Adını Sen Koy 45. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 06 Ağu 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?
45. Bölüm

Alev, Zehra’nın Evini Sevim’i Takip Ederek Öğrendi.  Ve Alev Sevim İle İlk Kez Karşı Karşıya Geldi.
Yasemin Koray’ın Babasının Yanında Çalıştığını Öğrendi. Bunu Öğrenen Biri Daha Var O da Yener.

Alev, Zehra’nın mahallesinde arabası ile tur atarken, Leyla’nın evindeyken gördüğü Sevim’i gördü ve onun peşine düştü. Ömer de şirkette Alev’i arıyor ama Alev bilerek açmıyor, Ömer de kendi kendine soruyor, nerdesin? Ne işler çeviriyorsun diye.

Alev bu Ömer, daha tanıyamadın mı kuzenini? Başladığı işi sonuna kadar götüren gözü kara biri Alev. Ondan korkmalısın istediğini elde edene kadar yapmayacağı şey yok onun haberin olsun Ömer.
Ve şuan da da, Zehra’nın mahallesinde, onun hakkında bilgi alacağını düşündüğü Sevim’in peşinde Alev.
Alev öğrendi Zehra’nın evini. Hadi geçmiş olsun Zehra ve Ömer çok işiniz var sizin bu Alev ile çok.

Ömer de şirkette ve Alev’e ulaşamayınca Zehra yı aradı, nerede olduğunu sordu. Zehra da Leyla’nın çalıştığı iş yerinde onunla birlikte olduğunu söyleyince, Alev’in onları takip ettiğini düşünüp, Leyla’nın mahalleden taşınmasını istediğini bir kere daha hatırlattı Ömer.

Zehra da sözleşmeyi kendisinin imzaladığını, Leyla’nın istemediği bir şeyi o an yaptıramayacağını söyleyip, benim dışımda hiç kimsenin bir mecburiyeti yok deyip Ömer’in yüzüne telefonu kapattı Zehra.

Afferim Zehra Afferim, öyle herkese emirler yağdırarak, şunu yap, bunu yap, gidecek, taşınacak demekle olmuyor bu işler. Gücün yetiyorsa Ömer, sen Alev’i durdur. Onu durduktan sonra sıkıntı kalmaz zaten. Senin gücün Alev’e yetmiyor, Zehra ya yetiyor ondan istiyorsun her şeyi. 
Gücü yeten yetene.  
Mesela; Yener’in gücü de Sevim’e yetiyor. Salim amcaya gücü yetsin, Zehra ya gücü yetsin de göreyim hadi. Onlara gücü yetemez Yener’in.
Kimin gücü kime yeterse artık.

Alev de Leyla’nın yanına gelecekti, gelemiyorum diye mesaj göndermiş, Zehra da Alev’in gelmeyeceğini öğrenince, Leyla ile vedalaştı ve vedalaşırken de ev konusunda içinden nasıl geliyorsa öyle yap dedi. Çünkü; Zehra Ömer’in isteğini Leyla ya söyledi. Oradan ayrıldı.

Koray ile Yasemin de mahallede evlerinin köşe başında konuşuyorlardı, Koray Yasemin’e sevgisinden bahsederken Yasemin Alev’in arabasını fark etti, Koray’a adres sorduğunu görmüştü Yasemin ve burada ne işi var ki diye düşündü. Koray da götürdüğü adresi söyledi, Leyla’nın evine gittiğini anladı Yasemin. Burada ne işi var diye soruyor?

Ben cevap vereyim Yasemin, Alev O ve ablanı araştırıyor, onun için sizin evin önünde.

Alev tam arabadan inip Sevim’e sorular sormak için eve gidecekti ki, Ömer aradı nerdesin? hemen şirkete gel diye. Alev de yemeğe çıkmıştım da diyor. Yalana bak, sen ne ara yemek yedin? Ben hiç görmedim.

Koray ile Yasemin aşkı da tam gaz ilerliyor. Bir küs, bir barışık, yanaktan bir öpücük istedi Koray, Yaseminde öpmek yerine hafiften bir tokat attı, bu tokat, bir buseden daha tatlı geldi Koray’a.

Ah gençler ah. Sizin okulunuz yok mu? Bu yaşta ne aşkı? Ne meşki? Şimdi bana diyeceksiniz ki aşkın yaşı olur mu?

Kendi kendime sorduğum bu soruya cevap vereyim aşkın yaşı olmaz. Mevlana’nın da dediği gibi sevmiş işte ötesi de yok, gerisi de, bu durumda yaşı da yok aşkın, birbirlerini sevmişler bir kere.

O nasıl masaya vurmaktır Ömer? Demir resmen irkildi korktu. 😀

Alev’i kontrol edemediğinin farkında Ömer ve bir şeyler yapmak istiyor, Alev’i durduracak bir şeyler ama ne? Ne Alev’i durdurur ki?

Bu arada şirkette işlerin yürümesi gerek ve bunu yapan ve Alev’in bile işlerini dosyalarını takip eden Nihat odaya girdi. Vaktin varsa dosyanın üzerinden geçelim diye.

Ömer derin düşünceler içinde,  bir yanda şirket işlerini yapmayan bir Alev, diğer yanda bir zamanlar kavgalı olduğu ama kardeşi için dayandığı Nihat. Ömer bu sayede Nihat’ın Ayşe ile parası için evlenmediğini anlaması için güzel bir davranış, Ömer’in Nihat’a güvenmesi için güzel gelişmeler ki afferim Nihat’a dosya bende değil bana ne, ne halleri varsa görsün dememiş, şirketin çıkarları için işini yapmayan Alev’in bile işini yapıyor.

Demir bile Nihat’ın önceki dosyayı aldığının ve herkeslerden özellikle de Alevden daha fazla şirkette iş yaptığının farkında.

Alev de geldi şirkete, Nihat da sen yokken dosyalarını ben tamamlamak zorunda kaldım dedi ve Demir ile çıktılar. Alev boşa uğraşmış ben notlarımı almıştım hallederim şimdi dediğinde, Ömer iş sorunsuz halledilsin yeter dedi.

Sert sert bakıyor Ömer, Alev’e ama Alev hiç oralı bile olmuyor.

Evin küçük hanım efendisi Asya hanım, kendi elleriyle kurabiye yapmış, ama tadını tutturamamış, kimseciklerde bir şey demedi. Nasıl desinler ki o bir prenses ve yeni yeni öğreniyor yapmayı hevesi kırılmasın üzülmesin diye tadını beğenmeselerde herkes yedi o kurabiyeden. Ve Müzeyyen hanım çok güzel olmuş deyince, Asya; yica ederim dedi.

Oy ben yerim senin o yica ederim diyen dillerini, Ayşe de düzeltiyor, yica değil, rica diye. Olur Ayşecim olur geçer düzelir zamanla, sen doğrusunu söylemekle iyi yaptın, dili dönene kadar tekrarlamalısın. öyle öyle doğrusunu öğrenecek Asya.

Zehra da geldi ve o da yedi meşhur Asya kurabiyesinden.

Koray’ın babasının adamları Korayı takipte ve Fikret beye Koray’ın işe girip çalıştığını söylediler.

Akşam yemeğinde Alev’in keyfine diyecek yok, iştahı açılmış, masadaki bütün yemekleri tek başına yiyebilirmiş. Eh nede olsa Zehra hakkında yeni bilgiler öğreneceği kişinin adresini öğrendi. Yakında gidip konuşacak Sevim ile Alev. Ondan bu keyfi. Zehra hakkında gerçekleri öğreneceği için keyifli Alev.

Ama Ayşe ve Müzeyyen hanım onun aşık olduğunu düşünüyorlar iştahı ondan açılmış olabilir. Alev de anladı bunu, sizin ima ettiğiniz durumda iştah kapanıyor dedi.

Ömer ile çalışma odasında çalışmak istedi Alev, Ömer de hayırdır sen eve iş getirmezdin dedi. Alev de, kafama takılan bir soru olursa onu halletmeden rahat edemiyorum dedi ve ekledi,

Zehra ya bakarak da imalı sözler söyledi, çözüyorum belki de yarın çözülür dedi. Ömer ve Zehra tedirginler.

Alev’in her an Zehra’nın ailesine ulaşmasından endişe ediyorlar ama Alev’i durdurmak ne mümkün. Kendisinin de dediği gibi kafasına takılan soruya cevap bulana kadar deşeleyip duruyor Alev.

  

Tuttuğunu koparan, kafasına koyduğunu sonuna kadar yapan, yapmadan da bırakmayan Alev. Bu güzel bir davranış amma velakin Alev bu güzel özelliği kötüye kullanınca hiç de iyi sonuçlar ortaya çıkmıyor.

Yemekten sonra Leyla ile telefonda konuşan Zehra, Leyla’nın evinin etrafında birilerinin olduğunu görmüş. Zehra da Ömer’e Alev Leyla’nın peşine adam takmış olabilir dedi.

Ömer de yapabilir dedi ve işte bu yüzden Leyla o mahalleden gitmeli dedi.

Zehra da, Leyla da bir sıkıntı yok, ben konuştum onunla bir daha görüşmeyecek, sen Alev’i mahalleden ve Leyla dan uzak tutacak bir yol bulmalısın, Alev beni yemek boyunca tehdit etti dedi. Ömer de farkında olduğunu söyledi.

Zehra söylediklerinde çok haklı, Leyla dan zarar gelmez aksine yardım eder bizimkilere de, en büyük sorun Alev onu dizginleyemiyor ki Ömer.

Gece boyunca odada Ömer, Leyla o mahalleden gidecek, o mahallede olduğu sürece Alev’i ailene yaklaştırıyor. Alev bu işin peşini bırakmaz dedi.

Zehra da, ben Leyla dan böyle bir şey isteyemem, Alev bir şey yapacak, faturasını Leyla ödeyecek, sen Alev’i durdur dedi, böyle konuşup durdular gece boyunca. Sonuç koskocaman bir sıfır. Alev’e yeniliyorlar.

Salim amcaların evinde de bir ağız tadıyla kahvaltı yapılmadı gitti Sevim yüzünden.

Zehra izin gününde Leyla’nın yanında diye. Ne işler çeviriyorlarsa artık dedi. ve saydı sayıştırdı Sevim Zehra hakkında ve Salim amca dayanamadı kızdı Sevim’e.

Yasemin etkilendi bu durumdan ve ortam yumuşasın diye Salim amca iyi bir sipariş aldığını, böyle giderse Yener’e borcumuzu öderiz dedi. Zehra da evine döner dedi.

Sevim bunu duyar duymaz yelkenlerini suya indirdi, Salim amcaya ilgi göstermeye başladı. Niye? Zehra gelecek diye, Zehra gelince Yener gelecek, senetleri alacak Sevim hep kendini düşünüyor Sevim bir gün de Zehra yı düşünmedi nede olsa öz evladı değil Zehra. Varsa yoksa Yasemin Sevim için o öz kızı ondan evlat ayırımı yapıyor. 

Sabah bizim çiftimizin bir misafiri var bilin bakalım kim? Tabi ki de küçük prenses Asya 🙂

Dayı diye koşarak geldi ve dayısı prensesini kucağına aldı, Asya; bugün işe gitmesen olur mu dayı diye sordu? Parka gideceğiz de sende gel dedi. Ömer işe gideceğini söyleyince küstü Asya,

Zehra da geldi yanlarına Asya ona da bir kolunu uzattı. Ömer ve Zehra Asya sayesinde bir kere daha yakınlaştılar.

Asya, aynı anda ikisinin onu öpmesini istedi. Öpün hadi diye emir geldi Asya dan hiç bu emir uygulanmaz mı aşk olsun.

Birbirinin gözlerine bakarak Asya yı aynı anda öptü çiftimiz. Ne o Ömer etkilendin mi Zehra’nın gözlerinden? Peki sen Zehra, ne o hayırdır kızardın utandın mı Zehra? ama bunlar çok tatlılar ya utangaç evli bir çift Ömer ve Zehra. 

Kaçın bakalım nereye kaçıyorsanız? Aşktan da, kendinizden de kaçamayacaksınız, nereye giderseniz gidin, o yürek sizde oldukça, o aşk da sizinle gelecek her nereye giderseniz gidin, isterseniz dünyanın öbür ucuna gidin, aşkınız sizle gelecek haberiniz olsun. Aşk bacayı sardı, aşk bacayı sardı, haberleri yok, yangın çıkacak yakında, yanacaklar aşk ateşi ile haberleri yok 🙂

Sevim Salim amcanın ceketinin ceplerini karıştırdı, cebinde para buldu demek benden para saklıyorsun derken kendi kendine, Salim amca geldi ve o paraları malzeme almak için verdiler dedi. Sevimde içinden 100 tl aldı mutfak da yiyecek yok diye.

Senin sakladığın paralara ne demeli Sevim hanım? Asıl sen ondan haber ver. Kirli çıkı seni.

Leyla sabah işe giderken, Yasemin ile karşılaştı ve Yasemin Alev’in arabası bizim evin önündeydi o kimdi? Ablamla ilgili bir sıkıntımı var deyince,

Leyla, Alev’in Zehra’nın evini bulduğunu öğrendi. Yasemin bir şey anlamasın diye de iş yerinden arkadaşım tartıştık evin etrafında dolanıp duruyor dedi.

Ayşe, Zehra ve Asya parktalar. Pamuk şekeri aldı Ayşe ve onu yediler Zehra ile. Ayşe Zehra ya abimle o kadar çok birbirinize benziyorsunuz ki dedi. Hüznünüzün altında bile hep birilerini mutlu etme çabası var dedi.

Çok doğru söyledin Ayşe, abin de Zehra da birbirleri için yaratılmış birer ruh ikiziler. Ve içleri kan ağlarken bunu dışarı belli etmemek için ellerinden geleni yapıyorlar. Kan kusup kızılcık şerbeti içtik diyorlar.

Zehra yı Leyla aradı Alev evinizi bulmuş haberin olsun dedi. Zehra da Ömer’i aradı bunu mutlaka söylemem lazım diye. Alev evimizi bulmuş dedi. Ömer de nerede olduklarını öğrendi Zehra yı almaya parka gitti.

Giderken de yolda arkadaşı Tayfun’u aradı yardım istedi.

Zehra ile mahalleye gidene kadar Tayfun Alev’i oyalayacak, bunu da çevirme yöntemi ile yapacak.

Alev polis kontrol çevirmesine takıldı, bunu yapan Tayfun. Eh böyle durdururlar adamı Alev.

Bir süre sonra da bıraktılar, mahalleye geldi ama evler birbirine benzediği için karıştırdı, bir araba ile burun buruna geldi adamla tartıştı. Adam Alev’e abla dedi ve bu hiç hoşuna gitmedi Alev’in, teyze dese daha mı iyiydi Alev? 😀

Küçük dünyanın küçük insanları dedi öfkesini böyle dile döktü. Bu durumda sen de, büyük dünyanın büyük insanı oluyorsun öylemi Alev? Sevsinler senin büyük dünyanı, o büyük dünya da güzel olan birkaç insan var, Ayşe, Asya, Nihat, Zehra, Ömer. Sen o büyük dünya da kötüsün Alev.

  

Yener Koray’ı Salim amcanın dükkanına girerken görünce, dükkana gitti ve Koray’ın orada çırak olarak çalıştığını öğrendi. Araba bozuldu ona baksın diyerek dükkandan çıkardı ve adamların elinden nasıl kurtulduğunu sordu. Koray da sana ne dedi, bana tuzak kurdun sen diyerek tersledi Yener’i yanından ayrıldı.

Yasemin de yemek getirince dükkana Koray’ın dükkanda çalışmaya başladığını öğrendi.

Ömer Zehra yı evine bıraktı, Zehra annesi ile konuştu, biri geldi mi? beni sordu mu? Diye ve biri gelecek, gelince tanımadığını söyleyip gönder dedi Zehra.

Sevim çok kısa zaman da olan bu konuşmadan ve kapıya gelen kişiden Zehra’nın başını belaya soktuğunu, bakıcılık yaptığı çocuğa bir şey yaptığını düşündü. Zehra da yok dedi.

Alev Sevim ile ilk kez karşı karşıya geldi. Zehra Kaya yı arıyorum ben dedi. Zehra içerde ecel terleri döküyor.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 45. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 280 yorum

 1. I appreciate your work, thankyou for all the good content.

 2. I genuinely enjoy looking through on this site, it has got wonderful blog posts.

 3. kbc lottery 2023 dedi ki:

  The very crux of your writing while sounding reasonable in the beginning, did not work properly with me personally after some time. Somewhere within the paragraphs you managed to make me a believer unfortunately just for a very short while. I still have a problem with your jumps in assumptions and you would do well to help fill in all those gaps. If you actually can accomplish that, I will definitely be amazed.

 4. Together with almost everything that seems to be building throughout this specific subject matter, many of your perspectives are fairly stimulating. However, I beg your pardon, but I do not give credence to your whole theory, all be it stimulating none the less. It appears to me that your commentary are generally not totally justified and in fact you are yourself not fully confident of the assertion. In any event I did take pleasure in looking at it.

 5. I am impressed with this website , very I am a fan.

 6. Perfect piece of work you have done, this internet site is really cool with superb information.

 7. nursery dedi ki:

  Hello! I’ve been reading your weblog for a long time now and finally got the bravery to go ahead and give you a shout out from Austin Tx! Just wanted to mention keep up the good work!

 8. Excellent blog here! Also your website loads up very fast! What host are you using? Can I get your affiliate link to your host? I wish my site loaded up as quickly as yours lol

 9. I am glad that I noticed this site, precisely the right info that I was searching for! .

 10. Great write-up, I am regular visitor of one?¦s web site, maintain up the nice operate, and It is going to be a regular visitor for a long time.

 11. slot aladin dedi ki:

  You completed a number of fine points there. I did a search on the matter and found nearly all persons will agree with your blog.

 12. It’s in point of fact a great and useful piece of info. I’m happy that you just shared this helpful info with us. Please stay us informed like this. Thanks for sharing.

 13. NFT Royalties dedi ki:

  Those are yours alright! . We at least need to get these people stealing images to start blogging! They probably just did a image search and grabbed them. They look good though!

 14. ethereum dedi ki:

  Super-Duper blog! I am loving it!! Will be back later to read some more. I am taking your feeds also

 15. whoah this blog is wonderful i love reading your articles. Keep up the good work! You know, a lot of people are searching around for this information, you could help them greatly.

 16. It’s hard to find knowledgeable people on this topic, but you sound like you know what you’re talking about! Thanks

 17. NFT Copyrights dedi ki:

  I have not checked in here for a while because I thought it was getting boring, but the last few posts are great quality so I guess I¦ll add you back to my daily bloglist. You deserve it my friend 🙂

 18. I appreciate, cause I discovered just what I used to be taking a look for. You’ve ended my four day lengthy hunt! God Bless you man. Have a great day. Bye

 19. When I originally commented I clicked the “Notify me when new comments are added” checkbox and now each time a comment is added I get three emails with the same comment. Is there any way you can remove me from that service? Many thanks!

 20. I discovered your blog site on google and check a few of your early posts. Continue to keep up the very good operate. I just additional up your RSS feed to my MSN News Reader. Seeking forward to reading more from you later on!…

 21. Really nice style and great subject material, absolutely nothing else we need : D.

 22. You could certainly see your skills in the paintings you write. The sector hopes for even more passionate writers like you who are not afraid to mention how they believe. All the time go after your heart. “Everyone has his day and some days last longer than others.” by Sir Winston Leonard Spenser Churchill.

 23. pragmatic dedi ki:

  Thank you for sharing with us, I think this website genuinely stands out : D.

 24. coffee near dedi ki:

  Admiring the commitment you put into your website and detailed information you offer. It’s nice to come across a blog every once in a while that isn’t the same outdated rehashed material. Fantastic read! I’ve bookmarked your site and I’m adding your RSS feeds to my Google account.

 25. slot gacor dedi ki:

  Appreciate it for helping out, fantastic information. “If at first you don’t succeed, find out if the loser gets anything.” by Bill Lyon.

 26. weider home gym dedi ki:

  That is really interesting, You are a very professional blogger. I’ve joined your rss feed and stay up for in quest of extra of your great post. Also, I have shared your website in my social networks!

 27. slot hoki dedi ki:

  obviously like your website but you have to take a look at the spelling on quite a few of your posts. Many of them are rife with spelling problems and I in finding it very troublesome to inform the reality on the other hand I will certainly come back again.

 28. idn poker 88 dedi ki:

  Very great post. I just stumbled upon your blog and wanted to mention that I’ve really loved surfing around your weblog posts. After all I’ll be subscribing to your feed and I am hoping you write again very soon!

 29. magnificent points altogether, you just gained a new reader. What may you suggest in regards to your publish that you made some days in the past? Any sure?

 30. I know this if off topic but I’m looking into starting my own blog and was wondering what all is needed to get setup? I’m assuming having a blog like yours would cost a pretty penny? I’m not very web savvy so I’m not 100 sure. Any recommendations or advice would be greatly appreciated. Thanks

 31. Great article and straight to the point. I am not sure if this is really the best place to ask but do you folks have any ideea where to get some professional writers? Thx 🙂

 32. Good day! Do you know if they make any plugins to safeguard against hackers? I’m kinda paranoid about losing everything I’ve worked hard on. Any suggestions?

 33. You have remarked very interesting details! ps decent internet site.

 34. Hiya very nice blog!! Guy .. Excellent .. Wonderful .. I’ll bookmark your site and take the feeds also…I am happy to seek out so many useful info here in the publish, we’d like develop more strategies in this regard, thanks for sharing. . . . . .

 35. It’s really a great and helpful piece of information. I am happy that you just shared this useful info with us. Please keep us up to date like this. Thank you for sharing.

 36. Generally I don’t read article on blogs, however I wish to say that this write-up very forced me to check out and do it! Your writing taste has been amazed me. Thanks, very great article.

 37. Generally I do not read post on blogs, however I wish to say that this write-up very pressured me to check out and do so! Your writing taste has been amazed me. Thank you, quite great post.

 38. anal sex toys dedi ki:

  I’m still learning from you, while I’m improving myself. I absolutely love reading all that is posted on your site.Keep the aarticles coming. I enjoyed it!

 39. I have been exploring for a little for any high-quality articles or blog posts on this kind of area . Exploring in Yahoo I at last stumbled upon this web site. Reading this info So i am happy to convey that I have a very good uncanny feeling I discovered exactly what I needed. I most certainly will make sure to don’t forget this site and give it a glance regularly.

 40. pilates dedi ki:

  Admiring the dedication you put into your website and in depth information you offer. It’s good to come across a blog every once in a while that isn’t the same unwanted rehashed material. Wonderful read! I’ve saved your site and I’m including your RSS feeds to my Google account.

 41. piping engineer dedi ki:

  This actually answered my downside, thank you!

 42. filmes online hd dedi ki:

  It’s really a nice and useful piece of info. I am glad that you shared this useful info with us. Please keep us up to date like this. Thanks for sharing.

 43. I love the efforts you have put in this, regards for all the great articles.

 44. Giga price dedi ki:

  Very interesting points you have observed, appreciate it for putting up. “A big man is one who makes us feel bigger when we are with him.” by John C. Maxwell.

 45. I am thankful that I observed this weblog, just the right info that I was searching for! .

 46. slot hoki dedi ki:

  But a smiling visitor here to share the love (:, btw outstanding style and design. “Make the most of your regrets… . To regret deeply is to live afresh.” by Henry David Thoreau.

 47. slot hoki dedi ki:

  Wow! Thank you! I continuously wanted to write on my website something like that. Can I include a part of your post to my website?

 48. Fungame777 dedi ki:

  Wow! This could be one particular of the most helpful blogs We’ve ever arrive across on this subject. Actually Magnificent. I’m also a specialist in this topic therefore I can understand your effort.

 49. Fungame777 dedi ki:

  Very interesting subject , thanks for posting.

 50. Hiya very cool blog!! Man .. Excellent .. Amazing .. I will bookmark your site and take the feeds also…I’m satisfied to search out a lot of useful info right here within the post, we need work out more techniques in this regard, thanks for sharing. . . . . .

 51. You are a very clever person!

 52. Hello there, You’ve done an excellent job. I will certainly digg it and personally recommend to my friends. I am confident they will be benefited from this site.

 53. Thank you for another great post. The place else may anyone get that type of information in such an ideal way of writing? I have a presentation subsequent week, and I am at the look for such info.

 54. naturally like your website however you have to take a look at the spelling on quite a few of your posts. Several of them are rife with spelling issues and I in finding it very troublesome to tell the reality on the other hand I will certainly come back again.

 55. kbc lottery 2023 dedi ki:

  Some really nice stuff on this internet site, I enjoy it.

 56. Sweet site, super design, real clean and employ genial.

 57. slot online dedi ki:

  I have read some excellent stuff here. Definitely price bookmarking for revisiting. I surprise how much effort you put to make this type of wonderful informative website.

 58. It’s actually a nice and useful piece of info. I’m satisfied that you shared this helpful info with us. Please stay us up to date like this. Thank you for sharing.

 59. slot gacor dedi ki:

  Wohh precisely what I was looking for, thanks for posting.

 60. wikipedia dedi ki:

  Very efficiently written post. It will be valuable to anybody who usess it, including me. Keep up the good work – for sure i will check out more posts.

 61. Spot on with this write-up, I truly think this web site wants rather more consideration. I’ll most likely be again to read far more, thanks for that info.

 62. I beloved up to you’ll receive performed proper here. The comic strip is attractive, your authored subject matter stylish. nonetheless, you command get bought an edginess over that you would like be turning in the following. in poor health surely come more beforehand again as exactly the same just about a lot frequently inside case you protect this increase.

 63. 7xl הפקדה dedi ki:

  I have been reading out a few of your posts and it’s nice stuff. I will make sure to bookmark your website.

 64. Hello, you used to write excellent, but the last several posts have been kinda boring… I miss your super writings. Past several posts are just a bit out of track! come on!

 65. I simply could not go away your website before suggesting that I extremely loved the standard information an individual supply on your guests? Is gonna be again often to investigate cross-check new posts

 66. Thanks , I have just been searching for information about this subject for ages and yours is the greatest I have discovered so far. But, what about the conclusion? Are you sure about the source?

 67. Very efficiently written information. It will be supportive to everyone who utilizes it, including myself. Keep up the good work – for sure i will check out more posts.

 68. slot hoki dedi ki:

  I like this post, enjoyed this one thankyou for posting.

 69. I¦ve recently started a site, the information you provide on this web site has helped me greatly. Thank you for all of your time & work.

 70. I love it when people come together and share opinions, great blog, keep it up.

 71. Heya i am for the primary time here. I came across this board and I find It truly useful & it helped me out much. I’m hoping to provide something again and help others such as you helped me.

 72. I’d have to examine with you here. Which is not one thing I usually do! I take pleasure in reading a post that may make folks think. Additionally, thanks for permitting me to comment!

 73. quantec dedi ki:

  This website is my inhalation, rattling fantastic design and perfect subject matter.

 74. I love the efforts you have put in this, thanks for all the great articles.

 75. Thank you for sharing superb informations. Your site is so cool. I’m impressed by the details that you have on this website. It reveals how nicely you perceive this subject. Bookmarked this website page, will come back for extra articles. You, my friend, ROCK! I found simply the information I already searched all over the place and simply couldn’t come across. What a perfect site.

 76. Spot on with this write-up, I really suppose this web site needs far more consideration. I’ll in all probability be again to read way more, thanks for that info.

 77. of course like your web site however you need to test the spelling on quite a few of your posts. Many of them are rife with spelling problems and I find it very troublesome to inform the reality however I will surely come again again.

 78. I am really enjoying the theme/design of your website. Do you ever run into any internet browser compatibility problems? A small number of my blog audience have complained about my site not operating correctly in Explorer but looks great in Safari. Do you have any tips to help fix this problem?

 79. HDPE Corrugated dedi ki:

  You made some first rate points there. I appeared on the web for the issue and located most people will go together with with your website.

 80. whoah this blog is excellent i love reading your articles. Keep up the good work! You know, many people are searching around for this info, you could aid them greatly.

 81. Oh my goodness! an incredible article dude. Thanks Nonetheless I am experiencing problem with ur rss . Don’t know why Unable to subscribe to it. Is there anyone getting an identical rss downside? Anyone who is aware of kindly respond. Thnkx

 82. Very interesting subject, regards for putting up.

 83. Faustina Faz dedi ki:

  I am curious to find out what blog system you happen to be working with? I’m experiencing some small security problems with my latest site and I would like to find something more risk-free. Do you have any solutions?

 84. aytac azeri fan dedi ki:

  Asli canim ne kusur olur mu oyle sey siz beni aranza aldiniz arkadas dediniz ask olsun arkadaslar arasnda kusur olmaz ben sizi cok sevdim gercek bak sen de kusra bakma yazdklarni simd okudum hemen cavap yazdim bu arada cok tesekur gercek den icim ferahladi artk ben de sizden biryim canim

 85. aytac azeri fan dedi ki:

  iy aksamlar zehra canimm cok tesekur ederim cevap yazdgin icin insallah trt 1 de yayinlanir bende dua ediyorum biz adini sen koyu trtide izledik insallah yeni sezon da trt de.izleriz ele bir hayrlsyla baslasin da iy geceler canim arkadasim arkadasim dyorum ama insallah beni arkadasin olarak kabul etmisin dir diger adini sen koy aylesinede selam hepinize tatl ruyalar

  1. Zehra dedi ki:

   Sanada iyi aksamlar canim benim arkadasmi demek istedin tabi ki diye bilirsin beni arjadas gibi gorduysen ne mutlu bana senin oz guzel kalbinden nasil geliyorsa oyle de canim tamammi sanada iyi geceler tatli ruyalar opdum

 86. aytac azeri fan dedi ki:

  ya arkadas lar simdi adin sen koy kesin yeni sezon devam edcek dimi dun okudum 15 aqstoa cekimler baslyacak diye ya insallah yeni sezon cok iy olur 181 bolum nasl olcak cok merak edyorum nasl kutlcak lar acaba cok ozledim ya zehomu bir an c baslasin artik bizim de asret sona ersin bir bilgisi olan var sa cevap yasin lutven adini sen koy kesin devam edicek dimi yeni sezon

  1. Zehra dedi ki:

   Evet canim devam edeceyi kesin bence cunki bendee okudum ki ayni konakda cekilcekmis simdi o konak dekor ediliyor bitdikden sonra 15 agustosda cekimlere baslanacak ama hangi kanalda olucak onu bilmiryouz bizde hep dua ediyoruz ki insAllah trt yayinlar

 87. aytac azeri fan dedi ki:

  beraba adini sen koy aylesi naslsiniz zehracim sana cok tesekur ederim bende seni cok sevdim daha yn tanstik insalah bir birmiz tandkc cok iy arkadas oluruz benide aranza aldgniz ici co tesekur ederim ya hala inanamyorum zehra bil yor musun yeni buraya yaza bildigimi ve kedim arkadas kazandim inanmcaksin ama ruyamda bile burada sizle yazsdkmi goryodum bana cevap yazarak ben ne kadar mutlu edyorsun anlatamam sizicin kucuk bir sey beki ama benimc cok onemli ayrca ben de adin sen koy hayrani coqalca cok sevni yorum aslinda benim tandgim bi cok adini sen koy ayrani var ama onar buraya girip de yzmyor ben ilk defa bi diziyi isleyip iternete girip biseyler yazyorum ve cok mutluyum bunda zehome borcluyum iki onar tandim onarn saywsinde biz kocaman bi ayle olduk adini sen koy aylesi bu yorum okan butn kardes lerime kucak dolus selamlar iste turk izter azeri hepiniz benim kardeslrim siniz biz iki dovlet bir miletiz hepinizi co sevyorum daha aranzda dansmadklar da var insalah onar lada tansriz inanin ben tadgignz ic azla pisma olmasiniz

  1. Zehra dedi ki:

   Merhaba canim tesekkur edilecek bir sey yokki canim napdim ki ben seni mutlu etdikse ne mutlu bize inan bende sevindim birni mutlu etmenin hissini yasadim ben tesekkur edreim canim iyki geldin heo mutlu ol tamami sen insallah her sey istedigin gibi olur canim bu arada sen Azerbaycanin neresinde oturuyosun sormamada bi sakinca yoksa cevaplaya bilirmisin ☺

 88. aytac azeri fan dedi ki:

  aslici benim adasm oldugn soyledin karsa bilirm adasml dedi oyuzdn admi deysi yorum adasmla karsmayim diye adim aytac azeri fan olsun ozaman

  1. aslı dedi ki:

   Tamamdır karışmamış olursunuz teşekkürler söylediğimi önemsediğin için. ❤️

 89. aytac azeri dedi ki:

  iy aksamlar aylin hos bulduk cok tesekur ederim ben de sizlerne tanstgma cok mutlu oldum insallah benide aranza alrsnz ben cok heycaladim bili yor musunuz ilik defa sosyal medyada birleryle yazsyoum benim gercek arkadasa cok ityac var insalah iy arkadas oluruz hepinize iy geceler tatli ruyalar ozelikle asli zehra ve aylin sizin ucnuzede cok tesekur ederim inanin beni ger cek den cok mutlu etiniz

  1. aslı dedi ki:

   aytac azeri, seni çoktan aramıza aldık biz sen içini ferah tut, iyi geceler, tatlı rüyalar sana..
   bana gece daha yeni başladı 🙂

 90. aytac azeri dedi ki:

  iy aksamlar zehracim cok tesekkur ederim sanada beni gercek den cok mutlu etiniz evet ben de adini sen koy hayranyim son zamanar da cikan haberler beni cok korkt mus du adinisen koy yaynda kalkcak diye cok uzlmus dum tekrar tesekur ederim sizine tanstgim ici cok sevindim

  1. Zehra dedi ki:

   ben tesekkur ederim cok sevinirem boyle adini sen kiy hayrani geldikce hem yeni arkadalisklar oluyo canim tabi arkadas ola biliriz bende seni com sevdim canim iyki geldin ben senden 1 yas kucugum

 91. aytac azeri dedi ki:

  iy aksamlar asli hos bulduk cok tesekur ederim sana yazmana cok sevindim evet adasmi oldugun bil yorm ben adini sen koy izledigm gunde beri bu sayfay takip edyorum ama yaza myor dum dun sansmdniym dedim sonda basar dim bundan sonra hep yazcam insalah iy arkadas oluruz hepniz le lutven yorumu okyan diger arkadas larm da cevap yasin inani beni cok mutlu eder siniz tekra cok tesekkur ederim asli

  1. aslı dedi ki:

   Rica ederim aytac azeri, ben bu aralar geç cevap verebiliyorum mesajlara kusura bakma yazmadığımdan değil, yazamadığımdandır.

   Geçte olsa gördüğüm mesajlara cevap yazmaya çalışıyorum 🙂

 92. A.S.K hastasi dedi ki:

  Deli kiz donmussun. Ozlettin kendini. Ben iyim heyatin akisina dogru yuvarlaniyorum. Sevimin konusma tarzini bende seviyorum yenerin karsisinda kendini halden hala saliyor ya off ama yaptiklari sevmiyorum. Goruyorsun sen olmayinca Ir abi sinirleniyor. O yuzden burda kal gitme. Hani trt yeni dizi almayacakti su an yeni dizi tanitimi veriyor

  1. Aylin dedi ki:

   Donndum . Donmesinedde . Baktimki ben burda yokken Ir abi sinirlendirmisisiniz. Sınırını almak bana kalmış.

   1. aslı dedi ki:

    Ir abiyi en çok kızdıranlardan biriyim analizlerimle ben en iyisi susayım gece gece azar işiteceğim yine 1-2-3 tıp ben sustum ❤️☺️

 93. Hanim abla dedi ki:

  Aylincim,hoş geldin.Biz iyiyiz cag ol,sen de iyisindir inşallah.Nurbanu kursa falan gidiyordu.Bence sınav neticelerini bekliyordur. Ona ugurlar olsun.

 94. Aylin dedi ki:

  Her kese merhaba . Nasilsiniz arkadaşlar . ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤ hepinizi çok ozledim . Ama artık gitmek yok . Her gun bir kere olsa bile yorum yapacağım . Aslicim analizlerin aynı hızıyla devam ediyor . Ellerine kollarına sağlık . Ir abi ben burda yokken çok sinirlenmissin . Aman bir her . Artık yeni sezonda Alevi gormuyecegiz . Gerçi sen baska bir kişinin adini duyunca daha cok sinirleniyorsun . Ama Alev gidince her sey yoluna girecek . Tum sorunların kaynağı Alev . Neyse ben sinirlenme diyorum ama kendim sinirlendiriyorum . Tamam banada kızma abicim . Lalecim sen nasılsın . Annenle doyasiya hasret gidermissindir insallah . Aşk hastasi sen nasılsın . Qaliba bu defa Sevime takmisin kafayı . Ama ben seçimi seviyorum ya . Zehraya yaptıkları için diyil tabiki . Ama konuşma tarzını seviyorum . Çok komik . Nurbani . Asena . Hanim abla . Konul ,adlarını unuttuğum arkadaşlar ,sizler nasılsınız.

  1. aslı dedi ki:

   Benim Aylinim canım arkadaşım gelmiş hoş gelmiş ❤❤❤

   Bende, bizde seni çok özledik canım benim.
   Hayat tam hız devam ediyor, hemde çok hızlı.
   Lalecim annesi ile güzel vakit geçiriyordur inşallah.
   Lalecim canım benim ❤❤❤

 95. aytac azeri dedi ki:

  beraba arkadslar ben kakuden yazyorum ismim aytac 18 yasndaym sizlerle arkadas olmay cok isderim ben de adini sen koy delisiyim ben de salim cok uzluyorum basen sevimi gorce cldr yrum omerin aneside uve ama aseyde omerde cok sevyor bunu hepmiz goryoruz evet omer ilk baslada zehray cok uzdu ama yanis anladqycin ama simdi zehray cok sevyor bece zehran tek destegi omer zehra cok aci cekdi ama sonda inslah her sey iy olcak

  1. aslı dedi ki:

   Aramıza Hoş geldin aytac azeri,
   Senin adaşın var burada haberin olsun 🙂
   arada isim bezerliğinden karışabilirsiniz.

   Ayrıca diğer sayfaya yazdığın ilk yorumu okudum, okuyan yazsın demişsin bende buraya yazdım görüşürüz.

  2. Zehra dedi ki:

   Merhaba hos geldin canim bir adini sen koy haryani daha cok mutlu oluyoruz boyle gelince insAllah dahada buyur.bende azeriyim ismim zehra tekrardan hos geldin

  3. Aylin dedi ki:

   Aytac hos geldin . Aramız seni görmekten mutluluk duyariz

 96. aslı dedi ki:

  Prenses Asyacım nede güzel çıkmış resimde ❤️
  Annesi gibi çöpçatan Asya, o da olmasa Ömer ile Zehra’nın birbirine yaklaşacağı yok. kendi küçük yaptığı işler büyük, büyümüşte küçülmüş Asya. ❤️
  Anasına bak kızını al diye boşuna dememişler, annesinin tıpkısı Asya ❤️

 97. aslı dedi ki:

  Merhaba A.S.K hastasi ❤️
  Canım,
  Sevim Alev’i kovdu çünkü; alacaklı zannetti, İlk başta Alev kart viziti yerine para verseydi Sevim’e, 2. gelişinde kapıyı ardına kadar açardı Ona Sevim.

  Yener’i de parası için gönderemedi. gümüş gümüş yedi hazır parayı, ondan daha zengin olan Ömer’i öğrenince, Yener’i de postaladı, senden daha zengin damadım var benim diye paragöz Sevim ne olacak.
  Ömer’e de damat olmak yakıştı ❤️
  Öyle damat ah ah olsa da görsek ❤️

 98. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Asli yuregine saglik super olmus. Bu dizide sevimi 2 kez sevdim. Alev ilk kez geldiginde kapidan cikarmasini, 2kez geldiginde elindeki picakla alevin uzerine yurumesini. Keski yeneri de oyle kovsaydi da basina bu kadar bela olmasaydi. Ayy ben bu salime cok uzuluyorum. Adam sevim yuzunden adam gibi ne yemek yeye biliyor ne de uyuya biliyor. Sen anca uyu o sorumsuz kizin ne yapiyor diye sorma. Sevim dertlerle ugrassin dursun. Dert bir diyil ki. Ah cali supurgesi seni bir elime kecirirsem kemiklerini kirmazmiyim. Kadinin isi gucu zehra olmus

 99. aslı dedi ki:

  Merhaba,
  imojilerin tamamı çıkmıyor.
  Sadece benim şuan aşağıya gönderdiklerim çıkıyor. Onları koyarsan görünür. Başkasını bilmiyorum

  🙂 ❤️ 🙁 ❤️ ☺ ❤️

  1. Merhaba dedi ki:

   Teşekkürler Aslı❤️❤️

   1. Merhaba dedi ki:

    Ya buseferde sadece kalp ler çıktı diğer onikiler çıkmıyo mlsf ❤️☺️☹️☹️☹️

    1. Merhaba dedi ki:

     Ha çıktı sununda terar tşk

     1. aslı dedi ki:

      Başarmana sevindim 🙂
      Bende kalp göndermeyi yeni başaranlardanım eskiden gönderemiyordum öğrenmek güzel ❤️

 100. Zehra dedi ki:

  iyi aksamlar arkadaslar uyumadan once bi ozet okumanin mutlulugunu anlatamam ki hiss edilir o cok guzel bir duygu buda aslinin sayesinde cok tesekkur ederim canimin icii seni tanimadan yuzunu gormeden seni gercekden cok sevdim cok samimi geldin bana sanki seni uzun yillardir taniyormusum gibi iyki varsin hep mutlu ol tamammi insAllah .qaliba ilk yorum ben yazdim bi duyguda cok guzel insAllah gonderdikden sorna ikinci olmam ))

   1. Merhaba dedi ki:

    Ya bişiy sorcam burda emoji koyuyorum yorumlara ama sayfada gözükmüyor neden acaba bir bilgisi olan varsa yardım edebilirim acaba

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Zehracım
   Hayırlı sabahlar, güzel bir gün, güzel bir hafta olsun inşallah.

   Evet ilk yazan sensin ilk yorum senin 🙂

   Canım benim ne güzel seni mutlu edebilmişim uyumadan önce 🙂
   Beni sevdiğin için de, güzel dileğin içinde ayrıca teşekkür ederim. ❤️
   Sende, herkeslerde mutlu olsun şu yeryüzünde inşallah

   1. Zehra dedi ki:

    Sanada gunaydin canim benim cox tesekkurler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.