Adını Sen Koy 69. Bölümde Neler Oldu? İşte detaylı analiz

Burak 15 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Sevim İlk Kez Ömer ile Telefonda Konuştu.  Ömer ilk Kez Zehra’nın Kullandığı Parfümün Kokusunu Hissetti ve Etkilendi Kokudan. 

Cevriye Hala Ömer’in Odasına Ayak Bastı Yaptı ve Oda Baston Yutmuş Gibi Aynı Ömer Gibi Dedi. 

Sevim Bir Kere Daha Konağa Geldi Zehra İle Gözgöze Geldiler.

 Zehra ve Ömer Aynı Yatak da 3. Kez Ancak Bu Kez Asya’nın Ayak Sesi Sayesinde.

Alev, Zehra’nın telefonundaki kayıtların peşindeydi ve o telefonu mutlaka alıp kayıtlarda ne olduğunu öğrenmeyi çok istiyordu. Bunun içinde önce Nazan dan yardım istese de olmadı Nazan alamadı telefonu. Alev de salonda otururken, Asya’nın annesinin telefonundan şarkı dinlediğini gördü ve bunu bir fırsat olarak görüp değerlendirdi.

Önce kendi telefonundan şarkı dinletti Asya ya, sonra da benimde şarjım bitti diye kandırdı Asya yı ve Zehra’nın telefonunu istemesini şarkıları oradan dinlemeyi teklif etti Asya ya Alev.

Asya da kabul etti. Gitti Zehra dan telefonunu şarkı dinlemek için aldı. Sonra da Ayşe ile Zehra salondan çıktılar. Asya ile salonda yalnız kalan Alev, Zehra’nın telefonunu bir süre kurcaladı sonra da Asya ya müzik açıp verdi. ve Sevim de Zehra yı arayınca telefonu Asya dan alan Alev telefonu açtı.

Kim olduğunu öğrenmeye çalışırken Ömer geldi ve Alev den Zehra’nın telefonunu aldı. Alev’i salondan kibarca gönderdi ve telefona büyük bir ciddiyetle cevap verdi.

Sevimde, telefonda ben kızımla konuşmak istiyorum, annesiyim de, siz patronu musunuz? diye sordu. Ömer de hiç ciddiyetini bozmadı şuan da işi var, söylerim sizi arar dedi kapattı.

Sevim konuştuğu kişinin kim olduğunu öğrenemedi. Önce kayıtları alayım Yener’in sonra da Zehra’nın icabına bakarım diyor. Nasılsa konağın yerini de zenginliği de öğrendi Sevim ikide bir konağa gider durur artık.

Ömer de Zehra ya kızmak için odaya çıktığında, Ayşe ile Zehra yı baş başa keçeden yaptıkları çantalar hakkında konuştuklarını gördü. Ayşe çantaları vakfa gönderecekmiş Zehra’nın yaptıklarını da aldı. Zehra bu çantaları uyuyamadığı gecelerde yapmış biz hiç görmedik hadi neyse. İlerde Zehra bu çanta işine girecek çizim yapacak.

Ayşe, odadan çıkınca Ömer Zehra ya telefonunu verdi. 

Zehra da Asya daydı sana mı verdi? deyince. Ömer de Alev deydi, Annen ile konuşuyordu deyince, Zehra da açtı ağzını yumdu gözünü demediğini bırakmadı, ne hakla, ne cesaretle benim telefonumu alır kurcalar, cevap verir benim telefonuma ne hakla? böyle olmasına ben izin veriyorum, bir daha böyle bir şey olmasına asla izin vermeyeceğim dedi.

  

Ömer şaşkın şaşkın Zehra ya bakıyor nede olsa bugüne kadar hiç böyle tepki veren bir Zehra görmemişti Ömer. sonra da büyük bir ciddiyetle izin vermezsen iyi olur nerdeyse herşey ortaya çıkıyordu dedi.

Haklı Ömer. Zehra yı herkes kimsesiz bilirken kadının biri telefon açıyor, ben Zehra’nın annesiyim diyor. Bunu Alev duysaydı kızılca kıyameti koparırdı ucuz atlatıldı. Ömer almasaydı telefonu Alev öğrenecekti Zehra’nın bir ailesi olduğunu.

Yener de dükkanda Beton ile konuşuyor. Yok konuşmuyor tek başına konuşuyor Yener. Beton konuşmadığı için bana öyle geliyor kendi kendine konuşan Yener. Diziden gitmeden önce hikayeni öğrenseydik, konuşup da öyle gitseydin Beton.

Yener, ben kendi göbeğimi kendim keserim, Sevim den bir adresi öğreneyim iş kolay diyor. O zamana kadar Sevim bu işi karşılıksız yapmayacağı için ne istiyorsa vereceğiz diyor. Kaz gelecek yerden tavuğu esirgemiyor Yener. Sevim’i arıyor ne yaptın kayıtlar ne zaman g

eliyor diye.

Sevim de yağlı damadım arıyor diye telefonu açıyor.  Zehra’nın telefonuna karşılık senetleri istiyor. Telefon konuşmasından sonra da o kayıtlar bende olunca, bir de Zehra ile evlenince sırtım yere gelmeyecek diyor. Ne paragöz çıktın Sevim. İşin gücün varın yoğun para.

Sevim Yener den daha yağlı olan Ömer’i görünce Yener’i unutacaksın, zengin damat diye Ömer’in peşinde koşacaksın sen. Şimdilik Yener’i soyarken, sonra da Ömer’i soyacaksın.

Para insanı değiştirir mi? 

Paramı insana, insan mı paraya bağlı? Bu ancak insana bağlı. Para bir araç ise, para insana bağlı. Para amaç ise, insan paraya bağlı.

 

 Sevim Zehra yı aradı. O kimdi senin telefonuna bakan deyince, Zehra patronumdu dedi. bu konuşma olurken Ömer de odada o da duyuyor konuşulanları. Sevim, o nasıl patron öyle ayol telefonu suratıma kapattı dediğinde,

Zehra da Ömer’e bakarak o öyledir, biraz kaba, elemanlarına karşı, çalışanlarına karşı serttir biraz dedi.

Ama Zehra şu Ömer’in güzelliğine bak ya, bu adam hiç sert olabilir mi? melek o melek kanatsız bir melek diyeceğim de. İşte o kanatsız meleği sen Ömer’in ruhunun en derinlerinden çıkaracaksın gün yüzüne. 

Hem kardeşi Ayşe ye karşı da hiç de öyle senin dediğin gibi kaba ve sert değil Ömer. Ömer’i savunacağım tuttu benim, ama napıyım çok güzel bakıyor eşşek sıpası, yakışıklı paşam  😀 o öyle çok güzel bakınca ben eriyip yok oluyorum.

Sevim de Zehra yı görmek istediğini mutlaka mahalleye gelmesini söyledi izin mizin anlamam bugün olmaz ise yarın mutlaka gel dedi. Ömer de duydu ve izin vermedi. Alev annenin sesini duydu gözü üzerimizde olmaz deyince, Zehra da gitmeyeceğim dedi. Çok duyduk Zehra yine bir yolunu bulur gidersin mahalleye.

Hediye ablanın eli de Zehra’nın hazırladığı kremden iyileşmiş çok mutlu Hediye abla. Cevriye halada mutfağa geldi paçanga böreği yapmak istedi. Hediye abla ile araları hala limoni. Evin halkı tel gibi, bu böreği yesinler de yüzlerine gözlerine can gelsin diyerek işe koyuldu halamız.

Bu paçanga böreğini Alev odasında yemedi. Bunları mı yiyeceğim? diye. Bilgisayarına bir şeyler yüklenmiş onları Ömer görünce benden kolayca vazgeçebilecek misin? diyor. Ne dolaplar çeviriyorsun sen yine Alev?

Şirkette de Demir ile Nihat Nedim bey ile toplantıdaydı ve asistanı Leyla da toplantıya katılınca kapkaç olayında karşılaştıkları için biran tedirgin olmuşlar Nihat da daha önceden tanışıp tanışmadıklarını sormuş yanıt alamamıştı. Toplantı bitince yine sordu Nihat anlatmayacak mısın? diye. Demirde sonra konuşsak diyerek geçiştirdi anlayışı içinde Nihat’a teşekkür etti Demir.

Artık Leyla ile Demir’i yanyana daha çok göreceğiz.

Ömer’in telefonu odada kendi dışardaydı. Telefon iki kere çaldı Zehra gördü açmadı. Aynanın karşısında parfümünü sıkacakken Ömer girdi odaya telefonunu almak isterken Zehra’nın kendine sıktığı parfümün kokusunu hissedince içine çekti kokuyu ve beynine kazıdı hiç unutmamak üzere hoşuna da gitmiş etkilenmişti Ömer.

Bir koku bir insanı bu kadar etkiler mi? evet etkiler söz konusu gönlünü verdiği, aşık olduğu kişinin kokusu ise bu etkiler, en derinlerden yüreğinden etkilendi Ömer. 

Her ikisi de o an bir süre duraksadılar sonra Zehra Ömer’e Demir seni aradı dedi. Ömer telefonda Demir ile konuştu.

Zehra’nın sıkmış olduğu bu parfüm aslında Ömer’in üstüne sinen sıradan bir koku değildi. Bu koku Ömer’in yüreğine bütün benliğine sinen hiç unutmayacağı Zehra’nın aşk kokusuydu.

Zehra Cevriye hala bizi bekliyor dediğinde Ömer sen in dedi telefonu ile ilgilendi. Zehra da Ömer’i bekledi. Ömer arkasını dönüp de Zehra’nın gitmediğini gördü. Zehra bir eş olarak onu beklemişti olması gerektiği gibi Ömer ile Zehra evli bir çift gibi birlikte aşağıya indiler.

Yener de daha fazla dayanamadı Sevim’in yanına gitti. Sen ne biliyorsun da bu kadar rahatsın? Ne zaman sen bir şey bilsen saklasan başıma gelmeyen kalmadı, sen adresi biliyor ve benden saklıyorsun dedi.

Sevimde bülbül gibi şakıdı da adresi vermedi. Senin derdin telefon Zehra da yarın gelecek alacaksın deyince, Yener de benim derdim Zehra adresi ver hadi derken Salim amca geldi evin bahçesine bunları konuşurken gördü. Salim amca makasını istedi bu vesile ile Sevim Yenerden kurtuldu.

Yener de seviniyor, adresi bulmuş diye. Zehra ya kavuşmanın hayali ile Yener de gitti.

Salim amca eve girince bir koku fark etti. Yasemin yemeğin altını kapatmayı unutmuş. Babası da dükkanda Koray, evde sen. Siz gençler spor olsun diye mi canınızı sıkıyorsunuz dedi.

Salim amca sende, insan hiç spor olsun diye canını sıkar mı? elbet vardır bir sıkıntısı gençlerin. Onlar söylemiyor ben söyleyeyim. Bu gençler var ya bu gençler birbirlerine aşıklar. Ancak Koray Yasemin’e senin kızına seni seviyorum diyemiyor. Bunu nasıl söylerim diye yollar arıyor ondan bu dalgınlığı. Yaseminde aynı Koray dan kalır yanı yok.

Koray Alper ile evinde Yasemin’e olan sevgisini nasıl dile getireceği konusunda konuşup yardım istiyor. Alper de, ses kaydı at yada bir video çek orada söyle söylemek istediklerini dedi, dediğine de pişman oldu Alper. Çünkü, Alper de Yasemin’i seviyor da söyleyemiyor ondan.

Koray da bu fikri beğendi cep telefonuna Yasemin’e söylemek istediklerini çekip kayıt etti. Bu kaydı da Funda Koray’ın evine gelince kendi telefonuna attı. Koray’ın bundan haberi yok. Bu kaydı Funda önce Sevim’e göstermek istedi başarılı olamadı.

Boş boş seviyorum demekle olmaz; Göstereceksin sevdiğini, hissettireceksin.. Seni seviyorum demek değil ki marifet, Önemli olan o kelimenin tüm sorumluluklarını üzerine alabilmek.. Yapamıyor musun?  O zaman yoldan çekileceks

in. Can Yücel.

Cevriye hala Ömer’in yatak odasına ayak bastıya geldi yeni evlenen çiftlerin odalarına baktı. Ve Zehra ya hiç gelin odası gibi değil, şu yatak örtüsü şöyle janjanlı, çiçekli, fistolu, dantelli bir örtü olsaydı ya, çiçekli böcekli bir yastık olsaydı, şöyle bir gelin dokusu olsaymış daha iyi olurmuş. Laf aramızda bu oda aynı Ömercim gibi baston yutmuş gibi dedi.

Senin gibi yeni gelinin su damlasının odasında bu perde ne? Şöyle yerlere kadar güpürler olsa fena mı? söyle değiştirsinler su damlası demez mi halamız.

İlahi hala, Zehra daha kendi ihtiyaçları için bile bir şey isteyemezken kalkıp da odanın eşyasını mı değiştirin diyecek? Alev olsa derdi de. Zehra bu, hayatta söylemez de, istemez de böyle bir şeyi.

Sonra Ömer geldi onları odada görünce çok şaşırdı. Halamız da bizde adettendir yeni evlenenlerin evlerine gidilip ayakbastı yapılır dedi. 

Halacım ya o eskidenmiş kız evine çeyize bakmaya giderlerdi. Düğün davetiyesinin üzerine bile yazılırdı çeyize bakma diye de yeni evlenen çiftlerin evine çeyize bakmaya gidilirdi, eskidendi o adetler hep kalktı. Daha düğün hamamı yapılır gelin kız hamamda görülürdü bitti onların hepsi.

Hala gidince, Zehra da Ömer’e açıklama yaptı, görmek istedi göstermek zorunda kaldım deyince, Ömer de, iyi yapmışsın nasıl beğendi mi bari dedi.

Beğenilecek neresi var? Baştan yer döşemesi, kapının boyası kötü, saydırma Ömer şimdi sen beğeniyor musun odanı?

Zehra da gülümseyerek beğenmedi oda sana benziyormuş, baston yutmuş gibi dedi. deyince Ömer belli etmeden sırtını dönükken güldü hoşuna gitti bu sözde sonra bütün ciddiyetini takınarak Zehra ya döndü ve o ne demek? diye sordu Ömer. Zehra da bilemeyeceğim diyerek güldü. Her ikisinin de hoşuna gitti bu söz.

Baston yutmuş gibi bir deyimdir ve dik durarak yürüyenler için kullanılır. Halamız bu sözü kullanarak odanın da aynı Ömer’e benzediğini, eşyaların biraz sert yapıda olduğunu, hiç yeni evli bir gelin odasına benzemediğini söyledi. Evdeki eşyalarda bir süre sonra kişinin ruh haline bürünür normal bir durum Ömer’in odası bekar bir erkeğin odası idi. Zehra çeyiz getirmedi ki odaya yada kendisi herhangi bir değişiklik yapmadı ki odada baston gibi Ömer gibi erkek odası olması çok normal.

Zehra şöyle güzel bir düğün yapıp da Alev’e nisbet şu şarkıyı söylemedi olsun hadi biz söyleyelim

OH YA ALEV SONUNDA ÖMER’İ ALDIM GELİNİN OLDUM YA 😀

 

Oy Atlıya Atlıya
Derdimin Dermanına
Allah Nasip Ederse

Boynu Kravatlıya

Ooh Ya Oh Ya Aldım Ya
Sonunda Gelinin Oldum Ya

Kaynanam Melek Gibi 
Görümcem Çiçek Gibi
Oğlunu Sorarsanız
Çekilmiş ipek Gibi

Ooh Ya Oh Ya Aldım Ya
Sonunda Gelinin Oldum Ya

Kaynanam Şeker Gibi
Çok Sever Anam Gibi
O Gülüp Eğlendikçe
Ben Oynarım Kız Gibi

Ooh Ya Oh Ya Aldım Ya
Sonunda Gelinin Oldum Ya

Oy Atlıya Atlıya

Canımın cananına

Allah Nasip Ederse
Boynu Kravatlıya
 

Ooh Ya Oh Ya Aldım Ya
Sonunda Gelinin Oldum Ya

Çatla da patla Alev Ömersiz kaldın ya 😀

 

Akşam olup da Yatma vakti gelince, Zehra yine yatak da yatıyor Ömer koltuk da yatacaktı. Ancak sabah halanın oda ziyaretinde söyledikleri ikisinin de aklındaydı gülüyorlardı.

Asya’nın olduğunu düşündükleri dışarıdan gelen ayak sesine Ömer koşarak kendini yatağa attı.  Ömer için Asya’nın ayak sesi bile yetti kendini yatağa atması için. Ömer nasılda tatlı koşuyor ya, adamın kendisi başlı başına müthiş biri her şeyi ile.

Zehra ve Ömer aynı yatak da 3. Kez ancak bu kez Asya’nın ayak sesi sayesinde ve odaya kimse gelmeyince, Zehra Ömer’i yataktan koltuğa postaladı. Ve lambayı da bir güzel kapattırdı Ömer’e. Daha öncesinde Ömer kaldırıp kapattırmıştı Zehra ya lambayı ödeştiler. Böyle kapattırırlar adama lambayı Ömer bey. İyi geceler tatlı rüyalar paşam 🙂

Sabah olduğunda Zehra bitkilerden bir karışım yapmış, odaya Ömer gelip Zehra çıkınca, Ömer yine ne uydurdu acaba diye bir şişe aldı kokladı. Zehra geldi ve Ömer’i gördü. Ömer de bu ne şimdi diye sorunca, Zehra da okaliptüs yağı sinüsleri açar dedi.

Ömer de sende gözlerini açsan iyi olur. Alev’in dikkati üzerimizde dedi gitti. Zehra da ruhsuz ne olacak diyor. Dur Zehra ne yaptın öldürdün Ömer’i ruhu olmayan insan yaşar mı kız sende.

Yener dükkanda Sevim’e kızıyor hırsını Betondan çıkarıyor. Sabahtan beri kiminle yazışıyorsun ergenler gibi çıt çıt diyor. Dur sende Yener, ağzı var dili yok garip Betonun ne istiyorsun garipten? senin kardeşine sevdalı da bunu da öğrenemedin sen vah Yener vah.

Sevim Zehra yı aradı bugün geliyorsun yoksa ben oraya geleceğim gerçi orası pahalı yazıyor da kızımı görmek için değer diyerek adresini biliyorum. Ben gel dediğim de geleceksin, yoksa ben senin kapına gelirim diyerek tehdit etti Zehra yı Sevim.

Zehra da Yener biliyor mu? Diye sorunca, Sevim de bilmiyor ama öğrenmesi yakındır dedi. Zehra da tamam geliyorum diyerek kapattı telefonu. Sevim de şimdiden geç kaldın diyerek tekrardan konağa gitmeye karar verdi hem telefonu, hem de Zehra yı alıp gelecekmiş Sevim.

Zehra da Ömer’e söyledi. Ömer de her zaman ki gibi izin vermedi gitmesine.

Sevim Yener’in dükkanına giderek sahte bir adresi Zehra’nın çalıştığı yerin adresi gibi yazıp verdi karşılığında da Yener Sevim’e bir senet verdi. Sevim de aldığı seneti yırtıp attı. Daha Yener de senet dolu.

Koray da Yasemin ile buluştu ve ona kırmızı gül verdi biraz konuştular ve ayrılırken Koray Yasemin’in iki yanağına buse kondurdu.

Konakta yine kahve içiyorlar yakında midelerinde kahve ağacı çıkacak bunların 😀

Ömer, Zehra, hala ve Ayşe. Ömer Zehra ya gülümseyerek gözüm üzerinde, eğer bir yere gitmeye kalkarsan seni gelip bulurum dedi. nede olsa mahallede yeri belli yurdu belli başka nereye gidecek ki Zehra? fizana gidecek hali yok ya, sahi Ömer Zehra fizana gitse orada da bulur musun Zehra yı?

Ömer çalışma odasına geçince halamız isyan bayrağını çekti. Ay bu ne 80 lik ninelerle oturuyormuşum gibi hissettirdiniz, bu ne üzerinize ölü toprağı serpilmiş gibi? Mumya gibi oturmak yakışıyor mu size ayol diye güldürdü beni halamız 😀 ay iyi ki de geldin hala sen bu diziye hakikaten ölü toprağı vardı üzerlerinde de sen attın üzerlerinden iyi de oldu.

Alev Hilmi ile buluştu. Bu buluşmada Hilmi Alev’e şirketten ayrılmışsın, öğrenemeyeceğimi mi sandın? Seninle ortaklığımız bitti. İkili oynamadığını nereden bileceğim? Ben çalıştığım kişiye güvenmeliyim dedi.

Yener de Sevimden aldığı adrese gidiyor keyfi şimdilik yerinde de adresin yanlış adres olduğunu anladığı an sinirlenecek demeye kalmadı sinir küpü olmuş bir halde Sevim’i aradı Yener.

O esna da da Sevim konak kapısının önündeydi bir kere daha konağa gelmişti Sevim. Tam kapının önünde Yener den gelen bu telefonda sen dur bak ben sana neler yapacağım sen beni enayi yerine koydun verdiğin adreste Zehra yok deyince, duyduklarından korktu Sevim.

Yener öyle kızmış ki Sevim’e, Betonu arayarak Sevim’in evinin kilidini anahtarcıya değiştirdi. Yasemin eve gelince eve giremedi.

Zehra da Ömer’e haber verdi ben anneme gidiyorum deyip tam konaktan çıkacaktı ki, Ömer arkasından koşup durdurdu gir içeri derken, Zehra girmeyeceğim derken annesini konak bahçe kapısının önünde gördü dondu kaldı Zehra. Sevim de Zehra yı gördü bakıştılar Zehra dedi Sevim öylece baka kaldılar.

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 69. Bölümde Neler Oldu? İşte detaylı analiz” üzerine 26 yorum

 1. Zehra dedi ki:

  Analiz super Zehranin aleve sarkisina da bayildim cokda guldum tesekkur ederim asli.birde ben izgledigimdr baston yutmus sozunu anlamamisdim simdi soracaktim oda yazmissun canim onun icinde tesekkur ederim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Zehracım, Zehra dan Alev’ giden şarkıyı bende çok seviyorum. Çok eğlenceli ve sanki Zehra için yazılmış gibi sözleri baksana kaynanası melek gibi, gerçekten de melek ağzı var dili yok Müzeyyen hanımın.
   Görümcesi Ayşe çiçek gibi misler gibi.
   Eee damat bey Ömer beyimiz de maşallah saf ipek gibi, eşi benzeri yok dünya yakışıklısı, dünya iyisi daha ne olsun.

   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 2. Aytac azəri fan dedi ki:

  Səlam azeri aytacçım digər siteye yazmisin ben simdi gordum buraya yazayim dedim diger sitede goremesi diye evet canım bizim duguner uzu suryor kinasydi nisanydi cehiz getrdisiydi ev bezemesydi oglan evnde dugunu qız evde dugunu derken say say bitmyor uzanip gidyor çok haklisi dugun olan sahsdarad bir omur mutlulklar dilerim insallah çok mutl mesut olurlar

 3. Aytac azeri fan dedi ki:

  Iy aksamlar ask aylesi sabahdan beri evde degildim misafirlige gitmisdik az oce geldim gelir gelmez hemen siteye gireyim dedim aslicim diger sitede okumusdum sen isdedigimiz bolumu analizin burada bulup okya bilceymiz yazmisdi sende bilyorsun ben araniza sonrda katldigim içi bir çok bölümü analizini okmadim simdi onar bulup okumak isdyorum ama bulamyoum sit içi aramay girdim adini sən koy analizleri yazdım ama gelmediler sen ne yazyorsunda isdedigin analizi bulyorsu ban yardimci olrsan çok sevinirim canım bide burad resul abi diye birisini ismi kecyor bazen kim bu resul abi ben hic kendisin yorum yazdigin gormedim kim oldugun merak etim sitede yeni habeler filan ckyor resul abimi elyar o haberleri siteye

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar aytaçcım,
   Örnek veriyorum mesela, 101. bölümün analizini okumak istiyorsun, yukarıda site içi arama yazan yere ben

   adını sen koy 101

   yazıyorum, sen başka her hangi bölüm numarası yazabilirsin.

   karşıma 15 tane sonuç çıkıyor. sayfadan biraz aşağıya doğru indikçe görünüyor zaten ve orada ilk sırada çıkmış, Adını Sen Koy 101. bölüm analizi 6 şubat özeti

   diye yazan başlığa tıklıyorum sayfa öyle açılıyor.

   aşağıya doğru indikçe başka başlıklarda var hangisini okumak istiyorsan o yazının üzerine dokunacaksın.

   Yap dene olmazsa yine anlatırım bu kez başka bir yolla.

   Resul abimizi sormuşsun 🙂
   o bizim bir tanemizdir. Bu sitenin sahibidir ve bizlere bu sayfaları o açar, onun sayesinde bizler karşılıklı böyle konuşuruz.
   Dizimizden bizlere haberleri o verir. Arada yazdığı da olur kendisinin 🙂

   1. Aytac azeri fan dedi ki:

    Tamam anladi aslıcim ben bi deniyiyim eyer olmas san yazarim a ben bilmyordu bu sayfani sahibi resul abini oldugun ben ismin duyyordu sitede ama kim oldugu bilmyordum oyzde sana sordu nezamadir sitedeyi ama kedisin tanyamasim bende resul abimize çok tesekur ederim bize acdi sayfalar ici dizde habadar etigiyci resul abimizi sayesdeymiş boyle karsilkl konsmamiz dizi haknd yeni haberler filan tekrar tesekur ederim kendisine sanad çok tesekur ederi aslıçım beni bilgledrdigin içi

   2. Aytac azeri fan dedi ki:

    Tamam anladi aslıcim ben bi deniyiyim eyer olmas san yazarim a ben bilmyordu bu siteni sahibi resul abini oldugun ben ismin duyyordu sitede ama kim oldugu bilmyordum oyzde sana sordu nezamadir sitedeyi ama kedisin tanyamasim bende resul abimize çok tesekur ederim bize açdığı sayfalar ici dizde habadar etigiyci resul abimizi sayesdeymiş boyle karsilkl konsmamiz dizi haknd yeni haberler filan tekrar tesekur ederim kendisine sanad çok tesekur ederi aslıçım beni bilgledrdigin içi

 4. ayse .c dedi ki:

  ir abi koraya yazik degil kendi dusen aglamaz

  1. IR dedi ki:

   yasemin annesinin aynisi , bak gordun mu ? korayi yari yolda birakp getmis , korayin gozu o an kor oldu herhalde.

 5. Gozel dedi ki:

  Aslyjim sag olasyn janym alla iyiligini versin .bu bolumi ilk gordugumde Omer Zehranyn yanynda bi kezde olsa gulumsedi diydigim an donduginde oyle bakdyki Omerjimin her haly guzel allam bar guzelligi bir insana vermiş o insanda ERKAN MERIÇ
  Aslyjim analizin için bi çok kez teşekkuller janym

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gozelcim, evet Allah çok güzel yaratmış Erkan kardeşimi maşallah ona.

   Bana göre Erkan kardeşim,
   ❤❤❤ Yusuf Güzeli ❤❤❤ Erkan ❤❤❤ Meriç ❤❤❤

  2. IR dedi ki:

   Gozel hanim onceki sayfada tesekkur etmissin , ben tesekkur ederim , ben genelde eski sayfalara bakmam , yeni sayfa acildi mi hep oradayim o yuzden gormiye bilirim.

 6. ayse .c dedi ki:

  ir abi gonul bu nereye konacagi belli olmaz korayinkide yasemine kondu…

  1. IR dedi ki:

   Koraya yazik diyil mi?

 7. Aytac azeri fan dedi ki:

  Gunaydi arkadaslar naslsiniz analizi yine guzel olmus aslicim elerine salik bu bolumde zehrayna omeri gulmesde çok guzeldi cevriye halan oda omer bezyor baston yutmus gibi deyce bende çok gulmusdum neynse hepinize hayrli huzurlu bir guner dilyorum

  1. aslı dedi ki:

   Sana da hayırlı günler canım, baston yutmuş sözü Ömer’in çok hoşuna gitti. Oysa nede çok merak ediyordu halanın düşüncesini, odasını güzel bulacak diye düşünürken, böyle soğuk, bir oda olduğunu dile getirmesi hoşuna gitti de belli etmedi Zehra ya yaramaz bir çocuk gibi Ömer.

 8. Lale turkmen dedi ki:

  Aslim ellerine saglik analizlerin cok guzel insanin morelini duzeltiyor. Analizlerin hepsini okudum hepside her zamanki gibi mukemmel teshekkur ederim canim. Para hakkinda yazdiklarina bayildim cok dogru yerinde cumlelerle insanlari anlatmishsin.

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Lalecim, teşekkür ederim canım benim.
   Hayırdır neden moralin bozuk senin?

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Hoş buldum canim arkadaşim. Benim yazdigimi sadece sen okusaydin o zaman uzun uzun anlatirdim.
    Affetmekden yoruldum ama yinede buna mecburum ….

    1. aslı dedi ki:

     Seni yine çok üzmüşler Lalecim, Allah yardımcın olsun canım benim. Sen büyüklük etmiş affetmişsin.

     Affetmek öyle herkesin kolay kolay yapabileceği bir şey değildir. irade gerektirir, erdem gerektirir. güç gerektirir. Sabır gerektirir.
     Maşallah bunlarda sende var. Başkalarının seni üzmesine izin verme. kendini fazlası ile yıpratma olur mu. Çocuğun için kendini koru.

     Bak ben hiç uçağa binmedim ama bildiğim bir şey var ki o da şu, uçakta herhangi bir şey olduğunda o yukarıdan sarkan oksijen maskesi var ya işte onu ilk kendine takmalı insan ki yanındaki ve diğer insanlara faydalı olabilsin.
     Oğlun için sen önemlisin bunu sakın unutma.

 9. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Analizin yine guzel olmus. Eline saglik. Alev icin sarki yazmissin. Delirir duyunca vaross gulu bunun hesapini vereceksin diye parcalamasin zehrayi. Nazanda yardim eder ona teklerler zehrayi.Su cevriye hala alem kadin vallah dedektiv gibi inceliyor her seyi. Kadin hakli oda omere benziyor. Soguk.Zehranin icten gulmesi o kadar guzeldiki. Omere bak sen nasilda hosuna gitti bastonyutmus kelimesi. Hatirladikca gulumsemelere doyamiyordu omercik. IR abi kimse anlamiyor zaten koray yaseminin nesine asik oldu diye. Askin gozu kormus. Korayin da gozu kor olmus ozaman yasemini gorunce. Yasemin ilk bolumler iyiydi iyi giyiniyor kendine bakiyordu. Sonradan zevksiz miy miy siniredici birine donusdu.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım, bu saatten sonra ne Alev, ne Nazan kimse bir şey yapamaz Zehra ya bir tek Ömer yapar ne yaparsa Zehra ya. Çünkü, Ömer bir tek kendisinde hak görüyor da başkalarının Zehra yı üzmesini, istemiyor. Bir tek Ömer üzebilir Zehra yı Ömer de böyle işte. Sonra o Ömer de yok olacak.

   Yasemin hakkında söylediklerinde çok haklısın, başta çok güzel giyiniyordu. Sonra kim giydirmeye başladı ise şu yeşil tayt pantolonu üzerine yapıştırdı bir daha da çıkarttırmadı.

 10. IR dedi ki:

  Koray yaseminin nesine asik oldu ben hic anlayamadim, anlayan oldumu banada desin ne olur cok merak ediyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ir abi, Koray’ın gönlü sevmiş Yasemini. Gönül kimi severse güzel o dur. Bana göre Zevkler ve renkler tartışılamayacağı gibi, bir kişinin bir diğer kişiyi neden sevdiğini de tartışamayız. Bizim göremediğimiz bir güzelliğini, anlaşabildiği bir noktaları var ki sevmişler birbirlerini.

 11. Asena dedi ki:

  Yeni analiz bakiyorum bu 2 firagman ciktigindan beri herkese bi enerji gelmish bugun 2 analiz geldi eee artik dizimizinde saati tam istedigimiz gibi oldu vr catlasin çal oynasin asli mutshish olmush elerine kolarina ve en onemlisi yurgne saglik

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Asenacım, teşekkür ederim canım, güzel haberin üzerine şarkı tam olmuş bence 🙂
   dizimizin saatinin eski saat olmasına bende çok sevindim hayırlısı olsun.
   İnşallah dizimiz o saf masumiyetini de bozmadan devam eder.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.