Adını Sen Koy 362. Bölüm Analizi (“ASLI”) 05 Haziran 2018 Salı ( SON 4 BÖLÜM )

Burak 23 Ağu 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 362. Bölüm 05 Haziran 2018 Salı ( SON 4 BÖLÜM )

Ramazan ayı ve oruç tutan Salim amca sahurda Canan yüzünden pek fazla yemek yiyemiyor, aç kalıyor. Çünkü; Canan yemek yapmayı bilmiyor, ne zaman yemek yapmaya çalışsa ya yakıyor, ya tuzunu fazla atıyor, ya lapa oluyor, yani Canan yemek yapıp da bunu ben yaptım diyemiyor.

Salim amca da aç kalıyor. Oruç da tutunca güç den kuvvetten düşmesinden korkuyor Canan. Zehra Canan’ı arayarak nasıl olduklarını sorunca, Canan da olanları anlattı. Patates kızartmıştı sahurda, kömür gibi yaktı. Salim amca da aç kaldı. Zehra da ben geliyorum dedi. Ömer her ne kadar istemese de gitmesini Zehra ısrar edince, Ömer bıraktı. Ercan yakalanmamış dışarda olunca, Zehra yı yalnız bırakmak istemedi. Ömer bütün işlerini, toplantılarını iptal etti. Zehra ile birlikte Salim amcalarda kaldı. Geceyi de orada geçirdiler.

Sahura erkenden kalkan Zehra dışarı çöp dökmeye çıkmıştı. Ömer de uykusundan uyandı. Yanında Zehra yı göremedi. Korkup endişelendi, hemen yataktan fırladı evin içinde Zehra yı aradı, bulamadı. Kapı açıktı, dışarı çıktı Zehra karşısındaydı ve ona doğru gelen bir gölge vardı. Ömer fark etti. Zehra diye bağırınca, Zehra da arkasını dönüp baktı çığlık attı.

Zehra bir anlık boşlukta bulunup korkarak çığlık atmıştı. Zehra’nın çığlığına korkan Ömer koşarak geldi kapıda Zehra’nın çığlık atmasına neden olan kişinin yakasına yapıştı. Zehra kendini toparlayıp, dikkatli bakınca karşısında duranın Halit amca olduğunu gördü ve senin burada ne işin var diye sorunca, Ömer de Halit amcanın yakasını bıraktı.

Halit amca, ev benim, keyif benim, ne zaman istersem girer çıkarım size ne derken, Ömer bu adam ne diyor böyle der gibi şaşkın şaşkın bir Halit amcaya, bir Zehra ya bakıyor olanları anlamaya çalışıyor. Halit amca, asıl sizin benim evimde ne işiniz var? Burası benim evim deyip bir de Ömer’e sen biraz önce benim evim den çıktın değil mi diye sorunca.

Ömer garibim de cevap veremedi. Aşağı tükürse sakal, yukarı tükürse bıyık, sustu sesini çıkarmadı. Tamam sakin olun derken Ömer. Halit amca evden kovdu ve bir daha görmeyeyim sizi buralarda dedi.  Son anda Salim amca imdatlarına yetişti. Yoksa Halit amca onları eve sokmazdı. Kapıda kalacaklardı.

Salim amca, onlar bizim misafirimiz dedi. Kızımla damadım demedi. Halit amca da kim olduğu belli olmayan insanları dolduruyorsun eve, kara kafadan sonra bunları da mı başıma saracaksın? dedi. Ömer de Zehra yı kolları ile koruması altına almış bakıyor, olup biteni anlamaya çalışıyor.

Salim amca gel biraz dolaşalım dedi. Halit amcada gelemem ben burada nöbet tutuyorum, kızımın peşinde biri var kaçıracak deyince, Salim amca arka sokaklara bakalım orayı güvene alalım sonra gelir yine nöbet tutarsın dedi. Böylelikle de Zehra ile Ömer içeri girdiler.

Ömer Zehra ya bu saatten dışarda ne işin vardı? Diye sorunca, Zehra da çöp atmaya çıkmıştım. Karanlık olunca Halit amcayı fark edemedim ondan çığlık attım dedi. Ömer de Halit amca değil de, başka biri olsaydı deyince. Zehra’nın da bu söz dikkatini çekti. Ercan hapis de, Defne hayatımızdan çıktı dedi.

Zehra’nın bilmediği Ercan Keser’in kaçmış olması. Defne yi hadi boş ver, o bir maşa asıl korkulması gereken Ercan ve onun dışarda olduğunu Zehra ya söyleyemiyor Ömer, nedeni yeniden uykusuz geceler yaşamasın, kabuslar görmesin Zehra diye söylemiyor.

Zehra sahur için hazırlık yapmak için kalkıyordu ki, Ömer nereye? diye sordu. Zehra da evde eksikler varmışta onları alıp geleyim diye şaka yaptı. Ömer de ciddi zannetti. Gözünün önünden bir dakika olsun ayırmak istemiyor Zehra yı Ömer.

Sahur için hazırlık yapacağım istiyorsan Canan hazırlasın dedi. İlk başta Zehra yanında olsun istediği için olur dedi, sonra yok sen hazırla dedi. İşin ucunda aç kalmak var, malum Canan yemek yapamıyor.  Zehra gidiyordu ki yine kolundan tuttuğu gibi kendine çekti öyle hemen gidemezsin dedi Ömer. Yanağından bir öpücük bile alamadan Canana yakalandılar. Baskın basanındır 🙂 Canan da yalnız zamanda yanlış yerdeyim dedi, eli ile gözlerini kapattı ama yine de parmaklarının arasından bakmayı ihmal etmedi. Bu güzel çifte her halde bakılır.

Zaman akıp geçti, yemek yendi bitti ve Ömer ile Zehra odalarında, yatakta birbirlerine sarılarak konuşuyorlar. Zehra, Halit amcanın kızı zannettiği Aysel’i hayali bir tehditten nasıl korumaya çalıştığını söyledi ve ekledi. Benim babamda Halit amca gibi. Evlatları için canını bile verir ama artık benim korumamı, çok sevdiği, çok güvendiği damadına devretti o da bu görevini her zaman layıkıyla yerine getiriyor dediğinde, Ömer’in yüzü güldü mutlu oldu.

Ancak Ömer durup biraz düşününce, Her zaman Zehra yı koruyamadığını fark etti. Kendi elleri ile Zehra yı depoya kapattığı anı hatırladı. Aile yadigarı broşun kayıp olması nedeniyleydi bu cezayı Zehra ya vermişti ve orada üşüyen Zehra ısınmak için bulduğu elektrikli sobayı yakıp uyuyunca ayağı ile düşürdü ve yangın çıktı bayıldı, neredeyse Zehra orada ölüyordu dumandan.

Aslında broş kaybolmamıştı. Asya almış kedisinin boynuna takmıştı. Bu da sonradan anlaşıldı. Zehra salonda Alev’in broşun boş kutusunu Zehra ya verip broşu sorduğu an Zehra Ömer’in kollarına bayılırken Ömer fark etti. Broş kedinin boynundaydı. Bölüm 21. Ve bu depoya kapatılma yangının çıkışı 18. Bölüm. Ömer’in bulması 19. Bölüm.

Ömer bütün bunları hatırladı çok büyük bir pişmanlık yaşadı. Zehra da hatırladı o anları. Ömer nefes alıp verirken zorlanıyor, o anları anlatırken ve neden yaptığını açıklıyor. Ömer o zamanlar kendisi ile kavgalıydı. Zorbaydı. Hiçbir kadına güvenmiyor, hiçbir kadını hayatına sokmuyordu. Bunun sebebi de annesinden gördüğü ihanetti. Babasını terk edip gittiği gün duydukları Ömer’in beynine, yüreğine bir mıh gibi kazınmış kadınlara karşı cephe almasını da bu annesinin gidişi neden olmuştu.

Ömer şimdi gerçekleri biliyor, annesinin evlatlarını korumak için Ercan’ın esiri olduğunu. Bilmediği babaannesinin de buna ön ayak olması. Zehra ya ben sana kadar hiçbir kadına güvenmedim dedi. Evet Ömer’in hayatındaki ilk kadın Zehra idi. Onunla ne zor günlerden geçti. Çok derinlerde olan gizli çok saf, temiz olan Ömer’i gün yüzüne çıkardı Zehra. kolay olmadı zoru başardı. Şimdi de eşi oldu, mutlular. Bu mutluluğu yaşayana kadar da Zehra ya etmediği eziyet hakaret kalmamıştı Ömer’in. Dayandı Zehra babası için, Ömer den aldığı borç para için ama zamanla ikisi de aşık oldu birbirine.

Ömer Zehra ya iyi ki kalbimin kapısını çaldın dedi. Zehra da iyi ki kalbinin kapısını bana açtın buyur ettin beni dedi. Ömer Zehra dan her şey için özür diledi alnından öptü ve birbirlerine sarılarak uyudular. Ömer’in kalbinin anahtarı Zehra da. Zehra’nın kalbinin anahtarı Ömer de.

********

KALBİMİN KAPISININ ANAHTARI TEK SENDE

Gökyüzüne yapsalar yıldızlardan bir sıra
Gözlerini görseler ne güneş doğar ne ay
Kalbimin kapısının anahtarı tek sende
Açılmak istemiyor her önüne gelene
Sana sevda olmasa vurulur muydum kolay
Yoksa bakışlardan ne ok olur ne de yay

Kalbimin kapısının anahtarı tek sende
Açılmak istemiyor her önüne gelene
Takvim yapraklarını sevdam birer birer say
Yarim sana doymaya ne gün yeter ne de ay
Kalbimin kapısının anahtarı tek sende
Açılmak istemiyor her önüne gelene

Yusuf SAMAST 

***********

Gece biterken evin etrafında bir göz evi takip ediyor. Gece bitip sabah olduğunda Ömer ve Zehra evlerine gitmek üzere mahalleden ayrılıyorlar. Canan da arkalarından su döküyor. Ömer ve Zehra arabayla konağa girerken Ercan da Ömer’in konağa girmesini izliyor. Ve o kadar kinli ki, Bende Ercansam Seni, karını, aileni, bütün soyunu bitireceğim dedi sonrada gitti.

Ömer ve Zehra konağın bahçesinde arabanın içinde konuşurken, büyük bir sürpriz Halit amca arabanın arka koltuğundan Ömer’in ensesine yapışıyor. Zehra da şaşkın Ömer de. Zehra oldu Aysel ve Aysel’i kaçıran Ömer ne diyeceğini bilemiyor. Son çare kızınızla ciddi düşünüyorum, ailem ile tanıştırmaya getirdim diyerek ikna ediyor ve konağa giriyorlar.

Asıl büyük sürpriz Hediye ablayı görünce olacak ve oldu olanlar. Hediye abla oldu Firuze, ilk aşkı, nişanlısı canım Halit amcam unutmamış. Benzetti. Hediye ablanın da artık bir nişanlısı var. Ne olduğunu anlamadı. Ömer de sen idare et ben sana sonra anlatırım dedi. Zehra da babamla konuşayım mahalleye gideriz deyince.

Halit amca ben Firuzemi bulmuşum, hiçbir yere gitmiyorum dedi. Hediye ablayı yanına çağırmalar, elinden öpmeler tam bir aşık Halit amca.

Mahallede de herkes Salim amcanın dükkanında toplanmış. Halit amcanın nerede olduğunu bulmaya çalışıyor. Zehra babasını arayınca bulundu Halit amca.

Koray, İpek’in staj dosyasını imzalamıyor, erteliyor. İpek’in şirketten gitmesini istemiyor da ondan. Sarp da İpek ile konuşmak için arıyor ama İpek telefonları açmıyor. Buda Koray’ın dikkatinden kaçmıyor.

Zehra odasında kitap okurken Ömer geliyor ve kitabın konusunu soruyor. Zehra da Ömer ile yaşadıklarını sanki kitabın konusuymuş gibi anlatarak, Ömer’in sık boğaz etmesinden rahatsız olduğunu dile getiriyor. Ömer de aşık adamlar böyle yapar, bak Halit amcaya Firuzesini gözünün önünden bir dakika ayırmıyor, onda kendimi gördüm derken, Komiser Murat Ömer’i aradı ve Ercan Keser’i evin etrafında gördüklerini gerekli tedbirleri aldıklarını söyledi. Sizde dikkatli olun diye uyardı.

Salim amca ile Aysel hanım konağa geldiler. Halit amcayı almak için. Salim amcaya İpek’in de patronu rahatsızlık veriyoruz derken, Salim amca rahat olun damadımda ailesi de iyi insanlar dedi ve Aysel hanıma nice evlatlar anne ve babasına bakmazken, siz dayınıza bakıyor Allah’ın hoşnutluğunu, rızasını kazanıyorsunuz dedi.

Aysel hanım anne ve babasını genç yaşta kaybetmiş, onların yadigarı olarak gördüğü dayısına baktığını söyledi, içeri geçtiler. Halit dayısına hadi gidelim dese de, Halit amca gelmeyeceğim dedi.

Zehra Aysel hanım ile konuştu, bir süre daha konakta kalacak Halit amca ve bunu duyunca, sen beni Firuzemden ayırmadın Allah da seni sevdiğinden ayırmasın diye dua etti.

Aysel hanım ile Salim amca konaktan ayrıldılar. Ömer ve Zehra da odalarına geçtiler. Zehra Aysel hanımı beğenmiş, Ömer’e sana bir sır vereyim mi? diyerek söze girdi. Babamı evlendirmek istedikleri bayan, Canan abartmayı sever ama Aysel hanım hakkında az bile söylemiş. Ona kanım kaynadı, babamın ona bakışını gördüm, üzüldüğünde üzülüyordu hoşuma gitti dedi.

Babasının geçmişte evden kavulduğu an aklına geldi. Babam çok zor günler yaşadı dedi Ömer’e. Babamın hayatta hiç görmediği şey, merhamet, sevgi, huzur, Aysel hanımla evlenseler ne güzel olurdu derken, Odaya paldır küldür Halit amca girdi ve sen ne yapıyorsun kızımın odasında diyerek Ömer’i kapı dışarı etti. Ömer de, iyi de o benim karım dedi ama çoktan kapının önüne konmuştu Ömer. İlahi Halit amca 😀

Ömer dışarda çok dil döktü ama yok açmadı kapıyı. Ömer o benim karım deyince de, Halit amca ben sana ne zaman verdim Aysel’imi diyerek inkar etti. Hediye abla geldi. Olanları Ömer den dinledi ve kapıya yaklaşıp kapıyı açarmısınız? Sizinle yürüyüşe çıkalım dedi. Halit amca da hemen kapıyı açtı yeter ki sen iste, sana bütün kapıları açarım gün ışığım diyerek açtı ve yürüyüşe gittiler.

Ömer de içeri girdi. Nikahlı karımı benden korumaya çalışıyor diyerek veryansın etti sonrada bitirmem gereken işler var diyerek çalışma odasına geçti.

Ömer çalışma odasından dışarı çıkacak ama çıkamıyor Halit amca çıkmasına izin vermiyor. Emri Zehra vermiş. Rahat hareket edememek nasıl bir duyguymuş Ömer görsün istemiş Zehra.

Ömer gitmek istedi Halit amca tek bir şartla, Firuzeme aşk mektubu yazacağız birlikte dedi. Oturdular aşk mektubu yazdılar.

Halit amca konuştukça konuştu ama Ömer hiç yazmadı. Kendi duygularını yazdı. İşte o duygular hastane koridorunda ilk çarpışma anı ile başladı. Oysa ilk karşılaşmaları Yener’in arabasını çarpmasıyla olmuştu.

Ömer’in Zehra ya yazdığı o mektup.

“ Hiç tanımadığın biri, hiç ummadığın bir zaman da çıkıverir karşına, o an içinde senden bile gizlenmiş, sana yabancı duygular sessizce kıpırdanmaya başlar. Sen bilemezsin, hatta adını dahi koyamazsın olanın bitenin. Sonra ard arda çarpılışlar gelir. Derinden sarsılışlar. Kovuldukça, kaçmaya çalıştıkça nafile çırpınışlar. Kaybetme korkusu bir habis gibi hücrelerimde gezinirken, ezberin aşkla bozulmuşsa, işte o zaman pusulan şaşar. Şaşırırsın, şaşırdıkça can yakarsın kendi canını yakıyorum zannederken.

Daha telaffuz dahi edemezken onsuz olmayı, acı gerçekle yüzleşmişken aniden asıl o zaman kalırsın uçurumun kenarında. Sen her gün iyi ederken beni, gözlerine baktığımda kendimi bulduğum oldu. Ezberlerimi bozarken, yüreğime hükümdar. Biz artık bir olduk Zehra. Seni seviyorum”

Ömer bu mektubu yazarken, ilk andan itibaren bir film şeridi gibi yaşadıkları gözünün önünden geçti. Bende duygulandım ne günlerden bu günlere geldik. Bir veda mektubu gibi yazılmış sanki. Biz sona geldik der gibi.

Zehra okudu mektubu, bende seni seviyorum dedi. Çok şanslı olduğunu söyledi. Ömer de bunları bana sen yazdırdın deyince, Zehra da aşkın gücü insanı deli de eder, şair de dediğinde, Ömer; Ben sana deliler gibi aşığım dedi. Halit amcaya boş zarf vermiş, hediye abla rahatsız olmasın diye mektubu da Zehra ya yazmış.

Zehra Halit amcaya bakmak için bahçeye çıkınca, Ömer çalışma odasının camından gördü ve hemen peşinden koştu. Dışarı çıkmasına engel oldu. Hediye abla da alışverişe gitmiş dönüyor. Yanında da Halit amca var. Zarfı çantasına attım bu iş olacak dedi içeri geçtiler.

Ömer de Zehra’nın kolundan tutup onu konağa götürdü. Odalarına geçtiler. Zehra neler olduğunu sordu. Sen bir şeyler saklıyorsun bilmeye hakkım var dediği an Ömer’i Komiser Murat aradı ve Ercan Keser’in yurt dışına deniz yolu ile kaçarken bindiği tekne havaya uçmuş ve ölmüş dedi.

Ömer buna inandı sevindi ama ben hiç inanmadım. Kameralar her ne kadar onu tekneye binerken görmüş olursa olsun, bir şekilde o tekneden atlamış kurtulmuştur. Ömer’e tuzak bu.

GÖNÜL HIRSIZI

Hadi hadi gel bana kalbimi çal sana

Güzel bakan gözlerine vuruldum
Aşk ateşin yaktı beni kavruldum
O sımsıcak gülüşüne vuruldum
Aşk ateşin yaktı beni kavruldum
Baharda açılan taze güller gibiydim
Rüzgarınla duman olup savruldum

Seni gönül hırsızı
Bir bakış attın yüreğimi açtın
Tatlıca bir sızı
Sev beni, sar beni, al beni, kaç beni, çok uzaklara
Tut elimden götür beni mutluluklara

Aklımda fikrimde her an sen varsın.

Alev oldun şu gönlümde yanarsın

Mutlu olup aşkı yaşamak dururken

Neden ellerin sözüne bakarsın

Ayşe DİNÇER

 

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 362. Bölüm Analizi (“ASLI”) 05 Haziran 2018 Salı ( SON 4 BÖLÜM )” üzerine 63 yorum

 1. xanim dedi ki:

  gunaydin ayanim birtanem allaha cok sukur ki geldin iyisin canim arkadasim seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu pazarlar dilerim :):)

 2. xanim dedi ki:

  gunaydin k azeri ablam nasilsin sag olasin birtanem sana ailenen mutlu huzurlu pazarlar dilerim :):)

 3. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûrler Aslim.iyiyim canim.iyi geceler.

 4. Ayan dedi ki:

  Teşşekur ederim daha iyyim toparlandim deniz bana iyi geldi ben simdilik gidiyorum görüşürüz ÖPDÜM❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤☺☺☺☺☺☺☺☺☺

  1. aslı dedi ki:

   İyi olmana sevindim Ayancım. Seni merak etmiştik. iyi geceler canım.

 5. K.Azeri. dedi ki:

  Te$ekkûr ederim Xanim kizim.ben de seni seviyorum canim.sana da güzel hafta sonlari dilerim.

 6. xanim dedi ki:

  aslim birtanem bende ayanimi merak etdim nasil aceba toparladimi ben ona kiyamam ya :(:(

 7. xanim dedi ki:

  merhaba k azeri ablam hos geldin bizde iyi sayiliriz sen nasilsin birtanem seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu hayirli hafta sonlari dilerim allaha emanet ol :):)

 8. K.Azeri. dedi ki:

  Merhaba arkada$lar.nasilsiniz Hanim abla Polat amca daha da iyi olucak.elbette gözlemek lazim.evlatlari da Allah korusun.anne-babalara qulluq etmek borcumuzdu, dualarim sizinle canim ablam.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba canım arkadaşım sağ olasın sende iyisin inşallah

 9. aslı dedi ki:

  Ayancım nasılsın? iyi misin? toparladın mı kendini?

 10. xanim dedi ki:

  gunaydin hanim ablam nasilsin cok ozledim seni yorulmana kiyamam birtanem guzelce uyu dinlen saglikina dikkat et polat amcaminda iyi olmasina sevindim allah korusun oyle bi sey olmaz polat amcam dahada iyi olucak bu zor gunlerde gecicek rabbimin iznilen rabbim seni polat amcami cocuklarini torunlarini korusun allahda uzun omur can sagliki arzu ederim senin ve polat amcamin ellerinden opuyorum kendinize cok iyi bakin allaha emanet olun

 11. xanim dedi ki:

  gunaydin ayanim dunden beri seni merak etdim canim vicdansiz diyilsin kendine haksizlik etme suclama kendini olume care yok aslim hakli biz hep senin yanindayiz birtanem canim arkadasim benim rabbim yardimcin olsun opuyorum seni ailenen hayirli mutlu hafta sonlari dilerim allaha emanet ol

 12. Hanım abla dedi ki:

  Hoş buldum kızım.Amcanız öncelere nisbet iyidir.Lakin dikkat etmek lazım.Allah korusun düşse felc ihtimali büyük.O yüzden her zaman birimiz yanındayız ya ben ya kızı,növbe ile.Kızı maşallah çocuğunu besleyen anne gibidir.Allah tüm balaları korusun.İyi geceler.

  1. aslı dedi ki:

   Polad amcamızın daha iyi olmasına sevindim. inşallah daha da iyi olur. Allah korusun olmaz inşallah. Amin inşallah Rabbim seni de Polad amcamı da korusun inşallah kal sağlıcakla, Allah rahatlık versin, iyi uykular tatlı rüyalar ablacım.

 13. K.Aze. dedi ki:

  Ho$ geldiniz Hanim abla. yorgunsunuz,dinlenin. kiyamam ben size.Polat amcanin durumunda bir geli$me varmi? zamaniniz oldukca yazin.size de iyi geceler,Allah rahatlik versin canim ablam benim.

 14. Hanım abla dedi ki:

  Merhaba kızlar.Her kes iyidir inşallah.İki gündür yazmaya vakit bulamıyorum. Çocuklar tatildeler o yüzden gelip gidiyorlar.O kadar yorgun oluyorum ki yürürken uyuyorum.Nihayet bilgisayara kavuşa bildim.Ayancım hoş geldin.
  Aslıcım işlerin yogun galiba.Ama sen aynı hızla devam ediyorsun maşallah.teşekkürler sana. Eylüle kadar kalan analizleri de bitirirsin inşallah.işler bir kadar azalır. sen de o zaman dinlene bilirsin artık. İyi geceler.tatlı rüyalar.

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı geceler ablacım hoş geldin. Kıyamam sana uykusuzluk çok zor, bilirim seni çok iyi anlıyorum. en kısa zamanda iyi bir uyku uyu, dinlen ablacım.
   Bayram dolayısı ile biraz yoğundum ablacım, herkes gibi, sen gibi.
   İnşallah ablacım son 3 bölüm kaldı eylüle yetişir inşallah.
   Sana da iyi geceler, tatlı rüyalar, Allah rahatlık versin.

 15. K.Azeri. dedi ki:

  Ayancim Aslim hakli.sen kötû biri deyilsin.kendini suçlama. olanla ölene çare olmaz.artik ûzülme canim benim.

 16. Ayan dedi ki:

  XANIM’IM canım benim ben bir beladan kurtuldum.
  Ama kendi kendimden kurtulamam. Vicdan azabi beni öldürür.
  Ben yazdikca daha çok agliyorum. Ve çok kötü durumdayim. Bir az deniz kenarina gidip kendimi dinleyecegim. Dün olanlari, bu günkü haberi filan düsünüp kendimi toparlamaga çalisacagim.
  ÖPTÜM.
  ALLAH SENI DE HEP KORUSUN.

 17. xanim dedi ki:

  ayanim birtanem evet iyiki baban yok demis kendilerini ne saniyorlar rabbim hep seni korusun canim arkadasim ayrica senin sucun yok birtanem kendini suclama ya uzuyorsun beni mekanlari cennet olsun cesur abimi bizde merak ediyoruz insallah gelir allaha emanet ol

 18. K.Aze dedi ki:

  Ayancim kendini suçlama.nerden bilecekdin. I$de hayat. Cesur beyden bizde habersiziz.durumu nasil toparlana bildimi bilmiyoruz.

  1. Ayan dedi ki:

   K.AZERICIM nereden bilecektim dogru ama burada olupda CESUR abime destek ola bilirdim. Ben ona abi demistim.
   Nasil yaptim ben bu hatayi?
   Ne kadar kötü biriyim ya.

   1. aslı dedi ki:

    Bu bir hata değil Ayancım ve sen kötü biri değilsin kendini suçlama, insanız hepimiz bir gün hak vaki olunca ayrılacağız bu dünyadan. Cesur gelip haber vermeseydi bizde bilmeyecek ve hep bir umutla bekleyecektik gelmelerini.
    Cesur gelir inşallah o zaman konuşursunuz inşallah. Cesur gelsinde gerisi mühim değil.

 19. Ayan dedi ki:

  Aslim ben çok üzüldüm.
  Okumaz olsaydim.
  Demek Meryem anne ve Su Damlasi…
  Ben o kadina anne demistim. Yeniden öksüz kalmis gibiyim.
  Iki kötü darbe.
  Canim arkadasim da gitdi.
  Bana kim minik prenses diyecek.
  ALLAH beni bildigi gibi yapsin. Keske o zamanlar gezmeseydim de siteye gelip olan bitenden haberdar olsaydim.
  Cesur abiye yardim ederdim. Bu dertleri asmada. ASLI’M senin Cesur abi ile her hangi özel baglantin var mi?
  Mail, instagram, facebook gibi?
  Varsa hiç çekinme lütfen ver. Tüm sorumluluk bana ait.

  1. aslı dedi ki:

   Ayancım, haberi aldığımız çok zaman geçmişti bizde çok üzüldük. Ama takdiri ilahi yapacak bir şey yok. Allah rahmet eylesin su damlamıza ve Meryem annemize onu bende çok severdim. Bende çok üzgünüm elden bir şey gelmiyor. hayat kaldığı yerden devam ediyor, etmek zorunda da.
   Kendini suçlama bilemezsin, kimse bilemez başımıza ne geleceğini.
   Hayır canım Cesur la hiç bir bağlantım yok. Sadece burada konuşuyorduk artık gelmiyor kaç zaman oldu haber yok kendisinden ve senin gibi bende merak ediyorum Cesuru.

 20. Ayan dedi ki:

  Ama peki ben kimin kanalina abone oldum?
  Kime yazdim yorum?
  Anlamiyorum keske Cesur abiye ulasa bilseydim.
  Çok agliyorum bennn…

  Ben de sana cevap yazdim Aslim.

  1. aslı dedi ki:

   Ayancım aşağıdaki bana yazdığın mesajı okudum cevabımı oraya yazdım canım.
   Su damlası diye kime abone oldun? konuştun bilmiyorum?
   konuştunuz mu o kişi ile bu siteden Cesurdan bahsetti mi sana?
   Ağlamana kıyamam sakin ol bir tanem.

 21. Ayan dedi ki:

  K.AZERICIM sen burada gülüyorsun.
  Dün Emin parkda olanlari arkadaslara anlatdiginda o kadar güldüler ki.
  Ohooo
  hâtda Aysun keske bende orda olsaymisim dedi. Olanlari videoya alacakmis.

  XANIMCIM böyle insanlar iste. ALLAH herkesi korusun. O an babam orada olmasaydi artik sözümü çiyneyip adama dalacaktim da.
  Hem sopaya gelince benim korktugum bir sey yok. Lâf aramizda benim arabada hep bir golf sopasi oluyor. Babam sevdigi için tasiyorum yanimda.
  SU DAMLASININ ölüm haberini nereden aldiniz?
  Kim söyledi size?

  1. aslı dedi ki:

   Ayancım,
   Su damlamızın ölüm haberini bize Cesur buraya gelerek verdi. Cesur onun hem nişanlısı, hemde iş arkadaşıydı. Su damlasından sonra da annesi vefat etti Cesur’un ve kendini zor toparladı ama şimdi kendisi de gelmiyor inşallah iyidir ondan haber verecek kimsede yok. Aşağıya sana cevap yazdım canım

 22. K.Azeri. dedi ki:

  Ayancim Allah seni gûldûrsûn kiz sen asl macera ya$amisin.Rada hakli sen sopani kenara koyma.hem bizde bir ata sözü var.”Yönsüzden yönsûz i$ çikar.”her ihtimale kar$i sen tedbirli ol,canim benim. tepsiyi kullanmaman da iyi olmu$.

 23. xanim dedi ki:

  ayanim bitanem okudum vallahi bunlar nasil insanlar yahu tehdit falan allah hepimizi boyle insanlardan korusun sopali ayanimiz seni her halinle cok seviyoruz hakkinda en hayirlisi olsun canim arkadasim sudamlamiz oldu haber dogru malesef cok uzulduk allah rahmet eylesin mekani cennet olsun sana haber vermek isterdik sen yoktun dusundukce kahr oluyorum seni cokkk seviyorum allaha emanet ol

 24. Rada dedi ki:

  Selam. Kiz Ayan allah iyiligini versin oglan cox gerarliyim dediginde nerdeydi senin sopan? Sen hep eli sopali dolasiyordun ya. Kiz dalsaydin sunlara bi guzel benzetseydin. Bende ne guzel omer artik yok sopayi at hanim hanimcik kiz ol diyecektim ki vazgectim. Sakin sopayi elinden birakma disari kurt kusla dolu alib gotururler seni sopan lazim olucak sene. Yeni ogrendigin haber aylar once olmus. Sen burda olmadigin icin haberin olmamis.
  Aslim haklisin herseyi degistirmisken adini dizinin jenerik muzigini de degistirseydiler bi zahmet. Gecen iki sezonun adini koydular mi ki simdi yenilerinin adini koyuyorlar.
  Nazinin kankisi nasilsin? Kiz nerelerdesin? Nazinin kafasini da sifirlasalar yine ayni sey olucak ha oyuncular degismis ha senaryo ne farkeder. Basta nazmiye ve karamel varken.

  1. Ayan dedi ki:

   Iyi günler RADACIM nasilsin canim benim?
   Ay arkadasim VALLAHI sopayi kenara koyacagim diye söz verdim ben. Ama bu söz dün için geçerliydi.
   Yanimda sopa yoktu ama tepsi vardi. Elimde dönürüp duruyordum. Hâtda ALLAHIM ben sana geliyorum diyerek tepsiyi kafasina geçirecektim. Niyetimi abim anladi göz isareti yapti bana.
   Haraket edemedim.
   Bu arada ne aylar önce olmus. Niye bana söylemediniz Su Damlasinin öldügünü?
   Peki ben onun kanalini buldum. Ayni yazilar, hem kiz azeri. Ben öldügüne inanmiyorum.
   Arayip bulacagim onu.
   HADI öptüm.
   Unutmadan ben korkmuyorum o salakdan ya.
   Hem ayidan korkanin ormanda ne isi var degil mi?
   Benim sopam yanimda.
   Hele bi gelsin. Gelecegi varsa görecegi de var.

 25. Ayan dedi ki:

  Arkadaslar su damlası.
  Su damlamiz…
  Aytacim ve Xanimcim siz bunu biliyordunuz degil mi?
  Niye benim haberim yok?
  Günel nereden ögrendi?
  Bir açiklama yapsin biri bana.

  1. aslı dedi ki:

   Buradan benden ve Cesurdan öğrendiler. Sen gelmediğin için haberin olmadı. Sürekli bu konuyu konuşmak istemedik Cesur üzülsün istemedik. Gerçi şimdi o da yok gelmiyor kaç zamandır.
   onun için sayfa bile açtık.
   yukarıda solda Adını sen koy başlığını tıkla aşağıdan 4-5 sayfa geriye git orada 339. bölüm analizi ile 340. bölüm analizi arasında o başlıklarda da var canım.

 26. Zehmer dedi ki:

  Hayirli cumalar herekese bence oyunculari sifirlamak yerine senarist kendini sifirlasaydi daha isabetli olurdu bu benim sahsi fikrim tabi cunku dizi senaryosu güçlü oldugu icin degil oyuncular icin izleniyordu seyircide bunu defalarca dile getirdi zaten ama senarist benciligi yuzunden kendi bildigini okudu malesef bende diğerleri gibi dizinin ilk bes bölümünü izleyip karar verenlerden olurum buyuk ihtimal iki senedir dizi yi ayakta tutan senaryo degil oyunculardı bence zaten ikinci sezonda birinci sezonun aynisini izlediğimizi dusunecek olursak izleyici icin pekte bir kayip olmaz bence senarist i bilemem tabi

  1. Ayan dedi ki:

   Hos geldin Zehmer.
   Nerelerdeydin?
   Özledik seni.

  2. aslı dedi ki:

   Hayırlı cumalar Zehmercim.
   İlk iki sezon dizi izlendi çünkü, oyuncular iyiydi birde hikaye güzeldi. Ailecek izlenecek terbiyeli bir dizi idi. şapur şupur yarabbi şükürü yoktu. Dizi bundan sevildi. Ayrıca hikaye iyi idi ama senaryoya iyi dökülemedi.
   kıyafetlere, mekanlara özen gösterilmedi. Seyirci hep uyardı. Dediğin gibi senaristi ve kostüm için, mekan için paraya kıyıp gerekli malzemleri alsalardı 10 numara 5 yıldız kaç sezon devam edecek dizi idi. kendi bacağına kendi eli ile sıktılar.. Oyuncularda çıktı haklı olarak. ilk başladığında her şey çok güzeldi. ilk 10 bölüm izlendikten sonra ilk 20 den sonra her şey yavaş yavaş bozulmaya başladı.

 27. Ayan dedi ki:

  Iyi günler canlarim.
  Musmutlu bir gün yasamaniz dilegi ile…
  Arkadaslar tabi herkes dün geceyi merak ediyor. Hemen anlatayim.
  Aksam oldu ben hazirlandim. Ve saat 9 gibi geldiler. Annesi, babasi, teyzesi ve kiz kardesi geldi.
  Içeri geçtiler. Adam tam bir türk erkeyi gibi çiçek ve çikolatasini alip gelmis kapida bana verip içeri geçdi. Ama daha Eminler gelmemislerdi. Ben ne istediklerini sordum içecek olarak. Az sekerli türk kahvesi istediler. Ben mutfaga geçer geçmez. Annesi bir kizi annesiz büyütmenin kolay olmadigini söyledi. Neyse, ben kahveyi pisirirken kapi çaldi gelen Emindi. Içeri geçdi o da. Ben kahveleri ikram etdim. Babam da buyur kizim diyerek Eminin yanina geçmemi istedi. Kahvelerimizi bir güzel bitirdik. Babasi meseleye giris yapti. Sebebi ziyaretimiz belli dedi.
  Kizinizi oglumuza istiyoruz. Babam konusacakti ki annesi lâfi babamin agzina tikti. Oglumuz çok kararli kizi vermezseniz kaçirir dedi. Babamin yüz ifadesi degisti ama sakinlik hâlini bozmadan kaçirmak gibi lâf kullanmayalim dedi.
  Zaman istedi benim de sizi tanimam gerek dedi.
  Bu sirada da bey efendi oturamiyor. Oturup kalkiyor. Niye?
  Eminin yanina oturdum diye.
  Neyse.
  Oglan hemen meseleye paldir küldür daldi.
  Ben çox gerarliyam dedi. (Garibim türkçe konusamiyor ama kendine eziyet ediyor.)
  inaniyorum ki bir kaç gün sonra kararinizi kesinlesdirisiniz bu mesele daha fazla uzamaz dedi.
  Babam kizgin ama belli etmemege çalisiyor.
  Neyse.
  Abim konustu bir az.
  Artik gitmege hazirlaniyordular ki. Bekliyorum yoksa sonuçlarina katlanirsin der gibi imali imali konustu beyimiz ve kendine gol vurdu.
  Babam artik çok sinirlenmisti ve kendini tutamadi. Sen beni tehtid mi ediyorsun? Diye sordu.
  Annesi de nece anlamag istersen ele olsun dedi.
  Babamda benim size verecek kizim yok dedi.
  Onlara kapiyi gösterdi.
  Iyi yapti babam bize sanki kiz istemesine degilde savasa gelmis gibi geldiler.

  Biz de gece arkadaslarla Baküyü gezdik.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Ayancım,
   Girişi güzel canım, çiçek, çikolata unutmamış.
   Babasının girişi ve senin babanın ilk tutumu gayet yerinde ama annesine ne oluyor? erkekler konuşurken lafa balıklama dalmış. oğlunun kimden destek aldığı belli, evde anne ağır söz sahibi belli.
   Damat adayı da sen bir erkeğin yanında oturuyorsun diye rahatsız, yerinde duramıyor. iki güne kalmaz eve hapseder, köle gibi ev işi yaptırır, dışarı çıkarmaz, internete girmene izin vermez bu tip bir erkek bu. Baban iyi sabretmiş.
   Oğlana ne oluyor? anası kılıklı tövbe yarabbim, bunlar babalarını hepten hiçe saymışlar, hiç kusura bakma bayram bayram diyecektim ki, baban sonunda duruma müdahale edip seni vermemiş. iyi de yapmış. Sen babanın biricik kızısın daha bu ilk istemede anne ve oğul böyle tehdit savurarak senin evinde seni ve babanı tehdit ediyorsa, evlense sana neler yapar Allah bilir çok büyük bir beladan kurtulmuşsun Ayancım.
   Geçmiş olsun canım. Kız istemeye mi geliyorsun, yoksa kendine köle mi alıyorsun tövbe yarabbim Allah’ım sen bizi iyi insanlarla haşret yarabbim. Kötü insanları, niyeti bozukları karşımıza çıkarma amin.
   Gezip dolaşman iyi olmuş ama şu yakın zamanlar tek dolaşma, oğlanın da anasının da niyeti kötü. Oğlunu sakinleştireceği yerde anası da yangına körükle gidiyor. O kişi ile evlenecek kıza Allah yardım etsin işi zor.

   1. Ayan dedi ki:

    Selam Aslim.
    Evet ya.
    Babam tüm gece senin söylediklerine benzer seyler söylemis. Yengem söyledi.
    Seninde söyledigin gibi ben babamin tek kiziyim. Babam için dünya bir yana ailesi bir yana. Hele söz konusu ben olunca oho.
    Akan sular durur.
    Bu adam eve köle alacakti ki. Büyük ALLAH’IM beni korudu.
    Bu arada annesi konusurken. Babasi arayi sakinlestirmek istedi. Annesi bey’ini bir çimcirdi. Sok yani. O sirada benim arkadasim bir gülme krizine girdi sorma gitsin yani.

    Hele abim ve babam artik çok dikkatli olacaklarmis.
    Arabami kullanamiyorum. Babam söför kullanacak dedi. Lânet herif çökdü üzerimize resmen.
    Tövbeler olsunnn.

    1. aslı dedi ki:

     Merhaba Ayancım msafirlerim vardı babamın teyzesi, oğlu gelini torunları geldi. O yüzden siteye bakamadım canım.
     O insanların evinde babaya söz hakkı yok, saygı yok, çok yazık.
     Baban ve abin seni korumak için tedbirli davranıyorlar haklılar. Babanı dinle tek başına onlardan habersiz iş yapma, kuzenini de uyar senden habersiz telefon adres vermesin.

   2. ÖzgürAslı'cım dedi ki:

    İYİ AKŞAMLAR….. VE AYAN’CIMA GELENLER FALSO VERMİŞ…… BEN SENİN BU YAZDIKLARINI 33YILDIR YAŞIYORUM VE BOŞANMAK MI? GAZETE İKİNCİ SAYFASINDA HABER OLUR AZABINI AİLEM ÇOCUKLARIM ÇEKERDI HİÇ KABA KUVVET GÖRMEDİM ÇOCUKLARIMDA KAVGA BU HAYATTA ONLARIN HİÇ SUÇU YOKKEN SORUNLARLA BUYUSUNLER İSTEMEDİM…. VE EKTIĞIMİ BİÇTİM TEYZESİ İNSANLIĞA HAYIRLI İNSANLAR OLDU ALLAH ‘IN EMANETLERI.. ❤❤❤❤❤❤❤SEVGİMLE TEYZESI ÇOK AKILLI GÜN GÖRMÜŞSUN YAŞINA GÖRE MAŞAALLAH❤❤❤❤❤❤❤❤

    1. aslı dedi ki:

     Hayırlı akşamlar Özgür teyzecim,
     Sizin evliliğinizde, sizin özveriniz, sabrınızla 33 yılı geçmiş maşallah. Evlatlarınızın da hayrını görün inşallah. fiziksel şiddet olmasa da psikolojik anlamda bir şiddet baskı vardı üzerinizde ve siz sabırla inançla bu zor süreci geçmişsiniz evlatlarınız için dayanmışsınız. Dikkat edin kendinize içinize atmayın hiç bir şeyi, ilerde patlak verir bu, isminiz gibi Özgür olmak sizin en doğal hakkınız bu hakkı elinizden almalarına izin vermeyin.

     Çok teşekkür ederim Özgür teyzecim, benim hakkımdaki düşünceleriniz için evet çok insanla muhatap olduğum için, bulunduğum yerde yöneticiğim ve çok insanla muhatabım çok insan gördüm, görmeye de devam ediyorum hayatı hayat okulunda düşe kalka öğreniyorum, bizzat birebir yaşayarak ve çok insanlar gördüm, görmeye de devam ediyorum.
     hayırlı geceler, iyi uykular, tatlı rüyalar, Allah rahatlık versin teyzecim.
     ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

 28. Rada dedi ki:

  Gunaydin. Hepinize hayirli cumalar. Nasilsiniz? Aslim eline saglik her iki analiz guzel olmus izlemedigim bolumleri senin analizine birakmakla iyi yapmissim yoksa depo olayini tekrar gorunce omeri ordaca oldururdum. Vay halit amcaya bak sen ilk kez iyi sey yapmis omeri bunaltmis oh oh iyi yapmis. Ben onun kocasiyim diye laf anlatib dursun simdi halit amca anlarsa tabi. Mektup gercekten bu artik son diye anlatirdi her seyi bize. Sanki hazir olsun ASK ile vedalasmaya der gibi. Nazmiye butun oyuncu kadrosunu sifirlamis yeni oyuncular getirmis. Artik 2sezon gordugumuz izledigimiz kimse olmuyacak dizide.

  1. aslı dedi ki:

   Merhaba Radacım, hayırlı cumalar canım. Çok şükür, sende iyisindir inşallah.
   Mektup son veda gibiydi. Böyle olmasını istemiş gibi ama seyirci böyle olmasını istemiyordu.
   Eski oyuncular olmadan, yeni oyuncularla ancak yeni bir dizi çekilir. Adını da değiştirselermiş daha iyi olurmuş. İzlediğimiz iki sezona saygı anlamında dizinin Adını da oyuncuları ile birlikte değiştirseymiş çok güzel olurmuş..

 29. xanim dedi ki:

  betulum hos geldin nasilsin kiz cok ozledim seni sanada hayirli mutlu neseli bayramlar dilerim biz burdayiz senin gunun nasil geciyor allaha emanet ol

 30. xanim dedi ki:

  ayanim bitanem sana iyi gezmeler gelince anlatirsin bize canim arkadasim benim cok optum allaha emanet ol :):)

 31. xanim dedi ki:

  merhaba aslim kiymetlim canim arkadasim nasilsin bayram gununde yorgunsunda analizi yazdin allah razi olsun senden cok cok guzel olmus eline yureyine saglik ellerin dert gormesin bitanem sag ol var ol bitanem seni cokkkk seviyorum kendine cok iyi bak biz hep burda olucaz bitanem cok opuyorum guzelce uyu dinlen allaha emanet ol :):)

  1. aslı dedi ki:

   Teşekkür ederim, hayırlı cumalar canım.

 32. aslı dedi ki:

  Herkese bayramın 3. gününden sevgiler saygılar..
  Allah rahatlık versin iyi uykular sabah görüşürüz arkadaşlar.

 33. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Teşekkürler arkadaşım bayramda bile zaman ayırıp yazmışsın sağolasın eline yüreğine sağlık iyi geceler

  1. aslı dedi ki:

   🙂 sizleri seviyorum ondan, ben teşekkür ederim her zaman burada olduğun için iyi geceler, tatlı rüyalar, Allah rahatlık versin arkadaşım.

 34. K.Azeri. dedi ki:

  Ho$ geldiniz.size de iyi bayramlar Zehmer.

 35. Zehmer dedi ki:

  Hepinize iyi bayramlar eline sağlık asli aa ne boş bir sayfa herkes dizi ile birlikte tatile gitmiş anlaşılan neyse sitem etmeyeceğim uzun süredir ben de yoktum çünkü ee arkadaşlar da haklı aslında dizi kökten bitti gibi bir şey siteye girip te ne yapsınlar neyse ben çok konuştum cenem düştü yine allaha emanet olun hayırlı akşam lar

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar, iyi bayramlar hoş geldin Zehmercim, arkadaşlar her zaman sitedeler bu sayfa yeni açıldığı için, birde bayram olduğu için haberleri olmamıştır. Gelince yazarlar canım. Daha önceki sayfalarda bolca konuştuk sen yoktun canım.
   iyi misin günlerin nasıl geçiyor?

 36. Ayan dedi ki:

  Hadi benden bu kadar.
  Benim hazirlanmam gerek.
  Aksam zaten Baküyü gezicegiz.
  O yüzden iyice hazirlanayim.
  Yarin döne bilirsem gelerim. Gelemezsem de 25 agustosta muhakkak gelmeliyim.
  Öptüm.

  1. aslı dedi ki:

   Sana iyi gezmeler canım, akşam olanları gelince anlatırsın artık.

 37. Ayan dedi ki:

  ASLI’M yeni sezonda artik analiz yapmayacak misin?
  Peki nasil olacak?
  Biz ayrilacak miyiz?

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı akşamlar Ayancım, inan şuan hiç bir şey bilmiyorum nasıl olacak? ne olacak? hiç bir fikrim yok canım.
   Ancak ben buralarda olacağım, ayrılmayız bir şekilde yeniden bir arada oluruz inşallah canım.

 38. K.Azeri. dedi ki:

  Ilk yorum benden gelsin. Aslim te$ekkür ederim. ellerine,yüreyine saglik.bu diziyi heç kimse senin kadar anlatamazdi,canim benim.iyi ki varsin.ben seni çok seviyorum.

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar canım arkadaşım teşekkür ederim canım benim. Bende seni seviyorum sende iyi ki varsın. Bu dizi sayesinde sizin gibi değerli arkadaşlarım oldu çok mutluyum.
   ❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤❤

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.