Adını Sen Koy 37. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 24 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?
37. Bölüm
Alev Zehra’nın Geçmişini Araştırmaya, Zehra’nın Kim Olduğunu Öğrenmeye Çalışıyor.

Alev, Zehra yı çok merak ediyor ve Ömer’i sıkıştırıyorken Zehra şirketten çıkıp geldi. Benimi bekliyordunuz? lavabodaydım diyerek ve Ömer de biraz daha iyi misin? diyerek oyunu devam ettirdi.

Alev bir şey anlamadı. Olayda burada kapandı ve Ömer Alev’e imalı bir şekilde görüşürüz demesi ile herkes yoluna gitti.
Konağa döndüklerinde gün bitmiş akşam olmuştu. Alev odasında hala Zehra’nın nasıl oluyor da Ömer’in yanında olduğunu merak ediyor. Hakkında pek bir şey bilmediğini fark eden Alev, Zehra hakkında araştırma yapmaya karar verdi.

Ömer ve Zehra ise odalarında ve yine her zaman ki gibi tartışma halindeler, bu kez konu Ömer’in Zehra ya aldığı ama Zehra’nın takmadığı kolye ve boynundaki hiç çıkarmadığı kolyesi.
Bu kolyenin sırrını herkes çok merak ediyor, bakalım 2. Sezonda bu kolyenin sırrını öğrenebilecek miyiz?

Bu kolye bu kadar önemli vede değerli, hem Salim amca için, hem de Zehra için bakalım içinden ne çıkacak bu kolyenin? Çünkü, kolyenin içinde sanki bir resim var gibi. Hikayesi nedir? Kimin bu kolye? Kimden kime geçti ve en son Zehra da nasıl kaldı? Ve manevi değeri çok olan bu kolye bizi nerelere? Kimlere götürecek çok merak ediyorum.  Bu kolyenin hikayesi nasıl işlenecek dizide?

Ömer Zehra ya almış olduğu kolyeyi kendi çekmecesinde görünce Zehra ya kızdı dikkat çekmeye mi çalışıyorsun? Senin de çekmecen var, neden kendi çekmecen değil de benim çekmeceme koyuyorsun demeye getirdi Ömer.

Ömercim neden anlamak istemiyorsun, Zehra o kolyeyi takmak istemiyor ve kendi eşyalarının arasında da kalsın istemiyor, o nedenle senin çekmecene koymuş bu bu kadar basit neden anlamadın? onu da anlamadım ben?
Zehra’nın boynundaki kolyesini çıkarmasını ve diğer kolyeyi takmasını, inat etmeyi bırakmasını ve şu hayata biraz uyum sağlamasını istiyor. Zehra da bu benim gerçek kolyem diyerek, diğer kolyeyi takmayacağını, boynundakini de çıkarmayacağını söylüyor.

Ömer, Zehra elinden geleni yapıyor. Sen neden bahsediyorsun? O kolyeyi taksa ne olur? Takmasa ne olur? Hayat dediğin o kolyesiz de akıp gidiyor sen merak etme. O kolyeyi takmasa senin hayatına uyum sağlamamış mı olacak? Zehra çoktan uyum sağladı senin hayatına sıra sende sen uyum sağlayabilecek misin onun hayatına Ömer?
Zehra senin hayatına çok kısa bir zamanda çok güzel uyum sağladı ve seni çok güzel taşıyor, varsın boynunda o kolye olmasın Ömer. Hem sen o kolyeyi vermeden önce Zehra ya demediğini bırakmadın, bir özür bile dilemedin. Simdi Zehra hiçbir şey olmamış gibi o kolyeyi takacak yok ya, yok öyle yağma Ömer bey. Sen önce yaptıkların vede söylediklerin için bir özür dile bakalım Zehra dan hadi.

Sevim de giden paralarını düşünüyor. Parayı çalanın Koray olduğuna Yener Sevim’i inandırmış bir kere, başka birsinin, hatta paraları Yener’in alabileceği aklına bile gelmiyor Sevim’in. Koray da evin etrafında dolaşınca Sevimde görünce Koray’ı iyice emin oldu kendince de yanılıyor Sevim. Paraları Koray almadı Yener aldı. Bunu akıl edemiyor Sevim.

Sevim, Yasemin ile konuşurken ben polise yakalattıracaktım da Yener izin vermiyor, o yakalayacakmış dediğinde, Yasemin durdu düşündü ve işin içinde Yener varsa bir pislik vardır, onun çalmadığı ne malum, ablamı kaçırdı, beni kaçırdı, onu da yapar dedi.

Sınav zamanı!

Sınava giren 2 kişi, biri yılların annesi Sevim, diğeri yeni yeni hayatı öğrenen öğrenci olan Sevim’in kızı Yasemin

Sorumuz, Yener’in olan Sevim’in olmayan ama Sevim de olan Paralar kim tarafından çalındı?

a)Koray          b)Yener       c) Beton

Sevimin cevabı; Koray. 

Sınıfta kaldınız seneye yine okuyacaksın bu hayat okulunu Sevim hanım insanları tanıyamamışsın. 

Yasemin’in cevabı; Yener. 

Afferim Yasemin üniversite sınavına girdiğini göremedik ama hayat okulunda bu yaşta edindiğin tecrübe ile sınıfı geçtin. Yener’i annenden daha iyi tanımışsın. 

Yalnız senden ricam, şu dar taytları giyme hiç yakışmıyor sana, lütfen rica ediyorum emi benim güzel kızım giyme şu taytları.

Amman ayağını kaldır Yasemin tam da üstüne bastın, kaldır ayağını eziyorsun Yener’i 😀

Evet Yener çaldı o paraları Betonda ona yardım etti. Nede olsa kendi parasıydı onlar, bu durumda çalmış olmuyor, Sevimden gizlice almış oluyor. Bir de aldığını söyleseydi mert delikanlıca iftira atmasaydı Koray’a iyiydi de olmadı işte ne yaparsın.

Yasemin annesine söylediklerinde haklı, bu işte büyük bir pislik var. Sevim yok yere senet imzaladı. Paralar gitti, bir sürü borca girdi Sevim.

Sevimin kafası Yasemin’in söyledikleri yüzünden iyice karıştı ve Yener’i aradı. Yener açar mı? açmaz tabi, niye açsın ki, imzalatmış senetleri, Zehra’nın geliş biletleri onun elinde Sevim koşsun dursun şimdi Yener’in peşinde. Yener Sevim’i böyle Yener işte.

Bir sınava giren öğrencimiz de akşam yemek masasında olan Zehra. 

Soruyu soran görümce Ayşe.  Toplantı nasıldı? Senin için Yorucu muydu?

Toplantıya girmedin bile Zehra salla gitsin, yanında değillerdi nasılsa, kimse anlamaz doğru yada yanlış cevap verdiğini rahat ol bu soru kolay 😀

Canım Zehram cevap veriyor efendim, yorucu değildi hatta keyifliydi. 

Saatlerce araba da bekle sen, sonra öğle yemeğinde sevdiğin simiti ye, eh her cezanın sonunda bir de ödül verirse Ömer böyle Zehra’nın sevdiği türden, keyifli olur elbet Ömer’in yaptıklarına katlanmak.

En ağır sorularda Alev den geliyor. Bana bile ağır geldi. Toplantıya katılmadığı halde Alev’in sorularına dergide okuduklarından aklında kalanları sıraladı Zehra bir bir. Çünkü, Alev’in de istediği buydu.

Saatler süren bir toplantıda aklında ne kaldı Zehra?

Ömer bile o an, yandık, yakalandık, şimdi toplantıya Zehra’nın katılmadığını anlayacak korkusu vardı Ömer’in yüzünde.

Zehra’nın gözleri Ömer de, sen beni nasıl bir şeyin içine soktun?der gibi Ömer’e bakıyordu Zehra. Ama Ömer arabadayken canı sıkılmasın diye verdiği dergileri Zehra okumuş ve o okuduğu dergide aklında kalanları sıraladı Zehra ve başta Ömer olmak üzere herkes hayretle Zehra yı dinledi o an.

Zehra Alev’in zor sınavından Ömer’in ona verdiği dergileri okuyarak geçti. Hadi geçmiş olsun bir sınav daha sona erdi darısı diğer sınavlarınızın başına.

Ayşe de Zehra’nın söylediklerinden öyle etkilenmiş ki, Yunan armatörler gibi, Türk armatörler de çocuklarını işin mutfağına sokmalıymış, birçok şirket aile şirketiymiş ben bilmiyordum bunu, bizde çocuklarımızı gemilerde, farklı şirketlerde çalıştırmalıyız dediğinde Zehra.

Ayşe de; abisine ilerde ailemize katılacak çocukların genç yaşta iş hayatına atılacak, tıpkı babası gibi dediğinde, Ömer Ayşe ye öyle mahzun gözlerle baktı ki, olur mu o günler? der gibi, olursa sen görür müsün o günleri? der gibi hüzünlüydü Ömer o an. Ve sonra da Zehra ya baktı bizimde bir gün çocuklarımız olacak mı? der gibi.

Sevim çok fena Zehra ya kinlendi, Yener’in bu Sevim’e senet imzalatması yüzünden, kırılan 2 tabak sadece ağlaması ve içindekini dışa vurması için bir bahaneydi Sevim için.

Sevim’e göre başına gelenlerin hepsi, Zehra’nın yüzünden.

Ah Sevim ah hatayı birazda sen kendinde arasan, Zehra istemiyorum dedikçe sen direttin, paralar tatlı geldi ama bak şimdi o çok sevdiğin paralar canını acıtıyor. Kendin ettin kendin buluyorsun Sevim. Azıcık aşım kaygısız başım demedin, daha fazlasını istedin, isterken de birilerinin rızası olmadan, izni olmadan, gizli kapaklı yaptın her şeyi, şimdi de işin içinden çıkamıyorsun.

Müzeyyen hanım Alev ile yemekte Zehra ya karşı olan davranışı hakkında konuştu. Zehra yı tanımaya çalış, seveceksin dedi. Zehra kendini çok iyi yetiştirmiş seni takdir ettiğim gibi onu da takdir ediyorum dedi.

Alev de Zehra’nın bu kadar kısa sürede denizcilik dünyasının uzmanı çıktığını, her şeyin planlı olduğunu, Zehra’nın teyzesinin düşündüğü gibi biri olmadığını söyledi baya tartıştı teyzesi ile Alev.

Gece olduğundaysa, Zehra üzerini değiştiremeden günün yorgunluğu ve ağır geçen bir sınavdan sonra koltukta uyuya kalmış.

Ömer odaya geldiğinde Zehra yı üzeri açık halde uyurken görünce battaniye örtmek istedi ama sonra Ömer’in o inadı, dış dünyaya kapatmış olduğu o duvar, o battaniyeyi Zehra’nın üzerine örtmeye engel oldu.

Sabah olduğunda Asya annesinin saçlarını taramasını istemediği için Zehra ablasından yardım istedi. Zehra da Asya yı saçlarını tarama konusunda ikna etti ve Asya’nın saçlarını Zehra taradı. Ömer de onları kapıdan izledi.

Zehra ve Asya yı izlemek Ömer’e büyük bir huzur verdi o an ve Asya bak dayı dediğinde yüzünde güller açtı Ömer’in. Ayşe mutlu, Asya mutlu Ömer nasıl mutlu olmasın ki, bütün bu mutluluğun tek nedeni ise Zehra. Ömer ona da alışıyor ve yıkılması çok zor olan o duvarını yavaş yavaş Zehra ya karşı çatlatıyor Ömer. Tamamı ile yıkılmasına daha var.

Koray Yasemin’e cep telefonunu geri verdi. Annen gibi hırsız olduğumu düşünmüyorsan alırsın dedi ve Yaseminde Koray’ın bir hırsız olduğuna inanmadığı için telefonu aldı.

Alev’in Zehra yı sorguya çekmesi devam ediyor. Salonda hep birlikte iken, Zehra yı tanımak istiyor Alev ve sorularını soruyor. Aileni nasıl kaybettin? Kaç yaşındaydın? Sana sahip çıkan olmadı mı? deyince,

Zehra; ben senin kadar şanslı değildim dedi. Alev istediği cevapları alamayınca ayrıldı salondan.

Sevim Yener’in ağzını aramaya gitti ama Yener çok usta bir şekilde para konusunu kapattı. Parayı alan turşusunu kuracak değil ya, şimdiye çoktan harcamıştır deyip sen Zehra dan haber ver dedi.

Sevimde su da yürüyor da izini belli etmiyor dedi. Sevim abla o söz sakın karda yürüyüp izini belli etmiyor olmasın 🙂

Sokak sokak dolaşan Sevim Leyla’nın evinin oraya gelince Leyla’nın Zehra ile buluşacağını duydu. Kendi kendine seviniyor. Kadir gecesi mi doğdun? yine 4 ayak üstüne düştün diye.

Zehra yı da Nazan dinledi. Alev’e söyledi ve Alev de konaktan taksi ile ayrılan Zehra’nın peşine düştü dedektif Alev iz peşinde.

Alev Zehra’nın, Sevim Leyla’nın peşinde ve Sevim ile Alev teğet geçtiler. Zehra ile Leyla buluştu konuştular. Hastane parasını Zehra’nın ödediğini annesine söylediğini, adresini vermediğini söyledi Leyla.

Zehra da Leyla ya, ben o evde çalışmıyorum, Ömer ile evliyim diyecekti ki, diyemeden Alev’i gördü ve sustu Zehra.

Alev yanlarına geldi ve Leyla ile tanıştı. Leyla işe gitti Zehra Alev ile tek kaldı ve Alev Zehra yı soruları ile sıkıştırmaya başladı.

Zehra sen hangi yurtta büyüdün? sorusuna Zehra cevap vermiş olmalı ki, Alev bir kız yetiştirme yurduna gitti. Anadolu yakası kız yetiştirme yurdu. Zehra cevap vermese Alev nereden bilecek ki?

Ama ben Zehra’nın bu soruya cevap verdiğini hatırlamıyorum.

Ömer de şirkette ve toplantıya katılmayan şirkette olmayan Alev’in bir işler peşinde olduğunu düşünüyor bunu da en yakın arkadaşı dostu Demir ile paylaşıyor. Bir de Zehra’nın sözleşmeyi kaybettiğini söylüyor.

Demirde, Zehra ya güvenmelisin yoksa bu işi zor yürütürsünüz dedi.

Ömer Alev’i aradı Alev de Zehra ile karşılaştığını söyleyince, telefonu Zehra ya vermesini istedi. Zehra ile konuşan Ömer nerede olduğunu? Orada beklemesini, gelip alacağını söyledi.

Alev de Zehra’nın büyüdüğünü düşündüğü mü? Yoksa gerçekten büyüdüğü yurt mu? yurda gitti. Ömer de Zehra yı almaya. 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 37. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 17 yorum

 1. Lale turkmen dedi ki:

  Aslicim senin yazdiklarini okumak dizinin tekrarlarini izlemekden cok daha keyifli olmaya başladi.Daha once dizinin tekrarlari başladiginda da seviniyordum yeni analiz cikdiginda da ama şimdi nedense diziyi izleme hevesim kacti en iyisi analizlerini okumak. Onun icinde sana cani gonulden teşekkur ediyorum Aslim.
  Dizide alev ve yasemin en zayif olan kizlar. Alev hep kendine yakişani geyiyor yasemin onun tam aksi en yakişmayan tayti geyiyor ve bir daha 1 sezon bitene kadar tenimle bir olup kaybolmaya az kalana kadar cikarmayacim diye yemin etmişcesine. Keşke geymese onu ne guzel olurdu

  1. aslı dedi ki:

   Lalecim teşekkür ederim, hayırdır niye hevesin kaçtı?

   Ömer’i izlemek ( Erkan’ı) güzeldir. ben bugün izleyemedim mesela. Bu hafta çok yoğun geçecek benim için, hele çarşamba ful 1 gün 24 saat ve bana yetmiyor. Bunu 1 günlüğüne 48 saat yapamaz mıyız. 😀

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Jumaya kadar bu hafta her gunumiz 48 saat olsa bende asla hayir demem. Bende cok yogunum

    1. aslı dedi ki:

     Allah yardımcın, yardımcımız olsun canım. 5 dakikalığına mola arasında girdim ve çıkıyorum 🙂 görüşürüz.

     1. Lale turkmen dedi ki:

      Amin canim. Sana kolay gelsin.

 2. asena dedi ki:

  bu bolum cok guzeldi alev iyice morar mishti

 3. asena dedi ki:

  bu bolumde alevi guzel morarti zehra

 4. asena dedi ki:

  bu bolum cok guzeldi omerle zehranin ilk defa gercekten gulmesini gorduk

 5. isimsiz dedi ki:

  Analizleri yazan arkadaş analizleriniz çok güzel diziyi izlediğim gibi analizlerinizide okuyorum.Ben diziyi geçen yıl ilk bölümünden buyana izliyorum.Şimdide tekrarlarını izliyorum.çozemediğim bir şey var bu zehra gerçekten yurtta kalmışmı?Yurttan alevi başka bir zahra Kayaya yönlendirdiler.Ama 40 mı 41 nci bölümmü tam bilmiyorum ama bu bölümlerde alav yurtta çalışan bir yaşlı kadını buldu.Zehrada ömerle konuşurken alev sabiha hanımımı buldu dedi.Demekki zehrada o kadını tanıyor.Bu konuda fikri olan varmı

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim isimsiz. O yurt konusunda benimde kafamda bir sürü soru var ve çözebilirsem yazacağım.

   Senaristler sağolsunlar bu konuda da bazı şeyleri unuttular ise, diğer konularda olduğu gibi ve bir yere bağlanamazsa sonu bilemiyorum. Baya kafamızı karıştırdılar çünkü.

 6. Anonim dedi ki:

  I ceck this page everytime to see new analizi coming or not..thanks for write this

  1. aslı dedi ki:

   You are a strict follower. thank you

 7. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Asli canim yine guzel olmus eline saglik. Su gicik yasemin hakli sevim tabak kirilsa bile konuyu hemen zehraya getirir hep zehra yuzunden.Salim bir sey sorsa konu yine zehraya gelir. Zehra agirliginda tas dussun kafana sevim. Sinir alev yine yapti yapacagini. Ama zehranin yemekte soyledikleri guzeldi omeri bile sasirtdi. Kiz yetenekli ama omer efendi gormuyor.Su zorbaya bak sen, kiz senin icin neler yapsin sen o uyurken uzerini bile ortme. Ya usutseydi garibim. Aslicim bu adamin duvarlarinin yikilmasini gormek icin 143 bolum boyle sinirlene sinirlene gidecez. Bence de alev yurtu bulmak icin telefonunu kullandi zehra soylemedi. Bir de zehra bilmediyi yurtu nasil soylesin ki. Boyle seylere omerin kafasi calisiyor. Hemen bir yalan bulur.

  1. aslı dedi ki:

   Senden günaydın, benden iyi akşamlar canım 🙂
   Zehra da gerçekten bir yetenek var. resim yapıyor, bitkilerden şifalı çaylar yapıyor, en zor zamanlarda Alev’e dersini iyi bir şekilde veriyor. Ömer’i çok güzel temsil edip taşıyor Zehra.

   Yasemin’e hiç benzemiyor Zehra.
   Ömer Zehra’nın yeteneğini fark edecek zamanla inşallah.

   Ömer Zehra’nın üzerini örtmedi sabaha kadar üstü açık uyudu hasta olmadı. soyadı gibi kaya Zehra kıza hiç bir şey olmuyor maşallah.
   Bakalım 2. sezonda neler olacak? hasta olacak mı Zehra? Ömer onunla yakından ilgilenecek mi? izleyip göreceğiz.

  2. aslı dedi ki:

   A.S.K hastasi, canım benim Erkan için yazdığım yazıyı okur musun, orada senin ismini de göreceksin canım benim öptüm seni bir tanesi.

 8. Aslınur dedi ki:

  Ay beni bu gece hiiiiç uyku tutmadı
  Bakıyım bakalım sayfaya dedim amanın beklenen analiz gelmiiiş
  Aslıcım sonsuz teşekkür ederim , kalemine sağlık canım
  Yaa ben buna Asya’yı yerim ama , yukarıdaki fotoda çok tatlı , Zehra da arkasında saçını tarıyor , bir de ikisi sarı giyinmiş ana kız kıyafetleri gibi
  Ömer desen arka planda , boncuk gözleriyle sanki manzara izliyormuş gibi bakıyor , eveet mutlu aile manzarası , mutluluk kaynağı da Zehra
  Aslı sen hatırlamıyorsan biz hiç hatırlamıyoruz
  Evet hakket ben de hatırlamıyorum hem bir de geçende tekrarını izlerken dikkat ettim ama Zehra Aleve söylemiyor , konuşmadan sonra Alev arabasında telefonundan bir şey bakıyor sonra , evet bu Anadolu Yakası Kız Yetiştirme Yurdu diyor ve yurda gidiyor
  Belki telinden civardaki yurtlara bakmış olabilir , dizinin gizemli sıraları …

  1. aslı dedi ki:

   Asya bir prenses, büyümüş de küçülmüş tatlı cimcime o.
   Zehra ile olan uyumu da çok güzel, seninde dediğin gibi anne kız gibi olmuşlar.
   Ömer, Zehra ve kızları gibi ve Ömer dünyalar güzeli iki prensesini izliyor gibi. Asya yeğeni ama bir kızı da olursa Ömer’in çok güzel olur, baba olmak yakışır Ömer’e.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir