Adını Sen Koy 363. Bölüm Analizi (“ASLI”) 06 Haziran 2018 Çarşamba ( SON 3 BÖLÜM )

Burak 26 Ağu 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 363. Bölüm 06 Haziran 2018 Çarşamba ( SON 3 BÖLÜM )

Ömer’in azılı belası Ercan Keser, kafasına koymuş Ömer’e zarar verecek ama öyle ama böyle bunun içinde yakalanıp konduğu hapishaneden nakil esnasında birilerinin de yardımıyla kaçtı kayıplara karıştı. Ömer’i takibe aldı. Polis de onun peşinde iz sürmekteydi.

Bunu bilen Ercan strateji yaparak polisi de Ömer’i de kendisinin öldüğüne inandırdı. Bunu nasıl yaptı?. Bir tekneye binerken görüldü ve bindiği tekne bir süre sonra havaya uçunca da kimse de Ercan’ı tekneden inerken görmeyince, o patlamada öldüğünü düşündüler. Ercan da böyle düşünmelerini istiyordu. Daha rahat hareket edecek, Ömer’i ve Zehra yı pusuya daha rahat düşürecekti. İstediği de oldu. Komiser Murat buna inandı ve Ömer’i arayarak haberi verdi.

Ömer bu haberi aldığında konakta odasında Zehra ile birlikteydi. Ercan’ın öldüğü haberini alınca rahatladı Ömer ve Zehra ya da olup biten her şeyi anlattı sarıldı. Ercan belasından sonsuza kadar kurtulduklarına inandılar ama Zehra bu habere sevinemedi çünkü, Ömer’in eve geç geldiği gün Ömer’in Ercan ile yüzleştiğini öğrendi. Bunu öğrenir öğrenmez Ömer’i kendisinden uzaklaştırıp kızmaya başladı ağladı Zehra. 

Ya sana bir şey olsaydı? Ya başına bir şey gelseydi? Kendini, bizi hiç mi düşünmüyorsun?  Sen beni hiç mi düşünmüyorsun? Ölebilirdin, polis kapıya gelip senin öldüğünü söyleyebilirdi, nasıl böyle bir şeyi yaptın? Diye veryansın etti Zehra. Ömer ne kadar sakinleştirmeye çalışsa da sakinleşmedi havuz başına çıktı Zehra. Ömer de arkasından gelerek arkasından sarıldı ve sana bir şey olmasından korktum ellerindesin sandım, yine olsa yine yaparım, benim hayatım karımın hayatından önemli değil, ben senin için canımı bile veririm diyerek özür diledi Ömer. Zehra o zaman biraz olsun sakinleşti.

Ömer her şeyden biraz uzaklaşmak, Zehra ile başbaşa bir iftar yemeği yemek istedi ama Zehra bu teklifi kabul etmedi. Odasına gitti Zehra. Ömer de Asya dan yardım alarak Zehra yı bahçeye çıkarmayı başardı. Asya Zehra ablasına bir kedi gördüğünü birlikte bakmak istediğini söyleyerek odadan dışarı çıkardı. Arabanın altına kaçmıştır diyerek arabanın altına bakıyorlardı ki Ömer geldi ve Zehra yı önce iyilikle arabaya binmesini söyledi.

Zehra binmeyeceğini, kendisi ile hiçbir yere gelmek istemediğini söyledi. Ömer de zor kullandı Zehra ya binmesini söyledi. Asya rüyasında korkacak dedi ve zorla arabaya Zehra yı bindirdi ve alıp götürdü Ömer.

Asya, Annesi gelince annesine dayım Zehra ablamı kaçırdı bende ona yardım ettim dedi.

Koray, İpek den hoşlanıyor, Sarp da İpek den hoşlanıyor. İş çıkışında Sarp İpek ile şirket sokağında birbirlerine sarılırken Koray gördü hayal kırıklığı yaşadı. İpek’in Sarp dan hoşlandığını düşünüyor. Oysa İpek Sarp’ı arkadaşı olarak görüyor.  Birde İpek’in şirkette yaptığı staj dosyasını hocası arayarak istedi. Birkaç imza kalmış onları da aldıktan sonra artık İpek’in şirketteki stajı bitecek ve şirketten ayrılacak ama Koray bunun olmasını istemiyor.

Ömer Zehra yı arabayla kaçırırken Zehra yol boyunca hiç susmadı. Ömer de hiç konuşmadı, içinden hem çok inatçı, hem de çok akıllı bir ömür nasıl baş edeceğim ben bu tatlı cadı ile dedi ve radyo açtı Zehra daha da kızdı ama duyan kim, bıyık altından gülüyor Ömer.

Ve ilk gecelerini geçirdikleri otelin önünde durdu Ömer. Zehra da arabadan inmeyeceğini söyledi. Ömer de sen kendi iradenle inmezsen seni kucağıma alır indiririm dedi. Ömer bu bir şeyi söylüyorsa yapar boşa konuşmaz Ömer.

Ömer arabadan indi. Zehra’nın tarafına geçti, kapıyı açtı hadi dedi. İnmede görüyüm seni Zehra 🙂 gözü kesmedi indi Zehra. Ömer de afferim doğru otele dedi. Otele girdiler ilk gecelerini geçirdikleri odaya çıktılar. İftarı yapacak ve sabaha kadar orada kalacaklar.

Ama Zehra ben seninle yemek yemek istemiyorum, tek kişilik plan yapsaydın. Beni kaçırır gibi buraya getirdin, bir ihtiyacın var mı? diye sormadın. Ne bir diş fırçam var, ne pijamalarım, hiçbir şeyim yok ne yapacağım ben? Bunları da düşünseydin dedi.

Ömer’e eşine haksızlık etme Zehra, nerden biliyorsun düşünmediğini?  ve kapı çaldı, elinde kocaman bir kutu ile biri geldi kutuyu Ömer’e teslim etti.

Ömer kutuyu masaya bıraktı ve Zehra ya kutuyu açması için el işareti yaptı. Zehra kutuyu açtı, biraz önce saydığı birçok isteği kutudaydı. İçinden yaaaa Ömer dedi Zehra.  Ya Zehra ya işte Eşin seni her zaman düşünüyor. Sen onun biricik eşi, hayat arkadaşı, onu hayata bağlayan can yoldaşısın.

Ben Ömer’i çok özleyeceğim. 🙁 Ömer eksik var mı? diye de sordu. Zehra da eh işte dedi. Ömer de neyse dedi elini uzatarak hadi masaya oturalım dedi.

Zehra ile el ele masaya geçtiler. Kibar Ömer, Zehra’nın sandalyesini çekti, Zehra oturdu sonra da Ömer.

Zehra orucunu açtı ama Ömer Zehra yı izliyor büyük bir hayranlıkla orucunu açmayı unuttu. Karşısında sevdiği eşi olunca onu izlemek yemek yemekten çok daha önemli ve de öncelikliydi. Zehra da fark etti orucunu açması için uyardı Ömer’i. Ömer de tamam dedi ama hala Zehra yı izliyordu Ömer ve Zehra ya ilk orucunu ne zaman tuttuğunu sordu.

Zehra da büyük halası ile birlikteyken tuttuğunu o zamanların çok güzel olduğunu anlattı. Konuştular biraz. Yemek te yediler birlikte ama Zehra az yedi hemen kalktı masadan Ömer de inatçı keçi dedi. Zehra duydu ama anlamadı, ne dedin? diye sorduğunda, Ömer de böyle az yemek yersen gaipten sesler duyarsın dedi. Zehra da beni buraya zorla getirdiğin gibi zorla yemek yedirmeyeceksin herhalde dedi.

Ömer de içinden sen görürsün diyerek durdu. Zaman geçti. Yatma vakti Ömer üzerini değişmiş yatağa oturmuş elinde tablet kulağında kulaklık Zehra’nın gelmesini bekliyor. Zehra da pijamalarını giyip geldi Ömer gördü oyuna başladı. Az değilsin sende Ömer.

Zehra Ömer’i gözü ile çaktırmadan izliyor, Ömer farkında ve bir şey mi diyecektin? diye sordu. Zehra da hayır deyince, Ömer; bana baktın dedi. iyi de bakılmayacak biri değilsin ki Ömer. Maşallah sana kim olsa bakar sana Hz. Yusuf gibi Yusuf güzelisin, baktıkça insanın bakası geliyor, aklını başından alıyorsun insanın.

Zehra Ömer den ilgi bekliyor, bunu da içinden dile getiriyor. Şuan benimle ilgilenmesi, gönlümü alması, özür dilemesi gerekirdi ama hiç ben yokmuşum gibi davranıyor dedi. Ömer’in istediği de bu böyle düşünmesini sağlayıp yanına çekecek Zehra yı az uyanık değilsin Ömer, çok uyanıksın çoookkk.

Ömer de içinden biraz daha meraklan az sonra dayanamayıp yanıma geleceksin dedi ve oyunu hızlandırdı. Zehra’nın dikkatini çekecek şekilde dikkat et dikkat et diye bağırmaya başladı. Zehra da ne oluyor diye yatağın yanına gitti. Ömer de kadın çılgının teki dedi.

Ömer bir film izliyor ve bu film ile Zehra ya mesaj vermeye çalışıyor. Kadın söz dinlemiyor deyince, Zehra merak edip başını uzatıp tablete baktı, kimi gördüyse bu kim? diye sordu. Ömer de kocası dedi. Zehra sordu Ömer cevap verdi. İşin özü, kocası karısını yaratıktan korumak için karısına git demiş, karısı da gitmiyor inatlık ediyormuş.

Zehra da ayakta izliyor filmi ve kadın tehlikenin farkında değil dedi. Ömer de kocası geldi, şimdi kurtarır o inatçı karısını diyecekti. Demedi şimdi kurtarır karısını dedi. Burada Zehra ya gönderme vardı sende inatçısın bu kadın gibi, tehlikenin farkında değilsin ben seni kurtardım demeye getirdi.

Ömer, heyecanla koş be adam koş çabuk deyince, Zehra ne oldu diyerek yatağa oturdu. Ömer bir film sayesinde kendisinden uzak duran Zehra yı kendine yavaş yavaş çekmeyi başardı. Zehra banyo kapısının önünden yatağın yanına, sonrada Ömer’in yanına oturdu. Ömer’in isteği oluyor yavaş yavaş az kadı.

Ömer, kadın kocasını dinleseydi bunlar başına gelmeyecekti deyince, akıllı Zehra sen bana mesaj falan mı vermeye çalışıyorsun? diye sordu. Aynen öyle Zehra tam üstüne bastın kaldır ayağını 🙂

Ömer de inkar etti. Kaytarma Ömer hemen yan çiziyorsun anladı işte mesaj veriyorsun karına.

Ömer bir uyanıklık daha yaptı ve yoksa sen kadını kendine mi benzettin? dedi. Zehra da benziyor mu? diye sorunca, Ömer de yani benziyor dedi. hele şükür ağzındaki baklayı çıkardın Ömer. Zehra da yapma şunu dedi. neyi yapmasın Zehra? 😀 Ömer de demez mi sen alıngan mı oldun biraz 🙂

Sonra da golü attı Ömer. Sen şöyle yaklaşsana biraz, filmi izlemen için kulaklık da yetişmez diyerek Zehra yı iyice yanına çekti Ömer. Zehra da ilk başta neden diye sorsa ve aldığı cevaplar karşısında söyleyecek söz bulamayınca sevdiği kocasının yanına yaklaştı. Bu durum Ömer’in de hoşuna gitti.

Bunlar çok tatlı ya, ben çok özleyeceğim Ömer ve Zehra yı. Bizi bu güzelliklerden mahrum bırakanlar utansın.

Zehra da filmi izlemeye başladı. Zehra da dizideki erkeği suçlu buldu. Kadına tek bir kelime etmiyor diye Zehra da Ömer’e gönderme yaptı. Ömer de Zehra ya hiç dikkatli izlemiyorsun film bittiğinde adam haklı çıkacak dedi. Zehra da kadın haklı çıkacak diye inat etti. Çok tatlılar ya 😀 Ömer de kıs kıs Zehra ya çaktırmadan gülüyor bıyık altından 😀

Halit amca sevdiği sevgilisi Firuze yi yıllar geçmesine rağmen hala unutmamış. Hediye ablayı görünce de onu Firuze zannetti ve konakta kaldı mahalleye gitmek istemedi. Şimdi Aysel hanım Hediye abla ile telefonda konuşup nasıl edip de Halit amcayı getireceklerini konuşurlarken, Hediye abla Halit amcayı mahalleye nasıl getireceğimi biliyorum dedi aklındakini anlattı.

Halit amca mutfakta başına geleceklerden habersiz Firuzesinin yanında oturuyor. Hediye abla kahve yapıp verdi ve konuya girdi. Beni babamdan isteseniz deyince, duyduklarına inanamayan Halit amca heyecandan kahveyi döktü. Hemen çiçek çikolata alıp babandan seni isteyeceğim deyince, Hediye abla şimdi geç oldu. Yarın sabah erkenden gideriz dedi. Hepsi yalan, oyun Halit amcayı bu sayede konaktan mahalleye götürüp Aysel hanıma teslim edecek Hediye abla.

Ballı lokum olan Ömer ve Zehra filmi birlikte izleyip bitirdiler. Ve Ömer haklı çıktı. Zehra da buna kızdı böyle film mi olur? Senaryosu kötüydü, ortada bitti dedi. Sanki kendi dizilerini de bu sayede eleştirmiş oldular.

Ömer yatıp uyumak istedi. Zehra buna da itiraz etti. Uymuycam sen uyu deyince, Ömer gülümsedi. Buda Zehra yı kızdırdı niye gülüyorsun deyince, Ömer de ben sana gülmüyorum, Ülya ya gülüyorum. Şimdi onlar bizim yerimizde olup evli olsalardı dedi, dur onları görüyorum diyerek, Ülya ile Murtaza da diziye dahil oldu. ( küçük not: onların konuşmaları çok komikti onlar gibi yazmaya çalıştım aşağıda ki yazılar ondan öyle )

Murtaza da Ömer gibi otel odası tutmuş, Ülya sen bütün nafakamızı buraya mı yatırdın diye kızıyor Murtaza ya. He nolmuşkine diye üste çıkmaya çalışan Murtaza, Ülya da içinden mutlu oldu ama Murtaza ya belli etmedi aksine kızdı. Gönlümü alacan diye buraya gömdüğün paraya yazık, biz o paraya ev alırdık dedi. Hiç beğenmediğini, boşuna gitti tüm sipaliler dedi Ülya.

Murtaza da, bak hele bak ne yapsak yaranamadık deyince, Ülya da bana bak ben kadırgalıyım, beni bu otel odalarına getirerek kandıramazsın, canımı sıkanın ümmüğünü sıkar, ciğerini haşlarım, seni burda liğme liğme edesim varda işte dedi kaldı.

Murtaza da kıyamıyon değil mi? beni sevmiyon mu? Sevmüyorsan sevmüyorum de bilek.. Allah’a çok şükür biz sevilmeyecek adam değiliz, (not:  Aynen öyle paşam benim 🙂 ben seni çok seviyorum. )

Ne kızlar koştu peşimizden de benim gönlüm bir tek sana kaydı ha dedi.

Ülya da madem başın belada ne diye bana demezsin ben el kızı mıyım, karınım karın diyerek Murtaza ya kızdı. Murtaza da; sen kadırgalıysan, bizde Adanalıyık Allah’ın adamıyık, bizde öyle hanımını kurdun çakalın önüne bırakmak olur mu? Yakışır mı? bırak kurdu çakalı sürü gelse kaptırmam ben seni dedi.

Buda Ülya’nın çok hoşuna gitti. Yiğidini övmeye başladı. Aslansın sen, yedi mahallenin direğisin, elinden uçanda kaçanda bilem kurtulamaz diye diye övdü. Murtaza’nın da göğsü kabardıkça kabardı mutlu oldu. Murtaza senin narin ellerin sadece gül toplasın deyince, Ülya da sen haklısın, sen varken gül kokan ellerimi, narin bileğimi niye incitip canımı sıkayım dedi. Murtaza da ha şöyle canımın içi, gözümün nuru, gel hele bir yanak, bir gıdık ver hele diye tam gıdıktan öpüyordu ki Zehra Ömer’in koluna bir tokat attı.

Ömer’in hayali yarım kaldı.  Çok komikti o anlar.

Zehra Ömer’in hayalini beğenmedi. Kendisi de bir hayal kurdu. Ömer sandalyede pörsmüş oturuyor. Ülya da hesap soruyor Murtaza ya. Bir de demez mi yüzüme hasret kalasın. Bunu Ömer duyar duymaz hayale müdahale etti. Böyle olmaz. Sandalyeye sıkıştırdın, hele o beddua ne öyle? Zehra da itiraz etti, ben senin hayaline karıştım mı? sen de benimkine karışma diyerek, Kaldığı yerden hayal kurmaya devam etti.

Ülya, Mürtaza ya fena halde hesap soruyor. Ne demeye öyle kahvenin ortasına dalıp bir sürü adamla ortalığı birbirine katarsın? Azrail senin ahbabın mı? ne halt yemeye kol kola gezersin hayırdır, diye iyice hesap sordu. Murtaza itiraz etmeye, kocam yiğit göğsünü gere gere dolaşacağın yerde dediği an lafı ağzına tıkadı.

Kocam yiğit ama bana dürüst değil, ya sana bir şey olsaydı ben ne yapardım?. Allah’ıma o adamlara bir dalardım ömrümü hapishanelerde çürütürdüm. Birinin dalağını, birinin ciğerini, öbürünün midesini saydıkça saydı Ülya.

Sakatatçı dükkanımı açacaksın Ülya yavaş sakin el frenini çek, vitesi boşa aldın bodoslama yokuş aşağıya gidiyorsun. Murtaza da ortada adam bırakmadın ne ettin dedi. Ülya da Murtazama dokunanın terazisinin ayarını bozarım dedi. Çok fena eli maşalı Kasımpaşalı, az birazda kadırgalı Ülya. Kendisi dedi ben ne yapayım. İster kasım paşalı, ister kadırgalı hayal benim dedi, benim suçum yok. 🙂

Ülya, sen anlamadın mı? seninle bir ömür geçirmek istiyorum, belim bükülene, dişim dökülene, çoluk, çocuk, torun torbaya karışana kadar. Allah muhafaza dul kalayım da başkası mı alsın beni? der demez, Murtaza’nın tepesi attı o nasıl laf öyle? Diye ağzını hayra aç diye kızdı ve tamam bundan sonra tek başına kavgaya belaya dalmak yok, dalan namert olsun, ayağına paspas olsun dedi.

Biricik aşkını başkasına yar etmiyor Murtaza. Bu da Ülya’nın hoşuna gitti. Murtaza yanaktan öpmek istedi. Ülya yanağını uzattı Murtaza tam öpecekken kendini çekti ve buda sana cezam olsun, afiyet bal şeker olsun dedi dalga geçti Murtaza ile Ülya.

Hayal bitti Zehra da Ömer’e Murtaza da avcunu yalamış deyince, Ömer de ortada Murtaza mı bıraktın, kılıbık biri yaptın adamı, Murtaza Allah’ın Adanalısı, ya Ülya ya ne demeli diye sorunca, Zehra da; çaktırmıyorsun ama içindeki maçoya engel olamıyorsun sinsi maço dedi. kavga büyük, canını seven kaçsın karı koca arasına girilmez diye boşuna dememişler.

Ömer pes etti teslim oldu Zehra ya ve ben seni üzdüm, kırdım ama ben hepsini seni sevdiğim için yaptım diyerek, ortamı yumuşattı ve devam etti, şimdi Ülya gibi ciğerimi deşsen ben razıyım. Zehra da içinden tek derdim sensin dedi Zehra da Ömer’i çok seviyor onu kaybetmek istemiyor.

Ömer yavaş yavaş Zehra ya yaklaştı ve kolunu Zehra’nın omzuna atarak kendine doğru çekti. Zehra hiç itiraz etmedi. Ömer’in omzuna başını yasladı. Ne huzurludur o ömer’in omzu ve ne rahattır o omuzda uyuması. Sonra Ömer ve Zehra birbirlerine sıkıca sarıldılar. Ömer Zehra yı ciğerine basarcasına sardı sarmaladı. Ve onlar erdi muradına biz çıkalım kerevetine, Ömer ve Zehra barıştılar birlikte uyudular.

Gece bitip sabah olunca, Hediye abla Halit amcayı Salim amcanın dükkanına getirmiş. Halit amca öyle heyecanlı ki hayırlı iş için çıktık yola Allah yolları açtı çok çabuk geldik dedi. Salim amcaya da traş ol üstünü giy, Firuzemi babasından istemeye gideceğiz derken, Aysel hanım geldi. Bu kıyafetle kız istemeye gidilmez, şık olmalısın dedi.

Koray İpek’in staj dosyasını imzalamıştı ancak İpek’i Selin ile konuşurken duydu Sarp’ın şirketinde çalışacakmış İpek. Bunu istemediği için staj dosyasını yırtıp çöpe attı Koray.

Sabah ilk uyanan Zehra idi. Ömer’i izledi sessizce, ilk otele geldiklerinde olanları hatırladı mutlu oldu Zehra. Sonra Ömer uyandı güzel bir geceydi iyi dinlendik değilmi diye sordu ama Zehra cevap vermedi. Ömer de inatçı keçi dedi.

Ayşe ile Annesi de konakta salonda konuşuyorlar. Ayşe, abisinin Zehraya şirkette iade ettiği bütün yetkileri ona geri verdi. Zehra da artık şirkette söz sahibi, holdingte Ömer kadar hak ve yetkiye sahipmiş Zehra. Ve en önemlisi Zehra’nın bundan haberi yokmuş. Ömer bütün bunları Zehra’nın verdiği vekaletle yapmış.

Ömer ve Zehra otelden ayrılacakken Ömer bir gece daha mı kalsaydık? Ben burasını çok seviyorum, ikinci evim gibi hissediyorum diyerek sende seviyor musun diye sordu. Zehra da bende seviyorum dedi. Ömer de, Zehra’nın hala kendisine kırgın olduğunu düşünüp, ben seni korumak istedim, sen incinme istedim deyince, Zehra Ömer’in beklemediği an boynuna sarıldı. Çok kızdırdın beni ama sana küsemiyorum, çok korktum, bu yaptıklarım korkudan, bende seni deliler gibi seviyorum. Biz biraz normalleşsek deli deli değil de, akıllı akıllı mı sevsek? Ömer de ben öyle bir şeyi bilmiyorum diyerek Zehra yı yanağından öptü.

Otelden el ele gülerek ayrılırken lobide gazetenin arkasına saklanan Ercan Keser gülün bakalım bir daha böyle gülemeyeceksiniz dedi.

BAĞDAT YOLU

Bir bakış baktın, Kalbimi yaktın 
Aşkın kemendini boynuma taktın
Bahçende gülün, Kapında kölen
Olmaya razıyım, Sevgilim senin 

Canım fedadır senin yoluna 
Günahlarında benim boynuma
Çıkalım seninle Bağdat yoluna
Sen bir şahinsin, ben garip serçe
Attın kalbime demirden pençe 

Mehtap senin güzel yüzünde

Seyretsem ne olur senin dizinde 
Bahçende gülün kapında kölen
Olmaya razıyım sevgilim senin 

Canım fedadır senin yoluna 
Günahlarında benim boynuma
Çıkalım seninle Bağdat yoluna
Sen bir şahinsin ben garip serçe
Attın kalbime demirden pençe 

Esra İÇÖZ

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 363. Bölüm Analizi (“ASLI”) 06 Haziran 2018 Çarşamba ( SON 3 BÖLÜM )” üzerine 73 yorum

 1. xanim dedi ki:

  aslim birtanem kediciyinin iyi olmasina cok sevindim cok tatli ya yerim onu benimde kediciyim uyuyor birtanem uykucu ismde fena diyil yinede pamuk ismi baya guzel adi hep boyle kalsin allaha emanet ol :):)

  1. aslı dedi ki:

   Sağolasın, adı hep aynı kalacak da çok uykucu, şimdi bile uyuyor. benden çok uyuyor. Senin kide uyuyormuş bütün kediler aynı uykucular 🙂

 2. K.Azeri. dedi ki:

  Ho$ bulduk Xanim kizim te$ekkûr ediyorum canim benim.

 3. xanim dedi ki:

  k azeri ablam hos geldin biz iyiz sen nasilsin birtanem yasini biliyordum rabbim sana uzun omur can sagliki arzu ediyorum seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim :):)

 4. xanim dedi ki:

  aslim birtanem sag ol canim hep iyi ol sorunun cozulmesine cok sevinim biliyoruz sen her seyi cozersin guzel yurekli arkadasim benim pamukun nasil :):)

  1. aslı dedi ki:

   🙂 Teşekkür ederim canım. Kediciğim iyi adını uykucu mu koysam diye düşünüyorum gündüzleri hep uyuyor. Şimdi de bahçede toprağın üzerinde gölgede uyuyor 🙂

 5. xanim dedi ki:

  gozel ablam iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu bitanem sag ol iyiki varsin allaha emanet ol :):)

 6. K.Azeri. dedi ki:

  Heç bir sakincasi yok canim, ne sakincasi olucak?sana da Allah uzun,mutlu bir hayat nasib etsin,canim benim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim canım benim.
   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 7. K.Azeri. dedi ki:

  Biliyorum canim benim.bilmezmiyim?

  1. aslı dedi ki:

   🙂
   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 8. aslı dedi ki:

  Şimdilik sorunu çözdüm arkadaşlar 🙂 Benden kaçan da göçen de kurtulamaz.

 9. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Aslim.in$allah sorun çözülür canim benim.

 10. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkür ederim Gözelim.Allah tüm evlatlari korusun,senin askerini de onlarla birlikte canim benim.

  1. Gozel dedi ki:

   Amin canym ablam.mutly gunler ablam

 11. K.Azeri dedi ki:

  Iyi gûnler arkada$lar nasilsiniz?Ayancim halana geçmi$ olsun.sen o dengesiz adama da takma,ama dikkatli ol.ya$imi da sora bilirsin canim benim 45 deyim.

  1. aslı dedi ki:

   maşallah Allah yaş versin de uzun ömürle sağlıkla yaşa inşallah. Sana abla demiyorum sakıncası yoktur umarım.

 12. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim canim arkadasim nasilsin haber verdiyin icin sag ol sorunu cozersin insallah seni cokkkk seviyorum hep kalbimdesin ailenen mutlu huzurlu gunler dilerim allaha emanet ol :):)

  1. aslı dedi ki:

   Bilmukabele canım benim.

 13. aslı dedi ki:

  Günaydın hayırlı sabahlar arkadaşlar, dün geceden beri internet sorunu yaşıyorum o yüzdende hepinize cevap yazamadım. şuan var ama heran gidebilir.En kısa zamanda sorunu çözmeye çalışacağım. gün içinde internet olduğu süre gelirim.

  1. Gozel dedi ki:

   Inşalla tez zamanda sorunun çozulur canym.seni her zaman aryyorus sensiz olmaz birtanem

   1. aslı dedi ki:

    Sağol bir tanem teşekkür ederim.

 14. xanim dedi ki:

  gunaydin hepinize nasilsiniz birtanelerim ayanim canim arkadasim iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol halan icinde uzuldum gecmis olsun simdi nasil canim yemek ye oyle olmaz canimin ici saglikina dikkat et bu takintili oglan yinemi evin etrafinda ay bu kendini ne saniyor adam manyak ya oldururum falan canim arkadasim tek basina disari cikma dahada dikkatli ol rabbim korusun seni yardimcin olsun benim deyerli arkadasim gozel ablam hos geldin nasilsin hepinizi cokkkk seviyorum ailenizlen mutlu huzurlu neseli gunler dilerim :):)

  1. Gozel dedi ki:

   Hanymcim hoş bulduk bitanem bende seni cok ama cok sevyorum canym

 15. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canlarym hayyrly gunler mutly sabahlar
  K Azeri ablam dun oglun dogum gunumi kutly olsun canym benim tebrikler saglykly uzun uzun yaşlar nasyp etsin bahtlary yollary acyk olsun
  Ayanym hoş geldin canym kuzum o nasyl biriymiş ya kendimide senide oldururum ne demek oyle kolaymi cok takyntyly birisi anlaşylan cok dykkatly ol kendini koru tek başyna fazla daşyry cykma allah seni korusun canym

 16. Ayan dedi ki:

  XANIM’IM iyi geceler.
  HOS BULDUM CANIM Benim.
  IYIYIM. Daha iyiyim yani.
  Bir kaç gündür sizi merakda biraktim aff edersiniz.
  Canim benim ben de seni
  çok ama çok seviyorum.
  Hadi sana da iyi geceler.
  TATLI RÜYALAR.
  Bak rüyanda beni görmezsen bozusuruz.(saka)

  Iyi aksamlar HANIM ABLA’M.
  Nasilsin?
  Polat amcam nasil?
  Ikinizinde elinizden öperim.
  Tatli rüyalar…

  K.AZERICIM.
  Evlatlarinin dogum günüymüs.
  Tebrik ederim.
  Nice mutlu yaslara.
  Yalnis anlamazsan sana bir sey sora bilir miyim?
  Sen kaç yasindasin?

  Gözel ablam.
  Nasilsin?
  Oglun askermis.
  ALLAH tez zamanda kavusturur INSALLAH.

  Neyse benim artik basim dönüyor.
  Mâlum kaç gündür pek bi sey yiyemiyorum.
  Ben kendime yemek yapip. Ilacimi alayim.

  Hadi hepinize iyi geceler.

 17. Ayan dedi ki:

  Iyi aksamlar.
  Asli’m ben iyiyim de bir az sarsildim.
  Önce su üzücü olay, sonra da dün enistemin mezari üzerinde halam fenalasti. Ben kafami toparlayip yardim etmeseydim halam mazallah.
  Düsünmek bile istemiyorum. Ya yardim edemeseydim. Diye tüm gece kara kara düsündüm uyuyamadim.
  Bu gün ise su adam evin önüne geldi kendimi de seni de öldürürüm dedi bana.
  O sebeple aklim üstüm de degil. Siteye de girip baktim. Analizi okuyup morelim açildi. Ama çok yazamadim.
  Aff edersin arkadasim.
  Seni çooook seviyorum.
  Öptümmm.
  Iyi geceler.
  Tatli rüyalar.
  CANIM ARKADASIM.

  1. aslı dedi ki:

   Ayancım öncelikle halana geçmiş olsun. Allah metanet versin. Sen fazla düşünme o an yardım etmişsin. şöyle olsaydı böyle olsaydı sadece beyin yorgunluğu çözüm yok olan bitmiş. düşünmek çözüm değil. Önüne bakacaksın biten olaylardan ders çıkararak.
   O adama gelince durumu babana söyle işin şakası yok canım.
   Bende seni seviyorum dikkat et kendine.

 18. K.Azeri. dedi ki:

  Siz de Allaha emanet olun canim ablam benim.

 19. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkür ederim Aslim.amin in$allah,cûmlemize cani benim.iyi geceler.

 20. Hanım abla dedi ki:

  Hayırlı akşamlar Aslıcım.nasılsın.Senin Erkan paşa hala bir seçim yapmadı.Görünür canlandırmak istediyi karakteri bulamıyor.Bizim de elimizden onun için istediyini bulmasını dilemekten başka bir şey gelmioyor.Yolu açık ve ışıklı olsun.Hoşca kal.Aslıcım ben ismimi öylece “abla” yazsam nasıl olur?Çünkü filtre Xanımla beni ard-arda görünce “hızlı” yazıyor.Hepiniz Allaha emanet olun.

  1. aslı dedi ki:

   Ablacım Erkan sanırım seçici her projede yer almak istemiyor. Ediz Hun da öyle seçici birisi bir karizması, bir prensibi var. İnşallah Erkan da onun gibi sevilir, sayılır, yıllar geçse de unutulmaz olur. Benim için unutulmaz birisi Erkan’ın bende yeri başka o ayrı konu 🙂
   Ablacım sen hep Hanım Abla yaz sıkıntı isminle alakalı değil. Sende Allah’a emanet ol ablacım. Polad amcama da selamlar.

 21. xanim dedi ki:

  ayanim hos geldin nasilsin birtanem bende merak etdim seni seni cokkkk seviyorum ben kactim teli abime vericem hepinize allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar :):)

 22. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr ederim Xanim kizim.

 23. xanim dedi ki:

  hanim ablam birtanem hos geldin nasilsin polat amcam nasil merak etdim seni cokkkk seviyorum ellerinizden opuyorum cok ozledim seni allaha emanet ol allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar :

 24. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Hanim abla.te$ekkür ederim.in$allah.sizin torunlarla bahem ablacim.24 tamam oldu.Polad amca nasil?

 25. xanim dedi ki:

  aslim birtanem canim arkadasim bu gun baya yorulmussun sen guzelce uyu dinlen bende erkan abimin dizisini merakla bekliyorum allaha emanet ol :):)

  1. aslı dedi ki:

   Beden yorgunluğu olmadı da beynim çok yorulmuştu.

 26. xanim dedi ki:

  k azeri ablam iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol bende iyim ogullarinin dogum gunu kutlu olsun yorgun olmana kiyamam sen guzelce uyu dinlen seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol :):)

 27. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba K.Azeri.nasılsın.Çocukların doğum günümü? Çok tebrik ederim.Kaç yaşları tamamlandı?Her birine güzel hayat arkadaşı ile hayırlı bir ömür diliyorum.Evli,mutlu,çocuklu olsunlar ve anne-babalarını sevindirsinler inşallah.

 28. K.Azeri. dedi ki:

  Sikilma Gözelim,In$allah sag-salim dönsün.seni anliyorum elbette anne için çok zor.ama dayanmalisin,güclû ol canim benim.çok $ûkûr biz de iyiyiz.oglanlarin bu gûn dogum gûnû.bir az yorgunluk var.

  1. aslı dedi ki:

   Oğullarının doğum günümü? Allah hayırlı uzun ömürler versin sağlıkla daha nice doğum günlerini kutlarsınız inşallah. Tatlı güzel yorgunluklar. her yorgunluk böyle güzel olsa.

 29. Ayan dedi ki:

  Kalbi güzel arkadasimin eline, yüregine gönlüne saglik.
  Canim arkadasim çok güzel yapmissin. Analiz tek kelime ile muhtesem.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim Ayancım. Nasılsın? sen her zaman uzun yazardın bu sefer kısa tutmuşşsun 🙂 iyisin değil mi? o adam dan ses var mı?

 30. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba Gözelim.nasilsin? Askerin nasil,konu$a bilirmisin?

  1. Gozel dedi ki:

   Merhaba ablam iy diyelim iy olalym biraz sykylyorum askerimi ozliyorum evet konuşa bilyorum iy cok şukur biraz onjede konuşdum.iy oldugy neşeli oldugy icin rabbime binde bir şukur edyorum.ama anne işde. bazen oyle sykylyorum.sen nasylsyn ablam iymisin ayilen cocuklaryn hepsi iylermi inşalla iysinizdir.mutly gunler ablam

 31. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkùq ederim Xanim kizim.sen nasilsin?

 32. xanim dedi ki:

  aslim birtanem iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol bende iyim canim arkadasim sag olasin erkan ve hazalimi hep iyi insanlarnan karsilastirsin rabbim yardimcilari olsun erkanin dizisini bende merak ediyorum murtaza ulya icin dizi cekseler cok guzel olur hatda ne guzel birtanem canim senin gunun nasil geciyor rabbim yardimcin olsun basarilarin daimi olsun allaha emanet ol :):)

  1. aslı dedi ki:

   Bugün oldukça yoğundu benim için kafam bir dünya dolusu beynim şişti derler ya işte tamda ondan oldum. Erkanın yeni dizisi belli olsa da bende paşamı izleyeceğim diye mutlu olsam. sabırla bekliyorum herkes gibi.

 33. xanim dedi ki:

  merhaba aslim birtanem nasilsin iyiki varsin yazdiklarina katiliyorum dizimiz erkan ve hazalim sayesinde sevdik dizi onlarla guzeldi bende sadece dusuncelerimi soyledim olan oldu artik yollari acik olsun sebeb ne olursa olsun hep yanlarindayim basarilari daimi olsun seni cokkkk seviyorum allaha emanet ol :):)

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanım sağ ol iyiyim, sende iyisindir inşallah. Evet fikirlerimizi söyleyeceğiz ki dizi yapanlar okusun ve seyirci ne istiyor bilsin diye. Biz bu diziyi Erkan ile Hazal ile sevdik. Bunda herkes hem fikir. Sevmeyenler nadir. Erkanın yeni dizisini çok merak ediyorum ne olacak acaba.
   Murtaza ile Ülya için bir dizi çekselerdi güzel olurdu. sıfırdan.

 34. xanim dedi ki:

  k azeri ablam canim benim nasilsin seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu neseli gunler dilerim :):)

 35. xanim dedi ki:

  gozel ablam birtanem iyi olmaniza cok sevindim hep iyi mutlu olun guzel dileyin icin sag ol bende iyim allaha emanet ol

 36. peri dedi ki:

  Aslıcım analiz bi harika olmuş,gerçektan eline kalemine sğlık,bu bolum zatan guzeldi ban 4-5 kere izlamiştim sayende bi kez daha izlamiş oldum.gerçektan ömer ile zehrayı çok ozlicez,sababini tam bilmasakde ban onları gitmakte haklı buluyorum,ilk hazal ayrılmışti o yuzden sebebi senaryo ola bilir yani nazmiye başka bi zehra yaratmak istamiş sonrada zehra yok ömerde olmasa olur demiş,neise artiik,allah yollarını açık etsin.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim pericim, giden gitti. Biz ne söylersek söyleyelim onlar geri gelmeyecekler diziye. En azından bir mutlu son görseydik de öyle bitseydi olmadı. Dizi devam edecek, adı da, müziklerde aynı, yüzler değişik. İlk bu insanları görseydim bakar mıydım hayır bakmazdım diziye.

 37. K.Azeri. dedi ki:

  Iyi gûnler arkada$lar.Aslim te$ekkûr sana cani gönûlden. Ellerine saglik canim benim.$arki için de çok sag ol.bu benim de sevdiyim bir $arki.

  1. aslı dedi ki:

   Sana da iyi günler arkadaşım. Teşekkür ederim. Ne güzel sevdiğin bir şarkıyı yeniden dinleme imkanı buldun. bende seviyorum bu şarkıyı.

 38. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Günaydın şükür kavuşturana kurdeşen dökmeye başlamıştımki
  uzun ve çok güzel bir analiz okudum ve kendime geldim eline yüreğine sağlık arkadaşım sağol

  1. aslı dedi ki:

   🙂 Teşekkür ederim. Şükür kavuşturana. Son iki bölüm kaldı. Onlar bitince ne yapacaksın?

   1. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

    Hiç sorma arkadaşım daha şimdiden tasası tuttu kara kara düşünüyorum ne yapacağımı sayın editörümüz bizleri boş bırakmaz herhalde yeni şeyler girecektir sayfaya

 39. xanim dedi ki:

  gunaydin canim arkadaslarim nasilsiniz ailenizlen yeni haftaniz yeni gununuz hayirli ugurlu mutlu mesut neseli huzurlu bol bereketli gunler dilerim gozel ablam sende hos geldin nasilsin ben seni cok ozledim canim ne kusuru anliyoruz seni birtanem sohbet kardesim nasil selamlar ailen nasil hepinizi cokkkk seviyorum allaha emanet olun :):)

  1. Gozel dedi ki:

   Hanymcim sagol sanada neşeli gunler canym biz iyis cok şukur sen nasylsyn mutly haftalar canym kuzum

 40. Gozel dedi ki:

  Gunaydyn canym ayilem.yeni haftanyz yeni gununyz hayyrly ugurly bereketli olsun.mutly sabahlar canlarym eee nasylsynyz her kes iydir inşalla bi kac gun gelemedim kusuruma bakmayyn yogunlyk yorgunlyk.
  Aslim iki analizde cok guzel cok sag ol birtanem sabah sabah cok iy geldi cok cok cok teşekkuller canym ellerin dert gormesin allah senden razy olsun canym benim.

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim sağ olasın. Şimdi nasılsın? askerin nasıl?

   1. Gozel dedi ki:

    Iyim birtanem cok şukur askerimde iyim diyor rabbimin hep korumasy icin gije gunduz dua edyorum. Sen nasylsyn canym iysindir inşalla

    1. aslı dedi ki:

     Çok şükür uğraşıp duruyorum. misafirlerim var, onlardan fırsat buldukça siteye giriyorum.
     Askerinin iyi olmasına sevindim. kazasız belasız gelir inşallah.

 41. xanim dedi ki:

  aslim bu arada omer ve zehra film izlerken zehranin senaryosunun kotu oldugunu soylemesi bencede bu gondermeydi erkan abimin hazalimin gitmesinin sebebi para diyil baska bi sey senaryo yuzunden anlasamamis ola bilirler bu gerceki gizli sakliyorlar ben bas rol oyuncularin gitmelerine asla kizmadim bende boyle dusunmustum nazmiyeden kurtuldular yollari acik olsun basarilari daimi olsun en yakinda evlenirler bu guzel hayirli haberleri duyuruz insallah allaha emanet ol tatli uykular :):)

  1. aslı dedi ki:

   Sebep her ne ise bilemiyoruz, sadece tahmin yürütüyoruz. Yakınları ve kendileri asıl sebebi biliyorlar. Yolları açık olsun. ne olursa olsun ben bu diziyi Erkan ile Hazal ile sevdim. diğer oyuncuların da katkısı vardı elbet ama başrol onlardı. Hikaye onlarındı yarım kaldı böyle olmamalıydı. Kimse de böyle olmasını istemiyordu. Ancak olan oldu. Olana çare yok.

 42. xanim dedi ki:

  merhaba aslim birtanem canim arkadasim nasilsin analizi keyfle okudum oldum gulmekten allahda senin yuzunu guldursun huzur buldum resmen cok cok iyi geldi canimin ici gonlu guzel arkadasim benim sen en iyilerine layiksin masallah sana rabbim nazarlardan korusun seni sarkida guzel secim olmus ellerin dert gormesin bu bolumde asyanin dayimin zehra ablami kacirmasi bide murtaza ulya sahneleri baya komikti onlarin dilinden cok guzel yazmissin ellerin dert gormesin hayran kaldim sana seni cokkkk seviyorum allah rahatlik versin iyi geceler tatli ruyalar 🙂 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba xanım, teşekkür ederim benim için güzel düşüncelerin için sağ olasın.
   Amin inşallah bilmukabele.

 43. Hanım abla dedi ki:

  İyi geceler.Aslıcım çok güzel bir analiz yazmışsın. eline sağlık.Erkanla Hazal Murtaza ile Hulya karakterlerini oynayarak dizide ayrıca bir film yaratmışlar sanki.bu bölüm çok eylencelidir.biz bu çocukları çok özleyeceyiz.Allah yollarını açık etsin.
  Şarkı da güzeldir.sözleri,müziyi,okuyanı hepsi çok güzel.Her şey için teşekkürler canım kızım.

  1. Gozel dedi ki:

   Hanym ablam nasylsyn amjamyz iymi inşalla iysinizdir hayyrly haftalar canym ablam.biz bunlary cok ozlijes haklarynda hayyrlysy olsun.biz bunlaryn sayasynda bir araya geldik eski bolumleri tekrar izliyorum hem uzulyorum.

  2. aslı dedi ki:

   Merhaba Ablacım, Teşekkür ederim. Murtaza ve Ülya çok güzel bir çift olmuşlardı. Dediğin gibi eğlenceli bir bölümdü. Evet ablacım çok özleyeceğiz.
   Şarkıyı beğenmene sevindim.
   Polad amcam iyidir inşallah. Çok selam söyle görüşürüz ablacım kal sağlıcakla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir