Adını Sen Koy 64. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)

Burak 10 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Ömer Alev’e Karşı Zehra yı Savundu. Sözlerine Dikkat Et Benim Karım Hakkında Konuşuyorsun. Zehra Kendinden Önce Başkalarını Düşünür Dedi.
Zehra Yener İle Buluşup Sesini Kayıt Altına Aldı. Ömer’i Araba İle Ezdiğini, Demir’in Evini Yağmaladığını İtiraf Etti Yener.

Zehra erkenden uyanmış hazırlığını yapmış, evden çıkacak, Yener ile buluşacak, hesap soracak ve son noktayı koyacaktı Zehra ama bunu Ömer’e söylemeden yapacaktı. Söyler ise izin vermezdi Ömer bunu biliyordu Zehra ve gitmeden önce odadan kendi telefonunu aldı, Ömer’e not bıraksam mı diye sesli düşünürken, mışıl mışıl uyuyan Ömer uyandı ve Zehra’nın kolundan tutarak yataktan kalktı ve kapıyı eli ile iterek Zehra’nın kapıdan dışarı çıkmasına engel oldu. Hiçbir yere gidemezsin diye de uyardı.

Uzunca bir süre sessizce hiç konuşmadan göz göze bakıştılar. Ömer Zehra ya, Zehra Ömer’e baktı. Gözlerini gözlerinden hiç ayırmadı. O an her ikisi de birbirlerinin gözlerinin fotoğrafını beyinlerine bir mıh gibi kazıdılar.
Bu sessizliği Zehra bırak beni gideceğim diyerek bozdu.  Ömer de ben yanında yokken evden dışarıya adımını bile atamayacaksın dedi.

İşte o an bambaşka bir Zehra vardı orada ve bu defa engelleyemeyeceksin beni diyerek koskoca Ömer’i var gücü ile iterek bir sinek gibi duvara resmen yapıştırdı. Herkül Zehra, Süpermen Zehra iş başında çekilin yoksa sizi de duvara yapıştırır, şakası yok Zehra’nın gidecek konuşacak Yener ile.

Kapıyı açtığı gibi fırlayarak merdivenlerden indi. Arkasından da Ömer paytak paytak hızlıca yürüyor, o ne tatlı koşmaktır öyle Ömer 🙂
Ömer Zehra yı kolundan tuttuğu gibi yakaladı gitmesine engel olmaya çalışırken Ayşe ile Cevriye hala geldi yanlarına ve Zehra fırsattan istifadelenip konaktan çıkmayı başardı. Hadi yine iyisin Zehra.

Zehra, o üstündeki elbise ne Allah aşkına? tarlatanlı elbise hiç günlük kıyafet olarak giyilir mi? göz var nizam var? Nerde görülmüş o tür bir elbisenin günlük giyildiği?. Olsa olsa kına da, düğünde giyilir tarlatanlı elbise Zehra.  İçindeki o kabarık durmasını sağlayan tarlatan olmasaydı çok daha iyi olurdu. Rengi de modeli de güzel elbiseye sözüm yok da o içindeki tarlatan günlük elbiselerde kullanılmaz.

Ömer de hiç biraz önce Zehra ya kızan adam değilmiş gibi gülerek Ayşe ye bende odaya çıkıyorum diyerek merdivenlerden çıktı. Çıkarken de Zehra’nın arkasından bakışı, o sert bakışı yine geri geldi, sen gelince görürsün der gibi bakarak çıktı merdivenleri Ömer.

Ayşe ile Halamız da onların yeni evli çift oldukları için böyle olduklarını, yeni evli çiftlerin ilk günlerinde böyle zamk gibi yapıştığını söyledi halamız. Alemsin Cevriye hala, onlar kavga ediyor, bunlar ayrılmaz ikili diyor.

************

Bak Aklıma ne geldi Cevriye Hala, evliliklerinin ilk gününde gelin ile damat arasında geçen konuşma.

KIZIM BANA KAPIYI AÇACAK

Evliliklerinin ilk gününde kadın ve kocası kapıyı kimseye açmamaya karar verip anlaştılar. İlk olarak o gün damadın anne ve babası evli çiftleri görmeye geldi, kapının hemen ardındaydılar. Kadın ve kocası birbirlerine baktılar, adam kapıyı açmak istedi ama eşi ile yaptığı anlaşma gereği kapıyı açmadı, böylece anne babası daha fazla beklemeyip gittiler.

Aynı gün içerisinde bir süre sonra, gelinin ailesi geldi. Eşler anlaşmaya rağmen birbirlerine baktılar. Gelin gözyaşları içerisinde, bunu yapamam diye fısıldayıp kapıyı açtı. Eşi hiçbir şey söylemedi.

Yıllar sonra 4 oğlan çocuğunun ardından 5. olarak kız çocukları dünyaya geldi. Baba yeni doğan kız çocuğu için büyük bir kutlama yapmayı planladı ve tüm tanıdıklarını davet etti. Sonra o gece eşi kocasına diğer dört çocuğa böyle bir kutlama yapmadığı halde neden bu sefer böylesine bir kutlama yapmak istediğini sordu.

Eşi basit bir yanıt verdi:

“ ÇÜNKÜ, YALNIZCA KIZIM BANA KAPIYI AÇACAK ”

 

Allah herkese hayırlı evlat nasip etsin. Erkek ya da Kız fark etmez hayırlı olsun sağlıklı olsun inşallah. Amin.

**************

Arkasını değişip çalışma odasına geçti Ömer, çalışacak ancak çalışamıyor. Aklında Zehra ve o evden gidiş anı ve Zehra’nın söylediği sözler var. “gitmem lazım, gitmezsem işler daha kötü olacak, bırak gideyim, bırak düzelteyim” bu sözler Zehra söyledi söylemesine de. Zehra neyi düzeltecek diye de düşünüyor, her şeyi daha kötü yapmasından korkuyor Ömer.

Yeni planları ne? Yine bana ve aileme zarar vermek için ne plan yapacaklar acaba diye hep aklında deli sorular var Ömer’in.

Demir de şirkette ihale için önemli olan teklif dosyasını arıyor bulamıyor. Bulamaz tabi çünkü; onu Alev aldı. Bunu da Nihat görmüştü. Şimdi Demir o dosyayı bulamadığını söylemek için Ömer’i aradı.

Ömer de bulabileceği yerleri söyledi. Ancak dosya yok.

Nihat da geldi toplantıya geç kalıyoruz deyince, Demir dosya olmadan o toplantıya gitmemizin bir anlamı yok, ıslak imzalar, fiyat listeleri hepsi o dosyanın içindeydi o olmadan olmaz diyerek toplantıyı karşı tarafın istediği bir zamana erteletti Demir.

Nihat da dosyanın bulunamamasının nedenini Alev olduğuna iyice emin oldu ancak Demir’e bir şey söylemedi. Şirkette herkes bu dosyayı ararken Alev geldi ve tamda istediğim buydu derken, Demir ile karşılaştı, hiç bilmiyormuş gibi neler olduğunu sordu. Demirde anlattı.

Alev de isterlerse birlikte o dosyayı yeniden hazırlayabileceklerini söyledi. Demirde Ömer izin vermez diyerek aramaya devam etti.

Alev de Ömer bana gel diye yalvaracaksın diyor.

 

Sen Ömer’in sana yalvarmasını gerçeğini bırak, rüyanda bile göremezsin. Ömer bu güne kadar kimseye eyvallah dememiş biri, oturup da bir dosya için mi sana yalvaracak çok komiksin Alev.

Yener de bir rahat vermedi Betona kahvaltısını yapmasına izin vermeden doğru parka gideceksin, bulduğun an peşine düşecek adresi öğreneceksin bu sayede Zehra elimde olacak diyor.

Taktı kafayı Zehra ya bozuk plak gibi aynı şeyi söylüyor. Biliyor Zehra onu sevmiyor. Yüz vermiyor, Sevim’in söyledikleri de olmuyor ama bir türlü o deli gönlüne ve deli aklına söz geçiremiyor Yener. Zehra da Zehra, Zehra da Zehra. yok sana Zehra Mehra, yürü git işine Yener.

Nazan da Hediye ablaya inadına Cevriye haladan ve onun yaptıklarından bahsediyor. Birde Ökkeş abiye yardım ediyor deyince, Hediye ablanın tepesi attı bu duruma, sinir oldu Nazan’ın söylediklerine. Kıskandın mı eşini yoksa Cevriye haladan Hediye abla 🙂 çöp dökmeye gitti Hediye abla fena kızmış Cevriye halaya.

Zehra Leyla ya, Yener Sevim’in evine gitti. Yener yine Sevim’i tehdit etti. Bu evi ben tuttum size, yakında çıkacaksınız diye göz dağı verdi. Sevim de konuştu söyledi birkaç bir şey ve Zehra ile ben konuştum seni arayacak dedi Zehra aradı Yener’i buluşalım seninle konuşacaklarım var diye.

Yener dükkana gel dedi ve dükkana geçti. Sevim de bak şu çalı süpürgesine, bana istemem diyor arkamdan iş çeviriyor dedi. işler hiç de senin zannettiğin gibi değil Sevim hanım.

Zehra Leyla ile konuştu polisi işe karıştırmadan Ayşe bu sahte evliliği öğrenmeden bu işi halletmeliyim dedi. Leyla da seninle bende geleceğim dedi. Ondan aradı Leyla ile birlikte buluşacak Zehra Yener ile.

Yener dükkana geçtiğinde kapıda onu Koray bekliyordu. Çakının ona ait olduğunu, dükkanı onun yağmaladığını, polise gideceğini söyledi. Yener de Koray’ı bir güzel yere serdi. Keyfim yerinde yoksa seni bir döverdim, 6 ay suyu pipetle zor içerdin diye tehdit etti. Yener hep den şehir eşkıyası oldu çıktı. Çakısını da aldı Yener delil kalmadı ortalıkta.

Koray’ın babasının adamlarının bu olaydan haberi olmuş ve Fikret’i arayarak haber verince, Fikret, Yener’i alın dedi. Adamlarda dükkandan Yener’i alıp dolmuşa bindirip kaçırdılar.

Koray da dükkana gitti. Salim amca Koray’ın hal ve hareketlerinden bir şey olduğunu anladı. Ne olduğunu sordu. Koray da düştüm deyince, yarasına baktı ve dükkan tozlu mikrop kapar diyerek izin verdi.

Zehra, Leyla ile mahallede Yener’in dükkanının önünde, Ömer ise çalışma odasında aklı Zehra da o söylediklerinde ve Zehra yı telefonla aradı mahallede misin? neredeysen söyle gelip alayım dediğin de

Zehra, mahallede olduğunu, olacakları göze aldığını, buradaki işimi halletmeden gelmeyeceğim diyerek telefonu kapattı.

Yener’n dükkanına girmek isteyince Zehra kapının kapalı olduğunu, kimsenin olmadığını gördü. Leyla ara dedi. Zehra da aradı. Yener bir fakir aile varda onlara yardıma koşturuyorum dedi.

Fikret Soylu da ne fakir ama, Zehra da sen kim? Yardım etmek kim? Yalan söyleme bari dedi. kaçırıyorlar Yener’i Zehra. Ondan sana öyle söyledi ve Yener dolmuş kırmızı ışık da durunca dolmuşdan aşağıya inip kaçmayı başardı. Kurtuldu Yener.

Zehra da Leyla ile Leyla’nın evine geçti ve orada beklemeye başladılar. Yener arayınca buluşacaklar.

Yasemin Koray’ı telefonla aradı. Annemden dolayı dışarı çıkamıyorum sen bahçeye gel deyince, Koray evdeyim işim var ben seni sonra arayım dedi kapattı. Funda geldi Koray’ın evine Yasemin’in dershane işinde sen beni yanlış anladın derken Koray’ın kolunu gördü.

Yasemin de annesine rağmen evden gizlice çıkıyordu ki, annesine yakalandı. Nereye gittiğini soran annesine testlerim bitti test alacağım deyince, Sevim adını yaz ben alırım dedi. sevim gitti. Yasemin de arkasından evden çıkıp Koray’a gitti.

Bir işi yapacak adam yapar onu durduramazsın Sevim. Güya test almasına engel oldun evde kal dedin. Sen arkanı döndüğün an vııınnn kaçtı gitti kızın Yasemin sende otur evde ders çalış diyorsun. Kızın sevdalandı ne dersi Sevim hanım. Yasemin bu sevda ile sınavı kazanırsa iyi. Gerçi sınava da giremedi daha ne sınavmış Allah’ım.

Yasemin’e kapıyı Funda açtı onu görünce Yasemin gitmek istedi, Koray engel oldu. Funda da koluna pansuman yapacaktık deyince, Koray Fundayı kibarca kovdu. Yasemin’i içeri aldı Fundayı kapının önüne koydu.

Yaseminde Koray’ın kolunu gördü krem sürdü ve yarın için piknik yapma planı yapıp ayrıldılar. Kapının önünde Alper göründü. Bu Koray’ın evi çok mu yakın Yasemin’in evine?

İki dakika da Alper orada oldu. oradan Yaseminin evinin önünde ışınlandı mı bu Alper?

Sevimde onların konuştukları an geldi. Yaseminde ders bitti Alper gidiyordu dedi. ne dersi Yasemin sen Koray’ın yanındaydın. Sevim de seviniyor sen ablan gibi olmayacaksın diye.

Çoktan ablası Zehra yı geçiyor bile Yasemin gerçi Zehra ondan önce evlendi sizin haberiniz yok da, Yasemin Koray ile evlenince öne geçmiş olacak sizin gözünüzde.

 

Yener Zehra yı arayana kadar Leyla’nın evinde bekliyorlarken, Leyla Zehra ya zor olmuyor mu? Bu oyun, evliymiş gibi davranmak deyince, Zehra da, fazla bir şey yapmıyoruz, birlikte yemeğe iniyoruz, diğerlerinin yanında evliymiş gibi davranıyoruz dedi.

Leyla da yalnızken odanızda ne yapıyorsunuz diye sorunca, Zehra da en zor kısmı da o hiç ortak bir noktamız yok, öyle nemrut ki dedi. Leyla da bence o kadar da değil deyince,

Zehra’nın aklına Ömer ve sabah ki kapının önünde onu göndermemek için elinden geleni yapan Ömer geldi aklına. Ama Zehra’nın aklında Ömer’in o güzel gözleri vardı. Belli etmese de o an Ömer den etkilenmişti Zehra. tabi Ömer de Zehra dan bu etkilenme karşılıklıydı ki, her ikisi de bugün birbirlerinden ayrı oldukları zamanda hep o anları düşündüler.

Ömer çalışma odasında masasında yemeği yememiş Ayşe geldi ve yemeğini yemediğini görünce kendisi yedirmek istedi. Ve küçükken Ayşe de yemek yemez abisi yedirirmiş kendi elleri ile ve yedirirken de ufak oyunlar yaparmış, Ayşe de bu oyunlara kanarmış.

İşte o oyunlardan bir kaçı, bak bu köfteler aslında kamera, onları yediğinde midende neler olup bittiğini izleyebiliriz. Fasülyeler bizim arkadaşlarımız sen yemezsen küserler bir daha oynamazlar diye diye yemek yedirmiş Ömer Ayşe ye. Ayşe de bir güzel yemiş abisinin ellerinden yemeği. Şimdi de Ayşe abisine bir kaşık yedirdi daha fazlasını başaramadı çünkü konuştu Ayşe.

Abisine çok değiştiğini, before ve after diye ikiye ayrıldı hayatın dedi. Yani evlilikten önce, evlilikten sonra diye Ömer değişmiş. Bu değişim Zehra için zannediyor Ayşe de, bu değişim senin için Ayşe. Ömer de aynen böyle geçirdi içinden senin için diye.

İyi tamam Ayşe içinde hiç ilgilenmedin ki Ömer kardeşinle.

Ayşe bir şekilde Ömer’e yemeği yedirmiş, ilacını verdi ve Zehra yı sordu. İşte o an kapıda Alev vardı konuşmaları duydu. İşte o duydukları; Zehra’nın biraz işi vardı, aslında ben zorla gönderdim iyileştim başımda beklemesine gerek yoktu dedi.

Hadi canım hadi Zehra’nın evden nasıl gittiğini biz biliyoruz Ömer. Ayşe yi kandırabilirsin aynı çocukluğundaki yemek masalları gibi de biz yemeyiz o masalları bilesin Ömer.

Ayşe de çok mutlu oldu ve abisine, ona karşı bu kadar düşünceli, ince olman, bazen kendinden çok onu düşündüğünü hissediyorum dedi Ömer de öyle diyerek onayladı ve ekledi Ayşe sen harika bir eş oldun dedi.

Ayşecim dışardan öyle görünebilir, henüz Ömer Zehra için iyi bir eş konumunda değil, işkenceci eş konumunda senin bilmediğin neler neler yapıyor Zehra ya bir bilsen. 

Ama bir konu da çok haklısın Ömer seni düşünmesi, senin yanında zaman geçirmesi gerekirken, Zehra’nın peşinde, Alev’e bir açık vermeme derdinde senden kendinden çok Zehra yı düşünmekte Ömer çok haklısın Ayşe.

Alev’i görünce Ayşe Alev girdi odaya ve onları başbaşa bıraktı konuşacakları vardır diye. Alev de şirketteki son eşyalarını aldığını bir bağı kalmadığını söyledi. Ömer de sen istedin deyince, Alev ben değil, Zehra istedi dedi. ve Ömer bu söze çok kızdı. Sen ne saçmalıyorsun? Zehra benim karım, onunla ilgili konuşurken daha dikkatli olacaksın.

Senin istifanın Zehra ile bir ilgisi yok, aksine sırf o istedi diye seni şirkete geri almayı kabul ettim dedi. tek suçlu sensin deyince, Alev geldiğinden beri yaptıklarını düşünürsek dedi.

Allah aşkına Alev söyle ne kötülük yaptı Zehra? geldiğinden beri iyilik yapıyor kız. Asıl kötülüğü yapan sensin. Saydırma şimdi bana yaptıklarını sen daha iyi bilirsin Alev.

Ömer de daha fazla dayanamadı ve Alev’e bağırarak Alev, benim karım hakkında konuşuyorsun, dikkatli konuş istersen, Zehra hiç kimseyi incitmez, hatta kendinden önce başkalarını düşünür diyerek karısı Zehra yı Alev’e karşı savundu. Bu savunma gerçek bir savunmaydı. Gönülden içten gelerek yapılan bir savunmaydı.

Alev gitti. bu sözün üstüne söylenecek söz yoktu. Ve Ömer masasının başına geçti oturdu sandalyesine. O an yine Zehra geldi aklına odadan çıkmak isterken engel olduğunda Zehra’ya bugüne kadar hiç yakın olmadığı kadar yakın olmuş gözlerinin içine bakmıştı dakikalarca ve çok fazla etkisinde kaldığı belli ki yine aklında Zehra ve onun gözleri vardı.

GÖZLERİN

Aaaaa aaaaaaaa aaaaaa aaaaaaa 
Gözlerin boşluğa dalıp gider
Sahipsiz bakışların benim olsun isterim
Sırların acıdan ağlar örer
Kendi kayboluşların sende dursun isterim 

Ağladım senin için ilk defa 
Elimde parçalanmış bir hayat var aslında; aaaaaa
Hapsoldum söylediğim yalanlara
Çıkışlar hep kapanmış ruhum dar sokaklarda; aaaa 

Barış AKARSU

 

Zehra da Leyla’nın evinde, Ömer ile başından geçenlerin hepsini anlatmış, eğer babam için olmasaydı bunların hiç birine katlanmazdım, bugün bile evden çıkarken neler yaşadığımı bir ben bir Allah biliyor, zorbanın teki işte dediğinde,

Ömer’in Zehra yı depoya kapatmasını öğrenen Leyla, bundan sonra onun zorbalıklarına katlanmayacaksın. Bir sözleşme yapmış olmanız onun sana bu şekilde davranma hakkını vermez dedi.

İzin vermeyeceksin, itiraz edeceksin, kararlı olacaksın. Bırak inceldiği yerden kopsun, senin kaybedecek bir şeyin yok ama onun var, o yüzden sana böyle davranıyor, bundan sonra ne Yener’in nede Ömer’in zorbalıklarına katlanmayacaksın dedi.

Zehra, Leyla’nın bu söylediklerini büyük bir ciddiyet ile dinledi ve uygulayacakta. Ancak bu dakikalarda Ömer gibi Zehra da Ömer den kendisini arabanın altında kalmaktan son anda kendisini kurtardığı, birlikte yere düştükleri an geldi.

Evet belki Ömer Zehra yı Ayşe için kaybetmek istemiyor olabilir ama ya o gözler Ayşe yokken bile sevgi ile bakan o gözlerden Zehra da etkilenmiş vaziyette. Aynı gün içerisinde, birbirinden ayrı ama gönülleri bir, resmiyette ve gönülden evli iki kişi birbirinin gözlerini düşünüp durdu. Ah o gözler ah akıllarını baştan alan, insanı alıp başka diyarlara götüren bir çift göz.

Nihat da Alev’in odasına giderek dosyayı senin aldığını biliyorum dedi. Alev kabul eder mi ? etmez tabi, etmedi de zaten Nihat da sen kraliçesin ya giderken gidişini taçlandırmak istemişsindir benim bildiğim bana yeter diyerek dosyanın onda olduğunu bildiğini söyledi gitti.

Nihat gidince de şifreli kasasında olan biraz önce inkar ettiği dosyayı çıkardı yırttı. Artık dosya Alev de de değil. İmha etti dosyayı. Pis cadı.

Nihat da Ömer’in yanına giderek dosyanın Alev tarafından çalındığını düşündüğünü, dosyayı odasından alırken gördüğünü söyledi. Ömer Nihat’a inanmamış gibi yapsa da, Nihat odadan çıkınca hemen Demir’i arayıp haber verdi.

Dosyayı aramayı bırak, dosya Alev de isteyemem istediği de bu, istediği olmayacak. Bu dosyayı yeniden hazırlamamız gerek, bu anlaşma şirket için önemli dedi.

Sonra da bahçeye bakarak, Zehra dan için nerede kaldı bu diye düşündü merak ediyor Zehra yı Ömer.

Zehra da Yener ile buluşmak için Yener’in arayıp haber verdiği yere Leyla ile gitti. Leyla sayesinde Zehra Yener ile olan konuşmasını telefonuna kayıt edecek.

Leyla tek başına bir masaya oturdu. Zehra da Yener ile karşılıklı olarak bir masaya ve otururken de telefonun ses kayıt düğmesine bastı.

Zehra çok ciddi ve kendinden emin, Yener ise Zehra ile ilk kez baş başa buluşmuş bir yerde oturup konuşuyor olmanın verdiği mutluluğu yaşıyor. Yener, geçmişi tamamen unutacağım, sadece bizim geleceğimize bakacağım dediğinde Zehra da, ben buraya sana hesap sormaya geldim sen ne hakla başkasının evini yağmalarsın?

Yener de, her şeyi ben senin için yapıyorum, o adamın evini de senin için yağmaladım.  Sen nasıl beni onunla aldatırsın biz seninle sözlenecektik diyor. Tövbe yarabbim.

Zehra hiçbir zaman Demir ile birlikte olmadı, ne aldatmasından bahsediyorsun sen Yener? Zehra ben hiçbir zaman sana evet demedim, demem de deyince, Yener de; o adama dedin mi? diye Ömer’i kastetti.

Yener, eğer bana evet demezsen sadece o herif değil, etrafındaki herkesi onu ezdiğim gibi ezeceğim diyerek Ömer’i arabayla ezdiğini itiraf etmiş oldu. Asıl senin ailen elimde, istersem babanı iflas ettiririm, oturdukları evi alırım dedi.

Zehra da, asla sana boyun eğmeyeceğim dedi. Yener de bugün bu iş bitecek, verdiğim mesajları almadın mı? babanın dükkanı, sonra o herifin kazası, senin için ölüyorum, anlamıyormusun? Benim olacaksın. Derken Zehra’nın kolunu tutup canını acıtmaya başlayınca

Leyla diğer masadan kalkıp geldi. Kaydı durdurup Yener’e dinletti. Sen bize bir şey yapamazsın itirafın var elimizde der gibi gözüne soktu telefonu Leyla.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 64. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)” üzerine 35 yorum

 1. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim analiz icin cok saol canim cok guzel bolumdi bu, sende hakkini vererek ve ustune birde guzel hikayeyi analizde yazarak taclandirmishsin bu bolumi. Hikayede cok guzeldi okuyan her insan etkilenir bundan. Aslim bu bolumden sonraki hepimizin een merak edip bekledigimiz bolumdi. Yani omer ses kaydini dinleyecek diye ama nerdee hayallerimiz konagin havuzindaki suda bogulmushdu. Omer ses kaydini kacinci bolumde dinlemishdi rica etsem yazarmisin zahemet olmazsa.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar Lalecim, Ömer’e ses kaydını Leyla kendi telefonundan 98. bölümde dinletiyor canım.

 2. Gunay dedi ki:

  Arkadaslar neler olmus acaba cok merak etdim.

 3. Hayat dedi ki:

  You tube de kamera arkasi görüntüler paylaşılmış. Anladima göre zehra yeni bir eve taşınmış. Yanında omerde var. Ama parmağında alyansi göremedim yada ben farketmedim. Ne anlama geliyor bu ??? Haberiniz var mi?

 4. Gunay dedi ki:

  Xos geldiniz Ir abi. Bizi melumatlandiginiz icin cox sag olun. Tesekkur edirik.

  1. IR dedi ki:

   Xos gorduk gunay , men tesekkur edirem.

 5. Gunay dedi ki:

  Herkese gunaydin. Aslicim ellerine gozlerine saglik. Analizini okuyarak ozlemimizi gidermis oluruk. Hekayenide cok beyendim. Bir qederde uzuldum bana kapi acan olmayacakmi. Benim oglanlar beni kapi arkasinda burakmaz Inseallah.

 6. IR dedi ki:

  Haber 12 saat evvel cikmis , ben simdi gordum , uygulayici yapimci ismayil beyin yorumuna gore 2 ci fragman bu gun yayinlanacakmis. Daha yeni geldigime gore simdilik bu kadar , yeni gelismeleri aktirmaya devam edicem.

 7. Gozel dedi ki:

  Aynan oyle

 8. aslı dedi ki:

  Allah Erkan kardeşim ile Hazal’ı sanki özenerek bezenerek nede güzel yaratmış. İnsan baktıkça bakası geliyor resimlere o güzel gözlere. Maşallah. Nede olsa güzele bakmak sevaptır. 🙂

  1. Aytac azeri fan dedi ki:

   Evet aslicim çok haklisi soyledklerinde iki erkan abiyle hazal ablay tanimziz onlari gercekde çok sevyorum onlar çok iy insanar bir birleri de çok yaksyolar sevgili olsalar çox guzel olur hat super olur ama benim dememle deylki qader qismet onar bir birin qaderinde varsa olur elbet insallah ya allah nolur erkanla hazal bir birin çox sevsin evlenip butlu mesut coluklu coxuklu bir omur yasasinar amin iy geceler

 9. Zehra dedi ki:

  Iyi aksamlar arkadaslar
  Ben yorum yazmisdimsabah cikmamis neden acaba
  Canim analizinimokudum cevapda yazdim ama yorum cikmamis yine yaziryorum cok tesekkur ederim

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Zehracım. Arada oluyor öyle zamanla çıkar inşallah teşekkür ederim bende sana canım.

 10. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsız?Aslıcım möhdeşem olmuş bu kadar sözü yaddaşında nasıl saklıyorsun qibte edirem yazdığın çün teşekkürler.180bölüme kadar yazacaqsan?Lütfen yaz izlemediyim bölümler var.Bu bölümde Zehra Ömeri iteledi qolun acıtdı nece qezeblendim qışqırdım görmürsen onun qolu yaralıdı?öpdüm arkadaşlarm♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Könülcüğüm,
   180. bölüme kadar yazmayacağım. 85. bölümden 180. bölüme kadar dizi yayındayken yazmıştım zaten sitede o bölümler var.

   Yukarı da site içi arama yazan yere adını sen koy analiz yaz oradan istediğin bölümü okuyabilirsin canım.

   Ben dizinin ilk başladığı zamanlarda bu siteyi bilmiyordum çok sonra dan tanıştım bu site ile iyi ki de tanışmışım. İlk yazdığım günden bugüne kadar burada oldum, arada hasta olduğum günlerde ayrı kaldıklarımı saymazsak tabi.

   ben ilk bölümden 85. bölüme kadar ve arada 3 bölüm yazamamıştım onları yazıp 180 bölümlük analizi tamamlayacağım Allah izin verirse inşallah.

 11. Gozel dedi ki:

  Iy gunler janlarym.janym kardeşim çok guldurdin analizin bile ara sira bu guldurmelerini ozluyorum hakkaten Zehramdan korkulur kaçyn Omerjimin yaraly koluna ramen divare bir firlatdy oooy janym ajady
  Aslijim Omer Aleve Zehrany savunirken kendi bile duymady galyba ol içden geldi ( taby sabahki divare yapyşdygyn aklyna gelinje savunursun şaka)
  Aslijym çok teşekkul ederim janym analizi okurkam hayaty azda olsa unutyorum diziye olan ozlemim gidyor bu any yaşatdygyn için çok sag ol sana dunyanyn ahli iyiliklerini dilerim janym kardeşim bazileri beni şapşal sayybiler olsun

  1. aslı dedi ki:

   İyi günler Gozelcim, analizleri yazarken içimden o an ne geçiyorsa onu yazıyorum. Planlı olmadan oluyor her şey, güldürebiliyorsam ne mutlu bana 🙂

 12. Hanim abla dedi ki:

  Aslıcım merhaba.İyisindir inşallah.Analizi okudum, her şey nasıl olmaliysa öyle.Düşünürüm Alev tek deyil ki,böyleleri dünyada vardır,hem de az diyil.Nasıl da iyiliyi kötülük gibi yorumlaya biliyorlar.Bu onların hakikatımıdır,yoksa mahsus yapıyorlar.bilmiyorum.Canım kızım hikaye de çok güzeldi.”Çünkü yalnızca kızım bana kapıyı açacak”.Vallah bu cümleye kövreldim.Kadının eşi bu sözleri demek için azı 10 yıl beklemiş,kendisi kapıyı açmadıgı için yıllarla üzülmüş karibim.Beklemiş,zamanı gelmiş.Neyse eline,könlüne saglık.Polad amcanın sana selamları var.Onun yanındayık.bu gün pazar o üzden gelmişik,yine döneceyiz.Çok çok teşekkürler.Bir süpriz daha.
  Sesin, sedan yayılacak
  Elden ele, dilden dile.
  Meriçden bir hikaye yaz
  İltifat eyle bizlere.
  Hepimiz saglık olsun bekleriz
  Ama sen de acele eyle. Sag ol,Allaha emanet ol.Bir de “sahipsiz bakışlar” sözünü hiç duymamışdım.

  1. aslı dedi ki:

   Benim ablam gelmiş hoş gelmiş, Merhaba ablacım.
   Senin de dediğin gibi, Alev gibi insanlar ne yazık ki var, Alev Zehra yı kıskandığı, çekemediği, onun yerinde olmayı isteyip de olamadığı için böyle kasıtlı iyiliği kötülük olarak görmesi.

   Hikaye gerçekten güzel ilk okuduğumda bende çok beğendim. paylaşmak istedim sizlerle.

   Polad amcama benden de kucak dolusu sevgiler. Kendine çok iyi bak Polad amcacığım

   ❤❤❤❤❤❤❤❤

   Ablacım sen bir tanesin canımsın sen, nede güzel yazmışsın öyle süprizine bayıldım çok teşekkür ederim kocaman öptüm seni, hem de sarıldım sımsıkı canım ablam benim

   ❤❤❤❤❤❤❤❤

   Bir trafik kazasında hayatını kaybeden Rahmetli Barış Akarsu nun şarkısının sözlerinde geçiyor.

   Sahipsiz bakışlar, Tıpkı Ömer’in bakışları gibi, onun hayatında onun sevdiği kimse yok, Zehra o Ömer’in bakışlarını sadece kendisine ait olmasını, sadece kendisini sevmesini istiyor. Böyle anlatırsam belki daha iyi anlaşılır diye böyle yazdım ablacım.

   Hayatında sevdiği bir insanın olmadığını, sevdiğindeyse sevgi ile bakan, bakacak olan o gözler sadece bana baksın anlamında.

   Sanki bu şarkı Zehra ile Ömer için yazılmış gibi geldi bana.

   Barışın sesi güzeldi dinlediğimde ruhumu dinlendiren bir şarkı.
   Zaten analizlerde hep benim sevdiğim şarkılar yer alıyor ablacım.

 13. ayse .c dedi ki:

  aslicim gecmis olsun…analiz icin tesekkurler ellerine saglik izlemis gibi oldum.,

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Ayşecim, sağ olasın.
   Sende iyisindir inşallah canım.

 14. selin dedi ki:

  Arkadaşlar yarın adını sen koy başlıyor mu haberi olan var mı bir sitede 11 eylül de başlıyor yazıyordu

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Selincim, dizimiz yarın başlamıyor. 25 Eylülde başlayacak da saatini tam bilmiyorum?
   11 Eylülde bir etkinlik var sanırım twitter da etkinlik saat 20 de tt varmış orada hesabı olanlar görebilir. Benim hesabım yok, tt nedir bilmiyorum o yüzden neler olduğunu söyleyemem.

   1. selin dedi ki:

    Teşekkür ederim aslıcım

 15. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam. Canim arkadasim yine muhtesem analizi ile sevindirmis bizleri. Analizinle benim soylemek istediklerimi yazmissin zaten.

  1. aslı dedi ki:

   Selam canım arkadaşım, bu analiz biraz uzun olmuş sanki? öz eleştirimi de kendi kendime ben yapayım 🙂

 16. Aytac azeri fan dedi ki:

  Meraba arkadaslar naslisniz aslicim yine tokdurmusun masallah arkadasima elerine salik çok guzel olmus canım benim her seferinde okadar guzel analiz yazyorsunki insan okyca çok mutlu olyor ben analiz okyuca hepsini bire bire gozumu önündə canlanyor 65 bölümü analizin sabrsizlka bekliyoru tekra tesekuler canım seni çok sevyoruz öpduma

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım, dizinin verdiği enerji güzel o yüzdendir canım. Beğenmene sevindim.
   2. sezon bizleri neler bekliyor bilmiyorum? 2. sezon da da analizler böyle olsun mu?

   1. Aytac azəri fan dedi ki:

    Iy aksamlar aslicim evet dizin enerjizide var ama senin de emeyi çok hasta halile bile analiz yazyordu bende yeni sezon bizi neler bekliyor bilmiyorum ama 2 sezon 1 ci sezonda daha guzel olsu isdyoru canım insallah isdedymis gibi bir sezon ollur artik sayli guner kaldi bide aslicim yeni sezonun analizlerinde yazcak misi

 17. Demet dedi ki:

  Arkadaşlar nasılsınız? Özledim sizi. Aslı’cığım seni çok özledim. Son konuşmamızın üzerinden bayağı zaman geçti. Analizin harika. Öpüyorum çok

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Demet’ciğim, hoş geldin, bende seni özledim, evet konuşmamızın üzerinden baya zaman geçti. iyisindir inşallah?
   Bende seni öpüyorum canım.

   ❤❤❤❤❤❤❤❤

   1. Demet dedi ki:

    Iyiyim canım iyiyim. Ne zamandır konuşmuyorduk bende yazayim dedim. Herşey yolunda mi bağri?

    1. aslı dedi ki:

     Çok şükür Demet’ciğim, iyi olmana sevindim canım.
     Bu kadar uzun ara verme özlüyoruz seni. Hayat inişleri, çıkışları ile devam edip gidiyor. Bugünüme çok şükür.

     Aslınur yok kaç zamandır haberin var mı?

     1. Demet dedi ki:

      Yaa evet Aslınur yok kaç zamandır. Bende merak ediyorum. En son birkaç gün önce konuştuk sonra ses seda kesildi. Insaallah çabuk döner ve iyidir

     2. aslı dedi ki:

      İnşallah iyidir. Aslınur nerelerdesin? iyi misin?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.