Adını Sen Koy 70. Bölümde Neler Oldu? Sevim Zehra’nın Evli Olduğunu Öğrendi

Burak 16 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Yener Sevim’in Oturduğu Evin Kilidini Değiştirdi Eve Giremedi Sevim. Bunu Zehra’nın Çalıştığı Yerin Adresi Diye Verdiği Adres de Zehra Olmadığı İçin Yaptı Yener.

Ömer Zehra’nın Kesilen Parmağına Pansuman Yaptı.
Sevim Konağa Bir Kere Daha Gitti Ve Bu Kez Zehra’nın Ömer İle Evlendiğini Zehra’nın Ömer Kervancıoğlu’nun Eşi Olduğunu Evin Hanımı Olduğunu Hediye Abladan Öğrendi. Bunlar Olurken Ev Halkı Sinema ya Gitmişlerdi Sevim’i Kimse Görmedi.

Zehra mahalleye annesini görmeye giderken, Sevim de konağa gelmişti. Zehra ile annesi gözgöze gelince, bir de Ömer yanında gir içeri deyince, Zehra Ömer annesini görmesin diye içeri girdi.

Ömer biraz şaşırdı. Çünkü, her zaman sözünü dinlemezdi bildiğini okur mahalleye giderdi Zehra, bu kez içeri giriyordu. Bunda kesin bir iş vardı.
Kapıda da Sevim bu kapının zili de mi yok diye demir kapının sürgüsünü zorlasa ve içeri girmeye çalışsa da başarılı olamadı kapıyı açamadı Sevim ve Yasemin de annesini arayarak kapıda kaldığını, anahtarının kapıyı açmadığını söyledi. Sevim de hemen anladı bunu Yener yapmıştı. Hemen eve gitti baktı ve gördü ki kilit değişilmişti. Bunu da yapsa yapsa Yener yapar diyerek soluğu Yener’in dükkanında aldı Sevim.

Bir ip de iki cambaz oynamaz Sevim hanım, sen akıllıysan Yener senden akıllı. Aklın sıra onu tongaya bastırıp eline yanlış adres vererek bir senet aldın da, O da seni böyle kapı dışarı etti. Ayağını denk al diye uyardı benle oyun oynama, benle oyun olmaz dedi. Mesajı aldın mı Sevim hanım? Hem Yener sana demişti evi elinden alacağım diye dediğini de yapıyor seni kapı dışarı ediyor.

Zehra Ömer ile içeri girdikten sonra tekrardan ondan habersiz dışarı çıkınca Ömer de onun arkasından hemen dışarı çıktı nede olsa artık öğrenmişti Zehra’nın huyunu ne yapacağını biliyordu Ömer. Zehra tam konaktan çıkacakken Ömer Zehra yı durdurup gitmesine engel oldu.

Alev teyzesi ile ağlamaklı bir halde dertleşiyor.  Alev’e göre bunca yıl okumuş olmak, iş hayatında yer almak ve üstüne birde Ömer ile evleneceğim diye hayaller kurarken Zehra’nın konağa biran da gelmesi Alev’in bütün planlarının suya düşmesine neden oldu. İşinden oldu. evinden de olma korkusu yaşıyor Alev.

Ve teyzesine ağlayarak yaşlı gözlerle çok iyi niyetlisiniz, Zehra bu eve geldiği günden beri Ömer çok değişti. Bilmediğin sana anlatmadığım o kadar şey var ki dedi. Ne anlatacaktın da anlatmadın Alev? Ne saklıyorsun sen?  Ömer’e olan aşkını mı? onu herkes biliyor zaten, başta da teyzen biliyor da sana hep ben sizi kardeş gibi büyüttüm diyor. Daha başka ne saklıyorsun sen Alev?

Teyzesi de sen böyle evde oturacak insan değilsin şirkete dön çalış, böyle daha da mutsuz olacaksın deyince. Alev de o bu eve geldiği günden beri ben mutsuzum diyerek bu mutsuz halinden de Zehra yı suçladı Alev.

Senin hiç mi kabahatin yok? Sütten çıkmış ak kaşık mısın sen Alev?  Sende bu kadar Zehra ile Ömer’in ilişkisini kurcalamasaydın da Zehra yı kabul etseydin Alev bunlar başına gelmez işinden de olmazdın. Yakında Ömer’i de kaybedeceksin. Gerçi hiç kazanmamıştın Ömer’i en azından sohbet edip, iş hayatında birlikte çalışıyordunuz onu da kaybettin Alev. Hep kendin ettin ne ettiysen hiç suçu Zehra ya atma Alev.

Alev al bak sana ibretlik bir hikaye

***********************************

HERKES NE EDERSE KENDİNE EDER 

Köyün birinde, kendi halinde yaşlı bir teyze sabahtan akşama kadar sürekli kendi kendine konuşurdu
– ” Herkes ne ederse kendine yine kendi kendine eder”… der dururdu
Söylediği sözü herkes duyar fakat anlayan anlar, anlamayanlar da alay ederdi
Günlerden bir gün bu teyzenin alaycı komşusu :
– Ben sana öyle bir iş edeceğim ki, bak da gör bakalım; Kendime mi ediyorum sana mı ?
Hemen planını yapar ve işe koyulur
Büyük bir leğende hamur yoğurup gözleme yapar, yaptığı gözlemenin birine zehir koyarak yaşlı teyzeye götürür verir. Yapılan plandan bihaber olan yaşlı teyze :
Sağol kızım Allah razı olsun der, alıp içeri girer
Fesat komşu da, teyze zehirlendiğinde evde bulunmamak için yaptığı gözlemeleri alıp ailesiyle birlikte pikniğe gider.

 

Bir süre sonra yaşlı teyzenin kapısı çalınır. Hay Allah kim geldi? acaba deyip kapıyı açar ve bakar ki: Komşunun askerdeki oğlu, ailesine sürpriz yapmak için haber vermeden izine gelmiş
Gel yavrum gel. Anan gil evde yoklar, pikniğe gittiler
– Vallaha mı ?
– He evladım. Bugün gözleme yaptılar sonra da gittiler.

– Ohh gözleme yaptılar demek. Geleceğim içine mi doğmuş anamın, ben de pek severim gözlemeyi
– Dur oğlum sen şimdi sabırsızlanırsın, bana da getirdiler, aha bak burada, al bunu ye, yorgunsun sana bi de çay demleyim iç, iyi bir dinlen
– Asker gözlemeyi yer, çayı içemeden uyuya kalır

 

Teyze onun üstüne bir şeyler örtüp, rahat uyusun diye dışarı çıkar.

Bir süre sonra komşusunun piknikten geldiğini gören teyze, oğullarının geldiğini onlara haber verir. Onlar da teyzenin halâ ayakta olmasına şaşırırlar. 

Oğullarının geldiğine çok sevinen komşu :
– Hani nerde oğlumuz? diye sorar. “Çok yorgundu, sizin bana getirdiğiniz gözlemeyi ona yedirdim, çayını bile içemeden uyuya kaldı yavrucak” dediği anda çığlık kıyamet koparırlar. Feryat figan içinde ağlamaya başlarlar

 

Zavallı yaşlı teyze :
– Gız anam noldu ki? Bağrışıp çığrışıyorsunuz, oğlan içerde yatıyor dedim ya, Allah Allah deeeerr ve kimseden bir cevap alamaz
İşte o zaman fesat komşu anlar ki: Teyzeye oynadıkları oyun dönüp dolaşıp kendilerine mal olmuştur.
” Herkes Ne Ederse Kendine Yine Kendi Kendine Eder.“

 

 ********************************

Ömer ve Zehra odalarına çıktıklarında, yine kavgaya tutuştular. Ömer, yeter artık sürekli peşinde olmaktan yoruldum hiçbir yere gitmeyeceksin dedi. Zehra da bundan sonra bir yere gidecek olursam haberin olacak, söyle ne yaparsın?  benim de bir ailem, bir hayatım var sok bunu kafana dedi.

Ömer de sözleşme bitene kadar senin buradan başka bir hayatın yok dedikçe, Zehra da var diye bağırdı. Biri yok dedi, bir var diye bağırınca Ömer sus bir duyan olacak deyince,

Zehra da susmayacağım diyerek benimde bir ailem var diye bağırırken Ömer Zehra yı kapının önünde durdurup eli ile ağzını kapattı. Susacak mısın? diye sakince sordu. Ve Zehra ya bağırmadan sorunlarını anlatırsan her şey daha rahat çözülür dedi.

Ömercim, ağzından çıkanı kulağın duyuyor mu? Ne dedin sen Zehra ya? Sorunlarını anlatırsan dedin. Zehra sana kaç kere derdini anlatmak istedi ama sen onu dinlemek bile istemedin bilmem hatırlar mısın? Zehra bağırmasında kim bağırsın? Sen dinlemiyorsun ki Zehra yı. Dinlesen, anlasan hak vereceksin de işte en büyük problem senin dinlememenden kaynaklanıyor Ömer.

Ömer elini bırakınca, Zehra zorbasın işte diyerek yine bağırmaya başladı Ömer de bağırma ben sana hiçbir şeyi zorla yaptırmadım, kendi isteğinle geldin derken,

Zehra da kendi isteğim ile değil mecbur kaldığım için dedi. Tam konuşup Ömer onu dinlemeye başlamışken tam her şeyi anlatacakken Zehra, yine telefon çaldı ve konuşmaları yarım kaldı. Telefon olmasaydı Zehra konuşacak Ömer de dinleyecekti ama olmadı.

Sevim de pişkin pişkin Yener’e o yanlış adresi veren hiç o değilmiş gibi gitti dükkana kız kapıda kalmış, kilidi mi değiştirdin. Ben senden teşekkür beklerken dedi. Sende az değilsin Sevim sende az değilsin.

Göz göre göre Yener’e yanlış adresi verdin senedi aldın. Bir güzel kandırdın Yener’i de şimdi hiç onları yapan sen değilmişsin gibi Yener’e Allah razı olsun diyorsun ya pes sana Sevim hakikaten pes.

Bir de Yener’e demez mi, takip ettiğimi anladı da yoksa o mu beni kandırdı? Bu ihtimalin olma olasılığı aklına yatan Yener Sevim’e inandı evin kilidinin yeni anahtarını verip Sevim’in eve girmesine izin verdi. 

Allah’ım ne olur böyle kötü fikirlerle dolu insanları karşıma çıkarma Yarabbim adamın yüzüne baka baka yalan söyledi Sevim. Yener de inandı. Kandıran kandırana birbirini. Ama durun siz bu yaptıklarınız cezasız kalmayacak elbet.

Unutmadan bu sahneler farklı zamanlarda çekilmiş nereden mi biliyorum? Sevim Yener’e giderken hava günlük güneşlik, Yaseminin yanına kendi evine giderken şakır şakır yağmur yağıyor da oradan devam sahneleri çok kopuk birbirinden.

Ömer ve Zehra da odalarındalar ve Zehra yüksek sesle zorba ne olacak diyor.

Ömer de bilgisayarı ile ilgilenirken bana mı dedin? dedi. Zehra da inkar etti. Demir gelmiş çalışma odasına gidecekken Ömer Zehra yı da götürmek istedi Zehra da yemeğe kadar buradayım her dediğini yapmak zorunda değilim dedi.

Ömer odadan çıktı. Zehra da arkasından evden gitmeyi düşündü. Huylu huyundan vazgeçmezmiş. Zehra da Ömer arkasını döner dönmez mahalleye gitmeye heveslenirken kapıyı açınca karşısında onu bekleyen Ömer’i gördü şaşırdı. Sonra da izin verirsen banyoya gideceğim diyerek kendini kurtardı. He Zehra he Ömer’i kandırabilirsin de bizi asla mahalleye gidecektin ilk fırsatta inatçı keçisin işte.

Ömer de Zehra yı bekledi ve Zehra gelince de birkaç imza atıp geleceğim diyerek çalışma odasına geçti. Zehra da Leyla yı arayıp olanları anlattı. Demir den de Leyla ya mail geldi. Leyla da Demir den etkilenmiş kendisine yardım ettiği anı hatırladı ne oluyor bana diye kendi kendine soruyor.

Ne olacak Leyla, Demir den hoşlandın o kadar. Demir de Leyla dan gelen mail de bir an Leyla yı düşündü. Karşılıklı olarak bir etkilenme söz konusu.

Demir Ömer’in biraz dalgın olmasından neyi olduğunu sorunca, Ömer de anlattı, Zehra ile olan evlilik oyunu, Ayşe’nin durumu, Alev’in evde oluşu saydı durdu Ömer. Demir de Alev şirkete işine dönsün Zehra dan uzak kalmış olur dedi. Güzel fikir de Alev orda da durmuyor ki yapacağını her yerden yapıyor Alev.

Sevim de Zehra yı arayıp beni gördüğün halde yanıma gelmedin ben bunu unutmam, bugün geçti yarın mutlaka mahalleye gel bekliyorum gelmezsen ben gelirim dedi. Zehra da tamam dedi. Yine mahalleye gidecek Zehra.

Funda Koray’ın evine gitti.

Koray Fundayı geç oldu uyuyacağım diyerek eve kabul etmedi. Dışarısı günlük güneşlik ne uykusu bu saatte Koray? Funda da bir parka gidip bir banka oturdu ve Yasemin’i arayıp aşık olduğunu aşık olduğu kişinin de kendisine gönderdiği videoyu Yasemine gönderdi.

Yasemin Koray’ın kendisi için hazırladığı videoyu Funda için hazırlandığını düşünüp üzüldü. Çünkü, Koray video da isim belirtmemişti. İsim olmadığı için de Funda bana özel diye gönderince Yasemin kendisi için hazırlanan bu videoyu Funda için hazırlandı diye düşündü.

 

Üzüldü ağladı Yasemin. Funda sende arkadaş mısın? Böyle arkadaşlık mı olur? Düşman gibi davrandın Yasemin’e.

 

Halamızda Nihat’ın çocukluk resimlerini Ayşe ye gösteriyor. Nihat annesine benziyormuş, öksüz olduğu için halamız büyütmüş onu o anlarda duygulandı Nihat. Anne gibi var mı ama kader işte annesiz kalmış, evlenince de birbirlerinin her şeyi olmuşlar Ayşe ile Nihat.

Evlilik öyle değil midir ki zaten?. Bir bütünün iki yarısı gibidir insan. Birbirini tamamlayan. Yeri gelir annesi, yeri gelir babası, yeri gelir kardeşi, abisi, ablası, sevdiği, sırdaşı, yoldaşı, hayat arkadaşı olmaz mı eşler birbirine?. 

Evlilik, iyi günde de, kötü günde de bir arada olmak, acıyı da, tatlıyı da, hüznü de, sevinci de paylaşmak demek değil midir? Hayatı cennete çeviren eşlerin birbirine duydukları sevgi, saygı, anlayış, güven, sabır, değil midir? 

Bir yastık da bir ömür boyu beraber olmak, birbirine can yoldaşı, hayat arkadaşı, eş olmak demek değil midir evlilik? 

   

Akşam olup da yatma vakti gelince Zehra elinde bir şişe su ve bardak ile geldi odaya masaya koyarken bardağı düşürdü ve elini kesti cam parçalarını toplayım derken. Ömer geldi ne oldu? diye sorup hemen Zehra’nın kesilen parmağına baktı cam parçası var mı diye?

Zehra’nın canı yanıyordu elini çekti Ömer de pansuman yapmak için malzeme getirmeye odadan çıkınca, Zehra Ömer’in ilgisiz olduğunu düşündü biran. Ne o Zehra Ömer’in seninle ilgilenmesini, kesilen parmağına pansuman yapmasını mı istiyorsun?

Az biraz sabırlı ol Ömer ilgilenecek seninle bekle öyle hemen karar verme Ömer o kadar da vicdansız, merhametsiz, vurdumduymaz, kör bir insan değil. Küstü Zehra Ömer onunla ilgilenmiyor diye. Şaşkın aşık Zehra 🙂

Zehra da Ömer odadan çıkınca kendi kendine demez mi, çekip git sen tabi, ne bekliyordum ki zaten diyor, mızmız yaramaz küçük bir kız çocuğu gibi Ömer den eşinden ilgi bekliyor Zehra.

Eee can kurtaran olan Zehra’nın eşi Ömer hemen pansuman malzemeleri ile odaya gelerek ayakta olan Zehra yı yatağın ayak ucuna oturtarak pansuman yapmak istedi. Zehra da gerek yok iyiyim ben diyor.

Hadi canım sende Zehra yapma Allah aşkına Ömer den ilgi bekleyen sensin, bırak da ilgilensin pansumanını yapsın Ömer. Ömer büyük bir itina ile Zehra’nın kesilen parmağına pansuman yaptı, yaparken de çok canı yanan Zehra elini çektikçe Ömer de en sonunda dayanamayıp çocuk gibisin biliyor musun? Asya ya bile pansuman yaparken bu kadar mızmızlanmamıştı dedi.

Ama Ömer sen Asya’nın kesilen parmağına pansuman yapılırken hastanede yanında yoktun ki, Zehra gitmişti Asya ile hastaneye sen değil.

Zehra Ömer den görmüş olduğu bu ilgiden çok memnundu. Ömer’in onunla ilgilenmesi, yarasını sarması hoşuna gitmişti Zehra’nın. Aslında her ikisi de çok iyi niyetliler. İyi insanlar sadece birbirlerini dinlemiyorlar o kadar.

Ömer Zehra’nın parmağına pansuman yaparken aslında bu güne kadar onun yüreğinde açmış olduğu yaralara da pansuman yapmıştı. Zehra ve Ömer arasında büyük bir etkileşim başlamıştı artık ve gün yüzüne de böyle böyle çıkacaktı bu birbirlerine karşı duydukları sevgileri.

Zehra Ömer’e, Ömer Zehra’nın yarasına pansuman yaparak birbirlerinin yaralarını sarmaya ufaktan ufaktan başladılar. Böyle böyle yaklaşacak, anlayacak çok sevecekler birbirlerini.

Ömer Nazan’ı ortalığı temizlesin diye çağırmaya gitmeden önce sen yat uyu dedi yatağı göstererek, Zehra da bugün yatak sırası sende dedi. Gerçi hiç uymadınız bu yatak sırasına da neyse.

Sabah olduğunda kim nerede yattı görmedik hemen kahve faslına geçildi. Hala Alev salona gelince yanına oturttu. İş yok, güç yok, evde de huzursuzsun evlen o zaman diyor. Halamız kafasına koydu Alev’i evlendirmeyi çok istiyor da tık yok Alev de evlenemedi gitti.

Ayşe de Zehra’nın parmağındaki bandı görünce ne oldu diye sordu yanına gidip, Zehra da önemli değil küçük bir kesik sadece dedi. Halamız da sana nazar değiyor dedi. Hala nazar haktır değer değer. Mezar yarısı nazar.

Alev de dalga geçti bu durumda Zehra ile Allah dan zamanında müdahale etmişler de hayatta kalmışsın dedi ya işte o an şeytan diyor ki git şunun ağzının ortasına bir tane vur.

Zehra da Alev’e cevabı iyi verdi. Ömer’in elini tutarak ilk müdahalem anında yapıldı çok özenle doktor edasıyla, canımı hiç acıtmadan deyince, Ömer de şaşkın şakın baktı belli etmeden o da katıldı Zehra ya, hastam öyle uslu uslu oturunca hiç de zor olmadı dedi.

Alev de tam karşılarında oturuyordu çok güzel aldı cevabını benim vurmama gerek kalmadı Ömer ile Zehra Alev’i bu sözler ile iyice bir güzel pataklamış oldular. Ev halkı sinemaya gidecekler bugün.

Ancak yine Ömer ve Zehra odalarında bu konuda tartıştılar tatlı tatlı. Zehra plana evet derken bana sormak hiç aklına gelmedi ben hiçbir yere gelmiyorum deyince, Ömer de neden gelmiyorsun toplantın mı var? Konferansa falan mı katılacaksın? dedi.

 

benim yakışıklı paşam espride yaparmış karısına oy severim ben seni kuzum 😀

Zehra da anneme gideceğim dedi. Gidecek başka yeri yok ki, varsa yoksa annesi, annesi de anne olsa bari. Ayşe geldi itiraz edemedi Zehra ve annesine işim çıktı gelemiyorum diye mesaj attı evdekilerle sinemaya gittiler de biz görmedik.

Sinemaya giderken Ömer ve Zehra birlikte, Nihat ve Ayşe birlikte, Alev ile Cevriye hala da birlikte 3 araba çıktılar evden. Alev arabayı ben almasam da senle gelsem Ömer deyince, Zehra Ömer den önce gel dedi. Hala da araya girip olmaz biz seninle gideriz sen kapalı kutusun ben seni açarım dedi. hiç bu sahneleri görmedik.

Yolda Ömer Zehra ya sen nasıl Alev’i arabaya davet edersin? Emri vaki davranışın hiç hoşuma gitmedi deyince Zehra demek emri vakiler rahatsız edici oluyormuş diye Ömer’e gönderme yaptı.

Onlar sinemadayken Sevim bir kere daha konağa geldi ve içeri girdi. Hediye abla gördü Sevim’i. Zehra yı sordu Sevim, Hediye abla da evin hanımı deyince, şaşırdı ve tekrar sordu ben Zehra Kayayı sormuştum diye. Hediye abla da, Zehra Kaya artık Zehra Kervancıoğlu oldu Ömer Kervancıoğlunun eşi dedi. Böylelikle Sevim Zehra’nın evlendiğini öğrendi.

AFFETMEM

Bir gün yine karşıma çıksan 
Ellerimi tutup yalvarsan
Yaptıklarından pişmansan
Affetmem

Bırakma beni nolur desen
Kalbinin sesini dinlesem
Beni çok sevdiğini bilsem
Affetmem

İstemem artık aşkını
Sensiz kurdum yaşantımı
Zehir ettin bu hayatı
Affetmem

Unuttum hep sözlerini
O güzelim gözlerini
Artık ne yapsan boşuna
Affetmem

Bir gün yine karşıma çıksan 
Ellerimi tutup yalvarsan 

Yaptıklarından pişmansan
Affetmem

Aradan uzun yıllar geçse
Her şeyi bırakıp yine bana dönsen
Saçlarımı okşayıp öpsen
Affetmem……

istemem artık aşkını
Sensiz kurdum yaşantımı
Zehir ettin bu hayatı
Affetmem
Unuttum hep sözlerini
O güzelim gözlerini
Artık ne yapsan boşuna
Affetmem

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 70. Bölümde Neler Oldu? Sevim Zehra’nın Evli Olduğunu Öğrendi” üzerine 17 yorum

 1. Ayan dedi ki:

  Iyi aksamlar, arkadaslar, iyi aksamlar asli, aytac azeri fan, Aslinur(burada olmasada), Mehri, Zehra, ZehÖm, Hanim abla, IR abi, Azeri aytac, bana ilk kez abla diye hitab eden Ayla, Günay, Azeri Gence, fati, Gözel, A.S.K HASTASI ve adini yazamadigim arkadaslar. Hepinize iyi aksamlar hâtda iyi geceler.
  Nasilsiniz?
  Iyisinizdir INSAALLAH.
  Ben çoook iyiyim, çok mutluyum. Ben mutlu olmayim da kim mutlu olsun? Arkadaslar o kadar sevinçliyim ki…
  Dün benim sevincim ikiye katlandi.
  Ben Azerbaycanda oldugum sürede sinavlari halamlarda internet üzerinden Türkiyeye göndermisdim. Bildiyiniz gibi biz Türkiyeye 14 eylülde geldik. Dün kapiya bir mektub geldi sinavlardan 2 yalnisim çikmis. Ve nihayet 2.seviçli haber: ben dün hala oldum. O kadar tatli ki bebek. Gözleri mas mavi, bem beyaz yüzlü. Abim ve yengem çocugun bana benzediyini söylediler. Allah bahtini açik etsin.
  Iyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler Ayancım hoş geldin 🙂
   Çok şükür iyiyiz. Seni gördük senden güzel haberleri aldık daha da iyi olduk.
   Gözün aydın derslerinde gösterdiğin başarı için.
   Ve bir göz aydınlığı daha o da hala olduğun için.
   Hayırlı, sağlıklı, uzun ömürlü, olur inşallah. Hayırlı geceler canım

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 2. Zehra dedi ki:

  Iyi aksamlar.Aslicim ellerine sagliq bu analzide muekemmel dogru soyluyorsun kim ne ederse kendine eder bir soz vardir ozgesine kuyu kazan kendisi duser.zehranin eli kesilince omer odadan cikinca zehra sandiki onu oyle brakip gitdi ne bekliyoduun ki dedi ilgi bekliyodun zehra ama omer oyle cikinca sandin ki yapiycak ama geldi ne guzel pansuman yapti sana.birde omerin saka yapmasj guzeldi.iyi geceler tatli ruyalar hepinize

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler Zehracım, Zehra’nın eli kesilince Ömer den ilgi bekledi. O ilgiyi görünce de mutlu oldu. içten içe seviyor Zehra Ömer’i.

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 3. Mehri dedi ki:

  Merhabalar.Yay mevsimi bitmek üzere.Yavaş-yavaş dagdan,bagdan evlerimize dönüyoruz.Analiz için çok sag olun,ellerinize saglık Aslıcım.Evlilik hakkında söyledikleriniz çok dogru,öyledir,öyle olmalı.Alev de kendi proqramındadır.Zehra ile dalga geçiyor parmagındakı bandı görünce.Ama Zehra da kibarca cevabını veriyor.Ne demişler herze sözün merze cevabı. Hikaye de hem ibretlik,hem etkileyicidir.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Mehricim, doğru diyorsun Pazartesi okullar açılacağı için, okula giden öğrencisi olan göç hazırlığındalar. Allah kolaylık versin herkese.

   Evlilik hakkında yazdıklarım tamamı ile benim kendi düşüncem, ben evliliğe öyle bakıyorum.
   Benim sevdiğim hoşuma giden hikaye ve yazıları, şiirleri de analiz içerisinde paylaşmayı seviyorum.

 4. Aytac azəri fan dedi ki:

  Aslicim dedigin yapdim canım bu sayfad site iç aramay adini sən koy 101 bolum analiz yazdim ama yine 70 bolum analizi geldi burda bulamadim ama gogula girip adını sen koyu 1ci analizi yazdim bir sayfasda 1 2 3 bolumu analiz geldi hepsini okdum simdi isdedigim bolum analizin gogula yazyorum gelyor bende okyorum bugun basladim okmaya 1 ci bolmde 11 ci bolume kadar okdum aslicim 11 tane okdum hepsini bir birde guzel olmus okdukc okmak isdyorum birin bitryoru digerine baslyoru çok çok guzeler elerine salik bide ord demisi seni o diline biber surerim omer diye o ksmda guzeldi bide eskiden yeneri soyadi sonmezmis sonradan kaplan olmus nasl olyor bu dizimizin bi çok hatasi olyor du bazen

  1. aslı dedi ki:

   Senin adına sevindim canım istediğin analizleri okuyabilmen güzel. Baya hızlısın maşallah 🙂

   Evet dizimiz de çok hatalar oldu 1 sezon boyunca, hepsini okudukça anlayacaksın.

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Napyim aslicim sen okadar guzel anlatmisnki okmadan edemyorum Evet baya hizli cikdim suhand 17ci boluimu okyup bitrdim bos vakit buldukc okyorum simdi 18 19 20 okuyup oyle uymauy dusnuyorum iy geceler

    1. aslı dedi ki:

     Teşekkür ederim canım, Maşallah sana 🙂
     İyi geceler tatlı rüyalar.

     ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 5. ZehÖm dedi ki:

  Evet ya Aslınur ve Aylin hiç ortalıkta gözükmüyor ZehÖm gibi özletti ler kendilerini

 6. aslı dedi ki:

  Aytaccım istediğin analiz sayfalarına girebildin mi?

 7. aslı dedi ki:

  Aytaccım, evet Aslınur kaç zamandır yok inşallah iyidir.

  Aylin nişanlandığı için gelemiyor, Hanım ablam birkaç gün sonra gelecek, Ayan dersleri olduğunu yazmıştı sınavlara çalışıyormuş, sınavlar bitince gelecek inşallah.

 8. Aytac azeri fan dedi ki:

  Ay ne guzel yine ilk yorumu ben yazmisim çok mutluyum ya bu arada aslinur yok nezamadir girmiyor siteye aylin hanim abla bide ayan onlarda yok ben eski sitelerde giryorum busur arkadasmiz varmis eskide bende oce ama zamalnla onar cikmis sitede eski sitelerde gordugum bi çok isim yeni aclan sitelerde yok simdi bide bir çok arkadasimiz adın yazmadgyci anonim olarak gozkuyor bikac kisi yazyor ama bir kisi yazyormus gibi gornuyor

 9. Aytac azeri fan dedi ki:

  Gunaydi hepinize pozitif bir gün dilerim aslicim yeni bir anazli daha yazmisin tesekur ederiz elerine salik harik olms her zamanki gibi ben bu bolumlerin hepsini izledim ama sen yazca bi baska olyor her analiz okdugmda ayri bir zevk alyorum insallah yeni sezona kadar kalan analizlerinde bitrirsi

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım, teşekkür ederim canım, inşallah dizi başlamadan bitireceğim analizleri Allah izin verirse inşallah son 12 analizim kaldı onları da yazdım mı verdiğim sözü tutmuş olacağım inşallah.

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Rica ederim canim ne demek insallah ben sana guveniyorum boyle deveam ederse dizi baslamadan 12 tane kalan analizlerinde bitrecek sindir insallah suan aramzda olmayan arkadaslarmiz kisa zamanda geri doneler her seyci çok tesekur ederim aslicim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir