Adını Sen Koy 42. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 02 Ağu 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?
42. Bölüm
Leyla İlk Kez Konağa Geldi. Salim Ustanın Atölyedeki İlk İş Günü. Alev Zehra’nın Eski Kovulduğu Şirket Nedim Lojistikte.

Alev Zehra ya ilaçlı kahve içirince, Zehra, Leyla ile buluşmaya gidemedi. Alev gitti onun yerine ve Zehra hastalandı dediği ve Zehra ya da ulaşamayınca Leyla endişelendi ve konağa Zehra yı görmeye Alev ile geldi.

Alev istiyordu bunu. Çünkü; Zehra hakkında en doğru bilgileri Leyladan öğreneceğini biliyordu Alev.
Ayşe de bu sayede Leyla ile tanışmış oldu. Leyla gitmek istedi ama Ayşe yemek yemeden göndermek istemedi, Alev de destek çıktı Ayşe ye ve Leyla yemeğe kaldı.

Alev Nazan dan Leyla’nın çantasını almasını istedi. İçini karıştıracak ne var diye bakacaktı olmadı. Leyla çantasını vermedi. Alev de beceriksiz diye kızdı her zaman olduğu gibi. Nazan’ı tembihledi, işaret verince çantasını alacak Nazan.

Zehra bir an sendeledi, Ömer’e doğru düşüyordu ki, dengesini sağladı Zehra. Ömer hep Zehra’nın arkasında destek hiç düşmesine izin verir mi vermez. O bir tanecik eşi onun.

Ömer Leyla yı içeriye buyur etti. Herkes gidince de Alev’e baktı Ömer. Seninle sonra hesaplaşacağız der gibi. Konuşmadan baktı Ömer.

Ömer’in bir bakışı yeter, konuşmasına ne hacet. Ah o gözler ah neler neler anlatıyor konuşmadan. kızıyor, bağırıyor, çağırıyor, öfkeleniyor, seviyor, üzülüyor, hüzünleniyor, neşeleniyor, kısacası Ömer konuşmadan da gözleri ile çok güzel iletişim kuruyor. Bak o gözlere ve dal git en güzel düşlere.    

Leyla akşam yemeğe kaldı ve ev halkı ile tanıştı. Artık Leyla yı tanımayan kalmadı. Demir ilerleyen zaman da tanışacak Leyla ile bir o kaldı tanışacak.

Şirkette de İtalyanlar gelmiş. Toplantı yapılıyor Ömer yok, başkanlığı Ömer yapacağı için Demir Ömer’i şirkete çağırdı. Ömer de acil çıktı konaktan, giderken de gözü ile Zehra yı yanına çağırdı.

Konağın kapısının önünde Ömer, Zehra ya Alev nerden buldu arkadaşını? Nasıl getirdi eve diye sorular soruyor. Bu zor soruları Zehra ya sorma Ömer onun bir kabahati yok. Zehra’nın kahvesine uyku ilacı attı, Leyla ile buluşmaya o gitti. her şeyi planlı yaptı Alev.

Ömer; Alev, onu buraya sebepsiz getirmemiştir, bir açık arıyor, Alev’e dikkat edin dediğinde, Zehra; gitmen şart mı dedi.

Zehra ilk kez Ömer den ayrı kalmak istemediğini belirtti. Çünkü; Alev ile tek başına baş edememekten korkuyor Zehra. yabancı bir ev, yabancı insanlar, oynadıkları bir oyun, bir tek tanıdığı Leyla yanında, onu da sorguya çeken bir Alev ve diğer aile bireyleri var. 

Zehra ilk kez kendini bu kadar yalnız hissetti o evde ve Ömer’in desteğine ihtiyacı olduğunu belirtti o sözle, gitmen şart mı diye sorarken aslında gitme diyordu Ömer’e Zehra.

Ve Ömer bunun farkına vardı. Zehra’nın yanında olmayı o da isterdi ama ne yazık ki şirkete gitmesi gerekiyordu. 

Yemekte dikkatli olun sonra da arkadaşını gönderirsin dedi ve şirkete gitti Ömer. Yalnız kalan Zehra Allah dan yardım istiyor. Allah’ım yardım et bana diyerek.

Leyla ilk kez konağa geldi iyi hoş geldi. Tamam da benim kafama bir şey takıldı. Hediye abla, Ökkeş amca ya, ben bu kızı bir yerden çıkaracağım ama bir türlü hatırlayamadım dedi. Ökkeş amca da sende herkesi birilerine benzetiyorsun diye takıldı. Hediye abla da sen dur bulacağım dedi, demesine de, bir daha da bu konunun adı hiç geçmedi. Öylesine söylendi desem, niye söylesin ki öyle bir şey? Benzetti desem kime benzettiğini hatırlamadı. Konu havada asılı kaldı.

Konakta yemek masası hazır bayanlar yemekteler. Alev ağır sorgu memuru gibi, sorguya aldı Leyla yı. Yetimhaneden sonra da mı birlikte kaldınız? Diye sorunca, Leyla evet dedi ve okuluna devam ettiğini, şimdi de küçük bir şirkette çalıştığını söyledi.

Sorular bir Alev den, bir Ayşe den geliyor. Ablukaya alındı sanki Leyla. İki sorgu memurunun önünde hesap veriyor sanki Leyla. Muhasebe okuduğunu söyledi Ayşe den gelen soruya Leyla.

Sıra Alev de, sen neden okumadın Zehra? bu soruya Leyla cevap verdi. sınav zamanı Zehra hastalanmış sınava girememiş, Leyla’yı Zehra okutmuş. Evin masrafları falan hep Zehra daymış.

Müzeyyen hanım ne kadar fedakar olduğunu, bu zaman da kimse, böyle fedakarlık yapmaz dedi. Alev daha devam edecekti. Leyla ustaca durdurdu Alev’i. Yine de pes etmedi Alev, düğüne neden gelmediğini sordu?

Zehra cevap verdi bu soruya, o gün sağlık sorunları vardı dedi. Alev’in de ne bitmek bilmez soruları varmış. Sanki Leyla yı yemeğe koydular. Kız bir lokma yemek yiyemedi sorulardan yeter da.

Ayşe de benim gibi düşündü soruları bıraktılar yemek yediler. Nazan da, Leyla’nın çantasını karıştırdı telefonundan bilgi aldı.

Ömer şirkette toplantı da ama aklı Zehra da ve evdeki Leyla ile Alev de. Hemen toplantıdan çıktı Ömer, Zehra yı aradı. Sakın Leyla ile Alev’i yalnız bırakma dikkatli ol dedi, demesine de Leyla lavaboyu sorunca, Alev götürdü onu lavaboya.

Akşam olup hava kararınca da, Zehra Leyla ya mesaj attı, artık kalkmalısın diye, bunun üzerine Leyla arkadaşım arayıp soruyor diyerek kalktı.

Ayşe de, Pazar kahvaltılarımız meşhurdur söz ver geleceğine diyerek söz aldı Leyla dan. Bu Ömer’in hiiiççç hoşuna gitmeyecek.

Alev Leyla yı evine bırakacak, yolda da konuşacaktı aklı sıra da bazı bilgileri öğrenecekti bu sayede ama bu planı tutmadı. Çünkü, bahçeye çıktıklarında Ömer geldi konağa ve Leyla yı evine Ömer bıraktı. Yolda da Zehra aradı Ömer’i Alev’in adresi öğrenmesinden korkan Zehra, Leyla yı evine Ömer’in bıraktığını öğrendi biraz olsun rahatladı.

Ömer de Leyla ya ikinci bir görüşme olmaması konusunda kibarca uyarıda bulundu. Leyla da dikkatli olacağını söyledi. büyük bir Alev sınavı daha başarı ile tamamlanmıştı amma velakin sırada daha bir sürü sınav var girilecek, ne bitmez sınavmış, gir gir bitmiyor.

Yener, Koray’ı depoya kapatmıştı. Babasını arayıp adres verdi. Onu beklerken Koray da içerden camı kırıp kaçmaya çalıştı ama nafile Yener ile Beton onu yakaladı ve tekrardan depoya kapattı.

Koray’ın babası geldi Yener parayı aldı çıktı. Baba-oğul baş başa kaldılar. Babası, Koray’ın eve dönmesini istedi, Koray da bir evi olmadığını söyledi. Annesi çok hastaymış Koray’ın eve en azından onun için dön dedi babası. Annesini hiç görmedik Koray’ın sadece hasta olduğunu biliyoruz o kadar.

Annemin bana değil, onun senden kurtulmaya ihtiyacı var dedi. Neler oluyor böyle? Bir hasta anne var kendi yok. Koray evine gitmiyor, hırsız gibi önceden girdi çıktı. Şimdi babası ortaya çıktı Koray ondan kaçıyor.

Ömer Leyla yı evine bırakıp geldiğinde Zehra koltukta mışıl mışıl uyuyordu. Amma velakin Ömer konuşmak istiyordu? Ne konuşacaksın gece vakti hadi yoğun ve yorucu bir gün bitti yatta uyu Ömercim yakışıklı zorbam hadi uyu.

Yok inadı tuttu Ömer’in lambayı yaktı ve sertçe kapıyı kapatıp çıktı odadan Zehra da kapı sesine uyandı. Gitti lambayı kapattı. Ömer geldi baktı lambalar kapalı, inat ya Ömer yaktı lambaları ve telefonu alıp çıktı. Zehra da kalktı kapattı yattı. Ömer geldi baktı lambalar kapalı tam yakacaktı yakmaktan vazgeçti gitti yatağa oturdu.

Söyle bakalım paşam derdin ne? Ne istiyorsun gece gece? Konuşmak istediğin her halinden belli anladık onu da, Zehra uyuyor. Hadi sende yat uyu bir güzel dinlen sabah ola hayır ola o zaman konuşursun olur mu paşam , hadi iyi geceler tatlı rüyalar. Bakışa bak ya, bakma bana öyle mahsun mahsun kıyamıyorum ben senin o bakışlarına 🙂

Sabah olmuş, Zehra yeni uyanmıştı. Ömer ise çoktan uyanmışta üstünü giymiş balkona çıkmış, Zehra’nın uyanmasını bekliyor. Zehra uyanınca da odaya girdi. Konuşabilir miyiz?  dedi.

Önce bir günaydın deseydin, geceden beri kıvranıp duruyordun konuşmak için anladık sabah oldu konuşacaksın da önce bir günaydın deseydin.

Zehra da yeni uyandığı için aniden arkasından böyle bir ses duyunca anlık korku yaşadı haliyle normal.

Ömer diyor ki, arkadaşına söyle bu şehirden ayrılsın. Yok ya başka arzun Ömer bey? Nereye gidecekmiş Leyla?. Zehra da karşı çıktı, Leyla hikayemizi inandırıcı bir hale getiriyor diye. Sen kendi tarafına bak her şeyi deşip duran senin kuzenin dedi.

Ömer de ona bu kozu verende sensin dedi. Zehra, Leyla hiçbir yere gitmeyecek deyince, Ömer de; o zaman Leyla bu eve gelmeyecek yoksa bu şehirden gider dedi.

En sinir olduğum erkek tipine büründü şuan Ömer, gelmeyeceksin, gitmeyeceksin, yapmayacaksın, gelmeyecek, gitmeyecek, ağzına biber sürmemi ister misin Ömer? biber saatin mi geldi senin nedir hayırdır? ne oluyoruz Ömer, Zehra senin eşin mi? yoksa kölen mi?

Zehra odadan dışarı çıkacakken masaya dizini çarptı ve Ömer bunu gördü, yüz ifadesi değişti. Ama Zehra görmesin diye yine eski sert bakışlı Ömer oldu ve dikkat etsene dedi.

Yapma be paşam yapma, artık Zehra’nın canı yansa senin canın yanıyor kıyamıyorsun Zehra ya ama belli etmekte istemiyorsun. Sen nereye bakan yürek yakansın sen. yakışıklı paşamsın sen benim. Zehrasının canı yansın istemezmiş, canının yandığını görünce de kendi canı yanarmış. Sen Zehra yı artık işten içe seviyorsun Ömer ve kıyamıyorsun ona.

Hadi geçmiş olsun sana paşam 🙂

Nazan da Leyla hakkında öğrendiklerini söyledi. nedim patronuymuş, iş adresini öğrenmiş. Alev bunu biliyordu yemekte Leyla söylemişti Nedim Lojistik diye.

Alev şimdi de bu Nedimin peşine düşecek, daha çok bilgi almak için. Bu Alevden korkulur.

Salim amca da, Rüstem ustanın yanında işe başladı. Atölyede ki ilk iş günü. İlerde o atölye Salim amcanın olacak, Rüstem usta her şeyi ona bırakacak.

Yener de dükkana hayırlı olsuna geldi. Zehra’nın haberinin olmadığını öğrendi. Dükkandan çıkar çıkmaz Zehra yı aradı ama açmadı. Yener de diyor ki, bir aradığımda da aç şu bıyıklarımı keseceğim. Bıyıksız Yener 😀

Ömer de dert ortağı dostu Demir ile Leyla hakkında ve Alev’in Leyla’nın peşinde olma olasılığından bahsediyor. Demir de Leylanın adresini ver kimdir necidir öğreneyim deyip, Leyla yı araştırmaya başladı.

Benim bildiğim kız oğlan ile evlenmeden önce araştırma yapılır, ondan sonra kız verilir. Oğlan kız ister. Burada ise işler tam tersi. Oğlan kız evlenmiş, araştırma sonra yapılıyor. Dünya kesin tersine döndü de benim mi haberim yok?. Herkes gider mersine biz gideriz tersine 😀

Alev şirkette sekretere Nedim beyle iş yapıp yapmadıklarını sordu. Bir dosya varmış, onu aldı ve Nedim Beyin şirketine gitti Alev. Alev Zehra’nın Eski Kovulduğu Şirket Nedim Lojistikte.

Ömer de Alev’in Leyla’nın peşinde olduğunu ev adresini öğrenip evine gitmiş olabileceğini düşünürken, Demir Leyla’nın evinin önünde nöbet tutarken Yener geldi.

Ömer Demir’i aradığında bu bilgiyi Ömer’e verdi. Ömer de resim istedi. Demir, Yener ile Leyla’nın resmini onlardan habersiz çekip Ömer’e gönderdi.

Ömer, Yener’i tanıyordu. Leyla ile konuştuğunu da bu resimle görünce, resmi Zehra ya gösterdi Ömer. O an da Yener Zehrayı aradı. Geldi mi hepsi üst üste gelir zaten.

 

Gün Gelir

Yarim gezdiğin yola bakarım Uzun uzun. Gözlerim doldu yine Aklıma geldi yüzün oy.

Al gözümden yaşları gün gelir kurutursun. Yaz bunu bir kenara gidersen unutursun.

Limanın gemileri demir aldı gidecek. Benim gözyaşlarımı kim gördü kim bilecek oy.

Al gözümden yaşları gün gelir kurutursun. Yaz bunu bir kenara gidersen unutursun.
Aysel Yakupoğlu

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 42. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 65 yorum

 1. ZehÖm dedi ki:

  Aslınur cum geçmiş doğum günün kutlu olsun seni de diğer arkadaşlar gibi cook seviyorum uzun zamandır bende giremiyordüm IR ABİ YORUM DA BİZİM KIZ SEÇİLMİŞLERİN ARASINA GİRMİŞ DİYE BİRŞEY YAZMIŞSİN COOK MERA ETTİM YANİ SEN NE EMEK İSTEDİN BİRDE ANONİM ARKADAŞIMİN ARASINA DEDİGİNDE DE BİRŞEY ANLAMADİM BİRİ ANLADI İSE AÇIK AÇIK YAZIP ANLATABİLİR Nİ LÜTFEN:(:(:(

  1. A.S.K hastasi dedi ki:

   Gunaydin. Zehom bence anonim arkadas dizimizle ilgili resim paylasilmis o konuda aciklama yapilir demek istemis

  2. Aslınur dedi ki:

   Sağ ol ZehÖm, sevgimiz karşılıklı emin ol

   Hepinize ayrı ayrı güzel mesajlarınız için teşekkür ederim , sizi iyi ki tanımışım ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

  3. IR dedi ki:

   Zehom, hesaplarin birisi hafta boyu en iyi oyunculari anketle soruyur ve sonuclarini acikliyor , bu haftanin seckinlerinin arasinda hazal subasi da vardi ben onu dedim , cok unlu isimlerle beraber hazalda vardi bana ilginc heldi , ondan

 2. Hanim abla dedi ki:

  İyi akşamlar Aslıcım.Çok sag ol.Beyenilmek öyle iyi ki.Sevindim,Allah da seni sevindirsin inşallah.

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah ablacım amiiiin.
   İyi akşamlar, Allah’a emanet ol ablacım ❤

 3. aslı dedi ki:

  Hanım ablacım
  Okudum 39 yazdıklarını, yazdım da, Canım ablam benim sen nede güzel şeyler yazmışsın öyle çok teşekkür ederim.❤❤❤
  Öptüm seni ablacım ❤❤❤

 4. Anonim dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar facebook ta yeni bir resim paylaşılmış ay çok sevindim belki artık bir açıklama yapılır ne dersiniz

 5. Hanim abla dedi ki:

  Teşekkür ederim İR.

 6. IR dedi ki:

  Anket secimlerinde bizim kiz haftaninsecilmiskeri arasina girmis , serenay sarikaya , kivanc tatlitugla beraber , gerci benim icin onlarda bir boy ustun ama secmisler iste

 7. IR dedi ki:

  Aslinur efendi , dogum gunun kutlu olsun , cokda gec diyil , iki gun onceymis , ha bak sana dogum gunu hediyesi seyahet dusmus , demek dogum gunu icin yakinlarin seni canakkaleye ve sonrada osaka seyahete goturecekler , bak ne guzel , hanim aboa hos geldin .

  1. Aslınur dedi ki:

   IR efendi 😀 sen de sağ ol
   Aslında bir nevi öyle gibi dimi , bu yönden bakmamıştım , bardağın dolu tarafından yani şuanda da yoldayız , kaza olmuş trafik var o yüzden , internetim var ama bir kaç saate varınca çekmeyecek , o zamana kadar sitedeyim bakalım
   Evet yaa bizimki seçilmiş , bu yeni anketi bilmiyorum ama Hazal’ın hesabı çalındığı zaman en iyi kadın oyuncu anketinde hatırlamıyorum ama güzel bir derece almıştı , aferin ona , daha nice başarılara Erkanla beraber 🙂

 8. Asena dedi ki:

  Merhaba arkadashlar iyimisiniz kizlar hala dizimizden bi haber yokmu 2 gundur siteye girip cikiyorum hic birshey goremiyorum bu arada aslicim analiz ck guzel olmush teshekurler elerine saglik

  1. Aslınur dedi ki:

   Maalesef Asena maalesef , ne bir haber ne bir açıklama
   Olsa gerçi zaten IR abi bize duyurur ya da Resul abi
   Oyuncular da bizim gibi eli kolu bağlı duruyorlar , çekim başlasa her şey netleşir de işte hiç bir faaliyet yok

  2. aslı dedi ki:

   Asenacım, teşekkür ederim.
   Yakında güzel haberler gelecektir eminim ben buna 🙂

 9. Polad amca dedi ki:

  Selam Aslı kızım ve diger kızlarım,ASK hayranları,nasılsınız.El öpenleriniz çok olsun.Türkcem iyi deyil,kusura bakmayın.ASK dizisinin adı bizim evde Ömer abi’dir.Dizi başladımı küçük torunlarım koşarak gelirler Ömer abinin kinosu başladı deye.Hanım ablanız becermiş diziyi her kese sevdirmeyi.Kendisi bizim yanımızda olsa da fikri sizinle.Mümkünse onu bir aylıgına bize geri verin,dersler başlayanda yene geler.Oldumu? Ayrıca iltifatınız için teşekkür edirem.Sag olun,caglıkla kalın.

  1. Aslınur dedi ki:

   Hoş geldin Polad amca
   Ömer abi ha 😀 o bizim gönlümüzün padişahı , taht kurdu kalbimize
   1 ay mıı , e biz Hanım Ablasız 1 ay napalım Polad amca
   O bize sadece diziyi değil , kendini de çok sevdirdi , biricik Hanım Ablamız o bizim , kendi adıma ondan çok şey öğrendim , yaşayan tecrübe
   Ne biz onu , ne de o bizi bırakamaz
   Hadi sen de gel aramıza Polad amca
   İnanın siz de aramızda olsanız bizden kopamazsınız
   Aramıza hoşgeldin Polad amca

  2. aslı dedi ki:

   Benim Polad amcam gelmiş hoş gelmiş, davetimi geri çevirmeyip geldiğin için çok çok teşekkür ederim Polad amcam benim ellerinden saygı ile öpüyorum.

   Polad amca, bak bu kalplerden biri senin, biri Hanım Ablamızın, diğeri de buradaki Hanım ablamı seven arkadaşlarımın ask ailesinin çünkü biz burada bir aile olduk adını sen koy dizi ailesi

   Polad Amca ❤❤❤ Hanım Abla ❤❤❤ Adını Sen Koy Ailesi yani bizler ❤❤❤

   Ayrıca, Türkçe’niz de gayet güzel. Maşallah size.

   Polad amcacım dizi sevilmeyecek gibi değil ki, hele o Ömer, onu sevmemek hiç olmaz. Çocuklar biliyor bu işi, torunlarınız ne güzel Ömer abi diyorlardır kim bilir? ❤

   Polad amca, Hanım abla ile birlikte dönüşümlü olarak sizde gelin aramıza, hem burada yalnız olmazsınız, Ir abimiz var, Resul abimiz var, Murad abi bir kere yazdı bir daha görünmedi, bizler varız, hem buraya yazarak Hanım ablamız gibi sizde kendinizi Türkçe konusunda geliştirirsiniz ve bize bir çok şey öğretirsiniz, biz Hanım abladan çok şeyler öğrendik teşekkür ederiz ona.

   Onu biz size verelim de biz ne yapalım Hanım ablasız bir ay? Hanım ablam arada uğrasın buraya özletmesin kendini o zaman olur. siz de gelin arada Polad amca. Sizde ailecek sağlıcakla kalın yeniden görüşebilmek dileği ile.

 10. Könül Azeri dedi ki:

  Aslınurcum gecde olsa doğum günün kutlu olsun.Biliyorum en gözel doğum günü hediyyesi dizimizin yeni sezon Trt yaymlanması olar allah nasib etsin seni kocaman öpüyorum bu kalbler sana♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

  1. Aslınur dedi ki:

   Teşekkür ederim Könül 🙂
   Evet aynen öyle , bana en güzel doğum günü hediyesi her halükarda dizimizin bir an önce çekimlere başlayıp ardından da Eylül’de ekranlarda olmasıra olacak , onları ekranda görmeyi çok özledim
   E ben de seni öpüyorum , bak bu kalpler de sana
   ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

 11. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Hayirli cumalar. Aslinurcum kusura bakma bilmiyorduk dogum gunu oldugunu. Gec de olsa kutlarim seni. Tum guzellikler senin olsun. Kiz sen Aslini hem kervancioglu yapmissin, hemde analizleri eczanelere vermissin. Burda kalmasi daha iyi. En azindan kimsenin eczaneye gitmesine gerek yok. Telefonla ilacini ala bilir gunun her saatinde.

  1. Aslınur dedi ki:

   Sana da hayırlı cumalar , önemli değil canım , söylemedim ki o gün nerden bilecektiniz , varlığınız yeter sağol canım
   Hanım ablam sağ olsun , sordu , cevap yazmayıp hürmetsizlik edemem , rabbim başımızdan eksik etmesin onu
   Evet Aslı Kervancıoğlu o 😀 😀
   Ama evet orası yanlış olmuş , tüm telefonlarda mevcuttur, sınırlı değildir

   1. aslı dedi ki:

    Ömer’in kardeşi olmak bana onur vede gurur verir efendim. Ah bide o bileydi buralarda onu çok seven bir kardeşi olduğunu 🙂
    Ömer = Erkan ❤❤❤

 12. Hanim abla dedi ki:

  Tüm sabahların hayırlı olsun,Aslıcım.Gece gece yorgun argın yazma kurban olum.Bir azcık kendini de düşün.Zamanın olmayanda cevap da yazma,kırılmam sana.Çünkü beni sevdiyini biliyorum.Bu bana yeter.O bir neferin yazından haberi yoktur hele.Her kes uykuda.Salamat kal,kızım.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı günler ablacım, burası ve sizler bana çok iyi geliyorsunuz, ben sizleri çok ama çok seviyorum ablacım benim, sende selamet kal ablacım. söz 39.okuyacağım daha okumadım abla, okuyunca söylerim okudum diye 🙂

 13. Hanim abla dedi ki:

  Iyi sabahlar Aslınurcum.Geç de olsa ad günün mübarek olsun.İyi ki dogdun,iyi ki varsın benim kendi güzel,kalbi güzel kızım.Bu yıl mutlu ve unutulmaz bir olayla ömrüne yazılsın.

  1. Aslınur dedi ki:

   Sana da hayırlı sabahlar Hanım Ablam , teşekkür ederim güzel dileğine amin diyorum , sen de iyi ki varsın biricik Hanım ablam

 14. Aslınur dedi ki:

  Ben geldim kısa bir süreliğine sitenin güzel insanları ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
  1 saat önce Çanakkaleden geldim , yorucu bir yolculuktu 5 saat falan sürdü , ama yarın öğlen yine yola çıkacağız Uşak’a gideceğiz 4 gün falan kalmayı düşünüyoruz neyse neyse
  Aslında uykum var yorgunum ama buraya girmeden yapamam, içimde birikti her şey
  Öncelikle Hanım ablacım , şşşşşttt sen nereye yaa , bizi bırakıp nereye , Polat amcanın ellerinden öperim , ama Hanım Ablamızı hiç bir yere bırakmayız kusura bakma Polat amca
  Senin ruhun genç Hanım Ablam

  Aslıcım yorgundum ama okudum , sağ ol canım benim süper bir analiz , yorgunluğumu alııııııp götürdü
  Arkadaşlar yorgunluk mu var , halsizlik mi var , keyfin mi yok
  Hemen çok genç olan Prf. Dr. Aslı Kervancıoğlu’nun 🙂 yeni geliştirdiği ilaç olan “analiz” i kullanın 😀 , tüm eczanelerde sınırlı sayıdadır 😀 , tavsiye ederim herkese haaa
  Uyumadan önce bi analiz çok iyi gelir herkese , valla bak 😀
  Özellikle biber çok iyiydi yaa , okuyorum analizi bir anda karşıma bir biber çıkıyor kopuyorum , diyecem ama kız millet uyuyor , kahkaha da atamıyorum içten içe güldüm , bir an biberi okuyunca kendimi zor tuttum kız , yastığa gömüldüm direk 😀
  Hayat ben canlıyı izleyemedim , YouTuveden izleme zamanım da olmadı ama bir kaç dakika baktım sadece o, gerçekten o bir kaç dakikada kaç bin kere güldüler hatırlamıyorum , gülmek ikisine de yakışıyor zaten gülsünler
  Ama tabi hakkını yemiyim , Erkan’a çok çok çok daha çok yakışıyor , The Best Smile of The World = Erkan Meriç
  ASK hastası doğum günün geçti mi , gelecek mi yoksa ??
  Ha Hanım Ablacım diğer sayfada sormuşsun buraya yazayım

  O gün özel derken , doğum günümü kast etmiştim , gece gece yazdım işte
  1 Ağustostu benim doğum günüm , ama pek de öyle özel güzel geçtiğini de söyleyemem , çok sevdiğim arkadaşlarımdan bir kaçı unuttu doğum günümü , kutlamadılar 🙁 dayımla anneannem bizde olduğu için de öyle doğum günü kutlaması falan da yapmadık , e tabi şu kanal yapımcı meselesi de cabası , üst üste geldi her şey , hayatımın en kötü doğum günüydü diyebilirim 🙁 …

  Neyse bu gecelik bu kadar ben yatağıma döneyim , yarın yola çıkmadan önce yazarım yine
  İyi geceler …

  1. aslı dedi ki:

   Hoş geldin, ❤❤❤
   Aslınurcum yazını okurken bana demişsin ya

   Hemen çok genç olan Prf. Dr. Aslı Kervancıoğlu’nun yeni geliştirdiği ilaç olan “analiz” i kullanın

   diye bunu okuyunca yüksek sesle bir güldüm kahkaha ile, annem diyor ki; neye gülüyorsun böyle 😀 dur daha devamını okumadım mesajın gideyim de devamını okuyayım, hey Allah’ım ya, demek Prf. Dr. Aslı Kervancıoğlu müthiş iyiymiş.

   Ömer’in kardeşine de bu yakışırdı 😀 hala gülüyorum ya 😀

   1. Aslınur dedi ki:

    Evet aynen öyle 😀 Aslı Kervancıoğlu
    Sizin gülmeniz benim gülmemdir , sizi böyle kahkahalarla güldürebilmem beni mutlu etti , yüzünden gülücük eksik olmasın
    Kız aslında ben onu kardeş olarak kast etmemiştim 😀 sen o soyadı Ömer Kervancıoğlunun dünyalar güzeli müstakbel biricik eşi sıfatında taşıyorsun 😀 Ömer’i eniştemiz yaptım bir anda 😀

    1. aslı dedi ki:

     Amin inşallah hep beraber güleriz hayırlısı ile.
     Sen Ömer’in eşi yaptın beni öylemi ❤❤❤ Allah iyiliğini versin. 🙂

  2. aslı dedi ki:

   Efendim mesajının devamını okudum,

   Analizin başına
   analizi okurken, her an, her şey başınıza gelebilir, hazırlıklı olun diye uyarı da bulunmayı unutmuşum kusura bakma 😀
   Gülme krizine sokmuşum seni gece gece 🙂
   Gülmek güzeldir herkes uykudayken bile uyanırlar ne o kızım ne oldu niye gülüyorsun derler açıkla açıklayabilirsen 😀 bunu yazarken gülerek yazıyorum annem de ne oluyor neye gülüyorsun diyor gülmekten cevap veremiyorum 😀

   Aslınurcum, geçmiş doğum günün kutlu olsun canım benim, gününü bilmiyordum, iyi ki doğdun ❤❤❤ iyi ki varsın ❤❤❤ Aslınur ❤❤❤

   Ailen seni tatil ile ödüllendirmiş unutmamışlar bence.

   1. Aslınur dedi ki:

    Herkese merhaba arkadaşlar
    İnternetin çok nadir çektiği bir yere geçtim , olsun buna da şükür normalde hiç çekmiyor , oh be çok uzun süre ayrılmayacağım sizden

    ! Dikkat ! Bu analizler aşırı gülme krizi içerir 😀 😀 😀
    Evet uyarıyı yaptım bakalım 🙂

    Haklısın gülmek güzel ama o kadar kahkahalara boğulurken millet sana “acaba bu kafayı mı sıyırdı , ne diye birden kahkaha patlatıyor , kayışlar kopmuş herhalde bunun” dercesine bakınca hadi yap açıklamanı yapabilirsen 😀

    Varlığın yeter canım , sağ ol , sen de iyi ki varsın Aslıcım ❤️

    1. aslı dedi ki:

     Öyle bakanlara, merhaba, nasılsınız? ben çok iyiyim, çok mutluyum 😀
     der bir kahkaha daha patlatırım en afillisinden 😀

     hiç umursamam kim ne demiş, neden bakmış umurumda olmaz benim, ben içimden geldiği gibi rahat davranmasını seven biriyimdir 🙂
     Ben gülünce zaten otomatik onlarda gülecektir 😀
     Çünkü; bu durum bizzat tecrübeyle onaylanmıştır, gülmek bulaşıcıdır 😀

 15. A.S.K hastasi dedi ki:

  Aslicim aslinda boyle “beni” daha cok seviyorum yapim boyle. Neden degisim ki seven beni boylede sever.Degisirsem o zaman ben herkesin tanidigi (R…..) olmam.Ama bazilari bu konuda bazen sinirlerimi bozuyor. Ocak ayinda kuzenimi kaybettim halamin evinde aglayamadim herkesin icinde tabi. Bu durum da bazilari bunun icin beni kinadi. Eve dondugumde o ki var agladim. Her seyi her kesin icinde yapmak zorunda diyiliz diye dusunuyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Sen böyle mutluysan, sen kendini böyle seviyorsan sorun yok o zaman.

   Kuzenine Allah dan rahmet diliyorum mekanı cennet olsun. seninde başın sağolsun.
   Bunda kınanacak bir durum yok ki, o anki psikoloji ile şoka giren ağlayamayan sonra ağlayan çok insan biliyorum ben.

 16. Könül Azeri dedi ki:

  İyi akşamlar benim bürcüm dolça.Bu gün 60cı bölümde Yener Ömeri arabayla çarpdı o kadar qezeblendim Yener elime düşseydi onu diderdim. canim ona birşey olsa delirterem♡♡♡♡♡

 17. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba sevgili kızlarım.Telaşlanmayın,hiç bir yere gitmiyorum.Sadece bilgisayarın karşısında az oturmam gerekecek,o kadar.Ne yapalım,öyle olsun.Ama kalmamı istediyiniz için çok sevindim.Allah hepinizden razı olsun.hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Allah senden de razı olsun ablacım ❤❤❤

 18. Anonim dedi ki:

  adını sen koy gerçekten harika bir film

  1. aslı dedi ki:

   Eveeeeetttt aynen öyle ❤❤❤ Adını Sen Koy Gerçekten Harika Özellikle de Ömer ❤❤❤

 19. Aylin dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar . Nasilsiniz .Aslicim ne gozel artık sende kalp gondere biliyorusun . Sitemiz bundan sonra rengareng . Seviyorum sitenin boyle rengareng olmasınida . Ama Resul abi simdi rengareng olduğnu seviyorum dedim ya simdi rengareng yazılarla bize yine üzücü başlıklı sayfa acmasin☺- ☺☺☺☺☺☺☺ . Hanım ablacim sen nere gitmeyi dusunuyorsun . Bak ben söyleye hic gidiyorum filan deme . Biz de biraksakda , sen bizi birakamasinki zaten . Hadi seni çoklu öpüyorum . Opucuk yolasam çıkmaz şimdi . O yuzden bu kalpler opucuklerimin sembolü olsun.❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım benim evet artık bende bilgisayardan kalp gönderiyorum evet öğrendim ❤❤❤
   Amman diyim Resul abi, açmaz açmaz rengarenk kötü haber ☺☺☺☺☺☺☺ .

 20. A.S.K hastasi dedi ki:

  Hanim abla nereye gidiyorsun? Yeni gelmisdin simdi ayrilmak istiyorsun. Sen kendini bizimle yasli sanmiyorsan sorun yok. Basimiz uste yerin var

 21. Könül Azeri dedi ki:

  Merhaba nasılsız?Hanım abla sakın bizden ayrılmayn aramızda olmağınız bizi çok mutlu edir.Ask hasdası benim xarakderde biri varmış heç kim benim ağladığımı göremez ama teklikde o kadar ağlaramki.Küsdüyüm insandan küsgünlüyümü gizlederemki o krilmasın beni krdığına göre belke bürcümüzden asılıdı.Senin bürcün nedir?

  1. A.S.K hastasi dedi ki:

   Konulcum benim burcum aslan.

 22. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba Aslıcım.Nasılsın kızım.Burada biri var, Polad amcan bana diyor ki yaşlı- başlı kadınsın,sen bu genclere ayak uyduramazsın.Bu kadar yeter,aradan çekilsen onlar için de iyi olacak.Bana bu yapılırmı? Ayrılamıyorum,anlatamıyorum da.39.da bakdınmı,söz vermişim uzun yazılarımla seni yormam diye.Oldu,salamat kal, öpüyorum.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba ablacım yoğun vede yorucu geçen bir günün sonunda çok uykulu bir haldeyim şuan gözümden resmen uyku akıyor 🙂

   Polad amcam sana da iyi akşamlar, ellerinden öperim nasılsın iyi misin? iyisindir inşallah?

   Hanım abla gibi biri senin yanında olunca elbetteki çok iyi olursun 🙂
   Polad amcacım, buyur gel seni de bekleriz aramıza, hem Hanım ablamız yaşlı değil, bizden bile genç o maşallah ona, biz birbirimize destek oluyoruz, iyi günde de, kötü günde de, O bizim biricik Hanım Ablamız, Polad amcacım lütfen rica ediyorum onu bizden alma bizi Hanım ablasız bırakma lütfen.

   Hadi sen de gel aramıza olmaz mı? bence olur hemde çok güzel olur, bak uykum vardı kaçtı sayenizde hadi gelin birlikte yazın bundan sonra 🙂
   Hem Hanım ablacım bizimle yazışarak Türkçesini geliştiriyordu. Buraya ilk başladığında yazdığı yazı ile şimdiki arasında dağlar kadar fark var çok ilerledi Hanım ablam çok, bu kadar azimli gayretli bir hanım efendiye biz şimdi nasıl yaşlı diiyelim aşk olsun Polad amcacım sende 🙂
   Hadi bu kalbin biri sana Polad amcam ❤ biri Hanım Ablama ❤ bu sonuncusu da bizim Adını Sen koy dizisini izleyip de buraya yazı yazan yorum yapan bütün arkadaşlarıma ❤

   Ablacım o sayfaya bakmadım ama sen beni asla uzun yazılarınla yormuyorsun aksine mutlu oluyorum senin yazdıklarını okuyunca 🙂
   Hadi kalın sağlıcakla Polad amcam, Hanım ablam ben kaçar bu gecelik benden bu kadar gidip uyuyum ben 🙂
   Hadi herkese iyi geceler tatlı rüyalar.

   Yakışıklı paşam sana da iyi geceler
   ❤❤❤ Erkan Meriç = Ömer ❤❤❤
   tatlı rüyalar sabah görüşürüz.

   Hepinizi seviyorum arkadaşlar iyi geceler ❤❤❤ ❤❤❤

 23. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydinnn. Aslicim sabah sabah beni kahkahalara bogdun ya allah da seni guldursun guzel olmus. Kiz sen hep diyorsun omer agzina biber surecem ama surmuyorsun o yuzunden boyle oluyor. Hediye abla meselesi o zamandan benimde kafama takilmis.Nerden taniyor leylayi diye? Belki sukran teyzeni taniyordur hediye abla, ordan taniyordur. Bu da bir sir. Asli kiz dizide 180bolum dunya zaten tersine dondu. Bunlar her isi anormal zaten bu yuzden seviyoruz diziyi. Ay su yeneri biyiksiz dusundumde bir an, yakisti vallah. Su omere bak sen, zehra bacagini masaya carpti diye nasilda cani yaniyor ama hiss ettirmemek icin durusunu bile bozmuyor. Bu konuda bana cekmis zorba

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın hayırlı sabahlar canım ne güzel güne gülerek başlamışsın 🙂

   AMİN İNŞALLAH CANIM BENİM HEP BERABER GÜLELİM İNŞALLAH AMİİİİNNN.

   Evet canım hep diyorum biber sürücem diye, diyorum da yapmıyorum kıyamıyorum ki paşama yazık canı çok yanar ❤ zaten çok yakıyorlar canını, ama kulağını çekerim seve seve 🙂 ❤
   Kesin Hediye abla birilerini tanıyor. bakalım unutmazlarsa öğreniriz 2. sezonda inşallah.

   Ömer artık Zehra yı seviyor içten içe ve canı yansın istemiyor.

   Demek sende sevgini öyle kolay belli etmiyorsun seni gidi seni, ne yere bakan yürek yakansınız siz

   ❤❤❤ sen ve Ömer ah ah ❤❤❤

   1. A.S.K hastasi dedi ki:

    Bende kolay biri diyilim o yuzunden cok sevsem bile hic belli etmem. Aslinda bir az da kurur benimkisi. Sevdiklerimin aci yansa benim yuregim sizlar ama bunu disari vermem hep icimde cekerim. O yuzunden hep buz gibisin sanki dunya umrumda diyil dunyanin en mutlu insani sensin diyorlar bana. Keski oyle olsa.Ama bilmiyorlar icimde ne firtinalar kopuyor. Sana bir sir vereyim mi bu gune kadar kimse benim agladigimi goz yaslarimi gormedi. Hep gizlin agliyorum diye. Hep soyluyoruk ya omer etrafina duvarlar ormus. O duvarlardan bende de var. Kimseyi duvarlardan iceri birakmiyorum sanki birakirsam benim aslinda disardan sert gorunusum arkasinda dokunsan aglayacak bir cocuk gibi oldugumu kimse gorecek diye korkuyorum. Bazen boyle kalmak daha iyi diyorum seni guclu kilan bu.

    1. aslı dedi ki:

     İyi akşamlar canım benim, Bu durum seni yormuyor mu? çünkü; bu gerçekten zor olan bir şey, için giderken soğuk davranmak, can atarken kendini frenlemek, bana göre zor, kendini yıpratırsın, bırak içinden geldiği gibi sev, sevgini belli et, paylaş duyguları, atma içine, hem bundan bir zarar gelmez ki, sevmek ve sevilmek çok güzel.

     Dünya en çok da senin umurunda ama belli etmiyorsun, acını içinde yaşıyorsun, yalnızken kendi kendine döktüğün o gözyaşları seni rahatlatıyor, anlıyorum seni.
     Peki insanlar görse senin ağladığını ne olur? ne hissedersin?

     Neden güçlü olmak zorundasın? buna sebep ne?
     O çocuksu yanını neden insanların görmesinden korkuyorsun?
     bu soruların cevabını bilirsen, bilirsem sana yardım edebilirim, sende kendine, kendi kendine, bu soruların cevapları ile yardım edebilirsin canım benim. Her şey sende bitiyor ve sende senin iç dünyanda saklı.
     Bu durumdan rahatsız olduğun belli ama alışmış ve alıştırmışsın etrafındaki insanları senin bu haline öyle değil mi?

     İnsanların ne diyeceğini, ne dediğini, bir kenera bırakırsan, asıl sen ne yapmak istiyorsun canım?
     senin ne istediğin daha önemli?

 24. ayse .c dedi ki:

  aslicim eline saglik analiz gelmeyince hastami olduki diye endiselemiyorum…opuyorum

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Ayşecim, bende seni öpüyorum ❤❤❤

 25. leyla dedi ki:

  lutfen dizi hayrnlari birseyler yapsin biz Turkiyede yasamadigmiz icin caresiziz lutfen yetkili birile irtibate gecin yazik bu diziye yoksa yaban elerde heba olacak zaten bitane dogru dizi vardi onuda bozmaya calisiyorlar lutfen dizimize sahip cikalim

  1. aslı dedi ki:

   Yakında dizimiz ile ilgili güzel haberler gelecek inşallah leylacım 🙂

   1. leyla dedi ki:

    insallah dediniz gibi olur biz dort gozle bekliyoruz

 26. aslı dedi ki:

  İyi akşamlar Lalecim, abluka, ablukaya almak kelime anlamı: Bir ülkenin veya yerin dışarı ile olan bağlantılarını kesmek, kuşatmak. Çevirmek anlamındadır.

  Hani Ömer ve Zehra konakta iken Hilmi’nin adamları konağın etrafını sarmışlardı, sonra da içeri girip Zehra’nın beline bomba bağlamışlar, Ömer’i de bayıltmışlardı işte tamda o ablukaya almak.

  Ben burada cümle içerisinde, yemek masasında Alev’in Leyla ya sorularıyla sanki onun etrafını sarmış kuşatmış gibi üstüne gittiği için, bir yere kaçamayacak durumda olan Leyla için ve dışardan da yardım alamadığı için, her ne kadar Zehra yardım etse de, yalnız köşeye sıkışmış bir Leyla olduğu için, bu kelimeyi cümle içerisinde kullandım canım.
  İyi ki de kullanmışım bu sayede bir kelime öğrenmiş oldun ne mutlu bana 🙂

  Erkan için söylediklerinde çok haklısın birtanem, gözleri ile çok güzel ifade ediyor anlatmak istediklerini, anlatabiliyor, anlatmakla kalmıyor etkiliyor, büyülüyor insanı, o an alıp götürüyor bambaşka diyarlara. bu kalbin biri sana ❤ biri Erkan kardeşime ❤ biride bana gelsin ❤ artık bende kalp yapıyorum 🙂 Öğrenmeyi seviyorum ben ve öğrendikçe de mutlu oluyorum 🙂

 27. Azeri aytac dedi ki:

  Aslicim ellerine saglik yine çok güzel uazmişsin yarisini okudum yarisinide yorumu gönderdikten sonra okicam vee okuyorum iyi gecelerrrr❤❤

  1. aslı dedi ki:

   Sana da iyi geceler canım ❤

 28. Hanim abla dedi ki:

  Yeni analizimiz çıkmış,tebrikler.Okurken 42.bölümü tekrar izler gibi oldum,mükemmeldir.Teşekkürler Aslıcım,ayrıca seni adaletli oldugun için çok seviyorum.Ömeri ne kadar istesen de hata yaptıgında Zehrayı savunursun.Ömerin bir de agzını açmadan konuşması var ya bakışları bir kitab sanki sayfa sayfa açılıyor.Konuşmasına gerek yok.Aslının paşası,gözlerine göz deymesin.

  1. aslı dedi ki:

   Çok teşekkür ederim ablacım, elimden geldiğince, en çok dikkat ettiğim konudur, gerçek hayatta da ve burada da eşit ve adaletli olmak, insanlara güven vermek, adil olmak güzel 🙂

   Ah o Ömer’in gözleri ❤ o bakışları ❤ maşallah nazar değmez inşallah. Amin inşallah ablacım, hadi bu akşamlık benden bu kadar, gece mesaisi başlasın artık. Ablacım bu kalpte benden sana seni seviyorum ❤ iyi geceler ❤

 29. Lale turkmen dedi ki:

  Aslim Abluka ne? Her zaman ki gibi analiz cok guzel cok saol ve burdan yeni bir soz ogrenicem galiba:) Sadece bir bakişla aklindan geceni izleyciye dogrudan hec bir soze gerek kalmadan anlatmak soz konusu olunca Erkan gibi yetenekli oyuncu tanimiyorum.

 30. Hayat dedi ki:

  Ellerine yüreğine sağlık aslicim
  Ali oğuz ile neslihan hanımın canlı yayini çok keyifli arkadaşlar izlemeyi tavsiye ederim. 30 temmuz Ali o s ve neslihan g a canlı yayini diye google yazsanız çıkıyor yaklaşık bir saatlik yayın kahkahlarla dolu

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Hayatcım
   Şuan izleyecek zamanım yok ama zaman bulduğumda mutlaka izleyeceğim teşekkür ederim videoyu nasıl bulacağımı yazdığın için, gülmek iyi gelecektir ❤❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.