Adını Sen Koy 48. Bölümde Neler Yaşandı?

Burak 12 Ağu 2017 Adını Sen Koy  0

48. Bölüm
Yener Artık Eski Yener Değil. Zehra yı Ömer’in Arabasına Binerken Gördü ve O Eski Yener Öldü.
Zehra İle Ömer Yolda Kaldılar. Zehra Araba Lastiği Değiştirirken Ömer Duruma Müdahale Etti.

Sevim İmzaladığı Senetler Yüzünden Hapse Girebileceğini Avukatın Araması İle Öğrendi.
Zehra mahalledeki evindeyken Yener de Zehra ile buluşup yemeğe gideceğim diye elinde çiçeklerle geldi mahalledeki eve çok heyecanlıydı. Ömer de Alev’in Zehra’nın peşinde olduğunu düşünüp mahalledeki evden Zehra yı almaya mahalleye geldi.

Yener de Ömer de aynı anda mahalledeler ve Zehra Ömer’in ben geldim diye aramasıyla dışarı çıktı, Ömer’in arabasına bindi Yener’e görünmemek için çaba sarf edince de Ömer; sen birinden mi saklanıyorsun? dedi. Yener’i görmedi Ömer.
Yener ise, Zehra’nın o hep gördüğü ama kime ait olduğunu bilmediği arabaya binip gittiğini gördü.

Oysa Zehra Yener’e söz vermişti, onun için mahalleye gelmişti. Şimdi ise sözünde durmayıp Zehra o arabaya gözlerinin önünde binip gitti. Kendisi ile dalga geçildiğini, Sevim’in de onu oyaladığını, kandırdığını düşündü Yener.

Bunu bana yapmayacaktın Zehra diye dolu dolu gözlerle, ağlamaklı bir halde, çiçeği yere fırlattı, arabayı yumrukladı Yener. Oysa ne hayaller kurmuştu, bugün Zehra ile birlikte yemeğe çıkacak konuşacaktı olmadı.

Yener Sevim’e, sende, Zehra da, yanındaki o adamda bunun hesabını vereceksiniz. Bugüne kadar her şey güzellikle olsun dedim olmadı. Bundan sonra bu evi değil dünyayı yıkarım başına dedi gitti Yener.

Bu saatten sonra Yener eski Yener olmayacak, öldü o eski Yener. Bundan sonra acı çektiği kadar acı çektirecek, canı yandığı kadar, can yakacak bir Yener olacak Sevim’in de, Ömer’in de Zehra’nın da karşısında.

Hepsi Zehra yı çok sevdiği için, Sevim’in dolduruşuna gelip ona inandığı Zehra’nın eşi olacağı o günlerin hayalini, kurarken Yener.

Zehra gözlerinin önünde, onunla buluşacağı gün başkasının arabasına binip gitti. Bu durumda eski Yenerde öldü.

Ömer de Zehra yı alıp araba ile eve giderken yolda konuşuyorlar.

Ömer; annenle konuştun mu yurt dışına gideceğini? diye sorunca, Zehra, konuşamadım dedi.

Neden kapıya kadar geldin? Ya bir gören olduysa? Ben ailemden gizli evlendim, sen nasıl Ayşe’nin öğrenmesini istemiyorsan bende ailemin bu durumu öğrenmesini istemiyorum dedi Zehra.

Ömer de, ikisi aynı şey değil dedi. Zehra da benim için aynı benimde bir ailem var dedi. Böyle konuşa konuşa giderlerken lastik patladı.

Araba bile artık bunların tartışmalarına dayanamaz bir hale geldi. İsyan etti araba, inin ve dışarıda halledin derdinizi deyip daha fazla gidemedi araba lastik patladı.

Ve arabanın lastiğini Zehra değiştirmeye çalıştı.

Çünkü; Ömer lastik değiştirmek yerine servisi aramak istedi, telefonda çekmeyince beklemeye başladı. Baktı Zehra, Ömer den fayda yok, iş başa düştü deyip lastiği kendisi değiştirmeye çalıştı.

Ömer de nereden öğrendin bunu? diye sordu.

Zehra da küçükken babasının eski bir arabası olduğunu, yolda arızalandığında beraber tamir ederdik dedi. Kriko ile gücü yettiğince arabayı kaldırdı Zehra, Ömer de daha fazla devam etmesini istemedi.

Zehra’nın kolundan tutup yerden kalkmasına yardımcı oldu, tamam bırak gerisini ben hallederim dedi. ve kalan kısmı Ömer tamamladı.

İş başa düşünce, erkek yada kız fark etmez, arabanın lastiği değişilmesi gerekiyorsa itina ile değiştiririz. Yolda mı kalalım kendi işimizi kendimiz hallederiz evelAllah.

Afferim Ömer, sana da bu yakışırdı. Sen varken Zehra ya düşmezdi lastik değiştirmek ama gerekirse de değiştirebileceğini gördün her konuda beceriklidir senin eşin Ömer kıymetini bil.

Ömer usta oldu, bijonu istedi çırak Zehra dan 🙂

ustalık da çıraklık da yakıştı ikisine.

Zehra, biliyordun neden yapmadın diye sorduğunda, Ömer; çünkü, benim işim değil dedi.

Zehra’nın da işi değildi lastik değiştirmek Ömer. İş başa düşünce, iş benim işim değil deme gibi bir lüksümüz yok. Sen 1 gün benim yanımda dur da göreyim seni,  iş başa düşünce neler yapıyor insan gör.

Lastik değişildi, Ömer’inde eli yüzü battı, Zehra da ıslak mendil verdi ve elini yüzünü sildi Ömer. Araba bu işi biliyor, ininde konuşun diye patlatmış lastiğini, bu sayede konuştular da anlaşamadılar ki yine.

Ömer yurt dışına gideceğini söylemek için gittin, söyleyememişsin, Alev senin peşinde olduğu sürece o mahalleye gitmeyeceksin dedi.

Zehra da kalpsiz dedi 😀

Ömer duydu bunu, Zehra duymaz sanıyordu ama duydu Ömer. Zehra, utandı mı desem, korktu mu desem, çekindi mi desem bilemedim? Arabaya bindi hemen.

Ömer de işi bitince arabaya bindi de, binmeden önce ıslak mendili oturacağı yere şoför koltuğuna atmıştı Ömer. Aldı inşallah ben görmedim de, üstüne oturmadı inşallah 😀

Alev de ihaleyi kendi sayesinde alındı görünsün diye bir dosya hazırlamış, Demir’e vermek istedi. Demir kabul etmedi. Ömer istemiyor karışma sen bu işe dedi.

Nihat da Alev’e daha dikkatli olmasını, Zehra’nın Ömer’in eşi olduğunu bir kere daha hatırlattı ve Zehra seni patronun sayılır deyince, Alev çok kızdı sinirlendi.

Alev, Nihat doğruyu söylüyor, sen dış kapının dış mandalısın ama Zehra Ömer’in eşi ve Ömer’in sahip olduğu ne varsa Zehra ya da ait.

Çatla da patla Alev, çatla da patla nanik 😀

Sevim de Zehra yı arıyor, telefon çekmeyince de ulaşamadı. Yener de zıvanadan çıkmış durumda, dükkanı altını üstüne getirdi Yener. Bundan sonra ondan her kötülük beklenir artık.

Zehra ile Ömer konağa geldiklerinde Sevim yine aradı Zehra yı açmadı. Sevim de saçını başını yolmazmıyım deyip durdu.

Yener aradı Sevim’i sonrada sipariş verdirdiği adamı ve işlerin rengi değişti, iyilik yapan Yener artık kötülük yapan Yener oldu.

 Siparişleri para almadan vermek zorunda kaldı Salim amca hiç istemeye istemeye gece gündüz çalışıp zamanın da yetiştirdiği siparişi para almadan verdi. Koray da çok kızdı, karşı çıktı ancak Salim amca verdi parasız malları.

Bunu Yener istemişti. Çünkü Yener, anası da, babası da, danası da elimde diyerek intikam alacağını söylemiş oldu ve hemen de intikam almaya babasından başladı Yener. 

Zehra da odasında Yener arar mı? Niye aramadı ki? ben arasam mı ki? diye ikilemde. Arasam ne diyeceğim derken Ömer geldi odaya Ayşe seninle konuşmak istiyor aşağıda dedi ve giderken de telefonu bırak dedi.

Zehra da bıraktı. İçinden de Allah’ım ne olur yardım et Yener aramasın diye dua etti. Yener aramadı.

Ayşe Zehra ile kimse duymasın, özellikle de abim diyerek Nihat’ın konaktan taşınmak istediğini, arada kaldığını, ne yapacağını bilemediğini söyledi.

Zehra da abin hayatta izin vermez buna ( içinden hasta olduğun için diyemem ) derken abin seni çok seviyor o yüzden dedi Ayşe ye.

Leyla da Zehra yı arıyor ulaşamıyor telefon oda da ve Ömer gördü meşgule aldı. Arama nedeni, Alev Sevim’in evinin önünde onu haber vermek için aramıştı Leyla.

Alev, Sevim’in dilini para çözer diye düşünüyor da yanlış zamanda para konusunu açtın Alev onu ilk karşılaşmanızda söyleyecektin.

Şimdi seni alacaklı olarak bildiği için, Sevim seni görür görmez konuşmana izin vermeden kovalayacak seni, sen en iyisi hiç gitme Sevim’in yanına.

Sevimde bahçede elinde bıçak yemek yapma hazırlığında, bir yandan da Zehra ya sayıştırıp duruyor. Senin yüzünden alacaklılar kapımızda derken

Alev gelince bu sinirin öfkenin üzerine, daha Alev ağzını açıp da gık diyemeden çekti bıçağı sizi bana sayı ile mi verdiler, tanımıyorum dedim ya, seni bir daha görmeyeceğim buralarda deyip bir güzel postaladı Alev’i Sevim.

Bilse ki Alev para verecek el pençe divan dururdu önünde de, alacaklı olunca kaplan kesildi Sevim.

Akşam yemekte, Alev yine Zehra ile Ömer’e imalı sözler söyleyince, Zehra konuyu değiştirmek için, bizde bugün yolda kaldık, lastik patladı dedi Ömer ve lastiği değiştirmek zorunda kaldım dedi.

Ayşe de abisini lastik değiştirirken düşünemediğini söyledi. Zaten ilk başta abin değiştirmiyordu Ayşe, Zehra ilk el atan oldu, ondan sonra işe el koydu Ömer.

Nihat da asla, asla dememek lazım deyince, Ayşe de, abim Zehra ile tanıştığı günden beri asla demedi ki dedi.

Sen öyle zannet Ayşe, Zehra ya aslaları devam ediyor da söz dinletemiyor Zehra ya Ömer.

İnsan bir kere bunu asla yapmam dedi mi, şeytan bütün işini gücünü bırakır, onu yaptırana kadar uğraşır.

Yener Sevim’e ve Zehra ya çok kötü kinlendi ve onlara kan kusturmak için elinden geleni yapmaya başladı. Babasından sonra şimdi de annesi Sevim imzaladığı senetlerin ödenmemesinden dolayı hapse gireceğini öğrendi akşam kendisini telefonla arayan avukat sayesinde, bu avukatı da Yener ayarladı ona komisyon verecek.

Leyla da bir kere daha Zehra yı aradı Ömer açtı telefonu. Alev’in mahalleye eve geldiğini söyledi Ömer’e Leyla.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 48. Bölümde Neler Yaşandı?” üzerine 73 yorum

 1. Hanim abla dedi ki:

  Sevgili A.S.K.hastası.Bu gün senin ad günündür,mübarek.Ailenle,sevdiklerinle mutlu ol kızım.Dilerim yeni yaşın seni en büyük arzularına kavuşdursun.Dogum günün kutlu olsun R…..

  1. A.S.K hastasi dedi ki:

   Gunaydin. Tesekkur ederim Hanim abla ♡.

 2. Zehra dedi ki:

  Iyi aksamlar nasilsiniz bu gun yaprak durmazin dogum gunu

  1. aslı dedi ki:

   Zehracım iyi diyelim iyi olsun inşallah canım. sende iyisindir umarım.
   Yaprağın doğum günü de kutlu olsun. İyi ki bu projede yer almış güzel Ayşemiz.

 3. Hanim abla dedi ki:

  İyi sabahlar Aslıcım.Sayfaları gezerken evvelkileri artık okudugum için son yorumlara bakiyorum.Cevabı o uzden görmemişim,kusura bakma.Sabırlı olmayı çok takdir ediyorum.Sabır insanı büyütür,müdrikleştirir deye düşünürüm.Zahirde olmasa da insan içinde kendisini yaşıtlarından daha yaşlı gibi hiss ediyordur bence.Sabr ile kora helva oldugu gibi sabr ile dut yapragı da atlas oluyor.Zehra demiş,hayat bu acısı ile,tatlısı ile.Bu var ki her şeye ragmen hayat devam ediyor ve her şeye ragmen güzeldir.Kendini o kadar iyi geliştirmişsin ki senin bizden deyil de bizin senden tavsiye almaga ihtiyacımız var.Hazırda üzüntümüz dizimizden yana,oyunçularımız için.Hepsi yaratdıgı karaktere yüreyini koymuş,duyguları boşa gitmesin.Kendimizi toparlayak,toparlanak.Onlar bizden izleyicilerden,sevenlerinden enerji alıyorlar.Bizi dagınık görmesinler,el kolları yanlarına tüşmesin,güçlü olsunlar.Onlara destek olalım.Bu dizi hayatımızın bir parçası.Eskiden verdiyim sözü tutardım.Ama şimdi yazı uzun oldu galiba,kusura bakma.Amcanın her zaman selamı vardır.Dualarım seninle kızım.Dua kapıyı çalmaktır,gerisine karışmak haddini aşmaktır.Mövlana.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim ablacım dualarını esirgemediğin içinde sağ olasın. Sen yazının uzunluğuna aldırma içeriği çok güzel. Hem yazarak kendini geliştiriyorsun sen bunu unutma, o sebeple rahat rahat yaz ablacım.

 4. ZehÖm dedi ki:

  Asli canım sen diyorsun ki dizi masumiyetini kaybetmez allah askina nasıl kaybetmeyecek yayımlandığı yer star artık açık açık yaziyorum kızmayın ama öpüşme den sevişmeden sonra o onunla evli neyse artık mustehcem şeyler iyle dur ben inanmiyorum dizinin trt d e olduğu gibi kalmasini ha birde yayın saati degisir se daha ben birşey demiyorum üç kelime ile Of insan OF Of Of

  1. aslı dedi ki:

   Kediciğim ile oynayıp geldim bütün kötü düşüncelerimi akşam akşam toprağa bıraktım gitti ve ben hala iyimserim 🙂 bakalım neler olacak yeni kanalında yeni senaryosu ile dizimiz benim az da olsa umudum var. Umudumu kaybetmek istemiyorum, sabırla bekliyorum, gelenler gelsin, dizimiz başlasın bakalım umarım ben haklı çıkarım demekten başka sözüm yok canım benim.

   Hem senin dediğin o sahneler olursa ben nasıl analiz yazacağım?
   iki satır yazıp, bip mi diyeceğim 😀 tövbe yarabbim
   Allah’ım ne olur dizimin masumiyetini sen koru yarabbim. Bir dizi içinde dua ettim ya helal olsun bana 🙂

 5. Lale turkmen dedi ki:

  Arkadaslar hepinize cok cok teşekkur ederim. Iyiki varsiniz

  1. aslı dedi ki:

   Sende iyi ki varsın bir tanem ❤❤❤

 6. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Lalecim kardesine mutluluklar dilerim. Fati canim kardesine cok gecmis olsun insallah tez bir zamanda iyilesir. Aslicim senin soylediklerin gercekten dizilerde masallarda olur. Kiz surpriz deme bana. Esim yuzunden surprizlerden korkar oldum. Surpriz isini hic beceremiyor

 7. Gozel dedi ki:

  Sewgili Faty gecmiş olsun kardeşine allam şifalar bersin allam kimseyikardeşinden ayyrmasun kardeşiniyitirende anjak onun sewgisini ozluyorsun allam şifalar bersin kardeşine

 8. Hanim abla dedi ki:

  Merhabalar.Lalecim dügününüz mübarek olsun.Annenin gözleri aydın olsun.Allah tüm genclere toy- dügün nasib etsin inşallah. Faticim sana geçmiş olsun.Allah tüm hastalara acil şifalar versin inşallah.Sen geldin küçük hikayeler geldi demektir.Sizi o üzden birlikde yazdım ki” yavaşla” deyib birini geri göndere bilerdiler.

 9. Hanim abla dedi ki:

  Asenacım sen İranın hanki şehrinde yaşıyorsun.Sizin dilde konuşmayı çok isterim.

 10. Asena dedi ki:

  Birshey sorucam merakimi maazur gor fati sen iranimisin cunku iranda fatmaya fati diyorlarda

 11. fati dedi ki:

  Cok sagolun arkasdaslar kececek insAllah.Ir abi tesekurr ederim.Lale canim senin adina o kadar sevindimki ilk asliya yazdiginda cok sevindim senin icin ama yazamadim sana anneden uzaklik cok zor ben senin kadar ayri kalmadim tabi ama evlendikden sonra annesinden ayrilmis 3 yasinda bir cocukdum adeta gozunle gorsen inanmaz gulerdin halime cok agliyordum annem icin ilk defe burda hastalaninca anladim annemin kiymetini atesli atesli aglayip annemi sayikliyordum bide ben en gec 10-15 gunde goruyordum annemi ama 1 yil gibi geliyord bana senin isin daha zor Allah bi daha o kadar ayrilik gostermesin canim .kardesinede mutluluklar.Aslicim kardesimin cocuklukdan kalma bi sakatligi vardi.simdi ameliyat oldu suan yuremiyor yuruyorda koltuk agaci ile.bi kac yil sonra bi kez daha olmasi lazim.insAllah iyi olur.su an iyi agrilari azalmis durumda.dizimize gelirsek Ir abiye ve sana tesekkur arasdirma yapib bizimlede paylasdiginiz icin sizin sayenizde icim biraz rahatladi umudum var dizimiz bozulmaz insAllah.adi cekilen insan cok projelerde gorevli olmus.ben hanimin ciftiyini izledim adi cekilen diziler arasinda iyi bi diziydi.ama erkanla hazal icin kanalin deyismesi iyi durum bence.izliyemicek arkadaslar icin uzuldum ama Asli var ilaci serumu var(muhtesem analizi) iyilesdirir sizi.benim icin kanal onemli deyil ama saati onemli bakalim ama izliyemesemde uzulmem internet paketim oldugu surece problem cok analizleri okurum.

  1. Aylin dedi ki:

   Gecmis olsun Faticim . Ozur dilerim biraz gec kaldim gecmis olsun icin .dizi yuzunden o kadar uzgunumki . Oyuzden kafam sisdi biraz

  2. aslı dedi ki:

   Faticim Rabbim şafi ismi ile şifa versin kardeşine inşallah. Geçmiş olsun.

 12. Gozel dedi ki:

  Kanal degişikligi Erkan ve Hazala hayyrlysy olsun izleyjilen kalbynda hep saflygyna guzelligini kalsyn onlar mutly olsun eter

 13. Gozel dedi ki:

  Çok şukur iki warsynyz Aylingibi mende hayal kiriklygynda yaşayorum ask hastasy gibi meninde kojam çok sewinejek oglum halyma çok uzuldy anne uzulme gerekerse Erkan ve Hazalyn duyunine akiderim turkie diydi çok sewindim allah izin werse bişekilde izleyebiliris olumden başgasynyn bir alajy bulunur enazyndan Aslyjym sayasynda buradan okap bileris enşalla

 14. Hayat dedi ki:

  Ilk aslicim ellerine saglik analizin mükemmel.
  Lalecim hoş geldin. Duyun mübarek olsun.
  Faticim senda hoş geldin. Çok geçmiş olsun. Kardeşin çabuk iyileşir inşallah.
  Dizinin kanal değişmesi oyuncular için iyi gelebilir. Ama fanlar için o kararını söyleyemem. Bazı özel kanallar turkmenistanda ve azerbaycanda tutmuyor. Dizini izleyicilerin çoğunun oralardan olduğuna bakarsak reytingleri düşebilir. Bide dizinin eski saati var tabiki de. Trt bu dizinin reklamını tesadufden izleyip izlemeye başlamıştım. Daha önce izlemiyordum . ASK severlerine yazık oldu.Benim izlemem çok zor imkansız ama imkansız diyl onada şükür. Star tv bizdede yok. Kardeşimin biraz inadını çekip duygu sömürüsü yaparsam kanal işini halleder de dizinin eski masumuyeti kalır mi ??? Bizi ona çeken şey de saf ve temiz ask di zaten.
  Star bizde tutar mi bilmiyorum. Aslicim trt bizim çoğumuzu dizisiz bıraktı sen bizi analizsiz birakma yeni sezonda lutfen
  Haa bide sitede iki tane Hayat varmış. Diğer sayfada biri benim adini kullanmış .

  1. aslı dedi ki:

   Hayatcım, elimden geleni yapmaya gayret göstereceğim inşallah da, Asya 2. sezon olmayacakmış buna gerçekten çok üzüldüm 🙁

   Asyasız Ömer ve Zehra. 🙁

 15. Aylin dedi ki:

  Gercetden hayal kirikligi yasiyorum .tek teselim yeni yonetmenin Elif dizisinin yonetmenligini yapmasi

 16. Könül Azeri dedi ki:

  Geçmiş olsun Faticim çabuk iyileşsin inşallah.Tanrımın hep nazarı üsdünde olsun

 17. Hanim abla dedi ki:

  Her kese merhaba.Aslıcım yukarıda `içim bir az rahatladı`deye yazmışsın,demek ki iyisindir çok şükür.Senin sabrına hayranım kızım.Sahi sen hiç kızmayı denedinmi,beceriyornusun.Bu dizinin hayranı şok maşallah.Allah hepinizi korusun güzel insanlar.Sabr edek işler kolaylaşsın inşallah.Nedense eminim ki Ömer de Zehra da bir birilerine olan aşklarının masumiyyetini,ülviyyetini koruya bilecekler.Sag olun ve Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba, İyi akşamlar ablacım.
   🙂 abla biliyor musun, nerden bleceksin ki 😀
   bu sözü sadece senden değil, gerçek hayatta da çok insan dan duyuyorum. Evet sabırlı olduğumu söylerler.

   Kolay kolay kızmam, sinirlenmem. ortada bir sorun var ise mutlaka çözümü de var diye düşünür çözüm odaklı çalışırım. Çözüm üretmeye çalışırım.

   Kızarak, bağırarak, kalp kırarak hiç bir işin halledildiğini görmedim ben.

   Üzüldüğüm zamanlar oldu evet, göz yaşı döktüğüm çaresiz kaldığım zamanlarda, işte o an büyük bir imtihandan geçtiğimi düşünüp sabrederek bekledim hep, yaşayarak hayat okulunda öğrendim sabretmeyi ablacım. Hala da sabırla bekliyorum.

   Hani bir söz vardır sabırla koruk helva olur diye. işte tam da ondan işte benim hayatım. Sabır taşı derim kendime bazen, yaşadıklarımı düşününce. Bazen o koruğun helva olmuş halini göremeden ölecekmişim gibi geliyor bazen. Amaaann boş ver ablacım Hayat her şeye rağmen devam ediyor. üzmek, üzülmek yerine bardağın dolu tarafını görüp mutlu olmaya bakmalıyız her zaman.
   Bu dizi tamamı ile bitmedi en azından devam edecek.

   Belli mi olur Erkan, Hazal, Yaprak üçü birlikte Çarkıfelek programına da çıkarlar. Hazal katılmıştı daha önce o programa.

  2. aslı dedi ki:

   İyi geceler ablacım ben sana yazmıştım ama çıkmamış.

   Ben kolay kolay kızmam, sinirlenmem ablacım, senin gibi bana hep derler sen sinirlenmezmisin diye, sabırlıyımdır 🙂

   Sende Allah’a emanet ol ablacım.

 18. Lale turkmen dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar. Ir abim tatile cikmadim kardeşimin duyuni vardi o yuzden yazmaya zaman bulamadim. Annemlerden dun gece yarisi geldim onlar başka şehirde yaşiyorlar. Uyumadan siteye bakdim. Var olan umudumda ucup gitdi, bizde star yok cunki. Elveda adini sen koy:((( ben yok ken yazdiklarinizi analizi daha okuyamadim arkadaşlar. Hepnizi aslimin analizilerini okumayi cok ozledim.
  Gecmiş olsun faticim. Cobucak iyileşsin kardeşin.
  Bu gunde eve misafir geliyor, yine siteden hec bir şey okuyamicagim bu gun ama yazdiklarinizi cok merak ediyorum.

  1. IR dedi ki:

   duyun mubarek olsun , allah mesut bahtiyar etsin insallah, bende bu gunden dugun telasina cikiyorum , hani senin anne turkiyede yasiyordu?

   1. Aylin dedi ki:

    Lalecim hos geldin. Kardesinede mutluluk . Canim diziyi izlemesende Aslimiz analizleri var . Onlarla merakini giderirsin

   2. Lale turkmen dedi ki:

    Saolun, amin. Sizinde duyuniniz mubarek olsun. Annem turkiyede calişiyor. 3 senede bir kez gelebildi. Hayat şartlari bunu gerektiriyor. Gidiş bileti var yine Aslilara gondericez annemi:)

  2. aslı dedi ki:

   Lalecim, hoş geldin canım benim. Annen ile güzel vakit geçirdin özlem hasret giderdin inşallah.
   Kardeşine de bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.

   Sizler dizimizi yeni kanalında izleyemeceğim dedikçe ben üzülüyorum. Bunun için elimden gelen bir şey olsaydı da yapabilseydim.

  3. Zehra dedi ki:

   Canim kardesine mutluluklar of cok uzuldum sizde star yok izleyemiyceksin ama sen uzulme insAllah bi yolunu bulup izlersin

 19. A.S.K hastasi dedi ki:

  Asli kiz sen Ir abiyle su yonetmeni baya arastirmissiniz. Afferin size. Yonetmende problem olmaya bilir senarist ne yazsa onu ceker. Esas isi kanal yapar bence reyting icin istedigi “sahneyi” cektire bilir yonetmene.Sonuncda yonetmen bir emr kulu ne soyleseler ne yazsalar onu ceker. Ir abi gercekten kadina on tane coment yazdin. Beni her zaman sasirtiyorsun. Aylinin diziye koydugu yeni ismi gordun mu?

  1. IR dedi ki:

   evet yazdim , inanmiyorsan yfulya o hanimin instagram hesabidir, sonuncu postun comentine baksan 1347 benim adresim . bak gor kac tane yazmisim , aylininde koydugu ismi gordum , yazik aylin hayal kirikligina ugruyor onu sakinlesdirmek bana dusuyor , arasdirma yapmak insanin gozunu acar , turlu bilgiye sahip olur , eskiden sirket yoneticisi olmusum 12 sene o yuzden bilgi isin yapisidir , bizde bilelim ne sunoyorlar neyi izliyecegiz .google den girsen fulya yavuzoglu yazarsin instagram adreside cikar. oyalama beni ben kacar.

  2. aslı dedi ki:

   Canım benim, dizimiz, özellikle Erkan ve Hazal için yani Ömer ve Zehra için kimle çalışacak bilmek istedim.
   Araştırdım güzel bilgilerde buldum. Yönetmen güzel iş çıkaracak inşallah.

   Senaryo ekibi kim? bilmek gerek, aynı ekip mi? yoksa onda da değişiklik oldu mu?
   Haftaya çekimler başlayacağına göre senaryolar oyuncuların elinde, tanıtım fragmanı çıksaydı da görseydik dizimizin geleceği nasıl şekillenecek bakalım?

   Kanal reyting için o istenmeyen sahneleri bu dizi için çeker ise kendisi kaybeder. Bu dizinin bir çizgisi var.
   Erkan Meriç’in bir çizgisi var bu çizginin dışına çıkarlar ise, kazanayım derken kendileri kanal da Erkan kardeşimde kaybeder. Çünkü, her zaman para kazanılmaz. İtibarda, saygınlık da kazanmak gerekir. Erkan bu itibarı saygınlığı kazandı. Çok seveni var ve kendisine ait bir çizgisi var Erkan’ın bu çizgi dışına çıkıp sevenlerini üzmez umarım.

   Dediğim gibi bu hayatta her şey para demek değil.
   Hele bir dizimiz başlasın bakalım neler göreceğiz.

 20. aslı dedi ki:

  Artık yeni çalışacağım ekibi de tanıdığıma göre içim biraz olsun rahatladı.

  Hadi hayırlısı olsun deyip sabırla bekleme zamanıdır artık 🙂

  Ben biraz ara verip geleyim, yine görüşürüz. ❤❤❤

 21. aslı dedi ki:

  FULYA YAVUZOĞLU:

  YÖNETMEN OLARAK GÖREV ALDIĞI PROJELER:

  1) Hanımın Çiftliği : 2. Sezon 2010

  2) Dinle Sevgili : 1. Sezon 2011

  3) Araf Zamanı : 2012

  4) Elif : 1. Sezon 2014

  5) Elif : 2. Sezon 2014

  6) Kırlangıç Fırtınası : 2017

  ************************

  Şimdi de
  7) Adını Sen Koy Dizisi 2. Sezon 2017

  ***********************

  Öğrenmiş olduğum bu bilgilerden sonra dizimizin çok güzel olacağına inanıyorum. Hadi hayırlısı olsun bakalım 🙂

  Benim umudum var her şey çok güzel olacak, Erkan kardeşim için, Hazal için.
  isimlerini daha fazla kitlelere duyurabilecekler.

  Herkes kanal değiştiği için olumsuz yorumlarda bulunuyor.

  Cahilliğimi bağışlayın ama senaryoyu kanal mı yazıyor? yada kanal mı belirliyor ki senaryoyu?

  Herkes kanal değişince her şey de değişecek diye düşünüyor.

  Bence, kanal değişse bile dizimizin bir çizgisi var ve bu çizgiyi dizimiz koruyacak. O masumluğunu kaybetmeyecek. Diğer dizilere de örnek olacak bizim dizimiz.

  1. IR dedi ki:

   senin icin hava hos . ya kizim bizlerde star tv yayimlanmiyor senin takildigin seye bak .burada ve turkmenistanda ve o cumleden azeri dostlarmizinda cogusunun uydu falan yokdur nasil izliyeceyik ?

   1. aslı dedi ki:

    Abi, inşallah o sorunu da çözersiniz, çözülür inşallah da rahatlıkla izleyebilirsiniz. tv den olmaz ise internete bölüm konulunca internet paketin den izleyebilirsiniz.

    Şuan bu soruna nasıl çözüm üretilir bilemiyorum. elimden gelseydi de yurt dışındaki tüm ask severlerin evine dizimizi rahatlıkla izleyebilecekleri sistemi kurabilseydim. Belki star tv buna da bir çözüm bulur yurt dışından izlemek isteyenler için belli mi olur.

 22. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslicim benim ikna edecegim kisi esim. Dizilere nefret eder ben izledigim icin daha cok nefret eder diziye. Su an izleye biliyorum star tv yi. Tatil oldugundan cocuklar icin ucretli olarak 3ay kanallari aciyoruz. Malum okullar acilinca benim dizi izleme sansim pufff. Trt nin 1sezon bizde yayini dayandirildigi zaman ben neler cektim 4ay esimin elinden. Simdi 9ay boyunca bana dizi izletmemek icin elinden geleni yapacak. Oh iyi olmus der.

  1. aslı dedi ki:

   A.S.K. hastasi, canım benim Allah yardımcın olsun eşinin gönlüne Allah merhamet versin.

   Senin için demiyorum yanlış anlama ama ben bu erkekleri anlamıyorum? kendi spor maç vesaire sevdikleri için ellerinden geleni yaparken, bir ömür hayatı paylaştıkları eşlerinin seyrettikleri 1 saatlik diziden ne isterler anlamış değilim.

   Evli çiftlerden böyle, onu yapma, bunu yapma, seyretme, gitme, gelme, gibi sözleri, olumsuzlukları duydukça evlilikten korkar hale geliyorum. Bu erkeklerden bayanların çektiği nedir canım aaa.

   Tam aksine, eşine demesi gerekir ki, sen akşama kadar ev işi ile, çocuk ile uğraşıyorsun eğlenmek, dinlenmek, gezmek, dolaşmak senin de hakkın hadi gel bugün yada bu hafta sonu şunu yapalım.
   Yada senin istediğin bir şeyi yapalım, yada sana sürpriz yaptım sevgili eşim sevdiğin dizi kanal değiştirmiş senin rahat izleyebilmen mutlu olman için sana bir sürpriz hazırladım dese ve bir sürpriz hazırlasa ne güzel olur. Varmıdır böyle eşine güzel sürprizler hazırlayıp mutlu eden erkekler? sadece diziler de, masallarda mı olurlar hep?

 23. aslı dedi ki:

  FULYA YAVUZOĞLU:

  SANAT YÖNETMENİ OLARAK GÖREV ALDIĞI PROJELER:

  1) Şubat Soğuğu (Sanat Yönetmeni) 2004

  2) Ev Hapsi (Sanat Yönetmeni) 2005

  3) Son Yüzleşme (Sanat Yönetmeni) 2005

  4) Memleket Hikayeleri – Ana Beni Boşasana (Sanat Yönetmeni) 2006

  5) Memleket Hikayeleri – Ana Beni Eversene (Sanat Yönetmeni) 2006

  6) Mıstık (Sanat Yönetmeni) 2006

  7) Ümit Milli (Sanat Yönetmeni) 2006

  1. IR dedi ki:

   O zaman zengin repertuari ve dizi film arsivi var ,1 sezon mantik , teknik , cekim hatalari olmayacaga benziyor bir tek onem verdigimiz konularda da konunun hasasuyetini anlasa ve ozatmak amaciyla her geleni zehraya asik etmezse tamadir , hadi bakalim .a.s.k hastasi sende aylinin dizinin dibinden ayrilma , el birligiyle sahip cikalim ve pozuntuya yol vermeyelim , ay o lale var ya o lale tam tatile cikacak zamani bulmus .

   1. aslı dedi ki:

    Baya projelerde yer almış, hali ile de tecrübesi var. Acemi değil Fulya Hanım. O sebepledir ki, seninde söylediğin gibi 1. sezonda yapılan teknik hatalar, çekim hataları, kıyafet sorunları olmayacağına inanıyorum.
    Ömer ve Zehra devam etseydi kanalda, ilk aşklarını yaşayacakları, inşallah bu saf masum çiftimizin aşkı sevgisi bozulmadan 2. sezonda yeni kanalında kaldığı yerden tertemiz bir şekilde devam eder.
    Bu dizi diğer dizilerden farklıydı, bu farklılığını da devam ettirsin diğer dizilere örnek olsun dizimiz.
    Kanal değişince çok şey değişecek diyenlere de iyi bir ders verir dizimiz, yeni ekip, ben umutluyum.

    Vakti zamanın da herkes Mert’e karşıydı ben savunuyordum Mert iyi biri diye.

    Yine aynı şekilde, onca olumsuz eleştiriye karşı tekim ve yeni kanalı ve yeni ekibi de savunuyorum inşallah yüzümü kara çıkarmazlar.

 24. aslı dedi ki:

  FULYA YAVUZOĞLU:

  YÖNETMEN YARDIMCISI OLARAK GÖREV ALDIĞI PROJELER:

  1) Ayva Sarı Nar Kırmızı (Yönetmen Yardımcısı) 2004

  2) Kırık Kanatlar (Yönetmen Yardımcısı) 2005

  3) Acemi Cadı (Yönetmen Yardımcısı) 2006

  4) Selena (Yönetmen Yardımcısı) 2006

  5) Asi: 1. Sezon (Yönetmen Yardımcısı) 2007

  6) Asi: 2. Sezon (Yönetmen Yardımcısı) 2008

  7) Duvar (Yönetmen Yardımcısı) 2007

  8) Hayat Apartmanı(Yönetmen Yardımcısı)2007

  9) Komiser Nevzat (Yönetmen Yardımcısı)2007

  10) Kutsal Damacana(Yönetmen Yardımcısı)2007

  11) Parmaklıklar Ardında 3.Sezon(Yardımcı Yönetmen) 2009

  12) Pars Narkoterör 1.Sezon(Yönetmen Yardımcısı) 2007

  13) Pars Narkoterör 2. Sezon (Yönetmen Yardımcısı) 2008

  14) Elif (Yardımcı Yönetmen) 2008

  15) Gazi (Yönetmen Yardımcısı) 2008

  16) Aziz Ayşe (Yönetmen Yardımcısı) 2012

  *********************************

 25. IR dedi ki:

  Fulay yavuzoglu, mahir aktas dizinin yeni yonetmeni , simdilik biyografi ve yarattiklari eserleri arastiramadim yeni aciklandigindan , bir inceleme yapib geri donurum .bakalim onceden hangi isleri ve hangi tarda yapmislar .gerci kanal onemlidir ama yapim ekipi daha onemlidir .

  1. aslı dedi ki:

   Elif dizisinin Yönetmeni Fulya Yavuzoğlu.
   Elif dizisinin Yardımcı Yönetmeni de Mahir Aktaş.
   Mahir Aktaş; Kolpoçino 3. devre Yardımcı yönetmen.
   Anadolu Kartalları: Yönetmen Yardımcısı olarak görev yapmış.

   1. Aylin dedi ki:

    Elif dizisi kanal 7 yayimlanan Elif dizisimi .eger oysa oda cok ahlakli bi dizi .birazca umudumuz var qaliba

    1. Zehra dedi ki:

     Evet o ben bir az seyr etmisim ama ordada sezona gitdi kenan degiserek geldi sonra bir sezona gitdi kenan oldu yani bad rol oyuncusu oldu baskasi geldi diziye o yuzden icin hic rahat etmedi

    2. aslı dedi ki:

     Evet canım benim şuan ciddi bir araştırma içerisindeyim öğrendiğim bilgileri paylaşacağım 🙂
     baya projelerde görev almış Fulya hanım 🙂

    3. IR dedi ki:

     Evet elif dizisi yonetmeniymis , kirlangic firtinasi , araf zamani , dinle sevgilim gibi dizilerin yonetmeni olmus , birde ben bu hanim kizi bir yerden taniyorum ama cikaramadim hangi filmde gormusum cunku viki pedyasi yokdur ve oynadigi diziler hakkinda da bir bilgiye olasamadim , ben bu dizlerin hic birini izlememisim zaten star tv yi izlemek imkanimda olmuyacak o yuzden is asliya duser , her gunun analizi cikarsa , birde instagram fan sayfalari muhakkak paylasirlar hemde bir tek omer zehra sahnelerini , ben bu hanimin instagram hesabina yaklasik on tane coment yazdim ve dizi ve hayranlarinin sartlarini vurguladim , dedim ki bizler dizi ilk basladigindan site ve fan hesablarinda uyuyub kalkiyoruz dikket et bizleri sacma sapan sahnelerle , ask mesk kavgasiyla cileden cikarib isyan ettirme biz deyer ve ahlak ve masumiyete onem vereriz ve o iki karakter mazallah kirlenirse gozunun yasina bakmayiz cumhur baskanina kadar gederiz (burasi saka) vall soyledim bazileri az kalsin kalp krizi geceriyordu , neyse yazdim bir seyler , elbette benden once arkadaslarda yazmislardi , yine vakit bulursam yine yazarim o hanima , evet arkadaslar benim dugun telasim var zamanim olmayacak gibi , gorusuruz.

     1. aslı dedi ki:

      Sana kolay gelsin abi. Tatlı güzel bir telaş içerisindesin.
      Yazdıklarında güzel inşallah dizimiz masumiyetini kaybetmez.

 26. Aylin dedi ki:

  Ellerine saqlik bitanem .ama ben cok uzgunum .acaba dizimiz eskiden oldugu gibi davam edecekmi. Yoksakalitesini yitirecekmi.

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim üzme kendini bu kadar. Yeni bir kanalda, yeni bir sezon da dizimiz bizlerle birlikte olacak. bu konu ile ilgili düşüncelerimi kafamı toplayayım yazacağım.

 27.  Adınız dedi ki:

  Gunaydin.Aslim kanal degisdirildiyi haberden sonra cok uzulmuwum bu analiz iyi geldi tesekkur ederim bitanem ama keske trt 1 yayinlansaydi ama yapicak bir sey yok keske elimizde olsaydi da istedigimiz gibi yapardik. birde o sevimin alevin uzerine surumesi bcakla ne kadar gulmusdum o zaman alaeve salak sey her sey para sanki ama onceden parani gosterseydi sevimin dili hemen cozulurdu para manyagi sevimcik.zehrayada masallah ha lastik bile degistirmeyi biliyor helal olsun

  1. Zehra dedi ki:

   Of bu klaveyede beni sinir ediyor ya yazaan gibi gidiyor ismim yazmadan

   1. aslı dedi ki:

    Merhaba Zehracım, öncelikle üzgünken bir analiz yazısı ile az da olsa moralinin düzelmesine sevindim.
    Umarım dizimiz bozulmadan eski çizgisinde hatasız devam eder yeni kanalında.

    Zehracım mesaj gönderirken yazıyı yazmadan önce isim kısmına ismini yaz sonra mesajını yaz, böylelikle isimsiz çıkmamış olur yazıların.

    Çünkü; bende mesaj yazmadan önce ilk ismimi yazıyorum, sonra mesajımı yazıp gönderiyorum.
    Site o kadar çok benim mesajımla dolmuş herhaldeki hep bana uyarı veriyor, çok hızlı mesaj gönderiyorsunuz, biraz yavaşlayın diye 😀
    Ne yapayım bir tek buraya yazıyorum siteciğim artık bana alışsan iyi olur 🙂
    ❤❤❤

    1. Zehra dedi ki:

     Tesekkur ederim asli evet simdi oyle yapdim bir daha tesekkur ederim iyi varsin

     1. aslı dedi ki:

      Canım benim iyi ki sende varsın 🙂
      Elimden geldiğince, bildiklerimi paylaşıyorum faydalı oluyorsam ne mutlu bana canım benim 🙂

 28. fati dedi ki:

  Selam kizlar.uzun zamandir siteye ugrayamadim yazamadim bi girdim kiyametler kopmus oku oku gozlerim sasi oldu.ben iyiyim merak etmeyin.Aslinur 19gun olmusmu siteye girmediyim?kardesim agir ameliyat kecirdi zor bi surecdi o yuzden size yazamadim.suan iyi ama bir kez daha olmasi lazim ameliyat.
  Gelelim dizimize .kanalin deyismesi benim icin sorun deyil cunki butun kanallar gosteriyor bizde ama dizimiz icin sorun cunki bozacaklar guzelim dizimizi beni affete donucek zehrayada bahar gibi koca yetisdiremicekler diye korkuyorum.eski bolumleri elestiriyorduk ama mumla aricaz.Neyse hayirlisi olsun bozulmaz insAllah dizimiz.

  1. aslı dedi ki:

   Faticim hoş geldin canım benim, çok geçmiş olsun kardeşine. Umarım şimdi daha iyidir? hayırdır rahatsızlığı neydi ağır demişsin?

   Allah acil şifalar versin eskisinden de daha sağlıklı olur inşallah kardeşin canım benim.
   Senin iyi olmana sevindim.
   Herkes senin gibi dizimiz kanal değişince bozulacağını düşünüyor umarım bozulmaz. Diğer dizilere örnek olur.

  2. IR dedi ki:

   O kadar kanalla ekiple ilgilendik fatiya bi gecmis olsun diyemedik , gecmis olsun , allah acil sifalar versin .

  3. Zehra dedi ki:

   Canim gecmis olsun Allah sifa versin tez bir zamanda iylessin insAllah

 29. ben bu zamana kadar dizinin hiç bir bölümünü izlemedim ama genede dizinin bir hayranıyım nasılmı?Asli'nin analizleri ile dedi ki:

  Zeynep

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim diziyi izlemeden sadece benim yazdıklarımla diziyi sevmeniz ve diziye hayran olmanız güzel 🙂

   Buna çok sevindim en azından yazdıklarım birileri üzerinde güzel bir etki bırakmış 🙂

   Diziyi izleseniz Erkan Meriç’in oyunculuğuna gözlerine, bakışlarına, gülüşüne hayran kalırsınız, benim analiz onun o güzelliği karşısında sönük kalır. Onu kelimeler ile anlatamam görmeniz lazım. ❤❤❤

   ❤❤❤ Erkan ❤❤❤ Meriç ❤❤❤
   Ömer ❤❤❤ Kervancıoğlu ❤❤❤

 30. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam. Asli eline saglik. Sabah kanal meselesini duydum moralim bozuldu tadimi kacirdi resmen bu haber. Keski once analizi okusaydim sonra habere kecseydim. Konul canim kiyamam ben sana. Sebeb olanlar utansin. Trt benim icin bitti ama dizinin tekrarlari icin mecbur izlemek zorundayim. Sonra resmen bitmis olacak. Trt resmen ayagına sıktı. Simdi benim starda dizini yeni sezon izlemem icin bir kisiyi ikna etmem lazim

  1. Könül Azeri dedi ki:

   Canım ASK hasdası izleyende beni bilgilendirersiniz yaxşıki sizler varsız♡

  2. aslı dedi ki:

   Selam canım A.S.K. hastasi, inşallah her şey güzel olur. 2. sezonda bakalım ne gelişmeler olacak?
   Sende ikna edersin kimi ikna edeceksen artık ve dizimizi izlersin rahatlıkla.

 31. Könül Azeri dedi ki:

  Günaydn dizi ayri kanalda yaymlanacaq ben izleyemem TRT tanrm bunun hesabn soracaq benim göz yaşlarm cavabsz qalmiyor

  1. aslı dedi ki:

   Canım sende bir şekilde izleme imkanı bulursun inşallah bakalım ne gelişmeler olacak?

 32. Gozel dedi ki:

  Aslijim ellerine saglyk hepinizi çok sewyorum kusuruma bakmayyn turkcam iydil men41 yasymdayym uç çojugum bar

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Gozel, hoş geldin aramıza. Çocuklarınızı Allah bağışlasın hayırlı uzun ömürler versin inşallah.

   Türkçenizi de bizlerle birlikte yazışarak zaman içerisinde çok daha iyi bir hale getirebilirsiniz.
   Dil öğrenmede pratik yapmak önemlidir. Burası da size iyi bir pratik yapma imkanı sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir