Adını Sen Koy 62. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)

Burak 04 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Nihat’ın Halası Cevriye Hala Konağa Geldi.   Demir ile Yener, Demir’in Evinde Karşılaştılar.

Nihat Ömer ile Alev’in şirketten ayrılmak için istifasını vermesi ve bu istifa dilekçesini de Nihat’ın kabul etmesi nedeni ile tartışırken, büyük bir sürpriz Nihat’ı kapının ardında bekliyordu. Kapı çaldı Nihat kapıyı açtı sürpriz, Nihat’ın halası Cevriye hala konağa gelmişti.

Büyük bir sevgi ve özlem ile yeğeninin yanaklarını sıkan halası, Nihat’ı çok şaşırttı.

 Halasının kuzusu diye severek girdi içeri. Nihat sevinse mi? bu duruma yoksa üzülse mi? bilemedi. Ev kendi evi değildi en nihayetinde ve ev işini de günlerdir Ayşe’ye halasının geleceğini bildiği ama gününü bilmediği için söylüyordu. Kendi evlerine çıkacaklar daha rahat edeceklerdi ama olmadı konakta kaldılar. Şimdi halası da gelmişti Nihat’ın,  bir misafir olarak ne kadar kalacağı belli değil. Hele Ömer ile kavga ettiği dakikalarda eve valizlerle gelmesi Nihat’ın boynunu büktü.

Hediye ablada Ökkeş amcanın getirdiği valizleri görünce, bütün kış burada mı kalacak? Diye soruyor.
Kalsın ne olur ki? şen şakrak eğlenceli birine benziyor fena mı evin kasveti dağılır, o ne öyle, nuh nebiden kalma içi geçmiş ölmüş insanlar gibi, surat beş karış, kimse gülmüyor, eğlenmiyor bu konakta. Bir kahkaha sesi duyalım demi ama.

Eee kalsın neşeli birine benziyor Cevriye hala ki, sonra ki bölümlerde izledik ve gördük ki, bizim çiftimize çok yardımı dokundu halamızın. Kalsın, gitmesin, iyi birine, neşe ve mutluluk verecek birilerine ihtiyaç var bu dizide o da Cevriye hala.

İçeri geçerlerken halamız Ömer’in kolunu gördü, Ömer kibarca hoş geldiniz dedi. Halamız da  çıkıksa hemen yerleştiririm diyor. Dur hala daha yeni geldin bir soluklan ne yerleştirmesi valizden eşyamı yerleştiriyoruz odaya, o işler doktorlarımızın işi, Ömer de gitti doktora tedavisini oldu geldi. İlaç krem neyse evde kendi, eşi uygular gözünü seveyim dokunma Ömer’e.

Ayşe de doku zedelenmesi önemli bir şey değil dedi. Halamız için misafir odası hazırlanacak Ayşe istedi. Halası ile yakından ilgileniyor Ayşe. Seviyor.
Ömer odasına geçerken, Nihat’a sen halanı yalnız bırakma dedi. Salona geçtiler. Cevriye hala çok özlemiş Asya yı sordu o uyuyordu öğle uykusuna yatmış. Nihat’ı yanına çağırdı ve bağrına bastı halasının kuzusu, halasının bir tanesi diye bağrına basa basa sevdi iyice 🙂

Sonra da koca adam oldun, hala mı uzun bu saçlar? Yuva sahibi oldun, baba oldun kes artık şunları oğlum diyor derken de saçını çekiyor Nihat’ın. Ayşe de gülüyor Nihat’ın haline 😀
Nihat da, Ayşe böyle beğeniyor diyerek kurtuldu yoksa çekeceği vardı halasından. Halası da bu söz üzerine, Ayşe böyle seviyorsa bana da susmak düşer dedi ve Zehra girdi salona. Daha önce birbirlerini hiç görmemişlerdi. Şimdi tanışacaklar.

Ayşe Zehra yı Ömer’in eşi diye tanıştırdı. Abiye ne oldu Ayşe? Cevriye halada elini uzattı, Zehra da elini öptü halamızın. Maşallah halamızın da parmağında yüzük, kolunda bilezikler, takıp takıştırmayı seviyor anlaşılan.
Ömer’in evlendiğinden haberi yoktu doğal olarak kimseye haber vermediler çünkü. Zehra yı çok beğendi, Zehra’nın elinden tutup bir dönderdi kendi etrafında su gibi dedi. daha o zaman dan adını koymuştu halamız su damlası Zehra olacak ilerde Zehramız.

Müzeyyen hanımda geldi ona da sarıldı pek alışık değil sarılmalara Müzeyyen hanım da ses etmedi. Nihat’ın da eti yağı eriyor halası böyle yaptıkça. Seni odana çıkarayım da dinlen dedi çare olarak bunu buldu o an. Yemek hazır olana kadar dinlenmeye odasına çıktı.

Diğer 3 bayan da salonda oturuyorlar. Ayşe, Nihat’ı halası büyüttü, çok tatlı biridir dedi. Zehra da gülümsedi. Çok neşeli biri dedi.

 1. Eşi vefat etmiş 3 koca eskitmiş halamız, maşallah neşesi de keyfi de yerinde görenlerde hiç 3 koca eskitmiş zannetmez.

Cevriye halaya bile oda ayarladılar da koskoca evin hanımı Müzeyyen hanımın kendi konağında odası yok görmedik iyi mi. ayakta mı uyuyor bu kadın nasıl dinleniyor? Bir yere koltuklardan birine kıvrılıp yatıyor herhalde? neyse yeni sezonda onun da kendi konağında bir odası olur inşallah.

Cevriye halanın da yatağı tek kişilik bazaların birleşmesinden oluşan çift kişilik yatak ve nevresim takımı serilecek yatak hazır hale getirilecekte, halamız takımın rengini beğenmedi başkasını istedi. Nede olsa oğlunun evi 7 kat elin evi değil demi Cevriye hala 😀

ay çok tatlı bu hala tam ciğerine basmalık.

Cevriye hala Nazan’a bağırarak sen yabancı hizmetçi misin? Türkçe biliyor musun? Diyor hey Allah’ım ya Nazan da aval aval bakıyor. Bakacağına konuşsana Nazan da anlasın Türk olduğunu halamız, ne susuyorsun kızım konuşsana dilini mi yuttun e mübarek? 😀

Hediye abla cevap verdi Nazan’ın yerine o Türk diye.

Ay bu bölüm çok güzeldi ya, iyi ki geldi hala, gülmeye çok ihtiyacımız vardı, sayende gülüyoruz teşekkürler.

Ağlayanı güldürebilmek, ağlayanla ağlamaktan daha değerliymiş, 
Gözyaşımı kahkahaya çevirdiğinde anladım.. 
  Can Yücel.

Halamız yorgan da istedi ne olur yok deme diyor. Yorganla yatmaya alışıkmış. Başına kadar çekip sıcacık yatacak. Bizim çift gibi üstü açık yatacak değil ya canının kıymetini biliyor. Nede olsa uyuyanın üzerine kar yağar derler.  Allah dan yün yatak istemedi. Ya birde onu isteseydi ne olurdu? 😀

Nihat oğlum; bana yün yatak alda gel, ben bunda uyuyamam deseydi. Vay halineydi Nihat’ın, yorganla ucuz atlatıldı.

Çarşaf seren Nazan’ı kontrol ediyor. Oklava ile dümdüz olmalı diyor. Yatınca nasılsa kırışacak halacım sende.

Bu hala harika ötesi bir şey ya, Ömer ile Zehra evlendi diye takı taktı. Zehra ya bir bilezik, Ömer’e de 2 küçük altın canım benim ya adettendir yeni evlenen çiftlere böyle takı takılır haberi olsaydı hazırlıklı gelirmiş. Haberi olmadan yine iyi ikramda bulundu halamız maşallah.

Nihat’ın da eti yağı eriyor. Ezilip büzülüyor halasının Ömer’e yaptıklarını gördükçe de yapacak bir şey yok halamız içinden geldiği gibi davranıyor iyi de yapıyor.

Alev’i merak etti Alev de ben burdayım diyerek girdi salona. Halada lafı koydu gediğine. Seni görmeyince evlendin sandım. Bak Ömer beye hiç evlenmez dediğimiz insan akça pakça kızı kaptı evlendi dediğinde bu sözleri duyan Ömer Zehra ya, Zehra da utandığından yere bakıyor.

Ne o Ömer bey Zehra’nın güzelliğine mi baktın?. Evet o güzel kız senin eşin hadi kıymetini bil. Alev de çok fena oldu oh olsun. Kim evlenir bu cadıyla evde kaldı o kimse almaz onu diyeceğim de  her topal satıcının bir kör alıcısı vardır. Elbet biri de sever alır Alev’i.

Şu Alev topuna ay parçam diyor ya beni de çıldırtıyor bunun neresi ay parçası? O olsa olsa alev topu, alev parçası olur. Düştüğü yeri en kötü şekilde yakan cinsinden.

Bir de Alev evlensin tren kaçmasın diye, yeni evlenmiş gelin kızın belinden alınmış kuşağın bir parçasını verdi. Bunu yastığının altına koyuyorsun kısmetin gelip seni buluyor dediğinde Ömer de Zehra da gülümsediler. Hoşlarına gitti bu halanın Alev için söyledikleri. 

 

Alev hiç memnun değil suratı beş karış oldu.

Salim amca da evinde ilk kez Kur’an-ı Kerim okurken göründü bu dizi de. 

Ne çok istemiş vede yazmıştık bunları çok şükür sesimizi duydular da gördük. Darısı bu tür sahnelerin yeni kanalda 2. Sezonda dizimizde görebilmek dileği ile inşallah.

 

Ömer ve Zehra odalarına çıktıklarında Ömer kendisine takılan altınları çıkarmak istedi ancak tek el ile bunu başaramadı. Zehra gördü ve Ömer’e yardım etti. Zehra çıkardı Ömer’in yakasındaki iki altını ve kendi koluna takılan bileziği de çıkardı. Ömer’e alır mısın dediğinde, Ömer sende kalsın dedi. Zehra da bana ait değil istemiyorum dedi.

 Zehra’nın gönlü ne kadar tok. Oysa o bilezik ona düğün hediyesi olarak takılmıştı ve o Ömer’in eşi idi. Ama bana ait değil diyerek kabul etmedi.

Ömer kolundaki askıyı çıkarmak istediğinde Zehra Ömer’in zorlandığını fark etti ve yardım etmek istedi. Birbirlerinin gözlerine baktılar ve Ömer yardımına ihtiyacım yok dedi.

he ya sen her şeyi kendin yaparsın ya Zehra’nın yardımına ihtiyacın yok, o zaman niye evlendin onunla? Onun yardımına bal gibi de ihtiyacın var inatçı keçi Ömer. Zehra da sen bilirsin diyerek çekildi.

Bir eş isterim cana can olan, yaraya merhem olan, canı ben yarası ben olan, bana Mevla yı anlatan ve hatırlatan. Mevlana.

Zehra Ömer’in kolu için bir merhem getirdi onu sürmek istedi. İlk başta Ömer kabul etmedi, ağrı kesici aldım dese de, Zehra gece ağrın artar bunu sürersem rahatlarsın dedi. ve Ömer’in oturduğu koltuğun önündeki masaya oturdu.

Ömer de kendini Zehra ya yaklaştırdı ve kolundaki askıyı birlikte çıkardılar. Zehra Ömer’in gömlek kolunu sıyırdı ve kremi eli ile yavaşça sürmeye başladı. O esna da Ömer’in gözleri hep Zehra’nın yüzünde ona bakıyor sevgi ile.

Ömer Zehra ya baktığı o anlarda içinden hep sorular sorarak cevap bulmaya çalışıyor kendince. Melek misin? Şeytan mısın? iyi misin? kötü müsün? Onun sevgilisi misin? değil misin? Ve ne zaman Zehra Ömer’in yüzüne baksa gözlerini kaçırıyor Zehra dan Ömer. Ona baktığı anlaşılmasın diye.

Seviyor Ömer Zehra yı içten içe, Zehra Ömer’in koluna krem sürerken aslında Ömer’in gönlüne, ruhuna, kalbine, bedenine tüm benliği ile sürdüğü için, ona eli ile dokunup ten temasında bulunduğu için, aynı anda hem koluna, hem de ruhuna krem sürüyor Zehra. kalpten kalbe giden yolda sadece bir krem vesile onları biraz daha birleştirmeye yaklaştırmaya.

Ömer bitmedi mi diye sorunca,

Zehra da çok az kaldı. Hafif bir yanma var mı? karıncalanma gibi diye sorunca, Ömer de evet anlamında hı hı dedi.

İki kalp arasında en kısa mesafe sevgi yolu. Bu kimi zaman bir kelime ile, kimi zaman bir cümle ile, kimi zaman da sadece bir bakış ile. Ama en çok etkileyense dokunduğun an ten temasında bulunduğunda, yürekte bir çarpıntı, içten içe bir yanma hissi ve kalpte karıncalanma, bir kuş kanadını çırpıyormuşcasına atan bir atış, işte o sevdanın parmak uçlarından tene dokunarak kalbe ulaşmasının sonucu oluşan yürek yangının habercisi. 

Ateşi yaktın artık Zehra, kıvılcım aldı yürek, içten içe cayır cayır yanıyor da haberi yok ev sahibi Ömer’in yürek yangınından, o sadece sol kolundaki yanmayı yanma sanıyor, oysa asıl yanan yüreği anlamıyor.

Cevriye hala da maşallah daha geldiği ilk günün sabahında hemen mutfağa geçti kahvaltı hazırlanmasında yardımcı oluyor Hediye ablaya da bu pek hoşuna gitmiyor Hediye ablanın.

Zehra da sabah Ömer’in koluna bakmak istedi Ömer izin vermedi dur ne yapıyorsun? diyerek Zehra’nın elini tuttu kalpten kalbe giden yolda bir kıvılcım daha. Ama Ömer senin yardımına ihtiyacım yok diye bir kere daha tersledi ve sordu bunu neden yapıyorsun üstelik? dediğinde

Zehra da, üstelik sen bu kadar kaba davranıyorken dedi.

Afferim Zehra ezdirme kendini. Ömer kaba diyerek bakıyor. Ne o yoksa sen Zehra ya kaba davrandığının farkında değil misin  Ömer? ( bu arada spor kıyafette pek yakışmış yakışıklıma )

Yener de gazetelerden Ömer hakkında bir bilgiye ulaşmaya çalışıyor. Hiçbir haber yok, adam öldü mü? Kaldı mı? ya zengin diye haber yapmıyorlarsa diyor, hey yarabbim ya. Yaralıysa bir hastaneye gitmiştir. Öldüyse bir şekilde bulmak lazım diyerek dükkandan çıktı. Ömer Ölse üzülür müydün Yener?

Yener dükkandan çıkıp doğruca soluğu Demir’in evinde aldı. Demirde daha yeni evden çıkmıştı ancak yolda çantasında olmadığı, evde unuttuğu bir şeyi almak için geri eve dönünce Yener ile karşılaştı.

Kimsin sen? ne arıyorsun burada diye sordu Yener’e?

Yener de ilk önce servisçi gibi davrandı. Demir ben servis falan çağırmadım deyince eteğindeki taşları döktü Yener. Demir nerede? Zehra’nın yanında olan uzun deyince. Demir anladı Ömer’i soruyordu bu adam.

Demir benim, bu dağıttığın evde benim evim. Yener yanlış eve girdiğini anladı ve ona söyle bir daha Zehra’nın yanında görürsem canını alırım. Giderken de kendine kızıyor, senin garsondan alacağın bilgide anca bu kadar olur işte diye 😀

Cevriye hala Kayseri den bal getirmiş onu Ayşe ye yedirdi. Asya babaannesi geldiği için çok mutlu bugün gitme olur mu diyor. Olur kuzum olur. Böyle babaanneye can kurban.

Ayşe Asya ile odaya gidince, Nihat halasına kızdı. Ayşe’nin hastalığını hatırlatacak sözlerde davranışlarda bulunma diye.

Bu konuşmayı da Ömer duydu. Yanlarına geldi hala gitti. Nihat da işe gidecektim ama halam gelince deyince, Ömer acele etme kalıp halan ile ilgilen biraz dedi.

Aslında her iki erkekte iyi yürekli iki insan da işte anlaşamadıkları bazı noktalar var onlarda zamanla geçecek inşallah.

Kahvaltı masasında ise Alev’in şirketten ayrılma konusu konuşuldu. Ne Alevmiş Allah’ım sen böyle olan insanların şerrinden koru yarabbim amin.

Ayşe, Alev’e Zehra senin şirkette kalman konusunda abimi ikna etti deyince, Alev çok şaşırdı. Evde kalacağını bir süre çalışmayacağını söyleyip masadan ayrıldı. Masadan gittiğin gibi bir de hayatlarından gitsen Alev öyle güzel olacak ki.

Koray Yasemin’in dershane sınavına girmediğini dershaneye gittiğinde öğrendi. Sonra bunu Yaseminden öğrenmek için evine gitti. Baban dükkanda dershane sınavından bahsetti girdin mi? diyerek ağzını yokladı. Anladı ki Yasemin’in sınavdan haberi yok.

Funda yı aradı onunda kendisine yalan söylediğini anladı konuşmasından ve sinemaya gitmek isteyen Funda ya sen sözünü tutmadın sinemeya gitmiyoruz deyip kestirip attı iyi de yaptı Koray.

Alev, bıyıklıya istediği parayı götürürken, bıyıklı aradı Alev’i sakallı için ilaç lazımmış onları gelirken eczaneden al dedi. Alev de giderken eczaneden ilaçları aldı. İş para ödemeye gelince, şirketten ayrılan Alev’in kartları iptal olduğu için kartla para ödeyemedi. Cüzdanında nakit para vardı da oradan ödedi parayı.

Sevim de kızı Yasemin’i ders çalıştıran Alper’e öve öve bitiremedi. Dersleri çok iyiymiş de vs. vs. sınavı kazanacak mı diyor. Görmedik bilmiyoruz. Kaç sınav geçti üstünden.

Zehra da Ömer ile kendine özenle bitki çayı hazırladı da Ömer Zehra yı çalışma odasından kibarca kovdu. Sen burayı oturma odası mı sandın diyerek. Zehra da mecbur kendi bardağı ile tepsiyi alıp çıktı.

Cevriye hala da Asya yı parka götürdü. Parkta Betonu gördü tanımıyor ya, üşüdüğünü zannedip atkı verdi almadı Beton. Bunun üzerine hala aksi de bir şey dedi. ah bir bilse ki, o Asya ile Zehra’nın peşinde bir dakika konuşmaz onunla da işte bilmiyor iyi niyetli halamız.

Asya su isteyince su almaya gitti halamız giderken de Asya yı Betona emanet etti gözünü ayırma çocuktan diye. Hala sen ne yaptın? Kurda kuzu emanet edilir mi?

Yener de geldi parka gördü Beton ile Asya yı seviniyor kendince.

Zehra da Hediye abladan Asya ile babaannesinin parka geldiğini öğrenmiş koşa koşa parka geldi. Gelirken de yolda Demir ile karşılaştı. Taksi ile götürecek Demir onları konağa bekliyor.

Zehra parkta Yener’i gördü şaşırdı ne işi var burada derken Beton Yener’e gözü ile arkasına bakmasını istedi o da baktı Zehra yı gördü.

CEVRİYE HALA İÇİN GÖZLERİ AŞKA GÜLEN

Gözleri aşka gülen taze söğüt dalısın, gel bana her gece sen
Gönlüme dolmalısın, tatlı gülüş pek yaraşır

Gözleri ömre bedel, ah ne güzel ne güzel seni sevmek
Ah ne güzel ne güzel, sensiz elem bana yar

Doğ benim ömrüme doğ da güneş gibi, aşkımı tazele gel
Tatlı gülüş pek yaraşır, gözleri ömre bedel

Ah ne güzel ne güzel, seni sevmek, Ah ne güzel ne güzel

Bekleme sonbaharı, Bir acı rüzgar eser, gel bana her gece sen, saçların bağrıma ser

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 62. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)” üzerine 12 yorum

 1. Gozel dedi ki:

  Aslijim nerdesin janym iki gundur yoksun iymisin iş,guç yorgunlygymy ses sedan yok

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Gozelcim, yeni geldim, evet 2-3 gündür yoktum özledim sizleri, biraz rahatsızdım o yüzden giremedim siteye, çok şükür iyiyim yeniden sizlerle birlikteyim.
   sayfaları dolaşıyorum bende, görüşürüz inşallah

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 2. Zehra dedi ki:

  Aslicim bu analizde cok guzel ellerine saglik .iyki cevriyye hanim geldi ya eve nese getirdi her defasinda aleve laf atmasi cok guzel tesekkur ederim canim

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Zehra’cım, evet iyi ki Cevriye hala geldi diziye gülmeye eğlenmeye ihtiyacımız vardı. o geldi konağa da yüzler güldü onun sayesinde. Alev’e iyi laf vuruyordu halamız.

 3. Aytac azeri fan dedi ki:

  Günaydın her kese hayrli sabahlar asli yine analiz yazmisin sabah sabah çok iy geldi canım elerine salik muhtesem olmuş tesekuler çok az kaldi ya her gecən gun ben dahada heyecananyorum

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar canım, evet az kaldı dizimizin başlamasına hayırlısı ile başlasın, inşallah bizde sağlıkla izleriz ekranlardan dizimizi.

 4. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Gercekten keyifle izledigim bir bolumdu. Bu keyifi bana tekrar yasattigin icin tesekkur ederim Aslim. Cevriye hala konaga sanki heyat getirdi. Muzonun yerine keski evin hanimi hala olsaydi. Ne de yakisirdi konaga cevriye hala. Birde omere altin takmasin mi. Ben bir anlik omer kalkip gidecek sandim. Adam uslu uslu durdu. Zehrada onun haline bakip gulumsuyor. Ben cevriye halani cok seviyorum ya. Aleve her firsatta laf atmasi alevi sinir etmesi beni benden alir. Hala bile anladi alevin omere nasil baktigi zehra anlamadi.hala olmasaydi zehra omeri aleve kaptirmisdi coktan. Hep zehranin gozunu acmaga calisti.Kadin hemen anliyor kimin ne mal oldugunu. O yuzden nazani gozu tutmadi.betonun icindeki cocugu disari cikardi resmen. Alem kadin.Insallah 2sezon cevriye halani bol bol goruruz icimiz acilir.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, evet bu bölüm de halamız diziye gelerek neşe kattı diziye iyi de oldu. 2. sezonda da izleriz zayıflamış bakımlı halamızı inşallah. Bakalım bu sezonda nasıl davranacak, yeni gelenleri de bir bakışta tanıyabilecek ve çiftimizi ve Nihat’ı uyarıp koruyabilecek mi?

 5. Gozel dedi ki:

  Aslijim çok sag ol janym allam zin açyklygyny versin iy bişey yapyorsun analizleri okurkan bu bolumi izlemiş kibi his edyorum kendimi tek dilde bile izlemiş kibi olyorum bin kere tum kalbym bile sag ol janym iy gunler

  1. aslı dedi ki:

   Sende sağ ol Gozelcim, iyi akşamlar

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 6. leyla dedi ki:

  bu dizinin sihirli bir etkisi var izleyen her kim olursa olsun buyuleniyor tabi bu harika analizlerde ona baska bir tat katiyor. aslicim aks hayranlarina bu sevinci yasatin icin cok tesekur ederim.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Leylacım, evet seninde dediğin gibi bu dizinin diğer dizilerden farklı bir büyüsü var. Bana göre o büyü Erkandan kaynaklanıyor ve ona eşlik eden Hazal dan ve diğer oyuncu arkadaşlardan, dizinin konusu da diğer dizlerden farklı olunca farkı fark ediliyor dizimizin.
   Benim yazdıklarımı da beğenmenize sevindim Teşekkür ederim.

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.