyin üzerine koyup üzerne yağ sürüp yerim. Bakın çayda koydum. İsteyen buyursun:-)

  1. su damlasi dedi ki:

   Gunaydin bitanecik ask ailesi nasilsiniz yeni gununuz hayirli ugurlu olsun .Gunaydin hayatimin neşe kaynagi aytac azeri. Kiz nasilsin hadi uyan ulker azeri kahfaliti yapiyor 🙂 bu arda sanada gunaydin ulker azeri nasilsin allah hep seni guldursin ben sana diyer sayfadada yazdim buryda yaziyorum o guzel şakalarindan banada yap bitane şöyle güleyim biraz hepinizi cok seviyorum arkadaslar

   1. Ülker azeri dedi ki:

    Su damlam ben şakaları istiyerek yapmyorum. Onlar kendiliyinden geliyor. Bu arada karşıdan kış geliyor. Sende su damlası olduğun için donarsın diye korkuyorum. Ama olsun. Sen baktın ki, donuyorsun, o zaman koş buraya biz seni sevgimizle ısıtırız:-)

    1. su damlasi dedi ki:

     Canim ulker azerim şu an işdeyim morelim acayib bozukdu senin şu şakan beni oldurdu gulmekden ben senin yazdigin tum şakalari okuyorum mesela dun işde bitanesin okudum ben boyle guluyorum arkadaslar bana ne oldu kiz ağzin kulağina yapişdi yine baş ustune donarsam hemen sana kosarim canim

   2. Aytac azeri fan dedi ki:

    Meraba su damlam ben iyim cok tesekkur ederim sen nasilsin ? bitanem cok dan uyandim ama siteye girmeye anca firsat bula bildim boncuk gozlum benim seni cok opdum suan isde olmaslisin cok gorma kendini seni cok sevyorum iyi guner hepiniz canarim benim

    1. su damlasi dedi ki:

     Aytacim benim iyim sag ol sen iyi ol ben sana diyer sayfadada yazdim evet işdeyim ama sorun yok istediyin zaman yaza bilirsin kendime dikkat ederim sende dikkat et opdum hayatimin neşe kaynagi

     1. Aytac azeri fan dedi ki:

      Tesekkur ederim boncuk gozlum sen de hep iyi ol tamam ben de kendime dikat ederim diger sayfay yazdigin gördüm okuyup cevap bile yazdim ben de seni cok opyorum canım benim

     2. Ülker azeri dedi ki:

      SU DAMLAM bana Ülker azeri demene gerek yok. Sadece Ülker de, sonunada cımdan cimden yapıştırı ver olsun bitsin. Başka Ülker gelirse isimlerimiz karışmasın diye Ülker azeri yazıyorum. Bu arada Seni güldüre bildiysem ne mutlu bana:-) her üzgün olduğunda bana gel:-)

     3. su damlasi dedi ki:

      Kiz Aytacim benim sen neden bonguk goz diyirsun? Diyer sayfAga yazmissin cevabini buraya yaziyorum benim gozlerim biraz huzunlu biraz duyğulu nasil desem biraz kövrek şimdi boncuk goz dedin qarip oldu biraz ablacim dişarisi yağmurdu disari cikma kocaman opdum hayatimin neşe kaynagi

     4. Aytac azeri fan dedi ki:

      Iyi aksamlar beni bitanecik aylem su damlam boncuk gozlum demem qaribine geldiyse demem canim benim evet yagmur yagyor ben yagumur severim ama boyle deyil dah sakin sakin yaginca ben disari caqar yagmuru altinda islanmayi cok severim canım su damlam beni moralim cok bozuk bizim elekdirikler giti dizi izleyemyorum malesef yarın da izleyemiycem oyuz de cok uzgunum sarzim da bitmek uzure siteye de giremiycem yagmur bizim elekdirikleri bozdur oyuz de elekdirik yok ben karanligi hic sevmiyorum neyse ben cikyorum canım kendine iyi bak ben yari aksam qadar siteye giremiyce beni merak etme berki sarzim qalirs biraz da bir kere daha girerim bilmyorum görüşümüz canım cok opyorum

  2. Ayan dedi ki:

   Ülkercim nasilsin canim?
   Afiyet olsun.
   Bak ben daha yeni yapiyorum kahvaltimi. Yorumunu simdi okudugum için sanki yüz-yüze oturmus kahvalti yapiyormusuz gibi hiss etdim.
   Canim benim diyer sayfada yazmissin hayalimi beyenmissin. Hepinizin beyenmesine sevindim. Günay baklavayi yapacak sen badamburayi, bende türk baklavasi yaparim. Aslim da Kayseri mantisi yapar.
   Ohoooo…….
   Bence mangali iptal edelim bu kadar güzel yemeklerden sonra kimse mangala bakmaz(saka. mangalda yapacagiz bu yemekleri de).

   1. aslı dedi ki:

    Kimsecikler mangalı ben yaparım dememiş. Hadi onuda yağ mantısı ve yağlama dan ve katmer den sonra ben yapayım mangalı seven birisi olarak 🙂

   2. su damlasi dedi ki:

    İyi aksamlar canim benim aytacim kiz sen ne istersen soyle sen iste boncuk goz de olurum of ya elektrikmi gitdi uzuldum sen uzulme zaten bende izleyemedim işden gec cikdim eve geldim dizi bitmiş olsun asil sag olsun analizi yazar bizde okuruz bende opdum hayatimin neşe kaynagi iyi geceler sana

    1. Ayan dedi ki:

     Su damlam sende mi izlemedin diziyi?
     Bende izlemedim. Ama benim izlememe sebebim elektrikler diyil. Ben bir az gök gürüldemesinden korkarim da iki saat önce gök gürüldedi çok korktum. Tv yi hemen söndürdüm. Telefonumu sarja takmistim hemen çikardim. Buz dolabi, çaydan evde elektrikle ilgili ne varsa hepsini çikardim. Korkudan balkona da çikmiyorum. Oysa ki oraya abimin pantolonunu filan asmistim.

     1. su damlasi dedi ki:

      İyi aksamlar canim ayanim korkma iyi etmişsin gök gurlerken bende korkarim hemen yorğanimi başima cekerim evet izleyemedim olsun ne yapalim kismet diyilmiş

  3. aslı dedi ki:

   Afiyet bal şeker olsun Ülkercim. Kız dikkat et bu analizler pamukla birlikte yazıldı ona göre 🙂 şuan da da uyuyor. sıcacık yanan sobanın önünde dizimde ve onunla yazıyorum ben şimdi. 🙂

   1. Ayan dedi ki:

    Aslicim ben sana uzunca bir yorum yazdim ama çikmadi.
    Canim benim sana çok yük olmayalim sen daha çok sey yapiyorsun. Manti, yaglama, katmer.
    Hem ben bu mangal isini IR abime vermistim. Ama ses yok. IR bi kendisi olmadigi için cevapda yok.
    Canim sen kendini hiç yorma yanimizdaki üç tane erkekden biri yapar.
    Bu ne ya her seyi kizlar mi yapacak. Ask olsun.
    Eyer yapamazlarsa o yüzden öyretmek amaçli sen yaparsin. Bende mangali çok seviyorum bende yapa bilirim.
    Ay pamuk dedin boncukla, beyaz aklima geldi( kedilerim). Burnumda tütüyorlar.
    Çok özledim onlari. Neyse, 5 ekim dönüyorum. Hasret bitiyor.

    1. Ülker azeri dedi ki:

     AYANIM sanada afiyet olsun:-) Canım qripin ne demek olduğunu çok iyi bilirim:-( O yüzden çabuk iyleşmeni dilerim. Bu arada manqalı iptal etme:-)

    2. Aytac azeri fan dedi ki:

     Ayancim tekrar cok gecmis olsun canım insallah biran once iyilesirsin diger sayfaya yazdigini gordum okudum cevap da yazdim bakarsin bir ara halani esiycin cok uzuldum basiniz sagolsu ALLAH rahmet eylesin bu ara da sakin manqal isini iptal etme kunki ben manqali cok severim isdersen manqal isini de bana birak ben manqal yapmasin da cok severim eski de yani baba sagike babamla beraber manqal yapardik yani manqal yapmasini bilirim size bir guzel manqal yaparimki parmaklarinizi yeriniz

     1. su damlasi dedi ki:

      Tamam ülkerciimm sen nasil istesen bundan sonra adresim belli oldu hep sana gelirim söz

     2. Ayan dedi ki:

      Aytacim canim, pamuk sekerim.
      Zaten mangal iptal olmayacak. Üç tane erkek var basimizda biri bile mangal yapamayacak mi?
      Ben onu öylesine söyledim. Her yöreye ait yemek olacak diye kimse mangala bakmaz dedim.
      Tabi mangal olacak. Mangalsiz is olurmu hiç?

   2. Ülker azeri dedi ki:

    Aslım ben yeni kedi sahiplendim. İsminide MİNNOŞ koydum:-)

 6. su damlasi dedi ki:

  İyi aksamlar ayy okuyunca 78 ci bolumu izlediyin gunler geldi aklima tesekkur ederim canim eline saglik iyi ki varsin

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim su damlasi, sen de iyi ki varsın. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.