Adını Sen Koy 52. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)

Burak 18 Ağu 2017 Adını Sen Koy  0

Ömer Zehra ve Asya Konak içinde Saklambaç Oynadılar.
Alev Asya’ ı Kaçırmaları İçin Bir Adamla Buluştu. Ömer Nihat’ın Telefonuna Baktı ve Eve Çıkmak İstediğini Öğrendi.

Koray Motorunu Sattı ve Parasını da Salim Amcaya Verdi. Malları da Kendi Evine Götürdü.
Zehra Ömer den Aldığı 10 Bin Lirayı Geri Ödedi Ömer’e.

Alev Asya’yı kaçırtarak Ömer’in gözünde Zehra yı kötü birisi olarak göstermeyi planlıyor, bunun içinde para ile adam tuttu ve Asya’nın resmini göstererek bu kızı kaçıracaksınız. Bir gününüzü alacak, çok kolay olacak, kıza  zarar gelmeyecek, dediklerimi harfiyen yapacaksınız, benden haber bekleyin bir planım var dedi. Adama parasını verdi ayrıldı Alev.

Nihat’ı da halası sürekli arıyor gelmek istediğini söylüyor. Nihat da gizli gizli konuşup benden haber bekle diyor. Ömer’in de bu dikkatini çekiyor. Nihat’a güvenmeyen Ömer yine kardeşinin arkasından bir iş çevirdiğini düşünüyor.

Nihat Ayşe ile Asya yı uyutmaya gidince, Nihat’ın telefonu çaldı Ömer de açtı ve telefondaki bayan, Nihat bey yeni bir ev buldum tam Ayşe hanımın istediği gibi deyince, Nihat’ın ayrı eve çıkmak için ev baktığını öğrendi Ömer.

Nihat ile konuşmak isterken salona Nihat geldi telefonunu Ömer’in elinde görünce sinirlendi Nihat.
Ömer bu evde yaşamak istemiyorsan çekip gitmekte özgürsün ama kardeşimi hiçbir yere götüremezsin deyince, Nihat da Ayşe senin kardeşin olduğu kadar benimde karım dedi. biz bu kararı birlikte verdik. Senden izin almıyoruz deyince,

Ömer; buna izin vermiyorum görüşürüz diyerek ayrıldı oradan.
Ömer kendi açısından haklı, kardeşi hasta ve çok az bir zamanı kaldı gözünün önünden ayırmak istemiyor. Ama ne hikmet ise onunla hiç ilgilenmiyor, varsa yoksa Alev Zehra. Bu ne yaman bir çelişki ise artık. Neyse

Nihat da kendi açısından haklı kendi evinde kendi küçük yuvasında eşi ve çocuğu ie birlikte istediği gibi rahat yaşamak istiyor. Ayşe de ailesinden bugüne kadar hiç ayrılmamış şimdi de ayrılmak istemiyor ama onunda içi gidiyor ayrı eve o da kararsız bu yüzden.

Koray motorunu 10 bin lira ya sattı ve parasını da Salim amcaya verdi. Malları da bir müşteriye sattığını, teslim edeceğini söyleyerek, olmayan müşteri kendisi, kendi evine götürdü malları Koray.

Bu sayede Salim amca ya gizliden yardım etmiş, borçlarını ödemesinde elinde para olmasını sağlamış oldu Koray.

Koray iyi çocuk da babası kötü biri. Onun eşini hiç görmedik, yaptığı işler gün yüzüne hiç çıkmadı. Üstü örtülü bahsetti Koray ve pis işler dedi. Annem de senin yüzünden hasta oldu demişti bir bölümde. Şimdi unutulur gider bunlar 2. Sezonda.

Yalancı Funda da iş başında Yasemin’e nisbet yapmak istemiş evine kadar gelmiş, kafasında kurduğu hayal dünyasında yaşadığı anlarını, gerçekte olmayan anlarını Yasemin’e anlatıyor. Ne denir ki şimdi bu kıza?

Yasemin inanma anlattıklarına, hiç Koray onun yanında kalmadı hiç dans etmediler uyduruyor.

Ömer Alev’i yurt dışına 6 aylık eğitim seminerine göndermekte kararlı. Demir ile gerekli bütün evrakları hazırlıyorlar. Bu sayede Alev’e emri vaki yapıp göndermeyi planlıyor da, hiç de Ömer’in planladığı gibi gitmeyecek işler.

Zehra Asya ile birlikte salonda resim yapıyorlar. Bütün her şeyi pembeye boyuyor Asya. Zehra da diğer renkleri de kullanabileceğini söylüyor. Alev de onları izleyip parka gidecekleri zaman götürebileceğini söyleyerek nabız yokluyor. Parka ne zaman gideceklerini bu sayede öğrendi Alev. Bu Alev de çok uyanık. Şeytana bile papucu ters giydirecek kadar hemde.

Alev Demir’i gördü ve yarın kararını bildireceğini söyledi Alev. Asya da dayısına koşarak ona resimlerini gösterdi. Asya pembe rengi çok sevdiği için her şeyi pembeye boyadığını dayısına da söyledi.

Dayısı da aynı Zehra ablası gibi diğer renkler de var dedi. ve

Asya saklambaç oynamak istedi.

Ömer de kabul etti. Zehra içinden Ömer oynamaz kabul etmez diye düşünürken, Ömer’in saklambaç oynamayı kabul etmesi onu şaşırttı. Ömer zorba olabilir ama sadece sana zorba Zehra. Asya ve Ayşe ye pamuk Ömer. pamuk şekeri gibi hem de

Pamuk şekeri Ömer nede tatlı oyun oynarken 🙂 Ama ben her geçen gün daha çok sevmeye başlıyorum bu Ömer’i giderek zorbalıktan çıkıyor. Şuan pamuk pamuk tam sevmelik, yanakları sıkmalık.

Ben bunları söylüyorum diye Ömer gelecek ve bana sen nasıl böyle dersin bakıyım deyip bir zorba bakışı atarmış aman Allah’ım en iyisi ben de onlar gibi saklanayım da zorba Ömer beni bulamasın 🙂

Oyun oynarken çok mutluydular ve Ömer onları bulmak üzereyken koridorda Zehra ile Asya sobelemeye giderken Ömer birden arkasını dönünce Ömer ve Zehra çarpıştı. Asya arada kalıyordu nerdeyse.

Ve o çok manalı derin sevgi içeren bir bakışma gerçekleşti o an. İki birbirini seven insan yine birbirlerine karşı olan duygularını gözleri le dile getiriyorlardı. Konuşmadan bakışarak anlaşan tek çift bizim çiftimizdir her halde.

GÖZLER KALBİN AYNASIDIR

Gönül bir aşk yuvasıdır 

Gönül aşkın rüyasıdır. 
Seviyorsun hayır deme
Gözler kalbin aynasıdır.

Gözler kalbin aynasıdır.
Yalan nedir bilmez onlar.
Siyah, mavi, yeşil olsun
Aşkı inkar etmez onlar.

Şiir gibi, roman gibi
Okuyorum ben aşkını.
Öylece bak gözlerime,
Çevirme hiç bakışını.

 

Gözler kalbin aynasıdır. 
Yalan nedir bilmez onlar.
Siyah, mavi, yeşil olsun
Aşkı inkar etmez onlar.

Yağmur gibi damla damla
Seven gözler konuşurlar.
Gözden kalbe bir yol gider,
Ayrılanlar kavuşurlar.

Gözler kalbin aynasıdır.
Yalan nedir bilmez onlar.
Siyah, mavi, yeşil olsun
Aşkı inkar etmez onlar.

EMEL SAYIN

 

Yener Zehra ya ulaşmanın tek yolunun park olduğunu bildiği için Betonu asker gibi parka nöbet tutmaya bıraktı.

Olur da Zehra gelirse parka haber verecek Beton Yener’e.

Nihat Ayşe ile ayrı çıkacakları evin hayalini kurarken, resimler gösterirken odasında, Ayşe’nin üzgün olduğunu gördü. Abisi izin vermez diye endişelenen ve üzülen Ayşe ye abin de kabullenecek derken, Ömer kapıdaydı duydu Nihat’ı ve Ömer; içinden gitmek istersen seni nasıl durdururum? Sana nasıl kal derim dedi ve içeri girdi.

Oyuna davet etti Ayşe’yi. Ayşe de siz oynayın, daha sonra kahve içeriz diyerek teklifi kibarca çevirdi.

Ömer odasına geçince de pamuk şekeri Ömer gitmiş, Demirden sert Ömer gelmişti. Zehra’nın odaya girmesi ile onun Yener’e para verdiği an aklına geldi morali bozuldu. Banka ya gidiyorum babamın borcu için demişti. Yener banka mıydı? Ömer yalan söylediğini düşünüyor Zehra’nın bu sertliği de o yüzden.

Sevimde elinde ödenmiş senet Zehra’nın bu kadar borç içinde bu parayı nereden bulduğunu düşünüyorken, Salim amca geldi ve Zehra yı ara deyip telefonu istedi.

Koray dan aldığı parayı kızına verecek Salim amca ondan çağıracak yanına.

Sevimde seviniyor ki kızına kızacak diye. Sen anca rüyanda görürsün Sevim hanım.

Salim amca Zehra ile telefonda konuştu. Yarın izin alırsa gidecek Zehra. Ama Ömer de yanındaydı bu esnada  telefonla konuşmasına ve mahalleye gitmesine de izin vermedi. Ömer çok kızgın.

Sevim de, çok mutlu bu telefon konuşmasından kendine pay çıkaran Sevim, Salim amca için salata yaptı sever diye.

Zehra da Ömer den kolyesini istedi ve bütün bunlar senden para aldığım için değil mi? Diye sorunca, Ömer hayır bütün bunlar bana yalan söylediğin için dedi.

Zehra; ben sana hiç yalan söylemedim deyince, Ömer de; tabi sen hiç yalan söylemezsin dedi.

Bu sahnede ki ses tonu bakışı çok farklıydı Ömer’in. Bir an kendimi eski siyah beyaz Türk filmlerini izliyormuşum gibi hissettim. Bu Erkan Meriç te çok farklı bambaşka bir yetenek var ve geleceği çok parlak biri kendisi, sadece o parlak ışığının görüneceği zamanı bekliyor o kadar.

Yaptığı işler ile umarım kendi çizgisini oluşturup bu çizgiyi korur ve adını altın harfler ile sinema, tv dünyasına, temiz bir şekilde, altın harfler ile yazdırır. Bir Göksel Arsoy, Bir Ediz Hun, Bir Tarık Akan gibi unutulmaz Erkan Meriç olur. Benim unutmayacağım kesin de 🙂

Onun benden haberi olmayacak o kadar. Tarık Akan’a çok benzetiyorum Erkan Meriç’i.

Zehra bana neden böyle davranıyorsun diye sorduğunda, Ömer nedeni seni hiç ilgilendirmez dedi.

Nasıl ilgilendirmez Ömer? resmen kıza eziyet ediyorsun, yakışıyor mu senin gibi, okumuş şirket yöneten, görmüş geçirmiş birine böyle davranmak? Yakışmıyor. Anlamadan dinlemeden hüküm verip ceza kesiyorsun yapma bunu Ömer.

Nazan yemek hazır diye gelince odaya Ömer yalnız indi aşağıya. Zehra’nın inmesine izin vermedi. Aç kalınca Zehra ya neler olduğunu biliyorsun yapılır mı bu Ömer. Zorba ne olacak.

Sabah olup da kahvaltıya oturacakken Salim amca mükellef bir sofra görünce misafir gelecek sandı. nede olsa alışık değil böyle bir sofraya Salim amca. Sevim canı isteyince neler yapabileceğini gösterdi. De her zaman yapmıyor Sevim.

Zehra babasının onu araması ile bugün geleceğim dedi tam çıkacakken Ömer geldi oda ya ve hiçbir yere gidemeyeceğini söyledi. kahvaltıya inecekken Zehra yı da götürdü yanında kahvaltıya Ömer.

İyi bari akşamki huysuz Ömer gitmiş. Yemek yemesi için izin veriyor Zehra ya. zaten kız kendini düşünmeyenin biri aç kalsa da açım demez fenalaşana kadar bekler.

Ayşe ve Nihat kahvaltıdan erken kalktılar ev bakmaya gidiyorlar. Asya ya Zehra bakacak. Alev de peşlerinde bir fırsatını bulup adamlara talimat verecek. Adamlarda Alev den habersiz konağa gelmişler. Alev kızınca gittiler.

Asya annesini öptü bahçede Zehra da Ömer de Asya ile içeri girdiler. Bu tür sahneler çok olsaydı. Ömer Asya Zehra Ayşe hep birlikte bir yerlere gitselerdi. Olmadı. Göremedik.

Alev de bu mutlu aile manzarasını gördü iyice delirdi. Nede olsa Ömer’in yanında o olmalıydı ve birde Ömer den çocuğu ama olmadı ne yazık vah tüh görüyor musun Alev. Senin yerini Zehra kapmış sende açıkta kalmışsın. Ne yapsak ki? seni kimle evlendirsek de senden kurtulsak Alev.

Demirin arabası yok olmuş. Taksi ile geldi konağa. Varlık içinde yokluk yaşamak buna denir her halde 🙁

Zehra da Ömer den habersiz kaçar gibi taksi çağırıp gizlice babasına gitti. Salim amca dükkana gelen Zehra yı görünce çok mutlu oldu. Ve boynunda kolyesini göremeyince biran üzüldü neden takmadığını sordu.

Zehra acele ile çıkınca deyince, Salim amca; eve varınca takarsın dedi ve

Benim için yaptığın fedakarlıkları unutmayacağım. İyileştim işimde var diyerek 10 bin lira parayı verdi. Zehra Ömer’e vermek için gidecekken annesi geldi ve bana uğramadan mı gidecektin diye sorguya çekerken Zehra geç kaldım sonra gelirim diyerek konağın yolunu tuttu.

Ömer de Alev’i göndermekte kararlı. Haftaya uçak bileti almış bunu Demir ile birlikte çalışma odasında Alev’e verdi Ömer. Alev de gitmek istemediğini söyledi bozuk plak gibi. Ömer de şirket kurallarını biliyorsun dedi. Ömer Alev üzerinde baskı kurarak göndermek istiyor ama başarılı olamıyor.

Demir’e topu atıyor. Demir büyütmüyormusun? Kariyerin için çok iyi deyince, Alev, Ömer beni kariyerim için göndermiyor. 6 ay sonra döndüğümde bir evim olmayacak dedi. 

Demir de şaşkın bir halde nasıl yani? diye sordu. Ama cevap alamadı Alevden odayı terk edip gitti Alev.

Alev konakta istenmediğinin farkında da neden bu kadar zorluyor. Zorla güzellik olmaz istemiyor işte Ömer seni anlasana Alev. Sen paranın, konağın, şirketin peşindesin de onlar senin olmayacaklar.

Odasına gidince uçak biletini yırtıp attı Alev.

Ömer de odasına geçince Zehra’nın gittiğini fark etti. Çok ileri gittin derken, Ayşe geldi abisi ile konuşmaya odaya. Abisinin aklına ihtiyacı varmış, ev konusunu söyledi ne yapacağını bilemediğini ve aklına ihtiyacı olduğunu.

Ömer de, ben bu konuda sana bir şey söyleyemem sen ne karar verirsen seni desteklerim dedi.

Ayşe abisinin desteğini alınca rahatladı odadan dışarı çıkınca, Ömer Nihat’ı ikna etmeliyim Ayşe gitmemeli dedi kendi kendine.

Nihat iç güveylisinden hallice oturacak o konakta. Ayşe yi sevdiği için her zorluğa katlanıyor Nihat.

Zehra da döndü konağa, Alev gördü Zehra yı ve tuttuğu adamı aradı yarın kaçıracaksınız diye talimat verdi ve ekledi. Görelim bakalım kim kalıyor? Kim gidiyor?

Üzgünüm ama Alev sen gidiyorsun Zehra kalıyor. Zehra Ömer’in eşi sen ise hiçbir şeyi. Hadi sana bir şut çekelim gol olsun ve sen saha dışısın Alev.

Zehra odaya çıktığında Ömer açıklama beklediğini söyledi. Zehra da çantasından parayı çıkardı senden aldığım parayı getirdim. Al paranı bir daha da bana o şekilde davranma dedi. Afferim Zehra, hakkını sonuna kadar koru ezdirme kendini.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 52. Bölümde Neler Yaşandı? (Analiz)” üzerine 220 yorum

 1. F*ckin’ tremendous things here. I’m very glad to peer your article. Thanks a lot and i’m looking ahead to touch you. Will you kindly drop me a e-mail?

 2. beauty dedi ki:

  This is the right blog for anyone who wants to find out about this topic. You realize so much its almost hard to argue with you (not that I actually would want…HaHa). You definitely put a new spin on a topic thats been written about for years. Great stuff, just great!

 3. I do like the way you have framed this particular concern plus it does indeed give us some fodder for consideration. On the other hand, from everything that I have observed, I basically wish as other opinions pile on that individuals remain on point and in no way start on a soap box involving some other news of the day. Anyway, thank you for this outstanding point and even though I can not necessarily go along with this in totality, I value the viewpoint.

 4. I’ve been browsing online greater than 3 hours these days, yet I by no means found any attention-grabbing article like yours. It¦s pretty value sufficient for me. Personally, if all web owners and bloggers made good content material as you probably did, the web shall be a lot more helpful than ever before.

 5. I have been browsing online more than 3 hours today, but I by no means found any attention-grabbing article like yours. It is lovely value sufficient for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made excellent content material as you did, the internet will likely be a lot more useful than ever before.

 6. cazare gorgova dedi ki:

  An fascinating dialogue is value comment. I think that you must write more on this subject, it won’t be a taboo topic however usually people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 7. Hello there! I could have sworn I’ve been to this site before but after reading through some of the post I realized it’s new to me. Anyways, I’m definitely glad I found it and I’ll be bookmarking and checking back frequently!

 8. I’ve been browsing online more than three hours today, yet I never found any interesting article like yours. It’s pretty worth enough for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made good content as you did, the internet will be much more useful than ever before.

 9. Greetings! I know this is kinda off topic but I was wondering if you knew where I could get a captcha plugin for my comment form? I’m using the same blog platform as yours and I’m having problems finding one? Thanks a lot!

 10. Whats Taking place i am new to this, I stumbled upon this I’ve found It absolutely useful and it has helped me out loads. I am hoping to contribute & help different users like its helped me. Great job.

 11. I’m still learning from you, while I’m making my way to the top as well. I absolutely liked reading everything that is posted on your site.Keep the stories coming. I loved it!

 12. I view something genuinely interesting about your web blog so I saved to favorites.

 13. I would like to thnkx for the efforts you have put in writing this site. I’m hoping the same high-grade web site post from you in the upcoming also. In fact your creative writing abilities has inspired me to get my own website now. Actually the blogging is spreading its wings quickly. Your write up is a great example of it.

 14. blog cinta dedi ki:

  Whats up very nice site!! Guy .. Excellent .. Wonderful .. I’ll bookmark your site and take the feeds alsoKI’m glad to find numerous useful information right here in the publish, we want develop more strategies on this regard, thank you for sharing. . . . . .

 15. Magnificent web site. Lots of useful info here. I am sending it to several friends ans also sharing in delicious. And obviously, thanks for your effort!

 16. brainstorm dedi ki:

  very good post, i actually love this web site, carry on it

 17. I’ll right away clutch your rss as I can not find your e-mail subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you’ve any? Kindly let me realize in order that I could subscribe. Thanks.

 18. Hello, you used to write wonderful, but the last several posts have been kinda boring… I miss your super writings. Past few posts are just a little out of track! come on!

 19. I like the valuable information you supply for your articles. I’ll bookmark your blog and test again right here frequently. I am relatively certain I will learn a lot of new stuff proper right here! Best of luck for the next!

 20. Wonderful blog! I found it while surfing around on Yahoo News. Do you have any suggestions on how to get listed in Yahoo News? I’ve been trying for a while but I never seem to get there! Appreciate it

 21. meaning tamil dedi ki:

  I view something really interesting about your weblog so I bookmarked.

 22. tnpsc portal dedi ki:

  This design is steller! You definitely know how to keep a reader amused. Between your wit and your videos, I was almost moved to start my own blog (well, almost…HaHa!) Wonderful job. I really loved what you had to say, and more than that, how you presented it. Too cool!

 23. I am really impressed along with your writing abilities and also with the layout to your weblog. Is that this a paid theme or did you modify it yourself? Either way keep up the excellent quality writing, it is uncommon to peer a nice blog like this one nowadays..

 24. henki hariadi dedi ki:

  Hello would you mind letting me know which hosting company you’re utilizing? I’ve loaded your blog in 3 completely different web browsers and I must say this blog loads a lot faster then most. Can you suggest a good hosting provider at a honest price? Thank you, I appreciate it!

 25. click dedi ki:

  What i do not understood is in fact how you are not actually a lot more smartly-appreciated than you might be right now. You’re so intelligent. You recognize thus considerably when it comes to this topic, produced me in my view consider it from a lot of varied angles. Its like men and women aren’t interested until it’s one thing to do with Woman gaga! Your personal stuffs great. At all times maintain it up!

 26. I would like to thnkx for the efforts you have put in writing this blog. I am hoping the same high-grade blog post from you in the upcoming as well. In fact your creative writing abilities has inspired me to get my own blog now. Really the blogging is spreading its wings quickly. Your write up is a good example of it.

 27. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 28. henki hariadi dedi ki:

  Hello there! I know this is kinda off topic however , I’d figured I’d ask. Would you be interested in trading links or maybe guest authoring a blog post or vice-versa? My website addresses a lot of the same subjects as yours and I think we could greatly benefit from each other. If you’re interested feel free to send me an email. I look forward to hearing from you! Excellent blog by the way!

 29. Bos188 dedi ki:

  whoah this blog is wonderful i really like studying your posts. Stay up the good work! You understand, a lot of people are looking round for this information, you could aid them greatly.

 30. Jual baju medan dedi ki:

  Lovely just what I was searching for.Thanks to the author for taking his time on this one.

 31. henki hariadi dedi ki:

  I believe other website proprietors should take this website as an model, very clean and fantastic user pleasant layout.

 32. henki hariadi dedi ki:

  I carry on listening to the news broadcast talk about getting boundless online grant applications so I have been looking around for the most excellent site to get one. Could you tell me please, where could i find some?

 33. Hello there! Do you know if they make any plugins to assist with SEO? I’m trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I’m not seeing very good gains. If you know of any please share. Many thanks!

 34. Please let me know if you’re looking for a article writer for your blog. You have some really good articles and I believe I would be a good asset. If you ever want to take some of the load off, I’d love to write some articles for your blog in exchange for a link back to mine. Please blast me an email if interested. Cheers!

 35. henki hariadi dedi ki:

  It¦s actually a nice and helpful piece of information. I¦m glad that you shared this useful info with us. Please stay us informed like this. Thank you for sharing.

 36. I’m truly enjoying the design and layout of your website. It’s a very easy on the eyes which makes it much more enjoyable for me to come here and visit more often. Did you hire out a developer to create your theme? Fantastic work!

 37. idn poker dedi ki:

  I genuinely enjoy studying on this website , it contains fantastic articles. “He who sees the truth, let him proclaim it, without asking who is for it or who is against it.” by Henry George.

 38. rtp gacor dedi ki:

  I’ll right away clutch your rss feed as I can not find your email subscription link or newsletter service. Do you’ve any? Kindly permit me recognize in order that I could subscribe. Thanks.

 39. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was curious what all is required to get setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very internet smart so I’m not 100 positive. Any recommendations or advice would be greatly appreciated. Cheers

 40. Sewa mobil batam dedi ki:

  You should take part in a contest for one of the best blogs on the web. I will recommend this site!

 41. Teknik Biomedis dedi ki:

  Keep up the good work, I read few posts on this internet site and I conceive that your blog is real interesting and has sets of good info .

 42. Makam Cina dedi ki:

  Thank you for sharing excellent informations. Your website is so cool. I am impressed by the details that you have on this blog. It reveals how nicely you understand this subject. Bookmarked this website page, will come back for extra articles. You, my friend, ROCK! I found simply the information I already searched everywhere and simply could not come across. What a perfect website.

 43. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 44. An impressive share, I just given this onto a colleague who was doing a bit of analysis on this. And he the truth is purchased me breakfast as a result of I discovered it for him.. smile. So let me reword that: Thnx for the deal with! But yeah Thnkx for spending the time to discuss this, I really feel strongly about it and love studying more on this topic. If possible, as you turn out to be expertise, would you mind updating your blog with extra details? It’s highly helpful for me. Large thumb up for this blog submit!

 45. mammoth ivory dedi ki:

  Hey there, I think your blog might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Safari, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, very good blog!

 46. Thanx for the effort, keep up the good work Great work, I am going to start a small Blog Engine course work using your site I hope you enjoy blogging with the popular BlogEngine.net.Thethoughts you express are really awesome. Hope you will right some more posts.

 47. An interesting discussion is worth comment. I think that you should write more on this topic, it might not be a taboo subject but generally people are not enough to speak on such topics. To the next. Cheers

 48. patch cables dedi ki:

  You can definitely see your enthusiasm within the work you write. The sector hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. Always go after your heart.

 49. F*ckin’ awesome things here. I am very glad to see your article. Thanks a lot and i am looking forward to contact you. Will you kindly drop me a mail?

 50. planetliga dedi ki:

  I’ll immediately snatch your rss feed as I can’t find your email subscription hyperlink or e-newsletter service. Do you have any? Please permit me recognize in order that I may just subscribe. Thanks.

 51. hot tub build dedi ki:

  You made various fine points there. I did a search on the theme and found mainly persons will consent with your blog.

 52. slot88 hoki dedi ki:

  Great blog! Is your theme custom made or did you download it from somewhere? A design like yours with a few simple adjustements would really make my blog stand out. Please let me know where you got your design. Many thanks

 53. As I site possessor I believe the content material here is rattling magnificent , appreciate it for your efforts. You should keep it up forever! Best of luck.

 54. Great website. A lot of useful info here. I’m sending it to some friends ans also sharing in delicious. And of course, thanks for your sweat!

 55. ratu slot dedi ki:

  You can definitely see your enthusiasm in the work you write. The world hopes for even more passionate writers like you who aren’t afraid to say how they believe. Always go after your heart.

 56. asiktogelku dedi ki:

  Generally I do not read post on blogs, but I wish to say that this write-up very pressured me to try and do so! Your writing style has been surprised me. Thank you, very great post.

 57. slot gacor dedi ki:

  What i don’t realize is in fact how you’re not really much more smartly-liked than you may be now. You are so intelligent. You realize thus significantly in relation to this subject, made me personally consider it from so many numerous angles. Its like men and women don’t seem to be fascinated unless it’s something to do with Girl gaga! Your personal stuffs excellent. Always deal with it up!

 58. Thank you for the good writeup. It in fact was a amusement account it. Look advanced to far added agreeable from you! By the way, how could we communicate?

 59. What i don’t realize is actually how you’re not actually a lot more neatly-favored than you may be now. You’re very intelligent. You realize thus considerably in relation to this topic, made me in my opinion imagine it from a lot of varied angles. Its like men and women are not involved except it’s one thing to do with Lady gaga! Your personal stuffs excellent. Always take care of it up!

 60. Belitung Tour dedi ki:

  I am not sure where you’re getting your info, but great topic. I needs to spend some time learning much more or understanding more. Thanks for excellent info I was looking for this information for my mission.

 61. slot hoki dedi ki:

  I’m not sure why but this website is loading extremely slow for me. Is anyone else having this problem or is it a issue on my end? I’ll check back later on and see if the problem still exists.

 62. slot gacor dedi ki:

  Hello, I think your site might be having browser compatibility issues. When I look at your website in Firefox, it looks fine but when opening in Internet Explorer, it has some overlapping. I just wanted to give you a quick heads up! Other then that, fantastic blog!

 63. slot gacor dedi ki:

  We’re a group of volunteers and opening a new scheme in our community. Your web site provided us with valuable info to work on. You’ve done a formidable job and our entire community will be thankful to you.

 64. I like what you guys are up also. Such intelligent work and reporting! Keep up the superb works guys I¦ve incorporated you guys to my blogroll. I think it will improve the value of my website 🙂

 65. There are some attention-grabbing points in time on this article however I don’t know if I see all of them middle to heart. There’s some validity but I’ll take maintain opinion until I look into it further. Good article , thanks and we wish more! Added to FeedBurner as nicely

 66. Wow! Thank you! I continuously needed to write on my site something like that. Can I include a portion of your post to my website?

 67. I’m not sure exactly why but this website is loading very slow for me. Is anyone else having this issue or is it a issue on my end? I’ll check back later on and see if the problem still exists.

 68. I simply wished to appreciate you once again. I’m not certain what I would have gone through in the absence of the type of recommendations documented by you concerning my topic. It actually was a very depressing concern in my position, however , spending time with a new well-written way you treated it took me to cry with fulfillment. I am just grateful for your guidance and thus trust you realize what a great job that you’re providing teaching other individuals by way of your websites. I am certain you have never encountered all of us.

 69. hey there and thank you on your info – I have definitely picked up anything new from right here. I did however expertise a few technical issues the use of this website, as I skilled to reload the web site lots of occasions previous to I may just get it to load correctly. I were pondering if your hosting is OK? Now not that I’m complaining, but sluggish loading instances instances will sometimes affect your placement in google and can damage your high-quality score if advertising and ***********|advertising|advertising|advertising and *********** with Adwords. Anyway I am including this RSS to my e-mail and can look out for a lot more of your respective fascinating content. Ensure that you replace this once more very soon..

 70. Merely a smiling visitant here to share the love (:, btw outstanding style. “He profits most who serves best.” by Arthur F. Sheldon.

 71. tinted murah dedi ki:

  I really appreciate this post. I have been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You’ve made my day! Thx again

 72. You can definitely see your skills in the work you write. The world hopes for more passionate writers like you who are not afraid to say how they believe. Always follow your heart.

 73. slot hoki dedi ki:

  I like this blog very much so much superb info .

 74. bonanza88 dedi ki:

  Hello my friend! I want to say that this article is amazing, nice written and include approximately all vital infos. I would like to peer more posts like this.

 75. I’ve been browsing online more than 3 hours lately, but I never found any interesting article like yours. It¦s pretty worth sufficient for me. In my opinion, if all webmasters and bloggers made excellent content material as you did, the web will likely be a lot more helpful than ever before.

 76. bonanza88 dedi ki:

  I’d have to examine with you here. Which is not one thing I usually do! I take pleasure in reading a post that may make folks think. Additionally, thanks for permitting me to comment!

 77. 美濃和紙 dedi ki:

  I was curious if you ever considered changing the page layout of your site? Its very well written; I love what youve got to say. But maybe you could a little more in the way of content so people could connect with it better. Youve got an awful lot of text for only having one or two images. Maybe you could space it out better?

 78. hoki slot 777 dedi ki:

  I think you have noted some very interesting points, thankyou for the post.

 79. marizonilogert dedi ki:

  Hello! This is kind of off topic but I need some advice from an established blog. Is it very difficult to set up your own blog? I’m not very techincal but I can figure things out pretty fast. I’m thinking about setting up my own but I’m not sure where to start. Do you have any points or suggestions? Many thanks

 80. marizon ilogert dedi ki:

  Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across. It extremely helps make reading your blog significantly easier.

 81. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım,iyisindir inşallah.Her kesin çok sevdiyi nese vardır.Benimse en çok sevdiyim güzel gözlerdir.Çocukda olsun ya büyükde,fark etmez,hem heyret ederim,hem hayran olurum.Hele Ömer gibi gözlerinde 1001 mana okunursa,gözlerden ışık süzülürse,gözler konuşursa olamaz,mümkün deyil diyorum.Ama Rabbim mümkünsüzü mümkün edendir.Ömerle Zehra uzun uzun bakışıyorlar.Gözler gözlere vurgundur çünkü.Bakışıyorlar,bakışarak konuşuyorlar.Kendi dillerinde,sessiz,kimseler duymadan,sevgi dilinde,göz dilinde.Şarkıda deyildiyi gibi”Mehebbetin ilk sözünü göz deyer”.Kalbin sesini hele ki gözler söylüyor.Hele ki.Allaha ismarladık.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım, iyiyim çok şükür ağır iş makinası gibi çalışıyorum 😀

   Ömer’in gözlerini bende çok seviyorum maşallah ona 🙂
   Sende Allah’a emanet ol görüşürüz ablacım.
   ❤❤❤❤❤❤❤❤

 82. A.S.K hastasi dedi ki:

  Asli hic sorma. Su alev var ya duydu ben onun sacini basini yolmak istiyorum. Belki ilk onun sayesinde sac bas yolmak deneyimim olur. Kismet olmadi. Ama sen ara sira su alev tutup kapat bir yerlere. Ben onun isine bakarim. Ir abi sen izle su toplantiyi bize anlatirsin

  1. aslı dedi ki:

   Ah ah bende hiç saç baş yolmadım seninle birlik olalım bakalım şu Alev’in icabına 😀

 83. aslı dedi ki:

  Lalecim nerelerdesin canım iyi misin?

 84. aytac azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar arkadaslar rica ederin canarim simdi tam olarak kacda yaylancak dizimiz esgi yayin satinde yaylanrsa cok daha guzel olur du bakalim hayrlsi neyse o olsun bizim dizden bir tane ne olrsa olsun hep sevlerej izlenceginde cok eminim ben umarim atar tivi dizimize duseli olur

 85. IR dedi ki:

  Yarin aksam saat 21.30 twitter #adinisenkoy hastaginda ask aylesinin toplantisi var , herkes davetli.twitter olmayanlar beklemeli , bakalim instagram sayfalarinin hangisi paylasacak.

 86. Asena dedi ki:

  Ay yukarda adim yanish serap cikmish neden boyle olduki

 87. Asena dedi ki:

  Arkadashlar merhaba bugun starin yeni sezonda ki dizilerine ve programlarina baktim cok uzuldum ishte yeni sezon listesi 1.adini senkoy.2.soz.3.dolunay.4ateshbocegi.5.fazilet hanim ve kizlari 6.ufaktefek cinayetler 7.boru 8. istanbulu gelin 9.beni affet.10.gazino.11.siyah inci 12.kefalet.turkmali 13.ve digerleri hatirladigimkadarini yazdim programlardan zuhal topal duymayan kalmasin ve digrlri zuhal topal sabah satlerinde yayinan mayacagina gore saat 16.45 de yayinana cak bizim dizi yada bashka bosh saat olmadigina gore saat 12.45 yayinanacak malesef ben izleyemicem cunku ozamanlarda okuldayim zaten osaatlwrde herkes okulda yada ishte oluyo bu hic iyi olmadi hem bizim icin hem dizimiz icin bu dizinin felaketi demek moelim ck bozuk anlamiyorum aten star tv neden dizimizi aldiki madem gundu kushagin doluydu neden dizi aldin millet nasi izlicak osaate djzimi olr ya tam cakimler bashladi tam guzel kanal bulduk derken hershey yne berbed oldu bize bi huzur yokmu birgun kanal degishir birgun senarist birgun yonetmen birun yapimci nedr bizim cektigimiz anlamiyorumki inshalah sonu guzel olur a buarada unutmadan analiz cok guzel olmush elerine saglik

 88. Hanım abla dedi ki:

  Zehra,ablanın ad günü mübarek olsun.Mutluluklar dilerim.

  1. Zehra dedi ki:

   Cok sagol ablacim tesekkur ederim

 89. Serap dedi ki:

  Arkadashlar star tvde yeni sezon dizi ve programlarinin listesi.1.atesh bocehi 2.dolunay.3.istanbulugelin.4.siyah inci.5.boru.6.ufatefek cinayeter.7.soz.8.turkmali.9.gazino bundan emn degilim ama buda var.10.fazilet hanim ve kizlari.11.beni affet.12.zuhal topal. 13.adinisenkoy 14.duymayan kalmasin.15.ve sayire hatirladigimkadariyla bunlar olcak yani sezonda arkadashlar gunduz kushaginda saat 12.45de olucak galiba malesef dizinin sonu olacak bu ben izleyemicem cunku o saatde okulda olucam artik intrnetde izlerim ama bu hic iyi olmadi dizimiz icin ck uzgunum zuhal topal 2 gun once tanitim firagmani cekmish sabah satinde olmadigina gore 16.45 de olucak ve bizim diziyede bashka saat kalmadigina gore mecburen 12.45 alacaklar ben anlamiyorum starin gunduz kushagi dolu neden bizim dizimizi aldiki alah kahretsin cok uzgunum keshke hic olmasa beni affetin saatine gecseydi ozaman izleye bilirdim ah trt ah biz ne haere dushurdun bitane dizi izliyordum oda boyle oldu bishyede sahip cikin

 90. IR dedi ki:

  Dokor zehra ,ben ablanin duyun gununun yil donumu zan etmisim ona gore yazmisim , evliyse iyi ki yazmisim , diyilse tez bir zamanda ayle sahibi olur insallah.

  1. Zehra dedi ki:

   Sorun yok abi hic bir sey olmaz evet evli evlilik yildonumu 20eylulde 1ay kaldi tekrardan tesekkur ederim

 91. A.S.K hastasi dedi ki:

  Iyi aksamlar. Aslim analizinle yine yuzumu guldurmeyi basardin. Aslinda oylen yorum yazmistim bir kazaya kurban gitti. Hepsi su alev yuzunden. Adini andim yorum gitti ugursuz cadi. Zehra ablanin dogum gununu kutluyorum. Mutlu huzurlu saglikli bir omur diliyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Alev’in adının geçmesi yetiyor desene.
   Canın sağ olsun.

  2. Zehra dedi ki:

   Cok sagol canim kutladigin icin tesekkurler

 92. Aslınur dedi ki:

  Aslım çok iyi geldi analiz ,sağ ol

  Erkan Meriç , o nasıl bir insandır , özellikleri say say bitmez , evet bir gün adını, yeteneğini tüm dünyaya duyuracak ben buna eminim

  Zehracım ablanın doğum günü kutlu olsun , ablan senin gibi bir kardeşe sahip olduğu için çok şanslı ve mutludur eminim.

  1. aslı dedi ki:

   Evet Canım Erkan kardeşimin çok farklı çok güzel bir enerjisi var inşallah güzel yerlere gelecek ben inanıyorum.

 93. aytac azeri fan dedi ki:

  selam nurbanu naslsin siyrin cok guzel olmus elerine yureyne salik canim

  1. Nurbanu dedi ki:

   Selam canim. İyiyim sen nasılsın? Birkaç gündür yazmiyodun. İyisindir inşallah.

   Asli ablam ellerine sağlık yine her zamanki gibi şahane. Ya ben bizim hazeli çok ozleyecem. Bizim ömüş ile zehrosun üzerinde az emeği olmadı.

   Fati çok geçmiş olsun. Şimdi nasılsın. İyilestinmi biraz. Kendine dikkat et abla sen bize lazımsın.

   Zehracim yeni gördüm . Dilerim inşallah ablan bunun gibi birçok doğum günü görür inşallah canım.

   Bu arada Aylin abla nerelerde. Kaç gündür doğru düzgün yorum yazmıyor.

   Ablalarim , abim , kardeşlerim ve yasitlarim iyi geceler tatlis uykular. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

   1. Zehra dedi ki:

    Cok sag ol canim tesekkur ederim

   2. aslı dedi ki:

    Merhaba Nurbanucum Teşekkür ederim canım benim. Aylin den haberim yok inşallah iyidir canım benim. Malum tatil dinleniyordur.

    Bakalım yeni Asya Zehra ablası ve dayısı için neler yapacak?

 94. aytac azeri fan dedi ki:

  meraba analliz gercek den de cok guzel olmu yazan arkadasimzin elerine yurgine salik zehra canim ablani dogum gununu bende kutlarim canim iki domus evet dogru dyorsu ablasi olan cok sansli benim ablam yok malesef olmasini cok isder dim ama napalim ablam yok ama en az ablam kadar sevdgim halamin 2 kzi var onar benim canim onlar da beni cok sevyor kendi ablam olmasada halamin qzlari bi abla gibi benmcin onlarla beraber sizde benim canmsniz sizde bir ablalar gibi coooooooooooooook sevyorum bende sizlerle tansdkmci cok ama cok mutlyum iki varsiniz iki hayatmdasiniz

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkürler aytaccım.
   Sende iyi ki varsın.

  2. Zehra dedi ki:

   Canim cok cok tesekkur ederim cok sagol opdum seni kendine iyi bak

 95. Nurbanu dedi ki:

  Bir umutla başlar,
  Her güzel gün.
  Gün güzel olunca,
  Umutlarla güzel olur.
  Her yeni gün ,
  Sizlere umut getirsin.
  Umudumuz sevgi,
  Sevgimiz sonsuz,
  SABAHINIZ AYDİN OLSUN.

  Analiz yorumunu yemekten sonra yapacağım. O zamana kadar kendinize iyi bakın.

  1. aslı dedi ki:

   Nurbanucum çok güzel
   umudunu, umudumuzu hiç yitirmemek dileği ile güzel günler görür ve yaşarız inşallah

 96. Gozel dedi ki:

  Erkan Meriçi çok sewdim omrum boyy unutmijam oyunçylaryn biri Allam yardamçysy olsun geljegi parlak olsun EHŞALLA

  1. aslı dedi ki:

   Evet bende Erkan kardeşimi çok seviyorum. Oyunculuğu çok güzel. Benimde hiç bir zaman unutmayacağım sayılı isimlerden birisi kendisi. inşallah günün birinde tanışmak nasip olur. Nasipte varsa olur. Yoksa yapacak bir şey yok.

 97. Gozel dedi ki:

  Analiz çok iy olmuş elleine saglyk bu şiri sewdim Gozler kalbyn aynasydyr yalan nedir bilmez onlar,sewdigim şirdir şarkylary bellap alyorum
  Zehrajim ablan dogum gununi kutluyorum saglykly huzurly bir omur boyy mutlulyklar dilerim senide Rabbim kardeş sewgisinden yoksul etmesin

  1. Zehra dedi ki:

   Cok cok tesekkur ederim iyki varsiniz

  2. aslı dedi ki:

   Ne güzel sevdiğiniz eserleri sizlerle buluşturmak

 98. Zehra dedi ki:

  Iyi aksamlar yeni biz ozet daha ya bu gunde dunki gibi oldu hakkaten yine uyumak icin teli kapadim ama sanki icimden bir ses dedi ki siteye gir yeni analiz gelmis baktim yeni analiz cok mutlu oldum.Aslim bu analizde com guzel hele o sarki o sarkiyi ben cok severim yazman beni ne kadar mutlu eti bilemezsin Aci ask dizisi vardi orda duymustum.bu bolumde ne kadar guzeldi saklanbac oynamalari ah asya ah seni bi gorsem nasil kucaklayip operdimm hepsi senin sayende ama 2 ci sezonda sen olmayacasik cok uzuldum.yeni gelen asyada cok tatli ama asyaya alismisdik meyse insAllah 2 ci sezon cok guzel olur.Dogru soyledin aslicim afferim zehraya nasilda hakkini sordu.biliyomusunuz bu gun benim canimdan cok sevdigim ablamin dogum gunu Allah her kese abla nasip etsin abla cok guzeldir ben ablami cok ama cok seviyorum iyki benim hayatimda iyki benim ablam.sizileride cok seviyorum sizde iyki varsiniz hepiniz ben yine cok konusdum qaliba hepinize iyi geceler tatli ruyalar kismetse yarin gorusuruz insAllah

  1. IR dedi ki:

   Xosbaxt opsunlar , qosa qarisinlar , coluglu cocuglu olsonlar , sende xala olasan , menim evladlarimin xalasi ne geder bacisi osaglarinir sevir bi bilsen .senede toy , gelinlik gismet olsun doxtur zehra.

   1. Zehra dedi ki:

    Ayyy abi cok cok tesekkur ederim cok sag olun iyki varsiniz ne kadar mutlu oldum bir bilseniz Allah sizi ve ailenizi tum kotuluklerden korusun

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Zehracım, artık hissediyorsun değil mi? Ne kadar güzel senin sevdiğin şarkı böyle güzel bir güne denk gelmesi. Ablanın doğum günü kutlu olsun. Sağlık, mutluluk, huzurla tüm sevdikleri ile beraber daha nice doğum günlerini kutlamak nasip olsun inşallah.
   Benim ablamda abim de yok ama bir abim olmasını çok isterdim.
   Allah ayırmasın sizi.

   1. Zehra dedi ki:

    Evet canim cok guzel bir gune denk geldi cok tesekkur ederim canim ablamin da doguum gununu kutladigin icinde cok sag olasin iyki varsin opuyorum seni canim bilemedin ben senden kucugum ya buyuyum o yuzden kardesim ya ablam ola bilirsin sende opuyorum seni iyki varsin

 99. Anonim dedi ki:

  bencede Erkan Meric cok yetenekli ve ayrica Turkiyenin en yakisikli oyuncu ve mankenidir umarim hep basarili olur ve hak etigi yerlere gelir

  1. aslı dedi ki:

   İnşallah Erkan Meriç çok daha iyi yerlere gelecek ve adını altın harfler ile yazdıracak, bir sürü ödüller alacak. Bunlar gerçekleşince bir zamanlar dizibilgide yazan bir aslı vardı o demişti dersiniz.
   Yetenek var, Fizik var, Yakışıklılık var, iyi niyet, güzel kalplilik var. Kalbinin güzelliği yüzüne yansımış dünya tatlısı, dünya iyisi. Tanımadan bana bunları hissettirdi. Birde tanışsaydık neler olurdu kim bilir?

   ❤❤❤❤❤❤❤ ERKAN MERİÇ ❤❤❤❤❤❤❤

  2. Aslınur dedi ki:

   Aslım çok iyi geldi analiz ,sağ ol

   Erkan Meriç , o nasıl bir insandır , özellikleri say say bitmez , evet bir gün adını, yeteneğini tüm dünyaya duyuracak ben buna eminim

   Zehracım ablanın doğum günü kutlu olsun , ablan senin gibi bir kardeşe sahip olduğu için çok şanslı ve mutludur eminim.

   1. Zehra dedi ki:

    Canim tebrikin icin cok sagol tesekkur ederim.ablam hep soyulyor ki ben cok sansilyim ki senin gibi bir kardesim var yaxsi ki sen benim hayatimdasan diyor .bunu senden de duymak cok guzel benim icin cunki oyle dusunmeni saglamisimsa ne mutlu bana bir daha tesekkurler

 100. Anonim dedi ki:

  analiz harika olmus bayildim yazanin ellerine salik. adini sen koy okadar guzel bir dizi ki tekrarlari bile izleniyor umarim gelcek bolumlerde dizi magsumiyetini kayip etmez.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim, evet adını sen koy dizisi çok güzel, farklı bir dizi. Bu zamana kadar böyle güzel bir masumlukta dizi izlememiştim.

   Ben kendi adıma söylemek isterim ki, zaman geçse de bu dizi tekrarlarını izlemek hiç bir zaman ilk günkü heyecanını kaybettirmeyecek derecede güzel bir dizi.
   İnşallah yeni ekip de bu masumiyetini koruyarak güzel bölümler çekerler. Bir kaç sezon devam eder dizimiz inşallah.
   ❤❤❤❤❤❤❤❤

   1. Anonim dedi ki:

    insAllah aslicim

  2. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.