Adını Sen Koy 63. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)

Burak 08 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Ömer Zehra’nın Kendi İsmini Telefona Zorba Olarak Kaydettiğini Öğrendi. 

Rüstem Usta Dükkanı Salim Ustaya Devretti.

Zehra, Asya ile Cevriye halanın parka gittiğini öğrenir öğrenmez hemen parka geldi koşa koşa, gelirken de Ömer’e haber vermemiş. Yolda Demir ile karşılaştılar, Demir park girişinde taksi ile beklerken, Zehra da parka girince, salıncakta sallanan Asya yı, onun başında halayı ve onları izleyen Yener’i gördü. Yener de Betonun göz işareti ile arkasını dönmesini istedi ve döndü Yener, dönünce Zehra yı gördü.

Yener Zehra’nın kolundan tuttuğu gibi zorla merdivenlerden aşağıya indirdi Zehra yı ve bu anları Asya salıncakta sallanırken gördü.

Zehra kolumu bırak dedikçe, Yener de sen benimsin kimseye yar etmem seni dedi. psikopata bağladı Yener.

Yener, güzel oğlum, yakışıklı olmasan da idare edersin evladım, sen böyle kötü biri değildin, hayırdır ne oldu sana? İstemiyor Zehra seni, zorla olmaz bu işler, hele gönül işi hiç zorla olmaz. 

Sen ki Zehra yı çok sevsen kolundan böyle tutup canını acıtmazsın. Tehdit etmek de ne oluyor?

Bak Mevlana ne diyor Yener, Zorsa sev, ama sevmiyorsa zorlama.

Bitti bu kadar. Nokta. Var mı ötesi. Yok. Daha niye zorluyorsun. En azından iyilikle güzellikle anılacak hatırlanacak anılar bırak geride kendinden nefret ettirme, böyle yaptıkça daha da uzaklaştırıyorsun Zehra yı kendinden. Bırak Zehra yı sende kendi yoluna git. Hem o evli, ondan sana ne köy olur, nede kasaba, hadi evladım yoluna, başka kapıya hadi.

***********
Geldik zurnanın zırt dediği yere
Allah’ım Allah’ım ben nerelere gidem, derdimi kimlere diyem, şu dizi ekibinden sesimi de duyan, beni de anlayan bir Allah’ın kulu da yok ki, derdime çare bulsun. Dizi ekibi bakın derdimi yazıyorum.

Ömer odasına girdi ve Zehra ya baktı nerede bu diye onu arıyor. Bir an Ömer’in aklına, Asya ile Zehra ile uyudukları ve Zehra ile başbaşa aynı anda uyandıkları an geldi aklına.

Sonra toparladı kendini ve kendi telefonu ile Zehra yı arayarak nereye gitti bu yine derken, Zehra’nın telefonunun sesi odanın içinde yankılanıyor.

Zehra odada değil ama telefonu odada Ömer alıyor eline bakıyor arayan Zorba. Zehra’nın kendisini telefona zorba olarak kaydettiğini görüyor. Bu biraz hoşuna gitmiyor Ömer’in ve telefonu yatağa fırlatıyor. Odadan da hızlıca dışarı çıkıyor.

 

Buraya kadar her şey çok iyi, iyi hoş, çok güzel de, bundan sonraki Zehra’nın sahnesinde olanlar ne alaka?

 

Zehra Yener ile park girişinde merdivenlerde tartışıyorlar. Betona söyle bir şey yapmasın, git, gitmezsen bağırırım diyor Zehra. Yener de, yüksek sesle öfkeli bir şekilde bağır hadi yap diye bağırıyor.

Bunun üzerine Zehra tamam o zaman diyerek bende polis çağırırım diyerek çantasından telefonunu çıkarıp polisi arıyorken, Yener, gerçekten arıyor ya diyerek Zehra‘nın elinden telefonu alarak polisi aramasına engel olup onu durduruyor. Zehra da telefonunu Yener den alıyor.

İşte zurnanın zırt dediği nokta 

Zehra’nın telefonu Ömer aradığında konakta yatak odasındaydı. Ömer bizzat eline aldı baktı zorba olarak kayıtlı olduğunu gördü yatağa attı telefonu da şimdi bu Zehra daki telefon nereden çıktı?

Yatağın üzerinden kanat takıp kuş olup uçup kimseciklere görünmeden Zehra’nın çantasının içine mi girdi bu telefon?

Zehra’nın telefonu yok hatırlatırım, en son annesinin verdiği telefon Asya ile kaçırıldıklarında adamların elindeydi ve Ayşe ye yemek masasında telefonum kırıldı demişti de Asya da ben nasıl kırıldığını biliyorum oyun oynarken demişti. 

Ve Ayşe de daha sonra Ökkeş amca ya telefon aldırmış onu vermişti Zehra ya.

Hadi Zehra da ki, Ayşe’nin verdiği ise, Ömer de ki ne? Ömer de ki, Ayşe’nin aldığı ise, Zehra da ki telefon ne? En sonunda bana kafayı yedirttireceksiniz o olacak ha 😀

**************

Yener de Zehra yı tehdit ederek gitti. şimdi gideceğim ama yine geleceğim aklında olsun diye Zehra’nın kafasına vuruyor. Çek lan elini oraya gelirsem kırarım o parmaklarını. Nasıl yapacaksam artık bir yolu vardır elbet Allah büyük 😀

Yener giderken Demir geldi ve Yener’i Zehra’nın yanından ayrılıp giderken gördü göz göze gelip konuşmadan bakıştılar. Hey yarabbim ya evine giren adam işte ne bakıyorsun Demir?

Zehra Asya yı alıp geliyorum bir sorun yok dedi. Asyaların yanına gitti.

Yener de arabasının içinde kendi kendine konuşuyor. Her seferinde hançeri böğrüme saplıyorsun, değer mi o herif için be diyor.

Niye ölmüyorsun o zaman? yaralı aslan gibi saldırıyorsun Zehra ya bu yüzden mi? Ayrıca o herif dediğin Ömer için değer, senden bin kat hatta milyon kat iyi biri Ömer. iyi olup olmadığınızı anlamak için kardeşleriniz ile olan diyaloglarınıza bakmak yeterli Yener. 

Sen kötüsün kardeşine karşı, Ömer ise çok iyi biri kardeşine karşı. Aranızda dağlar kadar fark var Zehra yı sen mutlu edemezsin ama Ömer mutlu eder.

Yener arabasının içinde kinlendikçe kinleniyor. Ama sen dur deyip duruyor asıl sen dur Yener. Bunların hepsini tek tek yazıyormuş, o herifi elime bir geçireyim var ya diyor. Gözü dönmüş Yener’in.

Zehra, Nazan’a Ömer’in ilaç saatini söyleyip gitmiş, saati gelince de Nazan ilacı getirince çalışma odasına, Zehra’nın dışarı çıktığını öğrendi ve kaçmak için hiçbir fırsatı kaçırmıyorsun değil mi diye kızıyor Zehra ya Ömer.

Alev de bıyıklıya istediği paraları verdi ve beni bir daha aramayın diyerek ayrıldı.

Zehra, Asya, Cevriye hala ve Demir taksi ile konağa geldiklerinde, Demir Zehra ya parkta gördüğüm adam kimdi? Senden ne istiyor diye sordu. Zehra da sonra konuşuruz diyerek ayrıldı yanından.

Zehra da konağa girer girmez hemen Ömer’in yanına çalışma odasına geçti. Beni çağırmışsın diyerek. Olanları anlattı. Ömer de kızdı. Zehra da beni rahatsız etme dedin ondan söylemedim dedi. Demir girdi odaya Ömer’in Zehra ya kızdığını gördü.

Zehra çıktı odadan bunu da Ömer istedi. Demir biz birlikteydik, Asya yı park tan aldık. Deyince, Ömer; bana söylemesi gerekirdi arkamdan iş çeviriyor dediğinde, Demir böyle davranıyorsan yanına nasıl gelebilir ki diyerek bu sözü ile Ömer’in yüzüne bir tokat gibi acı gerçeği vurdu.

Ömer biran duraksadı ve düşündü. Demir haklıydı, Zehra ona çay getirmiş Ömer de ona beni rahatsız etme demişti. Bu sözünden dolayı Zehra Ömer’e bir şey söylemeden gitmişti.

Ömer yaptığı hatayı anladı Demir sayesinde. Ömer’i dizginleyen ona doğru yolu gösteren ve Ömer’in de tek dinlediği güvendiği insan Demir.

Demir, Ömer’e Zehra’nın burada olma nedenini unutma dedi.

İnsan bazen her şeyi göremez. Yolda yürürken karanlıksa önün, elinde bir fener, ışık yoksa yolunu aydınlatan, İşte o noktada gerçek bir dostun varsa hayatında, sana ışık olur, o karanlık yolda yolunu aydınlatır. Yolunu gösterir sana ve yanlış bir yola girmene, düşüp canını acıtmana engel olur, son anda kurtarır seni, o karanlıktan aydınlığa çıkarır, yolunu aydınlatır senin. Tıpkı Ömer’in yolunu aydınlatan Demir gibi.

Yener Sevim’i arıyor açmıyor, açamaz çünkü, telefon evde, Sevim dışarda. Bir kere daha aradığındaysa Yasemin telefonu meşgule attı. Ne meşgule atıyorsun nasılsa annen evde yok, bırak çalsın sana ne. Karşındaki deli Yener niye daha fazla kızmasına neden oluyorsun Yasemin?

Bunları bilmeyen Yener de hesap sormaya eve gidiyor. Evde kimse yok, elbet sen kürkçü dükkanına dönersin Sevim hanım diyerek ayrıldı Yener. Yolda yürürken Sevim’i manavda alış veriş yaparken gördü. Yanına gitti. yolacak başka keriz bulunca Yener’i unuttun gitti. işin bitti deyince Sevim bunlar ulu orta konuşulmaz gel evde konuşalım diyerek eve götürdü Yeneri.

Zehra da olanlardan ne yapacağını bilemediği için Leyla’yı aradı olanları anlattı. Leyla da polise gideceksin, bende şahidin olurum dedi. Ömer geldi Zehra telefonu kapattı sonra konuşuruz diyerek.

Zehra, Leyla ile konuştuğunu söyleyince, Ömer nasılmış diye sordu. Zehra şaşırdı. Şaşırmakta haklı hep kızardı Ömer şimdi halini hatrını soruyor. Ve ekledi Ömer, neden parka Demir ile gittiğini söylemedin? Sence Ömer? sen ne zaman kırıp dökmekten vazgeçeceksin?

Zehra, söyleyecektim ama sen her zaman ki gibi konuşturmadın dedi. haklı Zehra. Ömer birde demez mi eğer söyleseydin diye.Ömer, sen Zehra yı sana çay getirdi diye odandan kovmadın mı? Kovdun. Beni bir daha rahatsız etme dedin mi? dedin. Bu sözün üstüne Zehra sana nasıl gelip de konuşsun akıl var mantık var demi ama Ömer.

Ömer neyse, bir şeye ihtiyacın olursa ben çalışma odasındayım dedi. hey Allah’ım ya. Kır dök parçala ondan sonra da hiçbir şey olmamış gibi gel de. Oh.. Bu Ömer’in kafasına iyi bir demir parçası düşmüş hadi neyse.

Koray ile Yaseminde bir kafe de buluşup çay içtiler. Yaseminin eline çay dökülünce Koray ne yapacağını şaşırdı. Genç aşıklar, parkta dolaştılar. Annesine funda ile buluşacağım diye not bırakıp, bir de üstüne funda eve gelince, Sevim Yasemin’i aradı. Açmadı telefonu. Kızımın ahlakını hep o Zehra bozdu diye Zehra yı suçladı. Hay kafana gökten taş düşse Zehra dan bileceksin sende Sevim.

Konakta da Cevriye hala mutfakta Kayseri mantısı yapıyormuş, Hediye ablanın pek hoşuna gitmedi ama evdekiler mantı yiyecekleri için çok mutlular. Demirde kalsın istedi Müzeyyen hanım ve Zehra ya sen haber verir misin? dedi.

Zehra da çalışma odasına gitti. Ömer ile hiç konuşmadı hatta yüzüne bile bakmadı Ömer’in. Demir’e akşam yemeğinde Kayseri mantısı olduğunu kalmasını istediklerini söyledi. Demirinde çok hoşuna gitti bu davet ve akşam yemeğine kalıyor Demir.

Ömer ise sürekli Zehra ya baktı ama Zehra dönüp de Ömer’e bakmadı. Bu da Ömer’in hiç hoşuna gitmedi. Hak ettin sende bunu Ömer hiç kusura bakma. Kendin ettin kendin buluyorsun.

Yener de Sevim ile eve geldi. Oturmadan ayakta konuşmaya başladı. Yener, Sevim’e dedikleri, bekle dedin, kızında gönlü var dedin, çalışıyor dedin, naz yapıyor dedin, böyle saydı durdu dedin dedin de ne oldu? bak hiçbir şey senin dediğin gibi değil.

Tamam işte Yener sonunda anladın bunların hepsi Sevim’in sana oynadığı bir oyun sonunda anladın hele şükür. Bırak artık şu Zehra’nın peşini Yener. Zehra seni sevmiyor.

Cevriye hala, torunu Asya ile mutfakta mantı hamuru açıyorlar. Halamız altın gününde tam 30 kişiye mantı açmış, bunu hediye ablaya söyledi. Hediye abla belli etmese de işini kaybetmekten biraz korkuyor.

Asya’nın böyle unla oklava ile oynamasını da pek hoş karşılamadı. Halamız da ben Nihat’ı da böyle büyüttüm dedi. Asya da babam da böyle yapmış diye mutlu oldu.

Sonrada salona unlu unlu gidince Ayşe hemen banyoya götürdü. Zehra da kalkıp gidecekti ki, Ömer nereye diye sordu Kürşat hoca arayınca konuşma yarım kaldı ve Demir Zehra ile bahçede konuşmak istedi. Üzerlerine kabanlarını alarak bahçeye çıktılar.

Yürüyerek konuştular bahçede. Demir Yener’i kendi evinin önünde gördüğünü Zehra ya söyledi nedeni de Demir’i Ömer zannediyor olmasını da. Ömer de salona geldiğinde kimse yoktu. Zehra ile Demir’i bahçede gördü. Yanlarına gidecekti ama Alev bunu bana nasıl yaparsın diyerek yanına geldi.

Alev’in kartları, hesapları iptal edilmiş. Edense Nihat, en nihayetinde sen ayrıldın o şirketten ve otomatik olarak devre dışı bırakıldın Alev bu çok normal. Ömerlerin yanına gelen Nihat’a durumu düzeltmesini söyledi Ömer.

Nihat da senin kendi hesabın yok mu? Şirket hesabımı kullanıyorsun deyince, Ömer, annem ve Ayşe gibi Alev’in de şirket hesabı var hallet dedi bahçeye çıktı Ömer.

Şimdi ben bu işten ne anladım ki? Alev hiçbir şekilde ceza almadı aksine ödüllendiriliyor. Benim bildiğim iyilik yapan ödüllendirilir. Kötülük yapan cezalandırılır ama her ne hikmet ise bu dizide kötüler ödüllendirilip, iyiler cezalandırılıyor. Adalet mi bu?

Alev Nihat’a benden öyle kolay kurtulamazsın gördün mü deyince, Nihat da, Ömer bunu senin için değil, karısı istediği için yaptı dedi.

Ömer bahçeye çıktığında hava soğudu içeri geçelim dedi. Demir’e telefon gelince Ömer ile Zehra başbaşa kaldı. Ömer Zehra ya titriyorsun dedi. Zehra da kolun dedi. Yener ile bir ilgisi var mı deyince, Ömer bilmiyor muydun? dedi. Zehra şaşkın şaşkın Ömer’e bakıyor kendisinin bu olayla bir ilgisi var sandığı için.

O yüzden mi öyle davranıyordun bana diye sorduğunda Zehra,

Ömer, sırası değil, titriyorsun deyince. Zehra soğuktan değil, sinirden titriyorum dedi. sen nasıl bir insansın? Benim yine onunla dedi ve gerisini tamamlamadan içeri geçti Zehra.

Ömer’inde kafası karıştı iyice.

Rüstem usta Salim amcaya dükkanı devretti. Koray da dükkana gelerek onu gördü ve çakıyı göstererek bu senin mi dedi. Rüstem usta da benim değil dedi. Koray da bu cevap üzerine çakının Yener’e ait olduğunu anladı.

Akşam yemeğinde de mantı yendi ve herkes çok beğendi. Bir tek Hediye abla mutsuz bu akşam o yemek yapmadı. Hadi ama Hediye abla bir günlük tatil yapmış oldun sende fenamı oldu? ne güzel üzüleceğine sevin, sana yardım eden biri var artık ne güzel. Gerçi ilerleyen zamanlarda bu yemek işlerine karışması bir zehirlenme olayına sebep olacak da ucuz atlatılacak.

Yemekten erkenden kalkan Asya oldu resim yapacakmış dayısını çizecekmiş, Ömer de kalktı Asya’nın yanına gitti yaptığı resme baktı.

Ömer, Asya ya ne çizdin bakayım dediğin de, Asya kötü adamı çizdim, Zehra ablamın kolunu tuttu deyince, Ömer kaçırılma olayından bahsediyor sandı ve o bir oyundu dedi.

Asya da, hayır bu gerçek kötü adam, bugün Zehra ablamı parka gelip korkuttu deyince,

Ömer’in bakışı Zehra ya yöneldi ve Asya’nın çizdiği resme dikkatlice bakarak bu Demir abin olmasın diye sorunca, Asya hayır Demir abi değil o, şimdi seni de çizeceğim, Zehra ablamı kötü adamlardan kurtarıyorsun dedi.

Ömer’in kafası iyice karıştı önce Zehra ya baktı, Zehra yı kim neden korkutsun ki diye aklından geçirdi ve Asya ya bu kötü adam nasıldı diye sordu.

Asya da, kısa saçları vardı, bıyığı, birde siyah montu vardı dedi. o zaman Ömer anladı ki bu adam Yenerdi. Ömer yine Zehra yı Yener ile buluştu zannetti. Offf Ömer offff.

Yemekten sonra salonda biraz oturup konuştu aile ve Demir ve gitmek için kalkınca halamız yolcu etti misafiri bir ev sahibi gibi.

Zehra da odasına yatmaya çıkınca, Ömer’i Yener’in yaraladığını, iyice başa bela olduğunu, bunun önüne geçmek içinde yarın harekete geçeceğini, kendi kendine söylerken Leyla yı aradı açan olmadı telefonu ve ayak sesi duyunca uyuyor numarası yaptı.

Bugün hep Ömerden kaçtı Zehra.

Ömer de odaya gelince, uyumadığını biliyorum kalk konuşacağız dedi. tam dokunup uyandıracaktı ki, yapmadı. Yarın görüşeceğiz diyerek odadan çıktı Ömer.

Sabah olunca da Ömer uyuyorken Zehra çoktan kalkmış hazırlanmış telefonunu alıp odadan çıkacakken Ömer’e not mu yazsam derken Ömer uyandı.

Zehra benim çıkmam lazım hemen döneceğim dediğinde

Ömer Zehra’nın kolundan tuttuğu gibi yataktan kalktı ve ne yapacaksınız? Bundan sonra ki planlarınızı mı konuşacaksınız? Nasıl bu kadar iki yüzlü olabiliyorsun? Deyince.

Zehra da, beni ne kadar aşağıladığının, neyle suçladığının farkında mısın? ben senin düşündüğün gibi biri değilim dedi. Ömer de evet değilsin, çok daha tehlikelisin, bu masum görüntünün altında bambaşka biri var deyince,

Zehra da sana iftiracı biri olduğunu, yanıldığını kanıtlayacağım diyerek kapıdan çıkmak istedi ama Ömer engel oldu gitmesine hiçbir yere gidemezsin diye.

BİLİYORSUN

Hayat bazen öyle insafsız ki 
Küçük bir boşluğundan yakalar
Hissettirmez en zayıf anında
Seni ta yüreğinden yaralar

Ellerin kolların bağlansa da
Başında kasırgalar kopsa da
Sen tüm gücünle karşı koysan da
Seni acımasız sevdaya salar

Sende benim kadar gerçekleri görüyorsun 
Beraber olamayız benim gibi biliyorsun
Bir başka dünyanın insanısın yavrucağım
Sen kendi dünyanın toprağında büyüyorsun 

Haklısın biraz geç karşılaştık 
Oysa hiç konuşmadan anlaştık
Bazı şeyler var ki söylenmiyor
Biz senle sözleri susarak aştık 

İnsan acılarla kıvransa da 
Ve o aşkta bir daha doğsa da
Dünyasını yeniden kursa da
Düşler ve gerçekler ayrı ayrı yaşar

Sende benim kadar gerçekleri görüyorsun
Beraber olamayız benim gibi biliyorsun
Bir başka dünyanın insanısın yavrucağım
Sen kendi dünyanın toprağında büyüyorsun

Sezen AKSU

 

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 63. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)” üzerine 32 yorum

 1. Gozel dedi ki:

  Iy agşamlar.Ir abi,Hanym abla sizlere iyi yolçulyklar çabujak geleverin.Hanym abla hikayenin devamyny bekliyorum

 2. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam. Ir abi sana iyi yolculuklar.

 3. Hayat dedi ki:

  Hoş geldin aslicim. Daha iyisin inşallah canım.Allah daima saglik versin gerisi gelir. Özledik seni

  1. aslı dedi ki:

   Hayatcım, çok teşekkür ederim daha iyiyim çok şükür. Evet dediğin gibi sağlık olduktan sonra her şey geliyor. Allah herkese sağlık versin hep istediğim bu, sağlık olmadı mı hiç bir şey olmuyor.
   Bende sizleri çok özledim canım.
   Dizimizi ve Ömer’i de özledim Erkan kardeşim onun gözlerini, gülüşünü az kaldı hayırlısı ile başlayacak dizimiz özlem sona erecek.

   ❤❤❤❤❤❤❤❤

 4. Günay dedi ki:

  Gunaydın arkadaşlar. İr abi Sizede hayırlı yolculuklar. Arkadaşlar mende aynı sizin kimi umudlandım, A.S.K hastası dün öylen yayınlandı dedikden sonra bilemedim. Ne olursa olsun hepimiz için hayırlısı olsun İnşeallah. İr abi A.S.K. ailesinin 11 eylülde twitterde toplanacağını söylemiş. Bazı arkadaşların men dahil instaqram, twitter, facebook iLeyemediyini bilirik. İzlemek imkanı olan arkadaşlar izleyib bize de özet geçerlerse memnun oluruz. Evvelceden teşekkürler.

 5. IR dedi ki:

  Ben yolcuyum, 11 eylul saat 20 twitterde ask aylesi toplaniyor haberiniz olsun , aslinur hani sen yeni haberleri aktaracakdin ?

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı yolculuklar

  2. Zehra dedi ki:

   Hayirli yolculuklar abi

 6. Zehra dedi ki:

  Canim sarkiyida eklemen cok guzel olmus cok severim ben bu sarkiyi dinledikce duygusallasiyorum simdi dinledim cok guzel geldi cok tesekkur canim

  1. aslı dedi ki:

   Zehracım bu şarkı benimde çok sevdiğim bir şarkı yıllar geçse de hiç bir zaman o ilk günkü verdiği duyguyu kaybetmeyecek şarkılardan minik serçe Sezen Aksu sağ olsun.

 7. Zehra dedi ki:

  merhaba iyi aksamlar arkadaslar analiz gelmis cok sevindim tesekkur ederim asli telefon olayini bende fark etdim canim insAllah 2ci sezonda boyle hatalar olmaz.ama yinede tum hatalarina ragmen cok sevdik bu diziyi 25eylulu cok sabirsizlikla bekliyorummm

  1. aslı dedi ki:

   Benimde çok sevdiğim bir dizi umarım daha iyi olacak çizgisini bozmasınlar yoksa çok seyirci kaybederler.

 8. Könül Azeri dedi ki:

  Salam arkadaşlar Günay gerçekden böyle birşey ola bilirmi?Ben tanrımdan hemişeki gibi möcüze bekliyorum ♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡iyi geceler

 9. A.S.K hastasi dedi ki:

  Iyi aksamlar.Aslim kecmis olsun simdi iyisin insallah. Gunaycim en son dun oglen adini sen koyun fragmani yayinlandi. Dun gece starin tanitim fragmaninda starin tum dizi ve programlari yer alirken ASK ve beni affet yoktu. Belki Aslinin dedigi kimi onlara ozel fragman verirler. Oyle de olsa yine merak ettim neden cikardilar acaba?

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, daha iyiyim çok şükür,
   O fragmanda Ömer ve Zehra için geri planda kaldı dediği için seyirci, kanal çekmiş olabilir ve yeni bir fragmanla yeniden dizimizi ekrana verebilirler sadece bir tahmin.

 10. Gozel dedi ki:

  Ya Gunayjim agzyndan Allam duysun bir mujize olsunda dizimiz trt geçsin .ALLAM mujizeler yarat ya Rabbim

 11. Günay dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Aslı geçmiş olsun. Arkadaşlar Beni affet dizisinin anonsu geçti Starda. Sanki bizim dizinin sezon tanıtım fraqmanından cıkarmaları ile beraber anons bile etmirler artik. Bu son günlerde bizim dizinin anonsunu Starda izleyen varsa seslensin. Aklıma bir fikir geldi. Acaba TRT dizimizi tekrar almış ola bilirmi sizce. Araşdırma yapa bilen arkadaşlardan mujdeli haber vermelerine umud edirem.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Günaycım sağ olasın canım, dizi starda başlayacak da ben görmedim onlarsız fragmanı.

 12. Asena dedi ki:

  gecmish olsun canim arkadashim bize deger verim rahatsiz olmana ragmen analiz yazdigin icin teshekurler seni cok opuyorum inshalah bidaha rahtsizlanmazsin hasta olmasin

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Asenacım, daha iyiyim çok şükür, sizler hepiniz benim için ayrı ayrı çok özel değerli arkadaşlarımsınız ben de sana ve diğer bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim.
   Bende seni öpüyorum canım benim.

   ❤❤❤❤❤❤❤❤

 13. Hanim abla dedi ki:

  İyi sabahlar Aslıcım.Gitmeden bir bakiyim dedim.Rahatsız olmana ragmen analizi yazmışsın,zahmetini helal et bizlere kızım.Ellerine saglık,o siyah(dost hakda olan)yazı da yüzük kaşı canki.Çok sag ol.Bir de bir şey deyim.Vusala umud yoksa aşıga teselli hayaldır.Yener buna uysa iyi eder.Fikir benimki diyil ama.Saglıkla kal.Seni çokkk seviyorum.Ayrıca şarkı çokk güzel.Bana yol göründü.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, o beğendiğin siyah yazı biran da içimden gelen sözlerdi yazdım öyle beğenmene sevindim ablacım.

   Şarkı bizim minik serçemiz Sezen Aksu ya ait çok değerli bir sanatçıdır kendisi. Şarkılarını çok severim. Şuan bu şarkıyı dinleyerek biraz hüzünle, biraz göz yaşı ile yazıyorum sana neyse ben gideyim.
   Gelince görüşürüz ablacım.
   Bende seni çok seviyorum ablacım, hayırlı yolculuklar. Allah’a emanet ol ablacım.

 14. Asena dedi ki:

  gunaydin arkadashlar nihayet asli asli nerdeydin kacgundu hasret kaldik kendini ozletin bu arada analiz efsane olmush elerine emeine saglik

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın, Asenacım, elimde olmayan nedenlerden dolayı biraz rahatsızdım o yüzden sizlerden kısa bir süre ayrı kaldım hepinizi, siteyi çok özledim.
   ❤❤❤❤❤❤❤❤

 15. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Bu sabah ne guzel gun boyle. Analiz gelmis heyat varmis. Kac gundur analizsiz can sikintisindan oluyordum nerdeyse. Konulcum burdayim. Analiz sayfasi olmayinca yorum yapmak icimden gelmiyor.Yine mukemmel bir analiz. Yuregine eline saglik Aslim. Kiz nerdesin neden analizsiz birakiyorsuz bizi. Sen her zamanki gibi zehranin telefonuna takilmissin benim gibi. Yatak sinirliymis omer telefonu yataga firlatinca hop zehranin cantasina dustu. Bu bolum demir daha cok sevdim. Gercekleri omerin yuzune carpinca omer nasil sut dokmus kediye dondu. Aleve bak sen. Bir de hesap soruyor kartlar neden iptal diye yuzsuz. Ayseyi anladik omerin kardesi. Sen kim oluyorsun sirket hesapini kullaniyorsun. Dun gece farkettiniz mi bilmem. Starin sezon tanitim fragmani yayinladiginda adini sen koy ve beni affet dizisi yer almadi. Neden cikarmislar ki bu dizileri tanitimdan.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım arkadaşım, biraz rahatsızdım o yüzden biraz ayrı kaldım sizlerden ancak geldim buralardayım şimdi.

   Ömer’e Demir iyi geliyordu. 2. sezonda nasıl bir Ömer izleyeceğiz bakalım.
   O telefon hatası ne kadar çok telefon eskidiyse dizide kendileri de unuttu Zehra’nın telefonunun olmadığını evde unuttuğunu, ancak senin dediğin gibi yatak fırlatıp atmış Zehra’nın çantasına telefonu.

   Ben görmedim neden çıkardılar acaba? yeni bir tanıtım mı gelecek acaba onlara özel?

 16. Aytac azeri fan dedi ki:

  Gunaydi arkadaslar sanada berhaba könül azeri çok sukur ben iyim sen naslsiniz evet ya bazi arkadaslarmiz yok nezamadir siteye girce bir qarip gelyor insana ask hastasi hanim abla aylin fati abi aslida yokdu ama çok sukur aslimiz dondu insallah diger arkadaslarmiz da biran oce gelir aslicim analiz harik olmus elerine salik canim çok tesekuler çok guzel olmus

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler Aytaccım
   ❤❤❤❤❤❤❤❤

 17. Gozel dedi ki:

  Gun aydyn arkadaşlar.Aslim gelmiş analiz gelmiş ne guzel.Aslijim iymisin çok sag ol janym analizin muhteşem allam iyiligini versin elin,gozun dert gormesin janym
  Telefon olayyny mende anlamadym ekip çekdigi sahnany kendileri izlemiyomy bu hatalara ramen biz bu dizini çok sevdik

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar, hayırlı cumalar Gozelcim, çok şükür iyi oldukça kendimi iyi hissettikçe giriyorum siteye, şimdi iyiyim canım.

   Güzel duaların için teşekkür ederim canım

   ❤❤❤❤❤❤❤❤

   Biz dizimizi her hali ile çok sevdik. Bu hataları yazıyoruz ki çok daha iyi bir iş ortaya çıksın diye. Umarım 2. sezonda hatasız güzel bir dizi izleriz. Çizgisini bozmayan diğer dizilere benzemeyen kaliteli seviyeli dizimiz devam eder. Biz dizimizi diğer dizilere benzemediği için sevdik, yeni ekip bu sayfaları okuyorsa, bu isteklerimizi dikkate alırlarsa seviniriz.

 18. Könül Azeri dedi ki:

  Günaydn arkadaşlar nasılsız?Aslııcım çok möhdeşem olmuş ellerine sağlıq.Bu aralar yoksuz Fati Aylin Hanım abla,ASK hasdası nerelerdesiz ben çocuklarmn okul hazrlıklarını yapıyorum opdüm♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın, hayırlı cumalar Könülcüm, elhamdülillah biraz daha iyiyim ben. İnşallah sende iyisindir. Kolay gelsin sana bende seni öptüm canım.
   ❤❤❤❤❤❤❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.