Adını Sen Koy 56. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)

Burak 26 Ağu 2017 Adını Sen Koy  0

Ömer Zehra yı Asya yı Kaçıranların Elinden Kurtardı.

Ömer ve Zehra Asya Sayesinde Bir kere Daha Aynı Yatak da Asya ile Birlikte Uyudu. 

Asya yı Kaçıranlardan Biri Konağa Geldi Zehra Gördü. Ömer’e Haber Verdi. 
Ömer de Ailesini Bir Arada Tutmak İçin Yat Kulübün de Yemeğe Götürdü.

Asya’yı kaçıran adamların elinden Asya’yı dışarı çıkarmayı başaran Zehra, kendisi sakallının elinde esir kaldı. Çok bağırdı bırak diye Ömer de Asya ile Zehra’nın sesini duydu. Asya yı Tayfuna vererek içeri girdi.

Zehra’nın başına silahı dayamıştı sakallı, kızı bıraktığı için çok kızıyordu Zehra ya. Ömer koşarak geldi ve Zehra’nın bizi neden kaçırdınız? siz kimsiniz? Asya ya asla zarar vermenize izin vermeyeceğim sözlerini duyup, birde başına silah dayanmış bir halde görünce Zehra yı Ömer. Onun Asya’yı kaçıranlarla bir ilgisi olmadığını anladı. Silah patladı sakallı Tayfun tarafından sırtından vuruldu.

Zehra yı kolundan tutarak dışarı çıkardı Ömer. Asya güvendeydi. Zehra Asya çok korktu yanına gidelim dedi birlikte dışarı çıktılar Ömer ile.
Zehra Ömer’e, Asya’nın her şeyin bir oyun sandığını, bunu onun korkmaması için söylediğini söyledi. Ömer de, senin ne işin vardı orada? diye soruyor. Bu nasıl bir soru Ömer?

Zehra Asya ile parka gitti onun orada Asya ile olması çok normal. Asya’nın yanında ben olacak değildim her halde Ömer.
Zehra da, parkta oynarken birkaç dakikada oldu her şey, kurtarmaya çalıştım ama alamadım ellerinden, bende o karambolde bindim arabaya dedi.

Ömer de evdekiler hiçbir şey bilmiyor özellikle de Ayşe dedi.

Sevdikleri üzülmesin diye insan neler neler saklar içinde. İçi kan ağlarken güler yüzü, kimse anlamaz ne fırtınalar kopar yüreğinde. Gücü bitene kadar ayakta durur. Gücü bitince de bir köşede kimse görmeden ağlar sessizce.  Kendi göz yaşlarını kendi siler belli etmez ağladığını, sonrada devam eder yoluna içindeki en büyük acı ile.

Yasemin de Koray’ın doğum günü için kendi elleri ile pasta yapmış onu Koray’ın evine götürdü büyük bir heyecan ile ancak Koray evde değildi. Pencereden içeri bakarken dükkanda gördüğü mallar buradaydı annesinin elinde Koray’ın kaskı ve söyledikleri an geldi aklına.

Koray hırsız olamazdı Yasemin buna inanmak istemedi.

Ve Koray Funda ile birlikte eve geldi. Funda Koray’ın yanağından öptü. Yasemin de bunu gördü ağladı. Yasemin çok fena aşık olmuş Koray’a. Funda dan kıskandı Koray’ı Yasemin sonra da ağlayarak oradan ayrıldı. Koray da Yasemin de birbirlerine fena aşıklar.

Koray’ın Funda yı terslediğini görmedi. Koray pastayı gördü Yasemin’in oraya geldiğini anladı mutlu oldu.

Ayşe Zehra yı telefonla arıyor ulaşamıyor. Ulaşamaz çünkü; Zehra’nın telefonu adamlarda kaldı. Zehra telefonu almadı ki onlardan. Annesinin Zehra ya verdiği telefonda bu şekilde yok olmuş oldu.

Ayşe abisini de aradı ona da ulaşamadı. Çok fena endişeli Ayşe eve gitmek istedi. Nihat da kabul etti yoksa Ayşe daha kötü hissedebilirdi kendini.

Demir Ömer’i aradı. Ömer de Asya araba da uyuyor, adamların biri kaçtı, diğeri yaralı eve geliyoruz gelince konuşuruz dedi.

Ömer Zehra ya Asya yı kimlerin kaçırdığı konusunda bir fikri olup olmadığını sordu. Zehra tanımadığını söyleyince, Ömer ifadene baş vuracaklar, tekrardan görsen hatırlar mısın? dedi.

o yüzler hiç unutulur mu Ömer? elbette hatırlar Zehra. Asıl bu adamlara Alev’i vermek lazımdı da işte Alev’in kendi adamı olunca da olmuyor ki.

 

Ömer’in Zehra ya olan bakış açısı, bu olayın sonucundan sonra bir nebzede olsa olumlu yönde değişti. Tamamı ile değişmesi için daha birkaç olay daha yaşayacaklar işte O zaman anlayacak Ömer Zehra’nın düşündüğü gibi biri olmadığını.

Alev, Demirden Asya ile Zehra’nın fidyecilerin elinden kurtulduğunu öğrendi. Adamlardan birinin de kaçtığını. Fena oldu Alev. Ömer bunu kendisinin yaptırdığını öğrenmesinden adamların konuşmasından çok korkuyor Alev.

Ah o adamlar bir konuşsaydı da, seni ele verselerdi de, Ömer senin biletini kesip konaktan bir güzel postalasaydı ama olmadı. Yine kedi gibi dört ayağının üstüne düştün Alev.

Alev sesli bir şekilde kendi için çok şükür deyince, Demir şaşırdı hali ile adamlar kaçmış deyince çok şükür sözü pek uygun düşmedi. Bunu anlayan Alev lafı evirdi çevirdi kurtuldular çok şüküre getirdi, o zaman durum değişti. Demir şimdi anladı da yanlış anladı.

Alev kurtulduklarına şükretmiyor, adamların kendini söylemediği için seviniyorken sevinci yarım kaldı. Demir; biri yaralı olarak yakalanmış deyince. Alev, olamaz içinden ya iyileşince beni ele verirse diye geçirdi sonra da kaçarcasına odasına gitti.

Asya Ömer’in kucağında uyumuş bir halde eve geldiler. Demir açtı kapıyı. Alev onları görünce, kim yapmış bu alçaklığı dedi. Ah bildiğini bilmesem beni de inandıracaksın söylediklerine de yemezler Alev. O alçaklığı sen yaptın Ömer’e.

 

Zehra Asya yı alıp ben çıkarayım deyince, Ömer izin vermedi sende çok yoruldun ben çıkarırım dedi.

Vay be Ömer Zehra’nın yorulmuş olduğu için ona izin veriyor dinlenmesi için. Her şerde bir hayır vardır diye buna denir. Alev yine kötülük yapayım derken iyilik yapıp bizimkileri yaklaştırdı. Onun niyetinde Zehra ile Ömer’i ayırmak vardı olmadı ne oldu Alev yine kaybeden sen oldun.

Alev odasına gitti ve kendi kendine konuşuyor. Zehra’nın bu işten nasıl sıyrıldığını çok merak ediyor. Planı işe yaramadı. Zehra Ömer’in gözünde kötü bir insan olmadı. İnternetten haber öğrenmeye çalışıyor. Hey Allah’ım ya.

Ömer Ayşe öğrenmesin diye elinden geleni yaparken, Alev internetten bu olayın haberini öğrenmeye çalışıyor olacak iş mi şimdi bu Alev. Hem Ömer gazete dergi vs. basına çıkmayı sevmeyen birisi izin vermez ki.

Asya da uyanmış Zehra’nın kucağında Ömer’in yanına kendi odalarına geldi Zehra. Asya dayısı ve Zehra ablası ile birlikte uyumak istiyor. Zor bir gün geçirdiği için Ömer’in ona hayır deme gibi bir lüksü yok. Gel bakalım prenses diyerek yanına aldı Ömer Asya yı.

 

Asya Zehra ablasını da çağırdı yanına yatması için, hadi Zehra abla çok uykum var diye. Bak sen şu bıcırığa parmağında oynatıyor dayısı ile yengesini.

Zehra, biraz işim var diyerek hayır dedi. Baktı olmuyor dayısından yardım istedi Asya. Dayı Zehra ablada gelsin diye. İşi biliyor prenses Asya dayısının ona hayır diyemeyeceğini, başı ile geç dedi Ömer, Zehra da emir büyük yerden olunca geçti yatağa.

Asya ya bugün oynadığımız oyundan kimseye bahsetmek yok tamam mı diye söz aldı Zehra.

Ömer de afferim benim prensesime diye öptü Asya yı. Zehra ya bakan Ömer ona Asya yı koruduğu için gözleri ile teşekkür etti. Dili ile etmedi. Ah Ömer ah bir teşekkür etmek senin için neden bu kadar zor?

Ömer de Asya da yattı, Zehra oturuyor. Asya sende yatsana Zehra abla, hadi Zehra abla dedi. emir çok büyük yerden Zehra yatacaksın kaçışın yok.

Zehra da usulca uzandı yatağa. Ömer ve Zehra’nın arasında Asya, ikisinin ellerini tutarak birleştirdi bir köprü görevi yaptı Asya Zehra ile Ömer arasında ellerinin birleşmesi konusunda.

Bir sevgi köprüsü kurduk yüreğimizden, taa derinlerden, ışığını gözlerimizden yaydık etrafa, bakarak anlaştık ilk başta, dilimiz lal oldu, bakışlarımız konuştu. Anlaştık biz gönül dili ile gözlerimiz ile. 

Birbirimizin dostunu, düşmanını anlamadan, daha tam olarak birbirimizi tanıyamadan, gönül köprüsü kurduk biz kalp den kalbe giden yolda. Ne fırtınalar, ne tufanlar gördük biz de vazgeçmedik sevgimizden. 

Sağlamdı temelimiz yıkılmazdı, yıkılmayacakta. Son nefesimize kadar içimizde sağlam ayakta duracak sevgi köprümüz.

Nihat ile Ayşe de kimseye haber vermeden apar topar gece konağa geldiler. Ayşe güya Müzeyyen hanımın odasına, Asya’nın odasına bakmış hiçbir yerde Asya yokmuş.

Koskoca konak da Müzeyyen hanımın odasını hiç görmedim ben. Yeni konak da Asya’nın da odası var mıydı? Eski konak da Asya’nın odası vardı da yeni konağı hatırlamıyorum.

Ayşe abisinin odasına baktı kapıyı çalarak, gördüğü manzara çok hoşuna gitti Ayşe’nin abisi Asya ve Zehra el ele mışıl mışıl uyuyorlardı.

Sabah olduğundaysa Asya çoktan uyanmış gitmişti. Zehra ve Ömer de yavaş yavaş uyandılar. Birbirlerini görünce uyuya kalmışız dediler ve hızlıca aynı anda kalktılar.

Kahvaltıya indiklerinde Asya Alev’in sorularını cevaplıyordu. Asya Zehra ablası ile dayısından saklandıklarını anlatıyordu.

 

Ömer de Zehra da çok endişelendiler belli etmediler. Ömer ne zaman geldiniz diye sorunca, Nihat gece geldik. Ayşe Asya yı çok merak etti de. Deyince Ayşe, sizi arayıp ulaşamayınca merak ettim dedi.

Zehra da benim telefonum kırıldı dedi. Asya da hemen ben nasıl kırıldığını biliyorum deyince çok korktu bizim çiftimiz. Oyun oynarken kırıldı dedi Asya. İşte o an Ömer de Zehra da içlerinden bir oh çektiler söylemediği için.

İşte Zehra bir kere daha telefonsuz kaldı. Bundan sonra gelsin bakalım bir telefon daha.

 

Ayşe, gece odalarına girdiğini ve Asya ile gece birlikte uyuduklarını gördüğünü söyleyince, Alev çok sinir oldu buna.

Asya hakkı olan ona vaad edilen oyuncağı istiyor. Hakkı, hani oyunu kazanınca oyuncakçıya gidecektik Zehra abla dedi. Ayşe de birlikte oyuncakçıya gidelim istediğin oyuncağı alalım dedi ve Asya montunu giymeye gidince, Ayşe yolda bir şey mi oldu? yabancı birilerinden bahsetti Asya deyince.

Ömer piknik alanında birileri ile karşılaştık da ondan bahsediyordur dedi. Ne piknikti ama. Ben almayayım öyle pikniği mümkünse.

Yener iş yerinde uyumuş, sabah da Mehtap geldi. Neden eve gelmiyorsun da buralarda yatıyorsun diye cıyak cıyak bağırıyor. Bi sus Mehtap bi sus kafam şişti senin şu sesinden ha. Ama dur abine çok doğru söz söyledin Zehra abini sevmiyor bu çok doğru bir tespit.

Sen anladın bir de abin anlayaydı iyiydi. Zehra Yener’i sevmiyor. Yener de benim sevgim ikimize yeter diyor. Ekmek mi bu? Su mu bu bölüşeceksin sevgini, yarısını Zehra ya, yarısını sana vereceksin, sonra da gül gibi geçinip gideceksiniz. Yok öyle bir dünya Yener efendi Tek taraflı aşk seninki, karşılığı olmayan. Ben gönlümü bir kişiyi veririm, verdim mi de ölene kadar severim, delikanlı adamım sevdiğimi bırakıp gidemem ben diyor Yener.

Yener Zehra ya Diyor ki;

Senin İçin Dediler Ki;

 

Senin için yasak dediler
-Yasaklar çiğnenmek içindir dedim..

Senin için imkansız dediler
Önemli olan .. İmkansızı başarmak dedim…

Senin için olmaz dediler
– Dünya da olmayacak şey yok dedim…

Senin için zor dediler.
– Kolay olsaydı değeri olmazdı dedim…

Onda bulduğun nedir ki? dediler.
Herkeste arayıp bulamadığım dedim…

Senin için O ne? dediler.
– Hayattaki gülen yüzüm dedim…

Ona öyle nasıl bağlandın? dediler.
– Ben değil O ”bağladı” dedim…

O da Senin gibi sevdi mi? dediler.
– İşte cevap veremediğim tek şey buydu…

Eğer bunu bilmiyorsan vazgeç dediler.
– ”Vazgeçecek olsaydım sevmezdim” dedim…

 Can YÜCEL

 

 

Bıyıklı çok büyük bir cesaretle tekrardan konağa gelmiş. Bu ne cürret bıyıklı? Zehra da odasının balkonundaydı ve bıyıklıyı gördü. Bıyıklı da onu ve kaçtı adam. Zehra da Ömer’in yanına koşarak gitti. Bizi kaçıranlar burada deyince, Ömer hemen dışarı çıkarak bahçede adamı aradı.

Sonra Zehra geldi. Ömer nerede gördüğünü sordu. Asya’nın yanında kal deyince, Zehra da Ömer’e kendi başına iş yapma dedi. Zehra Ömer için endişelendi. Ömer o an duraksadı kendisini düşünen bir Zehra vardı karşısında bunu anladı. Her ikisi de korkuyorlar birbirleri için.

Ömer Zehra yı dinledi ve Tayfunu arayıp evin etrafında birilerini gördüğünü söyledi.

Alev de hastaneye gidip yaralı sakallı hakkında bilgi almak istedi. Ancak kapısında polis olduğu için göremedi. Hemşirede bilgi vermedi. Yakını iseniz memura sorun dedi.

Nihat şirkete gidiyordu ki Ömer engel oldu gitmesine. Ayşe de oyuncakçıya gidecekken Nihat engel oldu abin izin vermiyor diye. Ayşe ilk başta inanmak istemedi abim neden izin vermesin ki? diye düşündü.

Tayfunda konağın kapısına gelmiş evdekilere görünmeden kapının önünde konuştular Ömer ile.

Bıyıklıyı evin ilerisinde görmüş polisler peşinde koştular, Tayfunda katıldı onlara, çatışma çıktı ama yakalayamadılar kaçtı bıyıklı. Alev arabasına aldı kaçırdı bıyıklıyı ve kimsede Alev’i arabasını görmedi. Yine kurtuldu yakalanmaktan Alev.

Koray Yasemin’e pasta için teşekkür etti ancak Yasemin o pastayı anlamamazlıkdan geldi. Koray Yasemin için bir dershanenin bursluluk sınavı için kayıt yaptırdı. Yasemin’in bundan haberi yok.

Sınavı kazanırsa Yasemin kursa 2500tl ödeyecekmiş. Koray da bu parayı Alper den borç olarak istedi paraya ihtiyacım var diyerek.

Yener de dükkanda Beton ile konuşuyor. Daha doğrusu Yener kendi kendine konuşuyor. 😀

Zehra yı görmemiş Beton. Öyle sinirli ki Yener, ilk karşısına çıkacak kişiye patlayacak derken bir müşteri kiralık daire var mı? diye sorunca kızılca kıyameti kopardı Yener. 

Daire maire yok, kasap burası et kesiyoruz, bulduğumuz ilk öküzü de kesip satacağız yürü git dedi. 😀

Ama ben demiştim bu kötü patlayacak birine diye, olan gariban müşteriye oldu ne olduğunu anlamadı garibim. Betonun yemeğini bitirmesine bile müsaade etmedi. Zehra’nın delisi Yener.

Alev bıyıklıyı kurtardı kurtarmasına da adam Alev den fidye kadar para istedi. Karlı çıkayım derken zarara girdi Alev oh olsun. Para verdi adama daha da verecek. Uğraşmasaydı Zehra ile parası cebinde kalırdı. Alev kendi yiyemedi parasını bıyıklı yiyecek afiyetle paracıklarını oh canıma değsin müstehak sana Alev. Beter ol emi.

Ömer yat kulübünde yer ayırtmış yemek yiyecekler orada, Ayşe gelip de abisine neden dışarı çıkamadıklarını sordu. Ömer de Nihat yanlış anlamış yemeğe gidiyoruz hazırlanın dedi.

Nihat da yine suçlu ben oldum diye kendi kendine hayıflandı. Ayşe de ufak bir yanlış anlaşılma diyerek ortamı yumuşattı.

Nazan da cam siliyordu onların konuşmasını duydu. İnsanlar yat limanına yemeğe gitsin sende burada cam sil Nazan diye onları kıskandı Nazan.

İyi de Nazan sen bir çalışansın, onlar ise patron. Statünüz farklı. İzin günlerinde istersen sende gidebilirsin tabi oraya alırlarsa seni.

Yener parkta Zehra yı beklerken Alev’in arabasını gördü ve onu takibe aldı arabasıyla. Alev de Nazan’ı aradı evdeki durumu sordu. Evdekilerin yat kulübüne yemeğe gittiğini öğrenen Alev rotasını yat kulübüne çevirdi. O da yat kulübüne gitti.

Yasemin ders havasında değil. Alper den Koray’ın borcu yüzünden motorunu sattığını öğrendi. İçinden de dükkandan malları borcu için mi çaldı? diye düşündü. Kimsenin bir şey çaldığı yok Yasemin.

Koray da oradan geçerken Yasemin Alper’e annesinin yaptıklarını verirken gördü ve aralarında bir şey mi var? diye düşünerek üzüldü. Neredeyse ağlayacaktı aşık Koray.

Alev, Ömerlerin olduğu yat limanına geldi rahatlıkla içeri girdi nede olsa üyeliği vardı. Yener de onu takip edip arkasından gelmiş, arabadan inmiş, valeye anahtarlar üzerinde diyerek bir hava ile içeriye girmeye çalışıyordu ki, kart dedi kapıdaki adam ve Yener de al sana emlakçı kartı diye kendi kartını çıkarıp verdi. kötü mötü de çok alem bu Yener. 😀

Senin kartını sormuyor adam, oğlum Yener, kulüp üyelik kartını soruyor. Sen üye misin bu kulübe? baştan onu söyle. Almazlar seni içeriye.

 

Kartımı evde unuttum, hemen girip çıkacağım dedi hamlesini yaptı girmek için Yener, görevli durdurdu. Yener demez mi, ben buraya avuçla para sayıyorum diye. Hadi canım hadi, ufak at da martılarda yesin de karınları doysun Yener 😀

Sen kim, bu kulübe üye olmak kim 🙂 ikinci adam geldi. Kart yoksa giriş yok dedi. gördün mü bak almadılar seni içeri. Gidiyor gittiği yerde de ben o kartı size yedirmezsem diyor. 😀

Hangi kartı Yener? şu olmayan üyelik kartını mı? hadi hadi boş ver. Derken Yener Zehra yı gördü. Kulüpte onun giremediği kulübe Zehra girmiş yemek yiyor.

HAYATI BOYUNCA ACI ÇEKER İNSAN.

Aşk acısı, ayrılık acısı bazen de ölüm acısı.

Sevdiği insan için acı çeker insan en çok.

İçindeki ateş kızgın bir yanardağ gibi patlar bir anda.

Geç bulup erken yitirince sevdiğini, acı katmerleşir sanki.

Koyu bir tabaka gibi yapışır kalır içinde tortusu.

Kahredici bir pişmanlıktır. Kimi zaman ağlatan.

Artık her şey için çok geçtir ama gözyaşları hala ıslak ve tazedir.

Sevdiğini üzmemek için kendi hayatını hiçe sayar bazen insan.

Eski mutluluklar bile tarifsiz bir acı verir.

Çaresizlik bir bıçak gibi saplanır insanın sırtına.

Bakışlar anlamsız, kelimeler kifayetsiz kalır acının soğuk duvarını yıkmaya.

En garibi de kendisi için dökülen gözyaşlarını bilmemesidir insanın.

Bu kadar sevildiğini bilse belki de bu acıya direnebilirdi.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 56. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)” üzerine 56 yorum

 1. Mehri dedi ki:

  İyi akşamlar arkadaşlar.Teşekkur ederim ki beni ailenize kabul etdiniz.İnşallah iyi arkadaş oluruz.

 2. Mehri dedi ki:

  iyi akşamlar arkadaşlar.Teşekkur edirem ki beni ailenize qebul etdiniz.İnşallah iyi arkadaş olarık.

 3. Mehri dedi ki:

  merhaba Aslı.Çox sağ ol.Şadam ki,sizin ailənizə qəbul edildim.İnaniram ki iyi dostlar olariq.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Mehricim inşallah canım.

 4. Gozel dedi ki:

  Hepinize sag olun tek tek jewaplemiyorum Fatyjym senden buyukdurun 41 yaşymdayym Aytac Azeri fan seninde başyn sag olsyn ajyny çeken bilir

 5. Lale turkmen dedi ki:

  Canim Aslim yine muhteşem analiz olmuş ve benim icin ozel can yucel şiiride var:) siyah yazilar tek kelime ile harika bu zeka ile sen cok unlu yazar olursun kitabin ciksinda ben farkli ulkede yaşasam bile alirim. Senin yazilarina fikir anladişina hayranim. Bir analizde, dizinin bir bolumune sigdiramadiklari duygulari yaşatabiliyorsun. Sevinc, huzun, goz yaşi, komedi, duşunceye dalmak, hatiralarin canlanmasi her şey var hemde yazilarda hec bir kopukluk olmadin devamliligini bozmadan anlatmayi başariyorsun. O yuzden cok unlu yazar olucagina inaniyorum.
  Hayatcim, Zehracim sizde yoklugumu fark etmişsiniz onemsediginiz icin teşekkur ederim. Tatile gitmişdim. Bu gun donduk. Gitmeden once teleşdan bavul hazirligindan size yazmayi unutmuşum. Evden cikdikdan sonra aklima geldi sonrada internetim olmadigi icin yazamadim. Sadece vi.fi dan internete girebiliyorum.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Lalecim hoş geldin canım özlettin kendini 🙂
   İnşallah güzel bir tatil olmuş bolca dinlenmiş, eğlenmişsindir.

   Canım benim güzel düşüncelerin için çok teşekkür ederim.
   Kitap konusuna gelince inşallah güzel bir kitap olacak bakalım hazırlığı devam ediyor. desteğin için çok teşekkür ederim.
   Hiç aklımda yoktu bir kitap yazmak ama Murad abi ve sizlerden gelen olumlu yönde görüşlerden sonra karar verdim bakalım aklımdakini nasıl hayata geçireceğim.

 6. fati dedi ki:

  Ben fragmanin sanki sezonu deyilde diziyi anlatdini dusunuyorum..iki asik insan etrafinda sevdikleri insanlar onlari kirmakdan korkan iki kisi ama kalbin biri kiriliyor bu kirilan kisi bilmiyorum belki ayni kisi olede bilir bilemiyorum izlerken oyle hiss etdim ben..ama ikiside cok guzeldi ozlemisim.bu sezon o yemek yenir insAllah.xos geldin Mehri.ve Gozel ablacim basin sagolsun.abla dedim yanilmiyorsam benden buyuksunuz bu arada iyi arkadaslar hepinizin yorumlerini okudum yazmaya firsat olmadi Ayancim evet tut pekmezi iciyorum uavas yavas geciyor sanki oksuruk ama oksurukde kafami yastiga koymami bekliyor:)

 7. aytac azeri fan dedi ki:

  iy aksamlar aslicim evet dogru dyor su yeneri rolu kotydu ama her zaman bizi gulduryor du rolunde hakni veryor du kotu karekterler qzyoruz ama sadece oynadklar roleri sevmyoruz gercekde kotu olmadklarin bilyoruz onar cok iy oynadklarycin bizi kotu olduklarina inadryolar hata ezgi bara 1 de gunde roprtas yapdgnda bise kotu seyler soylyce ben cok mutlu olyorum demisdi kunki rolumun hakini veryorum ki bana bukadar qzyolar demisdi iy geceler

 8. Gunay dedi ki:

  Aleykuma salam Mehri, hos geldim. Gozel abine Allah rahmet elesin. Aslicim analizin her zamanki kimi cok gozel olmus. Bide asli rica etsem fraqmani anlatirmisin. Benim internet paketim tukenmek uzere yenilenmesine de bir kac gun var. O yuzden izleye bilmirem. Sanki yorumlarin birinde “kirilan su damlasi olmasaydi” yazmissin. Tam anlayamadim. Yanlis hatirliyorsam kusuruma bakma.

  1. aslı dedi ki:

   Günaycım, Fragman nasıl anlatayım bilemedim ki?
   Mutlaka izlemelisin. Seni kırmayayım Bir yerden başlayayım 🙂

   Adını Sen Koy Starda diye buğulu bir sesle başlıyor fragman, Ömer ve Zehra’nın resmi var. sonra sisler arasından bir göl görünüyor, sisler dağılıyor, gölde uzakta çok güzel beyaz kuğu sürüsü var. Hani tüllerle süslenmiş bir yer vardı işte orada çok güzel bir yemek masası var üzerinde şamdan, yemekler ve Ömer ile Zehra karşılıklı olarak bu yemek masasında oturuyor birbirlerine bakıyorlar.
   Ömer ayağa kalkmış Zehra ya elini uzattı ve onu dansa kaldırdı müzik eşliğinde birlikte dans ediyorken gözlerini de birbirlerinden alamıyorlar.

   Birbirlerinin gözlerinin içine çok büyük bir sevgi ile bakıyorlar Ömer Zehra ya gülümsüyor. Bir süre dans ettikten sonra, Ömer Zehra ya sanki öpmek ister gibi eğiliyor ve her ikisi de gözden kayboluyor.

   Mekan da süsler arasında camdan kalpler var asılı sallanıyor işte onlardan biri Ömer ve Zehra kaybolunca düşüp kırılıyor. Kırılan ve tuzla buz olan paramparça olan bir kalp simsiyah bir ortam oluyor. Her yer karanlık.

   işte bu an için ben kırılan kalbin su damlası olmasını istemediğimi yazmıştım.
   Zehra ya Ömer su damlası kolyesi hediye etmişti. Cevriye hala da su damlası diyordu. Kırılan camdan bir kalp olunca da benim aklıma o geldi, kırılan bir kalp o da su damlası Zehra gibi canım böyle işte.
   Ömer çok yakışıklı takım elbise içerisinde, Zehra çok güzel beyaz bir elbise ile. Maşallah çiftimize Ömer den bakışlarından alamadım kendimi.

 9. aytac azeri fan dedi ki:

  cok uzuldum goze basin sagolsun allah rahmet eylesin sizede sabir versin rabim kimaeye yasatmasin amin canin arkadasim ben de kecen yl babami kayb etim seni cok iy anyorum

 10. Gozel dedi ki:

  Duygudaşlygynyz için sag bolun Aslym ,Hanym adla birileri bilen ajymy paylaşasym geldi okadar iyi gijeler hepinize

 11. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Gözelcim,çok üzüldüm.Allah rahmet eylesin.

 12. Asena dedi ki:

  Aramiza hoshgeldin mehri seni aramizda gormektenmutluluk duyariz ashk aylesine tekrardan hosh geldin

 13. aytac azeri fan dedi ki:

  meraba mehri hos geldin tabiki katla bilir sin seni aramzda gormekde butluluk durariz ya ben cok sevniyorum gun gecdikce adin sen koy fanari cokaldikca tekra hos geldin mehri

 14. Gozel dedi ki:

  Sag ol Aslym jewapladygyn için jewap yazarmy diyip saatdan bakdym siteye tabyky olarsyn unli şu anda unlisin o gunleri gorujes enşalla sen Erkan kibi ol yeter hattda Erkan kibi hayat arkadaş dileyorum kardeşim
  Menin kardeşim yok o yuzden kardeş sewgisini ozledim bitanejik abim wardy çok şyk ,duygysal boyly posly onyda geçen sene agyr hastalykdan kayb etdim Allahada iyisi gerekmiş napalym yapyjak bi şey yok neyse sizide uzmeyin

  1. aslı dedi ki:

   Başın sağ olsun Gozelcim. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun inşallah.
   Güzel duana hayırlısıyla amin diyorum teşekkür ederim benim için güzel dileklerine

  2. Zehra dedi ki:

   Allah rahmet eylesin canim cok uzuldum basiniz sag olsun

 15. aytac azeri fan dedi ki:

  selam frakram cikmis mi star tivde benim haberim yokdu simdi gordum cok guzrl ama hayel bezyor tabi ben sadece resmde gordum cok tesekur ederim ayancim simdi daha iyim sen naslsin diger sayfaya yazimisin ben simdi okdum buraya yazayim dedim diger sayfada gormesi diye senin de isimi zehrami evet bi zehra arkadasimzd var burda adasiniz benimde adasim var burda kendisini selamlyorum onu adi azeri aytac ben karsmayalm diye aytac azeri fan yazdim isimimi sen de isder sen kendi ismini kulana bilir sin sadec karsmayn diye zehra bask bisey de yaza bilir sin canim bide kime nasl itab etmek isder sen oyl yap yani sen bilir sin burdaki bi cok arkadasim var ama ben bi cokun yasini bilmiyorum bende buyukde var kucukde hepsi benim canim hem ablalarim hem de abilerim

 16. Hayat dedi ki:

  Fragmanda çıkmış her kese hayirli olsun .

 17. Hayat dedi ki:

  Ellerine sağlık aslicim. Her defasında insanın yüzünü güldürmeyi basariyorsun. Teşekkürler.
  Aslinurcim sen bizim diziyi üvey evlad gibi görüyorlar demissin. Olsun. Ama bazen üvey evlad kendi evladindan bile hayirli çıkıyor. Kendi evladindan bile seni çok gururlandiribiliyor. Sen böyle düşün canim☺
  Alın ve lale kaç zamandır yoklar.Iyilerdır insallah

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Hayatcım teşekkürler canım.
   Evet Aylin ve Lale uzun zamandır yoklar gitmeden öncede bir şey demediler. İnşallah iyidirler tatil yapıyorlardır.

   1. Zehra dedi ki:

    Evet yoklar nerdesiniz arkadaslar iymisiniz insAllah iysinizdir

 18. Mehri dedi ki:

  selam
  bu diziyle yeni tanishmishim. size katilmaq isterdim. kabul edermisniz?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Mehri hoş geldin aramıza elbette ki kabul ederiz. 🙂

  2. Zehra dedi ki:

   Merhaba hos geldin ne guzel boyle her gun dahada buyuyoruz cok guzel tekrardan hos geldin

  3. Ayan dedi ki:

   Mehri hos geldin.
   Dün yazmissin. Benim kaç gündür islerim var diye yalnizca gün sonunda okuyorum.
   Senin hepimizle çok iyi arkadas olacagina inaniyorum. Çünkü A.S.K ailesinde olan her kes çok iyi insanlar.
   Tekrar hos geldin.

 19. Anonim dedi ki:

  Takmayin arkadaşlar bu aptala cevap vermeyin yoksa kendini bişey sanır hepimize kurban olsun terbiyesiz

 20. IR dedi ki:

  Ama demem lazim , insatagram sayfalari yikiliyor , fragman cikdigindan sonra oglene kadar 60bin goruntu yapmislar , her saat fan sayfalari , resmi sayfalar yeni yeni setten mohtesem goruntuler paylasiyorlar , haberler sicagi sicagina , fragmanin kalp dusmeden evvelki ani fragmanin hayal oldugunu yansitiyor cunku kalp dusmeden evvel zehom kayb oluyor sahnede, ama bence su tanitim , asil hikayenin fragmani bayram sonrasi cikacak.

  1. aslı dedi ki:

   Çok normal abi ortalığın yıkılması, herkes bu fragmanı bekliyordu.

 21. Asena dedi ki:

  Hadinibil senin bize hakaret etmeye hakin yok anladinmi sen bize aptaldiyecegine git biraz insanlarla konushma tarzini ogren terbiyesiz

 22. aytac azeri fan dedi ki:

  selam canarim asli analiz yine cok guzrl olumus okyca insa rahatlyor huzur blyorum sanki .elerine salik canim arkadadim cok tesekur ederim yener ksmi gercekde de cok komik di okrken oldum gulmek de ha bide sibel cim burdaki butun arkadaslarmiz bitanedir kimse aptal diyrmez siz qskanclkda bir gun dizimize bir gun de bizr laf soylyor sunuz ama bosuna sizin soyledkletiniz umrumzda bilr deyil terbiyeli olun bir dahada benim ve arkadaslarimin hosuna gitmycek yormlar da yazmayin biz dizimzin de bir birmizde hep arkasndayz

  1. aslı dedi ki:

   Selam Aytaccım, Yener her ne kadar kötü bir karakterde olsa insanı güldürmeyi başarıyordu. Musab Ekici iyi bir oyuncu hakkını veriyordu rolünün Yener’i çok iyi canlandırdı. Hem kızdık ona hemde güldük yaptıklarına.

 23. Gozel dedi ki:

  Ozur dilerim ilk yorumum isimsiz gitdi anonim diyip cika bilir

 24. Gozel dedi ki:

  Analizin çok guzel janym kardeşim oy pardon kardeşim diyibilermiyiim?
  Her zamankydanda guzel yoksada kiz sen yazar olsana unli olarsyn unli olaysan hatyrlamyyorum diyme sakyn
  Bu Yener ker kesiçok gulduryor

  1. aslı dedi ki:

   Gozelcim, elbetteki bana kardeşim diyebilirsin canım 🙂
   Hele bir kitabımı yazayım da yayınlansın beğenilir mi? Ünlü olur muyum? ünlü olsam da Erkan gibi olurum değişmem o günleri görsek ne güzel olurdu. Yine burdan yazışırdık sizlerle 🙂

 25. Anonim dedi ki:

  Analizin çok guzel janym kardeşim oy pardon kardeşim diyibilermiyiim?
  Her zamankydanda guzel yoksada kiz sen yazar olsana unli olarsyn unli olaysan hatyrlamyyorum diyme sakyn
  Bu Yener ker kesiçok gulduryor

 26. asena dedi ki:

  herkese hayrli olsun sonunda tanitim firagmanida cikti cok mutluyum inshalah iyi olur hershey

  1. aslı dedi ki:

   Asenacım, o çok beklediğimiz fragman çıktı ve çok güzel olmuş, sonda kırılan kalp su damlası olmasaydı iyiydi.

 27. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydinnnn. Muhtesem ve guzel analiz icin sonsuz tesekkur ederim Aslim.Analizin yener kismina gercekten bayildim sabah sabah gulmekten oldum. Karti yok birde bir arkadasa bakip cikacakmis. Yener her hali ile her kesi guldurmeyi basarir. Gercekten adam zehra delisi. Sevmese bile benim sevgim ikimize yeter diyor. Alem adam vallah. Su mehtabin sesine abisi bile katlanamiyor elleri ile kulaklarini tutuyor biz ne yapalim mehtab bos bos konusunca. Bu sezonda mehtabin o pis sesini duymak zorunda kalacaz. Bu arada yenerden zehraya olan siire bayildim bu siiri kullanacam. Kiz sen icinden gelen guzel sozleri yaziyorsun ya dusunuyorum da sen asik olunca neler yazacaksin allah bilir. Tum bunlari bir kitap haline her halde getirirsin.

  1. aslı dedi ki:

   Ah şu dizide çıkanlar arasında Mehtap da olsaydı iyi olurdu. Ama olmadı. Beton ile hikayesi devam edecek anlaşılan.
   Canım ben hiç aşık olmadım, olursam nasıl olur bilmiyorum.

   Ya çok daha güzel yazılar yazarım yada dilimde gönlümde lal olur o karşımdaki o kişinin bana yaşatacaklarına hissettireceklerine bağlı canım.
   Erkan Kardeşim Ömer karakterine öyle güzel hayat veriyor ki beni benden alıyor. Bu yazılar da onun sayesinde ortaya çıkıyor. Ömer karakter tam Erkan için biçilmiş bir kaftan gibi.

   Kitap konusuna gelince aklımda bir şeyler var, bakalım hayata nasıl geçireceğim? 🙂

 28. sibel dedi ki:

  BURADAKİ HERKES APTALLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLLL

  1. Zehra dedi ki:

   Konusmaniza dikkat edin lutfen neden oyle soyluyorsunuz cok terbiyesizlik yaoiyorsunuz rica ederim yadiginizi okuyun dusunun sonra gonderin burdaki her kes cok iyi ve cok dusunceli insanlardir bir faha boyle seyler soylemeyin lutfen

  2. Ayan dedi ki:

   Siz kime aptal diyorsunuz?
   Yorum yazan insanlara mi?
   Size aci gerçeyi söylicem:
   Sizde aptalsiniz.
   Çünkü siz yorumcularin hepisini aptal saniyorsunuz. Sizde yorum yazdiginiza göre…
   Ayrica size hiç kimse bize hakaret etmeye izin vermiyor. Yazacaksaniz dogru dürüst yazin. Insanlarin sinirlerini bozmayin.
   Yada hiç yazmayin. Terbiyesiz!!!

  3. aslı dedi ki:

   😀 😀 😀 Vay vay vay
   Hey Allah’ım ya, Hoş geldin sibel.

   1. Ayan dedi ki:

    Asli seni hiç ama hiç anlayamadim.
    Birisi bizim hepimize hakaret ediyor. Ama sen ona hos geldin diyorsun.
    Nedennn???
    Bu arada sinirden yazmagi unutdum.
    Analiz muhtesem, siyir esrarengiz olmus.
    Ama cevabini bekliyorum.

    1. aslı dedi ki:

     İyi akşamlar Ayancım, bilmem farkında mısın? ince bir kinaye vardı sözlerimde o şahıs bize nasıl hitap etmiş ise kendisine de aynısını söylemiş oluyor. O anlamda yani.

     Yani kendisine aptal diyor Sibel ismindeki bu şahıs, bizzat kendini söylüyor, herkesin içerisine kendisi de dahil canım benim.

     Benim bir şey dememe gerek var mı?

     Ayrıca bana taş atana ben gül atayım ki aramızdaki fark anlaşılsın. Bunlar gibi ne insanlar gördüm ben hayatta çekemeyen kıskanç insanlar en nihayetinde.
     Gülüp geçiyorum sadece 😀

     1. Ayan dedi ki:

      Aslim aff edersin bir tanem.
      Benim suçum yalnis anlamisim.
      Ama bence ince kinayeye hiç gerek yok. Onlar bize canlarinin istediyi hakareti edecekler biz ise hafif bir kinaye ile cevap vericeyiz öyle mi?
      Benim fikrimce onlarin yaptigi gibi dimdirek cevabini söylemelisin.
      Simdi diyeceksin ki ” O zaman benimle onun ne farki kalir ki?” ama hayatda her zaman gülüp geçdiyin insanlar sonra senin basina oyun getiriyorlar.
      Ben söyledim yinede gerisini sen bilirsin.

 29. Hanım abla dedi ki:

  iyi geceler Aslı.Can Yücelin daha bir benzersiz şiirini buldun. Çok anlamlı bir şiirdir.Bölümün en küçük detaylari bile etraflı analiz olunmuştur.Çok teşekkürler.Bir de dogru soylüyorsun.Sevdikleri üzülmesn deye insan neler yapmaz ki.Kalbi kan aglasa da yüzü güler,içindekl tufandan kimsenin haberi olmaz.Kalbindeki acı ile yoluna devam eder.Başka çaresi yok zaten.Hayırlı sabahlar kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, beğenmene sevindim bazen analiz yazarken birden aklıma geliyor bazı şiirler, bazende hiç bir şey gelmiyor yazarken, burada okurken bazı analizlerimi bir şeyler eksikmiş gibi geliyor, buna bende anlam veremiyorum nasıl oluyor?

   “Sevdikleri üzülmesin diye insan neler neler saklar içinde. İçi kan ağlarken güler yüzü, kimse anlamaz ne fırtınalar kopar yüreğinde. Gücü bitene kadar ayakta durur. Gücü bitince de bir köşede kimse görmeden ağlar sessizce. Kendi göz yaşlarını kendi siler belli etmez ağladığını, sonrada devam eder yoluna içindeki en büyük acı ile. ”

   Bu sözler tamamı ile bana ait. Ayrıca analiz içerisinde siyah yazılmış bu yazıda. çoğu analizlerin içinde böyle yazılar var bana ait ablacım.

   “Bir sevgi köprüsü kurduk yüreğimizden, taa derinlerden, ışığını gözlerimizden yaydık etrafa, bakarak anlaştık ilk başta, dilimiz lal oldu, bakışlarımız konuştu. Anlaştık biz gönül dili ile gözlerimiz ile.
   Birbirimizin dostunu, düşmanını anlamadan, daha tam olarak birbirimizi tanıyamadan, gönül köprüsü kurduk biz kalp den kalbe giden yolda. Ne fırtınalar, ne tufanlar gördük biz de vazgeçmedik sevgimizden.
   Sağlamdı temelimiz yıkılmazdı, yıkılmayacakta. Son nefesimize kadar içimizde sağlam ayakta duracak sevgi köprümüz.”

 30. Zehra dedi ki:

  Iyi aksamlar.yeni bir analiz daha tesekkur ederim aslicim suan bir yagmur esliyinde okudum analizini cok ama cok iyi geldi baha tekrar tesekkur ederim. Iyi ki zehranin bu telefonunu aldi yoksa bir sekilde ogrenirdi omer o telefonun yener verdigini zehraya kizicakti yene neyse ki kurtluduk o telefonda habirde o mehtab yokmu o nasil sesdir oyle ya kafam sisdi simdi ben 136 bolumleri izliyorum ya bu mehtab alevi gordukce cok sinirleniyorum neyse hen sinirlenmeyim analiz rahatlatmisdi beni tekradan sinirlenmiyeyim iyi gecler hepinize tatli ruyalar kismetse yarin gorusuruz insAllah ya yarin dedimde funda yokmuydu ya hep koraya diyordu yarin gorusuruz onun yarin deyisi beni cok sinir ediyodu simdi izledigim bolumlerde yok nereye gitdi acaba Aslicim o geri donecekmi 136 bolumleri izliyorum yok sonrada gelmiyo dimi insAllah gelmiyordu 44 bolum kaldi 180 bolume ulasmama 25 eylule kadar izleyip bitiririm insAllah cunki 25 eylulde 181 bolumden izlemek istiyorum ay ben ne kadar yorum yazdim uyyum ben en iysi

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Zehracım, Yağmur rahmettir berekettir güzeldir onun altında ıslanmak severim bende yağmuru.
   Funda geri gelmeyecek, Koray ile Yasemin hem Funda dan hemde Alper den kurtulacaklar. Alper de gidecek sessiz sedasız.

   1. Zehra dedi ki:

    Gunaydin hepinize nasilsiniz.Ohh cok sukur fundadan kurtuldum onun sesinde alperde basda iyiydi ama sonra oda neyse gitdiler ya sevindim

    1. aslı dedi ki:

     Merhaba Zehracım, biraz önce fragmanı izledim çok dokundu bana nedenini bilmiyorum öyle işte. Çok duygusalım şuan

     1. Zehra dedi ki:

      Can bitanem duysuallasdinmi sen canim bende ilk defe izledigimde oyle olmisdum dun aksam izledim bende

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir