Adını Sen Koy 73. Bölümde Neler Oldu? Paragöz Sevim

Burak 19 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Zehra Annesine Ömer İle Olan Evliliğin Kağıt Üzerinde Bir Evlilik Olduğunu Söyledi. 

Salim amca, Yener’in İki Kızını Kaçırdığını, Senet İmzalattığını Öğrendi. 

Leyla, Demir’in Ömer’in Arkadaşı Olduğunu Öğrendi.

Zehra Annesine Evlilik Sözleşmesini Gösterdi. Sevim Bu Sözleşme İle Bir Kere Daha Şirkete Gitti. Şirketten Ayrılırken de Sevim Alev ile Çarpıştı Sözleşme Alev’in Eline Geçti.

Zehra Ömer den habersiz not bırakarak mahalleye gitti annesine bu evliliğin annesinin zannettiği gibi bir evlilik olmadığını sadece kağıt üzerinde olan bir evlilik olduğunu söyledi.

Sevim de buna inanmadı. Kağıt üzerinde evlilik mi olur? Eğer evlenmeden bir şeyler yaşıyorsanız size dünyayı dar ederim diyor.

Bu Sevim’in kafası hep kötü şeylere mi çalışır anacım, git Allah’ını seversen o gördüğün yakışıklı delikanlı hiç öyle şeyler yapar mı? elbette ki yapmaz. Resmiyette evli oldukları halde eli eline değmedi. Ömer senin bildiğin erkeklerden değil. Onun hakkında konuşurken iki kere düşün öyle konuş, karşında Yener yok Ömer var. Hem sen kızına bu sözleri nasıl söyleyebiliyorsun?

Zehra da annesine kızdı, nasıl böyle düşünürsün ben babam için yaptım o evliliği, babamın hastane masraflarını karşılamak için yapılan bir anlaşma. Nikah gerçek ama evlilik değil dedi.

Sevim de büyük bir sinirle, ne demek nikah gerçek evlilik değil? Diye sordu.

Bunda anlamayacak ne var Sevim Allah Allah. Ömer ve Zehra resmi olarak bir nikah memurunun karşısında şahitler huzurunda evlendiler. Evlilik cüzdanları var. Ancak evliliğin diğer olması gereken kısmı olmadı eli eline değmedi demek. Tövbe yarabbim ya. İnsanların özelinden sana ne Sevim.

Zehra da nikah gerçek, anlaşmayı 6 aylığına yaptık, 6 ay sonra boşanacağız demek dedi.

Sevim yağlı kapıyı bulmuş hiç o kapının yağından bol keseden yemeden bırakır mı? bırakmaz. Boşanmalarına izin vermeyecek Sevim. Bulmuş dağ gibi yakışıklı, hem de karun kadar zengin damadı bırakır mı? ölse bırakmaz. Zengin damat diye ölüyor Sevim.

Sevim açtı ağzını yumdu gözünü, bana masal anlatma, 6 ay sonra ne olacak? Boşanınca seni kim alacak? Elaleme ne diyeceğiz? Kusura bakmayın 6 aylığına anlaşmalı bir evlilikti, eli eline değmedi mi diyeceğiz. Doğrusunu söyledin Sevim evet eli eline hiç değmedi. Ayrıca onlar ayrılmayacak, boşanmayacaklar.

Sevim bu evlilik bitmeyecek, ister 6 ay, isterse 6 yıl olsun bu evlilik bitmeyecek diye diretince, Zehra da, bu evlilik, Ömer’in kardeşinin mutluluğu için yapıldı sahte, biz birbirimizi sevmiyoruz.

 Zehra Ömer ile birbirlerini sevmediklerini söylüyor. Zehra sen onu benim külahıma anlat hiç duymuyorum ben seni Zehra. biri bir şey mi dedi? hımm Ömer ile Zehra birbirlerini çok seviyor mu dedi. evet evet Ömer Zehra yı, Zehra da Ömer’i seviyor hem de çok seviyor. Duyduk bunu 180. Bölümde.

Ömer de konakta hala kardeşi ile sohbet halindeydi ve Ayşe Zehra yı arada neredeyse buluşalım bende hava almış olurum dedi. Abisine zorla Zehra yı arattırdı.

Zehra da notumu almadın mı dedikçe, Ömer Leyla da mısın? Bizde çıkalım diyorduk deyince anladı. Leyla ile konuşup onun şirketine yakın bir kafe de buluşacaklar.

Bu Ayşe de olmasa bizim çiftin birbirine yaklaşacağı yok. İyi ki varsın Ayşe. Senin sayende abin mutlu olacak. Abin de iş yok çünkü. O anca kırıp dökmeyi parçalamayı biliyor. Teşekkür etmeyi, özür dilemeyi bilmeyen zorba Ömer ne olacak.

Sevim de Ömer’in mahalleye geldiğini düşünüp, gelsin ben onun annesiyim, elimi öpsün. Azıcık yol yordam öğrensin diyor.

Zehra da eve sakın gelme, hani buraya gelen biri vardı o Ömer’in kuzeni evliliğin gerçek olduğuna inanmıyor, bu evliliğin anlaşma evliliği olduğunu öğrenirse deyince, Sevim hatırladı Alev’i ve sakın bu kadının gözü olmasın senin kocanda dedi.

Haklı Sevim. Hemen anladı Alev’in niyetinin kötü olduğunu, Ömer ile kendisinin evlenmek istediğini. 

Ve Zehra ya saf mısın? bu kadının kocanda gözü var deyince. Zehra Alev ile aralarında geçen birkaç konuşmayı hatırladı annesine hak verdi. Sevim Zehra’nın Alev konusunda gözünü açtı.

Zehra annesine, sakın konağa gelme ve Alev ile sakın karşılaşma diyerek evden ayrıldı.

Sevimde yalnız kalınca, böyle hazine bulmuş toprağa geri gömeceğim diyor. Sen göm ben tekrardan çıkarırım dedi.

Ömer’i toprağın altında olan bir hazine gibi görüyor. Parasını bilmem ama Ömer’in kendisi gerçekten de toprağın altında kalmış. İşte onu o gizli saklı hazine olan Ömer’i Zehra bulup gün yüzüne çıkaracak. 

Ömer’in parası değil de, kendisi bir hazine. Allah herkese öyle bir hazine nasip etsin inşallah.

   

Ey insanoğlu! Hazine bulursun ama ömür bulamazsın. Kendini bul, bul ama dikkatli ol! Kendini çaldırma! Mevlana

Zehra mahalleden taksi ile ayrılırken Yener gördü peşinden koştu da yetişemedi. Hemen eve gitti Sevim’e kızıyor. Zehra geliyor da bana haber vermiyorsun diye. Sevim de kapıyı açtı babasına gelmiş demek bana gelmedi diyerek yalan söyledi sonrada sana yalan borcum mu var diyerek içeri girdi.

Yener iyice kızgın bir halde. Sende olmayacak duaya zorla amin diyorsun Zehra istemiyor seni anla bunu Yener.

Ayşe ile Ömer Zehra ile buluşacakları yere geldiler. Çiçekçi bayandan Ayşe ye çiçek aldı Ömer. Zehra ya almadı. Ayşe de Zehra ya almayacak mısın? deyince ona da aldı arabaya koydu vermeye hiç niyeti yok yine Ayşe’nin zoru ile her şey.

Zehra da onlardan önce gelmiş masada bekliyordu. Ayşe ile sonra da Ömer ile yanaktan öpüştüler. Leyla da son anda yetişti ve Ayşe abisi ile Zehra’yı yan yana oturttu. Her ikisi aynı anda ne içersiniz diye sorunca hepsi birden gülümsedi. Uyumlu çiftim benim.

Ayşe de Leyla ya aşk böyle bir şey aynı anda konuşuyor ve aynı anda susuyorlar dedi. Ayşe Leyla ya darısı senin de başına dedi. Onu da baş göz edecek çöp çatan Ayşe 🙂

 Aşk; herkesi O’na benzetip, kimseyi O’nun yerine koyamamaktır.. Sebepsiz Sevmektir Aşk.. Can Yücel

Ayşe Leyla dan, Zehra’nın evlenmeden önce nasıl biri olduğunu öğrenmek istedi. Leyla da Zehra yı anlattı.

Zehra hep böyleydi, sessiz, duygularını gösteremeyen, kendinden başka herkesi çok düşünen, fedakar. Zehra’nın mutluluğu onu sevenlerin mutluluğuna bağlı, kendi için bir şey istediğini daha hiç görmedim. 

Ömer de bu anlatılanları pür dikkat dinledi. Daha yakından tanıdı Zehra yı.

Ayşe de Leyla da bir konuda hem fikirler o da şu, her ikisinin de bugüne kadar tanıdıkları en iyi insanmış Zehra. Gerçekten de çok iyi niyetli biri Zehra.

Demir aradı Ömer’i o da öğrendi Leyla ile dışarıda olduklarını. Leyla da Demir’in Ömer’in arkadaşı olduğunu öğrendi. Leyla işe döndü. Bizimkiler bir sürede daha oturdular masada ve Ayşe, Zehra ya Leyla gibi bir arkadaşı olduğu için çok şanslı olduğunu söyledi.

Zehra da sende çok şanslısın senin de çok güzel bir ailen var deyince, Ayşe evet aile çok önemli daha bu ne ki siz çocuk sahibi olunca anlayacaksınız ailenin ne demek olduğunu diyerek bizimkilerin yine birbirlerine bakmasını sağladı.

Yener tekrardan Sevim’in kapısına dayandı. Siz ana kız birlik oldunuz, postu başka bir yere serdiniz, şimdi de Yener’i sepetlemeye çalışıyorsunuz dedi.

Tamda üstüne bastın Yener kaldır ayağını ezilmesin nevale 🙂 aynen dediğin gibi seni ufaktan ufaktan postalıyor Sevim.

Yener Sevim’i tehdit ederken Salim amca geldi. Onun geldiğini görmedi Sevim ve Yener’e, 2 kızımı da kaçırdın, bir sürü senet imzalattın, ne yapacaksın canımızı alacaksın? Dediğinde 

Salim amca Sevim dedi böylelikle de Salim amca her şeyi öğrenmiş oldu.

 Salim amca çok kızgın her ikisine de bunları ondan sakladıkları için. Ve Yener’e kızlarımdan uzak dur, bu eve de bir daha gelme deyince, Yener de tamam öyle olsun. Asıl yılanı sen koynunda besliyorsun, diyerek Sevim’i gösterdi. Senin dünyadan haberin yok deyip gitti Yener.

Kafe den çıkan üçlümüz den Ayşe arabaya binerken abisine bir şey unutmadın mı diyerek zorla çiçeği Zehra ya vermesini sağladı. Zehra da şaşkın bir halde gülümseyerek aldı ve teşekkür etti.

Bu bölümde, bu sahnede Ömer’in saç tarama stili ona hiç yakışmamış. Lütfen bir daha öyle taramayın yakışıklı paşamın saçını, çirkin olmuş beğenmedim bu saç modelini.

Salim amca evde Sevim’e çok kızdı bütün bu olup bitenleri kendisinden sakladığı için, öğrendiği halde bildiği halde Zehra yı Yener’e vermeye çalıştığı için çok kızdı ve seni asla affetmeyeceğim diyerek evden çekip gitti Salim amca.

Bizimkiler konağa gelince çiçekleri salona koydu Hediye abla. Alev de geldi Ömer’in yanına oturdu ancak Ömer edebinden Alev’in yanından kalkıp ayakta durmayı tercih etti. Ben evli bir erkeğim sen benden uzak dur Alev demeye getirdi de Alev ne kadar anladı bilinmez.

Akşam olunca Salim amca Yener’in dükkanına gitti bulmuş, buluşturmuş bir yerlerden Yener’e olan borcunu, ev kirasını, komisyonunu her şeyi verdi hesabı sıfırladı gitti Salim amca.

Yener de bu iş gönül işi olmaktan çıktı intikam işine dönüştü diyerek hepten kafayı sıyırdı Yener.

Sevim de Zehra yı gece gece arayıp, bu evlilik bitmeyecek, bilmem kaç ay sonra elinde bavulla boşanmış olarak bu eve gelemezsin dedi. Saydı sayıştırdı. Zehra da bu anlaşmalı bir evlilik sözleşmeyi sana yarın getiririm okursun anlarsın dedi. Kendi eli ile kendini yaktı Zehra.

Ömer de yatmaya geldiği oda da Zehra ya bir daha annen benim karşıma çıkmayacak dedi. Sen böyle istesen bile yine karşına çıkacak Ömer.

Yatmaya yatağa Ömer geçti elinde kitap ile ve Zehra elinde vazoda çiçek ile girdi odaya. Çiçekle konuşmaya başladı Ömer de dinliyor Zehra yı.

Zehra, çiçeğe hep böyle tertemiz kalın, bu hayatta iyi şeylerin olduğunu da fısıldayın, kötülüklerin geçici olduğunu deyince, Ömer de söze girdi ve insanlar kötüyü kendileri çağırır. Seçimleri biz yaparız dedi.

Ama Ömercim, bazen insanın seçim yapamadığı durumlarda söz konusu onları ne yapacağız? Örnek; bu dünya ya kendi isteğimizle gelmedik, kız yada erkek olmayı, ismimizi, annemizi, babamızı, yaşayacağımız yeri, hasta olmayı, bir ömür hastanelerde doktorlarla zaman geçirmeyi biz kendimiz seçmedik. Bazen insan seçim yapmadığı halde kötünün içinde olabiliyor. Buda bu dünyanın imtihanı oluyor. Ya bu imtihandan geçeceksin yada kalacaksın başka yolu yok.

Zehra da dedi, bazen de o kötü sen çağırmasan da gelir seni bulur. Ömer’e bir göndermeydi sen kötüsün dedi Zehra.

Her şeye rağmen bütün zorluklara katlanırsın. Aslında bir dakika tahammül edemeyeceğin insanlara tahammül edersin dedi.

Ömer de karşılık verdi; evet ailen için her şeyi yapabilirsin ama bazen de tahammül edemeyeceğin insanla yanyana gelmek zorunda kalırsın diyerek bu da Zehra ya bir göndermeydi.

Zehra da içinde sakladığı her şeyi dert ortağı çiçeğe söyledi, o hep böyle, kaba, egoist, zorba, diye Ömer’i çiçeğe söyledi.

Sabah da bu geceki çiçekle olan konuşma az da olsa işe yaramış ki, Zehra Alev ile Ömer arasında geçen şirkete gel konuşmasından sonra sende mi şirkete diye soru soran Alev’e Ömer beni bir yere bırakacak diyecekti ö dedi kaldı. Ömer de fark etti bunu.

Salim amca gece eve gelmemiş dükkan da uyumuş. Sevim evine dön diye dükkana gitti. Hiç konuşmadı Salim amca Sevim ile.

Ömer şirkette Demir kendisinden bazı fotoğrafları isteyince, cep telefonun da olan Zehra ile çekindiği resmi gördü. O güne o ana daldı gitti Ömer. baya etkilenmiş Zehra dan Ömer.

Zehra da mahalledeki evinde ve annesine evlilik sözleşmesini çıkarıp gösterdi.

 Şimdi bu 73. bölüm de çok önemli bir ayrıntı göz ardı edildi unutuldu. Önceden çekilmiş olan

( Ömer ile Zehra arasında yapılan ve kimse tarafından bilinmemesi gereken evlilik sözleşmesi ) nin Zehra tarafından 32. Bölümde kaybettiğini fark etmesi ve Zehra’nın o sözleşmeyi 36. Bölümde bulması ve Ömer’inde Nazan’nın odasından çıkmasında Zehra ya yardım etmesi ile sözleşmeyi çalışma odasındaki kilitli kasaya koyduğunu nasıl unuttular?

Bu sözleşmeyi Ömer Zehra’ya asla kasadan çıkarıp vermez. Zehra da kasa şifresini bilmediğine göre bu sözleşme nasıl oldu da Zehra’nın eline geçti?

Sevim Zehra dan aldığı sözleşmeye baktı okudu anladı. Nikah 6 aylık, sonra bitecek. Zehra almak istedi Sevim vermedi. Sevimde kaldı sözleşme. Ve Zehra evden ayrıldı. Sevimde kendi kendine konuşuyor. Bu evliliğin gerçek olması için elinden geleni yap, sonrada gelsin paracıklar öyle Yener den geldiği kadar az değil, deve yükü kadar kocaman diyor ve seviniyor Sevim.

Yasemin Alper ile ders çalışırken Koray aradı açmadı. Yasemin Alper’e Koray’a güvenmediğini söyledi. Fundaya göndermiş diyerek kaydı gösterdi. Alper bildiği halde işin doğrusunu söylemedi. Siz nasıl arkadaşsınız böyle?

Sevim de bir kere daha Ömer’in şirketinde ve bu kez elinde sözleşme ile. Önce elini öpmesi için uzattı Ömer de ben sizin damadınız değilim dedi. Ve Sevim Ömer den bizden gizli saklı, düğünsüz derneksiz, evlendiniz, bende öyle bedava kaynanalık yok diyerek açık açık para istedi.

Ömer de ben kızınızın istediği parayı ödedim deyince, Sevim o sizin aranızda ben her şeyi biliyorum diyerek sözleşmenin kendisinde olduğunu gösterdi ve ben seni ararım damat diyerek kartını alıp çıktı odadan.

Yolda da Alev ile çarpıştı, sözleşme yere düştü. Alev aldı sözleşme Alev’in elinde.

 

Alnıma yazılmış
Kalbime kazınmış
Biri var hayatımda resmen özenle yaratılmış
Her şeyin en güzelini hak eder
Görünce insanın canı aşk çeker
Daha önce rastlanmamış böylesine
İnsana bildiğini unutturur
Birer birer

 

Sen nasıl bir meleksin kanatsız
Kendine bağladın apansız
Hiç şüphesiz seviyorum sorgusuz sualsiz
Ölüyorum uğruna sessiz sessiz

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 73. Bölümde Neler Oldu? Paragöz Sevim” üzerine 48 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  İyi akşamlar.Belki bu da hoşunuza gitdi. Mir Damad şah bir gün büyük din alimi Ellame Hellini sarayına davet ediyor.Alim gitmek istemiyor.Düşünür ki şah dine zıdd bir söz dese gerek razılaşım,ama yapamam.Yine de çaresiz kalarak gitmeye karar veriyor. Evveller pamuk tarlasında çalışmış hizmetçisine diyor ki gel kiyafetlerimizi deyişek.Hizmetci evvel razı olmuyor.Neyse razılaşıb yola çıkıyorlar.Şah onları ehtiramla karşılıyor.Sohbet zamanı şahın tüm sorularına alimin libasını geymiş hizmetci diyor ki kolay sorulardır,hizmetcim cevab versin.Bundan şübhelenen şah pencerenin karşısına geliyor ve soruyor ki sarayımın yanında boş bir sahe var,ne meslehetdir orada ne yapıyım?Alim kiyafetindeki hizmetci diyor ki pamuk ek.Sonra şah hizmetci gibi geyinmiş adama hemin soruyu sorur.O diyor ki mekteb tik,adam yetiştir.Böylelikle şah her şeyi anlayır.
  Sevgili kızlarım,bunları bana danışan 15 yıl önce İranda olurken duymuş.Unutdugu yerler ola bilir.İR abimiz biliyordur muhtemelen.Yanlışımızı düzeltse sevinirim.Allaha emanet olun.

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Hikayenin devamını yazıyorum.Aslında az bir şey kalmışmış. Gençler evleniyorlar.Kızın babası malını,mülkünü-her şeyi damadına teslim etmiş ve artık tüm işleri damad idare ediyormuş.Takvalı olmak böyle işte.Takva hakda bir hutbede diyor ki sen dünyanın peşinde olsan dünya senden kaçar.Dünyadan üz döndersen dünya senin peşinden koşar.Bu damad gibi,bir an içinde zengin oldu.Ama onun böyle bir niyeti yokdu.Çok sonralar o,İranın neresindese şah olur,Mir Damad adı ile meşhurdur. Devam edeceyem,inşallah.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Lalecim.Beyendiyin için sevindim.Canım kızım,derler ki sevinc paylaşıldıkca artar,dert paylaşıldıkta azalır.Evvela bu dünyada kimse başina ne geleceyini bilmiyor.O üzden her kes anlayışla karşılayacaktır.Eger benimle konuşmak istersen facebook adresini ver,o yol ile svyaz yaratak.Her zaman dinlemeye hazırım.İyi geceler kızım.

 4. aslı dedi ki:

  şimdilik ben gidiyorum, kediciğimi banyo yaptırayım geleyim.

 5. Anonim dedi ki:

  Merhaba arkadawlar mende size katla bilirmiyim?

  1. aslı dedi ki:

   katılabilirsin elbette ki, adınız kısmına adınızı yazarsanız seviniriz. çok anonim var o yüzden.

 6. Azeri Aytac dedi ki:

  selam kizlar nasilsiniz? Ben biwey sorucam A.S.K hafta içi her gün mü olucak yoksa haftada 1 gün mü? söylerseniz minnettar olurum

  1. aslı dedi ki:

   Selam Azeri Aytaçcım, Adını Sen Koy dizimiz hafta içi her gün yayınlanacak.

   1. Azeri Aytac dedi ki:

    Tesekkür ederim Aslıcım

 7. Hanim abla dedi ki:

  Günaydınlar arkadaşlar.Hepinizi hoş gördük,hoş bulduk.Nasılsınız,iyisinizdir inşallah.Artık dönmüşüm,evdeyim.Kızların çogu yok,onlar da dönerler inşallah.Sizleri çok seviyorum.Hoçca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin ablacım, bizde seni çok seviyoruz.

 8. Gozel dedi ki:

  Gun aydyn canlarym hepinize her kes icin hayyrly gun olsun.
  Aslycym ellerine,gozlerine tum durkuna saglyk canym cok sag ol cidden izlemiş gibi olyorus Ayanyn rijasynda bende bulunyorun zahmet oljagny bilyorum canym neyapayym tek umudym sensin ne diysen saygy duyarym cunki calyşdygyny,yogyn oldugyny bilyorum sana kolay gelsin canym kendine iy bak
  Hanym abla hoş geldin ozletdin kendini

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gozelcim, teşekkür ederim canım. Gozelcim inşallah sizlerin isteği olan analizleri 2. sezonda da sizler için yazacağım inşallah elimden geleni yapacağım.
   Sende kendine iyi bak canım görüşürüz.

   1. Gozel dedi ki:

    Minnetdarym canym teşekkurler

 9. Ayşegül dedi ki:

  Selam arkadaşlar. Benim adım Ayşegül . Epeydir sizlerin yorumlarınızı takip ediyorum ve okuyorum. Aslı abla diyorum umarım bu sakıncası yoktur çok güzel analiz özetleri yazıyorsunuz. Ve bende bir Çok okurlarınız gibi okuyorum ve yeni analizlerinizi dört gözle bekliyorum. Benide arkadaş olarak araniza alır mısınız?

  1. Ayan dedi ki:

   Hos geldin.
   Aramiza hos geldin. Aysegül. Gel tanis olalim. Benim gerçek ismim yukarida yaziyor ama ben yinede yazayim.
   Ben Zehra 17 yasim var.
   Azerbaycanliyim ama Türkiyede yasiyorum.
   Sakicasi yoksa sende bizimle tanis olmak ister misin?

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayşegülcüm, hoş geldin aramıza. Sen nasıl istersen öyle hitap edebilirsin benim için sakıncası yok canım.
   Elbette ki seni de aramıza alırız. Hatta aldık gitti bile 🙂

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 10. Ayan dedi ki:

  Nihayet!
  12 saate çikdi bir yorum.
  Bu sitenin benle bir problemi var kesin. Ya yorumumu geç çikariyor ya da yorum gönderme hatasi yaziyor.
  Sinir oldum ya. 12 saat önce yazdigim yorum simdi çikti.
  Bak abicim beni sinir etme tamam mi?
  Yoksa bozusuruz hemde çok kötü bozusuruz.

 11. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Lalecim,nasılsın.Hüseyn için bak ne yazdım.Bilmem beyenecekmisin.
  Hayran hayran bakarak yavrusuna
  Üzülmesin diye çırpınır ana.
  Sevgili oguluşu büyüsün teki
  Eziyyet çekmekden bıkmıyor ana.
  Yaşamak aşkıyla çarpır yüreyi
  Ne yapsın genc ana seviyor bebeyi.
  Bu kadarcık,sag ol.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Merhaba ablam hosh geldiniz. Nasilsiniz. Benim icin, beni dusunip birilerinin bir seyler yazmasi cok guzel cok begendim ellerinize yureginize saglik ablam okurken cok duygulandim. Ben sorunumun ne oldugunu asli sordugunda 2 kez yazdim ama 2 kezde sildim sonra bashka sheyler yazdim. Cunki bizim yazilarimizi sadece yorum yazan arkadashlarimiz okumuyor yazmayanlarda okuyor cok iyi biliyoruz hepimiz. Ben yalnis anlasilmakdan korkuyorum. Bana dikkat cekmeye calisiyor sorunlarini yazarak kimin hayati sorunsuz geciyor ki diyebilirler ya da hayati sorunlari uzuntileri ile bizi bikdirdi diyebilirler o yuzden yazamiyorum. Asliya yazdigim gibi sizede simdi icimdeki butun dertlerimi yazip sonradan fikrimi degistirip silmem bile beni hafifletdi. Sirlarimi guvendigim kisi ile dertlesmis gibi oldum. Ama yinede sunu diyebilirim ki her kes omer gibi olamiyor maalesef hep alev gibilerin tuzugina dusuyor. Artik kim sucluysa da benim hayatimda degisen hec bir sey yok kalbimden baska. Cok tesekkur ederim ablacim.

 12. IR dedi ki:

  Azeri aytac fan nereye kayb oldu? Kirildimi acaba ? Ben bir sey demedim ki , sadece bir az dikketli yaz dedim , o kadar kirdiysam uzur dilerim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ir abi, kırılmamıştır. İşleri, okulu olduğu için gelemiyordur. Senin o mesajına teşekkür bile etmiş ve daha dikkatli yazacağını yazmış.

  2. Aytac azeri fan dedi ki:

   Ir abi Sen uzur dilycek bir sey soylememis dinki uzur dilemen gerek yok ben kirilmadim siteye internetimiz bağlı olduguycu giremyordum

 13. Hanim abla dedi ki:

  Ayamcım gözünüz aydım olsun,anneli babalı büyüsünler.İsimleri nedir?

  1. Ayan dedi ki:

   Iyi aksamlar HANIM ABLA.
   Tesekkür ederim. Amin diyorum.
   Nasilsiniz?
   Iyisinizdir INSAALLAH.
   Özletdiniz kendinizi. Nerelerdeydiniz?
   Yazilarinizda çok güzel. Hep okuyorum ve beyeniyorum. Bu sitede bizim çok yazarlarimiz var. Sizde Asli kita çikarsaniza. Çünkü ben Aslinin ve sizin kitabinizi sabirsizlikla bekliyorum. Düsünün bence. Eyer bu fikirle razi olupda kitab çikarirsaniz lütfen haber verin. Kitab hazir oldugunda da söylersiniz. Gidip aliriz.
   Unutmadan siz bebeklerin isimlerini sordunuz. Yusuf ve Zeynep.
   Iyi geceler. Tatli rüyalar.

 14. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Ben geldim.Nasılsın kızım.İyisindir inşallah.Polad amcan gelib aldı beni,yeni gelmişim.Kendisi çoklu selam gönderdi.Analizi okudum,siyah yazılara bayıldım.Seçim yapamıyoruz bazen,dogru.Can Yücelin şiirlerini,yazilarını /keşke yok/ becere bilseydim bizim türkceye çevirerdim.Neyse,güzel kızım eline saglık,yüregine saglık,zihnine saglık.
  Aslıcım,nefretden sevgiye yol ne uzunmuş
  Sevgiden nefrete yol birce addım.
  Leylaya aşkından Qeys Mecnun oldu
  Issız sehralarda ılgım olurmuş.
  Ve
  Eziyyet edermi sevene seven
  Razı olurmusun üzülem,gedem.
  Kalbin bir söz diyor,dilin başka söz.
  Amacın ne senin paramı istiyorsun,
  Ne bu gün,ne yarın bir yere gitmiyorsun”
  Aslıcım,gülmek olmasa da,gülümsemek mutlaka vardır.Ben teşekkür ederim.Böyle yazmayı sen öyretdin. Artık her yerde harflarla ugraşıp dururum.Düşünürüm kısa süreli bir hevestir geçer. Salamat kal bir tanem.

  1. aslı dedi ki:

   Benim dünyalar tatlısı Hanım ablam gelmiş, hoş gelmiş sefalar getirmiş. Gelirken de bana kocaman bir gülümseme ve gülücük getirmiş ablam benim canımsın sen.
   Hanım ablacım yazına bayıldım, sende ne cevherler varmış böyle maşallah İnşallah Erkan kardeşimde görür bu yazını diyeceğim de emin değilim burayı okuduğuna.
   Ama olsun o görmese de ben gördüm okudum bayıldım şiirine verdiği mesaja. Bu hevesin hiç geçmesin ablacım, ne güzel bir güzelliğe vesile olmuşum.

   Çok beğeniyorum senin böyle yazmanı ve farkındaysan yazını baya ilerlettin. Bunun içinde azminden vede gösterdiğin başarıdan dolayı seni kutluyorum ablacım, iyi varsın seni çok seviyorum kendine iyi bak görüşürüz ablacım öptüm seni hemde sıkı sıkı sarıldım sana. Çok özlemişim seni ne yapayım 🙂

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

   Polad amcacım selamını aldım çok teşekkür ederim, ablamızı getirdiğin için sağ olasın.

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 15. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim eline saglik canim yine cok guzel olmus analiz. Dizinin hatalarini say say bitmiyor degilmi bende yeni bolumleri merak ediyorum acaba hatalari eksilicekmi.Bu bolumdeki sevimin omere elini opdurmeye calismasi cok komikdi analizi okuyunca yeniden izlemis gibi oldum:) Omer cok iyi yetishdirilmish cok akilli insan nikahli karisina bile 180 bolum dokunmadi hatda bashka kizlara bile bakmadi evliligin kutsalligini bozmadi ihanet etmedi.omer gibi eshler sizinde alniniza yazilmish olsun bekar kizlar.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Lalecim, teşekkür ederim canım.

   Evet dizimizin hataları çok ama biz onca hataya rağmen çok sevdik dizimizi. İnşallah yeni kanalında, yeni ekip ile birlikte daha az hatalı dizi izleriz inşallah.

   Güzel duan için de canı gönülden amin diyorum inşallah hayırlısı ile Ömer gibi biri çıkar benim gibi bekarların karşısına.

   Evet doğru diyorsun Ömer bir sezon boyunca Zehra ya ihanet etmedi. Alev onu tuzağa düşürmek istedi başarılı olamadı.
   İyi niyetli Ömer, otel odasına gitti Alev’in tuzağı.
   Eşine bir bölümde 2. çeki verirken ki bakışını yaklaşımını sevmemiştim o kadar onun dışında bir hatası olmadı Ömer’in ihanet konusunda.
   İnşallah 2. sezonda da olmaz. Bu Ömer’i eşine sadık Ömer’i bozmazlar umarım.
   Çünkü, Sevim’in de dediği gibi Ömer toprağın altında kalmış gizli bir hazine. Zehra o hazineyi gün yüzüne çıkaracak çıkardı da 180. bölümde.

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Aslim bende dizinin eskisi gibi ask konusunda saf ter temiz hikaye olmasi yaraftariyim. Birde trt 1 de okdugu gibi kacirilmanin kitabini yazmasinlar yeter. Kacirilma izlemekden cok bikmisdim nerdeyse hepimiz insan nasil tuzaga dusurilip kacirilir kac tane usulu var hepsini ezberlemesdik.

 16. Ayan dedi ki:

  Aslim çok pardon ilk yorumu ben yazdim. Ama o bir az sinirden yorumu hem de telaseden öyle oldu çocuklar aglayinca hemen yorumu gönderdim. Ama ne yapiyim bir yorum yazdim çok uzun oldu 3 kez elim dokundu geri ekrana döndüm. Ve 3 kez yorumu bastan aldim. 4.kez de yorum çikmayinca çok sinirlendim.
  Bunu yazmayi unutdum. Analizi okudum. Her zaman ki gibi çoook güzel olmus. Dogru söylüyorsun bu yönetmenler çok seyleri unutdular. Misal: diyer bölümlerde Zehranin elbisesini Yasemine yeni alindi diye gösterdiler, Zehranin telefonu ayni zamanda hem evde hem Zehranin kendisinde oldu, simdi de sözlesme.
  Biz bu dizinin hatalarini gördük gördük de görmezden geldik.
  Bu dizi sektöründen bas çikaran oldumu ki, biri 7 sezondur kimin kimi aff etdiyini bilmiyor, biri çekdiyine dikkat etmiyor off.
  Neyse biz bunlari anlayamayiz ki zaten. Çünkü bazen yönetmenlerin bile kayida ne aldiklarini anlamadigini düsünüyorum.
  Ellerine, gözlerine, yüreyine saglik canim.
  Umarim bu yorumum çikar.
  Ayy yine çocuklar aglamaya basladilar ben kaçdim.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Ayan cocuklarin mi var ben seni evlenmemis genc kiz saniyordum niyedir. Senin adini seviyorum anlami ne?

   1. Ayan dedi ki:

    Iyi aksamlar…
    Lalecim ben zaten evlenmedim. Benim daha 17 yasim var. Ben yeni hala oldum. Çocuklar da abimin çocuklari. Siteye bunu yazmisdim. Her kes hala oldugumu biliyordu o yüzden yegenlerim yazmadim.
    Adim aslinda Zehra. Ayan diyil. Burada bir Zehra vardi benim istediyim bütün isimler burada vardi. Hemde benim babam Azeri. O yüzden Azeri ismi yazayim dedim. Ayan ismini diyilde Zehra isminin anlamini biliyorum. Zehra- sevgi, ask Tanrisi diye biliyorum. Ama sirf senin için Ayan ismininde anlamini öyreneceyim.

   2. Ayan dedi ki:

    Buldum…
    Ayan isminio anlami-uygun, yakisir, münasip, layik demek.

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Ayancim cok saol cevap yazdigin icin. Allah ikizlere uzun omurler versin anali babali buyutsin. Kusura bakma ben bu aralar siteye fazla gitemiyorum eskisi kadar o yuzden ikizlerden haberim yokdu. Isteyen her kese Allah nasip etsin sizinki gibi ikiz melekler.

  2. aslı dedi ki:

   Teşekkürler Ayancım, oluyor arada benim de başıma geldi sonra çıkıyor yazdıklarımız tam gönderdiysek.
   Biz dizimizi onca hatasına rağmen çok sevdik. Şimdi bu hatalarını yazıyorum, o zamanlarda da yazdık sayfalara, neden ortaya daha iyi iş çıksın diye.
   Ekip den birileri okuyorsa yazdıklarımız dikkate alsınlar da bu hataları tekrarlamasınlar diye.
   İnsan beşer şaşar elbet hata yapar ama sürekli hata yaparsa, o zaman ciddi bir sıkıntı var demektir. bu şekilde dikkati üzerine çekmek istiyordur yapan kişi, yada yaptığı işi ciddiye almadığını düşünürüm ben, yada ortada başka bir sıkıntı vardır eksik bir şey bu eksik yerine konmadığı içindir bu hatalar yani demem o ki mutlaka bir nedeni olmalı sürekli bu hataların yapılmasının.

   Neyse 2. sezonda daha az hatalı hatta sıfır hatalı bir dizi izleriz inşallah.

   Çocukları da sev benim için canım 🙂

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 17. A.S.K hastasi dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aslim eline saglik. Kiz sen omerin sacina mi taktin kafayi? Adamin berbere gitmeye vakti yok ne yapsin.Cok haklisin ayse olmasa omer zehraya cicek almazdi dusuncesiz omer. Su salimin nihayet gozleri acildi gordu sevimle yenerin yaptiklarini. Keski daha once bilseydi her seyi. Sevim omer karsilasmasi benim sevdiyim sahneydi. Sevim bende yok oyle bedava kaynanalik Sanki omer sevim gelsin bana kaynanalik yapsin diyor. Ama sevim alevin agzinin payini iyi verdi.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım. Teşekkür ederim.
   Zehra ya çiçek verirken ki saçını sevmedim arkası kalkmış yanları kabarık, önü az kalmış gibi bir tuhaf kötü göründü gözüme beğenmedim olmamış, yakışmamış.
   Ben Sevim’in dizi de kalıp konağa yerleşmesini ve Alev’e haddini konakta da vermesi isterdim. Alev aklı sıra konağı dar edecekti Zehra ya Sevim gelseydi de konağı Alev’e dar etseydi ne güzel olurdu. geçti bitti hepsi. Sevim devride, Alev devride bitti.
   Bakalım onların yerine kim musallat olacak bizimkilerin başına?

 18. selin dedi ki:

  Yine muhteşemsin aslıcım birde sen hemşire misin memleketin neresi

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba selincim, teşekkür ederim. Ben Kayseri’liyim. Hayır canım ben hemşire değilim. Neden böyle düşündün ki?

   1. selin dedi ki:

    Kayseri ben maraşlıyım mesleğin konusunda analizde bir yerde örnek vermişsin ordan düşündüm peki şuan kayseridemi yaşıyorsun özel değilse mesleğin ne

    1. aslı dedi ki:

     Merhaba selincim, evet Kayseri de yaşıyorum. Hiç Kayseri dışına da çıkmadım.
     Eğitimim çocuklar üzerine.

 19. Ayan dedi ki:

  Ben diyer sayfada yorum yazdim neden çikmamis?

  1. aslı dedi ki:

   Arada oluyor Ayancım.

   1. Ayan dedi ki:

    Iyi aksamlar, Aslicim.
    INSAALLAH arada olur. Ben o çikmayan yorumda senden bir ricada bulunmustum. Eyer çikmazsa tekrardan yazacagim. Çünkü çok önemli.

    1. aslı dedi ki:

     Hayırdır inşallah Ayancım.

     1. Ayan dedi ki:

      Aslinda hayirli bir is denile bilir. Of ben yorumun çikmasini bekleyemem ölürüm. Asli senden bir sey isdeyeceyim. Cevabin her ne olursa olsun buna saygim sonsuz. Asli sen 25 eylülden baslayarak 181.bölümden itibaren her gün her bölümün analizini yaza bilir misin?
      Tabi hayir da diye bilirsin. Çünkü senden çok büyük bir sey istediyimin farkindayim. Seni zor durumda birakmak da istemem. O yüzden uzunca düsün istersen sonra karar ver. Yine söylüyorum kararin her ne olursa olsun buna saygi duyuyorum. Ama burada diziyi izleyemeyecek çok insan var ben bunu senden onun için istedim. Yoksa yalnis hatirlamiyorsam seninde çok isin var.

     2. aslı dedi ki:

      Merhaba Ayancım, hayırlıymış isteğin güzel kardeşim benim 🙂
      Allah’ım hayırlısı ile sağlık versin, ömür versin inşallah 2. sezon analizlerini de seve seve yazarım elbette ki canım benim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.