Adını Sen Koy 360. Bölüm Analizi (“ASLI”) 01 Haziran 2018 Cuma ( SON 6 BÖLÜM )

Burak 19 Ağu 2018 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy 360. Bölüm 01 Haziran 2018 Cuma ( SON 6 BÖLÜM )

Ömer ve Zehra iki güzel insan, birbirleri için atan iki kalp. Ve bu iki güzel insandan Ömer, eşi Zehra dan bebek istiyordu. Bu isteği hemen olmasa da farklı bir şekilde Ömer ve Zehra bir-iki gün Kaan bebeğe bakarak anne ve baba olmanın mutluluğunu yaşayıp, zorluklarını gördüler. Kaan bebeğin annesi ameliyat için hastanedeydi, evine çıkınca Ömer ve Zehra da bebeği ailesine teslim ettiler.

İyi hoş güzeldi de. Kaan bebek ile odaya tıkılıp kaldılar. Sadece parka gittiler o kadar. Oysa park kadar büyük geniş bahçeleri vardı. Teras vardı hiç oralarda görmedik. Hele Asya ile Kaan bebeği yan yana hiç görmedik. Asya Kaan bebeğin yanına gelmeliydi. Sevmeliydi. Olmadı. Çok eksik vardı. Yine de güzeldi.

Ömer ve Zehra Kaan bebeği ailesine teslim ettikten sonra, bir parka, banka gidip oturdular. Birbirlerine güzel sözler söylerken Ömer’i komiser Murat aradı. Ercan Keser’in nakil yapıldığı sırada kaçtığını söyledi. Ömer bunu duyunca Zehra korkmasın, endişelenmesin diye şirkete geçince konuşalım dedi. İş görüşmesiymiş gibi davranarak Zehra ya bir şey belli etmemeye çalıştı Ömer.

 

Ömer böyle davrandı çünkü, Zehra geceleri kabus gördüğünü, korktuğunu söylemişti Ömer’e. Zehra’nın yeniden kabus görmesini, korkmasını istemiyordu Ömer. O sebeple de Ercan’ın kaçtığı haberini söylemedi.

Hem Ömer geçmişte Zehra ile yeterince tehlike atlatmışlardı. Hilmi Yılmaz çok kötü bir tuzak kurmuş, Ömer ve Zehra yı kendi evlerinde esir almış, Ömer’i bayıltıp Zehra’nın beline patlayıcı bağlamıştı. Ömer o anı yeniden hatırlayınca Zehra’nın o an ki korkusu, bunu Zehra ya yeniden yaşatmak istemiyor, Zehra yı göz göre göre bunalıma sürüklemek istemediği için, Zehra ne kadar ısrar ederse etsin, Ercan ile ilgili hiçbir şey söylemedi Ömer.

 

Jülide de konakta terasta tek başına oturmuş, geçmişte Ercan’ın ona yaşattıklarını düşünüyor. Tehdit etmişti, dirin kadar ölünde, gömüleceğin toprak da benim demişti Ercan Jülide ye. Gözlerinin önünde çocuklarının canını almakla tehdit etmişti Ercan.

Jülide bu kötü günler geçmişte kaldı, sen şimdi çocuklarına, torununa odaklan diyerek kendi kendine telkin vererek kendini rahatlatmaya çalışıyor. Ercan yüzünden Jülide de çok zor günler geçirmiş. Sırf çocuklarına zarar gelmesin diye Ercan’ın her yaptığını sineye çekmiş Jülide.

 

Ömer ve Zehra parkta hala oturuyorlarken, Zehra yı büyük halası aradı. Ömer de davet etti. Bekleriz dedi. Telefon konuşmasından sonra Zehra halası geldiğinde Ömer ile yaşadıklarını hatırladı. Ömer Zehra yı halasından bile kıskanmış o zamanlar, sen halanı mı, beni mi daha çok seviyorsun? diye sormuş. Alem çocuksun Ömer. Sen eşisin, o halası. Sen kalıcısın, o gidici nasıl kıskanırsın halasını Ömer?

Zehra da en son halam geldiğinde, yanında uyumuştum buna rağmen hala gelmesini istiyor musun? Diye sordu.

Ömer de o anı hatırladı. Zehra halası ile uyuyunca, işe gitmeden önce karısını görmeye odaya girmiş Zehra yı yanağından öperek uyandırmıştı Ömer. Zehra bir şekilde sözü Ömer’in şimdi ondan ne sakladığını öğrenmeye çalışmaya getirse de öğrenemedi.

 

Konağa gelmişler, Ömer üzerini değişmiş şirkete gidecek, gözüme çok yakışıklı göründü. Kol saatini çekmecede ararken Zehra küçük çekmeceden çıkarıp verdi. Ömer’de konuşmadan beni anlayan bir karım var, nerden anladın saatimi aradığımı diye sordu.

Sonra da seninle aynı rüyayı görmeyi isterdim dedi Zehra. Ömer de ben zaten o rüyanın içerisindeyim, gece teninin kokusunda, gündüz gözlerinin derinliklerinde boğulduğum bir rüya deyince, Zehra Ömer diyerek Ömer’e sarıldı.

Ömer’e sarılmak onun kolları arasında kendini güvende hissetmek, hiç uyanmak istemeyeceğin bir rüya olsa gerek Zehra, çok şanslısın böyle aşık bir eşe sahip olduğun için.

Zehra babasını görmeye mahalleye gitmek istediğini söyleyince, Ömer de iftardan sonra beraber gidelim dedi. Ercan yüzünden tetikte Ömer. Zehra da Ömer’in babasına olan ilgisinden sevgisinden memnun. Ömer Zehra’nın babasını anlatışını beğendiğini söyledi. Canan hakkında da, ne düşündüğünü, ne yaptığını anlamasam da çok eğlenceli bir insan dedi. ve tekrardan emin olmak için akşam beraber gidiyoruz değil mi diye sordu. Zehra da tamam dedi ve ekledi bugün hep senin dediklerin oluyor. Ömer de bu evin reisi benim diye karşılık verdi.

 

Zehra’nın yanağından öperek evden çıktı. Bahçede Can ile konuşarak Ercan’ın kaçtığını, konaktan dışarıya kimsenin çıkmamasına dikkat etmesini istedi. Şirkete geçip komiser Murat ile konuşacağını söyleyerek konaktan ayrıldı Ömer.

Aysel hanımda ev arıyor kendine. Salim amcanın evden gitmesinden, istenilmediklerini düşünüyor. Halit amca da Salim amcanın evini kendi evi zannediyor. Salim amca ile Canan’ı evden kovuyor.

Zehra konakta odasında Kaan bebeğin kalan birkaç eşyasına bakarak onunla birlikte geçirdikleri güzel anları hatırladı mutlu oldu. Ömer ne hallerden hallere düştü Kaan bebek sayesinde. Bebek istiyorum demek kolaydı ama bebek bakmanın hiç de öyle kolay olmadığını anladı Ömer.

Ömer şirkete geçtiğinde Komiser Murat gelmiş bekliyordu. Olanları konuştular. Komiser Murat, Ercan’ın yurt dışına kaçmak isteyeceğini ama gitmeden son kez size ve ailenize zarar vermek isteyecektir dikkatli olun dedi.

Ömer de konakta güvenlik önlemlerini artırdığını, evdekilerin hiçbir şeyden haberinin olmayacağını söylediği an Zehra Ömer’i aradı. Sorunu halledip halletmediğini sordu, erken gel dedi. Ömer de Komiser Murat dan bahsetmeden uygun şekilde cevaplar vermeye çalıştı. Ama Zehra beklediği cevapları Ömer den duyamayınca kendisi sayıştırdı durdu telefonda ve Ömer sadece dinlemekle yetindi. Tamam karıcım diyemedi çekindi Murat beyden. Murat beyde Zehra’nın sesini, söylediklerini az da olsa duyuyor gülüyordu belli etmeden.

Zehra taramalı tüfeğe bağlamış gibi, doğru söylüyorsun, şimdi işimi bitiriyorum, birazdan senin yanında olacağım diyebilirsin. Yada hiç gelmeseydim, çok pişmanım, seni dinleseydim, bundan sonra hep seni dinleyeceğim.. yada sen beni özlemişmişsin, yada ben seni çok özledim diyebilirsin. Diyebilirsin, diyebilirsin, hep böyle sayıştırıp durdu Zehra.

Sonra söyle dedi. Ömer de söyleyeceğim ama sonra dedi. Zehra çok ısrar etti. Olmadık düşüncelere kapıldı. Böyle her istediğin zamanlarda güzel sözler duyamazsın da diyosun da, diyosun diye sık boğaz etti durdu.

Yeter ama Zehra, orası bir iş yeri ve eşin Ömer, şirketin patronu, asistanlığını yaptığın zamandan bilgin olmalıydı. Yanında iş görüşmesi yaptığı biri olduğu için seninle rahat konuşamıyor, üsteleme artık.

Ömer telefonu kapatmak istedi, ona da laf söyledi. Ömer telefonu kapatınca, kapattı diye tepki verdi. ne yapacaktı, sabaha kadar seninle mi konuşacaktı Zehra?

Ercan da yurt dışına kaçacak, pasaport ayarlamış adamları.

Zehra, Kaan bebeği çok özlemiş, sen gelemiyorsan ben sana gelirim dedi. Ömer den izin almak için aradı. Ömer hala Murat beyle konuşuyordu ama yine de açtı. Zehra ben çok özledim deyince, Ömer kendisini özledi zannedip bende dedi.

Zehra lokumcuk deyince, Kaan bebekten bahsettiğini anladı. Zehra, benim seni özlediğimi düşündün dedi. komiser Murat da duyuyor içinden gülüyor, liseli aşıklar gibiler Ömer ve Zehra. Ve Zehra bende seni çok özledim dedi. Ömer den karşılık bekledi. Cevap yoktu. Bundan ne anlamalıyım deyince, bende senden çok deyip şimdi kapatmam gerek diyerek telefonu kapattı Ömer.

Jülide hanım, Asya’nın yıl sonu gösterisi için kıyafet dikiyor. Süslemesi için dışarı çıkıp malzeme alacak, Zehra salona gelince gördü ve ben giderim diyerek konaktan çıktı. Can gördü ama geç kaldı Zehra çoktan bir taksiye binip gitmişti. Hemen Ömer’i aradı söyledi.

Ömer hemen Zehra yı aradı. Zehra Jülide hanım ile telefonda konuşuyordu ulaşamadı Zehra ya.

Zehra arabadan inerken çantasından bir şey düşürmüş, bunu biri getirip verdi. o esnada Ömer yine aradı konuştular. Zehra, Asya için çarşıda olduğunu söyleyince Ömer hemen eve dön ne alınacaksa bana söyle ben hallederim dedi. Telefon kapandı. Zehra’nın şarjı bitti. Ömer endişelendi. Ayşe yi aradı eve gelince beni arasın dedi.

Ömer Zehra için endişelenirken telefonu çaldı Zehra aradı diye düşünerek açtı. Sanırım numaraya bakmadı baksaydı arayanın başkası olduğunu anlardı Ömer. Arayan Ercandı. Tamda Ömer’in Zehra ya ulaşamadığı zaman aramıştı.

Az önce adamlarım emaneti getirince sen aklıma düştün dedi. Ömer’in aklına Zehra’nın onun yanında olabileceği geldi. Oysa Zehra onun yanında değildi. Telefonu Zehra ya ver dedi. Ercan da buraya gel diyerek Ömer’i yanına çağırdı.. Ömer de Zehra ya bir şey yapacak korkusu ile adrese gitti.

İpek, Sarp ile buluştu. Bu buluşmada Sarp İpek’e aşık olduğunu söyledi. İpek çok şaşırdı. Aysel hanım, eşyaları toplamış, Fatma hanımlarda kalmaya gidiyorlar.

Zehra alış verişini yapmış konağa geldi. Jülide hemen Ömer’in onu arayıp ulaşamadığını söyleyince, Zehra odasına giderek telefonunu şarja takıp Ömer’i aradı. Ömer’in telefonu arabada. Ömer Ercan’ın yanında konuşmadılar.

Ercan Ömer’in damarına damarına basıyor. Zehra yı görmek istediğini söylediğinde Ömer, Ercan da o şimdi evinde kuşlar gibi özgür ama sen buradasın. Baban gibi değilsin. Buraya tek gelmeyecektin, baban korkağın tekiydi ama sen öyle değilsin dedi.

Ömer de benim babamın adını ağzına alma, o bu dünya da gördüğüm en cesur insandı asla hainlik yapmadı dedi. Ercan da karının nasıl ölmesini istersin diyerek iyice kışkırttı Ömer’i.

 

Ömer de sen adamlarının arkasına böyle saklanarak deyince, Ercan siz karışmayın dedi adamlarına ve Ömer ile boğuşmaya başladılar. Ercan yerdeki silahı almaya çalıştı. Ömer de onu boğmaya etkisiz hale getirmeye çalıştı.

SENİ BENDEN ALAMAZLAR 

Seni benden alamazlar
İnan benim canım sensin
Gidemezsin gidemezsin
Nasıl sevdim bilemezsin

Gözlerime bak ta inan
Senin için kimmiş yanan

Belki bir gün benden sana
Gelecekler hep yalanla
Ayıramaz kimse bizi
Nasıl sevdim bilemezsin

Gözlerime bak ta inan
Senin için kimmiş yanan

Emel SAYIN

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 360. Bölüm Analizi (“ASLI”) 01 Haziran 2018 Cuma ( SON 6 BÖLÜM )” üzerine 29 yorum

 1. aslı dedi ki:

  Sana da günaydın canım, rica ederim, arkadaşlar yeni başlıktalar 361. bölüm analizindeler bilgin olsun.

 2. K.Aze dedi ki:

  Günaydin arkada$lar.Aslicim te$ekkürler.

 3. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Kusura bakmayın teşekkür etmek için geç kaldım.çok sağ olun sorunumu Aslımıza haber verdiniz. Aslıcım sana da Göker beye de çok minnettarım.Allah her ikinizden razı olsun.Ayrıca dualarınız için de teşekkür ederim.hoşca kalın.

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın ablacım amin inşallah.

 4. aslı dedi ki:

  Herkese iyi akşamlar arkadaşlar.
  Hanım ablacım canım ablam benim. Senin çıkmayan mesajların artık çıkmış durumda. Göker abim ile sorunu çözdük. Allah’ın izni ile de inşallah bundan sonra yorumlarda çıkmama gibi bir durum söz konusu olmayacak. Siteye gönderilen filtreye takılan yorumlar en kısa zamanda filtreden kurtarılacak. Elimden geleni yapacağım bu konuda.
  Evet ablacım bu başlığa en aşağıda sen ilk yorumu yapmışsın evet biraz yoğun çalışıyorum, severek yapıyorum. Bir önceki sayfaya yazdığın ama çıkmayan yorumunda çıktı. Polad amcama Rabbim tez şifa versin inşallah. o konuyla ilgili daha sonra yazacağım.

 5. xanim dedi ki:

  radam hos geldin bitanem nasilsin bayram hazirlikina basladinmi sana diger sayfada yorum yazmistim cesur abimi de ozletdi kendini insallah gelir dizi benim icin bitmis zaten nazo kendisi izler artik seni cokkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu keyfli pazarlar dilerim allaha emanet ol

 6. xanim dedi ki:

  gozel ablam sag olasin birtanem cok opuyorum seni sohbet kardesim nasil selamimi iletirsin sana islerinde kolay gelsin allaha emanet ol

 7. xanim dedi ki:

  hanim ablam hos geldin nasilsin birtanem polat amcam nasil sorun hall olmasina sevindim seni cokkkkk seviyorum ailenen mutlu huzurlu pazarlar dilerim 🙂

 8. Rada dedi ki:

  Selam. Gozelim gelmis hosgelmis. Nasilsin? Biz iyiz cok sukur. Sen ne yapiyorsun? Merak etme sizin yaramazinizi kurban yerine kesicem hele bi gelsin.
  Aslim ercan cirkin suratiyla bile hilmi kadar olamadi. 3Sezon icin nazi bulmus sokak firlamalarini ana karakter diye. Kim izleyecekse artik

  1. aslı dedi ki:

   İyi akşamlar Radacım. Hilmi daha etkiliydi. Ercan yok beğenmedim. İlk bir kaç bölüm izlenir, merak edileceği için, sonrası oyuncuların, konunun akıcılığına bağlı. Şimdi Herkes o son sahneyi merak ediyor. geçen sezon gibi ama oyuncular çıktığı için artık pek bir önemi kalmadı. Heyecan sıfır seyircide ama geçen sezon finalini herkes çok büyük bir heyecanla bekledi ama orda da seyirci umduğunu bulamadı. Nasıl kurtulduklarını herkes çok merak ediyordu. Ama şimdi o merak yok, çünkü dizide sevilen oyuncular yok.

 9. Gozel dedi ki:

  Hanimcim mutly pazarlar canym seni sevyorum bitanem

 10. Gozel dedi ki:

  Hanym ablam hoş geldin sinirim sorun cozuldi cok sevindim canym ablacim

 11. xanim dedi ki:

  gozel ablam hos geldin bitanem biz iyiz sen nasilsin sanada ailenen mutlu huzurlu neseli pazarlar dilerim :):) allaha emanet ol

 12. xanim dedi ki:

  aslim kiymetlim canim arkadasim diger sayfada yorumunu okudum iyi olmana cok sevindim hep iyi mutlu ol sanada islerinde kolay gelsin bitanem ayrica dediklerini yaparim sag olasin birtanem iyiki varsin bende diger sitede simdi hanim ablamin yorumunu gordum siteye ulasamiyor diyicekdim gozel ablam soyledi sag olsun seni cokkkkkk seviyorum kendine cok iyi bak allaha emanet ol 🙂 🙂

  1. aslı dedi ki:

   Hanım ablamızın sorunu çözüldü mesajları artık okunabiliyor canım.

 13. aslı dedi ki:

  Merhaba Gözelcim, 3. sezonda Erkan ve Hazal’ın devam etmesini. Seyircinin kafasında bütün soruları cevaplamış olarak konuları kapatarak, bir sonuca bağlayarak diziden ayrılmalarını yada diziyi bitirmelerini isterdim. Nasip kısmet böyleymiş.
  Dizi başlasın bakalım nasıl bir dizi bizi bekliyor olacak? göreceğiz. Bayram hazırlığı devam canım. Bayrama gelir inşallah.

 14. Hanim abla dedi ki:

  Merhaba arkadaşlar.Yazdıklarım çıkmıyor. Dünden yazıyorum bu 9. filtre tatile git diyor galiba. Kendinize iyi bakın.

 15. Gozel dedi ki:

  Merhabalar canym arkadaşlarym nasylsynyz mutly pazarlar .
  Aslim nasylsyn iymisin ateşin duşdumi kolun iyleşdimi yeni işinle alyşdynmi.analiz cok guzel muhteşem cok severek okudum bide yine 5 bolumden sonra analiz okumajagymyz aklyma gelip uzuldum kaşka yine bir iki sezon surseydi bizde analiz okusaydyk diye.ellerine saglyk canym benim iyki varsyn
  Radam nasylsyn evet bi denk gelemedik seninle cocuklar nasyl bayram hazyrlyklary iy gidyormi goruşme uzere

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın Gözelcim, sana da mutlu pazarlar. Çok teşekkür ederim. iyiyim canım ateşim düştü, iyileşti canım. ilgine çok teşekkür ederim. Sağ olasın. Evet alıştım severek yapıyorum 🙂
   Yeni sezon hakkında hiç bir bilgim yok. Şuan söz vermiş olduğum yarım kalan analizleri bitirme gayretindeyim.
   Yeni sezonda neler olur? onu hep birlikte yaşayıp göreceğiz. Analizler konusunu da o zaman konuşuruz şuan bilmiyorum ne olacağını canım.
   Sende iyi ki varsın canım.

   1. Gozel dedi ki:

    Iyi oldugna cok sevindim canym hep iy mutly ol canym.ben yeni sezony Hazal Erkanla devam etmesini isteyip oyle yazdym canym ana karakderler gitdi dizinin tady kacdy resmen Rada gibi bir kac bolum izleris taby merak icin. Bayram hazyrlyklary nasyl canym.bizdede tatly yorgunluklar hala devam.ben yaramazy cok merak edyorum hala gelmedi.inşalla bayrama gelir

   2. Gozel dedi ki:

    Aslim Hanym ablamyz diger siteye yazmyş bu siteye ulaşamyyor bide merak etmeyin haber vereyim dedi.Aslim Goker beye soylesen sorun varsa cozse lutfen.

 16. Edebiyat ve şiir sever dedi ki:

  Günaydın editörümüze ve arkadaşlarımıza maşallah sayfamıza bu ne güzellik bu ne hız böyle meğerse bizim bir editöre ihtiyacımız varmışda farkında değilmişiz şu özetlerde olmasa bu dizinin hiç tadı olmayacak teşekkür ederiz arkadaşım sağol

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın, teşekkür ederim mutlu pazarlar sana. Elimden geleni yapıyor en kısa zamanda analizleri yayınlamaya çalışıyorum. Zaman ayırıp, değer verdiğin için teşekkür ederim. Sende sağ ol görüşürüz kendine iyi bak arkadaşım.

 17. xanim dedi ki:

  gunaydin aslim kiymetlim canim arkadasim analiz gercektende cok cok guzel muhtesem olmus sarkida aynen bayildim bu bolumde zehra omerin tel ile konusmasina cok guldum cok komikti ya seni cokkkk seviyorum tum guzellikler seninle olsun allaha emanet ol

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın xanım, mutlu pazarlar canım. Teşekkür ederim. Ömer’in Komiser Murat dan çekinip utanması, Komiser Murat’ın Zehra’nın sesini duyup gülümsemesi güzeldi. Zehra da baya seviyormuş kocasını, ondan da sevgi sözcükleri duymayı çok istedi.

 18. Rada dedi ki:

  Gunaydin. Editor Asli hanim elinize saglik. Keske kaan bebek sezon finaline kadar kalsaydi. Kisa surdu bu guzel bolumler. Yine ercan yine avlanan omer. O yuzden bundan sonra 4 bolum ilgimi cekmedi izlemedim. Onlari izlemeyi senin analizine biraktim daha guzel olur oyle. Sonra sezonu finali izledim oda izlenmeye degmezdi koca bir sifir.185 bolumun yalniz 185 dakikasi guzeldi gectigimiz sezon. Dusundukce harcadigim zamana sinirleniyorum

  1. aslı dedi ki:

   Günaydın canım benim.
   Bu ne resmiyet, hanım falan ben alışık değilim öyle resmiyete, editör oldum evet ama değişmedim eskiden neysem oyum 🙂
   Kaan bebek ile olan eğlenceli sahneler güzeldi evet.
   Ercan Hilmi kadar olamadı bence öyle. Hilmi zamanında daha bir heyecan vardı.
   1. sezonu bende 2. sezona tercih edenlerdenim. bakalım 3. sezonu nasıl yapacaklar? ana karakterler olmadan.

 19. Hanim abla dedi ki:

  Günaydın.

 20. Hanim abla dedi ki:

  Günaydın. her kes iyidir inşallah.Aslıcım yeni analizi okudum. çok güzeldi.Maşallah intensiv çalışıyorsun.eline saglık.Dün beş defa yazdım alınmadı.bu gün belki.Sağ olun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir