Adını Sen Koy 72. Bölümde Neler Oldu? Paragöz Sevim

Burak 17 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Sevim Ömer’in Şirketine Baskın Yaparak Ondan Zehra ile Gizli Yapmış Oldukları Evlilik İçin Para İstedi.
Sevim Kendisine Ömer’in Kayın Validesi Olduğu İçin Yeni Kıyafetler Aldı. 

Ömer Kardeşi İle Konuşarak, Gerçekleştiremediği Bir Hayali Varsa Onu Gerçekleştirmek İstedi.
Küçük dağları ben yarattım edası ile Ömer’in şirketine baskın yapan Sevim, ben Zehra’nın annesiyim, senin de kayın validen bir kahveni içerim diyerek kendini tanıttı. Üzerindeki kabanını çıkarıp çok rahat bir şekilde koltuğa attı nede olsa damadının mekanındaydı.

Bu ne rahatlık Sevim hanım daha ilk kez geldiğin bir mekanda? Ağır ol biraz da molla desinler değil mi ama?
Ömer de çok sakin ve kendinden emin bir şekilde karşısında oturan Sevim’i dinledi ve ne istiyorsunuz? diye sordu.

Ömercim o söylemeden ben söyleyeyim, senin evine konağına gitti ya bu Sevim, senin zengin birisi olduğunu öğrendi. Mehtap dan da şirketi biliyor zaten, senin paranı çatır çatır yemeye geldi gözünü aç da dikkatli ol. 
Yalnız Zehra nın bu olanlardan haberi yok, yine kızı anlamadan dinlemeden infaz etme. Desem de faturayı yine Zehra ya keseceksin. Sevim’in de gerçek yüzünü onu tanıdıkça anlayacaksın Ömer.

Sevim de, damadımı tanımak istiyorum, kızım kimle evlenmiş, kimle akraba olmuşuz bilmek istiyorum dedi. Sonra da Ömer’e hesap sormaya başladı Sevim.
Benim gözümden sakındığım kızım, sahipsiz mi? yetim mi? ağaç kovuğundan mı çıktı da anasız babasız evlendi bu kız? Elalem duysa ne deriz nasıl açıklarız? Bizi hiç mi düşünmediniz diye hesap soruyor. Ömer de sakince dinliyor Sevim’i.

Nasılda gözünden sakınıyordun Zehra yı sen Sevim?. Yol parasını alacak kadar, saçını başını yolarak döverek Zehra yı, istemediği Yener ile evlendirecek kadar gözünden sakındın korudun sen Zehra yı değil mi Sevim? 

Sen nasıl anasın şimdi Ömer’in karşısına geçmiş ben anayım diyorsun. Sen Zehra’nın anası değil, ondan sana gelecek paraların anasısın vicdansızsın, merhametsizsin, duygusuzsun.

Olan olmuş, gençsiniz bir hata yapmışsınız, biz büyüklere de sizi affetmek düşer, gelir elimizi öpersiniz işi tatlıya bağlarız diyor Sevim. Ömer de sinirlenmeye başlıyor yavaş yavaş ve bu işin muhatabı ben değilim diyor.

Oğlum Ömer güldürme adamı 😀 

Sen Zehra ile evlenmedin mi? evlendin. O zaman bu işin baş muhatabı sensin. 

Sevim de haklı olarak sordu Ömer’e hem de yanına giderek çok yaklaşarak yüzüne, peki muhatabı sen değilsen, nikah memuru mu? Nikah şahidi mi? kızımı nikahına alan sen değil misin? sana hesap sormayacağım da kime hesap soracağım diye?

Bura da Sevim haklı Ömer. Zehra ile sen evlen sonrada bu işin muhatabı ben değilim de yok öyle yağma Ömer bey. Eşine evliliğine sahip çıkacaksın, zoru görünce kaçmak, hele Sevim’i görünce kaçmak yok.

Sevim gerçek niyetini, gerçek yüzünü şimdi gösterdi. Ömer’e diyor ki, madem gizlice evlendiniz, beni yok sayamazsın, bunun karşılığını ödeyeceksin diyerek Ömer den para istedi.

Ömer de, Zehra reşit bir kadın kendi kararlarını verecek yaşta şimdi lütfen çıkar mısınız ve bir daha da beni ne burada, nede evim de rahatsız etmeyin diyerek kibarca göndermek istedi.

Sevim de Ömer’e boyu yetmeye yetmeye kafa tutmaya çalıştı. Kimi kovuyorsun sen? burada dağ gibi anası var onun diye Zehra yı aklı sıra korumaya çalıştı.

Ah Sevim ah, bu savunmayı asıl Yener’e yapacaktın sen Ömer’e değil. Ömer den zarar gelmez. Asıl Yenerden zarar gelir size. Bu dağ gibi anayı Yener’e gösterecektin sen. Para kapmak için Ömer’e değil. 

Bütün bunlar Ömer den koparmayı düşündüğün para için. Sen gerçekten Zehra yı savunmuyorsun.  Ömer’in sana ödeyeceğini düşündüğün paracıkları düşünüyorsun. Sen para avcısısın aklın sıra Ömer den para koparacaktın baktın olmadı başka yollara başvuracak yine Ömer den para almayı başaracaksın sen Sevim.

Ömer Sevim’in gitmesini istedi yoksa güvenliği çağıracağını söyleyince, Sevim demez mi, adam olmadıktan sonra, kervan olsan ne olur? Olmasan ne olur? İnsan hiç kayınvalidesini kovar mı? Yazıklar olsun seni yetiştiren anaya da babaya da dedi.

Bunu demeyecektin Sevim. Ömer için babası can damarı, damarına çok kötü bastın. Bu kadar ağır konuşma hakkına sahip değilsin önce kendine, Zehra ya yaptığın eziyetleri düşünde konuş. Ömer sana para verseydi dünyanın en iyi insanı olurdu ama sana para vermediği için demediğini bırakmadın.

İnsanın kazandığı paradan korkma, paranın kazandığı insandan kork. Necip Fazıl Kısakürek.

Paranın satın alacağından korkmamalı insan, paranın satın alacağı insandan korkmalı. Aynı Sevim gibi olanlardan korkmalı insan. Yenerden daha zengin olan Ömer’i öğrendiği an Yener’i para için Ömer’e değişti Sevim. Yener bunu öğrense Sevim’in etlerini liğme liğme doğrar.

Sevim odadan çıktı, Ömer de çok kızgın ve en sonunda bunu da yaptın öyle mi diye Zehra yı suçladı Ömer. Boşuna Zehra’nın günahını alma Ömer. Annesinin senin yanına geldiğinden haberi bile yok. Hatta Sevim Zehra’nın gerçek annesi bile değil. Bunu bile bilmiyor Zehra.

Sevim de şirket koridorlarında yürüyerek giderken, bu kadar zenginliğin içinde bana para vermedin ya iyilikten anlamadın bende senden kötülükle para almasını bilirim, bu yağlı kapıyı ölsem hayatta bırakmam diyerek ayrıldı şirketten.

Ayrılırken de şirketin görkemli havasından etkilenen Sevim Zenginlikte başka bir şey iki dakika da üzerime sindi kokusu diyerek kabanına sinen zenginliğin kokusunu kokladı. Alem kadın şu Sevim aynı Yener gibi bir yanda kötülük yapıyor, bir yandan da güldürüyor. Bu da özel bir yetenek olsa gerek. Hem kötü olup hem de güldürebilmek.

Dikkat et de Sevim o yağlı kapının yağına basıp ayağın kaymasın, kayarsa çok kötü düşersin haberin olsun. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da olacaksın haberin yok. Para hırsı gözünü kör etmiş bu Sevim’in.

Konakta halamız akşama Kayseri yağlaması yapacak bunun içinde alışveriş listesi hazırlayan Hediye abladan tandır sacı almalarını istedi. Ocak ateşinde otlarla pişirecek nede lezzetli olur ki, hımmm  olsa da yesek şimdi afiyetle 🙂

Ayşe de Asya’nın okul mevzusunda oldukça düşünceli, Zehra Ayşe ye bu konu da yarımcı oldu. Ayşe ile güzel bir konuşma yaptı Zehra. Asya ya okul daha iyi gelecek, yeni arkadaşları olacak, yeni bilgiler öğrenecek dediğinde, Ayşe ikna oldu Asya’nın okula gitmesi konusunda. Yoksa Zehra’nın da dediği gibi bu daha ilk okul, ilerde üniversite kazandığında Ayşe ne olur Allah bilir.

Ayşe de o zaman beni hastanelerden toplarsınız dedi. Zehra’nın yüzü düştü çünkü, Ayşe gerçekten de hasta ilerde Asya annesiz kalırsa ne olur diye düşündü üzüldü Zehra.

Ve hemen topladı kendini Ayşe’nin yanına oturup, elinden tutarak Asya senin gibi bir annesi olduğu için çok şanslı dedi. Ayşe de kendisini daha iyi hissetti ve bunu da söyledi. Abim gibi sende bana iyi geliyorsun. Sanki birbiriniz için yaratılmışsınız dedi.

Ayşe Zehra ile konuşurken, kapıda Ömer onları dinliyordu. Ayşe, Zehra ya; abim sana hiç, hayatımdır, karıcımdır, sevgilimdir diyor mu? Ben hiç duymadım da diyor.

Bizde duymadık Ayşecim, Abin hiç öyle güzel şeyler söylemiyor eşi Zehra ya. Daha eşi olarak göremedi belki ondandır.

Ömer daha fazla beklemedi, parmağındaki yüzüğe dokunarak girdi odaya. Ömer evli ve bir eşi olduğunu bu yüzüğe dokunarak hissediyor farkında değil yaptığının. Onların konuşmasına dahil oldu. ve Ayşe abisine kızının okula başlaması konusunda fikrini almak istediğini söyledi. hatta Zehra ya okula pedagogla görüşmeye sende gelir misin diye sorunca,

Zehra birlikte geliriz diyerek Ömer’inde gelmesini istedi. Ayrılmaz ikili Ömer ve Zehra.

Ömer de içinden bugün annesinin şirkete gelip yaptıklarını hatırladı ve nasıl yapıyor da bu kadar yakın olmayı başarabiliyor diye soruyor kendine. Zehra annesi gibi değil. Zehra numara yapmıyor, içinden geldiği gibi davranıyor Ömer bunu zamanla anlayacaksın.

Sevim eve giderken yolda bir mağazanın önünden geçerken vitrindeki elbiseleri gördü. Bir kendi üzerindekilere, birde vitrindekilere baktı. Hiç Ömer Kervancıoğlunun kayınvalidesine yakışıyor mu? Tabi böyle adam yerine konmazsın, damadın bir suçu yok ki dedi.

Sevim hanım, Ömer insanların kılık kıyafetine göre değer biçip insan yerine koymaz. Sen onunla konuşmalarına saygıya, dikkat etseydin bunlar başına gelmezdi. 

Sevim hanım, kılık kıyafet ile adam olunmaz. Kıyafet insanı değerli kılmaz, o kıyafeti değerli kılan içindeki insandır. Sen üzerindeki kıyafetleri değiştireceğine, yeni kıyafetler alacağına, aklının içindeki düşüncelerini, para düşüncesini, Zehra ya olan kötü düşüncelerini değiştir. Bu hayatta her şey para demek değildir.

Bak Mevlana ne diyor,  Nice insanlar gördüm üzerinde elbise yok. Nice elbiseler gördüm içinde insan yok!

Sen o aldığın elbiselerin içerisinde adam olmadıktan sonra, yeni elbise giysen ne olur? Giymesen ne olur Sevim.

Koray Yasemin ile konuşmak istiyor ama Yasemin Funda’nın kendisine gönderdiği aslında Yasemin için çekilmiş olan videoyu Koray’ın Funda için hazırladığını düşündüğü için Koray ile konuşmak istemiyor.

Yaseminin evine giden Koray, bahçede ki Yasemini göremedi Alper’i aradı. Yasemin de kendisini arıyor sanıp telefonuna baktı ama telefonu çalmadı. Yasemin yine Funda ile konuştuğunu düşündü oysa Alper ile konuşuyordu Koray.

Ömer de Zehra ile odalarında konuşuyorlar. Konu bugün şirkete annesinin gelmesi, Zehra’nın evlendiği kişi ile tanışmak istemiş annen yada Zehra’nın annesini bilerek şirkete göndermiş olma olasılığını düşündüğünü söyledi Ömer de Zehra çok şaşırdı bu duruma annem öğrendiyse babamda öğrenmiştir diye düşündü.

Ömer, bu evliliği bir sen biliyordun birde senin o çok güvendiğin arkadaşın biliyordu. Ne yapmaya çalışıyorsun? Derdin paramı? O zaman çeki neden kabul etmedin? Daha fazlasını mı istiyorsun diye Zehra yı Annesinin şirkete gelmesinden dolayı sorumlu tuttu.

Zehra da annemle konuşmak istiyorum diyerek odadan çıkacaktı ki, Ömer gerek yok ben konuştum diyerek durdurdu.

Zehra da annesi ile ne konuştuklarını öğrenmek istedi, Ömer için artık bunun bir önemi yoktu. Annen evli olduğumuzu biliyor. Dün mahalledeydin, bugün de annen şirkette ne düşünmemi bekliyorsun.

Bu açıdan bakınca sanki Zehra mahalleye özellikle annesi ile konuşmak için gitmiş, konuşmuş, annesi de bugün şirkete para almak için gelmiş gibi görünüyor. Ömer’in bakış açısından görünen bu iken.. işin aslı hiç de öyle değil.

Sevim Zehra dan habersiz onu takip edip konağın adresini öğrendi. Sonra Kervancıoğlu olduğunu öğrenince, Mehtap’ın çalıştığı şirket dedi öyle öyle pazılın parçalarını birleştire birleştire Ömer’i buldu Zehra’nın evlendiğini öğrendi Sevim işin aslı bu.

Zehra annesi ile konuşmak istediğini gitmek istediğini söyledikçe Ömer izin vermedi sana güvenmiyorum dedi. Zehra da bunun bir önemi yok ister inan, ister inanma ben söylemedim.

Ya buraya gelir Ayşe ile konuşursa deyince, Ömer çok kızdı. Bana oyun oynama bütün bunlar, annen, arkadaşın, sevgilin dediğin de Zehra, halamı ya o benim sevgilim değil, hiçbir şeyim değil, dedi.

Sevim alış verişte çok yorulmuş, eve geldiğinde elleri dolu doluydu. Zenginler böyle her gün nasıl alış veriş yapıyor? Diyor kendi kendine. Zenginlerin her gün alış veriş yaptığını nereden biliyorsun Sevim?

Yasemin de bunları alacak parayı nereden buldun diyor haklı olarak, faturayı ödeyecek paramız yok diye ağlayan Sevim dolu dolu kıyafetler almış, Yasemin’i de unutmamış da ona da kıyafetler almış. Yalnız unuttukları bir şey var.

Yalnız unutulan bir şey vardı burada, o elbise Zehra tarafından 2. Bölümde giyilen elbiseydi.
Dizi ekibi o elbisenin daha önce Zehra tarafından giyildiğini unuttu sanırım.

Yener geldi o esnada da hemen aldıklarını sakladı daha çok damat parası yiyeceksin diyor. Takmış kafaya parayı, para da para, para da para. Hay ben senin o parana 😀

Ya bir anne önce evladının mutluluğunu, huzurunu, canının sağlığını düşünmez mi? düşünmüyor Sevim varsa yoksa para.

Halamız da söz verdiği gibi yağlama için şebit açıyor, Nazan da ocakta pişiriyor odun ateşinde, konakta da ocak varmış ne güzel değerlendirdiler bu sayede. Alev de gördü onları hiç hoşuna gitmedi. İyice köy evine çevirdiler diyor. Ne varmış köy evlerinin sen kurban ol o köy evlerine.

Bir de inek getirin de tam olsun diyor. Bizde var göndereyim istiyorsan. Oraya bir de köpek geldi, Alev bunu görünce bir köpeğimiz eksikti tam oldu diyor. Aşk olsun Alev, Köy evinde köpek olmadan olur mu hiç, geceleri ineklere kim bakacak demi ama 🙂

Ömer’i çağırmak için Nazan yukarı çıkacaktı Alev engelledi. Kendisi çıktı onları çağırmaya. Odada hararetli tartışma devam ediyor. Zehra bugüne kadar hiç yapmadığı bir şey yaptı. 

Ömer’in omzuna vurup iterek sen busun işte, bencilin, kendinden başkasını düşünmeyen, dinlemeyen, anlamayan, saydıkça saydı Zehra.

Ömer de ileri gidiyorsun, konuşmalarına dikkat et yoksa dediğinde, Zehra da bundan sonra kendimi sana ezdirmeyeceğim dedi.

Ömer bir adım daha yaklaşarak Zehra ya, ben bugüne kadar üzerime düşeni yaptım, sözleşemeye harfiyen uydum ama sen ne yaptın derken paldur küldür odaya Alev girdi. Nereye giriyorsun kapıyı çalsana Alev.

Aşağıda herkesin onları beklediğini söyledi aşağıya indiler. Yemek bahçede yendi de biz görmedik.

Sevim de Zehra yı aradı. Zehra annesine sen ne yaptın diye sorunca, Sevim de anamdan, babamdan gizlice evlenmişmiyim? Senin evlendiğini bilmek hakkımız değil mi? deyince. Zehra da o iş bildiğin gibi değil dedi. Sevimde gel de anlat o zaman dedi.

Zehra da annesine gitmek için hazırlandığında Ömer engel oldu. Nazan da yemek hazır diye gelince, Zehra yemeği odaya istedi. Sonra da kendini o hiç görmediğimiz oda içerisindeki bir yere kendini kapatıp kapıyı da kilitledi.

Ömer aç dese de açmadı Zehra ve bu hayatta her zaman senin dediğin olmayacak dedi.

Bir gün bitmiş, sabah olmuştu.

Zehra Ömer den önce uyanmış hazırlanmış annesinin yanına mahalleye gidiyor. Gitmeden öncede koltuk da mışıl mışıl uyuyan Ömer’e not yazıp bırakıyor.

Notta yazan şöyle, konuşarak anlaşamıyoruz, onun için yazıyorum. İzin verseydin bu yönteme baş vurmayacaktım. Anneme gidiyorum, sorun yaratmaya değil, sorun çözmeye gidiyorum.  

Sevim de Salim amcaya bugüne kadar davranmadığı kadar iyi davranınca Salim amca para isteyeceksen bugün yok, yarın vereyim dedi. Sevim de senden para isteyen mi oldu. Sen bu evin direğisin kendine iyi bak dedi. Yasemin de Salim amca da çok şaşkın. Karşılarında para istemeyen ve iyi davranan bir Sevim var. Hayrolsun inşallah.

Daha ne olsun Zehra zengin biri ile evlendi. Ondan bu neşe, bu sofra.

Ömer de Ayşe ile başbaşa çalışma odasında konuşuyorlar bu konuşma çok duygusaldı. Çünkü, Ömer öleceğini bildiği kardeşinin bugüne kadar yapmak isteyip de yapamadığı bir şey olup olmadığını bunu sorarak bir hayali varsa ve gerçekleştiremedi ise gerçekleştirmek istiyor Ömer.

Ayşe de, evlenmek istedim hiç itiraz etmedin, hastalandım bu evi aldın, senin mutlu bir yuvan olmasıydı evlendin Zehra gibi birini hayatımıza soktun. Şimdi Zehra ile mutluluğunuzun hiç bitmemesi deyince Ömer duygulandı.

Zehra da mahallede annesinin evinde, Yasemin annesinin kendisine aldığı kıyafetleri Zehra ya büyük bir hevesle gösterdi. Zehra kendi kıyafetini tanımadı.

Zehra unutmuş galiba ki, benim de bu elbisenin aynısından vardı demedi. Hatta o elbisenin kötü anısı, Zehra o elbiseyi gördüğü an, biran gözünde canlanmalıydı.

Neydi o kötü an; Zehra, Mehtap’ın ayarladığı iş görüşmesine şirkete gitmiş ve Nihat ile oda da Ömer’e onun bakış açısından uygunsuz bir halde yakalanmış, Zehra, Ayşe ile tanışmış, çıkışta da Ömer’in söylediği sözlere ithafen (Ömer’in Zehra ya söylediği sözler: Ahlaksız, Zengin avcısı, Paragöz ve Namussuz)

Zehra, Ömer’e tokat atmıştı. Asla unutulmayacak o an ve o an da üzerinde olan elbiseyi nasıl oldu da hatırlamadı Zehra ve o anları hatırlamadı hayret.

 

Sevim Zehra ile daha rahat konuşmak için Yasemini dışarı gönderdi. Zehra ile yalnız konuştu Sevim.

Zehra annesine bu evlilik gerçek değil, sadece kağıt üzerinde dedi.

 

KENDİMDEN ÖZÜR DİLİYORUM ( Ömer ve Zehra için )

 Yaşadığım süre boyunca hep merhametimin arkasından yürüdüm,

Beklentilerimi arkada bıraktım.

Kimseden bir şey beklemedim, doğrusu bu sanıyordum çünkü.

Yaşadıklarımı yaşayamadıklarımı içimde sakladım,

Sustum bastırdım olsun dedim insanlık bende kalsın.

Ben en iyisini yaşatayım ki istemeye yüzüm olsun dedim. 

Verdim, hep verdim karşılığını alıp alamadığıma bakmadan, 

Aslında güçlü olmak değildi istediğim, ama olmak zorundaydım ve bırakıldım.

Kendimi hep erteledim.

 

Kimsenin beni anlamadığını bildiğim halde hayatıma girenleri

Bana verilmiş bir görev olarak gördüm.

Herkesi mutlu etmek zorundayım sandım.

 

Benimde mutlu olmam gerektiğini unutmuşum meğer..
Görevim neyse en iyisini yapmalıydım ki vicdanım rahat etmeliydi.

Birilerinin de bana karşı görevleri olduğunu hiçe saymışım oysa… 

Ne yazık ki; Bana verilen rolleri en iyi şekilde oynarken,

Onların rollerini iyi oynayıp oynamadığına hiç bakmadım.

Karşımdakilerin eksiklerini tamamlamaya çalışırken,

Onların hatalarını görmeye vaktim kalmamış sanki.

Beni üzmelerine bakmadan, karşılığında ne aldığıma

Ne hissettiğime aldırış etmeden hep verdim..

Kendimi nasılda unutmuşum..

Unutturmuşlar aslında.  

Paramparça olmuş kalbime, cayır cayır yanan içime

Doğruları söylemeye çalışan beynime, mutsuz yüzüme hep sus dedim.

Sen sus…

 

Kendime haksızlık ettim, kimseye etmediğim kadar.

Herkesi dinledim kendimi dinlemediğim kadar.

Kimse benim yüzümden mutsuz olmasın diye,

Hiç bir şeyin sebebi ben olmayayım diye mutluluk oyunlarımı oynadım..

Yetmedi yeni oyunlar buldum. Ama bir gün bir bakmışım ki paramparça olmuşum. Tutunacak tek duygu bırakmamışım kendime.

Kendimi teselli edecek tek şey yokmuş hayatımda.

 

Allak bullak olmuşum..

Kendimi aramaya çıktığımda yorgun, yılgın, bitkin bir köşede

Saklanıp ağlayan bir kız (erkek) çocuğu olarak buldum.

 

Ve ona elimi uzattım diyebildiğim tek şey GEÇTİ,

Bir daha seni kimse üzemeyecek.

 

Şimdi senden özür diliyorum.

Seni bu kadar hiçe saydığım için, insanların seni bu kadar üzmelerine müsaade ettiğim için,

Seni hiç bir zaman dinlemediğim için,

Üzerine bu kadar sorumluluk yüklediğim için,

Hakkın olan bütün duyguları sana yaşatmadığım için…

 

Şimdi tekrar söylüyorum.

İnsanlığından, kalbinden, duygularından, çocukluğundan,

Hislerinden çok özür diliyorum…

Galiba ben almadan vermenin Allah’a mahsus olduğunu unutmuşum…

Can YÜCEL

https://www.youtube.com/watch?v=L5DmKLXHxkk

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 72. Bölümde Neler Oldu? Paragöz Sevim” üzerine 30 yorum

 1. Ayan dedi ki:

  Iyi günler…
  Arkadaslar nasilsiniz?
  Iyisinizdir INSAALLAH.
  Gözelcim çok üzüldüm diziye bakamamana. Bende Azerbaycanda yasadigini ve sana yardimci oldugumu saniyordum. Ama üzülme. Elbet bir hâl çaresi bulunur ve sende, A.S.K HASTASI da diziyi izleye bilirsiniz. Ne de olsa ALLAHDAN umut kesilmez.
  A.S.K HASTASI sanada ALLAH o komsunun yüreyine acil insaf versin diyorum. Versinde diziyi izleye bilesin.
  Aklima bir sey geldi.
  Aslim senden bir sey istesem yapa bilir misin?
  Ne isteyeceksin? Diye sorarsan: Aslicim 25 eylülden baslayarak her gün ADINI SEN KOY un 181. Bölümden itibaren analizlerini yaza bilir misin? Biliyorum senden büyük bir sey istiyorum. Seni zor durumda birakmak istemiyorum. Ama burada diziyi izleyemeyecek çok insan var onlar diziyi izlemesede en azindan analizi okusunlar. Ne der sin?

 2. Günay dedi ki:

  Günaydın arkadaşlar. Aslıcım analizin her zamanki kimi gözel olmuş. Ayan seninde gözün aydın. İmanlı, ixlaslı, xeyirli evladlardan olsunlar.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Günaycım teşekkür ederim canım.
   Dizimizin başlamasına az kaldı.

 3. Mehri dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Çok teşekkür ederim.Allah razı olsun.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Mehricim, rica ederim canım. Amin inşallah canım.
   Rabbimin razı olduğu kullarından oluruz inşallah.

 4. A.S.K hastasi dedi ki:

  Ir abi kurgunun en iyi cektigi yer komsunun bahcesine bakiyor. Kendi duvarimiza monte edilmesi lazim. Bunun icin ustanin komsunun bahcesine girmesi gerekir. Adam bahcesine yabanci birinin girmesini istemiyor. Aslinda kotu biri diyil esimle iyi anlasirlar ama izin vermiyor. Kurgu benim garantimdi.. Dizinin saatinin 13 oldugunu bildigi icin ikna olmustu. Simdi saat da degisti ben resmen bittim. Yalniz 7bolum izlemek sansim var.sonrasi muemma…

  1. aslı dedi ki:

   Canım Allah o komşunun gönlüne merhamet versin inşallah da, eşine bahçesine ustanın girmesine izin verdiğini söylesin ve kendi duvarınıza ustanın komşunun bahçesinden girerek kurguyu monte ettirirsiniz inşallah.

   Hem kendi duvarınızmış sadece bahçesine girip işini bitirip çıkacak, orada temelli kalmayacak ya usta işi bitince gidecek.

 5. Gozel dedi ki:

  Iy agşamlar janlarym galyba ben tek dilem Hayat,Ask hastasy birlikde dua edelim Hayatcym ben bilgisayardan dil telefondan cykyorum yuotebe tmcell den ,mtsden vpn gecirip cykdym biara iki sagatda 500 migebayt yok etdim ol çoh masrafly olyor sen niresinden janym ben Marlyyam neden benim zorka

  1. Hayat dedi ki:

   Bazen şehir bölgesinden uzak yerde olsan çekmiyor . Sen şehirdemi oturuyorsun. Startv i ücretli olarak açmak oluyormuş bizde tabi baskada 500 fazla kanal ile yeni ogrendim sende uzmanlarindan sor belki olur

   1. Gozel dedi ki:

    Gun aydyn arkadaşlar Hayatjym ben şehirden pek uzakda dilim kolayynda zatan bu bikac gundur dine uzmanlar bile şalyşyorum ” evro anten” al diydiler onybulmak zormuş sag ol canym

 6. IR dedi ki:

  Ismayil bey (yonetici yapimci) meahur kartalpro sayfasi , bolumlerin kanala teslim edilmesini aciklamis , demek dizi yayina hazir veziyette , istok bolumlerle , en az beser bolum hazir , belkide on bolum , heyecanli, yogun sezona hazir olalim hayirlisilya.

 7. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gozelcim o duadan bana da lazim. Tam esimi kurgu koymak icin ikna etmisken komsu kurguyu koymak icin bahcesine girmeye izin vermiyor.

  1. IR dedi ki:

   Evin catisia yada camin obune , trasa falan koyun.

 8. Mehri dedi ki:

  Merhaba Aslı.Analize göre teşekkür ederim,emeyine saglık.Böyle derler: sevgi ile yapılan iş gül etri kokar.Sizden bir şey rica ediyim.”İnsanın kazandıgı paradan korkma, paranın kazandıgı insandan kork” fikrine vakit buldugunuzda izah verirsiniz sevinirim.Sevim hakkında yazdıklarınızı okudukca Yenerin babasına rahmet okuyorum.Çok sag olun.Hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Mehricim, teşekkür ederim evet büyük bir keyifle yazıyorum yazdıklarımı okurken nasıl bir ruh halinde olduğumu anlıyorsunuz zaten.

   Mehricim, İnsanın kazandığı paradan korkma, paranın kazandığı insandan kork; bu sözü ben şöyle açıklayayım; Para benim için sadece bir kağıt ve demir parçası. İhtiyaçlarımı karşılamak için, istediklerimi almak için bir araç sadece. Bir çok insan içinde öyledir.İhtiyaç karşılayan bir araç olan bu para zararsızdır. Çünkü, insan o parayı nasıl değerlendireceğini bilmekte kontrolü elinde tutmaktadır. İhtiyaçlarını karşılamaktadır.

   Ancak, bu dünya da bazı insanların gözünü para hırsı bürümüştür ve para o kişiyi esir alır, paranın esiri olur insanlar. Para kazandıkça daha çok ister, istedikçe daha çoğunu ve bunun sonu yoktur. Aza kanaat etmezler. Elindeki ile yetinmezler.
   Parayı nasıl kullanması gerektiğini unutur ve hep benim olsun isterler. Doymazlar.

   Artık para insanı kullanmaya başlar, kontrol insanda değil paradadır.
   Ve bu insan daha çok para için yapmayacağı şey yoktur. İşte bu düşüncede olan insandan korkmak gerekir. Kaybedecek hiç bir şeyi yoktur bu insanın. Aklı fikri düşüncesi, dünyası her şeyi para olmuştur.

   Tıpkı Sevim gibi, Sevim önceleri Yener zengin diye Zehra yı onunla evlendirmek istedi. Zehra ya yapmadığı eziyet kalmadı. Para içindi hepsi. Ama Yener den daha zengin olan Ömer’i görünce Yener’i bir kalemde sildi attı Sevim.
   Zehra ya daha iyi davranmaya başladı. Ne için para için. İşte paranın kazandığı Sevim gibi olan insanlardan korkmak gerek onlar para için her şeyi yapabilirler gözlerini de kırpmazlar üzülmezler. Acımazlar böyle insanlardan korkmak gerekir. Her türlü şer bela gelir bu tip insanlardan.
   Allah böyle insanlarla kimseyi karşı karşıya getirmesin amin.

   1. Gozel dedi ki:

    Aslyjym gun aydyn kardeşim bilgiseyerim yok para konusunda soylediklerin tam kalbyma ornady boyle insanlary allam kimseye karşylaşdyrmasyn diysegem insanlaryn bicogy boyle işte sag ol canym kuçuk oglumy okula hazyrlamaly yine gelerim

    1. aslı dedi ki:

     kolay gelsin sana canım Gozelcim. inşallah en kısa zamanda dizimizi tv den izleyebileceğin imkanı bulursun.

 9. Gozel dedi ki:

  Ya arkadaşlar şuan son fragmany izledim 1 dakkalyk fragmany 16 dakkada zor zar izledim ya neguzel Zehram resmen arabanyn onunde dur babasyda Zehramy kimseye yakyşdyramyyorum diyomy yakyşdyr Salim efendi Omerjim yaly durust,yakyşykly,iy kalply birisine yakyşdyr taby
  Vay ben bunlary nekadarda ozlemişim oooy uzuntuden olujem noolur bana dua edin izlebilmem icin

  1. Hayat dedi ki:

   Nasılsınız arkadaşlar fragmanlar çok guzel. Aslının ellerine saglik. Analizin muhtesem.
   Gozel bende turkmenistanliyim .Internet kullanımı benim icin o kadar zor diyl bi kac saniyede izleme biliyorum. Sen interneti telefondanmi bilgisayar yoksa wi-fi ile kullanıyorsun .you tube tmcell numara ile çok iyi çalışiyor 3G olursa Mts ile şu ana kadar you tube girmeyi basaramadim. Tek diylsin bende startv izleme imkanım yok. Senin gibi bende cd leri beklicem internetden izleyim desem o da bana pahalıya patlıyor. Ama bişey yaparım izlerim . Aslicimin analizleri olur ondan biraz heyecan gideririm.
   Ayan tebrikler. Hala olmuşsun. Yegenlerin anali babalı büyüsün. Aslinur zehra nereye kayboldular. Okul telaşında olsalar da iyidirler insallah

   1. aslı dedi ki:

    Gozelcim inşallah tv den istediğin gibi rahatlıkla izleyebilme imkanı bulursun Allah büyük elbet bir çözüm yolu vardır o çözümü de en kısa zaman da bulursun ve mutlu olursun inşallah canım.

    Hayatcım, telefondan ve tv den izleyemiyorsunuz. Peki bilgisayardan Star tv ye giremiyormusunuz? Oradan izleseniz.

 10. asena dedi ki:

  herkese gunaydin asli canim yine heryeri yikiyorsun mutish olmush herzanki gibi burada zehranin tavrini cok sevmishtim omzuna vurup sen usun ishte deyishi cok guzeldiomere hadini ildiriyorduki alev hemen geldi anlamiyorum hicmi tarbiye almamish insan hic birinin odasina kapi calmadan girermi oda bi evli ciftin odasina yok artik diyorum sanki dingonun ahirina giriyo ama orda omer zehranin gozune sanki bishey kacmish gibi bakiyorduya zehra sanki gozu aciyormush gibi yapiyordu ben orda cok guldum 10 saniye once kavga ediyorlardi hemen bashka moda girdiler omerde zehrada fenalar yanliz.

  1. aslı dedi ki:

   Herkese iyi akşamlar, sizler günaydın dediniz ben de ancak şimdi girebildim siteye benden de iyi akşamlar size.
   Hafta da bir gün tam gün çalışacağım artık, diğer zamanlar yarım gün o yüzden sizlere biraz geç cevap yazabilirim ama mutlaka yazarım inşallah.

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

   Bu kapı çalmadan odaya girme olayı sanırım çiftimizi bu türlü olaylar ile yakınlaştırmak için özel düşünülmüş. Kapı çalınıp girilse belki yine temkinli olacaklarda ne bileyim işte yazan ne mantıkla yazdı ise odaya çalma işini yapmış neredeyse herkes çalmadan girdi odalarına.
   Ömer ve Zehra da anında durumu kurtarıyorlar dediğin gibi çok fenalar 🙂

 11. Gozel dedi ki:

  Aslicim gun aydyn janym analizine kojaman opujuk ve icden syrylma varlygyna sog ol janym şirin tam ikisine yazylmyş gibiydi sizin Can Yunceliniz bizim Kerim Gurbannepesimiz,Gurbannazar Ezizimiz yaly galyba tekrar teşekkuller Aslim
  Sevimden korkulur ya iki dakkada ustune sindirdi Zehra gibi icinde yaşasa napar gozonune getirsenizle komik olurdy paracy Sevim
  Ayanjim tekrar kutluyorum ikiz halasylygyna benimde rahmetli abymyn ikiz kizlary var adlary Şirin Şeker Ayanjym ben Turkmenistanda yaşayorum diydigin gibi stari tvde acmak inkansyz diyo baran yerim bizde atv bar. Telefonda izleyim diysem internet pes işliyo fragmanlaryda gore bilmiyorum tek umudym cd len cykmasy oda zaman alyjak oyuzden çok uzgunum oylebir kalbyma ornan dizidi bu yaşyma cenli hic bir dizini bununkadar sevmedim.kojam şuan uzaklardacalyşyyor şirketden komandrocny ugradyldy ” barayym bir alajyny ederim diyo” gelende napyjakky beni turkiye gondermese başga çaresi yokki

  1. aslı dedi ki:

   Gozelcim iyi akşamlar canım, analizi beğenmene sevindim canım bende seni öpüyor vede sana kocaman sarılıyorum canım.
   Şiir güzel bende severim bu şiiri çok şey anlatıyor.
   Sizlere bu analizler sayesinde rahmetli Can Yüceli tanıtmış vede sevdirmiş oldum sanırım, ne güzel bir insanı bir analiz ile kilometrelerce uzaklarda olan hiç adını, şiirlerini bilmeyen kişilere tanıtmak vede sevdirmek. ne mutlu bana.

   İnşallah tv den izleme imkanı bulursun canım.
   Bilgisayar varsa oradan tv de yayınlandığı an canlı yayından bakamaz mısın star tv ye ?

 12. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iy geceler arkadaslar aslicim analiz yine mukemel olmus tesekurler canım evet par her sey demek degil çok haklisin ama bazi insanar paran varsa hep seni yaninda olular paran olmayca yuzune bile bakmazlar ben oyle insanari çok gordum parayla her seyi alamaz insa paradan çok daha kiymetli seyler var bu heyat bazilari malesef bunu farkinda bile degiler hepinize tatli ruyalar

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler Aytaccım, para konusunda yazdıklarında şunu düşünüyorum.

   Karşımdaki insan bana param varken ilgi gösteriyor, yanımda oluyorsa ve param olmadığında yanımda olmuyor bırakıp gidiyorsa o kişi bana ben olduğum için değer vermemiş cebimdeki paranın hesabını yapmış demektir.

   Paran varken etrafında insan çok, paran yokken etrafında kimse yoksa bu o kişinin para için menfaat ve çıkarı için senin yanında olduğunu gösterir. buda ne arkadaşlığa nede dostluğa yakışmaz. Bunu yapanlarda zaten gerçek arkadaş, gerçek dost değillerdir. çıkarcı menfaatçi insanlardır. çıkarı menfaati bitince seni yarı yolda bırakır.
   Sana da tatlı rüyalar canım.

 13. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gece gece beni guldurmeyi analizinle basardin. Bunun icin seni kocaman opuyorum Aslim. Bu bolum benim en cok guldugum bolumlerden biri. Sevimin havasina bak. Bir de dag boyda omerin karsisinda kucukcuk boyu ile zehranin dag boyda anasi var diyor.Sevim hangi gozunden sakiniyordu zehrayi merak ettim. Parayi icin yenere uc kurusa satmiyormuydu zehrayi. Simdi zengin damat buldu diye kiymetli oldu zehra. 10Dakika sirketde durunca zenginligin kokusu ustune sindi sevimin. O kiyafet konusunda haklisin. Yapimci eski bolumdeki kiyafeti yeni diye sunuyor izleyicilere.Bende su kifayeti nerden hatirliyorum diye dusunmustum o zaman. Omere tokat attiginda zehranin giydigi elbise. Birde tekrar tekrar goze sokuyorlar. Abla bak annem bana ne aldi diye.

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler canım ne mutlu bana seni güldürebilmişim.
   Bende seni öpüyorum canım.
   Bu bölüm benimde sevdiğim ve güldüğüm bölümlerden biri.
   Ömer ile Sevim’in boy farkına rağmen güzel sahneleri oldu.

   Sevim Zehra yı para gözünden sakınıyormuş baksana Yener den daha zengin Ömer eşi oldu Zehra’nın hali ile de kıymete bindi nede olsa para Ömer de Zehra da Ömer’in eşi, Zehra da Sevim’in üvey kızı da olsa kızı o zaman gelsin paracıklar Ömer den Sevim’e.

   Gelelim Elbiseye, 2. sezonda her şeyi unutur da bu elbiseyi unutmazlar ve yeniden Zehra ya bu elbiseyi yeni alınmış gibi giydirirler ise bilmiyorum artık ne olur?

 14. Ayan dedi ki:

  Iyi aksamlar arkadaslar. Asli basta olmakla IR abi, Gözel, A.S.K HASTASI, Azeri Aytac fan ve bütün dizibilgi.tv ailesi hepinize tesekkür ediyorum güzel dualariniz için. Evet hala oldum. Ikiz halasi. Çocuklarin ikiz oldugunu ben bile bu gün öyrendim. Ve sevincim 3 e katlandi. Ben onlarin ikisine çok sevicem. Benim 6 halam var. Onlarin hepisi beni o kadar çok sevdiler, bana o kadar iyi baktilar ki. Ben de yegenlerime o kadar iyi bakib onlari çook sevicem.
  Bu gün o kadar yogun dü ki siteye girip bakmaya zaman bulamadim. Ama aksam girdim. Iki analiz gördüm, okudum her zamanki gibi güzel olmus Aslicim ellerine saglik.
  Asli, Aslinur nerede diye bir ihtimalim var:”yarin okullar basliyor ya bence o okul telasesinde”. Ben bu hissin ne kadar güzel bir hiss oldugunu biliyorum yarin artik okul, lise hayatimin son senesine baslicama ama ilk yil ki gibi bir heyecan var içimde. Bu heyecani yasayan bilir.
  Aklimdayken Gözelcim ben siteleri gezerken senin star tv yi açdiradadigini gördüm. Sen Azerbaycanda mi yasiyorsun. Çünkü ben bu gün Azerbaycandaki kuzenimle konustum ve onun söylediklerini kalem-kalem yazdim senin için. Sebep ise konusmada acayip kelimeleri kullanmasi oldu. Neyse. Kuzisim sen yaz o Azerbaycanda yasiyorsa anlar dedi.
  Ve söyledi star i böyle televizyonlarda açmak mümkün diyilmis. Eyer Star tv yi açmak istiyorsan ya krosno, ya da atv+ kanallarini açmak gerekiyor. Krosno için bir aparatüar almak gerekiyor. Umarim yardimci ola bilmisimdir.
  Iyi geceler. Tatli rüyalar.

  1. aslı dedi ki:

   Ayancım, tekrardan gözlerin aydın olsun sağlıklı analı babalı büyüsünler inşallah.
   Aslınur inşallah iyidirde okul telaşındadır. kaç zamandır yok çünkü.
   Gitmeden haber verseydi en azından iyi olduğunu bilirdik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.