Adını Sen Koy 60. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)

Burak 01 Eyl 2017 Adını Sen Koy  0

Yener Demir’in Evine Girdi. Evini Talan Etti. 
Müzeyyen Hanım Alev’in Sattığı Küpeleri Kuyumcudan Alıp Geri Alev’e Verdi. Üstüne Birde Para Verdi Teyzesi.

Yener Arabası ile Ömer’e Çarptı.
Yener, Demir’in evine girdi. Evin altını üstüne getirdi bunu da Zehra’nın patronu zannettiği için yaptı. Oysa hiçbir şekilde Zehra’nın Demir ile alakası yoktu. Hem Demir Zehra’nın patronu olsaydı evde Alev’in ve Asya’nın resimleri kendileri olurdu. Hani Yener Demir ile Alev’i evli Asya yı da onların çocuğu zannediyordu, Zehra yı da Asya’nın bakıcısı olarak biliyordu ya o sebeple yani.

Müzeyyen Hanım da Kuyumcunun kendisini arayıp haber vermesi sonucunda, kendisinin ona mezuniyetinde hediye ettiği küpeleri sattığını öğrenmiş, gidip kuyumcudan o küpeleri geri almış, getirip Alev’in avucuna yaşlı gözlerle bırakıp verdi.
Şimdi ben ne anladım bu işten?, Alev para için sattı, teyzesi para verip geri aldı. Alev hem para sahibi oldu, hem de sattığı küpesine yeniden sahip oldu. Hiç mi ceza almayacak bu Alev? yaptıkları hep yanına kar kalıyor adalet mi bu? Ama niye kızıyorum ki, hayatta da böyle Alev gibi insanların yaptıkları hep yanlarına kar kalıyor. Olan garibe, mazluma, iyi niyetli insana oluyor, kötülere hiçbir şey olmuyor hak mı bu?

Tek tesellim şu sözler oluyor benim; 
Hak etmediğin bir muamele gördüğünde, unutma: O kişi senin değerini anlamadan ölmez.
Çünkü El Hakem’dir Allah.

Öyle deyip susuyorum. Allah her şeyi görüyor biliyorum. 
Senin ne yaşadığını da, başkalarının sana ne yaşattığını da. Allah görüyor biliyor. o sebeple, O’na güven. Ve gerisini ona bırak. diyorum tek tesellim bu oluyor, bende öyle yapıyorum dilimde bu dua ile benim canımı yakanları Allah’a havale ediyorum.

Hasbunallahu ve ni’mel vekil ni’mel Mevla ve ni’me’n nasîr.

Alev teyzesinin paraya ihtiyacın vardı, neden bana söylemedin deyince, Alev duygu sömürüsü yapıp Ömer ile Ayşe beni burada istemiyorlar diyerek birkaç bir şey daha sıralayıp ağlayarak kendini teyzesine acındırdı.

Teyzesi de olur mu öyle şey, herkes seni çok seviyor, derdin para ise ben sana yardımcı olurum diyerek çantasından bir zarf çıkardı. Alev için yıllarca biriktirdiği paraymış bu ve bu parayı Alev’e verdi. Alev de aldı ve teyzesine sarıldı. Sinsi sinsi gülüyor. Adamların istediği fidyeyi bu para ile ödeyecek. Oh ne ala mualla havadan çalışmadan emek sarf etmeden parada geldi. Geldiği gibi de gidecek o para. Birileri gece gündüz çalışsın, birileri de hiç çalışmadan para sahibi olsun ne dengesiz bu dünya.

Ömer ve Demir evde her yere baktı kimseyi göremediler. Yener onlara görünmeden evden çıkmayı başardı. Para ve değerli eşyaları duruyormuş, kim yaptı ise hırsızlık için yapmamış dedi Demir ve evden Ömer ile birlikte çıktılar polis geldi.

Ömer eve geçmiş yatacakken Zehra ile ufak bir konuşma yaptılar. Zehra adamların yeniden gelmesinden endişe ediyor. Ömer de korkmana gerek yok, korumalar kapıda gelseler de bir şey yapamazlar. Ama sen böyle kaçtıkça tehlikeyi eve getiriyorsun dedi.

Zehra da, babamın dükkanını yağmaladılar, onun bana ihtiyacı varsa, dışarda ne kadar tehlike olursa olsun gözümü kırpmam giderim deyince, Ömer kendin için istediğini yapabilirsin ama ailem tehlikedeyken olmaz dedi.

Ömer, Asya için yaptıklarının farkındayım deyince, Zehra da eminim onun için de ilk önce beni suçlamışsındır dedi.

Evet doğru bildin Zehra Ömer seni Asya’nın kaçırılması konusunda suçladı. Son ana kadarda düşüncesi değişmedi. Ne zaman ki Asya Zehra ablam içerde kaldı dedi. Senin sesini, yardım çığlığını duydu içerden ve yanına gelince de sakallıya söylediklerini, başına dayanmış silahı gördü fikri değişti Ömer’in.  

Ömer de bunu doğrular şekilde gözlerini kaçırdı Zehra dan. Ömer Zehra sonuna kadar haklı. Sen onu suçladın oysa Asya yı korumak için ne mücadeleler verdi adamlara karşı bunları hiç öğrenmedin.

Zehra Ömer’e iyi bir ders verdi. Gördüğün şeyler yanıltıcı olabiliyor demek ki, şunu anla artık, sen gördüğünü sandığın şeylerin, hem de ön yargılarının esirisin, en baştan beri, ilk günden beri dediğinde.

Ömer bir düşünceye daldı. En başta gördüklerim de mi, Yener de mi yanıltıcı yanıldım mı ben? diye derin derin düşünmeye başladı. Haklı olabilir miydi Zehra? sonra da yatmaya gitti lambayı kapatmadan yattı. Aklı sıra Zehra ile inatlaşıyor, ona ceza veriyor Ömer. Zehra’nın haklı olma olasılığı ağırına gitti Ömer’in.

Lambayı kapat diyor bide. Kalk sen kapat sen daha yakınsın inatçı keçi Ömer. Erkek değil misiniz topunuz aynısınız. İster dünyanın en yakışıklısı olsun, isterse en zengini, erkek dedin mi bir adım geride duracaksın inatları tuttu mu sana çektirecekleri var demektir. Ömer’in Zehra ya yaptığı gibi.

Zehra sen daha yakınsın dediğinde yerinden doğrulup sen bilirsin dedi geri yattı. Terlik fırlatayım mı Ömer? ister misin kafana bir tane, belki aklın başına gelir ne dersin sinir şey.

Zehra da uyumak için lambayı kapattı ve yattı.

Sabah olduğunda herkes kahvaltı sofrasındaydı Alev de çok keyifle geldi nede olsa hem parası hem de küpesi kendinde kaldı üstüne para aldı bedavadan o keyifli olmasın da kim olsun?

Demir de katıldı kahvaltıya geceyi konakta geçirmiş, Ömer alıp gelmiş onu evindeki olan olaydan dolayı masadakilere de gece evinde su tesisatı bozulunca bende alıp buraya getirdim dedi Ömer.

Demir de, Ömer kafasına bir şey koymuşsa yapar dedi. Tayfun Ömer’i aradı Demir’in evinden. Kamera kayıtlarında bir şey yokmuş, evin arka tarafındaki kamera çalışmıyormuş, oradan girmiş olmalı dedi ve bu bir intikama benziyor hırsızlık olayı değil dedi.

Yener’in intikamı da yanlış kişiye.

Yemekten sonra da Demir’in evine gittiler. Tayfun bu işin kaçırılma ile bağlantılı olduğunu düşünüyor da yanlış bu olayın kaçırılma ile bir bağlantısı yok. Ömer bunu kim yaptı ise yakaladığında bende görmek istiyorum dedi. Tayfun da göreceksin merak etme dedi.Yener’i görecek ve tanıyacak Ömer.

Salim amcanın da kaderi bir sabah ağız tadı ile bir kahvaltı yapamadı şu evde. Şimdi de Sevim Zehra hakkında konuşurken Salim amca ben kızıma güveniyorum dedi. Sevim de benim kızım değil kesin senin kızındır derken Yasemin geldi. Salim amca çok korktu Zehra’nın Sevim’in kızı olmadığını öğrenecek diye. Duymadı Yasemin konuşulanları Salim amcada evden gitti.

Yener cüzdanını kaybetmiş bulamıyor. Demir’in evinde unutmuş olmayayım derken. Dükkanda ararken Koray’ın babasının adamları geldi ve Salimin dükkanını sen mi dağıttın? diye sordular.

Akıl var, mantık var, adam hiç ben yaptım der mi? suçu kabul eder mi? etmez. Etmedi de zaten.

Salim amca benim babam sayılır niye onun dükkanını dağıtayım ki dedi. sen niye dağıttığını gayet iyi biliyorsun Yener Zehra  için.

Ömer Zehra ya evden çıkmadan önce dışarı çıkmayın 1 saate gelirim demişti ama Asya parka gitmek istiyor Ayşe de götürecek Zehra ne yaptıysa gitmelerine engel olamadı. Ömer’in kendisine kızmasından korkan Zehra Ömer’i aramak istedi. Ayşe de sen ara deyince Zehra aradı Ömer den de azarı işitti.

Ayşe’nin yanında olduğunu anladı ve Ayşe konuştu abisi ile sen gelme biz geliriz her zaman ki gittiğimiz yerde buluşalım Zehra görmedi orayı dedi.

Ömer Zehra yı istedi ve dikkat et, bir şey görürsen beni ara dedi.

İşin aslını öğrenince yumuşayan o zamana kadarsa çok sert olan bir Ömer’i adam edecek Zehra işi zor.

Ömer daha sonra da Tayfunu arayarak bizimkiler dışarı çıkacak haberin olsun istedim dedi.

Alev bıyıklı olan adamın evine gidip 500 bin tl parayı bir zarfın içinde verdi. Adam da Ömer den 1 milyon alacaktık deyince, Alev benimle 300 bine anlaştın bu da bonusu dedi. bıyıklı da Cengiz’i hastaneden kaçırırım, paranın kalan kısmını ödersin yoksa diyerek tehdit etti Alev’i. Ömer den alacağını Alevden istiyor. Alev baya zarara girdi oh olsun.

Yasemin dükkana gidip Koray’a bileklik hediye etti ve motorunu satıp babama yardım ettiğini neden sakladın dediğinde, Koray şaşırdı çünkü bunu kimse bilmiyordu. Yaseminde parçaları birleştirmem zor olmadı derken Alper geldi Koray’ın istediği parayı getirmişti Koray Yasemin olduğu için sonra halledelim diyerek reddetti.

Ömer Ayşe Zehra Asya nereye gittiler görmedik. Ömer ile Zehra dönüş yolundalar. Ayşe Ökkeş amca ile dönüyor sanırım giderken onunla gideceklerdi. Ömer Zehra ya kendisinin özel sekreteri gibi davranıp, önce Zehra’nın kendi telefonundan Ayşe yi arayıp nerede olduğunu öğrenmesini, sonra da Ömer’in kendi telefonundan Demir’i aramasını istedi.

Demir ile konuşan Ömer bugünde bize gel deyince Demir kabul etmedi. Tayfunla evinden ayrıldı.

Yener de güpe gündüz kafasında kar maskesi elinde siyah koli bandı ile Demir’in evine yeniden girdi. Bu kez kaybettiği cüzdanını bulmak için. O band ile kameraları kapattı kendini kayıt etmesinler diye.

Birde kamera takmışlar zengin bebeleri, bize söker mi be diye kafa tutuyor. Gözün kararmış senin Yener, bu saatten sonra her şey beklenir senden.

 

İçeri girince de gündüz gündüz lambaları yaktı ne alakaysa, akşam Demir gelince evine girenler olduğunu anlasın diye ip ucu bıraktı herhalde ve yine evin altını üstüne getirdi cüzdan arayım derken.

Bulamıyor ve ya polisler bulduysa yandın oğlum sen nasıl adam oldun Yener? Çakısı gider atölyede kalır, cüzdanı Demir bilmem neyin evinde kalır, bu ne iş? Gel de delirme diyor. o halde bile güldürüyorsun Yener de çok kötü bir oldun çıktın sen hiç yakışıyor mu sana bunları yapmak?

  

Sende pis işler yapma Yener. Kötü adam olma, iyi insan ol, iyilik yap, kimse sana bu kötülükleri yap demedi, sen kendin yaptın ve şimdi de böyle bocalıyorsun kendin ettin kendin buluyorsun Yener.

Cüzdanı bul bas git diyor kendine yukarı kata bakmak için çıkarken Beton cüzdanı buldum diye mesaj attı Yener de hemen evi terk etti. Lambalar açık ev darmadağınık bir halde.

Demir de akşam eve gelince evi gördü o halde ve hemen Tayfunu arayıp haber verdi. sonrada Ömer’i aradı olanları ona da söyledi.

İşte Demir telefon açmadan önce Ömer ailesi ile birlikte akşam yemeği yiyordu ve yemekte Alev’e veda yemeğiydi. Müzeyyen hanım onun için hazırlatmış. Alev de bir sürpriz yaptı ve bu yemekte Amerikaya gitmeyeceğini açıkladı.

Şirketteki pozisyonum kariyerim buna bağlı ise yarın hemen istifa ediyorum dedi. oyun oynuyor Alev restine rest diye karşılık veriyor Ömer’e Alev. Biliyor ki arkasında teyzesi var bir şekilde onu ikna eder ve şirkete eski pozisyonuna geri gönderir düşüncesinde Alev. İşte tamda bu konuşmaların olduğu an da Demir aradı ve Ömer de acil işim var diyerek konaktan ayrıldı nereye gittiğini söylemeden.

Alev’in adamlarından olan bıyıklı da sakallı arkadaşını hastaneden kaçırmak için bir adam ayarlamış, kendine de doktor kıyafeti elini kolunu sallaya sallaya polisinde gözü önünde sakallı tere yağından kıl çeker gibi aldı kaçırdı ya pes.

Ömer evden direk Demir’in evine geçti Tayfunda gelmiş. Hep birlikte kamera kayıtlarına baktılar. Ömer maskeli Yener’i gözlerinden tanıdı ama kimseye bir şey söylemedi. Yine Zehra yı suçladı içinden. Yener neden Demir’e zarar vermek istesin ki diye düşünerek onu arayıp bulmaya hesap sormaya sokağa çıktı arabasıyla Ömer.

Ve pusuya yatmış bekleyen Yener, Ömer’i görür görmez son sürat arabayı Ömer’in üzerine sürdü çarptı ve kaçtı.

Ömer daha ne olduğunu anlayamadan gördüğü araba farının ışığının etkisinde olduğu yerden hareket etmeye fırsat bulamadan arabanın kendisine çarpmasıyla kendini yerde buldu. Ömer çarpmanın etkisi ile bayılmıştı.

Pis Yener her kötülük beklenir senden demiştim de Ömer’i arabanla öldürmek isteyeceğini, ezeceğini düşünememiştim.

Ayşe de Abisini merak ediyor ve Zehra ya soruyor bir haber alırsan konuşursan haberim olsun diyor. Kardeş işte sanki hissetti abisine bir şey olacağını da kötü yorumlamadı içinde hissettiği duyguyu.

CİĞERİM YANIYOR

Şu zamanda böyle sevda olmaz diyorlar
Yarim seni bilmiyorlar tanımıyorlar

Sevdan bana şu ömrümden tek yadigâr
Sen bilmezsin sevdiceğim bizi ayıracaklar

El sözüne kanıp sakın beni kırmayasın
Gitmez dedim ilk giden sakın sen olmayasın

Şimdi yalnızlığıma ağlıyorum
Yârin haberi yok içim yanıyor

Dert üstüne dert ekliyorum
Kimse bilmez ciğerim yanıyor

Taşkın

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 60. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)” üzerine 136 yorum

 1. Gadai BPKB dedi ki:

  Great line up. We will be linking to this great article on our site. Keep up the good writing.

 2. I do agree with all of the ideas you have presented in your post. They’re very convincing and will definitely work. Still, the posts are very short for newbies. Could you please extend them a bit from next time? Thanks for the post.

 3. 747 Live dedi ki:

  I got what you intend, regards for posting.Woh I am glad to find this website through google.

 4. hire a hacker dedi ki:

  I really appreciate this post. I have been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thank you again

 5. Thankyou for this wondrous post, I am glad I found this site on yahoo.

 6. mpo777 slot dedi ki:

  I genuinely enjoy reading on this site, it has fantastic posts. “The living is a species of the dead and not a very attractive one.” by Friedrich Wilhelm Nietzsche.

 7. I’ve been browsing on-line greater than 3 hours today, yet I by no means found any attention-grabbing article like yours. It is lovely worth sufficient for me. Personally, if all web owners and bloggers made good content as you probably did, the net will likely be a lot more useful than ever before.

 8. Nice weblog here! Also your web site quite a bit up fast! What host are you using? Can I am getting your affiliate hyperlink in your host? I wish my website loaded up as quickly as yours lol

 9. Only wanna input on few general things, The website pattern is perfect, the subject material is real great. “I delight in men over seventy. They always offer one the devotion of a lifetime.” by Oscar Fingall O’Flahertie Wills Wilde.

 10. You have brought up a very good details , regards for the post.

 11. Do you mind if I quote a couple of your posts as long as I provide credit and sources back to your weblog? My blog is in the exact same area of interest as yours and my visitors would really benefit from a lot of the information you provide here. Please let me know if this okay with you. Regards!

 12. It’s onerous to find knowledgeable folks on this topic, but you sound like you already know what you’re speaking about! Thanks

 13. Some times its a pain in the ass to read what people wrote but this website is real user pleasant! .

 14. forms dedi ki:

  I’ve recently started a web site, the info you provide on this web site has helped me tremendously. Thanks for all of your time & work.

 15. megaflix dedi ki:

  Loving the info on this web site, you have done outstanding job on the content.

 16. visteon dedi ki:

  The very root of your writing while sounding agreeable initially, did not really work well with me personally after some time. Someplace within the sentences you were able to make me a believer but just for a short while. I still have got a problem with your leaps in assumptions and you would do nicely to fill in those gaps. When you can accomplish that, I will surely end up being fascinated.

 17. Thank you for sharing excellent informations. Your web-site is very cool. I’m impressed by the details that you¦ve on this website. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this website page, will come back for more articles. You, my pal, ROCK! I found just the information I already searched everywhere and simply could not come across. What a great web site.

 18. webometrics2023 dedi ki:

  I think you have observed some very interesting details, thanks for the post.

 19. Its good as your other articles : D, thankyou for posting. “There’s no Walter Cronkite to give you the final word each evening.” by William Weld.

 20. I just like the helpful information you provide on your articles. I will bookmark your weblog and test once more here regularly. I’m relatively sure I will be told plenty of new stuff right here! Best of luck for the next!

 21. Absolutely indited content material, Really enjoyed reading through.

 22. Slot 5000 dedi ki:

  Heya i’m for the first time here. I came across this board and I find It really useful & it helped me out a lot. I hope to give something back and aid others like you helped me.

 23. 777luckyslot dedi ki:

  I’ve been browsing on-line greater than 3 hours lately, but I by no means discovered any fascinating article like yours. It is pretty value enough for me. In my view, if all website owners and bloggers made just right content material as you did, the net can be a lot more useful than ever before.

 24. Tancap88 dedi ki:

  wonderful points altogether, you just gained a new reader. What would you recommend in regards to your post that you made a few days ago? Any positive?

 25. Perbakin dedi ki:

  hello!,I like your writing very much! share we communicate more about your article on AOL? I require a specialist on this area to solve my problem. May be that’s you! Looking forward to see you.

 26. slot dedi ki:

  Very interesting information!Perfect just what I was searching for!

 27. Hello! I just would like to give a huge thumbs up for the great info you have here on this post. I will be coming back to your blog for more soon.

 28. Hey I am so glad I found your web site, I really found you by mistake, while I was searching on Digg for something else, Anyhow I am here now and would just like to say thank you for a incredible post and a all round exciting blog (I also love the theme/design), I don’t have time to look over it all at the minute but I have book-marked it and also included your RSS feeds, so when I have time I will be back to read more, Please do keep up the superb work.

 29. Hi there, just was aware of your blog through Google, and located that it’s truly informative. I’m going to watch out for brussels. I’ll appreciate should you continue this in future. Lots of people will be benefited out of your writing. Cheers!

 30. Can I just say what a relief to find someone who actually knows what theyre talking about on the internet. You definitely know how to bring an issue to light and make it important. More people need to read this and understand this side of the story. I cant believe youre not more popular because you definitely have the gift.

 31. sakura88 dedi ki:

  Only wanna say that this is extremely helpful, Thanks for taking your time to write this.

 32. melati88 dedi ki:

  Please let me know if you’re looking for a writer for your weblog. You have some really great articles and I think I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d absolutely love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine. Please shoot me an e-mail if interested. Kudos!

 33. hobi88 dedi ki:

  Some truly excellent content on this web site, thankyou for contribution.

 34. dolar123 dedi ki:

  I went over this site and I think you have a lot of good info, saved to bookmarks (:.

 35. I¦ve learn a few good stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I wonder how much attempt you put to create the sort of magnificent informative site.

 36. warung99 dedi ki:

  Hey! I just wanted to ask if you ever have any trouble with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing many months of hard work due to no back up. Do you have any methods to prevent hackers?

 37. gas168 dedi ki:

  I have learn several excellent stuff here. Certainly price bookmarking for revisiting. I surprise how much attempt you put to make this sort of great informative web site.

 38. top88 dedi ki:

  Thanks so much for providing individuals with an extraordinarily nice opportunity to discover important secrets from this blog. It is often very terrific and stuffed with fun for me personally and my office friends to search your website at least thrice in one week to read through the newest stuff you have. And definitely, we are actually impressed with all the great opinions served by you. Some 1 areas in this post are easily the most beneficial we have ever had.

 39. I am glad for commenting to let you be aware of of the remarkable encounter my friend’s princess went through viewing your blog. She learned many issues, most notably how it is like to have a marvelous giving style to get others quite simply fully grasp a variety of extremely tough subject areas. You undoubtedly did more than my expected results. Many thanks for showing such valuable, healthy, revealing and as well as easy guidance on your topic to Tanya.

 40. solar roi dedi ki:

  Hello. fantastic job. I did not imagine this. This is a impressive story. Thanks!

 41. I like the valuable information you provide in your articles. I’ll bookmark your weblog and check again here frequently. I’m quite sure I will learn many new stuff right here! Good luck for the next!

 42. Kampus di medan dedi ki:

  I have read several just right stuff here. Certainly worth bookmarking for revisiting. I wonder how much attempt you put to make such a excellent informative website.

 43. judi online dedi ki:

  You have brought up a very fantastic details, thanks for the post.

 44. 1sbo slot gacor dedi ki:

  Hello my friend! I wish to say that this article is awesome, nice written and include almost all significant infos. I’d like to peer more posts like this .

 45. Magnificent website. Plenty of useful info here. I’m sending it to several friends ans also sharing in delicious. And of course, thanks for your sweat!

 46. I like this web site so much, saved to my bookmarks. “To hold a pen is to be at war.” by Francois Marie Arouet Voltaire.

 47. I went over this internet site and I conceive you have a lot of great info , bookmarked (:.

 48. Good info. Lucky me I reach on your website by accident, I bookmarked it.

 49. comprar rifle 22 dedi ki:

  I haven’t checked in here for a while because I thought it was getting boring, but the last several posts are great quality so I guess I will add you back to my everyday bloglist. You deserve it my friend 🙂

 50. I believe this web site contains some really great info for everyone :D. “The public will believe anything, so long as it is not founded on truth.” by Edith Sitwell.

 51. I love it when people come together and share opinions, great blog, keep it up.

 52. painel smm dedi ki:

  Very interesting points you have remarked, appreciate it for putting up.

 53. It’s onerous to find knowledgeable people on this subject, however you sound like you know what you’re speaking about! Thanks

 54. I got good info from your blog

 55. Some really superb blog posts on this website , thanks for contribution.

 56. Perfectly written subject material, regards for information. “In the fight between you and the world, back the world.” by Frank Zappa.

 57. Magnificent site. Plenty of useful info here. I’m sending it to some buddies ans also sharing in delicious. And of course, thanks to your effort!

 58. hire a hacker dedi ki:

  With havin so much content do you ever run into any problems of plagorism or copyright violation? My blog has a lot of exclusive content I’ve either created myself or outsourced but it looks like a lot of it is popping it up all over the web without my permission. Do you know any methods to help reduce content from being ripped off? I’d truly appreciate it.

 59. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 60. GB WA dedi ki:

  Thank you for sharing excellent informations. Your web-site is very cool. I’m impressed by the details that you¦ve on this site. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this web page, will come back for more articles. You, my pal, ROCK! I found just the information I already searched everywhere and simply couldn’t come across. What a great web site.

 61. I reckon something genuinely interesting about your web blog so I saved to my bookmarks.

 62. It is perfect time to make some plans for the future and it’s time to be happy. I have learn this publish and if I could I desire to suggest you some attention-grabbing things or advice. Maybe you could write next articles referring to this article. I wish to read even more issues approximately it!

 63. Oh my goodness! an incredible article dude. Thanks However I’m experiencing concern with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anybody getting an identical rss drawback? Anybody who knows kindly respond. Thnkx

 64. Together with the whole thing that seems to be building within this specific area, all your opinions are generally somewhat refreshing. However, I appologize, but I can not subscribe to your entire theory, all be it exhilarating none the less. It would seem to me that your comments are generally not entirely rationalized and in simple fact you are generally your self not really fully convinced of your point. In any case I did enjoy reading through it.

 65. I truly enjoy looking through on this site, it has wonderful articles. “It is easy to be nice, even to an enemy – from lack of character.” by Dag Hammarskjld.

 66. I really value your work, Great post.

 67. We are a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your website offered us with valuable information to work on. You’ve done an impressive job and our whole community will be thankful to you.

 68. What’s Happening i am new to this, I stumbled upon this I have found It absolutely useful and it has aided me out loads. I hope to contribute & assist other users like its helped me. Good job.

 69. Thank you for all your labor on this site. Kim enjoys engaging in investigations and it is obvious why. Many of us know all concerning the compelling way you produce priceless steps by means of this web site and as well as cause contribution from people on the concept plus our girl is certainly discovering a lot. Enjoy the rest of the new year. You are always doing a glorious job.

 70. Heya i’m for the primary time here. I came across this board and I in finding It really helpful & it helped me out a lot. I’m hoping to offer something again and aid others like you aided me.

 71. hilo911 dedi ki:

  There is noticeably a bundle to find out about this. I assume you made certain good factors in features also.

 72. You have observed very interesting points! ps decent internet site. “In music the passions enjoy themselves.” by Friedrich Wilhelm Nietzsche.

 73. What i do not realize is in truth how you’re no longer really a lot more smartly-favored than you might be now. You’re so intelligent. You already know thus considerably with regards to this matter, made me in my opinion believe it from numerous varied angles. Its like men and women don’t seem to be interested unless it’s something to do with Lady gaga! Your individual stuffs great. All the time deal with it up!

 74. This web site is really a walk-through for all of the info you wanted about this and didn’t know who to ask. Glimpse here, and you’ll definitely discover it.

 75. The next time I read a blog, I hope that it doesnt disappoint me as a lot as this one. I mean, I do know it was my option to read, however I actually thought youd have one thing interesting to say. All I hear is a bunch of whining about one thing that you might fix in the event you werent too busy looking for attention.

 76. I am lucky that I detected this website, exactly the right information that I was looking for! .

 77. Only wanna input on few general things, The website pattern is perfect, the content is very wonderful. “If a man does his best, what else is there” by George Smith Patton, Jr..

 78. I used to be more than happy to search out this internet-site.I wished to thanks in your time for this excellent learn!! I positively enjoying every little little bit of it and I’ve you bookmarked to take a look at new stuff you weblog post.

 79. vendor booth dedi ki:

  Just a smiling visitor here to share the love (:, btw great style.

 80. Hey there! This is my 1st comment here so I just wanted to give a quick shout out and say I really enjoy reading your blog posts. Can you suggest any other blogs/websites/forums that cover the same subjects? Thanks for your time!

 81. quem cria site dedi ki:

  Thanks for another fantastic article. Where else could anyone get that type of info in such a perfect way of writing? I have a presentation next week, and I’m on the look for such info.

 82. I would like to show some appreciation to this writer just for bailing me out of this trouble. Right after exploring throughout the online world and coming across things which were not helpful, I believed my entire life was well over. Existing minus the answers to the problems you’ve solved through your posting is a serious case, as well as the kind which may have adversely affected my career if I had not discovered your website. Your own personal natural talent and kindness in dealing with everything was priceless. I’m not sure what I would have done if I had not come upon such a point like this. It’s possible to at this point look forward to my future. Thank you so much for this specialized and amazing help. I won’t think twice to suggest your blog post to anyone who desires assistance about this area.

 83. Rattling good information can be found on web blog.

 84. Hello this is kind of of off topic but I was wondering if blogs use WYSIWYG editors or if you have to manually code with HTML. I’m starting a blog soon but have no coding know-how so I wanted to get guidance from someone with experience. Any help would be greatly appreciated!

 85. zoritoler imol dedi ki:

  I have not checked in here for a while since I thought it was getting boring, but the last few posts are good quality so I guess I¦ll add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 86. Very interesting info!Perfect just what I was searching for!

 87. Wohh exactly what I was looking for, appreciate it for posting.

 88. zmozeroteriloren dedi ki:

  There is noticeably a bundle to know about this. I assume you made certain nice points in features also.

 89. Nezrin dedi ki:

  Adını sen koy dizisinde zehra ve ömeri çok seviyorum

  1. Bakü dedi ki:

   Ömere bayılıyorum

 90. A.S.K hastasi dedi ki:

  Hayirli pazarlar. Lalecim seni guldure bildiysem ne mutlu bana.Iyi ki sende varsin sizler varsiniz. Sen merak etme benim cimri teyzem baska ulkede istese bile duymaz. Lap duysun ben sozu acik acik soylerim. O yuzden korkum yok kimseden.

 91. Asena dedi ki:

  Aslicm cok naziksin teshekurler canim arkadashim

 92. Gozel dedi ki:

  Aslijim iyi agşamlar janym analizine bayylyorum janym çoksag ol şarkyn çok iyi geldi cok duygulandym janym çigerlerim hep yanyyor kardeşim
  Insanlary allaha tabşyryp çok akyl edyorsun allahym ir kiç haklaşyr
  Muzo yaly teyze banada lazym arkadaşlar bar olsa bitane yollayyn iyigijeler

 93. Zehra dedi ki:

  Merhaba.Aslicim analiz guzel tesekkur ederim.Canim kimse yatasdihini yasamadan olmez gercekten oyledir bu ben o kadar karsilasmisim bunlarla Allah bir sekilde cezasini verir sen digru yapip Allaha hevale ediyorsun.Ama Alev yasamadi insAllah 2ci sezonda butun yaptiklarinin bedelini odeyib gider diziden.canim sarkida cok guzel olmus tekrardan tesekkurler

  1. aslı dedi ki:

   Zehracım Teşekkür ederim canım. evet doğru söylüyorsun.

 94. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Sana cok minnettarım.Her defasında sorularıma etraflı cevab verdiyin için.Keşke benim pişmanlıgımın ifadesidir aslında.Benim bir hatam yüzünden birileri azab çekirse keşke yapmasaydım demeyimmi?Kendimi suçlamayımmı?Göz yaşlarım denizden başlangıc götürür sanki,bitmek bilmiyor.Bunları yazıken senin yazını 5 defa okudum,sakinim.Bana umut ve huzur verdiyin için cag ol,benim alime kızım.Şok sag ol.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba hayırlı akşamlar ablacım,
   Canım ablacım, pişmanlık için bile olsa o kelimeyi kullanma lütfen çıkar hayatından kelime dağarcığından onu.

   Çünkü, o kelimeyi kullandıkça bir kısır döngünün içerisinde oluyor sonuca ulaşamıyorsun sen.

   Üzülmen, ağlaman, göz yaşı dökmen normal olması gerekenler oluyor. İşte o an yaşadıklarından bir ders alıp aynısını yapmama kararı alırsan ve Allah böyle diledi ve oldu ben böyle olmasını istemezdim pişmanım yaşadığım olaydan kendim için bir ders çıkardım dersimi aldım dediğin an olayların seyri değişecektir.

   Ancak sen sürekli kendini suçlar ve keşke der durursan şeytan sana vesvese verir gönlüne, çıkmak istediğin yerden çıkamaz bir noktaya gelirsin ablacım.

   Naçizane fikrim, Senin yapacağın tek şey şuan için, geçmişte yaşadıklarından dolayı bir pişmanlık yaşıyorsan bunu keşke kelimesini kullanmadan yapmalısın.

   Giden zaman gitti, geriye dönüş yok, yaşadıklarından ders alarak yaptığın o hataları yapmadan yoluna devam etmek.

   Ayrıca hiç bir şey sebepsiz yaratılmamıştır bu dünyada.
   Sebep belki senin elinden yaratıldı, birde o açıdan bak olaylara ve kendini bir çıkmazın içerisine sokma ablacım.

   Bir girdapta sürükleniyorsan ben elimi sana uzattım tut elimi ben çekeyim seni ve sen o girdaptan çık gün yüzüne olur mu?

   Her hatadan sonra kızmadan ve üzülmeden önce, “Acaba bu bir ders miydi? Daha kötü olabilir miydi? Böylesi daha mı iyi oldu?” diyerek düşünmemiz gerektiğidir.

   Ve hayatta mükemmel olmaktan kaçınmak gerekir. Her şey idealimizdeki gibi olmayabilir. Yaptıklarımızın sonuçlarına bazen fazla düşünmeden razı olmalıyız.

   Çünkü bu dünya bir imtihan dünyası ve sebep sonuç ilişkisine bağlı, o sebeple bazı olayların, Allah o şekilde dilediği için ve kaderde o şekilde olması gerektiği için öyle gerçekleştiğini hiç unutmamalıyız ve yaptıklarımızdan dolayı pişmanlık duyarken, bunların tümünün kaderde olduğu için o şekilde gerçekleştiğini unutmamalıyız, her şeyin, yalnızca Allah öyle dilediği için yaratıldığının şuurunda olmalıyız ablacım.

   Tüm bunları Allah’ın yarattığını, hepsinin kaderin bir parçası olduğunu ve hepsinde insanlar için pek çok hayır ve hikmet olduğunu bilmeliyiz.

   Hem Allah’tan korkarak hem de Allah’ın rahmetini umarak, samimi olarak, elimizden gelenin en iyisini yaparak çaba harcamalıyız.

 95. Asena dedi ki:

  Asli gune senin anaizinle bashlamak bi harika yine ve yine mutish olmush bu arada sana arkadashim diye biirmiyim cunku oyle hisediyorumda aslinda bu sitedeki herkesi arkadashim abim ablamgibi goruyorum ve burdaki herkese sosuz saygi duyuyorum ve resul abimizdende teshekur ediyorum bu siteyi actigi icin herkese iyi gunler diliyorum

  1. aslı dedi ki:

   Asenacım, elbette arkadaşım diyebilirsin. Biz burada adını sen koy dizisi sayesinde güzel arkadaşlıklar kurduk canım.

 96. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Aslim gune iyi baslamak icin senin analizlerin sart eline saglikkkk. Ir hic kusura bakma Asli ve Hanim abla hakli. Tum erkekler ayni. Hem inatci hem de haksiz olduklari konuda hep kendilerini hakli cikariyorlar. Hanim abla o cumleyi altin harflarla yazma erkekler onu kendilerine verilmis odul bilirler. Lalecim muzo gibi teyze istiyormussun. O teyzeden bir tane uretmisler onu da alev kapmis. Zengin teyze benim var ama bir ise yaramiyor cok cimri. Alev kadar sansli olmadik teyze konusunda.O yuzden alev hep cezalanmak yerine odulleniyor. Iyi yener var yoksa o zorba omeri insanda yaptigi siniri kim yatistirir. Yenere bak sen, bir de demirin yastigi koklamasin mi uzerinde zehranin kokusu var mi? Sanki zehranin kokusunu cok biliyor.Yenerin omere arabayla carparmasi. Omerin bunun icin zehrayi suclamasi biliyordun sende bu isin icindesin diye imada bulunmasi. O zaman iyiki yener carpmis suna dedim.

  1. aslı dedi ki:

   Senden günaydın, benden iyi akşamlar canım.
   Malum bayramın 2. günü ve oldukça yoğun tempoda geçen bir gündü ve ancak fırsat bulabildim geldim 🙂
   Bu dizi bitince ne olacak? dizi devam ederse bende burada olursam analiz devam eder inşallah.

  2. Lale turkmen dedi ki:

   Ask hastasi her mesajinda yuzumizi gulduricek cumleler bulup yaziyorsun. Iyiki varsin canim. Sen burda adini yazmiyorsun o yuzden cimri teyzeni bile rahat rahat yazabiliyorsun.Bir yerlerden duyar gibi bir korkun yok. Ne guzel sana.

 97. aslı dedi ki:

  Merhaba, hayırlı geceler hanım ablacım 🙂
  Hemen bilmek istediklerini elimden geldiğince açıklamaya çalışayım

  1) Hak etmediğin bir muamele gördüğünde, unutma: O kişi senin değerini anlamadan ölmez.
  Çünkü El Hakem’dir Allah.

  Bu bir bütündür ablacım. Çünkü Allah’ın 99 isminden biri olan El Hakem ismi sayesinde Allah, son hükmü verecek olan ve hakkı yerine getiren, hükümlerinde zulüm bulunmayan. Mutlak Hakimdir.

  iyiyi kötüden ayıran; işlerinde kusur, bulunmayan Allah, El Hakem Adıyla aynı zamanda insanların birbirlerine haksızlık etmelerine mani olur ve hakları hak sahiplerine iade eder.

  Allah, haklı ile haksız arasında hükmeder ve adaletiyle hakkı yerine getirir. Allah’ın hükmünde asla hata olmaz. Hakimler hakimi O’dur çünkü.
  “Allah’ın izni (kaza ve kaderi) olmadan kimseye hiçbir musibet isabet etmez.

  ( ve lütfen senin mesajının içinde parantez içerisinde yazmış olduğun keşke kelimesini kelime haznenden çıkar ablacım.)

  Peygamber Efendimiz bu konuda uyarıyor
  Şayet başına bir musibet gelirse; “eğer şöyle yapsaydım, şöyle şöyle olurdu (veya; keşke şöyle yapsaydım, o zaman şöyle şöyle olurdu)” şeklinde bir şey söyleme!

  Bilakis şöyle de; “Bu Allah’ın takdiridir, o neyi isterse onu yapar.” Çünkü, “LEV” (eğer, şayet, keşke) kelimesi şeytanın işine yarar/iş yapmasına kapı açar.”

  2) Hasbunallahu ve ni’mel vekil ni’mel Mevla ve ni’me’n nasir.

  Anlamı :
  Hz.İbrahim ateşe atılmak için mancınığa konulduğu zaman Cebrail aleyhisselam:

  “Bana ihtiyacın var mı” diye sordu.
  Hz.İbrahim de O’na şöyle dedi;

  “Sana hayır ama alemlerin Rabbine evet!”

  “Hasbunallahu ve ni’mel vekil ni’mel Mevla ve ni’me’n nasir”

  (“Allah Teala, bize yeter, O ne güzel vekildir. Ne güzel Mevla ve ne güzel yardımcıdır.”)

  dedi de o yakıcı ateş kendisine “soğuk ve selametli” oldu.

  3)Erkek değil misiniz topunuz aynısınız. O cümlemde orada bir anlık kızgınlık vardı 🙂

 98. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba İR.Ogul,o dediyin insan etrafına bakdı ve göreceyini gördüyü için Aslının cözlerine hakk verdi.Bir de size kötüsünüz deyen olmadı ki,aynısınız deyildi.

 99. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslım.Güzel analiz yazmışsın,hatta çok güzel.Ama bilmek istediklerim var.
  1.O kişi senin degerini anlamadan ölmez(keşke).Bu fikir kendini isbatlamışmı?
  2.Hasbunallahi ve ni`mel vekil ni`mel Mevla ve ni`me`n nasir.Zaman bulursan tercümesini yazarmısın?
  3.Erkek deyilmisiniz topunuz aynısınız.Altın suyu ile yazılmalı bu cümle, Aslıcım.Hayırlı geceler güzel kızım.

  1. IR dedi ki:

   Hanim abla sen yapma bari , ne yani ? Nedir erkeklerle alip veremediginiz? (Saka).insan bi etrafina bakar.

 100. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim gunun tum yorgunluklarini alan analiz icin teşekkur ederim. Şu alevin teyzesi gibi bir teyze istiyorum ben pahli hediyeler eden hata yapsam kimseye bildirmeden arkami toplayan, oyle birisi varmidir olsa ben bir tane alayim. Kalmişsa eger gonder lutfen asli.

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler Lalecim. Ben tanımıyorum öyle bir teyze ancak masallarda ve birde bizim dizide olur başka olmaz.
   Öyle zengin olacak, pahalı hediyeler alacak, her daim arkanda olacak, bu zamanda zor canım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.