Adını Sen Koy 36. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)

Burak 20 Tem 2017 Adını Sen Koy  0

Adını Sen Koy da 180. Bölüme Kadar Ömer ve Zehra Neler Yaşadılar?
36. Bölüm
Ömer ve Zehra 2. Kez Başbaşa Yemek Yediler.

Evlilik Sözleşmesi Kasaya Girdi 1. Giriş.
1.Giriş Ama Kaç Giriş Kaç Çıkış Olacak? Bu Sözleşmenin Kasaya Girmesi Saymakla Bitmeyecek. Sonunda Kendileri de Unutacaklar. Bir Sözleşme Örneği de Şirkette Var Onu da Unutmayalım.  Bir Evde Çalışma Odasında, Bir Şirkette Ömer’in Odasında. Toplamda 2 adet Evlilik Sözleşmesi Var.

Ömer Zehra yı Nazan’a Yakalanmaktan Kurtardı.  Ve Evlilik Sözleşmesini Bu Bölümde 36. Bölümde Çalışma Odasındaki Kasaya Koydu.
Ayşe Zehra ya Şirket Toplantısı İçin Hazırlanmasında Yardımcı Oldu.

Ömer ve Zehra’nın Evlilikleri Bir Sözleşmeden İbaret ve Bu Sözleşmenin Başına Gelmedik Kalmadı. Ortalıkta Dolaşan Sözleşmeyi Zehra Kayıp Etti ve 35. Bölümde Nazan’ın Odasında Buldu.
Bulmasına buldu da odadan tam çıkacakken Nazan’a tam yakalanacakken Ömer’in oraya gelmesi sonucunda Zehra Nazan’a yakalanmaktan son anda kurtuldu.

Nazan’ın odasına Nazan dan önce Ömer girdi ve Zehra yı orada görünce hemen oradan ayrıldılar. Çalışma odasına geçtiler. Ömer olmasaydı, Zehra Nazan’a yakalanacaktı. Kurtarıcısı Ömer yine Zehra yı bir sıkıntıdan kurtarmıştı.
Alper ile Yasemin de bu bölümde tanıştılar. Ve Yasemin Koray’ın kendisine hediye ettiği telefonu Alper’e vererek bunu Koray’a verin o anlar dedi. Yasemin, annesinin söylediklerinden etkilenmiş eve giren hırsızın Koray olduğunu, telefonu ve elbiseyi de çaldığı para ile aldığını düşündüğü için telefonu geri vermişti.

İşin gerçeğini Koray dan öğrenen Yasemin pişman oldu.
Bu Yener ile Sevim beni ya dellendirecekler yada öldürecekler bir gün. Zehra’nın haberi olmadan Zehra’yı Sevim Yener’e veriyor. Yener Zehra’nın karşılığında Sevim’e para veriyor. Gelmeyince de gelsin de evleneyim diye de şimdi senet imzalattırıyor Sevim’e. Evlerden ırak olsun.

Neymiş işi sağlama alacakmış. ( Özür dileyerek yazıyorum kusura bakmayın ) Zehra bir mal mı ki, onun haberi olmadan bu işler oluyor? Ne kadar onur kırıcı, incitici bir durum bir annenin üveyde olsa, kızına böyle davranması.

Bir erkeğinde evlenmek istediği bayana bu muameleyi yapması, ne kadar kötü bir durum.

Bir de birbirlerine demezler mi, Sevim; Zehra annesine senet imzalattığını duysa sittin sene seninle evlenmez diye. Sanki şimdi evlenmek için can atıyordu Zehra, bunu duyunca evlenmekten vazgeçecek. Sevim hanım sen Zehra’nın Yener ile evlenmek istemediğini eşşek gibi biliyorsun da para sana daha tatlı geliyor.

Yener de; Zehra’nın duyup duymaması senin elinde, bunca zaman hiçbir şeyi duymadı diyor.

Al birini vur ötekine tencere kapak bu ikisi, Zehra’nın üzerinden oyun oynuyorlar. Allah dan Zehra Ömer ile evlendi de sizden kurtuldu.

Zehra’nın gelmesi ile yırtmak kaydıyla Sevim senetleri imzaladı.

 

Çalışma odasına geçen Zehra ve Ömer konuşuyorlar. Bu güne kadar yavaş konuşan Zehra bir anda taramalı tüfek gibi bir çırpıda olanları Ömer’e anlattı soluk almadan, bu ne hız Zehra. Dur bir sakin ol yavaş.

Ömer de Zehra’nın bu kendinden emin ve gerçekten sözleşmeyi bulmalarından endişe ettiği her halinden belli olan Zehra ya bir şey demedi diyemedi. 

Sözleşmeyi kasaya koydu bu Ömer’in özel kasası şifresini bir tek o biliyor.

Şimdi bu sözleşme ilk kez kasaya girdi. Bakın görün kaç kez kasadan çıkacak o sözleşme ve yine ortalık da dolaşacak. Bu sözleşme Zehra da ki sözleşme, Ömer de duran şirketteki odasında duruyor bunu da hatırlatayım da sonra olacaklardan ben sorumlu değilim. Çok tartışılacak bu sözleşme çünkü.

Sevim Yener’in yanından ayrılırken motorcu çocuğu paraların durumunu bulunup bulunmadığını sorduğunda, Yener; giden gitti, benim derdim para değil, sen Zehra yı getir. İkna et getir annesi değil misin dedi.

Sevim Yener’e selam verdi borçlu çıktı. Oh olsun.

Yener’e bak sen, derdi para değilmiş. Verdiğin parayı kuruşu kuruşuna aldın üstüne bir de senet imzalattın, havadan yok yere yine para gelsin diye, bir de Zehra yı getirecek Sevim sana, hem de 1 ay içinde, oldu canım başka bir arzun? üstüne bir de şu sıcakta karpuz kesek yer misin Yener?

Yürü git işine. Sana para da yok, Zehra da yok avcunu yana nanik 😀

Ben Yener’in yanından kaçayım yoksa maazallah bana da bir şey yapar şimdi bu 🙂

Bizimkiler kahvaltı sofrasında, Ayşe abisinin şirkete Zehra ile gideceğini öğrendi. Zehra Ömer ile birlikte şirket de acentelerin toplantısına katılacak. Evdekiler öyle biliyor. Ayşe o kadar iyi ki, Zehra ya hazırlanmasında yardımcı olacak çünkü; abisi bu toplantıya çok önem veriyor ve eşini de ilk kez bu toplantı da yanında götürecek, o sebeple Ayşe, Zehra’nın çok şık olmasını istiyor, saçını makyajını yapmasında Ayşe yardımcı olacak Zehra ya.

Ayşe, Zehra’nın hazırlanmasında yardımcı oldu. giyeceği kıyafeti birlikte seçtiler. Zehra gerçekten toplantıya katılacağını düşündüğü için çok endişeli, bir hata yapmaktan korkuyor.

Ayşe de ona kendine güvenmesi konusunda destek oluyor. Sen gülümse yeter, abim yanında olacak o halleder diyor. Oysa Zehra toplantıya katılmayacak arabada toplantı bitene kadar bekleyecek. Bunu Zehra da Ayşe de bilmiyor.

Alev de kendi odasında bu toplantı için çok büyük bir hevesle hazırlanıyor, Ömer’e kendisini ispatlayacakmış, Zehra ile arasında çok büyük bir fark olduğunu gösterecekmiş. Aynada kendine bakan ve kendine çok güzel oldum diyen Alev, kendini beğenmiş ne olacak.

Sen aşağıya in bak seni çok büyük bir sürpriz bekliyor.

Ömer onu toplantıya katılmasına izin vermeyecek, her zaman olduğu gibi hevesi kursağında kalacak Alev’in. Ve Zehra’nın bu toplantıya katılacağını öğrenecek.

Şebnem hanımda yememiş içmemiş, Müzeyyen hanımı aramış Ömer’i eşi ile teknede gördük diye. Allah dan Şebnem hanım beğendi Zehra yı da Müzeyyen hanıma da övmüş onu. Ömer iyi bir eş seçiminde bulunmuş diye.

Ömer bunları duydu göğsü kabardı iyi de oldu. Alev de duydu bu konuşulanları onun hiiiç hoşuna gitmedi. Nede olsa Zehra yı sevmiyor. Ömer’i ona kaptırdı.

Bir Eşi Olmalı İnsanın

Bakarken yüreğinin kabardığı, Gözlerinden gözlerine yüreğinin aktığı…
Aşık olduğu bir eşi olmalı! … Sabah gözlerini açtığında, yanında olduğunu görüp, Şükürler etmeli Yaradana.
Koklamalı saçlarını Uyuyan eşine şefkatle bakıp, Usulca dokunmalı yüzüne,

Bir Eşi Olmalı İnsanın

Varlığını hissedebilmek için. Parmakları titremeli, incitirim korkusuyla.
Sürekli çağlayan bir pınar olmalı gönlü… Kramplar girmeli midesine, Onsuzluk aklına geldikçe.

Bir eşi olmalı insanın

Rüzgar onun kokusunu getirmeli, Yağmur O’nun sesini.
Elleri yanmalı ellerini tutabilmek için. Akşam onu görecek diye, pırpır etmeli yüreği.
Kelebekler gibi olmalı insanın kalbi. Ayakları birbirine dolaşmalı heyecandan, eve dönerken eşi. Beklemek asırlar gibi uzun gelmeli. Gelişi ile sonsuz bir nur dolmalı içine.

Bir eşi olmalı insanın

Yüzüne baktığında, konuşmadan anlamalı derdini, Tasasını, öfkesini, sevincini, coşkusunu…
Güven duymalı, her şeyi ile. Başını göğsüne koyup, huzurla uyuyabilmeli,
Tüm düşüncelerinden arınmış olarak.  Babası, abisi, arkadaşı, dostu, sırdaşı, anası, çocuğu olmalı… Şımarabilmeli yanında. Kıskanılmalı zaman zaman da…

Bir eşi olmalı insanın

Sabah yolcularken işine, içi acımalı, Daha yollarken özlemeye başlamalı. Seni şimdiden özledim.

Bir eşi olmalı insanın

Akşam dönüşünü beklemeli sabırsızlıkla. Gözleri yollarda kalmalı Ve kapıyı çalmadan açmalı… Aşkla karşılamalı, Hasretle sarılmalı boynuna, Özlemle koklayıp, öpmeli,
Yıllarca uzak kalmışçasına

Bir eşi olmalı insanın

Her günü bir başka güzel olmalı yaşamın, Bir başka özel, bir başka soluklanmalı her anında.
Verdiği hiç bir şeyin yeterli olmadığını düşünüp, kahrolmalı, Daha fazla ne yapabilirim diye düşünmeli.

Bir eşi olmalı insanın

Cennetten köşe almışçasına, Sevdiği, sakındığı, bakmaya kıyamadığı…
Her bir hücresinden aşkın fışkırdığı, Çölde okyanusu yaşadığı bir eşi olmalı insanın


Ben seni ölene dek seveceğim boş laf, Ben seni sevdikçe ölmeyeceğim…

Can Yücel

 

Alev çok büyük heyecanla ben hazırım dedi ama Ömer kibarca Alev’e gelemeyeceğini söyleyip postaladı oh olsun Alev.

Bide soruyor tek mi gideceksin? diye,

cevap Ömer den gecikmedi, Zehra ile gideceğim dediğinde, Zehra da hazırlanmış oda ya girdi. Alev gözlerini Zehra dan alamadı.

Tabi bunu fark eden Ömer arkasını döndü, birde ne görsün karşısında dünyalar güzeli eşi duruyor. Tamda yukarıda yer alan Can Yücel’in şiirinde olduğu gibi bir eşi vardı Ömer’in karşısında ve Zehra dan gözlerini alamadı, çok beğendi ve bir kere daha hayran kalıp aşık oldu Ömer Zehra ya.

Ömer’in büyük bir sevgi ve aşkla Zehra ya baktığını gören Alev neredeyse ağlayacaktı Ömer tarafından böyle sevilmediği için. Kaderine küs Alev. Ömer Zehra yı, Zehra da Ömer’i seviyor.

Sende başkasını sev, Ömer den uzak dur Alev. Onun sahibi var.

Ömer ile Zehra şoförle birlikte şirkete gittiler. Bu şoförde bir var oluyor, bir yok oluyor. Neyse, Ayşe de abisinin Zehra ile gidişine baktı balkondan Allah herkese Ayşe gibi bir görümce versin inşallah.

Sevim de bahçede oturmuş kendine kızıyor, ne vardı parayı gömecek diye. Aklı başına geldi de iş işten geçtikten sonra geldi. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan da oldun, üstüne de bi ton borcun oldu. oh olsun sana, sen Zehra dan habersiz iş yaparsan olacağı bu Allah’ın sopası yok işte böyle silleyi yersin. Daha akıllanmaz isen başına gelecekleri sen düşün Sevim hanım.

Hadi gözünüz aydın olsun Alev delirdi 😀

tövbe yarabbim sen aklıma mukayyet ol. Ömer benim olacak diye odanın altını üstüne getirdi. Zehra yı nasılda kıskanırmış evlendiği yetmiyormuş gibi birde Ömer’in koluna girip salınacak diyor. Birde bütün bunlar benim ben çalıştım bunca zaman diyor.

Tabi ki de koluna girip salınacak eşi Zehra. Sen dur istersen ben de gireyim Ömer’in diğer koluna da tam olsun Alev, iyice kudur o zaman oldu mu, Ömer’in iki kolu da dolu nanik nanik, çatla da patla oh olsun, çatla da patla oh olsun  😀

Teyzesi geldi sakinleştirmek için ama ne mümkün. Alev, teyzesine Zehra her şeyi para için yapıyor, evi, şirketi, Ömer’i elimden alıyor. Ömer Zehra ile evlenmeseydi benimle evlenecekti diyor.

O senin hüsnü kuruntun Alev, Ömer asla seninle evlenmez. Teyzenin de dediği gibi Ömer seni kardeşi gibi gördü sevdi. Ama sen ona hep başka gözle baktın, boş hayallere, rüyalara daldın. Şimdi de o daldığın hayallerden, rüyalardan uyanma vakti. Hadi Alev uyanda balığa gidek Üsküdar da sabah oldu, sen hala uyuyorsun.

Teyzesi Alev ile konuşurken, ben sana güveniyorum söküp at kalbinden Ömer’i dedi ve bir gün senin de karşına seni sevecek birisi çıkacak, bunlar alın yazısı, kader dedi. Alın yazısı dedin mi, kader dedin mi akan sular duruyor işte.

Sevim Yener den aldığı psikolojik baskıyı Salim amcaya uyguluyor. Zehra yı ne yap et getir diyor. Senetlerden kurtulmak için yapıyor bunu ve Salim amca daha fazla dayanamadı Sevim’in baskısına ve iş aramaya çıktı.

 

Ömer Zehra ile şirkete geldi Ömer Zehra ya sen araba da kalacaksın, ben gelene kadar bir yere kımıldama, başını da belaya sokma dedi. Kızı bu kez de arabaya hapsetti Ömer. Depo, tekne, araba, bundan sonra sırada ne var Ömer?

Ömer şirkete girdi Zehra araba da kaldı ve Ömer’in arkasından zorba diyor de Zehra de Ömer bildiğin zorba. Ama tatlı ve bir o kadar da yakışıklı zorba napıyım. 🙂

Zehra’nın arabaya hapis olduğu o anlarda şoför ona bir şişe su verdi. ve Ömer toplantıda yemek arası verdikleri için öğle yemeği yemeğe bir restorana gitmek istedi. Zehra aç olmadığını eve gitmek istediğini söyledi.

Ömer de sabah kahvaltıda da bir şey yemediğini, şimdi de aç olmadığını söylüyorsun öyle mi? dedi.

Ömer ilgisiz gibi dursa da Zehra’nın yediğinden, içtiğinden haberdar. Ve onun aç kalmasını da hiç istemiyor. Çünkü, ona değer veriyor, önemsiyor Ömer. Her ne kadar sözleri ve davranışları ile bunu belli etmese de, Zehra yı çok iyi gözlemliyor ve her şeyi bir nakış gibi beynine nakşediyor, Zehra yı yavaş yavaş tanıyor Ömer.

Nihat Mehtap’ın şirketteki pozisyonunu değiştirdi. Bundan sonra artık santralde çalışacak Mehtap. Nedeni, dosyaları karıştırdığı için.

Sevim de kötü olduğu kadar çok komik. Şimdide Leyla’nın evine gidip yalandan ağlayıp gözyaşı döküyor, evimize hırsız girdi, babası çok kötü, Zehra yı da bulamıyorum, sen söyle de gelsin, babasına bir şey olursa vicdan azabı duyar diye duygu sömürüsü yapıyor Sevim.

Baktı ki Salim de iş yok Zehra yı getirmeyecek, Leyla ya oyun oynuyor, Zehra yı Leyla getirsin de Yener den senetleri alayım düşüncesinde Sevim. Bu kadının kafası hiç iyi bir şeye çalışmaz mı? Leyla da Sevim’in tuzağına düştü. Zehra ile konuşacağını, haftalık iznini aldığında gelsin dedi.

Ömer ve Zehra 2. kez başbaşa yiyecekleri yemekteler.

Ömer ile Zehra öğle yemeği yiyecekleri yere geldiler. Menü geldi Zehra bakmadı bile. Ömer kendisi için yemek siparişi verirken, Zehra içinde aynısından dedi. Zehra’nın ben bir şey istemiyorum demesine müsaade etmedi Ömer.

Ve yemekler geldi Ömer afiyetle yerken Zehra dokunmadı bile ve Ömer yemeyecek misin? diye sorunca, Zehra; hayır dedi. Ömer de, akşama kadar aç kalacaksın o zaman dedi.

 

Dedi demesine de, bunu sadece dili ile söyledi. Ömer’in gönlünde ise, Zehra’nın karnının doyması aç kalmaması var. Ömer’in her şey dilinde, kötülük yok gönlünde,  bu da benim onu biraz daha çok sevmemi sağlıyor. Her ne kadar bazı yaptıklarına kızsam da, kıyamıyorum ona, tıpkı Ömer’in Zehra ya kıyamadığı gibi.

Ve kalkıp Zehra’nın servisini almalarını, sonra da Zehra için özel servis getirmelerini söyledi Ömer.

Ömer gerçekten kötü zorba biri olmuş olsaydı. İyi tamam yemiyorsan yeme, aç kal o zaman, bana ne, derdi ama demedi ve Zehra’nın sevdiği simiti istedi, en azından onu yesin de karnı doysun diye düşünceli Ömer.

Ömer bunu biliyordu çünkü, 7. Bölümde evlilik için fotoğraf çekimine gidip oradan çıktıklarında açlıktan Zehra’nın başı dönmüş, yakında da simit satıcısını görmüş bir simit almış araba da onu yemişti Zehra ve Ömer bunu unutmamış en azından karnı doysun diye simit söylemişti Zehra ya ve Zehra gelen o simiti afiyetle yedi karnı bi nebzede olsa doydu.

Ömer de ona hafiften gülümseyerek baktı içinden afiyet olsun dedi. Çok tatlı bunlar ya bir tane daha varsa şu Ömer den, zorba olmayanından bir tane de ben alabilir miyim Allah’ım ya lütfen.

Ömer ve Zehra yemekten sonra yeniden şirkete geldiler. Zehra beni neden getirdin? Bu da bir ceza değil mi diye sorunca, Ömer; inandırıcı olmak için, ben duygularımla hareket etmem dedi.

Ömer sert görünmek vede sert olmak zorunda, o bütün iyi güzel olan ne varsa babasının baş ucunda, annesinin gidişinde bıraktı ve bu günlerden sonra da asla duygularıyla hareket etmedi Ömer. Edemezdi de duyguları onlarda, orada, geçmişte kalmıştı, kalmak zorundaydı Ömer’in. Kardeşi Ayşe için hem anne, hem baba, hem de abi olmak zorundaydı. Onun içindi her şey kendini unuttu sadece Ayşe için yaşadı Ömer.

Arabadan inip şirkete geçen Ömer, Zehra’nın canı sıkılmasın diye de dergi vermelerini söyledi. Zehra kendisine gelen dergileri, bir köşeye bırakmadı, okudu ve bu dergileri okuması Alev’in yemekte onu köşeye sıkıştırmaya çalıştığı anlarda çok işine yarayacak.

Ömer Zehra ya bir dergi ile, Zehra Ömer’e bu dergileri okumakla çok büyük iyilikler yapmış olacaklar.

Zehra çok sıkıldı ve tanıyan da yok diyerek arabadan indi. Ömer’in toplantısı bittiğinde arabaya geldi ama Zehra yok. Bir de Alev yoldayken arkadaşı aradı Ömer’in yalnız olduğunu da ondan öğrenince hemen şirkete geçti Alev ve Ömer’i arabanın orda görünce arkasından bağırdı ve yanına geldi.

Zehra yı sordu. Yoksa canı sıkıldı kaçtı mı dedi. Sana ne Alev, sana ne, sen kendi işine baksana, ne maydanoz oluyorsun her şeye.

Doğum Günün Kutlu Olsun Rada
İyi ki Doğdun ERKAN MERİÇ Doğum Günün Kutlu Olsun ( 26 TEMMUZ 1986 )
Miraç Kandilimiz Mübarek Olsun
Erkan Meriç ve Hazal Subaşı Ayrıldı mı? Dizi Setinde Başlayan Aşk Bitti

“Adını Sen Koy 36. bölüm Özeti ve Analizi (180 Bölümde Devri Alem)” üzerine 56 yorum

 1. sahar dedi ki:

  Ben bütün oyunculara mutluluklar diliyorum

 2. A.S.K hastasi dedi ki:

  Lalecim her kese hatice gibi arkadas lazim. Boyunumuza dolanan insan sifatinda olan yilanlardan kurtulmak icin.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Senin bakdigin acidan bakarsam cok dogru haklisin ama kocalarimizinda kacma ihtimali yok degil yani:)

 3. A.S.K hastasi dedi ki:

  Gunaydin. Nasilsiniz arkadaslar? Bir gun siteye giremedim yorumlar baya birikmiris. Oku oku bitiremedim. Aslicim tesekkur ederim benim adimi yazmayi unutmadigin icin. Ir abi sanada mutluluklar dilerim tum kalbimle. Bakiyorum yine sinirlenmeye birini bulmussun. Bu kez sira aleve gelmis. Alevin gitmesine bende seviniyorum. Ama yaptiklarinin ortaya cikmamasi kotu oldu yine alev her kesin gozunde bir melek olarak kalacak. Faticim sende artik uzulme. Her sey yoluna girecek.

 4. fati dedi ki:

  Evet aslinin dediklerini yapdim,o sarkilar gitdi yazi yazip atdim iyide oldu ama bir filmde birisinin gozleri dolsa bende leysan basliyor ondan once ben agliyorum dolunay diye bi dizi seyrediyorum izleyen varsa bilirsiniz orda bulut annesi icin agladinda bi basliyorum aglamayabide bakiyorum dizi bitiyor…basimdan gecen olayi ben size tam olmasada benzer bi sekilde anlatayim,simdi bi yakininizi dusunun ama cok yakin abi gibi kardes kuzen gibi caninizdan cok seviyirsuz bide bu kisi serefine nasumuna ahlakina cok onem veren biri o kisinin karisi onu aldadiyor bunu bi tek siz biliyorsunuz tam hazirlamisken kendinizi soylemeye o kisi size ben karimdan supheleniyorum eger suphelerimde hakliysam onuda oldurum kendimide haklida diyilsem diye soyliyemiyorum karima ama omur boyu subhe ile yasicam diyor ve siz susuyorsunuz iki tanede dunyalar tatlisi cocuklari var eger siz soylerseniz o aile dagilicak bi suru insanin hayati karara bilir..ve insanlikdan karisinin yuzune hatasini vurmuyor susuyorsunuz bide bu kocasina canim cicim hayatim dedeyinde siz cildiriyorsunuz siz olsaniz neyapardiniz??

  Tam yasadigim gibi deyil ama benzer sekilde anlatdim.

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Ben olsam o ahlaksiz kadinin yanina gider tehdit ederim, eger sen yapdigin ahlaksizlikdan vaz gecmezsen kocana soylerim. Sonra ikinizinde hayatiniz kararir sen olsen zerre kadar uzulmem 2 tane melek gibi cocugunuzu canim cigerim olan kocani duşundigimden susuyorum. Bir daha yapma, benim kapimdandan varma diyerim.
   Bu işin gizli sakli uzak kalicaginida duşunmiyorum elbet yakin zamanda kocasida emin olur şuphelenmeye başladiysa. Kocasinida biraz hazirlamak lazim bir şekilde, katil olmamasi icin. Kucucik bir bahane oldugunda bile Allah cocuklarinizi anne babasiz birakmasin internetdaki tanişdigim bir kizin yani onunla cok iyi samimi arkadaş olduk kucuk oglan kardeşi eşi ile trafik kazasinda hayatini kaybetmiş 3 tanede cocugu kalmiş fsikolocisi bozulmuş cocuklarin cok kotuymiş anlatdiginda aglamakdan gozumde yaş kalmadi. Cocuklarimiz anne babalari oldugu icin cok şansli. Allah bize bu tatli cocuklari verdigi icin biz şansliyiz gibi bir şeyler uydurup soyle.
   Duygusalliga gelince ben bazen reklamlara bakarken bile agliyorum. Ben oyle buyuk sir taşimiyorum ama cok duygusalim. Bazan dizi seyrederken agliyorum sonra yanimdakiler gormesin diye saklamaya calişiyorum evimizde 5 erkek olunca onlar duygusalligi nerden bilsinler sadece gulmeyi biliyorlar.
   Faticim Allah yatdamcin olsun.

 5. Könül Azeri dedi ki:

  Teşekkürler canlarm allah sizede kismet etsin♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

 6. fati dedi ki:

  Size eylenceli ve komik bi hikaye..
  Bir adam varmis Hatice isminde bide karisi varmis ama karisi cok sikayet eden dır dır eden habile konusuyormus.adamin bigun kafasi atmis bunu kuyuya atmis.sabah acimis gitmis kuyudan cikarmaya ip sallatmis kuyuya ;hatice tut ipi cekeyim seni yukari.karisida cikmak istememis inadi tutmus adam ipi cekmis ipin ucunda bir yilan oldugunu gormus yilan dile gelmis konusmaya baslamis;Allah askina kurtar beni bu haticenin elinden sana faydam dokunur.Adamda;ne gibi mesela? Demis.yilan demiski ben şahin kizinin boynuna dolanicam o zaman yilanlardan anlayan birini arayacaklar sende ben anliyorum deyip gelirsin ben seni gorunce acilicam kizin boynundan o zaman sen acdin zannetib sana altin para verecekler.sabah heryere haber etmislar şahin kizinin boynuna yilan dolanmis acanbilen biri varsa gelsin adam ben acarim demis gitmis.yilan adami gorunce acilmis.kendi agirliginda altin vermisler adama.yilan qapidan cikarken adama demiski; baska birinin boynuna dolanirsam sakin gelme haaa acilmam ona gore.bir kac gun sonra haber cikmis vezir kizinin boynuna yilan dolanmis acamiyorlar.demislerki şahin kizinin boynuna dolanan yilani acan adami getirin.gelmisler adami goturmeye adam gitmek istememis cunki biliyor giderse acilmicak soylemusdi yilan.gelirsen iki katini veririz demisler dil dokmusler adam razi olub gitmis yilan adami gorunce;ben demedimmi gelme?adamda demiski ;yok onunun icini gelmedim geldim deyim sanaki hatice kuyudan cikmis buraya geliyor yilan hemen acilib kizin boynundan kacmis..))

  aslin yazmisssin basqa bi yeredemi yollayim?yani instasi olan biri erkan merice yollaya bilir o kadar zahmet cekmissin dogum gunu cocuguda okusa fenami olur??

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Faticim gercekden cok komikmiş. Hayatda da boyle kadinlar var azda olsa, insani hayatindan bezdiriyorlar Allah bizi oyle kadinlardan korusun arkadaş falan olursak bizide kendine benzitiverirler:)

 7. Lale turkmen dedi ki:

  Konul oglun oldugunu bilmiyordum. Allah uzun omurler versin. Bu sayfadaki annelerin hepsi oglan cocuk annesimi?

  1. Könül Azeri dedi ki:

   Merhaba nasılsız bir kz bir oqlan♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

   1. Aslınur dedi ki:

    Merhaba
    Ooo maşallah Allah bağışlasın Könül

   2. Lale turkmen dedi ki:

    Allah kizi olmayanlara kiz:) oglu olmayanlara oglan. Cocuk hasreti cekenlerede her ikisinden 4 tane versin inşallah. Amin amin amin

    1. fati dedi ki:

     Allah kizi olmayanlar kiz versin cumlesine Amiiin diyorum)) diyorum demesinede kiz cocuguda severim ama kiz cocgunu bana 1 yasinda verseler daha iyi olur 🙂 bebeklere artik hic tahamulum kalmadi benim cocuklar cok yaramaz yordular beni 26 yasinda 46 yas gibi hiss ediyorum..cocuk isterim ama 1 yasinda olsun en sevimli zamani:)

 8. Anonim dedi ki:

  Nurbanu,Şirin,SaHil,Pünhan.

  1. aslı dedi ki:

   isimler not alındı teşekkürler.

   1. Lale turkmen dedi ki:

    Biz sana teşekkur ederiz kanatsiz melek. Analiz sayfasinin hangi boluminde oldugunu yazman benim icin cok buyuk yardamdi canim.
    Aslinurcum sanada teşekkur ediyorum

 9. aslı dedi ki:

  Arkadaşlar, Erkan kardeşimin 25 temmuz da doğum günü için Hanım abla benden bir yazı yazmamı istemişti. Hatırlarsınız, altında da isimler olsun demişti.
  şimdi ben o yazıyı bir şekilde yazmaya başladım ama isimleri unutmamak eksik yazmamak adına bana yardımcı olurmusunuz? kimler o listede ismi olsun istiyor?

  benim yazdığım isimlere isim eklemek isteyenler yazabilir mi lütfen.

  Başta dizibilgi.tv sitesi sahibi Resul abimiz, Sitede yorum yazan Hanım ablamız ki, bunu o istemişti, Ir abimiz, Aylin, Lale Türkmen, A.S.K hastasi, Fati, Zehra, Vefa, Zehöm, Aslınur, Hayat, Ülker, sude, nesrin, ayşe.c, ismszgnc, Betül, Könül Azeri, Azeri Aytac,

  unuttuklarım ekleyebilir mi? lütfen sonra neden benim ismim yok denmesin.

  1. Aslınur dedi ki:

   Sağ ol canım bizi daha doğrusu Hanım Ablayı kırmayıp da yazdığın için
   Bu güzel fikri düşünen Hanım Ablaydı ama bayağı süredir yazmıyor ablam
   Nerelerdesin Hanım Abla , ses ver

   1. aslı dedi ki:

    canım Hanım abla 15 gün yokum demişti yolcu kendisi dönünce yazar.

  2. IR dedi ki:

   Tesekkor mikonim xanom asli semiha kayseri , pardon farsca oldu aff edersiniz

   1. aslı dedi ki:

    ben farsça bilmiyorum?

  3. fati dedi ki:

   Aaaa Erkan meric dogum gunu bu aydami ?ben haziranla temmuzu karisdirdim ben gecen ay biliyorum .benim babamda 25 temmuzda ne guzel.asli benimde adimi yazmissin cok sagol benide umutmamissin ..ama ne yazisi dizibilgidemi yayinlanicak?tebrik yazisimi??

   1. aslı dedi ki:

    evet canım, bu ayda 25 temmuzda biz şimdiden kutlmak istedik. hanım abla istemişti benden bende yazıp gönderdim, burada dizibilgi de çıkacak başka nereye göndereyim? 🙂
    kendimce yazdım işte bir şeyler.
    çıkarsa sizde altına yazarsınız duygu düşüncelerinizi 🙂

  4. Könül Azeri dedi ki:

   Merhaba Aslıcım yazsan bizi ne kadar mutlu edeceyini bilemezsin.Sana nasıl teşekkür edeceyimi bilmiyorum o insan bizimçün çok sevimli♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

 10. aslı dedi ki:

  Erkan Meriç hayırlı bir işe imza atıyor. Duyurusunu yapmış
  Tebessüm çocuklar ve kelebek çocuklar elele
  Kelebek çocukları yararına yapılacak olan fan buluşmamıza herkes davetlidir diye.

  Hayırlısı olsun inşallah.

 11. ZehÖm dedi ki:

  cook güzel olmuş ta aslı sen nerdesin analiz e yazdığın yazı cook güzel olmuş bayildim ya gerçek diyorum bu ömer zorba lik yaparken bile cook tatlı allah im şey bir tane de ona benzeyen bir eşim olsun cook istiyorum allah hepimizin gönlüne göre verrir inşallah hayirli cumalar herkese

  1. aslı dedi ki:

   Hayırlı cumalar canım, bugün cumaydı demi günlerde birbirine girdi?
   Allah gönlüne göre versin canım.
   Ömer’in bakışlarına herkes hayran maşallah ona.

 12. Zehra dedi ki:

  Gunaydin Aslim ya niye yazmiyosun seni com ozledim.lutfen yazcom merak ediyorum seni

  1. Lale turkmen dedi ki:

   Bence asli kendini işe vermişdir inşallah iyidir daha onceki gibi ayagi kayip duşme evinde su borusunun patlamasi gibi bir şeyler olmamişdir. Aslicim cobuk gel bak sayfanin tadi tuzu yok sensiz

   1. Aylin dedi ki:

    Merhaba arkadaslar nasilsiniz . Ne yapiyorsunuz . Asli nerelerde acaba hic yorumlara cevap vermemis. Bide Lalecim sen bilirsin sayfalarin birinde Ir abi sana yazmisdi allaha emanet ol diye vedalasir gibi geldi bana . Ama hic bir sayfada veda mesaji gormemedim . Senin bir malumatin varmi

    1. aslı dedi ki:

     Aslı geldi 🙂

    2. Lale turkmen dedi ki:

     Aylincim iyim canim. Sen nasilsin benim icinde tatilin tadini cikar. Cennet gibi yem yeşil yerdeyim diye yazdinya tam orda manzaranin en guzel gorunen yerinde benim icin kendinin bir resmini cekdirip sakla resimlere bakdiginda o resime sira geldiginde beni hatirlaman icin:) ay şimdi bu kiz bana niye kendini hep hatirlatmak istiyor diye duşuniyorsundur belki icimden geldi:)
     Ben bu gunde son 5 sayfaya tek tek bakdim Ir abinin mesajinin onuni bulmak icin sanirim teknik arizadan dolayi cikmamiş. Hayatla bana yazdiklarindan bende bir sure yorum yazmayacagini anladim. Belki kutsal bir yerlere ziyarate gitmişdir. Inşallah kisa sureli ayrilik olur

    3. IR dedi ki:

     ALEVIN DIZIDEN AYRILMASI KONUSUNDA YURUM YAPMISDIN
     VE SEVINDIYIMI VE BIRDE
     BONDAN SUNRA KIMSENIN
     BIZIMKILERE ZARAR
     VEREMEYECEYINI YAZMISDIM
     ISTER ALEV , HILMI , MEHTAP VE YA SEVIM , ZEHRANIN KELECEK
     OLAN KARDESI OLSUN , CONKU
     BILDIYIMIZ GIBI DURUM
     TAMAMEN DEYISDI , SUZLESME BTTI , AYSE IYILESDI HILMI
     TUTUKLANDI , EN ONEMLISI
     DUYGULARIN OZE CIKMASI VE
     ZATEN ALEV GITMESEYDIDE BIR SEY
     YAPAMAZDI AMA YINE OLSUN , HER
     HALDE ONUN O CAN SIKICI
     HAREKETLERINI VE NEFRET YARATAN KONUSMALARINI , IYRENC YOZ IFADESINI , BIR TURLO ANLAM VEREMEDIYMIZ GECMIS GUNLER KUNUSUNDAN KURTULMUS OLDUK VE
     SONUNDADA KENDI DURUMUMU YAZMISDIM , SUYLE KI BEN GONDE BIR KERE SITEYE GIRE BILIYURUM ODA SABAH NAMAZINDAN SUNRA OLA BILYUR EYER GON ERZINDE KIMSEYE CEVAB YAZAMIYURSAM KOSURA BAKMASIN DEMISDIM VE HER KESE BASDA AYLIN OLMAKLA A.S.K HASTASI , HANIM ABLA , ASLINUR , ASLI SEMIHA ( BIZIM ASLI)NURBANU , FATI , KONUL AZERI , AYTAC AZERI , …. MUTLULUKLAR DILEMISDIM VE
     GUNDERDIKDEN SUNRA BAKDIM KI LELE VE HAYATI ONUTMUSUM VE ONLARIDA TEKRAR YAZDIM VE
     GONDERDIM AMA BILINMEYEN SEBEBDEN DULAYI YURUMUN BIR CIKDI BIRI CIKMADI , BENDE LELEYLE HAYATA CEVAB VERMEK ICIN YENI SAYFA BEKLEDIM VE ODA CIKMADI , SIMDI ACIKLAMAK ICIN YAZMAK ZURUNDA KALDIM YANI HAYIR VEDA FALAN YUK , YURUM EKSIK CIKDIGINDAN PEK NE DEMEK ISTEDIYIM ANLASILMADI . HEPSI BU AYLIN MELLIME.

     1. Lale turkmen dedi ki:

      Gunde 1 kez olsun ama olsun sizden 1 yorum abi. Sizin yorum yaziş tarziniz oyunculara arkadaşlara kizmaniz kimse yok:) boyle yorum yazanlardan tek siz varsiniz iyiki varsiniz.

     2. Könül Azeri dedi ki:

      Merhaba arkadaşlar nasılsız?Ir bende sana iyi günler dileyirem işlerim yoğun olduğundan siteye giremiyorum.Zehranın yeni seveni varmış.Oğlum dizini izleyende Ömere çok kızır ben zehranı çok sevirem ona neden zorbalık edir çok güldüm.♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡♡

   2. aslı dedi ki:

    Allah iyiliğini versin Lalecim güldürdün beni. Allah korusun düşer müşersem bu beden kaldırmaz onu artık.
    Hakikaten ben en başından beri başıma gelenleri buraya yazsaydım traji komik bir şey çıkardı herhalde ortaya, bir güler, bir ağlardınız herhalde, amaaaannn boş ver Lalecim. hayat bu işte bir gül, bir ağla, geçip gidiyor işte.
    geldim buradayım 🙂

    1. Lale turkmen dedi ki:

     Allah yuzini hep guldursin canim. Aslim bir şey rica edicegim sayfalarin birinde bir revayet yazmişdin “Allah ezrayillere bir cocugun canini almayi buyurdu sonra cocuk oldukden sonra ezrayilleri soguya cekdi kulumun can parcasinin canini aldinizmi…”( tam olarak hatirlamiyorum kusura bakma aklimda kaldigi gibi yazdim) sayfalara bakdimda bulamiyorum. Hatirliyorsan hangi analiz sayfadindaydi zahmet olmazsa yazarsan sevinirim cok ihtiyacim var o sayfadaki yazilanlarin hepsine

     1. Aslınur dedi ki:

      Lalecim Aslının yazdığı o yazı 14. bölüm analizinde
      Hem o sayfada bir de Aslının Fatiye yapmasını tavsiye ettiği yazı da var
      Fati sen Aslının dediğini bir daha yap istersen , linki attım

      https://dizibilgi.tv/adini-sen-koyda-14-bolum-ozeti-ve-analizi-180-bolumde-devri-alem/

     2. aslı dedi ki:

      Lalecim amin inşallah canım.
      Hayırdır inşallah yapabileceğim bir şey var mı canım?

      Senin sorduğun o yazı 14. bölüm analizindeydi. site içi aramadan bulabilirsin

  2. aslı dedi ki:

   Zehracım sağol geldim buradayım:)
   bende sizleri özledim:)

 13. Hayat dedi ki:

  Aslicim iyimisin kac gundur yoksun sadece analizlerinden iyi olduğunu biliyoruz. Merakda birakma bizi.

  1. aslı dedi ki:

   Hayatcım sağ ol iyi diyelim iyi olsun inşallah. geldim buradayım:)

 14. Anonim dedi ki:

  Aslim tesekkurler canim yine guzel bir analiz.evet ya o sevim ve yener ne igrenc bir insan ya ne kadar sinirim bozuldu oyle sey yapilirmi ya. ama aslim yine yuzumu guldurdun bir daha tesekkur ederim

  1. Zehra dedi ki:

   ya bu yorumda ismim anonim diye cikmis neden acaba

   1. aslı dedi ki:

    Zehracım bazen mesaj yazıp gönderirken isim yazmadığınızda anonim oluyor.

 15. fati dedi ki:

  Alevin gitmesine sinir oldum ya ne yani yaptiklari yanina karmi kalacak bumu yani?keske omer hersi oyrenseydi,asyani bodruma kapatan,kacirtan,zehrayi zehirleme calusan kacirtan,brosu saklayan,omerin telefonunu acarak omer dusda demesini,herkese zehra benim gitmemi istiyor yalan soylemesini,nazanin is birligcisi oldugunu,hilmiye masalik yapdigini,en onemliside aslini ilk bolumlerden soylediyi ve benimde unutmadigim pogacalarin cope gitdiyini butun bunlarin alevin yaptigini bilmeliydi hemde hepsini alev kendi agzi ile itiraf etmeliydi omerde pisman olmaliydi aleve guvendiyi icin zehranin yok yere o kadar eziyyet cekmesine.bende doyamadin omerin pisman olmasina.Lale ben anladim senin olmadigini cunki adi senin gibi yazmamis bide diyer sayfada cevap yazdim cikmadi yazmisin ikimzde ayni ayna yazmisiz diye evet kalp kalbe karsi derler canim..

  1. aslı dedi ki:

   Faticim, Alev hakkında yazdıklarına sonuna kadar katılıyorum canım.

 16. Lale turkmen dedi ki:

  Aslim Allah neşeni bozmasin amin. Sen boyle neşeli yazinca okumalara doyamiyorum. Yazdigin siyah yazilarda cok guzelmiş. Bu bolumdeki aleve takilmalarin beni cok guldurdi. Inşallah kader senin karşinada temiz kalpli cok akilli zorba olmayan Omerden cikarir en yakin zamanda olsa daha iyi:)

  1. aslı dedi ki:

   Lalecim, o güzel dualarına amin diyorum canım benim. Allah seni de hep mutlu etsin güldürsün inşallah.

   Kaderimde, Alın yazımda kim var bilmiyorum canım? belkide kimse yoktur, onu da bilmiyorum.
   Allah her şeyin hayırlısını versin başta da sağlık inşallah canım benim.

 17. fati dedi ki:

  Ilk yorum benden demek kstiyorum ama mutlaka 2ci falan olur benimde hevesin kursagimda kalir…simdi analizi okumaya basliyorum okumadan tesekkurler asli cunki muhtemelen uyuya kalicam sabah 06:00 ayakda oldugum icin birde uzandigim icin goz kapaklarim cocuklarimdan beter soz dinlemiyorlar)))

  1. Aslınur dedi ki:

   Faticim kursağında kalmasın hevesin 🙂
   Evet ilk yorum senden , sen okumadan teşekkür etmişsin , ben de habere bir girdim bir çıktım siteye , kapatmadım sonra annem bir şey söyleyince onu yaptım şimdi analizi bitirdim yeniledim sayfayı ilk yazayım diye ama sen yazmışsın bile 🙂 maşallah

   Eveeet harikulade 2 analiz daha , teşekkür ederim Aslıcım 🙂
   Ah Zorba Ömer ah , zorba olduğu kadar da kibar Ömer ah
   Ay amanın da amanın karısını mı düşünürmüş bu zorba Ömer
   Ah Ömer ah , Zehra aç kalsa ne yazar , şimdi aç kalır ama eve gidince atıştırabilir
   Ama onun yemekten içmekten daha çok ihtiyaç duyduğu bir şey var
   Biraz sevgi , biraz güven , bir kaç tutam da şefkat . Oh oldu mu sana mutlu bir çift …

   1. fati dedi ki:

    Evet Aslinur basardim insanlik icin kucuk benim icin buyuk basari cunki buraya 80 bolumlerden falan yaziyorum qaliba ilk defa benim yorumum ilk cikdi..ve analizin yarisini simdi okuyorum cunki demin uyudum)))

    1. Aslınur dedi ki:

     😀 😀 😀
     Ben de ilk zamandan beri yazmıyorum buraya sonradan katılanlardanım canım

    2. aslı dedi ki:

     Çok tatlısın faticim ilk yorum senin canım:)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.