Adını Sen Koy 61. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)

Burak 02 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Yener Arabası İle Ömer’e Çarptı.   Alev İstifa Dilekçesini Nihat’a Verdi.    Ömer Nihat’a Alev’in İstifasını Kabul Ettiği İçin Kızdı.   Nihat’ın Halası Cevriye Hala Konağa Geldi. 

Yener Ömer’e o kadar kinli ki, Zehra yı elinden aldığını ve Ömer’in de Zehra’nın sevgilisi zannettiği için. Oysa Ömer Zehra’nın sevgilisi değil resmi nikahlı eşi bunu bilmiyor Yener. Bilmediği içinde hem patronu hem de sevgilisi zannediyor. O sebeple çarptı arabası ile gözdağı vermek için. 1.94 lük dağ gibi Ömer’i asfalta serdi. Ya birde evli olduklarını öğrenseydi ne yapardı bu psikopat Yener.

Çarptıktan sonra da arabasını durdurup işte buldun belanı diyor. Asıl belasını bulacak olan kişi sensin Yener. Ömer de Yener arabası ile giderken gözünü açtı sonra da bayıldı. Yener’i gördü kendisine çarpan kişinin Yener olduğunu biliyor Ömer. Hem arkadaşının evine giren hem de kendisine çarpan kişi amma velakin bunun içinde Zehra yı suçlayacak Ömer her zaman ki gibi.

Ayşe de abisini çok merak ettiği için bir kere daha Zehra’nın odasına geldi konuştun mu abim ile? dediğinde, Zehra; Ayşe rahatlasın diye hiç Ömer ile konuşmadığı halde konuşmuş gibi yaparak, işi varmış çok konuşamadık diyerek Ayşe yi rahatlatsa da kendisi rahat değil.

Daha yeni başlarından kötü bir olay geçti kaçırılma ve sakallının silahlı o hali yeniden Zehra’nın gözlerinin önüne geldi o anları yeniden yaşadı ve ya bir şey olduysa diye endişeli bir şekilde Ömer’i aradı Zehra.

Ölüm korkusu sarmışsa dört bir yanı, tehlike kol geziyorsa etrafta, tekin değilse düşmanlar, gecesi, gündüzü yoksa, ayrılık acısı çok yakınlardaysa, sevdiğini kaybetme endişesi yaşarken bir de ulaşamazsa insan sevdiğine, bir haber alamazsa ondan, ona bir şey oldu korkusu yaşarken içinde, hiçbir şey yokmuş gibi sevdiklerini rahatlatıyorsa insan içinde biraz olsun umudu var demektir. Zehra’nın içinde Ömer için hissettiği duygular da aynen böyle işte.

Zehra telefonla Ömer’i bir kere daha aradı ama Ömer gecenin karanlığında bir caddede 34 KRV 034 plakalı kendi arabasının önünde boylu boyunca yatıyordu. Yener arabası ile çarptığı için baygındı. Telefona cevap veremiyordu.

Bir süre sonra Ömer kendine geldi ve kendini zorlayarak ayağa kalktı ancak sol kolu çarpmanın ve düşmenin etkisi ile yaralanmıştı. Canı çok acıyordu Ömer’in.
Ve bu yaşanan kazadan kimseye bahsetmedi Ömer. En yakın arkadaşı Demir’e bile söylemedi. Ömer her zaman olduğu gibi yalnızdı.

Gecenin karanlığında, gece ayazında, bir yaralı yiğitti Ömer. Belki kolu yaralanmıştı ancak onun kolundan çok kalbi yaralıydı. Sol kolu, sol yanı kalbi. Geçmişinde hep sevdiklerinden darbe almıştı.

 

Verdiğim değeri hak etmeyen insanları silmeyi, arkama dönüp bakmamayı, hiç kimse için kendime saygımı yitirecek bir şey yapmamayı.

Gözyaşlarımın değerini bilmeyi ve onları üç kuruşluk insanlar için harcamamayı, ben izin vermeden kimsenin beni üzemeyeceğini, kendimin her şeyden önemli olduğunu. Zor oldu, geç oldu, ama öğrendim!

Can Yücel

Yener de kendi dükkanında, Ömer’in arkasından konuşuyor, benim yerim yurdum belli gelsene pis korkak, sen kiminle dans ediyorsun? Sen kime bulaşıyorsun diyor.

Birincisi, 

Korkak olan sensin Yener. Adam gibi Ömer’in karşısına geçip konuşmadın bile, kalleşçe araban ile çarpıp kaçtın asıl korkak sensin. Senin gibi korkaklar yapar bunu. Hele birde kardeşin gelip cama vurunca nasıl da Allah dedin 😀

Ne oldu korkak ödlek Yener 😀 böyle korkarsın işte, korkak kimmiş gördün mü? Senmişsin korkak. Kendi gölgenden korkarsın sen, bir de kalkmış Ömer’e korkak diyorsun hadi oradan sende artist.

İkincisi, 

Ömer senle değil Zehra ile çok güzel bir müzik eşliğinde dans edecek, sen hiç dans edemedin Zehra ile çatla patla emi kıskanç Yener.

 

Alev şirketten istifa edecek ya, Nihat’ın eline çok güzel koz geçti, kariyerin üzerine soğuk su ister misin? diyerek Alev ile dalga geçiyor. Afferim Nihat geç dalganı şu işe yaramaz para yiyen Alev ile.

Alev de istediği yerde, istediği pozisyonda iş bulurmuş. Ufak at istersen Alev.  Hadi bul da git o zaman bulamazsın ki sen. Anca atıp tutarsın bol keseden. Şuan da da Ömer’e oyun oynuyorsun istifa konusu ile.

Ayşe yanlarına gelip de neden istifa ettiğini, kendisinin yapabileceği bir şey varsa yapmaya hazır olduğunu söyleyince, Alev yakında her şey eskisi gibi olacak dedi.

Kafasında ne planları varsa artık hepsini bir bir uygulayacak. Nihat da Ayşe ye Alev bu kafasında kırk tane tilki dolanıyor dedi Nihat çok haklı. Alev’in kafasında 40 tilki var ve 40 tilkinin de kuyruklarına birbirine değmeden o kafanın içinde dolanıp duruyorlar bir oyana, bir buyana.

Ömer arabasında biraz dinlenip kendini toparlayınca Demir aradı neredesin? Diye. Aralarında geçen konuşmayı duymadık.

Ömer tek el ile arabayı yavaşça kullanarak hastaneye gitti tedavisini oldu. Kimseye de bu kazadan bahsetmedi.

1 Hafta kolu askıda kalacakmış, merhemi de sabah akşam hafif masajla sürecek, soğuk uygulayacakmış.

Demir de geldi yanına hastaneye, ne oldu sana? diye sorunca, Ömer görünmez kaza dedi. ve Tayfun aradı Ömer’i sakallının hastaneden kaçırıldığını haber verdi. Ömer de hemen Tayfunun yanına gitti Demir ile.

Yener de kardeşine kaza yerini söyledi kazadan bahsetmeden etrafa bak dedi. Mehtap da bir şey yok dedi. Sonra da Betonu aradı Yener dükkana gel dedi. sanki Beton konuşuyormuş gibi iyi tamam deyip kapattı.

Hey Allah’ım ya ne ye kime iyi tamam diyorsun Yener? Alem adamsın vesselam da kötüsün hem de çok kötü ne istedin benim yakışıklı paşamdan sen ha ne istedin? de arabanla çarptın ona tekeri patlayasıca. Tekerin patlasın da yolda kal emi sen pis Yener.

Alev de bıyıklıyı aradı. Sakallıyı hastaneden kaçırdığını, saklanmaları gerektiğini, bunun içinde birilerinin para ile onlara bakması gerektiğini söyleyerek, para istedi vermez ise de olacaklara katlanması gerektiğini söyleyerek tehdit etti Alev’i bıyıklı.

Ömer de Demir ile Tayfunun yanındalar ve hastaneden bıyıklının sakallıyı nasıl kaçırdığını izlediler. İzleyebiliyorsunuz da olay anında niye müdahale edip adamları durdurmuyorsunuz? Kamera ne işe yaradı ki şimdi?  film seyreder gibi seyrettiniz olup biteni sonuç elde var

 

sıfır.

 

Tayfunda merak etti Ömer’in kolunu ve sordu; senin koluna ne oldu? Ömer de, spor yaparken ufak bir kaza diyelim dedi. Gece gece araba sporu değil mi Ömer? sakla bakalım senin de kafanda bir plan var ya hadi hayırlısı.

Tayfun evdekileri uyar, Zehra yı da deyince çok ciddi düşündü Ömer. Zehra ya kızgın bu başına gelen kazadan da Zehra yı suçluyor Ömer.

Zehra da odasının balkonunda Ömer’i düşünüyor neden hala dönmedi derken aklında Ömer’in onu arabanın altında kalmaktan kurtardığı an ve güne birlikte uyandıkları an geldi.

Zehra, Ömer seni arabanın altında kalmaktan son anda kurtardı da, kendisini Yener’in arabasının ona çarpmasından kurtaramadı sol yanı, sol kolu yaralı Ömer’in Zehra. Ve Zehra Ömer’i özlemiş sanki?

Herkesin; Bir umudu vardır, Bir savaşı, Bir kaybedişi, Bir acısı, Bir yalnızlığı, Bir hüznü…

 

Çünkü, Herkesin bir gideni vardır. İçinden bir türlü uğurlayamadığı.

Turgut Uyar

Ömer, arabası ile konağa geldi canı çok yanıyor. Bilirim o acıyı günlerce hareket ettiremeyecek kolunu Ömer hareket ettirdikçe ağrıyacak birkaç güne geçer de ilk 3 gün Ömer’i o ağrı çok zorlar.

Zehra da gördü arabasını koşa koşa geldi Ömer’in yanına ne oldu koluna? Kaza mı geçirdin? derken, Ömer eli ile geri itti Zehra’nın elini kendisine dokunmasına izin vermedi.

Başına gelen bu kazadan da Zehra yı sorumlu tutuyor Ömer. Ama çok büyük bir hata yapıyor. Zehra’nın olup bitenden haberi bile yok.

 

Zehra, Ömer’e seni kaç kere aradım, dönmeyince merak ettim dedi. Ömer de çok ciddi bir ses tonuyla, ciddi bir yüz ifadesi ile gerek var mıydı? diyerek bir ima da bulundu ama Zehra anlamadı. Ömer aklı sıra kazadan senin de haberin var, neden beni merak ediyorsun ki? demeye getirdi. Zehra anlamadı. Anlamazda olanlardan haberi yok çünkü.

Odaya birlikte çıktıklarında Ömer’in ilaç saati gelmiş ancak tek eli ile kutuyu açamayınca Zehra açtı ve ilacı verdi Ömer’e sonra da 1 bardak su verdi içti Ömer.

Şifa olsun geçmiş olsun yakışıklı. Geçen senin kafana fırlattığım terlik canını acıtmışa benziyor Ömer, iyi misin oğlum? Aman sana bir şey olmasın sen o evin direğisin, sen olmazsan dağılır, yıkılır o konak ve içindekiler dikkat et kendine ve Zehra hakkında da kötü düşünmeyi bırak o masum.

Ömer’in başı ağrıyor, zor bir gün, kötü bir kaza atlattı ve tek başına üstesinden gelmeye çalışıyor. Birde kafasında onu yoran düşünceler var.

Alev dışarı çıkacakken teyzesi durdurdu. Konuşmak istedi. Şirketten neden istifa ettiğini sordu. Ömer beni o şirkette istemiyor diyerek kendini acındırma yoluna gitti. Sanki kendisi sütten çıkmış ak kaşık o hiçbir şey yapmadı da Ömer yaptı her şeyi. Ömer’i suçluyor.

Bir de demez mi sadece şirkette değil konakta da istemiyor. İstenilecek bir yanın var mı Alev? Söyle hadi. Yok. O zaman sana güle güle Alev istenilmediğini bildiğin yerde neden zorla durmaya çalışıyorsun?

Teyzesi de istemiyorsan gitme o zaman burası senin evin diyerek ona arka çıktı. Bunun olacağını bildiği için planı tıkır tıkır işliyor Alev’in.

Ömer odasına geçtiğinde Zehra ona adam konuştu mu? diye sorunca, Ömer de konuşamayacak çünkü; kaçmış dedi. Zehra da nasıl olur polis yok muydu yanında deyince, Ömer de imalı bir gönderme yaptı “suçlu veya suça meyilli insanlar her zaman bir yolunu bulur” dedi.

Yani Ömer, Zehra ya; ben sana evden çıkma dedikçe, mahalleye gitme dedikçe, sen hep bir yolunu buldun ve yaptın dedi.

Ve Ömer, bundan sonra Asya ile yalnız kalmayacaksınız sana güvenmiyorum dedi açık açık Zehra ya güvenmediğini söyledi Ömer. Sonra da iniyoruz dedi. Zehra tek kelime etmedi. Ne diyebilirdi ki Ömer’e nasılsa dinlemeyecek, inanmayacaktı Zehra ya. Bu sebeple Zehra da susmayı tercih etti.

Bir insana zorla sevdiremezsin kendini,
‘Bana Güven’ diyemezsin.
O bunu hissetmiyorsa,
Tek bir şey söyleyebilirsin .
‘Sen bilirsin’ ..
– Can Yücel

Sevim kahvaltı sofrasını hazırlamış ancak kendisi yemeden evden çıkıyor. Bir komşusu hastaymış ve hayırsız bir evladı varmış bırakıp gitmiş, o teyzeyi hastaneye götürüp gelecekmiş.

Komşuluk ilişkilerinde, iyi günde de, kötü günde de yanında olunabileceğini bir sözü ile göstermiş oldu Sevim. Unutulan komşuluk ilişkilerine güzel bir göndermeydi. Koskoca şehir ortamında aynı bina içerisinde karşı komşusunu, üst komşusunu tanımaz hale gelen bu zamanda güzel bir örnekti.

Salim amca ile Yasemin baş başa kahvaltı yaptılar. Salim amca kızının özel derse ihtiyacı olduğundan bahsedince Yaseminde bir arkadaşının ücretsiz ders verdiğini söyledi.

 

Bakalım yeni sezonda Yasemin’in bu okul meselesi ne olacak? Bir sezon boyunca ders çalıştı sınava bile giremedi.

Ömer salona geçince, kolunu askıda gören Ayşe çok korktu kaza mı geçirdin? niye bizim haberimiz yok? diye sordu. Ayşe doğru bildi evet Ömer bir araba kazası geçirdi. Yener Ömer’e kasıtlı çarptı. Ancak Ömer bundan hiç bahsetmedi.

Demir ile spor yaparken kas incinmesi olmuş deyince, Ayşe; hani sen acil bir işin vardı diye çıkmıştın deyince, Ömer de; dedektif Ayşe işbaşında diyerek gülümseyerek ortamı yumuşatmak istedi ve ekledi. İşten sonra birlikteydik dedi.

Ve Alev’i sordu, işe gittiğini öğrendi, kendisi de çalışmak için çalışma odasına geçti. Ayşe de o halde abisinin çalışmasını istemedi. Ama Ömer dinlemedi. Çalışmaya odaya gitti. Ayşe de abisi için çok inatçı dedi.

Evet Ayşe abin bazı konularda çok inatçı. Müzeyyen hanım da hayır diyerek karşı çıktı. Ömer fazla ilgiden hoşlanmaz, bir de hastayken farklı davranılmasından hoşlanmaz dedi.

He ya he, şimdi öyle olabilir de, Zehra ya olan aşkını fark ettiğinde Ömer, hasta numarası yapıp Zehra’nın kendisi ile ilgilenmesini isteyecek numaracı Ömer. Şimdi gerçek hasta ilgi istemiyor ama sonra hasta değilken hasta numarası yapacak ilgi isteyen yaramaz bir çocuk olacak Ömer. Şimdi ilgi istemesin bakalım gün gelecek Zehra dizinin dibinden ayrılmasın isteyecek o günlerde gelecek sen göreceksin zorba Ömer.

Ömer çalışma odasında ilk iş Demir’i aradı. Alev istifa edecek etmesine engel ol ve yurt dışına gitmesi için ikna et mutlaka gitmeli dedi, demesine de gitmez ki Alev.

Ömer’in aklına kaza anı geldi. Bayılmadan önce net bir şekilde Yener’i gördüğü ve kendisine işte buldun belanı dediğini hatırladı ve en başa döndü Zehra ile Yener’in kulübede oldukları anı hatırladı, Yener Zehra’nın parmağına yüzük takıyordu. Şimdi de bu kaza kendi aklınca Ömer. Yener’in kendisini öldürmek istediğini bu oyuna Zehra’nın da dahil olduğunu düşünüyor.

Da yanılıyor Ömer. Zehra’nın Yener ile bu kaza ile bir bağlantısı yok zamanla öğrenecek Ömer.

Zehra da Ömer’in ilacını getirdi. İçecek misin? diye sordu ve Ömer de bırak oraya sonra içerim dedi. Zehra da hayır şimdi dedi ve Ömer ilacı içti, oldu mu? dediğinde ben ve Zehra aynı anda oldu dedik. 😀

İnatçı keçi Ömer ne olacak, sen inatçı olabilirsin ama senden daha inatçı Zehra var. Tam birbirinize göre yaratılmışsınız siz iki inatçı keçi, birde birbirlerine aşıklar bunlar da haberleri yok. Unutma Ömer bey, her erkeği dize getirecek bir kadın vardır. Seni dize getirecek olanda Zehra. Kıymetini bil Zehra’nın, senin yaralı kalbini iyileştirecek, sana çok iyi gelecek Zehra.

Zehra ilacını verdikten sonra sandalyeye geçti oturdu. Ömer de, yapacak işin yoksa yukarı çıkabilirsin, yalnız kalmak istiyorum dediğinde, Zehra da burada kalacağım, gidemem, çünkü sen evli bir erkeksin, bende senin eşinim görevimde senin yanında olmak dedi.

Aldın mı cevabını bekar hayatın geride kaldı senin, artık sen nereye, eşin oraya Ömer bey, seni bu halde bırakamaz Zehra, bırakırsa dikkat çeker. Bakışlara bak, ne o evli olduğunu unutmuş muydun Ömer bey? Zehra çok haklı, o senin eşin ve görevi de senin yanında olmak.

Ömer, Zehra ya kendini rolüne fazla kaptırmışsın diyor. Hayda atilla mayda ne alaka Ömer? senin görevin başkalarının yanında rol yapmak, yalnızken değil diyor. İyi de evdeki herkes Zehra’nın senin bu halinde seninle ilgilenmesini istiyor, özellikle de Ayşe ve Zehra da Ayşe’nin istediğini yapıyor seninle ilgileniyor. İlgilenmese o zaman dikkat çeker bunu anlamadın gitti Ömer.

Zehra, haklı olarak istediğin bu değil miydi? İstediğini yapıyorum. Niye kızıyorsun? diye yerinde bir soru sordu. Ömer de çünkü; seni yanımda daha fazla görmek istemiyorum dedi. ve bunları söylerken de suçlayıcı el işareti ile eli ona doğrulmuş vaziyetteydi ve birden Zehra’nın yüzünden saçlarını eli ile çekerek böyle daha güzel oldu dedi.

Zehra şokta, biraz önce kendisine kızan Ömer, şimdi gülümseyerek saçını düzeltiyor. Bu durumun neden olduğunu anlaması uzun sürmedi kapı da Ayşe vardı ve her şey Ayşe içindi.

Tatlı yemeğe çağırdı Ömer gitmedi. Ben gelemem de Zehra gelir diyerek Zehra yı kibarca odadan kovdu Ömer. Zehra odadan çıkınca da kazadan onunda bilgisinin olduğunu düşünüp, şimdide meseleyi kapatmak için rol yapıyor dedi.

Şunu açık açık Zehra ya sorsan söylesen böyle kıvranmaz, yanlış düşüncelere kapılmazsın Ömer. Konuşmayı bir öğrenemedin gitti.

Alev istifa dilekçesini Nihat’a verdi işleme koyacak Nihat. Artık evde olacak ve evi dar edecekmiş Zehra ya savaşça savaş diyor kendi kendine Alev. Giderken de Ömer’in odasından ihale için önemli olan teklif dosyasını gizlice alıp gitti.

Ömer’in odası da yol geçen hanı isteyen elini kolunu sallaya sallaya giriyor istediğini alıp gidiyor.

Nihat da Alev’i Ömer’in odasından çıkarken gördü.

İşin kötü tarafı Ömer Alev’i göndermesin diye, Ayşe Zehra dan Ömer ile konuşmasını istiyor. Eşisin diye kestirip atmaz, abim seninle evlendiği günden beri yapmam dediği her şeyi yaptı dedi. Alev’in de istediği bu. Biliyor offf bir Alev’e söz geçiremediler gönderemediler. Hep bir arka çıkanı oluyor şu pis cadı Alev’in. Şimdi de Zehra Alev’in kalmasını isteyecek revamı bu.

Ömer de kalmasını isteyecek. Alev’in de istediği olacak.

Zehra, Ömer’in odasına girdi. Ayşe seninle konuşmamı istedi. Alev’in kalmasını istiyorlar Müzeyyen hanımda istiyor bunu Ayşe o üzülmesin diye seninle konuşmamı istedi ikna et dedi. Deyince

Ömer kızdı Zehra ya, bütün bunlar senin yüzünden oldu sonuçlarına da ben katlanıyorum, sadece ben değil bütün ailem katlanıyor dediğinde, Zehra; hafta da 1 gün ailemi görmeme izin verseydin bunların hiç biri olmayacaktı dedi.

Ömer de, sen ne zaman ailem deyip kaçıp gitsen, yanında hiç aileni görmedim, hep başkaları vardı dedi. Zehra da ben sana yalan söylemedim, tamam bana inanma, güvenme, ama içerde Ayşe de, annende benden haber bekliyorlar.

Bunun üzerine Ömer düşündü ve Ayşe ve annesi için, beni ikna ettiğini söyleyeceksin, Alev’i Amerika ya göndermeyeceğimi, seni ne kadar çok sevdiğimi anlayacakları bir hamle ama sadece onlar değil Alev de dedi.

Zehra da bu haberi Ayşe ye söyledi. Ayşe, abim ilk defa geri adım attı biliyordum abim asla sana hayır diyemeceğini biliyordum, resmen karısı için akan suları durdurdu dedi.

Zehra bunu Ömer’e söyledi. Ömer’e telefon geldi Alev’in istifa ettiğine dair. Ömer Nihat’ı çalışma odasına çağırdı Nihat’a çok kızdı. Bana sormadan Alev’in istifasını nasıl kabul edersin dediğinde.

Nihat, Benim yetkim var, insan kaynakları müdürüyüm dilekçesini verdi dedi. Ömer Nhat’ın üstüne gidince, yetkim yoksa al diyerek şirket kartını masanın üzerine bıraktı çıktı odadan Ömer de arkasından Ayşe gördü tartıştıklarını Ömer kendini frenledi.

Kapı çaldı gelen Nihat’ın halası Cevriye halaydı. Hoş geldin sefalar getirdin Cevriye hala da pek iyi bir zamanda gelmedin.

 

KURŞUN

Dünya Yıkılsa Üzerime, Son Sözüm Yine iki Kelime

Otur Kalbimin Üzerine, Öyle Kal Aşkım

 

Tenden Kurşun Geçer de, Geçmeyen Bir Sevdam Var

Unutma Her Erkeği Diz Çöktüren Bir Kadın Var

 

Olmazsa Olmazımsın, Gözyaşım Yaralarımsın

Senden Başka Kimim Var

 

Yemin Verdim Gitmem Bir Yere, Taş Olup Kırılsam Bin Kere

Otur Kalbimin Üzerine Öyle Kal Aşkım 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 61. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)” üzerine 30 yorum

 1. Asena dedi ki:

  asli anlatigin icin teshekurler arkadashim gercektende oyle omer solyanindan yani kalbinden vuruldu hemde oyle boyle degil fena vuruldu

  1. aslı dedi ki:

   Rica ederim Asenacım 🙂

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 2. Zehra dedi ki:

  Merhaba canim analizini simdi okudum cok guzel tesekkur ederim dun vaktim olmadi girmeye simdi girdim analizi gorunce cok sevindim iyki varsin canim

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Zehracım sende iyi ki varsın canım.

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 3. Aytac azeri fan dedi ki:

  Aslcim analizleri simdi okdum çok guzeler çok tesekuler canım evet ya yene omere korkak diyor ama kendisi korkuyor hele mehtap cama vurca allah demesi çok komikdi yener her ne kadr kötü karakder olsaydida ayni zamanda cokda komikdi hep gulduryor du bizi neyse ben yatyorum sizede tatli ruyalar dlyorum

  1. aslı dedi ki:

   sana da iyi geclr tatlı rüyalr

 4. IR dedi ki:

  Son on dakika cikan set fotografi cok moazzem bi dugun masasi ve etrafinda yanan fenerler ve dugun
  ortami ama bu defeki once cikan fragmandaki gibi hayali bir sey diyil gercek
  Dugun masasidir koray yasemin dugunune benzemiyor cunku maddi durumlari okadar masrafi karsilayamaz ,cok romantik , sik ve sade bir goruntusu var ama etrafda kimse gorunmuyor ve bir aciklamada yazilmamis .

  1. Aslınur dedi ki:

   IR abi ne diyorsun ne fotoğrafı nerede , ay ben görmedim , ayy inşaallah Ömer Zehra’ya aşk itirafı ay yok yok daha hızlı davranıp evlenme teklifi yapmıştır da Zehra da kabul etmiştir inşallah da bu düğün onlarındır , ikinci düğün geliyor ha
   Fotoğrafı çok merak ettim ya

   Ay düğün demişken şimdi aklıma geldi , IR abi kızının düğünü 2 gün önceydi dimi , kızınasıl buradan mutluluklar dilerim , eşiyle ömür boyu mutlu bir yuvası olsun inşallah

   Son bir ayda 2 güzel düğün haberi aldık bu sitede

   IR abi biricik kızını evvelsi gün evlendirdi
   Aylin nişanlandı , düğün yolda inşallah
   3. olarak da ZehÖmümüz yıldırım nikahıyla evleniyor ha , ay ne güzel haberler bunlar

   Dizimizin de hayırlısıyla başlamasına 22 gün kaldı , moralim tavan şuan 🙂
   Mutlu olmak için yeterince sebebim var 🙂

   1. IR dedi ki:

    Tesekkurler , evet dugun dundi, dediyim goruntu Instagram sayfalarinin birindendi (ask hazal erkan ) ama bo gun yeni tuyo cikitor , omer yemek masasinda cok dusunceli sekilde oturmus ve dalmis , galiba omerin dusunduyu sey neden zehra hic bir sey olmamis gibi davraniyor , hani omer sevdigini finalde soylemisdi ya o yuzden zehra neden duymamis gibi dolaniyur onu dusunuyor , arkadaslar goruntu ve foto ve vidyolar cok , anlatmasi bir az zor ama instagram sayfasi olanlar bol bol gelismelere sahid ola bilirler yada cikan tuyolari sicagi sicagina resul beyin buraya eklemesi gerekir.

 5. Anonim dedi ki:

  A.S.K gercekten class ve ahlakli bi dizi.Umarim cizgisini bozmaz..
  Ve şu beni affet gibi korkunc ve rezil bi dizi gormedim.Amerikan dizileri gibi kim kimin yatagindan cikiyor belli degil.Bu korkunc diziyi ve korkunc senaristleri lutfen yok edin!!!

  1. aslı dedi ki:

   İnşallah dizimiz çizgisini bozmayacak

 6. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Lalecim,nasılsın.İnan ki mesajını görmemişim,bagışla.Konu böyle.Bizde saxlasın:korusun demekdir.Selam Allahın adlarından biridir.Selam saxlasın seni: Allah korusun seni anlanmında ola bilir.Böyle bir söz de var:hayra qenşer,yani hayra dogru gedesen ve ya karşına hayır çıksın. Sana da hayırlı ömür yolu dileyi ile.Sag ol.Bir de selam vermek vacip diyil,almak ise vaciptir.Ama selam verenin sevabı daha çoktur.

  1. Aslınur dedi ki:

   “Selam saklasın seni” kulağa çok hoş gelen bir sözcük , anlamı da çok güzelmiş
   Bir de Hanım ablacım , selam vermek sünnet, almak ise farzdır .

  2. Lale turkmen dedi ki:

   Hanim ablam cok teşekkur ederim anlatdiginiz icin. Aslinur dogru soyliyor selam saklasin seni kelimesi cok hoş. Analamida bir okadar iyi ki sevdigim insanlar icin hep kullanmak istedigim kelime oldu bu.

 7. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Seni rahatsız etdim biliyorum.Bagışla kızım.bir daha olmaz.İyi ki komşu diyiliz,taşınırdın.(şaka) Bu kadar iyi olmak zorundamısın,kızım.Analiz yazmak daha bir uzmanlık alanın oldu.Yeni çıkan eserlere analiz yazarsın artık.Siyah yazılar analizin baharatıdır daha lezetli ediyor.Her şey için sag ol.Görüşmek umudu ile.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, sen beni rahatsız etmedin buna inan ve rahat ol ablacım.
   seninle komşu olmak benim için bir onurdur ablacım, sabah kahvesi içer hoş sohbetlr edrdik ne güzel olurdu

   Allah sağlık versin inşallah da görüşelim ablacım

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 8. Lale turkmen dedi ki:

  Aslim ellerine saglik canim her bolumu cok guzel anlatiyorsun. Ayrica yazarlarin sozlerinide hep tam yerini bulup yaziyorsun. Onca guzel sozleri nasil aklinda tutabildigine yeri geldiginde onlari hatirlayip analizin icinde yazmana hayranim. Belki Yetenekli insanlarda boyle olabiliyordurda benim haberim yokdur ama sen kitap gibisin bunu biliyorum. Turgut unalin sozleride hayatin tam kendisiymiş. Her kesi eskilere gonderip hatiralarini yeniden gozunde canlandiricak sozler yazmiş. Benim bu yaşima kadar en sevdigim 2 yazar vardi Kerim Gurbannepesow. Gurbannazar Ezizow. Can yucel de 3. oldu. Senin sayende Aslim. Beni can yucelin altin yazilari ile tanişdirdin. Teşekkur ederim.

  1. aslı dedi ki:

   Lalecim, bir itirafta bulunayım mı? bazen kendi yazdığım anlzlri okurkn sonradan beğenmediklerim oluyor. bazılarında bir şeyler eksikmş gibi geliyr.
   Bazı analzlerimi de tam olarak beğeniyorm öyle işte.

   yazarken ben dalıp gidiyorum başka bir aleme ve orada birden geliyor bazende hiç bir şey gelmiyor, yazmak gelmiyor içimden olmuyor.

   Teşekkür ederim Lalecim, ne mutlu bana sana bir yazarın eserlerini beğendirebildiysem.

   Seni seviyorum Lalecim kendine çok iyi bak ve benim içinde dua et olurmu iyi geceler canım

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Dualarim hep seninle canim arkadaşim.

    1. aslı dedi ki:

     Allah razı olsun Lalecim:)

     ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 9. Asena dedi ki:

  Herkse gunaydin mutlu pazarlar asli canim aradashim yine soyleycek soz bulamiyorum 10 numara 5 yildiz olmushyine elerine kolarina saglik bide bu omerin neden hep sol kolu yaralaniyor anlamadim neden sag kolu yaralan miyor bi soru ishareti kafamda olushtu neden acaba

  1. aslı dedi ki:

   Asenacım, iyi akşmlr canım,
   Ömer’in neden hep sol kolu yaralanıyor demişsin ya?
   Ömer kalbinden yaralı, Zehra Ömeri iyilştrck sol kolu ondan yaralı.
   Zehra Ömerin sol koluna krem sürdükçe aslında kalbine yüreğine en derinedki yarasına merhem sürecek iyileştirecek Ömeri.
   sol kol sadece bir simge sol yanını yüreğini temsil ettiği için.
   daha çok yazmak isterdim ancak gücüm yok yazacak.
   Yener de sol kolunu hedef aldı çünkü, solda kalp var Zehra senin kalbinde değil benim kalbimde demeye getirdi. Zehra da Ömer’in sol kolunu sararken aslında Ömerin kalbindeki yaraları sarıp onu zorbalıktan kurtarıyor. derinlerden kimsenin bilmediği bir Ömeri gün yüzüne bu şekilde çıkarıyr Zehra.

 10. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Tek bir cumle Aslim. MUHTESEM OLMUS. Omer icin uzuldum diyemem hak etti bunu. Ne hikmetse yener hep omerin sol kolunu hedef secer. Yenerin sen kiminle dans ediyorsun korkak? Dediginde bir anlik yenerle omerin dans ettigi gozumun onune geldi suratlarinin hali neydi oyle. Birden oyle kahkaha attim ki cocuklar uykudan uyandilar. Alev konusunda nihat gercekten hakli. Alevin kafasindaki 40 tane tilki, hepisi bir pislik kotuluk pesinde. Aslinurcum senin haberin yokmu agil paylandigi zaman sevim yeneri aramis seninki geldi diye. Yener hemen sevime kosmus once zehrayi aliyim sonra kalirsa o akildan bana biraz saklarlar. Olmadi betonu gonderirim alip getirir. Benim zehraya olan sevgim varken akila ihtiyacim yok demis. Betonda yolda mehtapi gorunce yener icin alacagi akili unutmus. O yuzdendir yenerin kafasinin bos kalmasi.

  1. Aslınur dedi ki:

   😀 😀 Âlemsin yaa 😀 😀
   Ay evet bir de Yener hep sol kolu hefef aldı
   61. bölümde arabayla çarptı , sol kol yaralandı
   80. bölümde de silahla ateş etti , yine sol kol
   Yener senin Ömer’in sol koluyla ne alıp veremediğin var ha

  2. aslı dedi ki:

   İyi akşmlr canım çok teşekkr edrm
   beğenmene sevndm.
   Bak ne güzel güldürmşüm seni çocukların uykudan uyanmasına üzüldüm ama, annemize
   ne oluyor demiştir çocuklar sabah sabah,
   iyi geceler tatlı rüyalar

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 11. Gozel dedi ki:

  Bayram sabahynyz hayyrly olsyn iyi gunler site guzellei
  Ellerini,gozlerine,kalbyna tum durkuna saglyk Aslim gune analiz bile başladym çok şukur ALLAHYM
  Kutin iyiside korkudan karanlykda oturyp hamle atyar baksana kardeşindende nasyl korkdy allam ya korkak sensin Yener efendi Aslinurimin terligini iydinmi çok ajan diyildir içi boş oldugy için
  Aslijim bin kere alkyşlar,teşekkuller,sag olsunlar janym gymmatly vagtyny sarp edip yazdygyn icinsitedeki tum arkadaşlaryny begendidigin icin buyuk BIRIBAR seni hep begendirsin janym
  Kitabyn çikdygynda bizimde okama imkanymyz olsaydy çok isterim yazjak kelimelerimi turkçe ovrup bilman zorlanyaryn o yuzden yazylarym yarym kalyar kusura bakmayyn
  Iyi bayramlar arkadaşlar sizler bile yazyşdymyma çok mutlyyam,çok şanslyyam iki varsynyz

  1. aslı dedi ki:

   Bayram akşamınızda hayr olsun inşallah Gozelcim.
   Kitabım inşallah hazırlk aşamsında üzerinde çalşyorm.
   canım yazını pratik yaparak geliştirebilirsin.
   Hanım ablamız gibi sende zamanla güzzel Türkçe yazmayı öğrenirsin.
   İyi geceler, iyi bayramlar canım

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 12. Aslınur dedi ki:

  Hayat bazen hüzün, bazen neşe.
  Bazen sevinç, bazen keder.
  Bazen imtihan, bazen bayram.
  Çocukluğumuzdaki gibi olmasa da;
  Bayrama erebildiğimiz için,
  Sağlıklı olduğumuz için,
  Ve hâlâ umutlarımızı diri tutabildiğimiz için şükürler olsun…

  Allah , sevdiklerimizle birlikte nice bayramlar geçirmeyi nasip etsin… inşallah

  Hepinize sevdiklerinizle , musmutlu nice bayramlar geçirmenizi diliyorum
  Bu sitede de geçireceğimiz bir sürü bayramımız olur inşallah.

  3 gündür doğru düzgün giremedim siteye , malum kurban , bayram telaşı

  Aslıcım analizler birikti vakit olmadı hiç okumaya , oturdum bir güzel hepsini okudum , yatmadan önce 3 analiz ard arda , oooh misss
  Hepsi için ayrı ayrı teşekkür ediyorum canım benim , vakit ayırıp da yazıp da teee Kayseri’den bizim evlerimize kadar bu harikulade analizleri ulaştırdığın için 🙂

  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  Aslı ayağındaki diğer terliği bana ver bari de o terliği de ben Yener’in kafasına atayım , ses çıkmazsa kafa doludur içinde beyin var demektir ki bu 0 ihtimal , DANG ! ahanda ses çıktı içi boşmuş Yener’in kafasının , yani beyin yok kafada
  Oğlum Yener gökten akıl yağıyordu da sen evine girip kapıyı pencereyi mi kapattın 😀 zaten dalyan gibi bir adama çarpmak için şuursuz olmak gerek herhalde 😀
  Adam 2.80 değil 1.94 uzandı yere , kıyamam ben boncuk gözlüme oy oy , kimseye de çaktırmaz , kendi içinde yaşarmış fırtınasını
  Ama bak şimdi aklıma geldi sana çok kızdım bu bölümde Ömer , o yaralı halinle bile Zehra’yı azarlıyorsun , bu ne şiddet bu ne kin , sanki Zehra geldi sana çarptı , bu kazadan bile Zehra’yı sorumlu tuttun ya pessss

  Ya bir de geçen bölümde Ömer Zehra’ya Yener’in kolları arasındaydın diyor , buna da pessss , Ömer ne Yener’i ne kolu , valla biz görmedik öyle bir şey sana ne oluyor , bir de sonra Zehra’yı arabadan kurtarmak için kendine çekti , al sana Ömer , kollarının arasında olmak öyle olmaz böyle olur işte 😀 canlı kanıt

  Aslıcım tepsi tepsi baklava dağıtmışsın maşallah
  Tükenmeden baklavalar ben de ben de isterim , aç gözlülük olmasın hadi
  Bana bir tepsi değil de şöyle bir kaç dilim de olur , sen bana bitmeden şöyle bir kaç dilim kenara hakkımı ayırıver , olur mu 🙂

  Yazıya başlamadan önce ilk yorum galiba benden yazacaktım , ama baktım yazı uzun , ilk yazsam bile yazının sonu gelene kadar sonuncu olurum resmen neyse yazmadım ondan işte

  Hadi herkese iyi geceler , tatlı rüyalarrr ❤️❤️❤️

  1. aslı dedi ki:

   Aslınurcum, iyi akşmlr canım, sana da hayırlı bayrmlr, inşallah senin dediğin gbi daha nce bayramarımız olur bu sitede canım.
   Analizlri zamn ayırıp okuduğun için teşekkürlr canım benim.

   Cnım bnim, sana bir değil 2 tepsi baklva benden hediye afiyetle ye şifa olsun inşallah.
   sana da tatlı rüyalar

   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

   1. Aslınur dedi ki:

    Oh oh 2 tepsi hem de , yeme de yanında yat resmen 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir