Adını Sen Koy 44. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 06 Ağu 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?
44. Bölüm
Ömer ile Zehra’nın Baş başa Yedikleri 3. Yemek Sandviç Hem de Gece Yarısı Mutfakta 🙂
Koray Salim Amcanın Yanında Çırak Olarak Çalışmaya Başladı.

Alev Leyla’nın evini öğrenmiş gelmişti. O varken Sevim de geldi Leyla ya Zehra yı sormaya. Leyla, Alev Sevim’i görmesin diye içeri almadı dışarda konuştu. Zehra yı işten aradılar gitti burada değil diyerek evden uzaklaştırmaya Alev ile karşı karşıya gelmesin diye uğraşırken,

Alev’i Ömer aradı neredesin? Neden şirkette değilsin? Toplantılarda yoksun diye. Bu konuşmayı yaparken Alev, evde camdan bakıyordu ve Sevim’i gördü.
Bu eve gelip gittiğine göre Zehra yı tanıyorsundur diyerek hemen Leyla’nın evinden ayrıldı Alev.

Leyla da Sevim’i gördü mü diye kendine soruyor.
Gördü Leyla gördü de peşine bile düştü. Alev’in elinden kaçanda, göçende kurtulamıyor, kafasına koydu mu bir kere sonuna kadar gidip istediğini alıyor Alev. Dediğim dedik çaldığım düdük Alev.

Ömer de şirketten Zehra ile ayrılacakken, Zehra yı annesi aradı. Ama Ömer açma sonra konuşursun diyerek konuşmasına izin vermedi. Bunun üzerine Zehra benim ne duruma düştüğümü görmüyorsun, varsa yoksa deyince,
Ömer, senin ne duruma düştüğün beni hiç ilgilendirmiyor dedi.

Nasıl ilgilendirmiyor Ömer? Bilmem farkında mısın o senin eşin, iyi günde de, kötü günde de hep senin yanında olan, olacak olan, sana destek olan, Ayşe’nin iyileşmesinde tek yardımcın Zehra. Nasıl olurda düştüğü durumu önemsemezsin?
Şimdi böyle söyle, önemseme bakalım, aşk bacayı sarınca, gönlünde aşk yang

ınları başlayınca göreceğiz biz seni Ömer.

Sevim de Zehra telefonu açmıyor diye iyice Zehra ya kızıyor. O mahalleye gelince saçını başını yolacakmış, senin saçını, başını kimler yolsa acaba Sevim?

Sevim mahallede evine giderken yolda Yasemin’i gördü. Evde ders çalıştığını sanıyordu kız dışarda, hava alamaya çıkmış, ona iyi bir hava aldıracak Sevim de kızıyorken Yasemin’e.

Koray da oradan geçiyordu, Yasemin gördü onu gülmeye başladı, Sevim de nereye bakıyorsun? Niye gülüyorsun? Deyince cevap yok Yaseminden Sevim de delirdi dedi.

He ya Sevim, Yasemin iyi saat de olsun Koray ı gördü ve güldü. Koray da kendi kendine aşkını itiraf etti. Ben seviyorum bu kızı diye.

Çok hızlısın be Koray. Dün bir bugün iki.

Zehra ile Ömer de konağa geldiler ve Ömer hemen Leylayı ara Alev’i sor dedi. Zehra da aradı Alev gitmişti ama annesinin geldiğini söyledi, Ömer de öğrendi bunu ve hemen Leyla yı ara mahalleden taşınmasını söyle deyince,

Zehra, karşı çıktı. Sözleşmeyi ben imzaladım, Leyla imzalamadı, ondan böyle bir şeyi isteyemem, asıl sen kuzenini frenle, sorun çıkaran o, Leyla değil dedi.

Sonuna kadar haklı Zehra, kurcalayıp duran Alev. Birinin ona bir dur demesi gerek. Otur oturduğun yerde sen ne yapıyorsun? Ne araştırıyorsun böyle, işine gücüne bak demesi lazım da işte. Ömer diyor diyemiyor. Dese de dinleyen kim Ömer’i? Ömer’in söyledikleri bir kulağından giriyor öbüründen çıkıyor, dediğim dedik çaldığım düdük Alev  😀

Ömer de, ben sana defalarca kimseyle görüşme dedim sen görüştün, şimdi bunu temizlemekte sana düşer dedi.

Eh burada da Ömer haklı. Zehra yı bu konuda kaç kere uyarmıştı Ömer ama Zehra söz dinlemedi şimdi de işin içinden çıkamıyorlar.

Ömer kendi açısından haklı. Zehra da kendi açsından haklı. Peki burada kim haksız? Doğru cevap tabi ki de Alev haksız.

Ömer evlenmiş barklanmış, sana ne Ömer’in eşinin hayatından, Ömer’in hayatından kendi işine gücüne baksana sen Alev. Git gez dolaş keyfine bak, evlenmek istiyorsan da teyzene söyle, yok yok sen bunu en iyisi Ayşe ye söyle, O seni iki güne kalmaz evlendirir tıpkı abisini evlendirdiği gibi. Sen en iyisi Ayşe ile konuş bu konuyu Alev.

Ömer çalışma odasındayken, Alev geldi. Ömer şirket kurallarını hatırlattı ve bu kuralların Alev içinde geçerli olduğunu söyledi. Alev de ihaleyi bahane etti. Ömer de ihaleyi benim kadar önemseseydin toplantıya katılırdın dedi.

Epey bir payladı Alev’i Ömer ve sana güvenmekle hatamı ettim? diye de sordu. Alev de kendinden emin bu ihaleyi alacağım göreceksin dedi. Ömer pek de inanmıyor Alev’e o yüzdende sabah odama gel dedi dosyayı birlikte inceleyeceklermiş.

Ömer her şeyi biliyor da açık açık sormuyor, senin Leyla’nın evinde ne işin vardı? Bana yalan söylemeyi bırak demiyor. Alev oyun oynuyor bunu gayet iyi biliyor Ömer.

Salim amcada işe gidip geliyor artık. Bunun için mutlu, mutlu olmasına mutlu da mutlu olmayan biri var evde o da Sevim. Salim amcanın eve gelişinde bile hoş geldin demeden hemen konuyu para mevzusuna getirdi Sevim.

Sipariş alacan da, satış yapacan da, para kazanacan da, can da can. İlk işinden kazandığı para ile elma almış gelmiş Salim amca ona bile sevinmedi sevimsiz Sevim. Buldun da bunuyorsun derler bilmem bilirmisin Sevim. Sende işte tamda ondansın.

Akşam yemek masasında da Zehra yı arada gelsin iş buldum dersin dedi Sevim. Salim amcada karşı çıktı. İşim düzene girsin çağırırım diyerek biraz önce kızıyordun para yok diye, şimdi kızı çağır diyorsun, bir akşamda ağız tadıyla yemek yiyelim dedi. Hoşuna gitmedi Sevim’in Zehra’nın gelmeyişi.

Hoşuna gitmez elbet, Yener belası var başında, senetler var mutlaka gelmeli Zehra yoksa Yener kötü yüzünü gösterecek Sevim’e hem de en kötüsünden.

Ömer uyurken, gecenin bir yarısı Zehra ayakta, çekmeceden telefonu aldı ve sessizce odadan çıkıp mutfağa gitti Zehra. Karnı acıkmış, karanlıkta bir yerlere çarpa çarpa telefonun ışığı ile karanlıkta ilerlerken, Ömer geldi.

Nasılda biliyorsun Zehra’nın mutfağa geldiğini, sen uyumuyor muydun Ömer? telefonda konuştuğunu düşündü Ömer. Zehra da, karnım acıktı da, telefonda konuşmuyordum dedi.

Onların sesine Hediye abla geldi mutfağa ve onlara sandviç hazırladı.

Ömer ile Zehra’nın bu baş başa yedikleri 3. Yemekleri, daha önce, ilk teknede makarna, sonra şirket öğle yemeği arasında lokantada Ömer et, Zehra simit, şimdi de bu gece yarısı başbaşa yenen sandviç 3 oldu, hadi hayırlısı bakalım. Daha nice güzel başbaşa yiyeceğiniz yemeklere inşallah.

Karnı acıkan Zehra ama sandviçi yiyen Ömer. Ne bekliyorsun kızım sende hakkın olanı alıp yesene, bir de içlerinden konuşmaları yok mu? Allah’ım sana geliyorum, önce gözler ile konuştular bakışarak, şimdi de içlerinden konuşuyorlar. Siz ne zaman adam akıllı oturup karşılıklı konuşacaksınız acaba? gerçekten birbirinizi dinleyerek ama.

Neyse Ömer içinden diyor ki; açım diye aşağıya indin ne bekliyorsun? bende bilmiyorum paşam? otobüs bekliyor desem bu saatte sizin mutfaktan da otobüs geçmez ki 😀

Zehra da içinden niye geldin ki? karnımı doyuracaktım iştahım kaçtı diyor hey yarabbim ya, Ömer’in karnı seninkinden daha çok acıkmış bak sildi süpürdü kocaman sandviçi gece yarısı, afiyet olsun yarasın şifa olsun paşam. Sende bak otur aç aç Zehra.

Ömer ikinci sandviçe de göz koydu alıp yiyecek, böyle yemezsen işte, hakkına göz koyarlar, yemeyenin malını yerler Zehra. Hadi ama inadı bırak da sandviçini al karnını doğur afiyetle inatçı keçi Zehra. inadın tutarsa burada aç kalacaksın haberin olsun.

Afferim Zehra işte böyle hakkına sahip çık yedirme hakkını kimselere, bu eşin bile olsa. Ama onun olmayıp sadece sende olsaydı paylaşacaktın değil mi? paylaşmayı da bilmek gerek, biri yer biri bakarsa olmaz kıyamet ondan kopar. Siz paylaşmayı da biliyorsunuz, ilerleyen bölümlerde göreceğiz bunu yolda kaldığınızda sadece Zehra da olan büsküvileri nasılda paylaştınız Ömer ve Zehra.

Hayatı paylaşmak güzeldir. Birken iki olmaktır bir eşe sahip olmanın anlamı. Bir yürekte iki yürek atımıdır artık hayat ve paylaşmaktır, iyi günde de, kötü günde de hep birlikte olmaktır. Acılara birlikte göğüs germek, yağmurdan sonra, güneşi görmek, gökkuşağının altından birlikte geçmektir paylaşmak. Bir dilim ekmeği ya

rıya bölmek, açken birlikte doymaktır paylaşmak.

Bir gecenin daha sabahı olmuştu,

Ömer Zehra dan Leyla ile konuşup evini değiştirmesini istedi. Zehra ondan nasıl böyle bir şeyi isterim diyerek itiraz etse de, Ömer itirazı kabul etmedi. Ev işini ben hallederim dedi.

Kahvaltı sofrasın da da Ayşe gece yenen yemekten haberi olmuş, konuyu açınca Alev bundan hiç de hoşnut olmadı. Hele ışıkların kapalı olduğunu öğrenince ve bunu da Ayşe romantizim olarak söyleyince iyice sinir oldu Alev.

Ömer de konuyu değiştirmek için, Alev’e işe gitmek için çıkalım mı dedi ve Alev de bundan kendine pay biçip Zehra ya aklı sıra nisbet yaptı ama işe yaramaz Alev sen anca Ömer’in bir çalışanısın, Zehra ise eşi, senden kaç adım önde Zehra, Alev hadi canım hadi.

Koray da Salim ustanın yanında çırak olarak işe başladı hadi hayırlısı olsun. Çırak olarak girdiği o dükkanda neler neler yaşayacak Koray? Ve zamanla Salim amcanın damadı olacak. Nerden nereye Koray. Çıraklıktan damatlığa doğru giden yola girmiş bulunmakta.

 

İlk iş gününde ilk işi çay demlemek oldu. çırak önlüğünü giymek öyle kolay değil dedi Rüstem usta ve Salim amca ile konuştular Koray hakkında. Salim amca eli yüzü düzgün birine benziyor dedi. yani sevdi Koray’ı. İyi 1. Sınavı geçti demektir. Rüstem usta da zoru görüp kaçacak mı? sebat mı edecek göreceğiz dedi.

Ömer Alev ile şirkete geçti, Ömer Alev’i gözünün önünden biran bile ayırmak istemediği için kendi odasında çalışacaklarını söyledi ve göndermedi Alev’i kendi odasına, hatta kahve bile almaya gitmesine izin vermedi.

Alev de kendi kendine kısık bir sesle, birde boynuma tasma tak tam olsun dedi. Alev sen kendine süs köpeğimi dedin? Hani onların boyunlarına tasma takarlar ve dışarda gezdirirler ya sahipleri, seni de Ömer mi gezdirecek? Git işine Alev üfff sinir şey.

Zehra da mahalleye kendi evine Leyla ile buluşmak için gitti. Ömer istemişti bunu ve Alev Zehra yı takip etmesin diye de şirkette göz hapsinde tutuyor Alev’i Ömer. Zehra da Leyla ile rahat rahat konuşacak.

Sevim Zehra’nın geldiğini görünce hemen Yener’e haberi uçurmaya, senetleri almaya gitti posta güvercini Sevim. Yener de bu habere pek sevinmedi. Çünkü; Zehra sana geldi, bana gelmedi, bana gönül rızası ile gelecek o zaman senetleri alacaksın dedi Yener.

Sen onu anca rüyanda görürsün Yener. Zehra sana hiçbir zaman kendi gönül rızası ile gelmeyecek.

Ömer ile Alev çalışırlarken Tayfundan mesaj geldi ve Ömer 1 saatliğine şirketten ayrıldı. Tayfunla buluştu.

Alev de Nazan’ı aradı Zehra konakta değildi. Alev de bir saatim var diyerek şirketten ayrıldı iş kaldı, Ömer’in haberi yok yine olanlardan.

Zehra da Yaseminden babasının işe başladığını öğrendi ve atölyeye gitti Zehra. Salim amca kızını görünce çok mutlu oldu. işler yoluna girsin sende evine dönersin inşallah dedi ve o an Yener’in tuttuğu adam geldi elinde sipariş listesi ile ve Yener tavsiye etti dediğinde Zehra da duydu bunu rahatsız oldu ancak yapacak bir şey yoktu.

 

Yener de Sevim ile eve geçti Zehra yı görmek için. Ama Zehra evde yoktu, dükkanda olduğunu öğrenince dükkana gitti Yener ve orada çıkışta Zehra ile karşılaştı. Gönderdiği adamı görüp görmediğini sordu, işe gitme diye uğraşıyorum dediğinde, Zehra sana mı soracağım çalışıp çalışmayacağımı dedi.

Salim amca gördü. Zehra da Yener seni görmeye gelmiş diyerek oradan ayrıldı. Bu sayede Yener den kurtuldu Zehra. Leyla mahalleye gelemiyormuş. O sebeple Zehra Leyla’nın şirketine gidiyor orada konuşacaklar.

Ömer de dışarda Tayfun ile buluştu. Leyla’nın suç kaydı yokmuş, ailesi şehir dışında yaşıyormuş, araştırdığını söyledi Tayfun.

Zehra da Leyla’nın çalıştığı yere gitti orada konuşurlarken, Ömer’in söylediği taşınma konusunu açtı Zehra ve ev işini Ömer halledecek dedi. ( Zehra Ömer dedi 🙂 )

Başkalarının yanında Ömer yokken Ömer diyen eş Zehra.

Neyse, Alev de mahallede Leyla’nın evine gitti, orada kimseyi bulamayınca telefonla Leyla yı aradı Alev ve Zehra da duydu şirkete çağırmasını, mahallede olmasının tehlikeli olacağını söyledi Zehra.

Ömer şirkete geçince Alev’in olmadığını gördü. Çalışanlardan sordu dışarı çıktığını öğrendi. Alev de mahallede Zehra yı tanıyan birileri vardır diye kapı kapı dolaşıp sordu, yetmedi araba ile turlamaya karar verdi ve işte o zaman mahallede alışverişten dönen Sevim’i gördü Alev.

Bu Alev de ne ballı kız hep dört ayağının üzerine düşen kedi gibi.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 44. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 30 yorum

 1. aytac azeri fan dedi ki:

  gunaydin adini sen koy aylesi her kese iy sabahlar

 2. aytac azeri fan dedi ki:

  selam arkadaslar naslsniz hos bulduk ask hastasi tesekkur ederim artik hep burada olcam imsallah sizlerle iy arkadas oluruz bana cevap yazan arkadaslarm cok tesekur ederim size her kese tatl ruyalar adin sen koy aylesi gorsuruz

  1. aslı dedi ki:

   Sana da iyi geceler 🙂

 3. aytac azeri fan dedi ki:

  mereba ask hastasi ben de araniza yeni katldim evet size kesinkle katli yorum bu sayfa baskalarna hic bezemi yor doru dyor sun adini sen kot bi cok ulkeler de izleni yor baku den de severek izlenine bi dizi insalah uzun omurlu olur hic bitmesin heyatm boyca yaylansa hic bikmada izlerim kunku ben de adin sen koy delisiyim

  1. A.S.K hastasi dedi ki:

   Hos geldin aramiza.

 4. Hanim abla dedi ki:

  Dogru söylüyorsun A.S.K hastası.Ben bir söz de söylemek istiyorum.Ezgi Baran senarideki Alevi oynamakla kalmayıb,ayrıca Ezgi gibi de nefret ekliyor sanki oynadıgı karaktere.Bana öyle geliyor ola bilir.Çünkü kendisi iyi kızdır söylüyorlar.

  1. Hayret doğrusu dedi ki:

   Ya lütfen bana bi cevap verin lütfennn o yıkarsak yorumuma yani

   1. A.S.K hastasi dedi ki:

    Aramiza hos geldiniz. Kusura bakmayin yorumunuza gec cavap verdigimiz icin. Genelde yeni sayfa acilan zaman hemen oraya toplaniyoruz o yuzunden eski sayfalara geri donmuyoruz. Evet haklisiniz bu ASK sayfasi diger dizi sayfalarina benzemez. Burda 4 ulkeden ASK severler var. Bir aile gibiyiz birbirimizi seviyoruz saygi duyuyoruz. Aramiza katilmak istersiniz memnun oluruz. Yeni sayfalarimiza bekleriz

 5. A.S.K hastasi dedi ki:

  Hayirli sabahlar. Ir abi seni guldure bildiysem ne mutlu bana.

 6. A.S.K hastasi dedi ki:

  Ir abi haklisin ne deyim. Ezgi baran baska bir dizide gokten inmis melek karakterini oynasa bile ben izlemem. Benim icin ezgi baran alev karakteri ile kredisini tuketti zaten. Irmak ve cengiz olmayinca ezgi daha torpil hakkim bitti en iyi ben arkama bakmadan kacayim demis kendine. O kadar pisliyi hilmi yapti alev kadar izleyici nefreti kazanamadi.

  1. IR dedi ki:

   Sen bi alemsin , yani gecenin sonunda guldurmeni beceriyorsan ya , helal vallah.yani senin doyusgen ruhun insana guven veriyor .

   1. Hayret doğrusu dedi ki:

    Kızlar yani sizi tanımama ramen tebrik ediyorum bu sitede diziler Hakkı’nda konulan bi sizin bu sayfadaki yorumlarınızı gordum diğer sayfaları resmen bi watsap grubu yapmışlar bide uzun uzun mesajlar Allahım ya çok sinir bozucu değilmi sizcede

    1. aslı dedi ki:

     Günaydın Teşekkür ederiz, onlara da saygımız var bizim. öyle uygun görmüş yazmışlar.
     Kimi zaman bizlerde dizi dışında paylaşımlarda bulunuyoruz, birbirimize yardımcı oluyor, destek olmaya çalışıyoruz. Dizimizi, oyuncularımızı, bu siteyi, buradaki arkadaşlarımızı seviyoruz.
     Sizde isterseniz aramıza katılabilirsiniz.

 7. Asena dedi ki:

  Ya biktim ama niye hala ama hala bir haber yok neden biricikip bi cevab vermiyo gercekten yeter sitelere instagrama girip cikmaktan yoruldum sabirda bir yere kadar.

 8. A.S.K hastasi dedi ki:

  Iyi aksamlar. Ir abi tek sen diyil, her kes aleve sinir oluyor zaten. Asli hakli alev dizinin zinciri gibi, her sey aleve bagli. Dizide her kesin ici disi alev olmus. Yatiyorlar alev, kalkiyorlar alev, isde alev, sofrada alev, mahellede alev, kapida alev. Alev zaten sinirbozucu tip, kapidan girer girmez nazana ilk sorusu omer evde mi? Omer geldi mi ? Sormasi var ya beni resmen cileden cikariyor. Sanki omerin karisi alevmis gibi.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım, aynen öyle Alev çok istiyor ya Ömer’in eşi olmayı öyle davranıyor. Hayal dünyasında yaşıyor Alev.

  2. IR dedi ki:

   Bir de yuzsuz gibi ezgi baran diziden ayrildigini soyluyor minnet koyar gibi sen dime ekip degisikligi olacakmis ve kendisinin kredisinin tukendigini bilip gun yuzune cikmadan ayrilmayi dusunmus, birde izleyiciyi tehdit ediyiyor islem yapdiririm hakaret etseniz , yani bo kadar insan senin dizide torpilli oldugunu anlamadimi ? Kimse ki ezgi baranin yeteneyini onayliyor bence asla oyle diyil , yener , sevim, hilmide kotu karakterdi ama oynamasi gicik etmiyor ki ezgi baranin sesinide kisiyorsan yine yaramiyor uz cizgisi bile sinir bozucu , simdi lale , aylin hepden sinirlendiyimi dusunurler ama uyledir, neyse …….

 9. Zehra dedi ki:

  Merhaba.aslim yine cok guzel tesekkur ederim.canim

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım ❤️

 10. SaHil dedi ki:

  Yine güzel bir analizle karşı karşıyayız. Ellerine sağlık ablacığım

  1. aslı dedi ki:

   Sağ ol SaHilcim. ❤️

 11. IR dedi ki:

  Asli bak ne diyecem , sen analizin alev kismini yazmasan ?, cunku alevin ne oladugu , ne olacagi kimseyi ilgilendirmiyor hic belki insanin sinirlerini tarima cekiyor , yazili okuyarak bile sinir basiyor adami , o yuzden ben alev kismini atliyorum , belki mumkun olmayan bir seydir ama sinirimi gedirdim , bu ne bas belasi karakterdi ? Bunu yazan senarist alkatraz zindaninda tutsakmis kesin , insan bu kadar kutu bir dunya gorusu ola bilirmi?

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ir abi, hayırlı pazarlar olsun inşallah.
   Alev’in yaptıklarını kimse sevmiyor doğru, ama yazan onun üzerinden gitmiş olaylara, analizde de dedim ya Ömer ile Zehra Ayşe için evlendiler ama her ne hikmet ise, Ayşe ile doğru düzgün vakit geçiremediler, varsa yoksa Alev’e bir şeyleri yakalatmama, evliliklerinin isbatı yönünde gelişti olaylar.

   Sanki Ömer ve Zehra Alev için evlenmiş gibi bir hal ortaya çıktı.
   Ben analizlerde yazmasam konuyu nereden nereye nasıl bağlayayım?

   Ömer şirkette Alev der, ihalede Alev der, konakta Müzeyyen Alev der, Zehra ile uğraşır Alev, Zehra Alev der,

   Alev mahalleye gider, Leyla Alev der, Sevim’e gider Alev, şimdi Sevim de Alev der. Bir de Hilmi gelecek o da Alev der, Kürşat hocası Alev der, herkes Alev diyor dizide.

   Dizide Alev ekseni etrafında dönüyor olaylar abi ben ne yapayım 🙂

   Ömer bir postalayamadı gitti. gerçi bir ara postaladı, teyzesi masa bile kurdurmadı Alev yok diye.
   Daha Asya yı kaçıttıracak bu, Hilmi ile ortak iş yapacak, ohooo yandık abi yandık.

 12. Anonim dedi ki:

  Thank you so much

  1. aslı dedi ki:

   🙂

 13. ayse .c dedi ki:

  leyla ne kadar dogru bir tesbit bayildim ve ben masallari cok severim

  1. aslı dedi ki:

   Güzel bir masal bizim dizimiz Adını Sen Koy Masalımızın adı 🙂

 14. leyla dedi ki:

  adini sen koy buyukler icin yazilmis bir masal umarim bizim masalimizin bir sonu olur

  1. aslı dedi ki:

   Uzun süren bir masal olsun, hemen bitmesin ve sonu da güzel olsun masalımızın. olur mu leyla

   1. leyla dedi ki:

    umarim dedigin gibi olur asli cigim

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.