Adını Sen Koy 47. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 10 Ağu 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?
47. Bölüm

Sevim Asya ile Tanıştı Hem de Mahallede Kendi Evinde. Asya Zehra’nın Mahalledeki Evinde.
Nihat Ayşe İle Birlikte Ayrı Eve Çıkmak İstiyor.

Zehra Asya ile birlikte, parktan sonra mahalledeki evlerine gitti, Ömer’in ve evdekilerin bundan haberi yok. Olsa var ya Ömer kızılca kıyameti koparır yine.
Sevim Zehra yı kapıda görünce çok şaşırdı hemen içeri aldı, Asya dışardaydı. Onu almak için dışarı çıkınca Sevim de hemen Yener’i aradı Zehra geldi diye. Koşa koşa geliyor Yener. Zehra’nın haberi yok.

Herkes birbirinden habersiz iş çeviriyor bu dizide. Oy anam oy.
Asya, evin bahçesini çok beğendi hiç kendi evlerine benzemiyormuş,

Benzemez tabi Asya cım sizin ev konak kocaman sen çok şanslısın, herkes senin gibi şanslı doğmuyor bu dünya ya. Dünyalar güzeli bir annen, seni seven baban ve sana gözü gibi bakan bir dayın var. Bir dediğini iki etmiyor dayıcığın. Annen için aldığı o bahçeli konağında nede  güzel yaşıyorsun sen maşallah sana Asyacım.

Zehra Asya ya o çok beğendiği bahçe ve ev için oyun evi dedi ve Sevim içinde oyun teyzesi ama biraz huysuz, çok da tatlı bir teyze dedi oyun teyzesi Sevimden için 🙂
İşi oyuna çevirdi Zehra.

Biz buraya geldiğimizi, oyun teyzesinden kimseye bahsetmeyeceğiz dedi. ve oyun teyzesi biraz meraklı çok soru sorar, o soru sordukça kendimizden hiç bahsetmeyeceğiz dedi. Oyun bu yoksa bizi içeri almaz oyun oynamamıza izin vermez dedi.

Çocuğa oyun de kenara çekil. Zehra da işi biliyor. Olayı oyunla çözdü. Asya bunu bir oyun olarak görüyor, öyle biliyor.
Zehra ile Asya arasında kedi sırrından sonra şimdi de oyun sırrı oldu. Ne çok sır var bu dizide.

Ömer’in annesi de bir sır hiç adı bile geçmedi sahi Ömer’in annesinin adı, babasının adı ne? Konakta ki evde neden hiç Ömer’in babasına ve annesine ait resim yok. Hadi annesine kızgın peki ya babası onun neden resmi yok?

 Ayşe de konakta Asya’yı merak ediyor. Zehra yı arayıp ulaşamayınca endişelendi haliyle Ayşe, abisi de ben sana dönerim diyerek Zehra yı aradı ama Ayşe yi aramadı.

Ayşe de merakla telefon bekliyor. Abisi bir süre sonra aradı da rahatladı Ayşe.

Sürpriz oyun teyzesi ben geldim diyen Asya ya şaşkın şaşkın bakan bir Sevim 😀

Oyun teyzesi mi? diyor Sevim.

He ya Sevim sen Asya’nın oyun teyzesi oldun. Yalanda değil hani bütün oyunlar, dalavereler, Yener ile çevirdiklerini düşünürsek tamda senin adın Oyun Teyzesi Sevim. Cuk diye oturdu bu isim sana Sevim 🙂

Zehra da işim bu diye Asya yı gösterdi . Öyle işe can kurban dünya tatlısı bir kıza Asya ya bakmak iş değil aksine eğlence, mutluluk ve huzurdur Zehra.

Sevim de, kırk yılın başı bir eve geliyorsun onda da eve iş mi getirdin dedi. hey yarabbim ya Asya bir iş değil. O bir birey ve o bir çocuk.

Asya ya adını sordu, söylemedi Asya, Sevimde söylemezsen söyleme diyor küstü Asya ya tam bir oyun teyzesi. 😀

Zehra yı köşeye çekip usulca sorular sordu Sevim. Neden bizden çalıştığın yeri saklıyorsun? Ailesi kim? Kimin yanında çalışıyorsun? Söyle yoksa çocuğa sorarım diye tehdit edince,

Zehra da, çocuğun annesi çok hasta, çocuk bilmiyor, ailede çalışanların onlar hakkında bilgi verilmesini istemiyor, sözleşme imzaladım bu yüzden dedi. Sevim kızarken Zehra ya kapı çaldı.

Gelen Yener. Ben çağırdım dedi açık açık Sevim.

Bahçede konuşmaları için, çocuğa ben bakarım diyerek dışarı çıkmalarını istedi Sevim.

Zehra da Yener ile bahçeye çıktı. Bir yerlerde oturup konuşmak istediğini söyleyince Yener, Zehra çok üstüme geliyorsun dedi.

Asya da bahçeye çıktı, koşarken düştü.

Yener Zehra ile buluşup konuşma derdinde, Sevim Zehra yarın gelir konuşursunuz deyip gönderdi.

Asya’nın eline pansuman için tentürdiyot almaya gitti. yolda da Mehtap la karşılaştı. Kızın kıyafeti dikkatini çekti hemen nerde çalışıyorsun diye sorguya başladı.

Zehra da zengin bir ailenin yanında çocuk bakıyorum dedi. fazla oyalanmadan ayrıldı yanından Asyanın eline yara bandını yapıştırdı. Ayrılırken Sevim yarın geliyorsun Yener ile konuşuyorsun söz verdin dedi. Zehra tamam dedi ayrıldı mahalleden.

Parkta da Yasemin oturmuş bankta kedi seviyorken Koray aradı açmadı, oy yerim ben seni benim kedime benziyor ama benim ki daha küçük, ay ay tam oyun kedisi benim kedi. 🙂

 

Nihat da kendi evleri olsun diye internet üzerinden evlere bakarken Ayşe geldi. Henüz hazır olmadığını söyledi. Nihat da biz evlenirken biranda evlenmedik mi? o zaman güvenmiştin bana şimdi de güven, sen, ben, Asya üçümüzün yaşayacağı bir evimiz olsun istiyorum dedi.

Nihat kendince haklı, nede olsa Ayşe’nin evi orası, yalnızda değiller, aynı evin içerisinde 3-4 aile birden yaşıyor. Bir nevi ev üstüne ev gibi bir durum söz konusu.

Atalarımızın bir sözü vardır. Dağ dağ üstüne olur da ev ev üstüne olmaz diye.

 İşte Nihat’ın iç dünyasında yaşadığı bu. Şöyle ki; o ev de Müzeyyen hanım yaşıyor, Nihat – Ayşe – Asya bir aile, Ömer – Zehra bir aile, Alev başlı başına bir aile, ev de görevliler var. Sorun yok gibi görünüyor ancak bir erkek için ağır olan iç güveysi sözünü bugüne kadar duyamayan Nihat, Alev yüzünden çokça duyacak bunu hisseden vede bilen Nihat birde Cevriye halası geleceği için kendine ait bir evi olsun istiyor. Haklı da.

Ömer de parka gitmiş, Zehra ile Asya yı almaya ama geleceğini söylemediği için Zehra’nın haberi yok, parkta da kimse yok. Ömer hemen Zehra yı aradı neredesiniz? diye.

Zehra da taksi ile eve dönüyoruz dedi.

Asya da arayan dayım mıydı? Biz oyun teyzesindeydik deyince, Zehra unutma oyun sırrımızı kimseye söylemek yok dedi.

Çocuk bu bir şekilde söyler. Çünkü, çocuklar yalan söylemeyi bilmezler. O sebepledir ki, çocuktan al haberi denmiştir. Yalansız dolansız en doğru haberler çocuktadır.

Ömer, Zehra dan önce geldi konağa, Ayşe de Asya geldi diye koştu abisini görünce de hüsrana uğradı.

Ömer de ben yolda gelirken aradım gelirler birazdan dedi ve Zehra ile Asya geldi. Ayşe sanki çok uzun zamandır görmemiş gibi sarıldı Asya ya. Kuzusu annesine, annesi de kuzusuna kavuştu Allah ayırmasın sizi amin.

Asya hemen annesine anlatmaya başladı.

Zehra ablam beni daha güzel bir yere götürdü. Değişik ağaçlar vardı. Eline ne oldu diye sorunca annesi, Ben ağaca çıkmak isteyince düştüm ama bir şey olmadı dedi Asya.

Akşam olunca da Ayşe ile Zehra keçe işleri ile uğraşıyorlardı. Ömer de yanlarındaydı. Onlar yukarı çıkmak isteyince, Ömer Alev ile yalnız kalmak istemedi bende çalışma odasındayım deyip gidecekken Alev konuşmak istedi Ömer ile.

Ömer de işim var deyip gitti. Konuşmak istemedi Alev ile. Ömer kaçıyor, Alev kovalıyor.

Nihat da gördü ve Alev’e dedi ki, hiçbir şey artık eskisi gibi olmayacak. Ömer evli bir erkek, Zehra da onun eşi, hem konakta, hem de şirkette, tavırlarına ve konuşmalarına dikkat et, Zehra ne derse o, Zehra artık Ömer’in eşi dedi. O ne derse o. Çünkü; Ömer’in sahip olduğu her şey Zehra’nın dedi.

Nihat çok güzel konuştu Alev’e söylediklerinde çok haklı Nihat.

Alev de, Nihat’a diyor ki; ben hiçbir zaman kaybetmem. Alev sen çoktaaaaannnn kaybettin Ömer’i geçmiş olsun. Geçti borun pazarı sür eşşeğini Niğde ye Alev hadi hadi yolun uzun anca gidersin Alev.

Alev de Zehra dan kurtulmanın yolunu ne pahasına olursa olsun bulacakmış bu kızdan korkulur.

Zehra zorbayı susturdum, nasıl yaptım bunu? diye kendi kendine soruyor. Hey Allah’ım ya 😀

Gece yatmak için hazırlanırken Ömer Zehra ya Asya yı mahalleye eve götürdün değil mi diye sordu. Senden korkulur Ömer Zehra yı hemen çözüyorsun da, Alev’i neden çözemiyorsun? Ona gelince neden dilinde, aklında, fikrinde tutulup kalıyor senin Ömer?

 

Zehra da, sakince Asya sıkılınca başka parka götürdüm, taksicide fazla para almak için yolu uzattı olan bu dedi. Ömer ağzını açıp da tek kelime etmeyince, Zehra da seviniyor Zorbayı susturdum diye.

Şuna ustaca yalan söyledim, Ömer’i kandırdım desene Zehra. Saf Ömer’im de bu yalana inandı vay garibim vay.

Sevim Salim amcaya Zehra’nın bakıcılık yaptığı kızı eve getirdiğini hemen gittiğini söyledi.

işi o çocukta, iş yeri neresi bunun, neden bizden saklıyor? Ben iş yeri görmeden rahatlamam dedi. Kafasına koydu Sevim gidecek görecek o konağı ki, çok sonraları gerçekten de konağa da, Ömer’in şirketine de gitti Sevim. Damat dedi bide Ömer’e paranın kokusunu aldı ya koskoca Ömer Kervancıoğlu Sevim Kaya’nın damadı hey maşallah.

Yasemin bu sene sınava girecek ya, babası bu sene olmaz ise seneye girersin rengin solmuş deyince,

Sevim; gelecek senesi yok, ondan iş, aş bekleyen yok, bu sene girecek sınava kazanacak üniversiteyi okuyacak dedi.

Hadi inşallah da bu gidişle biraz zor gibi. Ya birde kazanamazsa sınavı Yasemin, kazanmayı bırak, sınava girememe ihtimali var kimliği kayıptı en son. İşler baya karışık.

Yener de Zehra ile buluşacağım diye traş oluyor, özel berber getirtmiş dükkana sen gideydin bir berber dükkanına Yener 🙂

Traş edende damat gibi oldun deyince, öyle mutlu oldu ki Yener yüzünde güller açtı, beni de bir gülme tuttu sorma gitsin, ne yapıp edip güldürüyor, kötü diyeceğim dilim varmıyor,  bu kötünün iyisi Yener 🙂

Mehtap geldi dükkana abisinin hazırlığını gördü, ilk başta inanmadı Zehra ile buluşacağına, sonra iki güzel kelam edince, abisinden gelen paraları gördükçe güzel güzel konuşup paraları kaptı Mehtap.

Yener’in can damarı Zehra, ona Zehra de elinden ekmeğini al o derce Yener’in ki. Zehra için yapamayacağı şey yok, o derece çok seviyor Zehra yı amma velakin karşılığı yok bu sevdanın.

 Zehra Ömer’i seviyor hem de ilk gördüğü o günden beri içten içe. Sadece Zehra değil, Ömer de Zehra yı seviyor tıpkı Zehra gibi ilk gördüğü günden beri ve içten içe. Sadece her ikisi de farkında değiller o kadar.

Yener hazırlığını yaptı Zehra yı aradı açmadı, Ömer gelmişti o an bugün dışarı çıkma evde kal diye, Zehra da tamam dedi ama Ömer öyle bir baktı ki, ben seni biliyorum yine dışarı çıkarsın çıkma işte der gibi baktı gitti.

Sonra da mesaj geldi Yener den neden telefonlarımı açmıyorsun diye? Sonra da Sevim’e hesap sormaya gitti Yener.

Sevim de Zehra yı aradı 1 saatin var geldin geldin gelmezsen olacakları biliyorsun dedi. Zehra da geleceğini söyledi.

Alev de şirkette, ihale dosyasını bıraktığını söyleyerek, bana bir gün ihtiyacın olacak diye kafa tuttu Ömer’e.

Ömer’in neden sana ihtiyacı olsun ki Alev? Ömer de yine ne planlıyorsun diye kendi kendine soruyor. Ah Ömer ah. Öyle kötü planları var ki Allah yardımcınız olsun işiniz çok zor bu Alev ile.

Zehra da Ömer’i aradı izin istedi annesi ile konuşmak, mahalleye gitmek için, Ömer de izin verdi hemen gidip geliyorsun dedi. Tam bir eş gibi davrandılar burada afferim ikisine de.

Alev de odaya girince, Ömer odadan çıktı. Artık Ömer kaçan Alev kovalayan modunda.

Ömer haklı evli barklı adam Alev’in yaklaşımını, tutumunun farkında uzak durmakta fayda var. Ömer doğru olanı yapıyor da Alev bırakmıyor ki peşini Ömer’in yapıştı zamk gibi.

Alev de Demir’e Ömer’in neden kendisine böyle davrandığını soruyor? Ben çok çalışmaktan başka ne yaptım?

Ben söyleyeyim Alev, üstüne vazife olmayan işlere merak sardın, Zehra’nın hayatını araştırdın, Ömer de bunu biliyor.

Alev, Ömer’in gözüne girmek için Hilmi Yılmaz’ın katıldığı ihaleyi Alev sayesinde alırlarsa bu iş olur diye düşünüp, Hilmi ile buluştu. Bu ihale benim sayemde alınmalı, Ömer dahil herkes bunu böyle bilmeli dedi.

Ömer de dosya üzerinde konuşmak için Alev’i çağırmak isteyince, onun şirketten işim var diyerek çıktığını Demirden öğrendi. Ömer Alev’in Zehra’nın peşine düştüğünü düşünüp şirketten çıktı.

Yaseminde iş arıyor. Babasına yemek götürürken bir iş ilanı dikkatini çekti girdi konuştu. Eleman alındığını öğrendi tam çıkarken Funda ile karşılaştı.

Zehra da annesi ile konuşuyor evde, Yener ile yemeğe gideceksin derken, Zehra ben onunla tek başıma yemeğe gitmem gelsin ne söyleyecekse burada desin dedi. o seni zorluyor mu? Borcun mu var ona diye sordu Zehra.

Senet imzaladı Zehra yakında öğreneceksin.

Ömer aradı geldim bekliyorum diye. Yener de geliyor. Zehra yine kaldı Yener ile Ömer arasında ve Ömer görecek Yener’i yine kızacak Zehra ya offf ne bitmez çilesi varmış Zehra’nın çek çek bitmiyor.

Zehra dan Ömer’e gelsin.  Ömer Annem Kızıyor.

Bu aralar bu geceler niye uzuyor? 
Anılarım durup durup ne diye azıyor?
Yakışanı yakışmayanı kim biliyor?
Gönlümün he dediğine annem kızıyor

Kolay da değil zor da
Bulurmuyum aslında
Bakışmaları geçsek
Kavuşmalar aklımda

Herkes aradığı taradığı sevgiliyi sabredince kesin buluyor

Boş ver haklıyı suçluyu kaderine şükredince asil duruyor

Annem kızıyor

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 47. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 57 yorum

 1. A.S.K hastasi dedi ki:

  Iyi aksamlar. Ir abi sen ne yaptin? Su zorbayi omerseverlerin gozunde birazda yucelttin. Aylin benim derdim zorba omerle, asik omerle diyil. Evin hizmetcisine merhametli davrandigi gibi keski karisinada davransaydi. Alevi inandirmak icin kendini bin tane hale saliyor. Alevin yaninda zehraya yapmacik gulumsemesi. Resmen gozlere isgence.

  1. IR dedi ki:

   Biz zehra severler dayima merhemetli olmaliyiz , bakdim bizim kiz gizli gizli omeri seviyor o yuzden damat adayimizi adam icine cikarmali hale getirmek istedim , bu onun agzina biber surmemek anlamina gelmez , sozum soz, kendim hindistanin en ozel biber turunu getirib onun agzina surcem,

   1. Zehra dedi ki:

    Ya IR abi ne guzel soyledin oyle doktor hanim bunu dizden duymak cok guzeldi tesekkur ederim.abi insAllah adina layik bir doktor olurum

    1. IR dedi ki:

     Doktorsun iste , sen demedin mi kazandim ? Kazandiysan tamamdir iste , doktor hanim.neden cekinyorsun ? Evet evvelleri yeni bi ad deyisimi olunca bi garib oluyur ama sen ovune ovune kabollen , zaten yakin zananda alisacaksin doktur hanim.

    2. IR dedi ki:

     Beceriginle, biliginle , zekanla , buyuk zehmetle kazanmissin ben sana bi doktur hanim demisim , cokmu bi sey soylemisim ? Hayirli ugurlu olur insallah , bak tum buradaki arkadaslarin , tanidiklarin seni destekliyor ve sviniyor , sen bizim iftharimiz olursun insallah , o yuzden cekinme .

 2. aytac azeri fan dedi ki:

  selam iyim aslicim cok SUKUR canim tesekur ederim e insanin sizin gibi arkadaslar varsa hic kotu olurmu

 3. aslı dedi ki:

  Herkese Merhabalar Ir abi yazdıklarını okudum, sen benden de güzel anlatmışsın Ömer’in yaşadıklarını ve Ömer’i savunmuşsun bugünün tarihini bir kenara not etmeli ve duvara çöp sokmalıyız.

  Ir abimiz Ömer’i çok güzel anlattı içinde bulunduğu durumu ifade etti diye ❤
  Sağ olasın Ir Abim ❤

  1. IR dedi ki:

   Azicik yukarida ayline cevap zehrayida anlattim.

 4. Nurbanu dedi ki:

  Öncellikle Allah’tan dişlerinizi,
  Bugün öyle bir CUMA olsunki;
  Afolunmayan KUL
  Kabul olunmayan DUA
  Der edilmeyen BELA
  Şifa bulamayan HASTA
  Huzur bulamayan KALP
  ” ALLAH” deneyen DİL kalmasin …
  Bütün site arkadaslarim cumanız mübarek olsun.
  Aslı Ablam ellerine ve emeğine sağlık. Çok güzel yazmışsın.

  Ay ben bu bölümde yenere çok yazdığım geldi. O kadar hazırlandı. Trasidir, beraberdir vs. Çok yazık oldu. Ah yener ah öyle bir sevdaya tutulmuştu kara sevda derler buna. Kötü ama çok tatlı biri yener. Çıktığı sahneleri 4 gözle izliyorum. Çok komik.

  Kendinize iyi bakın. Allah’a emanet olun hepiniz.❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  1. aslı dedi ki:

   Güzel duaların için teşekkürler Nurbanucum, Sende kendine iyi bak görüşürüz canım ❤

  2. Aslınur dedi ki:

   Ne güzel bir dua , amin amin amin inşallah

   Şu Yener yok mu Yener
   Yukarıdaki fotoğraftaki tipe bak , bir de traş olmuş ya , bayram çocuğu gibi olmuş 😀 , Allah’ım tiplere gel 😀

 5. aytac azeri fan dedi ki:

  tesekurller iyim sende iy olman sevndim

 6. aytac azeri fan dedi ki:

  mereba arkadaslar hayrli cumalar naslsiniz

  1. Anonim dedi ki:

   Merhaba canim iyiyim siz nasilsiniz sizede hayirli cumalar

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Aytaccım sağolasın Hayırlı cumalar Sende iyisindir inşallah

 7. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin hayirli cumalar. Aylin kiz ben suratsiz omere diyil, karabocek yenere bayiliyorum. Yenerin komik halleri beni cok gulduruyor. Ir abi hakli omer gercekten col adami yontamamis odun. Dunku bolumde kardesine cicek alir zehraya almiyor ayse zorlamasa almazdi. Yener zehrayla bulusacak diye buyuk cicek baglatmisti. Ne de kibar cocuk. Su omeri betoncugun yerine yenere cirak versek mi acaba? Betoncuk bile kadina nasil davranmayi iyi biliyor. Konusmasada hareketleri ile saygisini ifadeyi beceriyor. Bir de bizim surati sirke satan omere bak. Gucunu zehraya gosteriyor manyak.

  1. Aylin dedi ki:

   Sen bide gel o col adamini bu sezon gor bakalim.neler yapacak bu saftirik Zehraya.Yener ilk baslarda cicek aldida ne oldu. Sen sonra yaptiklarina bak

   1. IR dedi ki:

    Sen su asliyla birlikde omerin nesini beyeniyorsun bi anlatsan , egoist , kendini beyenmis , acimasiz zorbanin teki iste , bir tek boylu posludur vesselam, yoksa sevilecek tarafi yok,ne zaman donusub normal bi adam olursa o zaman tartisiriz.

    1. Aylin dedi ki:

     bunun anlatilacak bi yani yok ki . Tamam onunda hatalari var .hatasiz kul olmaz . Ama ilk basta kardesi icin yapayacagi sey yoktur . Ben en cok sevdigim yani bu kadar sert gorunurken ama mukemel bir kalbe sahib olmasidir .zengin olmasina ragmen evindeki hizmetlilere ailesinin bir parcasiymis gibi davranmssi . Ben anlatamiyorum .asli daha iyi anlatir

     1. IR dedi ki:

      Biz anladik anlayacagimizi da , hayir kardesinden baska ne ozelligi var , ya tabi bunlar bi saka yani sizlerle alay etmek maksediyle , aslinda omer yasadigini kimse yasasaydi bin beterini yapardi , omerin uzuntusu buyuk , kardesinin hayati soz konusu , bo kadar acinin icinde , surkli ucurumun basinda olmak , korku icinde yasamak birde ustune zehranin us uste yener , sevim, alev ve baskalari tarafindan cikan sorunlari ve zenranin tanimadigi ortam olmasi tabiki omer iyi gozlem yapmasaydi , kontrol etmesydi tam bi rezalt cika bilirdi hem omer hem zehra icin , omerin fedakar , kibar , esaletli karakterine egoist , acimasiz, dusuncesiz olmasi golge saldi , aslinda senaristin sucu , omerin bi kabaheti yok , cimri bi yapimci beceriksiz bi senaryo ekipi kurar olanda izleyiciye olur , omer iyi dayandi , metin ve guclu davrandi ve sonunda zehra gibi misli gorunmeyen bi mucevher buldu , bir az akilli olsaydi ve ertafindaki iyi insanlardan (demir , ayse, nihat ) lerden komek alsaydi bu kadar sikinti yasamazlardi, korku gozunu kor etti yoksa iyi bi yonetici etrafindaki akilli ve vicdanli insanlardan yardim alib isi oyle yonetmesi gerekiyor , mesela omer cevriye kadar caba gostermedi , her zaman alev hile kurdu ve ya omerlerin arasi bozuldu ve cevriye anladi o an el atti ve durumu duzeltti , en az 90 fayiz yakinlasmalarinin nedeni cevriye oldu , kalan on fayizide demirle zehranin uzerine dustu , nihatinda hakkini yememek lazim , alevi rezil etti , benim a.s.k hastasiyla sorunum allaha kaldi omeri savundugum icin , ya hakk , kendimi sana tapsiriyorum

    2. Zehra dedi ki:

     Yaa IR abi bende omeri com seviyorum belki kizicaksin ama dogru hatalari cok zehraya iyi davranmiyodu ama sonralar duzeldi tatli oldu ama sonralarda hep uzdu ne yapti aslinda kendi istedigi icin yapti sonra ayse istedi diyip her seyi berbat etdi zehrayi cok uzdu ama coda seviyor zehrayi o yuzden bende omeri cooook seviyorum

     1. IR dedi ki:

      Evet oyle oldu , bende sen dedigini bir an once senden az yukari yazdim.sonra bakdim sende yazmissin doktur hanim .

    3. Aylin dedi ki:

     Baksana abicim Omeri ben bile bu kadar guzel anlatamazdim .vallahi Onu gozumde dahada yuceltdin.

     1. IR dedi ki:

      Her ne kadar yucelirse yucelsin bizim kizin bin de biride olamaz , cunku zehranin eli kolu bagli, maddi durumu fakirlik, sevim gibi bi anne ki her defasinda sirtindan bicakliyur , evlad ayrimi yapiyor , para icin zehrayi paraya satmayi bile yapdi , ne kadar nifret yaratici isler yapdi ama onca seye regmen zehra omerden iyi oynadi , acik vermedi , ote yandan insalik , marhemet , safketini itirmedi , insalara satilik , parayla alincak bir asya gibi bakmadi , en zor zamanda ayse uzulmesin omeri zor durumda kalmasin diye eslik etti , omerin geyri insani kurallarina sozunu tutmak icin ve hasta bi adamin hayatini tehlikeye sokmasin diye dayandi o zor sart ve kurallra , neyse ben zehrani ovmekle bitiremem , bu kadar yeter .

 8. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Polad amcan selamını aldı,çok teşekkür etdi ve kendisi de sana ve diger kızlara selam gönderdi.Canım kızım, biliyormusun amcan diyor ki seni geri vermeseler kaçıracam.Onunla getmekden başka çare yok gibi.Sen ne diyorsun,hala gülüyormusun.Hoşca kal.

  1. Zehra dedi ki:

   Merhaba ablacim nereye gidiyorsun ki bizi brakip gitme ne olur

  2. aslı dedi ki:

   İyi geceler Hanım ablacım vede Polad amcacım ❤
   Bu mesajı en son Zehra ya yazdığımda okumuştum ve cevap yazacaktım. okuduğumda öyle bir kahkaha ile güldüm ki, kediciğim uyandı gülmeme ve o dizimde tekrardan uyuyana kadar da yazamadım bir şey. Yazmama izin vermedi yaramaz, O şimdi mışıl mışıl uyuyor ve bende rahat rahat yazıyorum yüzümde tatlı bir gülümseme ile ilahi Polad amca 😀
   Sen çok yaşa vede mutlu yaşa sağlıklı yaşa Hanım ablam ile torunların ile birlikte inşallah.
   Sen ne diyorsun ablacım kaçırsın mı seni?

   hala gülüyorum evdekiler uyanacak şimdi siz çok yaşayın inşallah.
   Günün bütün yorgunluğunu şu bir mesajınız alıp götürdü üzerimden Allah razı olsun sizden Hanım ablam, Polad amcam iyi ki varsınız. Bu kalpler size gelsin ❤

   Hanım Ablam ❤ Polad amcam ❤ eh bide ben aslı olayım yanınızda ❤️ ☺️

 9. aytac azeri fan dedi ki:

  iyi aksamlar zehra canim simdi okudum universte snavini kazanmsin tebrikler seni adina cok sevdim canim insALLAH her sey gonluce oluzun insALLAH cok basarli olur sun tekrar tebirik edyorum zehracim seni butun kalbimle kutluyorum

  1. Zehra dedi ki:

   Cok tesekkur ederim tatlim iyi geceler tatli ruyalar

 10. aytac azeri fan dedi ki:

  selam aslicim evet alev sadece paray seviyor zehrani omer ve aylesycin yapdgi fedakargi ne alev nede baska bir yapar evet zehra omeri sevi yor ama soyleyemi yor insallah yeni sezon soyler artk omergecen sezon omerin zehrayi sevdgini soylemesini bekleyip durduk bu sezon da zehrakin bekleriz artik bi sezon da boyle bitet artik

  1. aslı dedi ki:

   Bakalım 2. sezonda bizi ne sürprizler bekliyor olacak?

 11. A.S.K hastasi dedi ki:

  Iyi aksamlar . Aslim guzel olmus iyi geldi bana. Tesekkur ederim. Su yener bayiliyorum adam goruse gidecek diye nasilda hazirlaniyor. Birde ayna karsinda kendine bayila bayila guluyor. Ben bu dizide 2tane yuzsuz gordum. Konakta alev, mahallede funda. Oyun teyzesi gercekten yakisti sevime. Zehraya bak nasilda seviniyor cocuk gibi zorbayi susturdum diye. Aslinda omer bu yalana inanmadi. Ne zaman zehra omerin karsinda diklenib kendi hakini savunursa omer hemen yelkenleri suya indirir. Ne zaman zehra susursa omer hep uste cikiyor sanki zehra onun kolesi gibi istedigimi yaptira bilerim havasinda.

  1. IR dedi ki:

   Sen sonunda beni gulmekten oldureceksin , ben guluyorom karim baka baka kalmis bu adam neden guluyor diye , nedeni seninde benim gibi omere ofkeli olman , yani illa omer kervanci ogluna zor kullanmak lazim; yahu adam onceden acik cek veriyor sonra zehra az bir miktar yaziyor ve ondan sonra her seyi para koparmak icin yapdigini dusunuyor , bu kafayla nasil yunetici (patron ) olmus bi bilsem, sanki zehra ceke 20 milyon yazsaydi baska caresi vardi .

   1. Aylin dedi ki:

    Herkese gunaydin . Ask hastasi sen Omere bayiliyorsun . Kiz vallahi bende sana bayiliyor . Demeki neymis Zengin konaklarinda yuzsuzu oluyormus ,mahallerinde . Sizlerin Omere kizma konunuza gelince ,bu hata yinede Omerde diyil . Mantik hatasi yapan senariste .su senaristler aksam uykuda ne riya gormuslerse onu kalkim yazmislar sabah ,yada sabah kahvalti yapmadan yazmislar . Cunki sabah kahvaltisi yapmasan aklin bir o kadar calismaz . Omere acik cek actiribda , sonra her seyi para icin yapiyorsun denecek kadar gerizekali bir karakter yapmislar Omeri .sizde Ancak Omeri sucluyursunuz . Yani burda Omeri koruma altinda tutan yalniz Asli diyil ha , bende var . Ben hemen zirhimi giyiyim ,Ir abim ofkelenecek

  2. aslı dedi ki:

   İyi geceler canım benim, analizin sana iyi gelmesine sevindim, Yener’in yukardaki resmine baktıkça gülmek geliyor içimden iyi çocuktu da işte sonra dan kötü oldu. kötünün iyisi Yener.
   Gün gelecek Ömer Zehra’nın kölesi olacak, herşeyi ona soracak, onsuz bir iş yapmayacak, her an yanında olsun isteyecek şimdinin zorbası, geleceğin aşık Ömer’i olacak Zehra ❤ Ömer

 12. Hanim abla dedi ki:

  Aslıcım ben yazarken Aylinin yazısını okumamışdım,o üzden hem tekrar oldu,hem hata.Böyle oldu.

  1. aslı dedi ki:

   Canım ablam benim ❤❤❤ Merhabalar
   Yener’in Zehra yı sevmesi konusunda söylediklerinde çok haklısın.

   Ayrıca Aylin’in mesajını okumadan göndermiş olsan ve tekrar bile bir sıkıntı yok ablacım sen rahat ol lütfen.
   Polad amcama da selamlar 🙂

 13. Hanim abla dedi ki:

  Aslıcım merhabalar,tebrikler ve teşekkürler.Ben de bir iki söz söleyim.Yenerin Zehrayı sevmesi yanlış bir şey deyil ki.Sevgi azaddır.Ama karşılıgı yoksa eziyyet etmekle kendini sevdirmek yanlış.Bana göre içden- içe,neden sevdiyini bilmeden sevmek asıl ve pak sevgidir. Bence Ömerin babasının ismi Tahir Kervancıogludur. Allaha emanet ol kızım.Sag ol.

 14. Aylin dedi ki:

  Yeni sayfamiz acilmis.ben su nihati cok seviyorum ya .adam hep guzel konusuyor. OMERIN annesinin ismi hic kecmedi dizide ama babasinin adi gecmisdi.tahir kervanciogluydu qaiba.resimleri konusuna gelince orasi malim degilmi.cimri yapimci masraf olur diye fotografa gerek yok demis.aslinda dikkatle incelendiginde dizide o kadar uyumsuzluklar varki . Bizler sadece Erkan Ve Hazal icin izliyoruz. Su yasemende bir sinava giremedi gitdi. Acaba odami masrafli diye okutmadilar su kizi . Sevim kizim okuyacak diyor ama Kizinin aska yelken actigindan haberi yok . Zavali Salim amca arada kalmis .bide yazmissinki Omer Hem Zehrayi anliyorsunda ,Alevi neden cozemiyorsun . Her halde Omerin Zehrayi cozmesi Zehraya olan gizli askindandir . Omer Zehranin her halini gozetlemiski ,onun her haline dikkat etmiski Zehranin nerde yalan nerde dogru soyledigini hemen anliyor . Neyse bitanem Ellerine yuregine saqlik . Dizide olan bunca hatalara uyumsuzluklara ve kotluklere ragmen senin analizlerin her zaman zevk verici. ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  1. aslı dedi ki:

   Canım benim sağ olasın
   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

   Dizinin ilk bölümlerinde Ömer’in gerçek anne ve babası hakkında bilgi yoktu.
   Annesine ait bir gelinlik, babasına ait bir kol düğmesi vardı.
   Ne bir isim nede bir resim yoktu.
   çok sonraları Mert geldikten sonra Hilmi Yılmaz ile olan husümetinden bahsederken adı geçti babasının biliyorum canım benim.
   Annesinin adını kimse anmadı bilmiyoruz. dağ evinde bir resim vardı kime ait bilinmiyor?
   Zehra’nın sandığında sakladıklarının arasında vardı bir resim evli bir çifte aitti.
   hiç bunlardan bahsedilmedi.
   Şimdi 2. sezon gelecek, yeni senaryo ekibi bu konuları bilmiyorsa onlarda yeni konular üretecek, tıpkı Yener’in soyadına dönecek bu iş.

   Dizide çok eksiklikler var. Doğru ama oyuncular çok iyi, dizinin konusu güzel ama işleyemiyorlar bu üzücü.

   Senaryoyu ilk dizinin başladığı ekip devam ettirmiş olsaydı şuan dizi çok farklı olurdu.
   bir sürü soru var cevaplanması gereken. Daldan dala atlamazlar inşallah 2. sezon.

 15. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar evet Göyçaylıym

 16. aytac azeri fan dedi ki:

  iyim canim tesekkur ederim sen naslsin evet alevik sadece para baska bi sey deyil hani dyor ya omer sevi yorum diye hayr canim o omeri degil parasini seviyor

 17. aytac azeri fan dedi ki:

  selam zehra canim naslsn o sahne benim de cok hosuma giti omeri gulmesi cok icden di ilk Bölüm lerde omere cok qizak da simdi kzamyoruz kunku eski omer deyl artk simdi ask bi omer var zorba deyil artk

 18. aytac azeri fan dedi ki:

  bereba doru dyorsun zehrayla omer ilk gorsde ask oldular bir birlerne ama bitulu farkna varamadlar ikiside amma sonda aladlar bir bilerni nekadar cok sevdklerini bir zamanar seninle hic bir yere gitmem deyen zehra bugun omersiz yasayamayacagin anladi ve olceyni bile bile o arabadan inmedi hayir olmazsensiz inmem dedi elini sim sk tutu ayrca alevinki sevgi filan degil alev asla zehrani omeri sevdigi gibi sevemez omeri alevin isdedigi kervacioglu soyadina sahip olmak srketin basina kecmek ve evin hanmi olmak alevin isdedigi tek sey para alev gibi birsi sevemez onu sevp deye veren teyzesini bile kadryor asyay sevmiyor catasin eline alca igren yor mus gibi yapyor ayseyi arkadaslarni bile sevmiyor seven sevdigini arkasnda is cevrrmi sevdigini uzlmesine dayanr mi hic asla sevgi fedakarlkdr alev omeri gercekden sevsey di aysenin asyani uzlmesine izin vermez di kuku omerin tek aylesi ayse ve asya alev asla omerin sevgisini kazanamaz zehra oylem ki omer sehraya oca ac yasat namusuna bile laf soyledi ama zehra yine git medi ayseyci hep sabr eti gercek sevgi zehom sevgisi baska aska sevgiye inanmyorum insaALLAH gercek de de hazal erkan aski olur sizi cok sevi yorum zehra omer iki var siniz

  1. Zehra dedi ki:

   Merbaha canim nasilsin evet alevin tek derdi o evin hanimi olmak ve sirkete sahib olmak onun omere karsi zerre sevgisi filan yok tek derdi para

  2. aslı dedi ki:

   aytaccım söylediklerinde haklısın Alev Ömer’i sevmiyor onun derdi para, makam mevki ve konak.
   Zehra ise ne para, ne mal mülk konak derdinde değil. Ayşe’nin iyileşmesini istiyor, Ömer’i de içten içe seviyor ama söyleyemiyor.

 19. Zehra dedi ki:

  Ayy bekledigimiz ozet geldi cok cok tesekkurler aslim siirde cok guzel olmus ellerinee saglik.ya bide bu bolumde yenere nasil gulmusdum ya tras olunca kendi kendine seviniyor ama is onun sandigi gibi degildir.birde zehranin zorbani susturmasina cok sasirdim yani hic bir sey soylemedi inandi zorba ama tatli omerimiz ya biliyomusunuz ben omerin anlayisi oldugu bolumleri izliyorum o yuzdende kizmak istemoyorum cunki cok tatli en sevdigim sahnelerinden biride 69bolumde gulmeleri idi hani zehra demisdi ya odan sana benziyor baston yutmus gibi ikiside kalpden gulmuslerdi ordan o sahne cok hosuma gitdi

  1. Zehra dedi ki:

   Ay yorumum iki defa cikmis ilk yorumda yazan benim. coooook sevindim

   1. aslı dedi ki:

    ❤❤❤

 20. Zehra dedi ki:

  Ayy bekledigimiz ozet geldi cok com tesekkurler aslim siirde cok guzel olmus ellerinee saglik.ya bide bu bolumde yenere nasil gulmusdum ya tras olunca kendi kendine seviniyor ama is onun sandigi gibi degildir.birde zehranin zorbani susturmasina cok sasirdim yani hic bir sey soylemedi inandi zorba ama tatli omerimiz ya biliyomusunuz ben omerin anlayisi oldugu bolumleri izliyorum o yuzdende kizmak istemoyorum cunki cok tatli en sevdigim sahnelerinden biride 69bolumde gulmeleri idi hani zehra demisdi ya odan sana benziyor baston yutmus gibi ikiside kalpden gulmuslerdi ordan o sahne cok hosuma gitdi

  1. aslı dedi ki:

   Zehracım öncelikle üniversite sınavını kazandığın için seni kutluyorum canım. hangi bölüm okuyacaksın?
   Üniversite hayatı unutulmaz, her anının kıymetini bilerek dolu dolu yaşarsın inşallah.

   Ömer anlayışlı iken çok daha içten candan, zorba iken de ayrı bir güzelliği vardı, Ömer’in her hali güzel zorba olmayan hali daha güzel tabi, zorba iken de başka bir güzel bakıyordu gözleri Ömer’in.
   Şiir Berdan Mardinin söylediği bir şarkı canım bana ait değil.

   1. Zehra dedi ki:

    Cok cok tesekkur ederim Aslicim evet cok sukur dualarim kabul oldu ve kazandim doktorluk okuyucagim canim

    1. aslı dedi ki:

     Zehracım senin adına çok sevindim 🙂
     Umarım istediğin bir bölümdür doktorluk. Çünkü, çok özveri, fedakarlık, sevgi, hoşgörü, anlayış gerektirecek olan zor olan, zor olduğu kadarda çok kutsal bir meslek doktor olmak.

     Çok insanın hayatını kurtaracak, yardımcı olacaksın inşallah, seçtiğin bölüme göre de ilerde seni gece nöbetleri bekliyor olacak. Allah yardımcın olsun bir tanem.

     İnşallah üniversiteyi bitirdiğinde çok iyi bir doktor olur ve insanlara faydalı olursun canım benim ❤

     1. Zehra dedi ki:

      Cok tesekkur ederim canimmm cok seviniyorum vedee cokda heyecanliyim insAllah dedigin gibi olur canim bide ben cocuk doktoru olucagim insAllah cok iyi bir doktor olurum ya insAllah

     2. aslı dedi ki:

      Zehracım inşallah hayırlısı ile istediğin bölüm olan çocuk doktorunu olursun ve onlara faydalı olursun.
      İşini gerçekten severek yapacak doktorlara gerçekten çok ihtiyaç var canım.
      Allah yardımcın olsun canım benim

  2. Hayat dedi ki:

   Tebrik ediyorum zehracim universiteyi kazanmissin. Cok şanslisin.
   Bende okulumu devam ettirmek istiyorum yurt dasinda. Küçüklükten beri hayalim Istanbul yada seulda okumakti . Şimdilik seulda okumam biraz zor geliyor . Çünkü dilini okuyacak kadar bilmiyorum. Istanbul da okumam için ise şimdiden hazirlanmam lazım. Derslerini calisiyorumda. Buranin ve türkiyenin okul dersleri den diyl. Bazı şeyleri bulamıyorum internetten. Yada yanlış arıyorum da ondan bulamıyorum. Mesela üniversitenin bölümlerinin hepsi için aynı derslerden sinav mi var yoksa basga. Bizde sadece üç dersten sinav oluyor. Her bolum için ayrı ayrı. Benim vatanimda diplomanın kabullenmesi için devlet üniversitelerinde okumam lazım.
   Ben Türkiyede dil öğrenmek istiyorum. Yani yabancı dil şimdi orda okumam için ingilizceni okuyorum . Benim okulu kazanmam için hangi dersleri daha okumaya ihtiyacım var.Onun için ayri bir kitap var mi(bizde yok mesela) var sa adı ne lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz.

   1. Zehra dedi ki:

    Canim cok sagol cok tesekkur ederim canim ben uc dersden verdim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir