Adını Sen Koy 38. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 26 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?

 • 38. Bölüm

Alev Kız Yetiştirme Yurdunda Zehra Hakkında Bilgi Toplamaya Çalışıyor.
Sevim Zehra yı Dünyaya Getiren Annesi Olmadığını Söyledi. Salim Amca da Buna Çok Kızdı. Çünkü; Bunu Kimse Bilmiyordu. Bu Bir Sırdı.

Ömer, Alev’i aradığında Zehra’nın da onun yanında olduğunu öğrendi ve telefona Zehra yı istedi. Zehra’nın yerini öğrenen Ömer, Zehra yı almaya gittiğin de Zehra, Ömer’e neden yalan söylediğini açıkladı.
Ailesinden haber almak zorunda olduğunu, Ömer’in buna izin vermiyor oluşu Zehra yı Ömer’e yalan söylemeye iten sebep.

Zehra ailesi ile görüşmek istediğini, konuşmak istediğini söyledikçe, Ömer de yasak koyup olmaz deyince ve aşırı tepkiler verince Zehra Ömer’e yalan söyleyerek işini yapıyor.
Doğruyu söylese izin vermeyecek zorluk çıkaracak, aşırı derece de tepki verecek biliyor. Ömer’in öfkesine maruz kalmamak için ona söylemeden iş yapan Zehra yine Ömer’e yakalanıyor. Zehra ne yaparsa yapsın Ömer den azarı işitiyor.

Zehra ağzı ile kuş tutsa, yine Ömer’e yaranamaz, Ömer o zaman da niye kuş tuttun der Zehra ya, Ömer bu.
Ömer gitmek istedi, Zehra konuşmak, çünkü, Zehra artık yorulmuştu. Bir oyunun içindeydi ama Ömer bu oyunu tek kişilik kendi oyunu olarak görüyor vede düşünüyor. Ama unuttuğu bir şey var ki o da şu, bu oyunda partneri Zehra, o olmasa bu oyun olmaz. Ömer bu oyun senin dediğin gibi, Tek kişilik senin oyunun değil, bu oyunda sana eşlik eden ve sana yardımcı olan eşin rolünde oynayan Zehra var.

Zehra da bunu Ömer’e hatırlatıyor. Ben senin parayla satın aldığın, her söylediğini yerine getirmek zorunda olan biriyim dedi ve ekledi olmuyor işte diye.

Olmaz tabi, çünkü; Zehra’nın duygularını unuttu Ömer, Zehra’nın da canının yanabileceğini, üzülebileceğini, ailesi için endişelenebileceğini, unuttu Ömer.

Para ödeyince sanki karşısındaki insan Zehra, duygusuz, ruhsuz, canı yanmayan biri olacaktı. Olmuyor işte para verince insan makinalaşmıyor, robotlaşmıyor. Yine duyguları var oluyor. Çünkü, Zehra bir insan ve o bir kalp taşıyor. Tek istediği de ailesinden haber almak.

Her insanın Kalbi kendi elini yumruk yaptığı zaman aldığı büyüklüktedir.  Bir yumru büyüklüğünde küçük bir kalbin varsa, küçük kalbindekiler büyük umutlarınsa, kalbin ne kadar küçük olsa da, bu dünya da sen büyük umutlarınla yaşa.

Ama Ömer en başta ne konuştuysak o, benimle pazarlık yapmaya çalışma, en başta yaptığımız anlaşmanın dışına çıkılmayacak. Bu söz üzerine ne denir ki? hiçbir şey Zehra da senden hiçbir şey istemiyorum dedi ve ayrıldı oradan.

Ömer de arkasından nereye diye sordu, Zehra; eve deyince, Ömer arabayı gösterdi ve birlikte konağa döndüler.

Alev de Zehra hakkında bilgi toplamak için yurda gitti ve yurt müdürü ile konuştu. Zehra yı kendi kuzeni olarak tanıttı. Şirket adına bağışta bulundu ve dilekçe doldurdu. Dosya eline ulaşınca müdür Alev’i bilgilendirecekmiş.

Sevim hanım Salim amcayı Yener’in dükkanının önünde görünce eve giderken arkasından yetişti ve hesap soruyor sen iş aramıyor muydun ne işin var diye? Erkek Fatma Sevim ne olacak, kocasının her şeyine karışıyor, yaptığı işler, imzaladığı senetleri öğrenecek diye ödü kopuyor Sevim’in. Eh bu daha iyi günlerin Sevim hanım sen dur, sen dur. Görecen gününü sen.

Yener de Koray’ı arıyor, Betona arattırıyor her yerde bulamıyordu. Koray kendi ayağı ile geldi Yener’in dükkanına, Yaseminlerin evine hırsız girmiş annesi benim yaptığımı düşünmüş, deyince, Yener ben o işi hallettim, ben olmasaydım polise gideceklerdi. Dedi.

Yürü git işine Yener, Koray’a parayı o çaldı diye iftirayı at, düzeni usulüne uygun kur, sonrada ben seni korudum ayağına yat. Geç bu masalları oğlum geç, yüze gülen arkadan iş çeviren dost kılıklı düşman seni gidi seni, cin oldun da adam çarpıyorsun öylemi, sevsinler seni, o cinler seni bir gün öyle bir çarpacak, bir yer çarpacak, bir gök çarpacak göreceksin sen Yener efendi. 

Pişkin pişkin birde sırıtıyor ya.  Koray’a gençsin kanın kaynıyor, köpürüyor diyor ya, sakın sen kendini anlatıyor olmayasın Yener? Senin kanın kötü kaynıyor bilesin.

Ömer ve Zehra konağa geldiler, arabada Ömer Leyla nın kütük bilgilerini sayıyor nüfus memuru gibi, Leyla Öztürk, 91 İznik doğumlu, iktisat mezunu, muhasebeci arkadaşın dediğinde Ömer. Zehra ; sen nerden biliyorsun dedi?

Zehra, söz konusu sen ve Yener olunca, Ömer, telefonda onunla mı konuşuyorsun diye araştırma yaparken öğrendi bütün bilgileri.

Ömer de, benim ne bildiğim değil, onun ne bildiği önemli olan dediğin de, Zehra hiçbir şey bilmiyor dedi.

Akşam yemekte yine Alev iş başında Zehra yı sıkıştırmak istedi. Ama buna Ömer izin vermedi. Bugün Zehra’nın arkadaşı ile tanıştım deyince, Ömer de Leyla ile mi dedi ve Ömer’in de Leyla yı tanıdığını öğrendi Alev.

Ayşe tanımadığı için o da tanışmak istediğini söyledi. Müzeyyen hanımda eve davet etmesini istedi Zehra dan. Leyla gelecek konağa yakında.

Ömer ise Leyla’nın konağa gelmesini istemiyor bunun içinde Zehra’nın Leyla ile konuşup bütün her şeyi ona anlatmasını ve onun dikkatli olması için uyarmasını istedi.

Hediye ablada maşallah bir alış veriş listesi yazdırıyor ki Ökkeş amcama sanki bir orduya yemek yapacaklar. Nerdeyse 2 güne 3 güne bir alış verişe çıkılıyor bu konakta Sabah, öğle, akşam yemekleri anca yetişiyorlar herhalde?

Ökkeş amcam da benim gibi düşünüyor dayanamadı sordu, kışlık erzak mı düzüyorsun diye? Değil mi Ökkeş amca bu liste ile kışı yaz ederiz biz ama maşallah konaktakilere bu malzeme 1 hafta ya gider yada gitmez.

Ömer de şirkete gitmek için hazırlanıyor. Kol düğmesini takarken düşürdü. O an Zehra da kapıdan içeri giriyordu ona bakayım derken düşürdü. Ne o Ömer eşini karşında görünce elin ayağın bir birine mi dolanmaya başladı senin hayırdır ne iş, gönül işi mi? 🙂

Zehra da Ömer’e yardım etmek için eğildi aynı anda kol düğmesine uzandılar. Hem birbirlerine kızarlar, hem de yardım ederler. Dilleri başka gönülleri başka söyler bunların.

Bize gözün değil, gönlün gördüğü yürek gerek, düşlerdeki tabir değil, gerçeğe vuslat gerek. Mevlana.

Sabah kahvaltısından sonra da Ömer Zehra yı Leyla’nın evine bıraktı. Eve girişine kadar bekleyen Ömer’e Zehra içinden, zorbaydı, şimdi de gardiyan kesildi başıma diyor. İyi işte Zehra ne güzel böyle gardiyana can kurban. Sende söz dinle azıcık ne var.

Zehra Leyla’nın evinde çay içerlerken Zehra Leyla ya çalışmadığını, evlendiğini, sayılır diyerek anlattı. anlattıklarını biz görmedik ancak Leyla artık Zehra’nın Ömer ile evlendiğini biliyor.

Ömer armatör Mehtap’ın çalıştığı şirketin sahibi. bu bölümde öğrenmiş olduk Ömer’in mesleğini.

Ömer’in mesleği  Armatör; Deniz ticaretinde gemi işletmeciliği ve gemi sahibi iş adamlarına verilen isime denir. İyi hoş da biz sadece Ömer’in teknesini gördük. Gemilerini görmedik ki.

Leyla Zehra’nın anlattıklarından sonra, her ikinizde sevdikleriniz için kendi hayatlarınızdan vazgeçtiniz. Dedi.

Evet, Ömer-Ayşe için, Zehra-babası için. Çok büyük bir fedakarlıkta bulundular. Allah dan ikisinin de yüreği temiz, iyi niyetlilerde birbirlerini tamamladılar. İlk başta Ömer çok zorluk yaşatsa da Zehra ya. Sonunda anlayacak Zehra’nın düşündüğü gibi paragöz biri olmadığını.

Nihat, Alev’in bir telefon konuşmasına şahit oldu, yurt müdürü ile olan konuşma ve bunu da Ömer’e söyledi. Alev’in Zehra ile uğraştığını, yurda gidip araştırma yaptığını söyledi. Zehra ile evlenmeni hazmedemedi dedi.

Ömer de şirket aramalarını kontrol etti. Alev bugün yurt müdürü ile görüşmüş, bunu öğrenir öğrenmez yurda gitti Ömer.

Ömer den önce Alev yurda gitti. müdürle yeniden konuştu. Dosya gelmiş ancak bazı evraklar eksikmiş. Önceden yurtta çalışmış kişinin adresini verdi Alev’e, Alev o adrese gidip konuşacak.

Sevim de Yasemin ile Funda nın peşinden giderken yolda Zehra yı gördü. Zorla eve getirdi. Yener’i de aradı o da eve geldi. Çalışma hastane parasını ben ödeyeyim sende evine dön baban çok üzülüyor dedi.

Zehra’nın cevabı her zaman ki gibi aynı hayır.

Yener Sevimle konuştu, Zehra bildiğin aynı Zehra. deyince, Sevim getir dedin getirdim, gerisi de sana kalmış, bir iki oyun yap gönlünü çel diyor daha hala Yener’e gaz veriyor.

Yener de maşallah gaza iyi geliyor. Tüp versek olmaz mı Yener sana, o da gaz sen tüpçülük yap en iyisi hemen doluyorsun çünkü 😀

Ahan da bir telefon daha çıktı ortaya. Yener, sanki annesi veriyormuş gibi bir telefon verdirecek Zehra ya.

Telefonu alan Sevim yine gaz verdi Yener’e, bu gönül işi, o da sana gelecek ince ince dedi. ne diyeyim ne olasın Sevim.

Sonra da Zehra giderken telefonu verdi Zehra ya. Komşu kızının telefonuymuş. Yalana bak sen, komşu kızı Yener ne zaman avukat çıktın sen? Annenin adı da Fahriye mi senin Yener? Sen erkek değil miydin Yener, tövbe yarabbim 😀

Zehra konağa giderken, Yasemin ile karşılaştı hasret giderdiler.

Ömer de yurda gitti. müdürle konuştu sanki Alev’in geleceğinden haberi varmışta başka bir şeye ihtiyaçları var mı? kuzeni hakkında bir sonuca ulaştık mı diye sordu.

 

Sevim Zehra’nın gerçek annesi olmadığını, karnımda ben büyütmedim, bana verdiğinde el kadardı, sen istiyorsun diye öz anası gibi baktım, büyüttüm, bağrıma bastım dedi. Salim amca ya ve Salim amca çok kızdı Sevim hanıma. çünkü bu konu bugüne kadar hiç açılmamıştı.sırdı hemde çok büyük bir sır.

Bağrına basmış halin buysa, basmamış halin nasıl? hiç sormayayım ben en iyisi.

Alev de yurt müdüründen adresini aldığı kişinin evine gitti. Kadın Alev’e; Zehra yı tanıdığını söyledi. Eline geldiğinde küçücük bir bebekmiş Zehra.

Şu dünyanın gam yükünü 
Çeken var mı benim gibi
Gece gündüz gözyaşını
Döken var mı benim gibi
Gece gündüz gözyaşını
Döken var mı benim gibi yok 


Talihim yok bahtım kara
Böyle hayat batsın yere
Sinesine vura vura
Ölen var mı benim gibi yok 


Gitmez ki başımdan atam
Ben bu derdi kime satam
Saçlarını tutam tutam
Yolan var mı benim gibi
Saçlarını tutam tutam
Yolan var mı benim gibi yok

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 38. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 25 yorum

 1. ayka azeri dedi ki:

  Merhaba arkadawlar benim Azeri ayka.. bi wey duydumda yeni sayfa aclmis adni sen koy trt den kaldirilacakmiw cok sevndim doru muya arkadawlar Ben cok sevindim vallahi:)

  1. aslı dedi ki:

   Sen sevindin ben ve bir çok insan üzüldü bu habere moralim çok bozuk benim 🙁
   İnşallah 2. sezonda yeniden dizimiz trt1 de yayınlanır.

 2. ayka azeri dedi ki:

  Merhaba arkadawlar benim Azeri ayka.. bi wey duydumda yeni sayfa aclmis adni sen koy trt den kaldirilacakmiw cok sevndim doru mu???

 3. Aslınur dedi ki:

  Arkadaşlar Hazal’ın Instagram hesabı çalınmış
  Çok kötü olmuş yaa kızın bir sürü fotoğrafı vardı Erkanla
  Ayrıca bunu yapanları da kınıyorum , hâlâ böyle şeyleri yapıyorlar mı yaa , bunu yapınca elinize ne geçti çok merak ediyorum , sanki bu olaydan sonra bizim Hazala sevgimiz azalacak , hiççç
  Herhalde Hazal yeni sayfa açana kadar bir sürü fake hesap açılır , onlara itibar etmeyin , biz o zamana kadar Hazala destek çıkacağız
  Arkandayız Hazal , sonuna kadar !

  1. Aylin dedi ki:

   Evet ya bende biraz önce baktım . Çalınmış. Yazık vallahi . Ne yapmaya çalışıyorlar anlamiyorumki . Pes vallahi

   1. Aslınur dedi ki:

    Yuuuuuppppiiii
    Hazal’ın Instagram hesabı geri gelmiiiiiiş

    1. aslı dedi ki:

     Bir gün yoktum, annem neler olmuş böyle?. Allah dan geri gelmiş Hazal hoş gelmiş.

 4. Aslınur dedi ki:

  Aslıcım analiz için sağ ol , şarkı da tam olmuş , analizi tamamlayan bir parça olmuş âdeta
  Kalemine sağlık canım

  1. aslı dedi ki:

   Bir itirafta bulunmak istiyorum, o şarkıyı ben kendim için seçmiştim, analize tam uymuş vay be, benim kader dizi ile aynı mı yoksa. ah kader ah ne zaman güleceksin, güldüreceksin. buna şükür.

 5. Aylin dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar . Nasilsiniz . Aslicim yine muhteşem analiz olmus ellerine saqlik . Biliyormusun çok zaman sana hayaram kaldığımı itiraf ediyorum . Hani su siyah hatiplerle yazıyorsun ya ,onlar nasilda tam yerinde söylenmiş sözler oluyor . ALEV DIZIDEN GIDIYORMUS QALIBA . AMA DAHA KÖTÜSÜ GELECEKMIS . MERAK EDIYORUM BU OMERIN ESKI SEVGILISIMI OLACAK ACABA . En azından Kurumlarının dibinde olmaz her halde . Ve kanal değişecektir . Başka bir kanalda yayimlanirsa izlemem mümkün olmaya bilir .

  1. aslı dedi ki:

   Canımsın sen, teşekkür ederim Aylinim, Alev giderken hesap versin de gitsin yok öyle yağma yap et eyle hesap vermeden koy git yok ya. Ömer bilecek Alev’in yaptıklarını, bilmeli. Ömer’i ayakta uyuyan karakter yapmasınlar.
   Kanalı da değişmesin lütfen.

 6. Lale turkmen dedi ki:

  Aslim yuzumi guldurdin Allahda hep senin yuzuni guldursin. Hastaneden geldikden sonra yaz bekliyorum canim. Zamanim olunca hep girip bakicagim.

  1. Hayat dedi ki:

   Asli hastanede mi Lalecim .
   Çok geçmiş olsun Aslicim . Dualarimiz seninle. Kaç zamandır analizler çıkmayınca merak ediyordum arkadaşıma bişey oldu mi galiba yorumlarada cevap vermiyor diye. Yinede geçmiş olsun. Lukman hekim yar olsun canim

   1. Aylin dedi ki:

    Ay benim arkadaşıma ne olmus . Hastanedemi. Neden ? Allah yardimcisi olsun. Canim beni. Çabuk iyiles. Vallahi Nazara geliyorsun sen .

    1. Aslınur dedi ki:

     Evet diğer sayfaya yazmış Aslı , sabahtan hastaneye gideceğini söylemiş
     Nazar ya da başka bir şey herhalde
     Rabbim bu imtihan dünyasında herkesi illaki bir şeyle sınıyor
     Bu anne-baba , kardeş , evlat , koca , mal mülk her şey olabilir
     Aslı da sağlığıyla imtihan olunuyor
     Rabbimden ona sağlıklı huzurlu bir ömür diliyorum

     1. Aylin dedi ki:

      Amin . Insallah tez bi zamanda sağlığına kavuşur. Asli için dua edeceğim .

     2. aslı dedi ki:

      Amin inşallah canım benim.
      Evet canım bu hayatta herkesin bir sınavı var, ben ne sınavlardan geçtim şu yalan dünyaya geleli, hala da geçiyorum şimdi de sağlık üzerine ya geçerim yada kalırım bu sınavda. Allah şu yalan dünyada imtihandan başarı ile geçenlerden eylesin herkesi inşallah. her gün geliyor, her gün geçiyor, geçmeyen gün yok.

    2. aslı dedi ki:

     ah ah

   2. aslı dedi ki:

    Amin canım

  2. aslı dedi ki:

   Lalecim canım Rabbim seninde yüzünü güldürsün canım:)
   Öptüm seni bir tanesi, sıkı takipcim benim:)

 7. A.S.K hastasi dedi ki:

  Selam. Asli eline saglik. Gercekten buna cok ihtiyacim vardi kefimi biraz acti. Sabah Resul abinin rengli harfla yazib actigi yeni sayfa kefimi baya bozmusdu. Analizin sayesinde birazda olsa kefim yerine geldi. Kiz rica ederim su analizleri bu kadar geciktirme. Analiz olmayinca Resul abi flas haberleri ile bizleri soka saliyor bilmis ol. Bizi kurtarsan sen kurtarirsin analizlerinle bu soktan.

  1. IR dedi ki:

   cok fena kizsin.

  2. aslı dedi ki:

   Selam canım, demek Resul abi moral bozuyor ha, ne yapsak ki ona şimdi 😀
   Ona ceza versek mi ki? bizi üzdüğü, moralimizi bozduğu için.?

   Ama onun ne şuçu var şimdi? olanı söylüyor, asıl bizi üzenlere ceza verelim biz dizimize daha çok sahip çıkarak. A.S.K. hastasi analiz konusunda elimden geleni yapıyorum canım 🙂

 8. IR dedi ki:

  Allah seni goldursun , cok ihtiyacim vardi golmeye .

  1. aslı dedi ki:

   Amin inşallah, benimde çok ihtiyacım var gülmeye abi. Allah hepimizi güldürsün inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir