Adını Sen Koy 53. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)

Burak 20 Ağu 2017 Adını Sen Koy  0

Ömer Zehra ile Ayşe’nin Gece Konuşmasını Duydu Ağladı. 

Alev, Para İle Tuttuğu Adamlarını Aradı Asya yı Kaçırdılar Zehra ile Birlikte.

Salim amca Zehra yı telefonla arayıp yanına çağırmış ve hastane parası olarak düşündüğü 10 bin tl lik borcu ödesin diye, Koray’ın motosikletini sattığı ama Salim amcaya elinde kalan malı sattım deyip verdiği parayı Zehra ya verdi Salim amca.

Zehra da bu parayı Ömer’e vermek istedi. Ama Ömer parayı sevgiline verdiğini biliyorum, deyince. Zehra bu parayı babamın borcu için aldım, babam parayı bulunca beni zor durum da bırakmamak için geri verdi dedi.

Ömer de o an Zehra yı takip ettiği ve kendisinden almış olduğu parayı Yener’e Ömer’in gözünde Zehra’nın sevgilisine verdiğini gördüğü an aklına geldi. Güldü Ömer ve Zehra kendisine yine yalan söylüyor diye düşündü.

Ve Zehra ya çok iyi oynuyorsun dedi.

Zehra doğru söylüyor evet Ömer den bu parayı babasının borcunu ödemek için aldı. Borcu da ödedi. Babası da bunu bildiği için kızı borçtan kurtulsun diye eline geçen ilk parayı Zehra ya verdi. Zehra da parayı getirdi Ömer’e verdi. 

Buraya kadar herşey tamam ama eksik olan Zehra’nın parayı kime verdiğini Ömer’e söylememiş olması ve bu söylemediği küçük ayrıntıyı Ömer’in gözleri ile görmüş olması. 

Zehra bu küçük ayrıntıyı atlamasa ve Ömer’e deseydi sorun olmayacaktı. Ama Zehra bu küçük ayrıntıyı atladı.

Ömer de olayın iç yüzünü bilmediği için, Zehra da anlatmadığı için, birde yanlarına gidip aralarında geçen konuşmayı duymadığı için. Gördüklerinden yola çıkarak Zehra’nın kendisine yalan söylediğini düşündü haklı olarak Ömer.

Ömer’in yerinde kim olsa aynı sonuca ulaşırdı. Zehra yalan söylememiş, sadece eksik bilgi vermişti. Bu da Ömer’in gözünde gördüklerinin sonucunda yalan olarak adlandırılmıştı.

Ömer’in bakış açısından gördükleri ile Zehra’nın kendisine söyledikleri birbirini tutmayınca Ömer kendi açısından haklı olarak Zehra yalan söyleyen biri konumuna düştü.

Ayrıntılar detaylarda gizlidir. Küçük ve kıymetsiz gördüğümüz şeyler zaman gelir çok önem kazanır ve büyük iş görebilir.

Bir mıh bir nal kurtarır; bir nal bir at kurtarır; bir at bir er kurtarır; bir er bir cenk kurtarır; bir cenk bir vatan kurtarır.

Zehra gözleri dolu dolu bir halde kolyesini istedi. Ömer de kendi almış olduğu kolyeyi çıkarıp, bundan sonra bunu takacaksın deyince, Zehra; o kolye ailem ile tek bağım kolyemi istiyorum dedi.

Ömer de parayı aldı ve yatağın üzerine attı. Kolye için mi aldın ondan parayı dedi. Cebinde taşıdığı Zehra’nın aile yadigarı kolyeyi çıkardı ona doğru uzattı. Zehra kolyesini görünce gözlerinden akan yaşlara engel olamadı ağladı. Ömer de gördü ve Zehra elini uzatıp almak isteyince ilkinde bırakmadı. İkinci çekmesinde bıraktı.

Zehra da Ömer odadan gidince zorbasın işte diye ağladı.

Birazda sen yaptın Zehra, tamam sen doğruyu söylüyorsun da, eksik söylüyorsun. O eksik söylediğin şeyde Yener’e para verdiğin an. İşte Ömer o anı hatırlıyor. O anı gördü sen söylemediğin içinde senin yalan söylediğini düşünüyor haklı olarak Ömer. Onun bakış açısından görünen o çünkü.

Sen Yener’i sevmediğin için ona para verdiğin anı önemsemedin atladın, Ömer ise atlamadı ondan da sana böyle davrandı Zehra. Çünkü; senin ondan bir şeyler sakladığını, gizlediğini, yalan söylediğini düşünüyor.

O kolyenin içi açılıyor. İçinde bir resim olmalı kolyenin esas sahibine ait. Zehra bugüne kadar hiç o kolyeyi açıp içine bakmadı, bakalım 2. Sezonda o kolyeyi açıp içine bakacak mı? içinden kimin resmi çıkacak? Yada küçük bir not çıkabilir mi? izleyip göreceğiz.

Sevim de yanayakıla telefonla Zehra yı arıyor para için ama Zehra açmadı. Açmayınca da çok sinirlendi. Yaseminde annesi Sevim’in bağırmasına geldi. Sevim de bacağını vurduğunu söyledi. ah gerçekten vursaydın da canın acısaydı Sevim. Ne istiyorsun sen Zehra dan? işine gücüne baksana sen.

Sevim Zehra’nın bu parayı nereden bulduğunu ve yanındaki adamı çok merak ediyor.

Ben söyleyeyim Sevim; o yakışıklı Zehra’nın kocası, hem de çok zengin, hani sen çok seversin ya gıcır gıcır kağıt paraları, işte onlardan o yakışıklı zengin Ömer de bir sürü var. 

Sende yakında öğreneceksin zaten ve Yener’in papucunu dama atacak Ömer’in peşinde koşacak ona zengin damat diyeceksin.

Maşallah benim paşama hem zengin, hem yakışıklı, Zehra ya ilk başlarda çok çektirdi amma sonra ona gözü gibi bakacak, çok sevecekler birbirlerini. Şimdiden kanları birbirlerine kaynadı ısındı da aşk bacayı içten içten sarmaya başladı da işte güven meselesi bir hal olsun gelsin aşk, gitsin aşk durumu olacak 🙂

Akşam olmuş yatma vakti gelmiş, Zehra elinde kolyesi, Ömer’in söyledi (Yener den için) parayı sevgiline verdiğini biliyorum sözü. Zehra Ömer’in onları gördüğünü bilmiyor. İçinden de söylediği şeye bak ya diyor.

Ama Zehra, Ömer’in gözü ile görünen o, hiç kusura bakma sen açıklama yaparken, Yener ile buluştuğunu, parayı ona verdiğini söylemedin bankaya gidiyorum dedin. Ömer de gördüğünü kabul etti. Ömer Ne yapsın? Sana güvenmişti Ömer, ikna olmuştu ama bu son gördüğü yeniden güvenini kırdı Ömer’in.

Ömer den Zehra ya

Yaşayınca Anladım

Bunca zaman bana anlatmaya çalıştığını, kendimi bulduğumda anladım.
Herkesin mutlu olmak için başka bir yolu varmış,
Kendi yolumu çizdiğimde anladım.. 


Bir tek yaşanarak öğrenilirmiş hayat, okuyarak, dinleyerek değil..
Bildiklerini bana neden anlatmadığını, anladım.. 


Yüreğinde aşk olmadan geçen her gün kayıpmış,
Aşk peşinden neden yalınayak koştuğunu anladım.. 


Acı doruğa ulaştığında gözyaşı gelmezmiş gözlerden,
Neden hiç ağlamadığını anladım.. 


Ağlayanı güldürebilmek, ağlayanla ağlamaktan daha değerliymiş,
Gözyaşımı kahkahaya çevirdiğinde anladım.. 


Bir insanı herhangi biri kırabilir, ama bir tek en çok sevdiği, acıtabilirmiş,
Çok acıttığında anladım.. 


Fakat, hak edermiş sevilen onun için dökülen her damla göz yaşını,
Gözyaşlarıyla birlikte sevinçler terk ettiğinde anladım.. 


Yalan söylememek değil, gerçeği gizlememekmiş marifet,
Yüreğini elime koyduğunda anladım.. 


”Sana ihtiyacım var, gel ! ” diyebilmekmiş güçlü olmak,
Sana ”git” dediğimde anladım.. 


Biri sana ”git” dediğinde, ”kalmak istiyorum” diyebilmekmiş sevmek,
Git dediklerinde gittiğimde anladım.. 


Sana sevgim şımarık bir çocukmuş, her düştüğünde zırıl zırıl ağlayan,
Büyüyüp bana sımsıkı sarıldığında anladım.. 


Özür dilemek değil, ”affet beni” diye haykırmak istemekmiş pişman
olmak, Gerçekten pişman olduğumda anladım.. 


Ve gurur, kaybedenlerin, acizlerin maskesiymiş,
Sevgi dolu yüreklerin gururu olmazmış,
Yüreğimde sevgi bulduğumda anladım..


Ölürcesine isteyen, beklemez, sadece umut edermiş bir gün affedilmeyi,
Beni af etmeni ölürcesine istediğimde anladım..
Sevgi emekmiş,
Emek ise vazgeçmeyecek kadar, ama özgür bırakacak kadar sevmekmiş…

Can Yücel

Ayşe yi uyku tutmamış salonda albüme bakarken, Zehra geldi yanına nede olsa onunda uykusu kaçmıştı yaşadıklarından sonra. Konuşmaya başladılar kendi aralarında. Ayşe ailesinden, abisinden ayrılmak istemiyor ama bir yanı da Nihat’ı kırmak istemiyor. Kafası çok karışık Ayşe’nin.

Ağladı Ayşe sonra elindeki albüme bakarak birkaç resim gösterdi Zehra ya. Ömer de odasında uyurken birden uyandı ve Zehra’nın odada olmadığını fark etti ve Zehra yı aramaya çıktı Ömer.

Salonda konuşan Zehra ile Ayşe yi onlara fark ettirmeden dinledi. Ve duyduklarından dolayı ağladı Ömer. Ayşe’nin ben gidersem içim çok rahat, sen varsın dediğinde, öleceği geldi aklına Ömer’in sadece evden gitmeyecek bu dünyadan da gidecekti Ayşe ama kendisi bunu bilmiyordu.

Zehra da Ayşe ye destek olmak adına, başkaları için bir şey yapmak çok değerli, ama bu senin de hayatın, senin ne hissettiğinde önemli, sen mutlu olmazsan ailende mutlu olmaz, sen o ailenin temelisin, sende gitmek istemiyorsun dedi.

Bütün bu konuşmayı göz yaşları içerisinde Ömer de dinledi.

Bana bir şey olursa ona kim bakar? diyen insanların sesinde, geçmiş yorgunluklarından daha çok, sevdikleri için gelecek kaygıları vardır ki, onlar sevdiklerini ayakta tutmak için, ayakta kalmak zorundadırlar. Bazen sevdiği için yaşamak, kendini unutmanın diğer adıdır.

Sabah olduğunda, Sevim Zehra yı yine aradı. Ömer gördü ısrarla arıyor dedi. Zehra aldı açtı telefonu konuştu annesi ile. Sevim çok yumuşak bir ses tonu ile konuşurken Zehra’yı eve gelme konusunda ikna etti gelirken de küçük kızı da getir işten kaytarıyorlar demesin dedi.

Sonra da Zehra geliyor diye hazırlık yapmaya başladı. Aklı sıra Asya ile oyun oynama bahanesi ile bilgi öğrenecek annesini, babasını evinin adresini. Ne uyanıksın sen Sevim.

Ömer kardeşi ile konuşmak için odasına girdi. Ayşe albüme bakıyordu yine, anıları bırakıp gitmek istemiyordu Ayşe.

Ömer kardeşine taşınma konusunda kararın ne olursa olsun ben yanındayım dedi. Asya da kahvaltıdan sonra Zehra ablası ile parka gidecek.

Salim amca, dükkana geldiğinde Koray çoktan gelmişti. Erkenciydi Koray, Salim amcada ona dedi ki; tan vaktinde kimler uyanık olur bilir misin? 1) derdi çok olanlar, 2) işi çok olanlar, 3) yüreğine sevda düşenler.

1.için çok gençsin, 2. Si ben varken sana düşmez, anladı aşık Koray. Ve ekledi, bazen yüreğinden geçenleri anlatmak zordur. Onları anlatmanın başka bir yolu vardır. Aynalı bir sanduka, üzerine sevdanı işlediğin, aynasına bakanın yüreğini gördüğü dedi.

Koray Yasemin için özel bir hediye yapacak buna vesile olan da Salim amca.

Nihat işe gidecekken Ömer onu yanına çağırdı ve ev konusunda size karışmayacağım. Ayşe ye baskı yapmayacaksın. Ayşe ne isterse o olacak dedi.

Zehra da Asya ile birlikte parka gitmek için evden çıktılar. İlk önce oyun teyzesine gidecekler ama bu bir sır olduğu için kimse bilmeyecek.

Alev de para ile tuttuğu adamlarını aradı. Talimat verdi çocuğu kaçıracaklar. Zehra’nın dikkatsizliği yüzünden Asya kaçırılmış gibi gösterilsin istedi Alev.

Adamlarda hemen takibe aldı Zehra ile Asya yı. Önce annesine uğradı Zehra. Sevim bahçeye Asya için salıncak kurmuş. Çocuğu kandırıp ağzından laf almayı planladığı yer orası.

Pastalar börekler yapmış, salıncak da sallanmak isteyince Asya, Sevim çıkardı onu dışarı sallamaya başladı. Yener’i de arayıp haber vermeyi ihmal etmedi. Hem sallıyor, hemde konuşarak Asya dan bir şeyler öğrenmeye çalışıyor, evinin adresini sordu gelip salıncak yapacakmış.

Asya da inandı buna, Zehra yanlarına gelince bize nasıl gidiliyor? Oyun teyzesi bize gelecek dedi.

Sevimde tutturdu bize gel salıncak yap diye yalan söyledi. hadi canım sende Asya salıncak istese dayısı ona en güzelinden yapar da, alır da. Sana mı kaldı Asya ya salıncak yapmak. Senin derdin evin yerini öğrenmek öğrenemedin ya, oh ya, oh ya 🙂

Yener geldi Zehra gördü koşarak ayrıldılar oradan parka geçtiler. Yener’i de yolda Koray’ın babasının adamları alıkoydu bilgi toplamasını istediler. Bu sayede Zehra yı takip edemedi Yener.

Alev konakta işe gitmedi adamlardan haber bekliyor, evdekilere de kendini iyi hissetmediğini söyledi. Ömer de konakta o da işe gitmedi. Annesinin aradığını bildiği için Zehra’nın parka gidiyorum diye annesine mi gitti acaba? diye aklından geçiyor.

Ömer Zehra hakkında bu kez doğru bildi. Ah birde öbür konularda da doğru sonuca böyle çok çabuk ulaşabilse Ömer.

Ömer, konaktan Zehra ile Asya yı almaya parka gidecekti ki, Alev gitmesin diye kendimi kötü hissediyorum diyerek odasına giderken Ömer’in önünde bayılma numarası yaptı. Haliyle de Ömer tuttu Alev’i koltuğa oturttu. Pek de inandırıcı bayılmadı. Ömer de pek umursamıyordu Alev’i, sanki o anı bilerek bekliyormuş gibiydi.

Alev muradına ermişti. Ömer parka gitmedi. Beton da Zehra yı parkta gördü. Ancak Alev’in adamları onlar parktayken Asya yı arabaya zorla bindirip kaçırırken Zehra Asya’nın arkasından engel olmak istedi, adam Zehra yı baya hırpaladı. Ama Zehra dolmuşa kendini attı ve o da Asya ile birlikte kaçırılmış oldu.

Alev’in istediği gibi gitmiyor plan, olayların seyri değişti. Alev’e göre, Asya’nın kaçırılmasına Zehra’nın dikkatsizliği neden olacak, Zehra zor durumda kalacaktı. İş değişti. Zehra da kaçırıldı.

Ve Zehra, Asya bu kaçırılma olayında ruhen etkilenmesin diye bunun bir oyun olduğunu söyledi. Uslu dururlarsa abilerin her dediklerini yaparlarsa, oyunun sonunda sürpriz bir hediye onları bekliyormuş. Asya da bunun bir oyun olduğuna inandı.

Oyunun kurallarına göre telefon yok, ama Zehra telefonla mesaj göndermek isterken bıyıklı fark etti ve Zehra’nın telefonuna el koydu. Asya da benim telefonum yok abi dedi tatlım ya. Bu dünya da çocuk olmak var.

Bu sahnede Zehra’ya annesinin verdiği telefonda adamların eline geçti telefonsuz kaldı Zehra. Bu dizi de ne kadar çok telefon harcandı saysaydım unuttum gitti sayısı belli değil.

Yasemine ders çalıştırmak için eve Alper geldi. Sevim de kapının önünde onları dinlemiş, az bilinmiş, çok bilinememiş denklemleri dinlemiş 😀 ilahi Sevim, ne zaman dan beri kapı dinleme adetin var senin? Nazana mı çektin sende nedir? 😀

Asya’nın tuvaleti gelince mecbur benzinlikte durdular. Zehra içerde kasa da duran beye bir şeyler anlatacaktı ancak sakallı gizlice silah çıkarıp Zehra’nın sırtına dokundurunca Zehra vazgeçti.

Ömer de parka gidecekken telefonla bıyıklı aradı yeğenin Asya elimizde diye. Ömer de kardeşi Ayşe ye dönerek baktı ne diyecekti şimdi Ayşe ye Ömer? kızını kaçırmışlar diyemezdi.

ÖMER VE ZEHRA DAN ALEV İÇİN KARA KEDİ

Kapılıp da giderken aşkın tatlı seline 
Kim derdi ayrılık var, söyle günün birinde 


Çekemediler bizi, yaktılar kalbimizi
Dost dediğimiz kullar, ayırdı ikimizi 


Kara kara kediler aramıza girdiler
Aşkımızı ham diye çıtır çıtır yediler

Ayrılmaz iki candık, bak ayrıldık sevgilim

Aşkla dolu gönlümüz yaralandı bebeğim

Çekemediler bizi, yaktılar kalbimizi 
Dost bildiğimiz kullar, ayırdı ikimizi 


Kara kara kediler aramıza girdiler
Aşkımızı ham diye çıtır çıtır yediler

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 53. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)” üzerine 47 yorum

 1. Hanım abla dedi ki:

  Selam Aslıcım.Şimdi abimi deyek ona.Yok artık,amca istemiyorsa dede deriz.Beni abla tayin eden Ülker.O gelince ben de ablalıkdan çıkıb hala olucam,inşallah.Canım,selamını da,sözlerini de o adama çatdırdım.Selamını aldı ve dedi ki kızım rahatsız olmasın her şey yolunda. Benim meseleme gelince.Televizyonda bir çocuk güzel şiir söylerse ben aglarım.Böyle aglamak insanı incitmiyor.Bazen ama içimde bir yanma var gibi,mum yanar gibi sessiz,kimseye hiss etdirmeden gözümden yaşlar akar.Nedenini bilniyorum.Bence içkaynaklı gözyaşları bunlar.Belki ben de gencliyimde kendime boş ver söylemişim.Ama boşverememişim,bilincaltında nelerse kalmış.Nedensiz heç bir şey olmuyor.Neyse beni boşverelim.Burada gülümsemek lazım,seni tekrar etdim çünkü.Sana çoooook teşekkür ediyorum bu yogun iş temposunun arasında beni dinlediyin için,izah verdiyin için.Sag ol kızım.Bu arada sana demeyi unutmuşum.Bizim 2 torun yüksek okula girdiler.Biri Denizcilik Akademisine,digeri Havacılık Akademisine,kendi istekleri idi.Çok şükür,rahatladık biz de.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım ablacım, Polad amcam rahat ise sorun yok. Ben ona amca demeye alıştım 🙂
   sana da abla demeye Ülkerimiz gelse bile sen hep ablamız olarak kal bizim olur mu? yine de sen bilirsin tabi.

   Ablacım işte o sihirli kelime seninde dediğin boş vermişliğin ama içinde ruhunda boş veremediğin, dilinin boş verdiği ama gönlünün bir köşesinde boş veremediğin, içinde ukde kalan her ne ise onu sen biliyorsun.

   O gözlerinden yaş akarken, yüreğinde o mum inceden inceye sessiz sessiz yanarken al eline kağıdı ve kalemi içinden o an ne geliyorsa yaz, seni üzen mi? kıran mı? inciten mi? yapmak isteyip de yapamadığın mı? söylemek isteyip de söyleyemediğin mi boş ver dediğin her ise, işte onu hiç çekinmeden açık açık kağıda yaz ablacım.
   işte o zaman o kağıtta yazanlarla belli olacak buna emin olabilirsin. ona göre bir yön verirsin.
   Bak ablacım yine dedin boş ver diye bunu deme olur mu? boş verme.

   Torunlarınız adına da çok sevindim hayırlı olsun daha nice güzel haberlerini alır mutlu olursunuz inşallah ablacım.
   Ben ne kadar işim olursa olsun sana her zaman zaman ayırırım geç de olsa yazarım sen içinde bırakma hiç bir şeyi rahat ol ablacım seni seviyorum kendine çok iyi bak görüşürüz.

   ❤❤❤❤❤❤❤❤

 2. aslı dedi ki:

  Merhaba Ablacım çok şükür iyim koşturup duruyorum işte. İnşallah sende iyisindir?

  Can Yücel’in şiirlerini bende beğeniyorum. Çok anlamlılar, duygu yüklüler. Diğer söze gelince,

  “Bana bir şey olursa ona kim bakar? diyen insanların sesinde, geçmiş yorgunluklarından daha çok, sevdikleri için gelecek kaygıları vardır ki, onlar sevdiklerini ayakta tutmak için, ayakta kalmak zorundadırlar. Bazen sevdiği için yaşamak, kendini unutmanın diğer adıdır.”

  Bu sözde kendimi bulduğum için yazmıştım. Aslında bu dizide kimi zaman ben kendimi görüyorum. Fedakarlık konusunda özellikle, kendimi unutma konusunda, neyse beni boş verelim 🙂

  ******************

  Gelelim senin soruna ablacım.
  Canım ablacım dua edince senin duygulanman ağlaman normal, kalbine dokunmuşum farkında olmadan. Sende bunu hissetmiş gözyaşlarına engel olamamışsın.

  Bazen bir cümle, bir şiir bizi derinden etkiler. Kendimizi buluruz onda, anlatmak istediklerimizi, ifade etmek istediklerimizi bizim yerimize birileri çok güzel kelimelere döker bizde duygusallaşır ve gözyaşlarımızın akmasına engel olamayız. İçten gelen bir duygunun dışa yansımasıdır göz yaşı.

  Ağlamak insanı rahatlatır. Ağlarken bir yandan rahatlarken, diğer yandan kendimizi depresyondan uzak tutmuş oluyoruz. Ağladıktan sonra rahatlıyorsan sorun yok ablacım.

  Ama yok ağladığında kendini rahatlamış hissetmiyor hala kendini kötü hissediyorsan işte o zaman sorun var demektir.

  Ağlamak çeşit çeşittir. Kimi zaman mutluluktan, kimi zaman hüzünden, kimi zaman korkudan, kimi zaman çaresizlikten, kimi zaman pişmanlıktan, o an ki yaşadıklarımız sonucunda ruhumuzda oluşan duygu yoğunluğunun neticesidir ağlamak.

  Kimi zaman içten gelir, kimi zaman da dış kaynaklıdır.
  İç kaynaklı gözyaşlarımız; zihnimizde oluşan düşünceler, geçmiş hatıralar, anılarımızdır.
  Dış kaynaklı gözyaşlarımız; doğum, ölüm, başarı, sevinç, hastalık gibi yaşadığımız olaylardır.

  Ağlamak, hem ruh için, hem de beden sağlığı için gereklidir ablacım. Ağlamanın tek zararı gözlerin kızarması ve şişmesidir 🙂
  Bunun da çaresi ılık çay poşeti koymak ve beklemektir.

  insanlar doğduğunda ilk yaptığı şey ağlamaktır.Gülmeyi sonradan öğrenir. insan doğasının en doğal olayıdır ağlamak.
  Ağlamak bir terapidir ve insan sağlığı için çok faydalıdır. Bu nedenle duygularımızı içimize atıp ağlamamak için kendimizi tutmayalım.

  Senin gözyaşların bunlardan hangisi? Ağladığında rahatlıyor musun Ablacım?

 3. aslı dedi ki:

  Merhaba Hanım ablacım 🙂
  Polad abimin selamını büyük bir keyifle aldım çok teşekkür ederim. getirip gönderen sağ olsun.

  ❤❤❤❤❤❤❤❤

  😀 İlahi Hanım ablacım çok güldüm demek Polad amcam bize alınmış, kıyamam ama benim bir suçum yok Polad amcacım Eşiniz size öyle söyledi bak yine dedi Polad amcan diye. Suçu nasılda Ablama atarmışım 😀 şaka şaka

  Ve bu günden sonra bende Hanım ablam da sana olan hitabımızı değiştiriyoruz öyle değil mi ablacım?
  Bundan sonra Polad amca yok. Polad abi diyeceğiz anlaştık mı? ablacım 🙂
  Ben bundan sonra Polad abi diyeceğim 🙂

  Canım benim Polad abim bak bu kalplerde sana gelsin barıştık değil mi? biz hiç küsmedik değil mi? Polad abiciğim.

  ❤❤❤❤❤❤❤❤

  Canım ablam yaptığın reçelleri afiyetle yesin torunlarınız. Tatlı yorgunluk senin ki, size de geçmiş olsun dikkat edin kendinize Polad abim de, sende çok değerlisiniz.

 4. Gozel dedi ki:

  AMIN JANYM

 5. aytac azeri fan dedi ki:

  gunaydin arkadaslar selam gozel allah razi olsu cok tesrkur ederim cok mutl oldum yazimana cocuklarnida allah bagslasi esinle cocuklarla bilkdr butlu huzurlu bir omur yasayn canim ben cocklari cok severim inssllah bir gun banada nasip olur ane olmak arzusmds olan her kese nasip etsin rabbim aminnnnnnn

 6. Gozel dedi ki:

  Aytaçjim başyn sag olsun ,enşalla nyşanlyn bilen mutly bir yuwa kurarsyn sorun olmaz janym menide halam kuçuk ogluna aldy çok şukur mutluyam eşim bilen 21 senedir birlideyis çok şukur saglykly 3 çoçugym bar hepsi dunya guzelleri dey omarym seninde sorunsuz mutly yuwan olur enşalla janym

 7. Hanım abla dedi ki:

  Aslıcım merhaba.İyisindir inşallah.53.analizi bu gün okudum.İyi yazmışsın eline saglık.Vallah Can Yücelin şiiri beni aglattı.Bir kaç cümle de vardı defalarca okudum vede çok duygulandım.Yadımda kalan: bazen insan sevdiyini ayakta tutmak için ayakta kalmak zorundadır.Bazen sevdiyin için yaşamak kendini unutmanın diger adıdır.Belki fikri dogru alamadım.V.Hüqonun “Sefiller” eserini genc yaşlarımda iken okumuşum.Onun son sayfasında bir cümle vardı:Jan Valjanın mezarına giden yolu ot basmışdı.Ben bu cümleye yalan olmasın bir saat aglamıştım.Başkasına adi görünen bir şey benim için bazen feci bir şey gibi.Ramazanda sen dualar edirdin ben okuyub aglıyordum.Bana akıl fikir verermisin?Bu ne demek.Psikolojimin bozulmasımı? Canım kızım, vakit bulunca cevap yaz lütfen.Tanrı seni korusun.

 8. Hanım abla dedi ki:

  Aslıcım merhaba.Nasılsın kızım?İyi diyelim iyi olsun emi.Diyelim o zaman.Polad amcan selam gönderdi ve dedi ki,hayırdır biz seninle ayni yaştayız,nasıl olur da sana abla diyorlar,bana amca.Çekeceyimiz var galiba.İki gün idi ki amcan bana incir reçeli pişitdirirdi,evladlari için,yurtdışında okuyan torunu için.Biz ikimiz de diabet hastasıyız,yiyemeyiz.Ona diyorum ki sen arabir benim pasaportuma nazar yetir,70-e gediyorum.Bu istide ne haber,yoruldum,sıkıldım.Diyor ki sıkılmagın yoruldugun için diyil,bilgisayarsız kaldıgın içindir.Her neyse günümüz böyle.Esas söylemek istediklerim kaldı,yazı da uzun oldu galiba.Allahın amanında olasın,güzel kızım.

 9. aytac azeri fan dedi ki:

  selam zehra csnim iy diyelim iy olalim sen naslsin guzel dileklerinci cok tesekur ederim canim arkadasim rabbim hepinizden razi olsun insallah sende cok mutlu ol canim kalbindek butun dleklerini kisa bir surede heyata kecmesin dilyirum butun arkadaslarmiza dumyan en guzel gunerin yasamanizi dliyorum iyki varsiniz hepiniz

 10. aytac azeri fan dedi ki:

  dostlar sagolsu allah hepinzde razi olsun ask hastasi her sey ici tesekur ederim canim evet kader kismet her sey yapcak bisey yok demeki senin ksmetin kuzenin degilmis simdik esinimis esinle bilkde san mutlulklar dilerim insallah sende cok guzel mutlu mesut colkl cockl butlu bi yuvan olsin canim hallalarinin da insallah bi sana olan krginklar gecip gider esinde kabulenilr benim babam anisine cok duslun birydi ona asla hic biseyci hayr demez di benim babam da kendi babasini cok erken kayp etmis abisin bir babasi gibi gore ona cok deyer verir di beni isdeycede abisini karmak uzmek isdemedi verdi beni ayrca benim babam sozlumede cok duskundu kendi oz olu kadar cok sevyor du onu neyse benim ksmetim de kuzenimis aslnda burda boyle hep akraba evlulgi yapyolar benim iki kuzenim evlendi dger iki kuzenimde iki hafta oce sozlediler

 11. A.S.K hastasi dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aytac canim basin sag olsun. Insallah mutlu,sorunsuz bir evlilik yaparsin. Akraba evlilige bende sicak bakmiyorum ama kader kismet. Ben yillar once kuzenimle evlenmegi redd ettigim icin halalarim hala bana kirgin. O yuzden esimi bir turlu kabullenemediler.

 12. aytac azeri fan dedi ki:

  dostlar sagolsu canim allah razi olaun insallah aslinur cok tesekur ederim canim arkadasim sende hep mutlu mesut ol canim evet 4 yl oldu seneye nisanla dugun var insallah

 13. aytac azeri fan dedi ki:

  iyi aksamla asli toslar sagolsun canim allah razi olsun evet akraba evlilgi olcak canim bilyorum akraba evliligi olca egeli cocuk olyorumus ben de.duydum onu insallah canimseninde dedgin gibi salhkli cocuklarim olur hata benim diger iki kuzenim de velendiler iki cocugun daha dunyaya gelmede dusus yapti simdi allah bahslasin 1 yasnda olanari var insallah sende cok mutlu mesut olursun canim arkadasim kalbindeki butun dleklerin gercek olsun insallahguzel dilekleric de cok tesekue canim

  1. Aslınur dedi ki:

   Başın sağ olsun canım benim

   Demek 4 yıldır , hayırlısıyla seneye nişanı, vakti gelince de düğününüzü yaparsınız inşallah, çok mutlu , huzurlu bir yuvan olur inşallah canım 🙂

 14. aytac azeri fan dedi ki:

  asli canim evet 4 yldr sozluyu hayr canum kendi aramzda deyl aylelermiznde haberi var sadece ben 14 yasmda sozledygim icin 4 yl cok uzun gelyor insana aslnda sozlum amcamin olu amcam beni babamdan sdeyce babam da verdi beni yasim cok azdi sozlence oyuzde 4 yl surdu erken yasda sozlenmemin nedenide benim baska talipim de var di amca bun dyca hemen harakete kecip isdedi beni babamda verdi ama qzimin yasi dah cok az 18 yasnda aca duyun yaparz dedi nisan olcakd ama malesef nisani okcagi gun babam amelyata girdi nisan olmadi e gecen ylda babami kayb etik insallah onumuzdeki yaz nisan nisani ardindan da duyunum olcak isimini soyleyememin nedenide biz sozlumle kuzen oldugmuz icin ona dedemizin ismini koymuslar biz de cocklukda beri hepimiz ona buyuk dede diye seslenyorduk e bende alsmisim buyuk dede demeye kendi ismini soyleyemiyoru yani okadar alsmismki naparsam yapayim soyleyemyorum e beni braz tanyorsunuz cekicen biryim utayoru on mesajla konsuca canim heyat askim gibi seyler soyluyoru ama beraberken yada telefoda konusueken hic bisey demiyorum oylesine zehranin yaptg gibi isde o canim askim gibi cumleler kulanyor konsueken ama ben cok utanyoru neyse bide 2 hafda bunda oce halami ol dayin kizyla sozlendi onda 14 ysi var

  1. aslı dedi ki:

   aytaccım başın sağ olsun, baban için Allah dan rahmet diliyorum.
   Canım, senin ki akraba evliliği oluyor. İnşallah mutlu mesut olursunuz. Evlenmeden önce kan tahlili yaptırın, kan uyuşmazlığınız var mı yok mu? çocuklarınızın ilerde engelli olmaması için. Akraba evliliklerinde oluyor çünkü. İnşallah senin sağlıklı çocukların olur canım benim.

  2. Zehra dedi ki:

   Iyi aksamlar.canim benim Allah babana rahmet eylesin.insAllah nisaninizda dugununuzde hayirlisi ile olur sagliqli cocuklarin olur insAllah mutlu mesut yasarsin Amin.Hepnizie mutluluklar dilerim arkadaslar nasilsiniz

 15. aytac azeri fan dedi ki:

  selam evet aslinur canim sozluyum hem de 4 yldr 14 yasmda sozlendim e gorculer gelce babam da.verdi

 16. aslı dedi ki:

  Ülkercim, nerelerdesin? bir göründün geleceğim az kaldı diye hala ses yok senden.

  Sudecim, ülker yok diye sende yoksun. Nerelerdesiniz?

  Aylinim de kayıplara karıştı.

 17. Aslınur dedi ki:

  Aslıcım biraz geç oldu bu sefer okumam ve de yorum yapmam , iki gündür şişe domates yapıyoruz, Allah’a şükür bitirdik , analizi okumam geç oldu biraz , evet yine mükemmel bir analiz, sağ ol canım , kalemine sağlık

  Evet çok haklısın , hayatta her ayrıntı önemlidir , Zehra ayrıntıdan kaybetti

  Ben de Can Yücel’in şiirlerini çok severim , bir de Necip Fazıl Kısakürek’in , ikisine bayılırım
  Kalemlerinden destan çıkıyor

  Alev kötülükte çocuk bile istifini bozmuyor , o küçük masum çocuğa kıyar mı insan ama Alev kıyıyor işte , çünkü o bir insan değil , Cani Cadı

  Kıyamam Zehra nasıl da direndi adamlara karşı , Hazal gerçekten o sahneyi çok iyi oynadı , kızın cidden saçını yoldu adam , hatta ben biraz adamların o sahneyi abarttıklarını düşünüyorum , yine de iyi idare etti Zehra , Asya’yı da adamları da
  Zehra sen dur daha , biraz zaman sonra , kahramanın gelip sizi kurtaracak , o bir Süpermen Kervancıoğlu 🙂 🙂

  İyi geceleeer ❤️❤️

  1. A.S.K hastasi dedi ki:

   Gunaydin. Aslinurcum iyi gunlerde kullan domateslerini. Kiz supermen deme su kervanciogluna. 54 55 bolum benim omer nefret ettigim bolumlerdi. Adam bir kere bile zehra ne haldedir simdi dusunmedi. Aklina ilk gelen soru asyayi zehra kacirdi diye. Zehrayi resmen patakladilar ya. Tokatladilar sacini yoldular. Psixolojisi bozuldu zehranin.Her kim zehranin yerinde olsa buna dayana bilirmiydi hic sanmiyorum.Omer ne yapti asya da asya diye dolandi. Onun her defasinda asyayi kurtarmam lazim dediginde demir tayfun -zehrayi da asyayi da sag salim kurtaracaz dedi. Omer zehranin onun icin ne kadar onemsiz oldugunu ispatladi o bolum.arkadaslarinin karisini dusundugu kadar omer dusunmedi.. Gelelim sona. Asya dayi zehra abla iceride kaldi ve ardindan zehranin bagirismasini duymasaydi omer ardina bakmadan asyayi alip cekip gidecekti supermen kervancioglu

   1. Aslınur dedi ki:

    Bak o konuda haklısın , zorba diyecem zorbalıkla alakası yok , insanın azıcık merhameti olur ya , çekip gidecekti valla , Zehra neler yaşadı Ömer bir kere bile olsun Zehra demedi onu düşünmedi bile , Asya da Asya
    Sinir Ömer ya , sinir yaa , ama Zehra kaç kere kaçırıldı kaç kere Ömer yüzünden ölümle burun buruna geldi ama Ömer için sözleşme de sözleşme
    Zehra tüm yaşadığı şeylere rağmen hiç açık vermedi , psikolojisi bozuldu ama yine de evdekilere çaktırmadı. Neden ? Çünkü sürekli başında gardiyan gibi nöbette olan bir Zorba vardı , her defasında sözleşmeyi hatırlatan bir Zorba

    Ha bir de evet ya , Ömer’in bazen saçının arkası kalkıyor, kabarıyordu değişik bir şey oluyordu o hallerini ben de sevmiyorum , karizması bozuluyor

  2. aslı dedi ki:

   Aslınurcum, afiyetle yersin inşallah hazırladıklarını. Kışa hazırlık bizim evde de var. kurutmalıklar, biberler, kayısılar, patlıcanlar, hamurlar, ekmekler, yukalar tam köy evi 🙂

   Güzel tatlı yorgunluk bunlar.
   İşlerden fırsat bulup iki dakika girip çıkıyorum bende, burada olmasa dinlenemeyeceğim ben.
   Necip Fazıl’ın da güzel şiirleri var. İlerleyen zamanlarda ondan da belki bir kaç şiir yazarım da. Can Yücel’in şiirleri sanki daha çok uyuyor bu diziye. bana öyle geliyor.

   Canım ah birde Asya olup biteni dayısına anlatsaydı da Ömer de bilseydi. Zehra ablasına o adamların neler yaptığını.

   1. Aslınur dedi ki:

    Sağ ol canım , evet evet reçeller falan , bizim evde aynı
    Sana da kolay gelsin canım .

 18. Murad dedi ki:

  Merhaba Aslı S.Nasılsın? Biliyorum haberler iyi deyil.Bu günkü haberlerden her kes şokda .Diziye nazar deydi,istemeyeni çok anlaşılan.Her kesin harcı deyil başkasının uguruna sevinmek.Ne yapa biliriz,her zaman böyleleri olmuş.Bu da geçer inş-h.Senn işlerin nasıl yürüyor?Durmadan yazıyorsun.Sana tatil yasakmı arkadaşım.Ben de her defa bir yanlış yazmagı verdiş etdim galiba.”Yazıdan az – çok anlayan biri” yerine “yazıdan anlayan biri” yazmışdım.Yazıdan anlamak böyük sözdür.Ben yazarmıyım Allah aşkına,deyilim,olamam da.Onun için böyük hayal gücünün olması gerek.Ben ise sade bir muhabirim,o kadar.Keçirdiyim kazadan sonra işimden ayrılmalı oldum.Ara sıra yazilarım oluyor.Ne yapalım ,hayat devam ediyor.Ne zaman bir abiye ehtiyac duysan bana yaza bilirsin,emin ol, iyi dinleyiciyimdir.Bak abini dinle,paşa bey hakkında kitab yazmagı ihmal etme.Saglıkla kal,görüşmek umudu ile.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Murad abi, hoş geldin. Ben nasılım? bu günün işlerinden dolayı şuan çok yorgunum ama burada olduğum için dinleniyorum. Burası benim dinlenme köşem, beni dinlendirdiği için seviyorum burayı 🙂

   Dizi ile çıkan haberler artık beni etkilemiyor. Çünkü; ben umutluyum, umudumu da yitirmek istemiyorum her şey güzel olacak diye kendi kendimi teselli ediyorum. 🙂

   Dizimizin başlama tarihi 25 Eylül hayırlı olsun. Saat konusunda bu kadar tepkiye duyarsız kalamaz kanal. Değişecektir eminim buna.

   Ayrıca Star tv nin yeni sezon tanıtım fragmanı çekilmiş, ne zaman ekranlarda yayınlanır bilmiyorum? İşte o zaman dizimiz netlik kazanmış olacak. Bende onu sabırla bekliyorum abi.

   Abi, ben bir iş yerinde çalışıyordum ayrıldım. Şartlarda anlaşamadık.
   Sende bir kaza geçirmişsin çok geçmiş olsun. iyisindir inşallah.

   Sen ne muhabirisin abi? yazılarını okuyabileceğimiz bir yer var mı?
   Abi sözü dinleyeceğim inşallah 🙂
   Sende Allah’a emanet ol görüşürüz.

 19. aytac azeri fan dedi ki:

  asli canim analiz gercekde de muhtesem olmus yine her zamanki gibi harkalar yaratmisin canim elerine salik cok tesekurler iki varsin

 20. aytac azeri fan dedi ki:

  asli canim analiz gercek de mutesem olmus her zamanki gibi harkalar yaratmisin canim cok tesekkurler canim iyki varsin

  1. aslı dedi ki:

   aytac teşekkür ederim canım benim

   ❤❤❤❤❤❤❤❤

 21. aytac azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar dunyanin en guzel adini sen koy.aylesi asli canim cok aklsin cevrye haladan korkulur cevrye halanin goznden hic bisey kacmyor en onemliside alevi sinredirmesi cok hoauma gidiyor bugunki tekrar bolumunu izlerken cok guldum cevrye hala sayesinde ask insani naslda deysiyor ilk bolmdeki omerle smdiki omer arasnda cok fark var zehrani aski bizim zorbamzi cok deysdi ya bir birlerine okadar cok yaksyolarki keski gercek den de sevgili olsalar evlenip de mutlu mesut yasasalar ne guzel olur ya insallah gercek den erkan hazal aski gercek olsun onar cok sevyorum ha bide zehra 180 bolum boyca bikere bile omer demedi aslnda omer dedi ama omerin kedisine soylemedi dizi boyca 22 yad 23 defa omer dedi bikeresindede sozlesmeyi sen bitrdin omer kervacioglu demsdi son olarak aezon finalde omer dedi o sahnede cok heyecanydim cok alamsdim hata a anem bile aladi o sahnede zehrayla cok bezyoruz bu isim soyleme konsunda kunki ben 4 yldir sozluyum ama bikere bile olsun sozlume isimyle seslenmedim

  1. Aslınur dedi ki:

   Aytac kız sen sözlü müsün ??

  2. aslı dedi ki:

   Aytaccım, neden ismini söyleyemiyorsun? nasıl hitap ediyorsun?
   4 yıl mı? sözlüsün? kendi aranızda mı? aileler biliyor mu? neden bu kadar uzun söz, nişan yok mu? ne çok soru sordum demi canım?

 22. A.S.K hastasi dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aslim analiz ve siir icin tesekkur ederim. Nedense benim analiz sayfasina yazdigim yorumlar kazaya kurban gidiyor. Asli takilmissin zehranin ayakkabina. Uzerindeki sifon elbiseye ne demeli. Bir pantolon giyseydi bari bu sogukta sifon elbiseyle dolasilirmi? Eskiden ne guzel bluz pantolon giyiyordu zehra ne de guzel yakisiyordu ona. Su cevriye halaya bayiliyorum. Kadinin gozunden hic bir sey kacmiyor. Kadin dedektif gibi masallah. Omeri iyi yakaladi. Benim anlamadigim yatak zaten ayri. Neden ayirmiyorlar. Bu arada omer saclarini kestirince yakisikli olmus. Simdi dersin ki benim pasam zaten yakisikliydi.

  1. aslı dedi ki:

   😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀
   Mesajı okuduğumdaki halim işte böyle kahkaha ile güldüm 😀

   Canım benim ben ayakkabıya takılmadım o benim peşim sıra geldi. tv yi açtığım da karşımda o sahne vardı bende dayanamadım yazdım 🙂

   Bu soruları Ömer sormalıydı Zehra ya bu hava da bunlar giyilir mi diye.

   Şöyle karıcığını alıp bir mağazaya gidip kıyafet almadın eşine, ilk zamanlar ne güzel 2 kere gidip kıyafet almıştın yine yapsaydın ya.
   Hiç Ömer hiç, karına bir doğru düzgün kıyafet almadın ya aşk olsun sana Ömer Kervancıoğlu. ilk başta aldıkların hariç onlar çok güzeldi.

   Masraftan tasarruf biz anlamayacağız ya o yatağın ayrı olduğunu 😀
   Ömer sonra ben kendim için yatak aldım diye gelecek hadi oradan Ömer paraya kıyıp da adam gibi bir yatak alamadın.

   çift kişilik, en başından beri var olan yatak o, almadın var olan yatağı yeni almış gibi gösterdin, gösterdiniz. bizden kaçmaz. 🙂

   Nasıl da biliyorsun benim paşama yakışıklı diyeceğimi. Ama bir saç stili var ki ona hiç yakışmıyor. 73. bölümde Ayşe’nin zoru ile Zehra ya çiçek alıp vermişti arabaya binerken işte o saçı hiç sevmedim 🙁

 23. aslı dedi ki:

  şuan tv de tekrar bölümünde Ömer ile Zehra beraber sahile gidiyorlar. Ömer diyor ki, bu hava da mı? Ömer sen asıl Zehra’nın bu havada giydiği ayağındaki stiletto ayakkabıya bak da bu havada bu giyilir mi de. Sahile gitmek de ne var 😀
  Cevriye hala da yatak odasında teftişte ayrı yatmışlar diyor ya korkulur bu haladan 😀

  1. Zehra dedi ki:

   Canim sen 89bolumu izliyodun sahile gidiyorlar cicekci abla cikir karsilarina sizin boy boy cocuklarjniz olacaq falan diyor p 89bolumdu dimi?

   1. aslı dedi ki:

    Evet Zehra’cım tv de 89. bölümdeler. Ben bugün onu izledim 🙂

 24. Könül Azeri dedi ki:

  Aslıcım ondan soranmı var ben skardm♡♡♡♡♡

 25. Gozel dedi ki:

  Analiz her zamanki gibi çoook guzel mulkemmel sagol janym iki warsyn

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Gozel sende iyi ki varsın
   ❤❤❤❤❤❤❤❤

 26. Könül Azeri dedi ki:

  İyi sabahlar arkadaşlar nasılsız?ayyy Erkan ne yaraşıklı düşmüş fotorafda topbuş yanaklarını bir sıka bilsem çok şirin olmuş

  1. aslı dedi ki:

   Ah bir Erkan ile tanışsak ne güzel olurdu. o tombiş yanaklarını çocuk sever gibi sıkmayı bende çok isterdim de izin verir mi ki? 😀

 27. Lale turkmen dedi ki:

  Aslim sen bir tanesin iyiki varsin. Analiz cok guzel teşekkur ederim, ellerine saglik. Galiba ben Can yucelin şiirlerinin hepsini sevicem okumak nasip olursa. Bu zamana kadar sadece senin buraya yazdiklarini okudum hepside cok cok guzel. Ayrintilar detaylarda gizlidir cumlenide cok seviyorum. Omerin zehrayi suclamasinda kendisinin suc oraninin ne kadar oldugunu Zehranin hata yaptigi noktayi, acik acik ayrintilarina kadar yazmana bayildim:)Gece okumak iyi geldi. Saol canim.

  1. aslı dedi ki:

   Lalecim canım benim sende bir tanesin ❤ iyi ki sende varsın canım benim
   ❤❤❤❤❤❤❤❤

   Can Yücel’e ait olan benim sevdiğim bütün şiirlerini burada paylaşmaya çalışıyorum canım. Çok anlamlı sözler yazmış.
   Yıllar geçse de unutulmayacak şiirleri var.
   Haksızlığa tahammülüm yok ne yapayım Zehra kendi yaptığı hatanın farkında olmadan Ömer’i suçluyor Zorba diye. Oysa Ömer ne güzelde inanmıştı Zehra ya.
   Allah dan ilerleyen zamanlarda Ömer de Zehra ya ne kadar haksızlık ettiğini anladı ve senin ile başka zamanlarda farklı şartlar altında tanışmış olsaydık, her şey çok başka olurdu diye kendi hatasının da farkına vardı.
   Bu günler zor günler atlatılacak güzel günler gelecek.

 28. Zehra dedi ki:

  İyi aksamlar.canim benim ellerine saglik analizlerin bir birinden guzel gunun butun yorgunlugunu aldi uzerimden cok tesekkur ederim.bu bolumde zehra kolyesini istersen aglamasina cok uzulmusdum.keske zehra acik her seyi soyleseydi parayi kime verdigine soylemedigi icin omerde gidib oyle gordugu icin yanlis anladi kendi acisindan haklida cunki gordukleri zehranin yalan soylediginu dusundurdu.birde salak alev bir isi de duzun yapamiyo ki bu kacirilma olayindan sonra ne guzel omer ve zehra daha da yakinlasdilar ya arabaya binmek icin neler cekdi zehracim benim asya korkmasin diyede nasilda oyun dedi akilli kiz

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Zehra’cım bu sayfalarda, bu sitede, sizlerde, Erkan kardeşimin güzel bir resmi de kısacası burası da benim bütün yorguunluğumu üzerimden alıyor. Burası benim dinlenme köşem 🙂

   Seviyorum burada dinlenmeyi canım benim
   ❤❤❤❤❤❤❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.