Adını Sen Koy 46. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 07 Ağu 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?
46. Bölüm
Alev, Zehra’nın Evinde Ve Sevim İle Alev İlk Kez Karşı Karşıya Geldiler.  

Yasemin Koray’ın Babasının Yanında Çalıştığını, Koray da Salim Amcanın Yasemin’in Babası Olduğunu Öğrendi.
Nihat Ayşe ile Baş başa Yaşayacakları Kendilerine Ait Bir Eve Çıkmak İstediğini Söyledi.

Alev, Zehra’nın evinde ama onun evi olduğunu bilmeden orada. Kapıyı çaldı Sevim açtı kapıyı, Alev ile Sevim ilk kez karşı karşıya geldiler. Alev Zehra’yı sordu. Sevim, sevimsiz suratıyla Alev’e Zehra yı tanımadığını söyledi. Mahkeme duvarı gibi bakışıyla sen kimsin? Niye arıyorsun diye sordu.

Alev’in hakkından anca sevimsiz Sevim gelir. Alev’e anca Sevim hak ettiği muameleyi yapar.
Alev Leyla dan bahsetti, o da bu mahalle de oturuyor, komşunuz, onu tanıyor olunca Zehra yı da tanırsınız deyince Alev.

Sevim de sert bir şekilde ben muhtar mıyım? Leyla yı tanıyorum diye arkadaşlarını da mı tanıyor olacağım dedi.
Sayın muhtar Sevim Kaya. Kulağa hoş geliyor da, sen muhtar olunca o mahallenin halini hiç düşünemiyorum be Sevim abla 🙂

Muhtar ofisinde, muhtar masasında oturmuşsun şöyle, masanın üzerinde sana ait bir isimlik Muhtar Sevim Kaya yazan,  çay mı istersin, kahvemi artık? Bir elinde telefon, bir elinde kalem vay be Sevim abla yakışırdı sana.

Arada mahalleyi turlardın, altında arabanla, ne eksik ne tam bakardın, bayanlarla konuşurdun isteklerini dinlerdin, yapar mıydın? Ne kadar zaman da yapardın mahallelinin isteklerini? bilemem ama bildiğim tek bir şey var Yener’e kıyak geçerdin damadın olacak diye ama sonra Ömer gibi zengin damadı bulunca Yener’i de bir güzel postalardın be Sevim abla.

Olan onun giden paracıklarına olurdu. Az parasını yemedin Yener’in be Sevim abla. O da Zehra için kesenin ağzını açtıkça açtı. Hayaller kurdu Zehra ile evleneceğim diye ama işte kader ne yaparsın, Ömer gibi yakışıklı-zengin bir kocası oldu Zehra’nın maşallah.
Sevim tam kapıyı kapatacaktı, Alev su istedi Sevimde su getirmeye gitti. Kapıyı da aralık bıraktı. Alevde o aralık olan kapıdan tam içeri girerken arabası ile hızır gibi Zehra’nın eşi Ömer yardımına yetişti. Ömer geldi mahalleye Alev’in geldiğini gördü.

Hemen Demir’i aradı Ömer. Demir de Alev’i, tabi Alev açmadı telefonu. Olsun saniyelerin çok değerli vede kıymetli olduğu burada bir kere daha anlaşılmış oldu. Eğer Demir, Alev’i aramasaydı Alev içeri girecek Zehra yı görecekti.

Ömer kurtardı Zehra yı.

Sevim suyu getirince de numaradan hastalanmış gibi yaptı Alev. Hadi canım kimse inanmaz senin hasta olduğuna turp gibisin

 

maşallah, beni bile gömersin mezara, hiç bişeyciğin yok senin Alev.

Zehra da yakalanmayayım diye saklanmış bekliyor içerde. Sevim suyunu içen ve kendisine kartvizitini veren Alev’i çok güzel kapı dışarı etti. Dinsizin hakkından anca böyle imansız gelir. Oh olsun sana Alev, böyle kapı dışarı edilirsin işte, darısı Ömer’in seni konaktan postalamasına.

 Alev giderken ne tuhaf kadın diyor kendi kendine 🙂 tıpkı senin gibi değil mi Alev? Sende çok tuhafsın da ondan 😀 iyi anlaşırsınız Sevimle diyeceğim de, bir ipte 2 cambaz oynamaz. Sevim seni o ipten aşağıya atar, tıpkı kapı dışarı attığı gibi.

Zehra da iyice yalan söyler oldu. Şimdi de Alev den babasının ameliyat parasını aldığı yalanını söyledi. Yok öyle bir şey. Zehra Ömer den başka kimseden para almadı.

Sevim de neler olduğunu anlatmasını istedi, işte o an dışarıda nöbet tutan Ömer, Alev’in gittiğini gördü ve Zehra yı aradı gitti gel diye.

Zehra da patronum arıyor gitmem lazım deyip acele ile çıktı. Ömer’in arabasına bindi beraber gittiler.

Sevimde, benim adım Sevim ise, bende bu işin peşini bırakmayacağım dedi. Gerçekten de bırakmadı ve ilerleyen bölümlerde taaa konağa kadar, oradan da Ömer’in şirketine kadar gitti Sevim.

Yasemin Koray’ın Babasının Yanında Çalıştığını, Koray da Salim Amcanın Yasemin’in Babası Olduğunu Öğrendi.

Koray, dükkana gelen Yasemin’in babasının Salim usta olduğunu öğrendi. Yaseminde, Koray’ın dükkanda çalışmaya başladığını ve dükkandan giden Yasemin’in peşinden koşan Koray, senin baban olduğunu bilmiyordum, işe ihtiyacım vardı, ilanı gördüm, beni Rüstem usta işe aldı diye açıklama yaptı.

Konağa önce Alev, sonrada bizimkiler geldi. Alev Ayşe’nin annesi ile konuşmasını duydu. Zehra ile Ömer öğlen iş yemeğine çıkmışlar. Alev Zehra yı çok kıskanıyor, onun yerinde olmayı çok istiyor ama bu isteği hiçbir zaman gerçekleşmeyecek.

Alev yine Ömer’e patronluk taslayıp ne yemeği? benim niye haberim yok? diye hesap soruyor. Alev’in bu Ömer’e patronluk taslayan hallerine sinir oluyorum. Patron sen misin Ömer mi Alev? Elbette ki patron Ömer, o zaman kes sesini Alev. Ömer de kızgın bir ses tonuyla şirkette olmadığın için olabilir mi? diye onun hatasını yüzüne vurdu ama ne anlar Alev.

Odalarına çıkan Ömer ve Zehra yine tartışıyorlar. Büyük aşklar nefretle başlarmış ya, bunların aşkları da böyle böyle bağıra çağıra öfke ile gelecek, yüreklerine konacak, bir kuş gibi yürekleri pır pır uçacak. Ama o zamana kadar birbirlerini yiyip duracaklar.

 

Ortada bir sorun var ama ortada çözüm yok. Zehra, Alev olmasaydı diyor. Ömer; sen eski mahalleye gitmeseydin bunlar başımıza gelmezdi diyor.

Her iki tarafta kendi açısından haklı. Alev olmasaydı Zehra rahat hareket edecekti. Zehra mahalleye gitmeseydi, Alev’in elinde koz olmayacak, kurcalayacak bir şey bulamayacaktı. Olan oldu artık tartışmayı bırakın da çözüm üretin gençler.

Zehra, kimsesiz olduğumu söylemeseydin deyince, Ömer aileni de mi oyuna dahil etseydim, onlar için ne kadar ödeyecektim? dedi.

Bu söz ağır oldu be Ömer.

Zehra’nın gözleri dolu dolu ağlamaklı oldu ve Ömer’in karşısına geçip, bu hayatta benim için en değerli servet ailem, senin parandan da, gücünden de daha değerli onlar dedi.

Ömer de, para için buradasın deyince, Zehra; para için değil, babam için buradayım dedi.

Ömer senin bilmediğin bazı şeyleri zamanla öğrenecek ve bugünlerde Zehra ya yaptıkların için çok pişman olacaksın. Desem geleceği nerden biliyorsun diyeceksin? gördük o günleri de oradan biliyorum, çok pişman oldun  🙂

Odaya Alev geldi konuşmak istediğini söyledi, Ömer sonra dese de ısrar etti Alev. Ömer de çalışma odasına gidelim diyerek aşağıya indiler.

Dediğim dedik Alev şimdi konuşmak istiyormuş hep onun dediği oluyor her ne hikmetse, Ömer de ihale için yeterince çalışmadığını söyleyerek dosyayı Demir’e bırakmasını istedi ve odadan çıktı oh olsun Alev. Afferim Ömer hep Alev’in istediği olacak değil ya, koy ağırlığını da Alev görsün bakalım patron kimmiş.

Ömer’in bu davranışına çok kızan Alev, savaşa hazırlanan bir silahşör gibi cebinden cep telefonunu çıkardı ve Hilmi Yılmaz’ı aradı.

Alev ne zaman Ömer’e kızsa Hilmi yi arar oldu. Ondan medet umuyor da, Hilmi Alev’in bir anlık öfke ile karar alıp hareket ettiğinin farkında, ani kararlar çoğunlukla öfkedendir diyerek Alev’i  frenledi Hilmi.  

Alev de diyor ki, öfkeli olduğumu nereden çıkardınız?

Ses tonundan, başından fışkıran alev topundan çok belli Alev, birde ne zaman Ömer’e kızsan onu arıyorsun, adın boşuna Alev olmamış senin, alev topu gibisin 🙂

Unutma Alev, Öfke gelir göz kararır, öfke gider yüz kızarır. Senin yüzün yaptıklarından ne zaman kızaracak Alev?

Akşam yemeği için sofraya oturacaklarken Nihat’ı biri aradı ve bahçe kapısının orada konuştu Nihat, arayan da Cevriye halası, amma velakin Ömer yine Ayşe yi aldatıyor diye aklından geçiriyor.

Bu Ömer de kimseciklere güvenmiyor. O kardeşinin sevdiği, aşık olduğu, çocuğunun  babası, Ayşe’nin eşi Nihat,  Ömer aklını başına topla, kötü düşünme kötü olmasın hadi paşam topla kendini.

Sevim Zehra’nın kimin yanında çalıştığını öğrenmek için Leyla’nın evine gitti akşam akşam, Funda da Yaseminlere geldi akşam akşam gündüzün gözümü çıktı gece gece ne iş peşinde bunlar. Salim amca da iş nedeni ile eve gelmiyor. Bu gün gece mesaisi var mahallede anlaşıldı. Herkes bir yerlerde.

Zehra’nın diş fırçasına ihtiyacı varmış, dışarı çıkamadığı için alamadığını Ömer’e söyleyince, 

Ömer; Ökkeş’e söyle alsın dedi. hoooppp Ömer bey orda dur bakalım, sevgi, saygı, büyüğe hürmet nereye gitti Ömer bey? Sanki asker arkadaşın mübarek, eskiden Ökkeş abi idi. Hangi arada Ökkeş oldu Ömer?

Ömeeeerrrrr kendine gelll Ömeeeeeerrrr. Okkalısından acı bir biberi hak ediyorsun ama bu kez diline sürmeyeceğim yemeğin içine boca edeceğim ye bakalım nasıl yiyeceksin o yemeği.

Ömer, Zehra ya ailene çalıştığın aile ile yurt dışına gittiğini söyleyeceksin,  böylece 6 ay boyunca mahalleye gitmek zorunda kalmazsın. Ömer’in kafa çalışıyor da, Zehra bunu nasıl desin ailesine Ömer?

Şu çalışan kafan birde Alev’e çözüm bulmaya çalışsa Ömer çok iyi olacak.

Sevim Zehra yı eve getirmeyi kafasına koydu bir kere onun içinde Salim’i doldurdukça dolduruyor. Zehra bize neden çalıştığı yeri, aileyi söylemiyor, ne saklıyor, kızın başına bir iş gelmeden eve getir deyip bir sürü şey söyleyip Salim amcanın sabah sabah moralini bozdu Sevim.

Zehra da gece Ömer’in istediğini düşündüğü için uyuyamamış kahvaltıya inmek istemedi Zehra. Ömer de hasta olduğunu söylerim deyince, öyle söyleme Ayşe endişelenmesin, işim olduğunu söylersin deyince,

Ömer; sabah sabah ne işi? Dedi ve kahvaltıyı odasına istedi telefonla Ömer de inmedi aşağıya. Düşünceli Ömer.

Ömer, bazı yaptıklarına çok kızarken, bazı yaptıklarını da takdir ediyorum, sen nasıl bir adamsın ya? Bir yandan kırıp döküyorsun, diğer taraftan yıkık dökük onarıyorsun. Hiç yıkmasan, dökmesen olmaz mı?

Yener Zehra dan bir haber almak için Sevim’in evine gitti. Sevim kapıyı açıp karşısında Yener’i görünce bende sana gelecektim deyince. Yener de Zehra dan haber var zannedip seviniyordu ki, sevinci kursağında kaldı.

 

Hani sen Salim amcanın işleri düzelince, Zehra evine dönecek demiştin? Deyince, Sevim de, bel doğrultmak öyle kolay mı dedi. Yener de, bende öyle bele ayağa bakacak takat kalmadı dedi 😀

çok ince espiriler bunlar Yener süpersin.

Sen hangi ara ortopedi doktoru oldun Yener? benim bildiğim ortopedi doktoru bakar o işlere, oysa sen emlakçısın Yener.

Elindeki senetleri gösterip, Zehra gelecekse gelsin yoksa bundan sonra karşında bambaşka bir Yener göreceksin dedi çekti gitti Yener.

Ah Yener Ah neden Sevim’in oyununa geliyorsun? Zehra seni istemediğini kaç kere söyledi, istemiyor, olmaz diyor, çık git hayatımdan diyor, sen daha neden Sevim’in sözlerine inanıp hareket edip, hem cebindeki paradan, hem de gönlünde devası olmayan aşka yelken açıp boşa kürek çekip kendini yoruyorsun Yener? Olmayacak bir dua ya amin demeye çalışıyorsun Yener?

Funda da Koray’a aşık mı desem, sevdalımı desem? Parasına mı vurgun desem bilemedim? Ama Koray’ın gözü Yaseminden başkasını görmüyor onu biliyorum. Funda dükkana geldi Koray ile konuşmak için Salim amcadan izin aldı ama Koray Funda ile gitmek istemedi.

Bunun üzerine Funda da numaradan ayağı burkulmuş gibi yaptı ve Koray da mecburen Funda yı evine bıraktı. Bunu da Yasemin gördü.  Onları takip etti bir arada Koray’ı aradı ama açmadı Koray Yasemin’in telefonunu.

Nihat, Cevriye halasının onu sürekli aramasından dolayı yanına gelmek istemesinden dolayı, Ayşe ile kendilerine ait bir eve çıkmak istiyor. Bunu Ayşe ye söylemek için eskiden çok gittikleri yere birlikte gittiler. Asya yı da Zehra ya bıraktılar.

Nihat, kendilerine ait bir dünyası olan bir yuva kurmak istiyor en doğal hakkı da, eşi, çocuğu ve kendisinin olduğu bir ev.

Zehra da Asya ile birlikte parka gitti.

Sevim de Zehra yı aradı eve gel diye, Zehra da Asya ile birlikte parktalardı. Ne kadar gelemeyeceğini söylese de ikna olmadı Sevim en sonunda Zehra Asya ile birlikte mahalledeki evine gitmek zorunda kaldı.

Şirkette de Ömer ile Demir iş üzerinde konuşurlarken Alev girdi odaya ve Kürşat hoca beni ihaleden aldığını biliyor mu? O istedi beni diye sorduğunda, Ömer de evet biliyor dedi.

Alev de işini geri istediğini söylediğinde, Ömer; burada kararları ben veriyorum diyerek patronun kendisi olduğunun altını bastıra bastıra belirtmiş oldu.

Alev bu anlamaz ki, kendini patron gördüğü için, buna çok pişman olmazsın diye üzeri kapalı tehdit etti ve çıktı Alev.

Alev iyice hırslandı, Demirde farkında Ömer’i uyardı. Ömer de kimin patron olduğunu bilmesi lazım dedi.

Demek ki neymiş, Ömer, Kervancıoğlu holdingin patronuymuş Alev anladın mı? anlamadıysan kulağını iyi aç ve dinle, Ömer o şirketin patronu ve sende orada hissesi olan bir çalışansın. Yerini de, haddini de bil artık.

Nihat ve Ayşe konağa geldiklerinde bahçede Nihat ile Ayşe konuştular. Ayşe hiç ailesinden ayrılmamış bugüne kadar, ayrılmayı da düşünmemiş, abisine söylemek içinde henüz hazır değilmiş, biraz zaman istedi Nihat dan.

Nihat’ın Ayşe den istediği kendilerine ait bir yuva en doğal hakkı, ama gel de bunu Ayşe ye Ömer’e anlat.

Ayşe istese bile Ömer kardeşini bırakmak istemez hasta olduğu için, her an yanında olmak ister. Şimdi Ayşe hasta idi, yanındaydı Ömer, ama Zehra’nın Alev’in peşinde koşmaktan hiç Ayşe ile başbaşa kaldıklarını, birlikte bir şeyler yaptığını görmedik, güya Zehra ile Ayşe için evlendi Ömer ama en çok Alev ile zaman geçirdiler, sanki Alev için evlenmiş Ömer, açıkça söylemek gerekirse öyle oldu.

Ömer Zehra ile Ayşe için değil de, sanki Alev için evlenmiş gibi, ona bir şeyleri ispatlamak gösterme çabası içerisindelerdi hep. Ayşe arada kim vurduya gitti resmen.  Ömer, Ayşe ve Zehra başbaşa bir şey yaptıklarını nerdeyse hiç hatırlamıyorum.

Ayşe evde kimseyi bulamayınca Zehra yı aradı ulaşamadı. Abisini aradı, Ömer de Zehra yı aradı neden Ayşe’nin telefonunu açmıyorsun diye.

Zehra da parkta olduklarını duymadığını söyledi, sonra da annesinin evine mahalleye gitti Zehra Asya ile birlikte ve evdekilerin bundan haberi yok.

Bazen hayat, bazen yaşadıkların kördüğüm olur, içinden çıkılmaz bir hal alır. nereye gideceğini, ne yapacağını bilemezsin, sıkışıp kalırsın olduğun yerde, hareket edemezsin, çözemezsin o kördüğümü tek başına ve bir el uzanır sana açmana yardım eder o kördüğümü ve çıkarır seni o sıkışmışlığın içinden, sıkıştığın yerden. 

Kördüğüm

Küçücük yüreğin

Dayanır mı bunlara

Hayatının bir köşesi

Yok olup gitse de onu bırakma

Kördüğüm olunur bazen

Sıkışır Yüreğin

Sonunda hep sevdiklerin

Umuda yelken açar

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 46. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 90 yorum

 1. aytac azeri fan dedi ki:

  cok tesekur ederim nurbanu duvalarmiz seninle insALLAH cok basarli olursun kalbindeki butun dleklerin gercek olsun dlerim canim basarlar sansin bol olsun

 2. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba kızım.Fark etmez hanki universitede olursa olsun,esas odur ki tahsilini devam etdirmişsin.Ögretmenlik çok şerefli ve güzeldir.Şimdilik çalışmasan da zamanı gelince evladlarının terbiyesinde,ders çalışmalarında universitede öyrendiklerin sana çok yardım edecektir inşallah.Salamat kal güzel kızım.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba A.S.K.hastası.Sen BDU-numu bitirdin? Hanki fakülfe?

  1. A.S.K hastasi dedi ki:

   Merhaba Hanim abla. Hayir BDU nu bitmedim. Halalarimin istegi uzre aile geleneyi devam etmem icin beni kendi memleketlerindeki kendilerinin okuduklari universitede okumami istediler. Ben de mecburen sevmedigim meslegi secmek zorunda kaldim. Buna ragmen universiteyi kirmizi diploma ile bitirdim guzel arkadasliklar oldu. Halada devam ediyor Belki yine ayni sansim olsa yine orda okumayi secerdim. Tek sevmedigim ogretmen olmam. Calismiyorum o yuzden.

 4. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam. Zehra canim seni kutluyorum. Sana universite heyatinda bol basarilar. Kiymetini bil her kecen gunun. Cunki universite heyati unutulmaz anilariyla tum heyatini kaplar. Ben bile hala cok ozluyorum. Keski o eski gunlere geri donmek sansim olsa

  1. Zehra dedi ki:

   Cok tesekkir ederim canim tamam her gunumun kiymetini bilicegim

 5. Hanim abla dedi ki:

  Zehracım,tebrik ederim.Daha böyük başarılar dilerim. Nurbanunun da hoş haberini duyarız inşallah.Allah yardımcınız olsun.

  1. Zehra dedi ki:

   Cook tesekkur ederim ablacim iyki varsin opuyorum kocaman insAllah

   1. Nurbanu dedi ki:

    Amin inşallah ablacim. Allah dualarınızı kabul eylesin. Allah sesimi sesimizi duysun. Ir abi, zehracim ve benim için iyi dileklerde bulunan diğer arkadaslarim sizlerede teşekkür ederim. Ir abi çok guzel söylemişsin. Babaannen bir lafı vardir ( yokluk ve maddi güç için demiyorum ) ilimden, bilgiden mahrum kalan kişi kuyruğu kopmuş tilkiye benzer. der hep. Hepinizi ayrı ayrı seviyorum. Kendinize iyi bakın arkadaşlar.

    1. Zehra dedi ki:

     deymez canim

 6. Nurbanu dedi ki:

  Günaydın sitenin Tatlıses ve güzel insanları. Nasilsiniz.
  Aslı abla analiz içinde teşekkürler. Çok güzel yazmışsın. Yeni analizlerini bekliyorum 4 gözle.
  Azeri Aytaç fan sende hoşgeldin. Yeni isimler görünce gerçekten çok seviniyorum. Bu dizimiz fanlarının ne kadar çok olduğunu gösterir.
  Arkadaşlar birazdan deneme sınavina gireceğim. Ne olursunuz benim için dua edin. Hepiniz Allah’a emanet olun.❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  1. Nurbanu dedi ki:

   Tatlıses ne ya ben tatlis yazmistim. Ah klavye ah nedir senden çektiğim.

  2. Zehra dedi ki:

   Gunaydin canim dualarim seninle insAllah tam istedigin gibi olur Allah yardimcin olsun.biliyomusun bende unversteyu kazandim insAllah eylulde gidicegim

   1. IR dedi ki:

    Hayirli ugurlu olsun , daha yukseklere ocalasiniz , islam alemi , turk dunyasi iyi ve yuksek dereceli alimlere ve dunya capinda unlu alimlere cok ihtiyaci var ki dinimizi ve soy ve kokumuzu tanitsin ve guclu oldugumuzu kanitlasin ve onun icin genclerin okuyub elmi zenginlesmesi gerekir , batililara mohtac olmamak icin .gerci mohtac diyiliz ama .

    1. Zehra dedi ki:

     Tesekkurler IR abi cok dogru soyluyorun insAllah oyle olur

   2. Nurbanu dedi ki:

    Hayırlı olsun İnşallah. Allah yardımcın olsun. Üniversite hayatı zor derler. İnşallah umduğunu gibi geçer.

 7. Könül Azeri dedi ki:

  Günaydn naslsız?Süremezsiz benim kardeşine asla.Telefonda okudum yağmur yağacaq hava serinlenecek.Ben yaşadğm bölgede bir azdan nar yetişecek bulun görüm bura neresi♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. Aylin dedi ki:

   Merhaba Konulcum . Sen Goycaylimisin

   1. IR dedi ki:

    Men goygol demek isteyirdim , demek goycaymis , o mahanida demirlermi goygolun sirin nari ? Yoxsa men duz xatirlamiram ? Indi bu goycay bizim bilesuvara yaxindir mi ?

    1. Aylin dedi ki:

     Evet Azerbaycanda narin vatani Goycay sayilir. Ama Bilesuvara cok uzak.

  2. Zehra dedi ki:

   Gunaydin.Goycaydasin canim?

 8. aytac azeri fan dedi ki:

  COK SUKUR iyim zehracim tesekur ederim sen naslsin evet ben de oyle yapdim canim ALLAHA tapsrdim sagol arkadasim ALLAH razi olsun soz dediyin gibi yapcam bos vercem heyatn dadini ckarmaya bakcam sende hep mutlu ol canim seninle, tanstgim icin cok mutluyum canim bende sen opdum sen de kendine iy bak dilerim kalbindeki butun dileklerin gercek olsun tatli ruyalar canim

  1. Zehra dedi ki:

   Her zaman iyi ol canim guzel dileklerin icinde tesekkurler iyi geceker hepinize tatli ruyalar ben uyuyum artik vok yorucu bir gundu…

  2. Zehra dedi ki:

   Bende seninle tanisdigim icin mutlu oldum canim

  3. Zehra dedi ki:

   Bende seninle tanisdigim icin mutlu oldum canim bide canim sozumu ciddiye alib mutlu oldugun icindee tesekkur ederim

 9. A.S.K hastasi dedi ki:

  Keski Aslicim senin zorba omerinle duzelecek olsa. Benim heyatimda Fatininki gibi oldu aska memnuya donusdu. Baskalarinin sorunlari dertleri benim huzurumu bozdu. Cozemiyorum her kecen gun sirtimda ve yuregimde agirlasdigini hiss ediyorum. Bu yuzden kendimi kotu hiss ediyorum

  1. aslı dedi ki:

   Allah yardımcın olsun canım benim. gönlüne ferahlık versin, işlerine kolaylık amin.

   Fati de uzun zamandır yok iyidir inşallah?

 10. aytac azeri fan dedi ki:

  ben simdilik ckyorum 11 gibi tekrar gelcem

 11. aytac azeri fan dedi ki:

  cok tesekur ederim ir cevap yazdigin icin zaten alev bugune kadar ne yaptysa hepsini eline yuzne bulastrdi zaten kotuler eninde sonda kayb ediyor alev de kayb edcek bugun deylse bile yarin mutlaka kayb edcek

 12. aytac azeri fan dedi ki:

  bide sormusun azerbayca n in neresinenim dye tabik benim hakmda ne sormak isdesen hic cekinme sor benimcin bi sakcas yok canim ben kakunu hokmeli kendindenim canim anem ben bide bede kucuk erkek kardesim var ucumuz beraber bakunun hokmel kendinde yasyoruz babami kecen yl kayb etim bili yormusun zehra ben cok qrlqan biryim cunku kalbimi cok qrdlar benim ben heyamdaki her kesi cok sevdim onara cok deyer verdim ama bazlar beni cok uzdu canim ben kimsenin uzlmesini istemi yorum hata bana kotu davranana bile ilik yapan biryim canim benim uzun zamandir icmdekileri anlatca bi arkadasa ityacim var di ama hayatm da icmdekileri alatcak bir yok yani guvene bilceyim biri yok hani sen dedin ya tesekkur edicek bi bisey yok dye yanli yorsun sizin iki tatli cumleniz bana dunyalari verdi neyse sizin de artim kusra bakmayin gorusuruz asli aylin ve sen zehra beni araniza aldiniz cok tesekkur ederim diger arkadaslarmada olarlada zaman zaman tanscam insallah

  1. Zehra dedi ki:

   Merhaba canim.nasilsin canim ne zaman istersen cevap yaza bilirsin bir sakincasi yok birde canim Allah Babana rahmet eylesin seni uzenlerde kalbini kiranlarda insAllah bir gun cezalarini bulurlar sen Allaha birak bi gun elbet ki kalp kirmanin cezasini cekicekler o yuzden hic uzulme tamammi canim Allaha taosir yeter cunki ben oyle yapiyorum bos ver gitsin hayati bilmek olmaz her gunun tadini cikar mutlu olmayi sec ve hep mutlu yasa canim kotuler bi gun cezasini bulur ya bu dunyada ya obru o yuzden hic bir seyin seni uzmesine izin verme opdum canim kendine iyi bak

 13. aytac azeri fan dedi ki:

  iy aksamlar arkadaslar naslsiniz zehra canim diger sayfaya yazmisin gormemisim kusra bakma canim sabah okudum tam yazdim gonderce dimki telefnum dondu goderemedim canim simdi yazyim dedim gercekden beni mutlu etiniz bide teaekur edcek bi sey yok diyor sun beni aranza aldniz ya yazdginz guzel sozlerle nerdeyse kalbimin butun yaralarni saryip sarmaladiniz seni hic gormedim ama bi kz kardesim gibi cok sevdim hepiniz sevdim iki var sinz

 14. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aylin Lenkeran benim anne babamin memleketi.Aslinda esiminde memleketi. Biz Bakude yasadigimiz icin yilda 1kez gidiyoruz. Aslicim yeni analizin yok mu? Moralim cok bozuk senin analizine ihtiyacim var. Aslinur demisken ilac gibidir.

  1. aslı dedi ki:

   Yeni analiz gelecek inşallah da hayırdır niye moralin bozuk canım benim kim ne dedi de bozdu moralini, söyle de hemen gelip oraya o moral bozanların hakkından geleyim, gelirken yanımda zorba Ömer’i de getiririm tam olur o moral bozanlara 🙂

  2. Aylin dedi ki:

   Ask hastasi lenkaran bilesuvara bakarken ccenet gibi bir yer .en azindan deniz var orda .sicaktan kendini denize biraka bilirsin

 15. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar burda 45 derece scakdr.Sabahdan serinlenecek.Siz nasl kyacaksnın Ömerin ağzına biber sürmeye ben ona kyamam.

  1. IR dedi ki:

   O nasil bizim kizi uzuyorsa bizde oyle biber sureriz ,ne yani o her ne yapa bilir teki biz mi yapamayiz? , oyle yapariz ki , sen dua et esseki suya gondermiyorum , yoksa uzak bi yere yollariz sudan gelince biber sureriz aslinin pasaya , sen nerden bildin yarin serinlesecek ? Orasi neresi ? 45 derece diyorsun?

 16. IR dedi ki:

  ulker gelmisiymis kac gun evvel ? neden gonderdiniz ? ne zamandi gelmiyordu , bi gelmis yakinda donerim demis yine kayb olmus.

  1. aslı dedi ki:

   Evet abi, ülkerimiz geldi bir merhaba deyip gitmiş. Yakında gelecekmiş hadi hayırlısı bakalım.

 17. aytac azeri fan dedi ki:

  ayrca alevin oyrenmesi demek her weyni bitmesi demek dir en son yazemi ablasin evledigin ogren di ya simdi yeni sezon yasemin de sozlesmeli evlilkde haberi olcak simdiden yeni sezon cok metak edyorm

 18. aytac azeri fan dedi ki:

  hos geldin hayat ben aytac araniza yeni katldim evet ask hastasi doru dyorsun kim oyrenir se oyren sin sin bi tek alev oyrenemesin bili yormusunuz alev hani sezon finalinde omer bi disk brakmisdi ya onun icinde ne var di acaba cok merak etim zehrayla mi ilgil bisey midi acaba yada omerin gecmisine ayt de ola bilir

  1. IR dedi ki:

   hec bi sey yok o sd nin icinde , alev hemiseki gibi kendi kendine gelin guveg oluyor ,hani hep derdi ya bunu yaparsam seni kapinin onune koyacagim , sunu yaparsam senin sonun gelmisdir , yine biz omerle eskilerdeki gibi beraber olacagiz , eskide cok mutlu bir ciftiydik falan da filan sonda gorduk eskilerdede hic bir sey yokmus , sadece su kendini beyenmisin kuruntusuymus , zaten zehrayla ilgili bir sey olsaydi dokerdi ortaya , o tum sezon boyu zehranin acigini bulmak icin kosturmuyurmuydu? eyer omerin anne ve ya babasiyla ilgili bir sey soylerse sd de oda bak gor bizim cifti bir daha yakinladacak tabi eyer senaryo uygun gurerse .

 19. A.S.K hastasi dedi ki:

  Hos geldin Hayat. Ben iyim sen nasilsin? Zehracim nihattan sonra mert ogrenecek bu evliligin kagit uzerinde oldugunu. Onuda omer soyler merte. Sonra kimler ogrenecek yeni sezonda bilecez. Hep soyluyorum kim ogrenirse ogrensin yeterki alev ogrenmesin kacmaktan vaz gecer. Biliyordum bu varos gulunun bir seyler karistirtigini diye havali havali dolanir ortalikta.

  1. Zehra dedi ki:

   Iyi aksamlar.ya canim cok tesekkur ederim bilgi verdigin icin insAllah dediyimiz gibi alev ogrenmeden gider ya sinir bozucu sey

 20. Zehra dedi ki:

  Merhaba arkadaslar.Asli sana bir soru soracagim ben 111 bolumdeyim ve nihat sozlesmeyi ogrendi nihatdan sonra kim ogrenecek ve kac kisi bilecek bu sozlesmeyi lutfen okursan cevaplarmisin cok merak ediyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Zehra’cım Bu sözleşmeli evliliği Ömer Mert’e 146. bölümün sonunda söyleyecek. Zehra ile başbaşa yemek yemek istediği vede yiyemediği o yemek masasının önünde ve Zehra da duyacak bu konuşmayı 147. bölümde üzülecek.
   Kendisi için hazırlandığını düşünmüştü Zehra. Ömer de Zehra için hazırlatmıştı gönlünden geçen oydu ancak Mert’e bu yemeği Ayşe istedi dedi. Zehra da bunu duydu üzüldü.

   Her ikisi de birbirini seviyor da söyleyemiyorlar. Ömer Zehra yı, Zehra Ömer’i seviyor. içten içe ama belli etmiyorlar.

   Sözleşmeyi 2 kişi birde Sevim biliyor toplam da 3 kişi, avukat, Zehra ve Ömer’i de eklersen toplamda bu evliliğin sözleşmeden ibaret olduğunu 6 kişi biliyor.
   1) Ömer
   2) Zehra
   3) Avukat
   4) Nihat
   5) Mert
   6 Sevim
   2. sezonda kimler öğrenir izleyip göreceğiz.

   1. Zehra dedi ki:

    Merhaba canim nasilsin cokkkk tesekkurler sorumu cevapladigin icin opdum seni kendine iyi bak bide ozet gelmiyo ozledim ya okumak isteiyorm canim imkan varsa cabum ciksin bekliyemiyorum yoksa ama kendinide yorma tamammi canim

   2. Hayat dedi ki:

    Leyla ile Demirde var toplam 8 kisi oluyor canim

    1. aslı dedi ki:

     En önemli demir baş isimleri unuttum iyi mi 😀
     Teşekkür ederim canım benim sağ ol. ah ah ne güzel insanın böyle arkadaşlarının olması arkasından eksiklerini tamamlaması öptüm seni bir tanesi ❤

 21. Hayat dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar nasılsınız. Ben geldim. Bir kaç haftadır internet iyi çalışmıyordu o yüzden siteye ugrayamadim sadece aslicimin analizlerini okuma sandım oldu. Aylincim senda bir geldin yeniden aramıza. Inşallah kalede iyidir. Annesinin yanında çok mutludur simdi.
  Ir bey ilginiz için tesekkurler. Artık burdayım. Internette bir aksilik olmasa tabiki.
  A.S.L.hastası aslinur zehra siz nasılsınız??
  Aslicim ellerine yüreğine sağlık. Analizlerin çok guzel. Insanları gulduemeyi basariyorsun bravo. Onlar bana moral veriyor sakinleştiriyor. Yazmamı hiç bu zaman birakma canım. Senin sözlerine ben aşığım.

  1. Zehra dedi ki:

   Hos geldin canim ben iyiyim sen nasilsin

  2. IR dedi ki:

   hos geldin hayat hanim .

  3. Aylin dedi ki:

   Merhaba Hayatcim sende hos geldin.

  4. aslı dedi ki:

   Hoş geldin Hayatcım ❤
   Teşekkür ederim canım benim inşallah yazmaya devam edeceğim 🙂

 22. A.S.K hastasi dedi ki:

  Hayirli sabahlar. Ir abi ne kusuru? Teki her zaman dugun olsun. Dugundeki gorevin iyimis para toplama. Asli kiyamiyor pasasina baksana bir biberi bile surmuyor cani yanar diye. Bizim kizin canini hergun yakiyor su adam. Laleyi anladik annesiyle hasret gideriyor. Aslinur da yok.Aylin nerde? Evet abi haklisin bilesuvar taraf simdi cok sicak. O yuzden sevmiyorum yazin memleketi.

  1. IR dedi ki:

   Memelekette diyilsense nerdesin peki? Aylin donmus , dunden beri yaziyormus , aslinur dedi ya osaka tatile gidiyuruz , ay o omerin agzina bi biber sorerim , kendim gedib ta hindistandan ciflikleri tarlalari gezerim en acitici biberi alirim getiririm , yahu adam ne sevmekden anliyur ne anlayisdan , bide holding patronuymus , sevsinler .

   1. A.S.K hastasi dedi ki:

    Memlekette 1hafta bile duramadim cok sicakti. Yine sehire dondum aslinda orasi anne babamin memleketi. Yilda 1kez gidiyorum akrabalari gormeye. Aslinda Ayline yakin bir sehir memleketim. Aylinin dondugunu biliyorum ama bir gorunub bir kayboluyor. Ir abi getirdigin biberlerden bana ver Asli kiyamiyorsa pasasina ben kiyarim iyice surerim o biberleri. Yandikca yansin kivransin yakisikli pasa

    1. IR dedi ki:

     hele bir az havalar sovusun bak gor hindistana gidiyorum getmiyomuyum, simdi oralar 50 derecenin ustudur .

    2. Aylin dedi ki:

     Merhaba ask hastasi .kiz ne yapiyim burdami uyuyum.geliyorum iste ara sira.dizi baslayinca hepden tasinacagim bura.hem bak simdi merak etdim ben .memleketin bana yakinmis .bize yakin yerler celliabad masali sabirabad lenkaran. Bu yerlerden birindemi yasiyorsun sen

    3. aslı dedi ki:

     A.S.K.Hastasi, ben kıyamıyorum yakışıklı paşama doğru ❤️ ☺️

     Ir abi ile sen kıyarsın paşama sürersiniz en acısından biberi, çok canı yanacak paşamın çok, kaç Ömer kaç 😀

 23. aslı dedi ki:

  Ömer yukardaki resimde ne kadar zayıf çıkmış öyle.
  Bu kadar zayıf olmak yakışmıyor Ömer’e bence.

  1. IR dedi ki:

   Merheba, ya kizim haric dediysem geride kaldigindan diyil hani sen genelde tum sayfalarin ve yorumcularin yazdiklarina cevap yaziyorsan ya , o sebeple eski sayfalarada bakiyorsan da , bu bizlerde yokdur biz o gorevi sana vermisiz , becirik ve hocalik konteyjanindan , o yuzden dedim asli haric , allah seni guldursun.

   1. aslı dedi ki:

    Amin inşallah abi, seni de herkesi Rabbim hayırlısı ile güldürsün inşallah 🙂

 24. IR dedi ki:

  Aylin merheba , bilesovar bolgesi ot tutub yaniyor neden geldin?

  1. Aylin dedi ki:

   Merhaba abicim .hic sorma .geldim geldigime pisman oldum.sicakdan eriyecegim nerdeyse. 24 saat kilima calisiyor ama hic ise yaramiyor

 25. IR dedi ki:

  Aylin, asli, ask hastasi kusura bakmayin dun gece dugun vardi amcamin torunu ben orada gorevliydim misafirlere hizmet ve para toplama konusunda o yuzden sabaha kadar uyumadik ve bu gun oylene kadar uyumusuz birde son sayfaya bakdigimdan eski sayfada yazdiginizi gormemisim , genelde asli haric hepimiz son sayfaya yazdigimizdan ben hep oraya bakiyorum , beni sinirlendirmeniz rahatlatiyor cunku sinirimi istresimi dokuyorom ve fikirlerimi az ds olsa paylasiyorum ve iyi gelir en azindan ufkem birikmiyor, baksaniza ben hayatla lale yok diye eski sayfaya girdim yazdiklarinizi gordum , bilen varmi onlar neredeler ?birde cogu zaman analizi ve sizlerin yorumlari okuyunca kahkahayla guluyorum orasida var , yani hep sinirli olmuyurum , bi turlu ben aslinin mantkini cuzemiyorum hem gunahi omerde guruyor hem onu savunuyor ne celiskiyse ben anlayamadim .

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler Ir abi, Yeni evli çifte bir ömür boyu mutluluklar diliyorum.
   Senin yorgunluğunda güzel yorgunluk 🙂

   Ben hep geriden geliyorum abi napıyım anca yetişiyorum 😀
   sizler maşallah en ön saflardasınız maşallah sizlere ❤

   Ayrıca seni sinirlendirmemiz konusunda iyi şeyler yazmana da sevindim rahatlatıyormuşuz seni iyi bari 🙂

   Lale annesi ile beraber, uzunca bir aradan sonra Lale’nin annesi geldi, Lale’nin yanına düğünleri varmış sanırım ve ailesi de 1 haftalığına Lale’nin annesinin evine gitmesine izin vermiş.

   Lale şuan çok mutludur canım ❤ benim Allah onu annesinden, sevdiklerinden ayırmasın inşallah amin.

   Hayat onu bilmiyorum abi?

   Benim ki, Ömer konusunda yiğidi öldür ama hakkını da yeme olayı abi 🙂

   1. IR dedi ki:

    Sen var ya sen ?

 26. Anonim dedi ki:

  Tesadüfen hata olmuş silin lütfen

 27. QQÜÖĞ// dedi ki:

  !!””ⅦⅦ;;%%:::??**(())0

 28. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar Ömer♡Zehra kliplere göre özel teşekkürler.Sevindim çekimler başlıyor ama üzgünüm TRT yaymlanmasa izleyemem nooooolur beni duyun TRT lütfen diziyi kabul edin.

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler Könül, inşallah dizimiz Trt 1 de devam edecek, bakalım yakında güzel haberleri alırız inşallah.

 29. aslı dedi ki:

  Günaydın arkadaşlar, bulunduğum yerde alt yapı çalışmaları var, bu nedenle zaman zaman elektriği, suyu ve adsl li kesiyorlar.

  Mesajlara tek tek cevap veremiyorum, şuan adsl ışığını görüp girdim, ışık gitmeden hemen yazıp göndereyim dedim 🙂

  Yazdıklarınızı okuma fırsatım olmadı, internetim oldukça eski sayfalardan başlayıp cevap vererek geleceğim inşallah.
  İnternet gitmeden göndereyim yazımı görüşürüz:)
  ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  1. Zehra dedi ki:

   Gunaydin canim insAllah tez biter

   1. aslı dedi ki:

    İyi akşamlar canım ❤
    akşama kadar yoktu elektrik bakalım yarın ne olacak? inşallah tez biter, en azından akşam geldi ona da şükür.

    1. Zehra dedi ki:

     Sanada iyi aksamlar aslim. insAllah

 30. A.S.K hastasi dedi ki:

  Asli bitanem yine muhtesem bir analizle gece gece beni guldurmeyi basardin. Sabahi bekleyemedim analizini okumak icin. Kiz sende bir turlu suremedin su biberi gitti.Sur zehra rahatlasin omerin aci dilinden. Aylin hakli omer konusunda. Adam resmen harab etti kendini alev icin zehrada sanki tum acilari alev onlara yasatmamis gibi alev bakicilik yapti. Alev ne anlar insanliktan. Aleve gercekten sevim gibisi gerek. Nerde o gunler omer alevi konaktan postalasin.

  1. aslı dedi ki:

   İyi geceler canım, ne mutlu bana güldürebiliyorum sizleri 🙂
   Kız sürersem o zaman da yandım Allah diye bağırıp daha çok can acıtmasın bu Ömer?

   Ama sıcak gözlemeyi yerken fena yandı dili kıyamam ben paşama ❤️☺️
   Zehra sı da kıyamadı yakışıklısına da üfleyerek yedirdi gözlemeyi.

   Alev’i konaktan Sevim gelse de postalasa Ömer’in kaynanası olarak varya ne güzel olur 😀

 31. Anonim dedi ki:

  Iyi aksamlar aslicim tesekkur ederim canim.ya bu bolumlerde omere nasil sinirlenmisdim hele zehraya bi cek daha vermedimi ki yalanlarini bizden uzak tut diye.ama sonralar nasil iyi oldu oki zehrayi oldu sanip hastahane hastahane aramsi buldugunda nasilda sarildi nasil sevindi o bolumde bittim ben bittim ondada zehraya kizmisdim hic bir karsilik vermedi ama.hakki vardi yani ya bu dizi cok guzel bizim vatsapda bi qrupumuz var kizlarla orda yazisiroruz o qrupun adini sen koy koydum butun resimlerini falan paylasiyorum kizlarda bende goturub paylasiyor bu dizini sevenleri cok dizi tek kelimeyle harika diziyi iyi yapan oyuncularidi r ben yutubede videolarini izliyorum kamera arkadi falan ya cok samimiler cok sevimliler hele erkan meric hazal subasi cok super hepsi bir birinden guzel sevim alev filan sinir oluyodum ama kamera arkasi seyr ettikce onlarida cok sevidim hatta alev yener bizim azeri sarkisini oynuyolardi sevim bizim sarkiyi soyluyodu cok superdi cokk opdum arkadaslar iyi geceler tatli ruyalar

  1. Zehra dedi ki:

   ya burdaa ismim anonim cikmis zehrayim ben

   1. aslı dedi ki:

    Zehracım, sen izlediğin bölümlerin diğer analiz sayfalarını da okumadıysan okuyabilirsin. Buradan.

    Yukarı da Site içi arama yazan yere adını sen koy 85. bölüm analizi yaz 180. bölüme kadar var. onları da okuyabilirsin.
    85 dedim çünkü oradan başladı analizler, şimdi de 85. bölüme kadar olan bölümleri tamamlamaya çalışıyorum, böylelikle de 180 bölümlük bir analiz olmuş olacak bu sitede.

    1. Zehra dedi ki:

     yaa canim.cok tesekkurler bilgilendirdigin icin tamam ordan okuycam

 32. aytac azeri fan dedi ki:

  eveben ayline katlyorum omer qzmamamiz gerekyor soncta on bi suc yok suc hep kotler de alev bi iz versr her sey cok iy olcak ama omer sehray cok krdi evet cok uzdu aglat ama hep yanis anlamalar yuznde aleve en cok kzdgim sahne hani omer nen zehra ymeye gidcek dlet ya alev hasta numaras yapt omer kandrdi zehra araycada omer dusta dedi isde o anona. oyle ofgelendimki resmen ninrimde aglyor dum ezgi barana bisey demi yorum ama alev hayranar hic kusrma bakmayn aleve nefrt edyorum eyer ezgi bara bu yorumum okr sa soyl yorum benim yani bizlrin sornumuz alevle ezgiy gercek hayata mutlulukla dilerim

  1. aslı dedi ki:

   145. bölümden bahsediyorsun sen. Ömer’in hiç haberi yok bu olanlardan, olsa çok iyi olurdu. Anlardı Alev’in gerçek yüzünü.

 33. Aylin dedi ki:

  Ellerine saqliq birtanem . Canim yukarida Omere kizmisin ya Okkes amcaya Okkes demis diye . O ilk defa deyilki daha oncede okkws demisdide . Ama burda Omere kizmamak lazim . Unutkan senariste kizmak lazim . Ne yapiyorsa onlar yapiyor . Birinin diyerin yazdigindan haberi yok . Bir dizinin senarisini 9 senarist yazacaksa olacagi bu iste . Sonra Alevin Sirketde Alevin patronluk taslamasi konusuna gelince ,Omer uyardida ne oldu . Sonra pesinden kosmadimi . Hilmi Alevi kacirdiginda Omer nerdeyse aglayacakti . Hatda ben Omerin alevin acisuna dayanamayibda intar edecegini dusundum . sonrada yeni dogmus bebek gibi Alevi el bebek gul bebek yapti . Zehrayida ona dadi . Aman neysegece gece sinirlenmiyim . Tansiyonum filan cikar mazzalah .

  1. aslı dedi ki:

   Benim prensesim Aylinim ❤
   özlemişim seninle konuşmayı ❤
   Aman dur sakin yeni geldin hasta olma boş ver.
   Ben o senaristleri ne yapayım bilmiyorum ki? inşallah bu tekrar yayınlanan bölümleri izliyorlardır da hatalarını görüp, 2. sezonda bu hataları yapmazlar artık kim yazacaksa senaryoyu?

   1. Aylin dedi ki:

    Aslicim biloyrmusun ben ilk sayfaya geldigimde yorumlara bakiyorum .en son dun gece baktim 11 yorum vardi . Simdi baktim 39 olmus. Seningeldigini anladdim.cokta sevindim.insallah o hatalar bu sezon tekrarlanmaz

    1. aslı dedi ki:

     Canım benim inşallah 2. sezon dizimiz hatasız çok daha güzel olur inşallah.
     Benim geldiğimi nasılda anlarmış arkadaşım 🙂
     Bütün yorumlara elimden geldiğince cevap yazınca sayı da haliyle artıyor 🙂

     Benim bu yaz internetim olmasaydı asla görüşemezdik, aylarca beklemek zorunda kalacaktım Allah dan hallettim o işi de sizlerden ayrı kalmadım 🙂

 34. SaHil dedi ki:

  Ellerine sağlıkkk
  Yine güzel olmuş a analizin. Of ne Ömer bir türlü anlamadın gitti şu kızın Yener’den ne kadar nefret ettiğini… Sana ne diyim Kara çalı Ömer’in yanlış düşünmesine sebep olup duruyorsun. Kara kedimiz de çok merak etmiş bizim şu damlamizi:)
  Zehraaa gel gel bak bir hayranın daha varmış burda

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar SaHilcim, Teşekkürler 🙂

   Önceki sayfaları okudum anca gelebildim son sayfaya 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.